BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. De Oorlog. 9 B B B a DE OORLOG. Volgens Belgische bladen zullen ook de generaals Van Loo en Willaert, commandanten der burgerwacht te Gent en Antwerpen, het voorbeeld van d'Oultremont volgen en hun ontslag nemen. Deze stap schijnt het gevolg daarvan dat de minister van oorlog de heeren niet heeft geraadpleegd bij het samenstellen eener examencommissie. Te Brussel zullen, evenals te Londen, hulppostkantoren worden opgericht, geencom- pleete bureaux met een staf van ambtenaren, gelijk men in groote steden hier te lande vindt, maar kleine afgesloten ruimten in winkels, waar éen man aangeteekende brieven inschrijft postwissels nitgeeft of betaaltzegels verkoopt enz. De jury in Oost-Vlaanderen heeft met 7 tegen 5 stemmen het schuldig uitgesproken over iemand, die te recht stond wegenBvergiftiging zijner vrouw, en die gedurende het geheele proces had ontkend. Ook nadat het schuldig was uitgesproken en de doodstraf was geeischt, bleet de man ontkennen. Het hof veroordeelde bem ter dood, waarop de De van Antwerpen komende boot Ham burg heeft 28 Mei niet ver van Borkum een brandenden vischkotter ontmoet, en in de nabijheid ervan een bootje met 5 man, die zonder eenige proviand, hun schip A. Laird, hadden verlaten. De brand was ontstaan door het omvallen vaneen petroleumlamp in de kajuit. Door een hevig onweder is Donderdag avond een beekje, dat in Frankrijk ontspringt en dan naar België loopt, een snel vlietende stroom geworden, welke buiten zijn oevers trad en groote schade aanrichtte. O. a. zijn bij Roisin eenige steengroeven geheel vernield. En wat nog erger is, er zijn ettelijke personen om het leven gekomen, zoowel door verdrin king als door het instorten van gebouwen. Te Parijs wordt een proces gevoerd over de vraag of spoorwegmaatschappijen het recht hebben abonnementskaarten door het inplakken van advertenties tot boekjes te maken. In een der Berlijnsche gevangenissen heeft zich een bewaakster van het leven be roofd. Men beweert dat er verband bestaat tusschen dit feit en de zaak-Griinentbal (ver- valsching van bankpapier). Door de politie te Leipzig is een dief gepakt, die bekende 25 rijwielen, ter gezamen lijke waarde van 5000 mark, gestolen en voor een appel en een ei van de hand gedaan te hebben. Op 7 Maart ia op verschillende plaatsen in Europa gekleurde sneeuw gevallen. Waar nemingen van dien aard zijn in Zuid-Oostenrijk, bij de Italiaansche grenzen, in Engadin, bij Heidelberg, in den Ilarz gedaan. Prof Bampe, die deze zalmkleurige sneeuw onderzocht heeft, vond er stofdeeltjes in, grootendeels uit ijzer- oxydhydraten bestaande. Vermoedelijk zijn die, evenals na de uitbarsting op Krakatau in 1883 werd waargenomen, toen de lucht 's avonds lang gekleurd was, afkomstig van vulkanische uitbarstingen, volgens prof Hampe, op IJsland. Een vrouwenorde. Dat onder de ziekenverpleegsters ook Jo dinnen worden aangetroffen, is natuurlijk niets niesws. Maar wel nieuw schijnt de oprichting eener JoodBche vronwenorde. Onder den naam van Orde der Doch teren Sions is een dezer dagen zulk een orde in het leven geroepen. Deze bestaat uit een ver- eeniging van Joodsehe meisjes en vrouwen, die zich voortdurend of bij tusschenpoozen willen toewijden aan de verpleging van ar men, zieken en kinderen. Voornamelijk zal hierbij de armenverpleging en de hospitaal- dienst in Palestina op den voorgrond treden, en verder ook in alle Joodsehe