DE OORLOG. Advertentiën. Prjjstrekking 23 Juni. 500.000 Mark n Kauffmann&Simoii, was, om de rust te bewaren. Maar later, toen de optocht was afgeloopen, werd de toestand ernstiger. De aanvallen op de politie her haalden zich en te acht uur in den avond werd de politie teruggeworpen, terwijl vele man schappen der bereden politie gekwetst werdeu zelfs agenten, die van het paard gevallen waren, werden mishandeld. Toen werd, gelijk wij reeds kortelijk mede deelden, de hulp der militaire macht ingeroepen, en werden herhaaldelijk met de blanke wapens charges uitgevoerd. Den volgenden dag herhaalden de ongere geldheden zich. Aan beide zijden, orangisten en nationalisten, vielen vele gekwetsten, en de politie deelde vele stokslagen uit. Een koffie huis werd geheel geplunderd, terwijl op andere plaatsen vele ruiten werden ingeworpen. Op zich zelf zijn deze onlusten natuurlijk van geen belang, daar zij nooit een groote uitbreiding kunnen krijgen. Maar toch blijkt, dat de scherpe tegenstelling tusschen de partijen in dat deel van Ierland nog steeds voortduurt, en dat men daarmede zal hebben te rekenen bij elke poging om de Iersche zaken op een goeden grondslag te regelen. Beknopte Mededeelingen. De Temps deelt mede dat Méline bij de beantwoording der interpellatie van Millerand zal mededeelen, dat, als de meerderheid zijn politiek goedkeurt, hij het kabinet op breeden grondslag zal reconstruëeren, in verband met de aanwijzingen welke het debat zal opleveren en met die welke door de stembus van 8 en 22 Mei zijn gegeven. Méline heeft, naar het blad er bij voegt, geen nieuwe opdracht van den president noodig, daar alle ministers hun portefeuilles te zijner beschikking hebben gesteld. De betrokken commissie uit de Fransche kamer heeft voorgesteld de verkiezing van den hertog van Arenberg niet goed te keuren, wijl een aanbeveling van deze candidatuur was ge- teekend door Poincaré en Decchanel, onder bij voeging van hun qualiteit van vice-president der kamer. Na ontvangen gunstig advies vanLepine en de justitie te Algiers besloot de Fransche regeering een groot aantal van hen, die wegens de antisemitische opstootjes veroordeeld wer den, gratie te verleenen. Ook Max Regis deelt in dit voorrecht. De Ind. beige waarborgt de echtheid van de mededeeling dat in den herfst van 1896, toen het gerucht liep dat Dreyfuss ontvlucht was, Lebon zonder dat daarvoor eenige reden bestond, den gevangene een maandlang in de boeien deed sluiten. Rochefort, die vroeger door zijn deel neming aan de Boulangistische beweging veel van zijn populariteit onder de revolutionairen verloor, heeft het de laatste maanden weer geheel verkorven, door zijn aansluiting bij de clericalen en militairisten. Talrijke meetingsin en buiten Parijs, spraken hun verontwaardiging uit over het overloopen van hem, die eens de roode markies was. Maar Dinsdag heeft in Vauxhall te Parijs een protestmeeting plaats gehad, waar het tot een formeele executie kwam. Na afloop hadden vijandige betoogin gen plaats, welke door de politie werden De Duitsche socialisten besloten op een na eigen candidaten te stellen, teneinde een het grootst mogelijke stemmenaantal uit te In de zitting van den Rijksraad, waar de voorzitter Fuchs de in ons vorig nummer ver melde verklaring aflegde, had vooraf nog een opgewonden tooneel plaats gehad. Sehönerei begon een bezwaarschrift van 2183 gemeenten voor te lezen, gericht tegen de taal verordeningen van den vorigen minister Von Gautsch, met de opsomming van alle namen