BUITENLAND. FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. De Oorlog. doosjes lucifers is aan dien der tegenwoordig in gebruik zynde lucifers gelijk. Weldra zal dus ook de tijd voorbij zijn, dat men zijn luci fers moet aansteken. Singanfou, de stad die genoemd wordt als de aanstaande hoofdstad van het Chineesche rijk, heelt een bevolking van ongeveer een miljoen inwoners en herbergde reeds in vroeger eeuwen de regeering van het Hemelsche rijk. Zij ligt op een afstand van 1300 K. M. (930 hemelsbreedte) van Peking, niet ver van de Hoei-Ho, een zij-rivier van de Hoaag-Ho, op een hoogte van 400 a 500 M. boven de water spiegel. De Btad is goed versterkt en een middelpunt van den handel. Een Affikaansche boer, die bijjeen bosch- brand alles had verloren, nam de zaak blijk baar nog al kalm op. Hij beschreef in de Volksstem zijn verlies als volgt: „Indien gij gebraden rundvleesch, varkensvleesch, larns- vleesch en gebakken aardappelen wilt hebben, dan kunt gij volop daarvan krijgen op de plek, waar mijn woning was. Gij kunt u zeiven helpen. Op een hoop liggen er 50 melkkoeien, allen gebraden. Op een andere hoop liggen honderden schapen, terwijl de derde hoop groo- tendeels bestaat uit varkens en aardappelen". Noodlottige branden. Te Scarborough ontstond in den vroegen ochtend van Woensdag brand bij een kapper. Hoewel de brandweer vlug ter plaatse was, breidde het vuur zich snel uit, en weldra waren alle bovenverdiepingen door de vlam men aangetast. Te midden van het vuur zag men eensklaps den bewoner der tweede ver dieping, den heer Brooks, voor een der zolder vensters. Zonder op hulp te wachten, sprong hij van de aanzienlijke hoogte en kwam neer op het 20 voet lager gelegen dak van een koffiehuis, waar hij zwaar gewond werd opgenomen. De man was door den val bewusteloos en kon daardoor geen inlichtingen geven over zijn vrouw en zes kinderen, die nog in het huis moesten zijn. Door een ongelukkig misverstand vernam men dat het geheele gezin was gered. Maar het bleek dat zij, die dit beweerden, de ver keerden bedoelden. Bovendien maakten de vele brandbare artikelen, welke in het huis gebor gen waren, het onmogelijk in den vuurpoel door te dringen. Eerst later, toen stroomen water in het huis waren geworpen, kon men een onderzoek instellen. De brandwachts von den eerst het gedeeltelijk verkoolde lijk van mevr. Brooks met een kind van zestien maan den nog in de armen. Het lijkje was door de moeder zoo goed beschut geweest tegen de vlammen, dat het geen brandwonden vertoonde. Na deze droeve ontdekking ging men verder en spoedig bleek dat ook de vijf andere kin deren in de vlammen waren omgekomen. Vier der lijken vond men nog te beddat van een veertienjarig meisje lag elders en toonde aan dat de ongelukkige nog had getracht zich te redden. De toestand van den heer Brooks was later weer wat beter, maar niemand had nog den moed gehad hem mede te deelen, welke ramp hem getroffen had. Iets gunstiger liep een brand af welke Maan- dag te Apolda (Saksen Weimar) uitbrak, en een oogenblik dreigde vele offers te vragen. Het vuur ontstond in een hoog huis, en daar de trap naar de vierde verdieping in brand stond, konden de bewoners zich onmogelijk daarlangs in veiligheid brengen. De buren en voorbijgangers brachten kleeden aan en spreid den die uit om de bewoners, een zekere juf frouw Miiller, haar zuster en vier kinderen, daarin op te vangen. Het eerst wierp juf frouw Miiller haar jongste zoontje van twee jaren uit het raam, doch het ongelukkige kind viel naast het kleed op de straatsteenen te pletterbeter slaagde de wanhopige moeder met het naar beneden werpen van den vier jarigen Hans, die slechts licht gewond werd. Daarop volgden de negenjarige Margaretha, de zevenjarige Melanie, juffrouw Miiller zelf en haar zuster. Die allen werden zwaar gewond. ONVERWACHTE 6. Uit het EngeUeh. VAK MEVROUW NEWMAN. De oogen, welke de heer Lytham op den jongen man vestigde, hadden een Btrakke, on doordringbare uitdrukking gekregen. Schaamte, wanhoop, toorn, alles sprak er uit. De anderen zwegen misschien voelende dat hier een tragedie gespeeld werd, die zij tot het droevig einde moesten bijwonen. „Ik kan alleen tot de slotsom komen," begon de jonge