gemeenten der wereld, onder toezicht der bevoegde overheden en gemeentebesturen. Jerusalem is de hoofd zetel der orde, waar ook de algemeene overste haar standplaats hebben moet. De verpleeg sters ontvangen onderhoud naar haar stand, een kleine vergoeding, en in geval van invali diteit een jaarlijksche toelage van 1500 francs. De ordes-gelofte verplicht haar „met trouwen rechtschapenheid de grondstellingen van het Jodendom in eere te houden, de armen en on- gelukkigen van alle volkeren, zonder aanzien van godsdienst of herkomst, met raad en daad bij te staan, de landswetten en ordesregelen te Haamstede. Gekozen tot raadslid de heer W. Vis. 's Cravenhage. De officier van justitie bij de rechtbank alhier heeft machtiging gevraagd voor de opname van kapitein Vemer in het krankzinnigengesticht. In de vordering van diens echtgenoote om echtscheiding is nog geen uitspraak gedaan. Amsterdam. De heer Van Hasselt, gede legeerd lid bjj de administratie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij, herdacht heden, onder ontelbare blijken van belangstelling zijne 25-jarig ambtsvervulling. Hij ontving o. a. vele kostbare geschenken. De heer mr Westerwoudt bood hem namens het bestuur der maatschappij schilderijen aan van Mesdag en Wm Maris, de heer Nierstrasze namens het personeel, aquarellen van Apol en Tholen, alsmede eene heliogravure naar wer ken van Rembrandt. Deze geschenken gingen vergezeld vau een groot folio prachtalbum met nagenoeg 6000 gecalligrafeerde namen der deelnemers van de hoogste tot de laagste beambten. Te drie uur had eene receptie plaats van alle beambten en belangstellenden uit de stad van bewoners van andere plaatsen in Nederland. Londen. Volgens de Times krijgt Engeland voor 99 jaren van China in pacht 200 vierk. mijlen rondom Honkong, met inbegrip van het eiland Lantao eo de Mirabaai, Japan verlangt mede grondgebied en 15000 pond tot vergoeding van de schade bij de on lusten, te Shashi geleden, waar o. a. het Japan- sche consulaat werd vernield. Pretoria. Een expeditie zal vertrekken om Bonn, een kafferkoning in Swaziland, die in 1895 onder opperbestuur van de Transvaal is gebracht, rekenschap te vragen van zijn uitda gende houding. Als kenteeken dragen zij een zilveren Davids- schild (een zeshoekige ster) met het woord Sion in Hebreeuwsche letters in het midden. VerkooDingen enz. Heden werd aan het gebouw van het Gewestelijk bestuur te Middelburg aan besteed de vernieuwing der boorden van het kanaal van Terneuzen tot een bedrag van f 24.000. Ingeschreven werd door de heeren: K. Vos voor 462 meter, B. van Eek voor 468 M., C. van der Hooft voor 480 M., J. Jansen voor 480 M., C. Nieuwenhuijse te Ierseke voor 492 M., G. J. Balkenstein voor 504 M., A. Tholens Az. voor 504 en dezelfde voor 510 M. Alle inschrijvers, behalve de heer Nieuwen- huijse, wonen te Terneuzen. Ten overstaan van den notaris C. J. Huvers werden Donderdag avond op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoeging alhier in het open baar verkocht de volgende te Middelburg ge legen perceelen: een winkelhuis en erf, aan de Vlasmarkt, wijk K no 148, aan J. A. Pieters voor f 2500 een woonhuis en erf, aan de Vlasmarkt, wijk L no 15, aan C. J. Rekkers voor f 1908.50en een woonhuis en erf met loods, aan de Scbuitvlotstraat, wijk O no 298, aan denzelfde voor f 1300. De beide koopers wonen te Middelburg, Port-au-Prince. (Haiti). De Amerikanen zijn bij Aquadores en Daiguire