der petitionneerende gemeenten. De president Fuchs trachtte hem herhaaldelijk te stuiten en ontnam hem ten slotte het woord. Niettemin ging Schönerer voort met zijn einde- looze nomenclatuur.. Andere sprekers vroegen en kregen het woord, Schönerer bleef het par lement, onder rumoerigen bijval zijner fractie- genooten, vergasten op zijn lectuur. Eindelijk stelde hij voor den inhoud van het verzoek schrift ongeschonden in het stenographisch ver slag op te nemen, ten aanzien van welk voorstel de vergadering overging tot de orde van den dag. Nadat Wolf de hegemonie der Duitsche taal op zijn bekende kwetsende manier en onder herhaalde vermaningen van den voor zitter had verdedigd en Czechen en Slovenen de rechtvaardigheid hunner taaleischen daar tegen in het licht hadden gesteld, werd de behandeling gesloten. Toen was het dat president Fuchs de ont moedigende verklaring uitsprak dat het hem president onmogelijk was het parlement een program van werkzaamheden voor te leggen. Milan moet zich ondanks zijn schitterende overwinning aan de stembus toch te Belgrado niet op zijn gemak bevinden, en daarom be sloten hebben bet legercommandement naar Nisch te verplaatsen. Ook de Skoeptschina zou daar worden bij eengeroepen. De eenige radicaal, die tot lid van dit lichaam is gekozen, zal weigeren zitting te nemen. Hij zal eenmaal opkomen om te protesteeren, en dan zijn mandaat neerleggen. De eerste minister van Nieuw-Zuid-Wales heeft de premiers der andere kolonies uitgenoo- digd tot een conferentie over een wijziging in de ontworpen federatie, opdat deze voor N.-Z.- W. aannemelijker worde. - Er is sprake van dat Duitschland ook een pachtcontractje met den Sultan van Marokko aluit. De Sultan moet, om de Franschen tegen te werken, Duitschland een zeker gebied bij de Muluga-rivier hebben aangeboden. Voor den vrede is het te hopen, dat Duitsch land voor deze welwillendheid bedankt, want het kan niet anders dan storend werken, als het zich nestelt in de onmiddellijke nabijheid van een Fransche kolonie, en in een stroek waar Frankrijk reeds lang eenige aanspraken hoeft. De Temps bevestigt dit bericht echter. Duitschland zou op den weg naar het Oosten een aantal kolenstations willen oprichten, inzonderheid een op de kust van Marokko, voor het geval .het kanaal van Suez voor de Duitsche oorlogsschepen gesloten worde. Verder zou Duitschland trachten een haven in het Oostelijk deel van de Middellandsche zee te krijgen en dan een station op de Oost kust van Afrika. Nederland zou misschien wel een der Sounda-eilanden willen afstaan of Spanje een der eilanden tusschen Bom en de Philippijnen. Het blad, of liever zijn Berlijn- sche correspondent, herinnert daarbij aan de pogingen van voor 10 jaren om de Caroline te bezetten. De Italiaansche ministerraad is het eens geworden over de wijzigingen in de wet op het recht van vereeniging en in de perswet. De wijzigingen zullen minder reactionair zijn dan eerst was bedoeld. Edmondode Amicis, de Italiaansche socia list, die hier te lande vooral bekend is door de beschrijvingen van zijn reizen door Neder land, zal dingen naar de plaats, welke door het overlijden van minister Brin te Turijn in de Italiaansche Kamer open kwam. Reeds twee van de viet zetels te Turijn zijn door de socialisten bezet. Te Weenen beschouwt men den toestand als hoogst gespannen. Men verwacht ontbin ding van den Rijksraad en wijzigingen in het ministerie. Maar beide zijn reeds vroeger zon der baat beproefd. Men verwacht een manifest van de rechter