man weer, „dat ik de zoon ben van een uwer clienten, met wien gij saam gespannen hebt. Zeg hem, dat ik geen geld meer door u wil aannemen. Als ik van daag van hier vertrek, ga ik de wijde wereld in en zal zelf mijn brood verdienen, zoo goed en zoo kwaad als ik kan." „Neen," stamelde de oude man. Zij zagen hem aan. Hij was vaalbleek geworden en zijne handen beefden. Met smeekende oogen riep hij uit„Houd hem tegenHij mag niet weggaan Manrits schoof hem een stoel toe, hij viel er in neer en scheen eensklaps tien jaar ouder geworden. „Ik moet zelf weten wat ik te doen heb", hernam dp jongen man op koelen toon. „Mjj Het Maandblad tegen de vervalschingen meldt Onder den zonderlingen naam van „Gewas- schen Santoskoffie" komt een koffiesoort in den handel voor, welke met zaagsel (zoo het heet om de koffie „droog" te maken) gecentri fugeerd is geworden. Het hoofddoel is even wel, om de snede der boonen met zaagsel op te vullen, waardoor de koffie gezegd wordt buitengewoon fraai te worden en in de waarde circa 30 cent per kilo „stijgt Men vergeet natuurlijk er bij te voegen, dat men ten deele zaagsel in plaats van koffie voor zijn geld krijgt, en wij achten liet der halve wenBchelijk, tegen dit nieuwe product te waarschuwen Hetzelfde maandblad ontleent aan de New- York Times, dat selderij een gunstig werkend geneesmiddel is bij rheumatiek en jicht. De in stukjes gesneden groente wordt zoo lang gekookt, totdat zij zacht is, waarna men het water, waarin zij gekookt werd, drinkt. Buitendien ete men de gekookte selderij, welke men met melk, een weinig meel, notemuskaat en sneedjes brood in een pan stooft. De aldus toebereide selderij kan des- verkiezend met aardappelen gegeten worden. Een Engelsch geleerde berekent dat onder den dubbelen invloed van de ontwouding van vele streken en het toenemend verbruik van brandstof, de op onze aarde aanwezige vrije zuurstof zoo snel vermindert, dat de aarde na vier eeuwen onbewoonbaar zal zijn. In de Parijsche academie van wetenschap- pon is door Berthelot mededeeling gedaan van de ontdekking van een nieuw gas door profes sor Ramsay, denzelfden die met lord Raleigh het argon heeft ontdekt. Het nieuwe gas be hoort tot de helium-groep en is wat dichter dan zuurstof. Het schijnt een element te zijn en wel éénatomig. Professor Ramsay heeft voorgesteld het gas den naam crypton te geven. Voorloopig heeft hij nog slechts een geringe hoeveelheid verkregen, hij hoopt echter weldra meer te kunnen bere den voor het doen van verdere proefnemingen. Naar aanleiding van de onlangs gemaakte opmerking of het spreekwoord Napels zien en dan sterven, niet op een verwarring berust van muorie (sterf!) met Morie (een plaatsnaam), wordt thans in den Temps meegedeeld, dat er in den omtrek van Napels, en in geheel Zuid- Italië, geen dorp Mori is te vinden. Verkoopingen enz. Woensdagavond zijn door den notaris J. de Vos op de bovenzaal der sociëteit De Ver genoeging alhier in het openbaar verkocht, de volgende te Middelburg gelegen perceelen het woonhuis met schuurtje en erf, aan het Oude Arnemuidsche voetpad, T no 84, aan D. A. Tilroe voor f 676 het woonhuis met schuurtje en erf aldaar, T no 83, aan J. P. Meijboom voor f 603; het woonhuis en erf aldaar, T no 85, aan C. Janse voor f 1025. Al de koopers wonen te Middelburg. Verzending en laatste buslichtïng der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tjjd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 10 Juni 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 10 Juni 1.05's nam. Marseille {Lloyd) 14 Juni 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 17 Juni 1.05 's nam. Rotterdam {Lloyd) 17 Juni 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 18 Juni 5.45's morgens. Genua (Nederl.) 