geland. Zij versloegen de Spanjaarden en bezetten de hoogten rondom Santiago. Londen. Volgens de Times beschoot een Amerikaansche kanonneerboot bij Santiago militairen trein, waardoor velen gedood werden. Madrid. De ministerraad heeft ten aanzien van de Philippijnen ingrijpende maatregelen genomen, welke geheim blijven. igasta verklaarde dat de regeering niet voornemens is het initiatief voor vredesonder handelingen te nemen en dat geen enkele mogendheid daarvoor stappen doet. De minister van marine is voor vier dagen naar Cadix vertrokken. Een eskader van 15 schepen vertrekt daarna met strikt geheime orders. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg, Zondag 12 Juni. Matinée Tuin Noordbol- werk 21/a n. Maandag 13 Juni. Vergad. Bad- en Zwem inrichting. Soc. St. Joris 4 u. Dinsdag 14 Juni. Verg. Middélb. Ziékenf. Soc. St. Joris 78 u. Dinsdag 14 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7'/a U. D o n d e r d. 16 Juni. Bijeenk. Brandw. Mij voor Zeeland 1 n. St Joris Zondag 19 Juni. Concert Schuttershof 8u. Donderd. 23 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7'/a u. Zondag 24 Juli» Concert Schuttershof 8u. Vlissingen. W o e n s d. 22 Juni. Vergad. Zeeland. Stad huis P/s u. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeelan Datum- Plaat». Voorwerpen. Informatie 14 Juni Grijpskerke, Afbraak, Tak. 15 Z erikzee. Broodbakkerij, Franse. 21 Hulst, Staatsgronden, R.ranMeurs 22 Biggekerke, Hofstede, Tak 23 Middelburg, Stalhouderij. Tak. 24 Middelburg, 't Zand. Paarden enz., Tak. 29 Hofat de enz., Loeff Grypskerke, Land, Loeff. 1 Juli Koudekerke, Vruchten enz Lccff 5 Koudekerke, Inspan, Loeff 6 't Z nd, Hofstede, Huver-. 13 O. W. Soub Hofsteden, Loeff. 20 Meliskei ke, Hofstede, Tak. 29 Meliskeri e, Land (verh.), Loeff Grijpskerke, Inspan, loeff. Kamperland, Hofstede, De Vos. Borsaele, Hi-fatede, De Vo9. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 11, 13,14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. Algemeen Overzicht. De Middelburgse he courant wordt 'e avonds te zeven uur in Ylissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door de agent C. N. J. DE VEY MEST- DAGH aldaar. De wapenkreet van Poaadowaky, die allen tegen de socialisten in het geweer wilde bren gen, heeft maar een zeer matigen indruk ge maakt. De groepen, welke hem het naaBt staan, hebben een dergelijke aanbeveling nietnoodig. En de anderen, op wien de naam en deOositie van Posadowski minder invloed uitoefenen, zij zullen verder zien en vragen wat de dag na de verkiezingen zal brengen. Zal dereactie trachten het algemeen stemrecht, dat bij de stichting van het rijk werd ingevoerd, terug te nemen. Het is ontegenzeggelijk dat vele en invloedrijke kringen in het uitgebreide stemrecht het groote gevaar zien, en de oorzaak van alles wat anders is, dan zij van hun ego ïstisch standpunt zouden willen. Dat een dergelijk streven zeer impopulair zou zijn, is bekend. En wie het nog niet weten mocht, kan het vernemen uit de her haalde verzekeringen der regeering, dat een inkrimping van het kiesrecht niet in de plan nen ligt, dat alle beweringen, dat een min of meer uitgewerkt ontwerp gereed ligt, onwaar In- Maar de tegenpartij, die niet minder door drongen ia van den indruk, welke door een kiesrechtinkrimping in het land zou worden gewekt, blijft deze ontkenning in twijfel trek ken. Of dit in alle oprechtheid geschiedt, of dat men moed willig der regeering of