zijde, waarin deze de Duitsche oppositie verant- woordelijk stelt voor het door haar gevoerde obstructionisme, dat alle sociale hervormingen De vertegenwoordigers der katholieke partijen Kozen Dipaul» tot haar leider. et [herstel van rust en orde, tenminste een groote bron van zich in verzet uitende onte vredenheid, zijn weggenomen. OM SANTIAGO. Met een enkel woord stipten wij hierboven reeds aan, dat de berichten betreffende Santiago voor de Spanjaarden iets beter luiden dan de vorige telegrammen uit Madrid deden vermoeden. Immers men seint, dat de Amerikanen sedert het jongste bombardement zijn teruggeslagen. De schade, daarbij aan de batterijen bij San tiago toegebracht, is reeds hersteld. De kanonnen hebben geen oogenblik opgehouden te schietenalle batterijen waren in staat het vuur van den vijand te blijven beantwoorden. De toestand van de meeste gewonden is niet ernstigvelen, zooals overste Ordonez, gaan voort dienst te doen. Deze berichten heeft men natuurlijk met het noodige voorbehoud aan te nemen. Zelfs te Madrid hecht men er weinig geloof aan, en de beurs aldaar toonde zich een weinig ontstemd. Ook de Petit Bleu, die met een vermake lijke heftigheid voor Spanje partij trekt, erkent dat de zaken niet goed gaan, en dat men te Madrid bezorgd is. Op den spoorweg tusschen Cavas en Alguezad hebben de opstandelingen een dyna miet-boni doen springen bij het voorbijgaan van een treintwee geblindeerde wagens zijn ver woest, zes soldaten en een reiziger werden gedood, acht soldaten en twee reizigers gewond. Men beweert nu weer, dat de Amerikanen wel degelijk een Spaanschen torpedojager in den grond hebben geboord. Het vaartuig werd des nachts door de zoeklichten van de Texas ontdekt, waarop oogenblikkelijk vuur werd gegeven, zoowel van dit als van de omliggende Amerikaansche schepen. De torpedoboot werd letterlijk in stukken geschoten, en zonk, vermoedelijk met alle opvarenden. 't Scheen toen wjj de Spaansche lezing van het bombardement van Santiago kregen, dat men te Madrid geen reden tot tevredenheid had, en dat het moeite kostte te verbergen, dat het bombardement een groote uitwerking had ge had. Maar bet telegram dat in ons vorig num mer werd opgenomen, is gevolgd door andere welke weer wat blijmoediger of leugen achtiger zijn. Maar daarover straks. Want de berichten van DE PHILIPPIJNEN zijn in elk geval belangrijker. De geheele archipel, met uitzondering van eene kleine groep, is in opstand tegen het Spaansche gezag. Dat blijkt uit te Madrid ontvangen berichten, welke o. a. reeds mede deelden dat de kapitein-generaal zich had terug getrokken in het versterkte gedeelte der stad, waaruit viel af te leiden, dat de opstandelingen hem nauw op de hielen zaten. En de toestand werd zoo hopeloos geacht, dat men maar in eens afzag van alle pogingen om het Spaansche bewind daar nog te redden door uitzending van troepen of schepeu. Deze ongunstige berichten werden spoedig bevestigd door de openbaarmaking van een gedeelte der door de regeering ontvangen be richten. De gouverneur had geseind dat de toestand zeer ernstig was. Aguinaldo, het door de Amerikanen van Hong-Kong teruggebrachte rebellenhoofd, was erin geslaagd het geheele land in opstand te brengen. Hij brak de spoorwegen op en de telegraaf lijnen af, waardoor de kapitein-generaal van alle gemeenschap met het binnenland verstoken was. Steden en dorpen werden door gewapende benden bezetoveral werd gestreden, ook in de provincie Cavite. Een gedeelte der Spaansche troepen hield