21 Juni 6.30's avonds. Napels (Duitsche dst.)27 Juni 1.05 's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. Padang wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen. blijft niet anders over dan mevrouw Anson en hare familie vergiffenis te vragen voor al den last dien ik haar bezorgd heb." „Hoor mij aanWachtGij moet mij aanhoorengilde de oude man wanhopig. „Ik ik ken uw vader, en ik weet dat hij gezondigd heeft om uwentwil." „Om mijnentwilZeg hem dat hij om mijnentwil niet meer behoeft te zondigen Dit zeggende ging hij naar de deur, maar Maurits legde zijn hand op zijn arm en zei aarzelend; „Ik geloofdat er nog iets te zeggen is." „Er kan niets meer te zeggen zijn, dat bij mogelijkheid het kwaad kan goed maken, dat hij u en den uwen wilde aandoen", en zich toornig tot den notaris wendende ging hij voort: „Gij zegt dat gij mijn vader kent, zeg hem dat ik weiger hem te kennen. Hij leeft nog, zegt gij „Ja." „En hij heeft zich geleend tot dit schan delijk bedrog? Wat kon zijn bedoeling zijn, dat hij zich verbond met iemand, zooals gij zijt, en met zulk een oogmerk? Om er geld uit te slaan?" „Still" zei Maurits zacht. „Was het om geld te krijgen herhaalde de jonge man driftig, zonder op Maurits te letten. „Hij heeft zelf meer dan genoeg", sta melde Lytham. „Wat was het dan?" „Als het nu eens voortgekomen was uit Het concert, dat heden in het Schuttershof alhier zou plaats hebben, is, wegens het ongunstige weder, uitgesteld. Terneuzen. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad kwam in behandeling de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zee land, waarbij het raadsbesluit tot toelating van den heer Van der Velde als lid van den raad is vernietigd. Een voorstel van het raadslid Van den Hoek, om van deze beslissing in hooger beroep te gaan, werd verworpen. 's Cravenhage. De Tweede kamer heeft heden aangenomen het wetsontwerp tot verlenging van het mail-contract op En geland met de maatschappij Zeeland. De heer Mackay vroeg een hooger subsidie ter instandhouding van de financieel achter uitgaande maatschappij, noodig ook om aan hare zware verplichtingen te voldoen. De minister van waterstaat, de heer Lely, verklaarde eene hoogere bijdrage niet nood zakelijk te achten voor de Maatschappij om de concurrentie met Engeland vol te houden op even krachtige wijze als thans. Daarop kwam aan de orde het ontwerp tot heffing van een rijwielbelasting. Na een kort algemeen debat, waarbij de heer Hartogh op de voordeelen van zulk eene belasting wees, is bepaald dat men, bij het in gebruik geven van een rijwiel aan een ander voor korter tijd dan 21 dagen, vrijgesteld is van de belasting. Verworpen werd eene hoogere heffing, door den heer Van den Berch van Heemstede voor gesteld. Het geheele ontwerp is daarop goedge keurd met 51 tegen 20 stemmen. De Kamer besloot verder den minister van waterstaat in overweging te geven om alsnog voor rekening van den Staat, na overleg met het gemeentebestuur vanTerneu- zen, afdoende verbetering te doen brengen in den afrit van de in 1894 gelegde rolbrug naar de Grenulaan aldaar. Dinsdag hebben de interpellatiesTroelstra en Van de Velde plaats, na behandeling van het wetsontwerp betrekkelijk de Noord-Ooster- locaalspoorwegmaatschappij Washington. Het Amerikaansch leger onder generaal Schafter is 8 dezer van Tampa ver trokken. Het bestaat uit 27.600 man, waarvan 21.600 infanterie, 5 escadrons cavallerie, 4 batterijen veld- en twee batterijen zware artillerie, bene vens een bataljon genie-troepen. Vrijdag of Zaterdag kan het leger voor Santiago zijn, om terstond een landing te beproeven. Het correspondentie-bureau te New-York be vestigt dit bericht. Het voegt er bij, dat deze geheele legermacht uit geregelde troepen be staat. New-York. Van Cap Haytien komt het ge rucht van een grooten slag bij Caimanera. (Caimanera is een stad aan de Guantenama- baai, een oostelijk van Santiago gelegen diepen inham in de Zuidkust van Cuba). Vijf Amerikaansche schepen vernielden de versterkingen en vele huizen. De Spaansche artillerie bood eenigen tijd flink tegenstand, maar de meeste schoten der Amerikanen troffen doel, zoodat de Spanjaarden gedwongen waren hun stellingen aan den wal te verlaten en naar de stad terug te trekken. De commandant van het district beval Cai manera in brand te steken, alvorens het over te geven. De Spanjaarden gaven evenwel de voorkeur aan een laatsten wanhopigen strijd om den Amerikanen te beletten troepen aan wal te brengen. Woensdag namiddag is daarop een landing beproefd. De regeering zal volgens de Herald in allerijl aan admiraal Sampson marine-soldaten zenden. den wensch om u vooruit te helpen uit groote liefde voor