den regee- ringskringen een dergelijk voornemen toedicht, is natuurlijk niet te bepalen. Maar wat zeker voor de deur staat, dat is een voorwaarts gaan in de richting van de bescher mende economische politiek. En daarbij doet zich het niet algemeene verschijnsel voor, dat de agrariërs en de grootindustrieelen zich aaneen sluiten, in de hoop door toenemende bescher ming hun persoonlijke belangen te dienen. Dat zij daarbij den steun verwierven van een groot deel der nationaal liberalen, is een even treu rig als merkwaardig feit. Maar aan ongezonde partij groepeeringen, aan samengaan van tegenstanders, aan strijd tusschen verwante geesten, geraakt men lang zamerhand gewend. In de Fransche kamer is onderwijl die strijd voor goed beslist. Deschanel is met een meerderheid van 10 stemmen definitief tot voorzitter gekozen. Een oogenblik was nog getracht deze stemming een week uit te stel len, om op de afgevaardigden uit de koloniën te wachten, maar een daartoe strekkende motie werd met 314 tegen 220 stemmen verworpen. Naar de innerlijke bedoeling dier motie moeten wij nog raden en wellicht dat de op lossing deze is, dat men zich wat meer succes voor Brisson wachtte als de interpellatie van Millerand achter den rug was en „de breede grondslag" van het gereconstrueerde kabinet- Meline te zien zou zijn. Wat toch is die breede grondslag? Voor een republikeinsch kabinet zeker niet de tegenwoordige toestand, waarin het kabinet meer republikeinen tegenover, dan om zich ziet. Vandaar dat men de woorden vanMélineals een zwenking naar de naast verwante groep ter linkerzijde opvat. M. a. w. men gelooft dat Méline, geen kans ziende met een zoo kleine, niet homogene meerderheid te regeeren, in het eind zijn toevlucht zal nemen tot de republi- keinsche concentratie. Maar geheel in strijd met dit voornemen is de hardnekkige strijd om den presidentszetel, gevoerd tusschen de beide groote groependie der vrienden en die der tegenstanders van het huidige kabinet. Want de klove tusschen de republikeinen is de laatste dagen zeer verwijd. Eerst doordien men tegenover Brisson een an deren republikein steldetoen omdat men Brisson weer tegenover den voorloopigen pre sident Deschanel plaatste. En de bij de drie stemmingen verkregen cijfers zijn zoo constant, dat voldoende blijkt dat bij geen der groepen afvalligen zijn. Beide rukten dus in goed ge sloten gelederen tegen elkander op. Niet minder verbitterd zal de strijd zijn om de toelating van vele leden, wier verkiezing wordt betwist. Gelijk wij reeds mededeelden, had de com missie voor de geloofsbrieven zich verzet tegen de toelating van den prins van Arenberg, wijl ongeoorloofde pressie had plaats gehad, door dien op een manifest achter de namen Poin- caré en Deschanel stond„vice-presidenten der Kamer". Thans big kt dat niet alleen het gebruik van dezen titel, maar ook dat de namen ver keerd waren. Immers Poincaré heeft voor de commissie verklaard niemand te hebben ge machtigd zijn naam onder dat biljet te plaatsen. Jules GueBde is gehoord over misbruiken in het dep. du Nord. Zijn mededeelingen hebben in de commissie nog al indruk gemaakt. De beslissing in deze zal vermoedelijk nog vallen vóór de interpellatie, welke tot do ver vorming van het kabinet zal leiden. De Fr. Z. verneemt dienaangaande dat Turrel, de minister van openbare werken, en generaal Billot zullen aftreden. Waarom deze laatste heengaat? Ons dacht, dat hij meer dan iemand de man van