BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. - bus was geworpen, te hebben toegeëigend. Als een gevolg van deze huiszoeking is die brie venbesteller gearresteerd en naar de strafge vangenis overgebracht. Aldaar is een graancontroleur in het ruim van een stoomschip gevallen en aan de be komen kwetsuren overleden. In dezelfde gemeente viel een 80-jarige vrouw over een touw, dat kwajongens aan haar hand wagen hadden vastgebonden. Het mensch brak het linkerbeen. De moord te 'a-Gravenhage. De toestand van mevrouw Vemer laat zich min der gunstig aanzien. Zij is niet in 't bezit van haar denkvermogen, waarvoor als oorzaak wordt opgegeven het raken der kleine hersenen door 't revolverschot. Kapitein Vemer is op bevel van de recht bank in raadkamer naar het huis van bewa ring overgebracht, alwaar Zondag de instructie is geopend. Alsnog is eene definitieve beslis sing van de rechtbank te wachten of kapitein Vemer in een krankzinnigengesticht zal wor den geplaatst, dan wel of hij yoorloopig in hechtenis zal blijven. De meelhandelaar die, zooals wij in het vorig nommer meldden, te 's Gravenhage in een brouwerij van een ladder viel, is Zaterdag aan de bekomen kwetsuren overleden. Te Baarn is een aanvallig knaapje van 8 jaar, terwijl het op straat met een hoepel speelde, door een brik overreden en zoodanig gewond, dat het weinige oogenblikken daarna is overleden. Te Lobith waren drie jongens bezig in een zoogenaamde kolk een karper te vangen en geraakten daarbij te water. Twee verdron ken de derde werd met groote moeite gered. Bij het ophijschen van de kap der wo ning van den directeur der gasfabriek te Tiel viel het geheele gevaarte op den 20-jarigen broeder van den aannemer. Bij werd zwaar inwendig gekneusd. De overige werklieden kwamen er zonder letsel af. Te Doesburg is een militair bij het baden in den ljsel verdronken. Een jeugdige molenaar te Dwingeloo smeerde de kammen van den molen, toen de wieken begonnen te draaien. Hij werd tus- sehen die kammen bekneld en stierf eenigen tijd later. Een 2-jarig kind van een werkman te Kampen is door een wagen der gemeenterei niging overreden het kind was dadelijk dood. Met betrekking tot de poging tot moord op zijn vrouw, door een arbeider aan een fabriek te Bastlehiem, onder Terwerderadeel, waarvan wij Zaterdag melding maakten, bericht men nader dat de man in den laatsten tijd ietwat vreemd was, wat vooral den dag van het misdrijf in het oog vielmen denkt aan krankzinnigheid. Donderdag viel de man de vrouw, met welke hij nog slechts vier jaar getrouwd is en met wie hij steeds eensgezind leefde, eensklaps aan met een scherp mes, en bracht haar verschil lende diepe wonden toe, aan hals, aan achter hoofd, armen en elders. Daarna liep hij de deur uit, schijnt nog eene vrouw bedreigd te hebben, en sprong met een mes in de hand in de Ee, waaruit hij zooals reeds gemeld is onmiddellijk gered werd. Bij nader onderzoek bleek dat de man, die nu beweert dat hij zijn vrouw verdacht gemeen schap met een ander te hebben, wat beslist onwaar is, zichzeli ook zware wonden had toegebracht, vooral in den buik, zoodat de ingewanden naar buiten kwamen. Hij is, na verbonden te zijn, per schip naar Leeuwar den vervoerd en verkeert in levensgevaar. De arme vrouw bleef, na behandeld te zijn, in haar huis, en znen heeft alle hoop haar in het leven te houden. De wonde boven op haar hoofd, waardoor de hersenen bloot gekomen zijn, is de gevaarlijkste. Bij het baden in de Breek, gemeente Rans- dorp, is de 12-jarige zoon van den fortwachter verdronken. Een 23-jarig meisje te De Werken ver schrikte zoo van een spin, dat zij tengevolge daarvan overleden is. Eene vergadering op een warmen zomer avond De voorzitter prikkelde de tegenstanders om voor hunne meening uit te komen; maar nie mand meldde zich aan, waaruit door den voor zitter de gevolgtrekking werd gemaakt dat er dus geen tegenstanders aanwezig waren. Om de vergadering nog een beetje bezig te houden, vroeg h^ of een der voorstanders dan maar een woordje wilde zeggen. Doch ook toen meldde