de lijn van Zapote naar Mauilla bezet, om de opstandelingen te beletten de hoofdstad te naderen. Maar het bleek dat de opstandelingen nog van drie andere zijden aanrukten, waardoor Manilla zoowel aan de land- als aan de zeezijde werd bedreigd. Hij hoopte de bevolking moed in te spreken, maar moest erkennen dat hij niet kon rekenen op de vrijwillige corpsen, welker sterkte door de vele desertiën afnam. In de inboorlingen was in het geheel geen vertrouwen te stellen. Het slot van het telegram luidde, dat, als de bevelhebber niet op den steun van het land kan rekenen, de beschikbare strijdkrachten onvoldoende zouden zijn om weerstand te bieden. Indien wij deze tijdingen hoogst ernstig noemen, dan is het niet omdat het Spaansche gezag op de Philippijnen dreigt te verdwijnen. Maar wel omdat blijkt, dat daarvoor geen ander in de plaats wordt gesteld. Immers aan een geregeld bestuur door de inboorlingen of door het gemengde ras valt niet te denken. En zeker zal gedurende een nog niet afzienbaar tijdvak, een Europeesche overheersching dan noodig zijn. 'tls daarom zeker geen daad vanmenschen- liefde geweest, dat de Amerikanen den opstand daar ontketend hebben. Want zij of een ander volk zullen alle krachten hebben in te spannen om de rust weer te herstellen. En het is de vraag of men nu door de schuld der Amerikanen op de Philippijnen niet een toestand krijgt, even erg als die welke op Cuba aanleiding gaf om tusschenbeide te komen. Bovendien is het de vraag, of de Amerikanen in staat zijn den opstand, welke Spanje reeds zoo groote offers heeft gekost, te dempen. Het eenige lichtpunt is dat met het Spaansche gezag de geestelijke orden, welke op dezen archipel zooveel reden tot verbittering gaven, .zullen verdwijnen. En daarmede zal een groote hinderpaal tegen Een incident in den Franschen senaat. Een hoogst merkwaardig feit heeft zich in den Franschen senaat voorgedaan. Bij de be handeling der nieuwe wet, welke op verraad de doodstraf stelt, is in dat lichaam een scherp debat gevoerd, dat de zaak-Dreyfuss tot grond toon had. Maar de bladen, welke ons ge woonlijk de beste kamerverslagen bieden, heb ben het niet noodig geacht het publiek mede te deelen wat eigenlijk besproken is. Toch was het debat in de tegenwoordige omstandigheden zeker belangrijk. Nadat de laatste jaren verschillende schan dalen bij de rechterlijke instructies hadden plaats gehad, is een wetswijziging tot stand gekomen, welke de rechten der verdachten waarborgt. Zoo is o. a. de volkomen afzonde ring der gevangenen verboden en zullen dezen zich reeds bij hun eerste verhoor door een rechtsgeleerde kunnen doen bijstaan. Toen deze bepaling wet was geworden, werd eerst getracht het standpunt in te nemen, dat het nieuwe recht alleen op burgers-beklaagden betrekking had. Maar dat standpunt nu bleek al dra onhoud baar. Volgens de aangenomen wet zouden ook de militairen aanspraak op het voorrecht hebben. Bij de behandeling der nieuwe wet op de spionnage en hoogverraad stelde de senator De Sal voor hun, die van hoogverraad ver dacht werden, dit recht te onthouden. „Men mag er de advocaten niet aan bloot stellen geheimen te vernemen, welke gevaarlijk kun nen zijn." Daar tegen kwam Trarieux op. Hij zeide dat hij gestemd had vóór het voorstel, om hoogverraad mot den dood te straffen. Maar hij wilde hun, die van zoo zware misdaad ver dacht worden, geen mindere waarborgen geven dan anderen zouden hebben. Hoe ernstiger de straf waarmede men iemand bedreigt, hoe meer waarborgen men moet