het oogenblik was. Had hij niet gedreigd heen te gaan, als een of andere agitatie ten gevolge had, dat de herziening van het proces Dreyfuss aan de orde kwam Heeft hij niet telkens en telkens het beroemde formulier uitge sproken, dat naar zijn innige overtuiging Dreyfuss rechtvaardig en wettig was veroordeeld. Voor wie hij plaats zal moeten maken Toch niet voor generaal Pellieux In verband met het uitvoerig vermelde incident in den Franschen Senaat, verdient nog de aandacht dat Trarieux o. a. opkwam tegen het meten met twee maten de geheime militaire instructie tegen de openbare civiele. „Waarom", vroeg hij, „moeten de rapporteurs van krijgs raden vrij zijn van banden, die een waarborg zijn, dat recht wordt gedaan en aan welke de gewone rechters wel zijn verbonden Men zou toch zeggen dat dezen door hun rechtsgeleerde ervaring, door hun beoefening van het recht, door hun^onafzetbaarheid ten minste gelijke waarborgen opleveren als de militaire reeht- Zelfs hij, die zich als een der kloekste der kloeken had doen kennen, durfde hier niet verder gaaD, dan te zeggen „ten minste gelijke" De bedoeling, dat die bij de militaire recht spraak minder zijn, durfde bjj niet openlijk uitspreken. John Morley heeft in een rede te Leeds verklaard, dat de van China verworven con cessies voor Engeland geen voordeeleu zijn, maar contractneele verplichtingen, welke met kracht van wapenen moeten worden verdedigd. Morley laakte den toon van Chamberlains rede en meende dat de regeering de diplomatie niet door dat brandgeroep had mogen veront rusten. Te Belfast is het de jongste twee dagen kalm gebleven. De rechterzijde van den Oostenrijkschen Rijksraad droeg aan een commissie op een manifest saam te stellen, dat zal worden uit gevaardigd als het parlement wordt verdaagd en de regeering, krachtens art. 14 der grondwet, de wetgevende macht geheel aan zich trekt. In dat manifest zou aan de kiezers worden voorgehouden, dat niet de rechterzijde, maar alleen de oppositie verantwoordelijk is voor dezen terugkeer tot het absolutisme. De Boheemsche grootgrondbezitters ko men Zondag bijeen ter behandeling van de vraag of bun vertegenwoordiger in het kabi net, dr Baernreither na het gebeurde te Graz nog minister kan blijven. Tijdens het bezoek van prins Constantijn en prinses Sofie te Berlijn moeten de laatste hinderpalen tegen de benoeming van prins George tot gouverneur van Kreta zijn verdwe- Rusland zal den sultan een geheel vol tooid plan voor de bestuursregeling op Kreta aanbieden. In Shantung, het schiereiland waar Kiao Tscheon ligt, heeft een ingenieur van de Saar- briicker-mijnen belangrijke kolenlagen ontdekt. Beknopte Mededeelingen. Het telegram uit Cap Haytien, over bet bombardement van Caimanera eindigde met de ideeling, dat de Spanjaarden besloten hadden zich tot het uiterste te verzetten tegen de landing, welke, naar men vermoedde denzelfden (d. i. Woensdagsmiddag zou plaats hebben. Nadere berichten zijn tot dusver niet ont vangen. Er is alleen een telegram dat meldt dat de opstandelingen hebben deelgenomen aan den aanval op Caimanera en dat de Amerika nen voornemens zijn daar hun hoofdkwartier te vestigen. Voor de opstandelingen wordt het anders tijd, om eens van zich te doen hooren. Want hoe meer zij in den oorlog op den voorgrond treden, hoe grooter kans dat zij ook een be langrijke rol zullen spelen bij de regeling van den toestand. In de veertien dagen, welke verliepen sedert