zich niemand aan. Eindelijk toch vroeg iemand het woord om met een heel ernstig gezicht te verklaren, dat nu ook gebleken was dat er geen vóorstanders aanwezig waren. En aangezien er dus noch voor- noch tegenstanders waren, was er wel beschouwd niemand. De onderaardsehe schietblaasblag van Hildebrand's veerschipper komt er nog Ter vervanging der telegraaftoestellen in het Beursgebouw te Rotterdam is aldaar een on- dergrondsche buisleiding tot stand gebracht tot het pneumatisch overbrengen van telegrammen van de Beurs naar de seinzaal van het ryks- telegraafkantoor aan de Zuidblaak en terug. De inrichting is als volgt: In de kelders van het rijkstelegraafkantoor bevindt zich een electrische motor, die gevoed wordt door elec- trischen stroom uit het gemeentelijk accumula torenstation. De motor brengt een luchtpomp in beweging tot het luchtledigmaken van een zestal windketels, die eveneens in de kelders geplaatst z0n. Deze windketels staan in ver binding met een dubbele buisleiding naar de Beurs. Worden nu telegrammen van de Beurs afge zonden, dan wordt dit door een electrische Bchel aangekondigd. De telegrammen worden in een lederen hulsvormig etui geplaatst, welke inde buisopening gelegd wordt. De buis wordt daarop luchtledig gepompt, waarop door den druk van de buitenlucht op de luchtledige buis het etui pijlsnel wegvliegt, dat in 7 seconden zijn bestemming bereikt. De afstand bedraagt pl. m. 150 M. en het etui ontmoet op zijn weg zelfs drie vrij scherpe bochten. Aan het eindpunt in de seinzaal bevindt zich een hermetisch gesloten deur, benevens een afsluitkraan. Wanneer het etui zijn bestemming bereikt heeft, moet eerst de afsluitkraan gesloten wor den, waardoor de ketels buiten jerking wor den gesteld en zoo de toevoer 'van de lucht wordt afgesloten, alvorens het deurtje mag geopend worden. Voor het overbrengen van telegrammen uit de seinzaal naar de beurs is een derde buis van kleinere doorsnede in den grond gelegd. Deze dient om de hoofdbuis in de richting naar de Beurs luchtledig te zuigen, waartoe zij in het Beursgebouw door middel van een kraan in verbinding staat met de hoofdbuis. Hoewel de afstand dezelfde is, wordt de weg van de seinzaal naar de Beurs niet in 7, doch in 12 sec. afgelegd, wat daaraan toegeschreven wordt, dat door de dubbele busleiding een grooter volume lucht door de luchtpompen ver plaatst moet worden. De bedoeling van de nieuwe installatie, die een uitgaaf van f 18.000 vordert, is om alle telegrafisten in de seinzaal te concentreeren, terwijl thans ;een achttal beambten met vier Hughe's toestellen noodig zijn tot het oversei nen van de telegrammen, op de Beurs be trekking hebbende, en waarvan de meeste een dubbele behandeling moeten ondergaan. Met de pneumatische buisleiding kunnen een tien tal telegramformulieren tegelijk verzonden worden. Dezer dagen treedt de nieuwe dienst inwer king in een zijvleugel van het rijkstelephoon- bureau in de Beurs. Zaterdag vertrok de AlbertvilU van Antwerpen met de officieele genoodigden voor de opening van den Congo-spoorweg aan boord. Het schip werd tot Vlissingen uitgeleide gedaan. Een Engelsch blad deelt mede, dat prin ses Louise van België zal worden vervolgd wegens het namaken van de handteekening harer zuster, prinses Stephanie. Een Vlaamsch blad had onthullingen ge daan over schandalen in een katholieke school te Antwerpen. De 14 hoofden der scholen, welke bedoeld kunnen zijn, hebben daarop ge zamenlijk een aanklacht wegens beleediging in gediend en vragen ieder 10.000 francs schade vergoeding. De speelbank te Ostende, die in 1894 in 't openbaar werd verpacht voor 361,000 francs, komt nu weder in veiling en er zijn reeds aanbiedingen van 1 millioen en 1 'fs millioen francsMen kan daaruit opmaken hoe sterk de speelwoede er is gestegen. De overstroomingen op de Belgische grens hebben een schade van 5 miljoen francs ver oorzaakt. Daily Telegraph maakt melding van een Engelsch-Amerikaansch syndicaat, dat zich het monopolie van de spinnerij wil verzekeren en daartoe de spinnerijen in Duitschland en