nemen tegen een rechterlijke dwaling. Waar nu.de gewone rechter feilbaar is, zal dit met den militairen rechter toch wel niet minder het geval zijn. Deze verstandige woorden schijnen een stormpje te hebben verwekt. Vooral de minister van justitie Milliard wond er zich zeer over op. Hij verklaarde dat hij evenveel eerbied voor de wet had als Trarieux, maar bovendien nog eerbied voor de chose jugêe. Deze woorden lokten een groot rumoer uit een deel der vergadering juichte den minister toe, maar anderen protesteerden tegen dezen uitval, welke niet alleen brutaal hatelijk was, maar in dezen mond geheel ongepast. Immers, hoe men moge oordeelen over de waarde van het leerstuk der chose jugêe, de minis ter van justitie blijft de door de wet aangewezen persoon, om de chose jugêe ter zijde te stellen zoo hem van dwaling of wetsschennis blijkt. Het incident is leerrijk voor hen, die nog eenige hoop mochten bouwen op het hooge plichtsbesef en bet gevoel van zedelijke ver antwoordelijkheid van den heer Milliard. Het hoofd der Fransche justitie is door politieken hartstocht al even bedorven als de rest. Het amendement-De Sal is ondertusschen naar de commissie verwezen, en zal dus nog wel eens ter sprake komen. De Temps wijdt een hoofdartikel aan deze zaak en waarschuwt tegen de Fransche opvat ting, om in eiken verdachte a priori een schul dige te zien. Niets is meer in strijd met de onpartigheid. Het blad komt op tegen de voorgestelde uit zondering op het pas met zooveel instemming begroette nieuwe recht, dat een einde maakte aan de geheime instructie. Het noemt het een vreemde logica, dit recht te willen verkorten op het zelfde oogenblik dat men de straf zoo belangrijk verzwaart. Juist omdat men zooveel harder wil slaan, is het noodig te zorgen dat men juist raakt. Het blad zegt verder, dat men er naar moet streven de civiele en militaire justitie tot elkander te doen naderen, en het drukt de hoop uit, dat de openbare meening zich tegen deze reactie zal keeren. De Temps durft dus. Maar typisch verschijn sel: in zijn hoofdartikel maakt het blad melding van de rede van Trarieux, zonder dezen senator te noemen. En in zijn verslag der senaats zitting, waarin het den naam van Trarieux niet weg kan laten, deelt het niet mede wat deze senator heeft gezegd. Het blad heeft ditmaal dus bij uitzondering den moed zijner overtuiging maar om te zeggen dat het in deze staat aan de zijde van iemand als Trarieux, die openlijk beleed dat in de onschuld van Dreyfuss geloofde, dat durft het blad niet te doen, hetzij dan om het belang der zaak, hetzij om zijn eigen reputatie. Zonderlinge toestanden toch. HANDELSBERICHTEN. Grva^miiariïTen enz. Middelburg, 9 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren niet groot en, uitgenomen tarwe en witteboonen, was van andere artikelen bijna niets ter markt. Zeer weinig ging er in den handel om. De noteering is als volgtPuike tarwe 50 cent lagermeer dan 8.75 a 9 werd daar voor niet gebodenrogge was voor 6.50 en zomergerst tot f 5.50 te bekomenWalch. witteboonen f 9.50 a ƒ9.60; dito bruineboonen f 8.50dito paardenboonen, groene kookerwten en kroonerwten zonder handel. Boter 0.70 a 0.80 per kilo. Eieren ƒ2.80 per 100 stuks. Marktprijzen Tan Tarwe en Meel. Woensdag 8 Juni. P a r ij a. Tarwe hooger loop. tnd. fr. 28.50. Pesth. Tarwe onveranderd. Woensdag 9.40 fl., Dinsdag 9.62 fl. Berlin. Het aanhoudend fraaie weder en de buitenlandsche berichten gaven heden geen aanleiding tot eene betere stemming; voor tarwe was de markt zeer weifelend en na voortdurend vrij belangrijke fluctuation kon de kleine rijzing, die Dinsdag laat beurs plaats vond, nauwelijks gehandhaafd blijven. Rogge was flauw tengevolge van lagere offerten uit Zuid-Rusland, doch veel goedkooper dan Dins dag; Iaat beurs was niet aan te komen. New-York dis. vorigen dag Chicago 1021/,,105. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleenliigen. Per telegraaf Juni Juni. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cart. N. W. 8ch. V-h 1000 873/g dito OblS 1000 977/g 988/g dito Gert.8 10Ö0 981/g 93 HQNG. dito goudl. 5 p 100 1007/g £TAUE. In». 68/81 6 Li*. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novenabsr.E 3. 1000 851/g 85tyg dito -3an.-Juli.5 1000 S4& 84}* dito dito Goud., p SOÖ-IOOO POLEN. Obl. B. 44 4 S.K. 500 PORT. O. J5. 68/3 met tóakrt...... 8 17»/i» 17}* iita dito 1S8S/80 met tiokotfr, 500 »7Vl« *16I8 RUSLAND. Csrt. ïiu. 6s S. 1854 5 Z.fi. 500 737/g dito 80 gee. dito 4 J95-636 978/g dito 1889 dito 4 B. 1*5 93 dito be 5a Sm. 4 G.-R. 135 - dito 94 Se Sm. 4 R. 1*5 99S/< 959/lg Obl. L. 1S57/S9 4 A S0-100 10U3/1# 10US/M Gert. 7, B. Aitga. 6 ?.R 1000 - iita \Ui goud 5 G.S. 1*5-1000 108SL 1033* ïPANJE.O B.Per.4 Pc. 11(00-34000 37 88}* dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-35050 IDBJQJE. Gepriv. 4 f*. bOÖ-SB.TO 88# s8s/4 tecoar. eeris D. A 30-3000 3 ls/i6 dito dito C. 30-100 EGYPTE. O. L. 78 4 80-100 dito »p, dito 1873 SU» 50-100 B1AZILO. Obl, Londen 18S84 1000 598/g dito öb). 2389 4 627/g 7ENM5UELA 1881 4 100-50Ö SSl/4 3S3/g Industrieel© en Financieele oiiderneinin gen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pao. Pbr. 6 500-1000 Ned. Hand. Mach. A. reseontr..... g a 1000 14 9/™ N.-I. Hsod. A. a 160 84>i Soebaa Aaui... tt 500 - dito dito Pr. iita s- MXI 31 dito Obl. 1886.. 8 1000 DUnSCHLANB Gert. Rijksbank Aani. Amitstdam £>.K, 3000 OOSTEN&X3E. A. M, B.fl. 600 Spoorwegleeningen. «EDEBLAND. pC HolL Spoor..... Mij tot Espi. van 3t. gpw. Aand.SbO 115 Ned. Ctr. tpw. A, o $50 dito Obligatie... a 1000 N.-I. 8pw. Aand. SSiMOOC 3031/» 307}* H.-B. Bost. Obl. gestamp. 1875/80 r 100 TALIE. Spoor* leening 1887/39 Li*. 6004500 651/g Viet. Hm. Sp, O, 8 500 Suid-Ital Sp. O. S 500-6000 hV&he 578/* obixmxdk. v. O. Sp*. Obl. t ft. 500 POLEN. W. W. A. S/a. 100 157 - RUSLAND. fihr. gp. Maatseb. Obligatie 4 f' 11*5 Kurk Ch. As. O. 4 A 100 1031/1# lOSl/g Moik cmol. 4 f 1000 AMSBiIJL ürt. P.O. 0 A lOOu dit. Calif. Org. dit. 6 1000 Chio. Tf.-W. Gert. Aand 500-1000 dito le hypt. Gert. 7 1000 dito Had.3b.Ob, 7 500-1000 Menominie dito f 600-1090 N.-W, Union dito 7 500-1000 Win. 8t Peter dito 7 500-1000 138 1881/g dito 8. W. ObL 7 500-1000 Illinois C. v. A. 7 500-1000 dit.L8Ml.St.0t. 4 500-1000 B'SL St.P. M. k M. Obl. 7 600-1000 fin. Pao. Hfdl. dit. 6 1000 Premle-ïjeeningen. Heden overleed, op bijna acht en vijftig- jarigen leeftijd, na een lang doch geduldig lijden, onze geliefde echtgenoot en vader, de heer JOHs VAN DER SLUTJS. Uit aller naam Wed. P. VAN DER SLUIJS— WILLEKES DU BOIS. Middelburg, 8 Juni 1898. Voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden tijdens de ziekte en na het over lijden van onzen geliefden vader, behuwd-, groot- en behuwd-grootvader, JAN VREKE Az., betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, JACs. MAAS. Vrouwepolder, 9 Juni 1898. 8tast*!e«i>i&g 1S54 iito 1360...... 6 4iio 1364...... Cr«JL iaat. 1368 &U&L. (Staatsl. 