Aquinaldo aan wal stapte, heeft hij de opstandelingen gereorganiseerd, in 8 groote ge vechten de overwinning behaald, ettelijke vijandelijke posities, zooals Imus, de hoofd plaats der provincie Cavite, genomen, deze ge heele provincie bezet, 1600 krijgsgevangenen takt, 10 kanonnen, 2000 geweren en veel krijgsvoorraad buitgemaakt. De Terror, de Spaansche torpedojager, welke door een Amerikaansch schot vernield zou zijn, had 60 man aan boord. Van geen der opvarenden heeft men iets meer vernomen. Het New-Yorksche Evening Journal ont vangt uit Saint Thomas het bericht, dat Bett, de secretaris van het Engelsche consulaat te San Juan de Porto-Rico, bij generaal Macias geroepcu werd, daar hij verdacht werd berich ten te verschaffen aan de Vereenigde Staten, Vooraf was hij ernstig mishandeld en 56 uur lang opgesloten in een cachot. De Engelsche consul-generaal Crawford protesteerde tegen ize behandeling van zijn secretaris. Generaal _Macias beschuldigt openlijk de Engelsche kolonie, de plannen voor het leggen der onderzeesche mijnen in de haven te hebben verraden. Hij ontbood dertig Engelsche onder danen, ondervroeg hen nauwkeurig en zette enkelen hunner gedurende 24 uur in streng arrest. Het telegram voegt er bij, dat de plannen werkelijk verraden waren doch door ver schillende officieren van den staf van generaal Macias, die sympathiseeren met de Amerikanen. Dat het er voor de Spanjaarden slecht, zeer slecht uitziet, zal nu waarschijnlijk wel niemand meer ontkennen. De Philippijnen zijn voor het oude rijk ver loren en het is nog slechts de vraag hoelang Manilla het zal kunnen uithouden. Van twee zpen kwam reeds bericht, dat de stad zich had overgegeven, eens onde» bij voeging, dat het garnizoen bij de Amerikanen had gecapituleerd, uit vrees anders door de opstandelingen te worden vermoord. Maar deze berichten zijn niet bevestigd. Wel blijkt dat de opstandelingen daar goede strijders zijn. Zij rukken geregeld voort en hebben fioor een eigenaardige wijze van vech ten reeds menigen vijandelijken post veroverd. In dat opzicht zijn zij meer waard dan de Cubanen, die echter in beschaving hooger staan. Aquinaldo, hun aanvoerder, schikt zich goed naar de bevelen der Amerikanen, die hem terugbrachten. En het zal zijn schuld niet zijn als noodelooze wreedheden worden gepleegd. Waarschijnlijk komt daar ook nog wel een beetje politiek bij, want Aquinaldo rekent er op, onder bescherming der Amerikanen, hoofd van een zelfstandig bestuur te worden. Men verwacht - en de kans daarop schijnt niet gering dat de mogendheden slechts op den val van Manilla wachten, om haar bemid deling aan te bieden. Maar waarschijnlijk zal Spanje ook in West- Indië nog wel een groote nederlaag moeten lijden, eer het land zich in het onvermijdelijke leert schikken. Met betrekking tot den grooten slag, welke de Amerikanen daar zouden willen slaan, is er weer een kink in den kabel. Het ging anders juist de laatste dagen zoogoed. Maar nu is men weer bang geworden door een gerucht, dat er Spaanscbe oorlogsschepen op de Noordkust van Cuba zwerven; en daarom zou men de tran- sportvloot niet van Key-West durven laten vertrekken. Het is zeker te begrijpen, dat men deze sche pen, die gemiddeld 900 man aan boord hebben, niet wil blootstellen aan het gevaar te worden in den grond geboord. Maar minder verklaarbaar is het, dat men bijna de geheele oorlogsvloot voor Santiago samentrekt, en bijna niets over laat tot bescher ming