Bel- gie zou koopen. Cordang schijnt het hem onlangs overko- men ongeval niet veel te tellen. Hij schreef dezer dagen aan een zijner vrienden daarom trent „Een quintuplet van 400 kilo is mij wel is waar over het lichaam gegaan, maar heeft, dank zij mijn „stalen ribbenkas," niet veel eer van haar werk gehad. Ik ben nu weer aan het traineeren om de pace er in te houden, want den 12en Juni rijd ik tegen „mijn vriend" Huret en je kunt gelooven, dat het dan hard zal gaan." Hard is het gegaan, want Zondag heeft Cordang, in prachtigen stijl rijdend, Huret over den afstand van 100 K.M. met 8 ronden ver slagen. Het was een zuivere strijd, zonder gangmaking met motoren. Als Cordang in Holland komt rijden, denkt hij te Rotterdam een paar dagen uit te rusten. De krankzinnige schilder Munkacsy (wiens ware naam Michel Leo Lieb schijnt te zijn) is door de Parijsche rechtbank op verzoek zijner echtgenoote onder curateele gesteld. Er werd de laatste dagen te Parijs erg geklaagd over het harde rijden van automo- bilen, hetgeen veel gevaar oplevert voor de voorbijgangers. Maar het klagen hielp niet veel. Thans is mevr. en mej. Méline bijna een ongeluk overkomen door zulk een voertuig, dat veel te hard gingcn nu zal de zaak ern stig worden ter harte genomen. Het onderzoek in de zaak van Vacher, den herdersmoordenaar, is nog niet gesloten- Men had vergeten den verdachte de beschik king te beteekenen, waarbij drie deskundigen werden belast met het onderzoek van zijn geestestoestand, en dit verzuim brengt nietig heid mede. Met oen enkel woord maakten wij reeds melding van het faillissement van den grooten Londenschen speculant, den milUonair Hooley. Deze kwam in 1896 naar Londen als eigenaar van een landgoed, 150,000 pond in gereed geld en zonder schulden. Sedert zijn met het stich ten van vennootschappen 25 millioen pond door zijne handen gegaan en won hij 3 millioen. Anderhalf jaar geleden had hij een inkomen van 70,000 pond 's jaars. Nu bezit hij, noch zijne vrouw en kinderen, iets meer. Hij ver wacht, dat na liquidatie zijner zaken een mil lioen pond sterling zal overschieten en geen zijner schuldeischers te kort zal komen. In landen, waar de post aangeteekende brieven en de waarde van postwissels aan huis doet bezorgen, gebeurt het van tijd tot tijd nog al eens, dat de postbeambten in huizen worden aangevallen en beroofd. Zaterdag deed zich te Frankfurt weer zulk een geval voor. Een jongmensch verzond aan zichzelf een post wissel. Toen de brievenbesteller het geld kwam brengen, kreeg hij een messteek in den nek, welke gelukkig niet ernstig was. De besteller vluchtte en riep de politie, die den dader in een kast verscholen vond en meden am. Door den zwaren regenval staat Agram wel I M. onder water. De schade wordt op een paar ton geschat. Te Smyrna is op een uit Heüjaz aan gekomen schip een geval van pest geconstateerd. Een zwart jubilé. Men spreekt er over dit jaar het zevende eeuwfeest van (le steenkool te vieren, altijd het zevende eeuwfeest voor Europa, want China is ons ook hierin natuurlijk al lang voor geweest. Toen de Venetiaansche reiziger Marco Polo in het laatste van de dertiende eeuw een reisverhaal van zijn Aziatische zwerftochten opstelde, schreef hij vol verbazing van zwarte steenen, die de Chineezen uit de bergen haalden en „die, in 't vuur gelegd, als hout brandden en een kleine, kort aanhoudende vlam doch groote hitte gaven." Het schijnt dus, dat in die dagen 't gebruik van steenkool in Z. Europa nog niet bekend was. In het Noorden was men al verder. Naar dr Tj. Modderman in het Album der Natuur in herinnering brengt, schijnt omstreeks 1198 in België de ontginning van steenkoolmijnen begonnen te zijn. Een geheimzinnige oude man zou, volgens sommige oude kroniekschrijvers, t gebruik van de steenkool aan het einde der 12de eeuw geopenbaard hebben, o. a. aan een Luikschen hoefsmid met den naam Huihos de Plaineveaux en naar hem zou de steenkool houille zijn genoemd. In Duitsche kronieken zijn die twee personen tot èen figuur samen gesmolten, die Hullos genoemd