1364 5 iito I8606 SPANJE. St. K*Ai. 5 TTISlliS, SpoorvL t 100 ICO 30 S„lt/1( 361/g - Ondergeteekende betuigt, ook namens weder- zijdsche familiën, hartelijk dank voor de zeer talrijke bewijzen van deelneming en vriend schap, zoo bij het overlijden als gedurende de ziekte zijner geliefde echtgenoote, JOH. S. C. v. d. POLL, ondervonden. M. MEIJER. Vliss./Midd., 9 Juni 1898. PRO DEO. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, dd. 20 April 1898, is het tus schen LEUNTJE REIJNOUDT, zonder beroep, en GOMMERT BLIEK, Arbeider, beiden wo nende te Nieuw- en Sint Joosland, be staande huwelijk, op vordering van eerstge noemde door echtscheiding ontbonden, met al de gevolgen daaraan, bij de wet ver bonden. De Procureur van de eischeres M. JACQ. DE WITT HAMER. NEDERL. St. Am. e Stad Rotterdam.. 6 b BELGIS. 8t. Aatw. 1887iVt i. 100 dito Brunei 1886 %ik 100 HONG.8taat»1.1870 100 OOSTENRIJK. ïoo 1091/. imu 100 - 105 100S/g als hoofdprijs in het gelukkigste geval biedt de nieuwste groote Geld verlo ting, die door de Hooge Regeering van Hamburg goedgekeurd en gewaarborgd is. De voordeelige inrichting van het nieuwe plan bestaat daarin, dat in den loop van slechts weinige maanden in 7 verlotingen van 118.000 loten 59.180 prijzen, bedragende 11.349.325 Mark ter volledige beslissing zullen komen; daaronder zijn kapitale prijzen van even tueel 500.000 Mark, bjj uitnemend heid echter a, Mark a Mark 1 pr. 300.000 2 pr. 20.000 1 200.000 26 10.000 1 100.000 56 5.000 2 75.000 106 3.000 1 70.000 206 2.000 1 65.000 812 1.000 1 60.000 1518 400 1 55.000 36952 155 2 50.000 19490 300,200, 1 40.000 134, 104,100,73, 1 30.000 45, 21. De aanstaande eerste prystrekking dezer groote, door den Staat gewaar- borgde Geldverloting is van ambtswege bepaald plaats te hebben op den 23 JUNI e. k. en kost hiervoor: 1 geheel orig.-lot sl. M. 6 of f 3.50 1 half 3 1.75 1 kwart n lVa 7) n 0.90 tegen inzending van het bedrag per post wissel of tegen rembours. Alle commissies worden onmiddellijk met de grootste zorgvuldigheid uitgevoerd en ieder speler ontvangt van ons de met het wapen van den Staat voorziene Origineele Loten zelf in handen. Bij iedere bestelling wordt het ver- eischte officieele plan, waaruit de ver deeling der prijzen op de verschillende klassen, alsook de betreffende inleggelden te vernemen is, gratis bijgevoegd, en zenden wij aan onze Begunstigers onaan- gevraagd na elke trekking de officieele lijsten. De uitbetaling der prijzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en kan door directe toezending of ook naar verkiezing der belanghebben den in alle grootere plaatsen van Neder land bewerkstelligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk begunstigd en onder vele andere aan zienlijke pry zen hebben wy meermalen volgens officieele bewijzen de eerste Hoofdprijzen verkregen en onzen begun stigers zelf uitbetaald o. a. Mark 250.000, 100.000, 80.000, 60.000, 40.000 enz. Het is te voorzien dat bij deze, op den hechtsten grondslag gevestigde, onder neming van alle kanten op eene zeer werkzame deelneming bepaald kan wor den gerekend; men gelieve derhalve, wegens de reeds op handen zijnde trek king, alle orders ten spoedigste recht streeks te zenden aan Bankiers en Geldwisselaars, in HAMBURG. P. S. Hiermede danken wij voor het vertrouwen, ons tot hiertoe geschonken; en daar wij bij het bégin der nieuwe verloting ter deelneming invitceren, zullen wij ook voor het vervolg trachten door eene stipte en reëele bediening de tevredenheid van onze geëerde begun stigers te verwerven.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3