der transportvloot. Een andere vraag, welke bij ons is gerezen, is dezeof het den Amerikanen wel ernst is met een aanval op Santiago. Er wordt zooveel drukte gemaakt over den aanval daar, dat men zich bijna afvraagt of dit alles geen krijgslist is, en of het bombar dement van de forten van Santiago en van de kust bij Caimanera, benevens de herhaalde landingen in die streek, niet ten doel hebben, de Spanjaarden te verschalken, en hen te bewegen tot een concentratie van hun land leger, waardoor het werkelijke punt van aanval zoo goed als onbeschermd blijft. Er is en dikwerf met succes de laatste weken opzettelijk zooveel onwaarheid verkon digt, dat men waarlijk haast niet kan gelooven dat alle operaties der laatste dagen de werke- lijke plannen der Amerikanen verraden. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlfssingen, 10 Juni. Uit de haven vertrokken, Donderdag namiddag het Eng. ss. Bivouac, naar Antwerpen, en heden morgen II. M. kruiser Zeelanddie op de reede is ge- ankeid. V e r t r o k k e u, heden morgen, de mailboot Koningin-Regentes naar Rotterdam om te dokken. HANDELSBERICHTEN. Graanmaraten enz» Vi<I8singe«, 10 Juni. Boter b.SG k f C.&5. Eieren f '3.a f 3.20 per 104 stuks. Amsterdam, 10 Juni. Lijnolie f 177a- Raapolie f 26 Va a contant. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 9 Juni. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1533 stuks runderen aangevoerd, waarvan 583 ossen, 317 stieren en 633 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.84 francsstieren 0.55 tot 0.68 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.68 francs. Marktprijzen van Tarwe en Meel. Donderdag 9 Juni. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ameri kaamsch fir. 26. Par ij s. Tarwe prijshoudend md. fr. 28.60. Berlin- Het weder bleef hier prachtig, maar van Parijs werd tengevolge van regen eene aanmerkelijke i rasverbetering gemeld en tevens uit Amerika een matig prijsherstel. De omzet werd hierdoor wel niet levendiger, maar de prijzen van Tarwe en Rogge zijn toch respect ongeveer mk. 3 en 2 gestegen. New-York dis. vorigendag Chicago 102102l/a. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staateleeningen. Per telegraaf NEDERLAND. pCL Bair Cart. N. W. 8ch. SI/, Sito OW3 Aito Cert....... 3 HONG, dito goudl. 5 1000 1000 1000 100 OOSTENRIJK. OW. Mei-November.6 i, 1000 dito Jan.-Juli... 5 1000 dito dito Goud,. <4 S10-1000 POLEN. OW. rj.H( ZJL 500 PORT. O. 3. 6S/8 met ticket....,8 dito dito 1 §28/30 met ticketUk fr, 500 RUSLAND. Gert. Lu. 5e li. 1S54 5 Z.R. 500 dito 20 geo. dito 4 135-636 dito 1889 dito 4 K. 135 dito BS 5e Em. 4 Gjk. 135 dito 94 6e Em, 4 R. 135 OW. L. 1887/89 4 d 90-100 Cert. 7. B. Ajgn. 6 P.R 1000 dito I8id rand 5 G.K. 18K-1000 103* 8PANJE.Ö B.Per.é Pes. 1000-34000 883i*/g dito bia, Perpet. 4 Pr. 500-35000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-9500 88S/4 8S7/g Vorige Koers Koers. heden. 9 10 Juni bh Juni. 98S/8 871/j 981/4 93 98 851/g 84* 84* 17* 177/16 S7S/8 *76/8 787/g 877/g 98 981/4 999/18 9916/jg 10113/M ioig/s Ceconv. eerie B. d dito dito C, EGTPTE. O. L. 76 4 dito sp. dito 1878 ZV, BRAZILIË. ObL Londen 1828.... 4 dito OW. 1889 4 VENEZUELA 1831 4 Indnstrieele en FInancieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt, N.W. eaP*e.Pbr. 5 600.1000 90-9000 §0-100 80-100 10-100 1000 100-500 9116/M 3.16/'8 598/g 54* 537/8 6i8/4 SSS/8 -

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3