wordt, bijge naamd Proudhomme le Honilleux of Vieillard charbonneux. Door sommigen is 't vermoeden geopperd, dat die oude man een Engelschman zou zijn geweest, en dat de steenkool in Engeland al bekend was, al werd ze niet ontgonnen. Maar terwijl in de Zuidelijke Nederlanden na 1200 het gebruik spoedig schijnt te zijn toegenomen, was in Engeland het vooroordeel tegen de nieuwe brandstof met haar lucht verpestenden rook zoo groot, dat zij niet dan na eeuwen tot eenigszins uitgebreid gebruik kwam. In 1305 werd zelfs het branden van steenkool in de steden door Eduard I streng verboden en onder Elisabeth werd dat verbod herhaald. En in 1719 wordt er nog geklaagd, dat in de ijzer smelterijen alleen hout werd gebruikt tot schade van de bosschen. Ook in de meeste andere landen begint de ontginning later dan in België. In Frankrijk eerst in 1320, in Duitschland in 1500, in Oos- rjjk in 1757. (Zwolsche Crt.) Een Bismarck-anecdote. Cristoph von Tiedemann was langen tijd referendaris van Bismarck. Na het ontslag van Camphausen als min. van financiën was het niet gemakkelijk een opvolger voor hem te vinden. De kanselier had verscheidene personen laten uitnoodigen, maar'zij hadden allen bedankt. Men was op de kanselarij ten einde raad. Op eens zei Bismarck schertsend tot V. Tiedemann Waarvoor heb ik dan eigenlijk een referenda ris, als hij mij niet eens aan een min. v. finan ciën kan helpen. Denk er nog eens ernstig over ua. Uiterlijk van avond verwacht ik van u een minister van fiaancien, levend of dood." Yon Tiedemann aan het zoeken, totdat zijn aandacht viel op Hobrecht. Hij ging naar den vorst en vond hem reeds bezig zich te ont- kleeden om naar bed te gaan. Er werd afge sproken dat V. Tiedemann Hobrecht nog zou gaan spreken. Het was 1 uur 's nachts toen hij bij dezen aanbelde. Hij vond hem niet thuis de knecht zei dat hij naar een soirée was. Een half uur later kwam Hobrecht binnen. Het par tijtje was zeer vroolijk geweest, en toen V. Tiedemann na eenige preliminairen de reden van zijn komst te kennen gaf, antwoordde Hobrecht „Ik moet er mij eens op beslapen. Als ik mor gen in mijn katterigheid er nog juist zoo over denk als nu in mijn dronkenschap, dan zeg ik ja." Den volgenden dag vermeldde de Staats courant zijn benoeming als minister van financiën. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Lloyd)14 Juni 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 17 Juni 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd) 17 Juni 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 18 Juni 5.45'smorgens. Qenua (Nederl.) 21 Juni 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.). 24 Juni 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 24 Juni 1.05 's nam. Napels (Duitsche dat.)27 Juni 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. "VY est-Indië» Suriname via Sout hampton 14 Juni 5.45 's morgens Suriname via St Na- zaire8 Juli 5.45 's morgens. Curasao via Qneen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 's avonds. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 'a ay. Algemeen Overzicht. Koning George van Griekenland kan einde lijk zijn reis naar de Europeesche hoven aan vangen. Het laatete gedeelte van Thesealië is ontruimd, de oorlogsschatting is betaald, en zoo behoort ook de GriekschTurksche oorlog weer tot het verledene. Van het oogenblik, dat alle uitzicht verdween, dat deze oorlog zou medewerken tot een blij vende verbetering van den toestand in het Oosten, kon men niet anders doen dan hopen, dat Griekenland niet te zwaar zou worden ge straft voor zijn edelmoedige dwaasheid en voor de tegenwerking, die het van de mogend- heden ondervond. Want als drie dezer laatsten, na de groote nederlagen, Griekenland een krachtigen diplo- matieken en later een nog krachtiger finantieelen steun verleenden, dan was dit niet meer dan een staaltje van hun plicht voor de heeren, die in hun zorg voor het behoud van het Turksche wrak, Griekenland alle uitzicht op een over winning benamen. Dat Griekenland uit een militair oogpun verreweg de zwakste van de beide partijen was> is onomstootelijk gebleken. Maar toch had het verloop van den strijd geheel anders kunnen zijD, als de Mogendheden den Grieken vrij spel hadden gelaten op Kreta en niet de grootst mogelijke pressie hadden gebruikt, om Boel- garije en Macedonië rustig te houden, en te zorgen, dat Griekenland van geen enkele zijde steun erlangde. Het is dus waarlijk niet noodig, zoo de lof trompet te steken over de drie mogendheden, die voorkomen hebben, dat Griekenland niet geheel vernietigd is. En zeker zullen dus de gevoelens van dankbaarheid, welke koning George te Petersburg, te Londen en te Parijs gaat uiten, niet onvermengd zijn. Iets anders zou het zijn, als waar blijkt wat de laatste weken nu al zoo dikwerf verzekerd is, dat de mogendheden eindelijk ernst gaan maken van de Kretasche kwestie en dat de tweede zoon des konings toch nog aan het hoofd der zaken daar zal worden geplaatst. Kwam een dusdanige regeling werkelijk tot stand, dan zouden de door Griekenland ge brachte offers dus niet vergeefsch zijn geweest en het land reden tot tevredenheid hebben. In elk geval meer dan hun overwinnaar Ed- hem-pacha. In korte trekken deelden wij Zaterdag reeds mede, hoe weinig schitterend de ontvangst van den veroveraar van Thessalië was. En eigen lijk hebben wij het nog te mooi gemaakt. Want nadat een keizerlijk jacht naar Salonika was gezonden om den maarschalk af te halen, kwam tegenbevel en moest de overwinnaar met den nachttrein naar Konstantinopel, waar hij in den vroegen ochtend aankwam. Ook bij de Selamlik ia elke bijzondere onderscheiding van Eilhem-pacha achterwege gebleven. De overwinnaar der Grieken reed gewoon in het gevolg achter het rijtuig van den sultan. Toen de heeren tijdens het gebed moesten wachten, stond Edhem-pacha bijna opgesloten tusschen de ministers van oorlog en marine. Toch heeft de Sultan hem nog een hooge ridderorde gegeven. In dat opzicht is de overwinnaar er dus slechter aan toe dan de overwonnene. Want een van de gevolgen van den strijd is, dat koning George een einde wil maken aan het politieke geharrewar, dat de burgerij te veel bezig houdt en van de werkelijke belan gen des lands vervreemdt. Het is daarom zeker een heilzaam iets dat de koning den partijstrijd, welke al te veel een personenstrijd is, zal doen matigen. 't Kan anders in West-Europa ook wel eens te bar loopen met al dien politieken strijd. De Belgische kiezers zullen er ten minste nu wel genoeg van hebben, nn zij vier Zondagen achtereen hebben kunnen stemmen en her stemmen, eerst voor de Kamer, nu voor de provinciale raden. De laatste dezer 4 stemdagen is waarlijk den liberalen eens fortuinlijk geworden. In Brabant, waar het stond 45 lib. en 44 clericalen met 3 socialisten, is deze wankele meerderheid in een vaste veranderd. 52 liberalen staan tegenover 36 clericalen, en de steunder 3 socialisten kan dus worden gemist. Dit is zeker de grootste overwinning. In Luik behaalden de liberalen ook een voor deel. Zij stegen van 10 tot 13, maar dit is ten koste van de radico-socialisten, die boven dien nog 6 zetels aan de clericalen verloren. Te Namen, waar vóór een week twee libe rale zetels verloren gingen, won men er nu negen, waardoor de clericale meerderheid van 46 tot 32 daalt. In Henegouwen, waar de liberalen bijna de meerderheid hadden, gingen drie zetels aan de socialisten verloren. Antwerpen, Oost- en West-Vlaanderen, Lim burg, Namen en Luxemburg blij ven alle cler icaal Beknopte Mededeelingen. De XXe Siècle verneemt dat de moeilijk heden, die het ontBlag van generaal d'Oultre- mont uitlokten, uit den weg zullen geruimd worden en dat de generaal aan 't hoofd zal blijven der Brusselsche burgerwacht. De toestand van groothertog Adolf van Luxemburg is zeer bevredigend. Er worden geen bulletins meer uitgegeven. Het verwacht wordende aftreden van ge neraal Billot zou het gevolg wezen van het wroeten van de partij van den generalen staf, die Billot altijd niet vertrouwt. Men noemt als zijn opvolger generaal Meroier. Met dien aan het roer is men volkomen veilig, want daar deze generaal last gaf tot het overleggen der geheime stukken aan den krijgsraad, hangt zijn geheele positie af van het smoren der zaak. Het plan schijnt te bestaan om de zaak Dreyfuss ter sprake te brengen bij de heden te houden interpellatie over de algemeene poli tiek. Castelin, die zal interpelleeren, meent dat deze zaak tot de algemeene politiek be hoort, een uitstekend middel om hot juridisch karakter te verbergen en den alleen verant woordelijken minister van justitie buiten de zaak te houden. De heer P. W. Roest, waarn. ontvanger der directe belastingen enz. te Ommen, is met 1 Juli a. s. belast met de waarneming van het ontvangkantoor te V e e r e. In verband met het bericht uit Vlissin gen over een boot, bemand met twee roeiers, men zie Uit Stad en Provincie ontvingen wij uit Cadzand, op onze aanvraag, een telegram, waarin bevestigd wordt het vermoe den dat een der roeiers, en wel Van Dilst, is verdronken. P E D I R. Een offieel telegram, heden ontvangen, luidt Bij het oprukken naar het gebied van Toe koe Bitana Kennagan is vijand in versterkin gen Kola Poetos en nabij Panglkawon aange vallen en verdreven, achterlatende een en ze ventig dooden. Onzerzijds gesneuveld vijf inlandsche mili tairen en licht gewond zeven militairen beneden den rang van officier. Licht gewond een offi cier die dienst blijft doen. New-York. Volgens nadere berichten om trent de landing van zeesoldaten te Gnantanamo moesten zij drie uren lang de aanvallen der Spanjaarden afslaan. Vier Amerikanen werden gedood, éen gewond. Het verlies der Span jaarden is onbekend. De Herald verneemt uit Washington, dat Manilla zich overgaf. De regeering weet dit van De Wey of van de opstandelingen. Londen. De Amerikaansche ambassade weerspreekt het bericht van de Herald dat de gezant het gerucht van de inneming van Manilla telegrafeerde. Marktprijzen ran Tame en Meel. Maandag 13 Juni. Rotterdam. (Bericht van den make laar H. van Randwijk). De markt van beden was stil. M a i s echter veel vaster. Meel lager koopbaar. Zaterdag II Juni. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch fr. 213/4. Parija. Tarwe kalm md. fr. 28.55. Pesth. Tarwe flauw. Zaterdag 9.30 fl., Vrij dag 9.35 fl. B e r 1 ij n. De telegrammen uit het buiten land waren algemeen vaster, waardoor ook hier, ondanks het fraaie weder, de stemming iets beter is geworden. De handel was echter niet levendigdaarbij luiden de officieele be richten omtrent den aanstaanden oogst in Noord- Amerika zoo gunstig als men maar verwach ten kan, waardoor de kooplust beperkt bleef. Tarwe is intusschen per Juli nog mk. 3 en por najaars-lev. mk. 1.50 gestegen. Rogge heeft het gemiddelde slechts tot eene rijzing gebracht van ongeveer 1 mark. New-York dis. vorigendag Chicago 95; 100 Va ^erkoopmgen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpan. Inforaatiïn 14 Jnni Grijpakerko, Afbraak, Tak. 15 Z'erikzee, Brondbakkerjj, Franse. 21 Hnlbt, Staatagrouden, ILvanMenrs. 22 Bigeekerke, Hofstede, Tak 23 a Middelburg, Stalhouderij. Tak. 24 Middelburg, Paarden enz., Tak. 29 't Zand. Hofstc.de enz., Loeff. l Juli Grijpskerke, Vrnohton enz Loeff 5 Grijpskerke, 't Zmd, Inspan, Loeff 6 Hofstede, Hu vers. 8 Koudekerke, Vruchten te velde, Loc-ff. 8 Arnemuiden, Inspan, Verhuist. 13 O. W. Soub. Hofsteden, Loeff. 20 Melibkeike, Hofstede, Tak. 29 Meliskeri e, Land (verh.), Loeff. Kamperland, Hofstede, De V os. Borssele, Hof.tede, De Vos. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreisehor 30 Jaui. Vergil «leringen, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 14 Juni. Verg. Middelb. Ziekenf. Soc. St. Joris 78 u. Dinsdag 14 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 77a u. Donderd. 16 Juni. Bijeenk. Brandiv. Mij voor Zeeland 1 u. St Joris. Zondag 19 Juni. Concert Schuttershof 8u. Donderd. 23Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7 Va u. Zondag 24 Juli. Concert Schuttershof 8u.| Vlissingen. W o e n s d. 22 Juni. Vergad. Zeeland. .Stad huis 17a u.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2