u om u te geven wat gij niet hebt en wat hij u niet op een andere wijze kon geven. „Wat is dat dan?" „Een naam", sprak de oude man lang zaam, als gehoorzaamde hij schoorvoetend aan de sterkeren wil van den ander. Een naam De jonge man herinnerde zich eensklaps, hoe hij vaak den notaris met vragen bestormd had en hem had laten merken hoe hij zelf over dit punt dacht. Hij keek vor- schend naar het beschaamde gelaat van den ouden man en trad doodsbleek achteruit. Wat de anderen reeds hadden gegist, schoot hem plotseling door het hoofd. Hij wist het. „Gij zijt mijn vader gij riep hij op zulk een diep bedroefden toon uit, dat de no taris zijn misdaad daardoor misschien beter inzag, dan hij door iets anders zou gedaan hebben. Vernederd en in zijn geweten getrof fen, zat hij met neergeslagen oogen en durfde de veroordeeling in die van zijn zoon niet ontmoeten. Gedreven door zijn liefde voor het eenige wezen op de wereld, dat hem ter harte ging, had hij plannen beraamd en van alles bedacht om hem vooruit te brengen in de wereld, en was zelfs niet terug gedeinsd voor een misdaad. Nu ondervond hij dat juist de hoedanigheden, die hij altijd het meest in zijn zoon bewonderd had, al zijne plannen zouden verijdelen. Dit moet tot zijn recht vaardiging gezegd worden, dat bij bet grootste Madrid. Tengevolge van de gebeurtenis sen op de Philippijnen, zeide Sagasta in de kamer, dat het Spaansche volk de ongunstige berichten kalm moest ontvangen. Na de ramp van Cavite ontving de regeering slechts drie telegrammen. Het eerste meldde de vernieling van de vloot en bevatte de ver zekering, dat men sterk genoeg was voor de verdediging. Daarbij rekende men op de in- landsche bevolking. Het tweede telegram hield in dat Aquinaldo, de leider van de opstandelingen, trachtte de bevolking op te ruien, maar daarin niet slaagde. Het derde, dat Woensdag werd ontvangen, bevatte de reeds openbaar gemaakte berichten over de uitbreiding van den opstand. Silvela, de leider der conservatieven, bood na deze mededeeling aan de regeering zijn steun voor de verdediging des vaderlands. De leider der Nieuw-conservatieven sloot zich daarbij aan. Maar hij verweet der regeering dat zij dagen liet voorbijgaan, zonder een besluit te nemen ten aanzien van de verdediging der Spanjaarden op de Philippijnen. De Carlist Barvis verklaarde geen vertrou wen te stellen in de regeering, maar zegde toch zijn steun toe. Hetzelfde deed de republikein Salmeron. Sagasta antwoordde, dat niet deze regeering de gebeurtenissen op de Philippijnen had uit gelokt. Evenmin is zij verantwoordelijk voor den koers, door admiraal Cervera genomen. De minister van oorlog verzekerde, dat de kapitein-generaal der Philippijnen zich tot het uiterste zal verdedigen. Silvela verklaarde daarop, dat hij den tijd gekomen achtte voor een vrijzinnigen regeerings- vorm op de Philippijnen. Armyo betoogde, dat de Mogendheden tus- schenbeide moeten komen. Lopez Dominguez achtte die tusschenkomst aanstaande. Volgens een hier loopend gerucht, heeft het garnizoen van Manilla zich aan de Amerikanen overgegeven. (Meer nog dan uit alle berichten van het oorlogsterrein, bewijst deze vaderlandslievende concentratie, dat de oorlog een voor Spanje zeer noodlottige wending neemt. De opmerking van Sagasta, dat de regeering niet verantwoordelijk is voor den door Cervera genomen koers, schijnt mede het bewijs, dat men dit eskader, zooal niet verloren, dan toch in een hoogst gevaarlijken toestand gelooft. Red.) Londen. De Daily Chronicle meldt als ge rucht dat Manilla gevallen en de stad door Aquinaldo en de rebellen bezet is. De Amerikaansche consul acht het bericht echter voorbarig, doch binnen drie dagen de gebeurtenis mogelijk. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des vuorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. Verboopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datom. Plaat». Voorwerpen. Informaties 10 Juni Middelburg, Planten, Notarishuis 14 Gr(jpskerke, Afbraak, Tak. 5 Z erikzee, Broodbakkerij, Franse. 31 Hulst, Staatsgronden, R.vanMeur8, 22 Biggekerke, Hofstede. Tak 33 J, Middelbnrg, Stalhouderij, Tak, 24 M'ddelburg, Paorden enz.. Tak. Grypskfrke, 't Z>.nd, Land, Loeff. 6 Juli Hofstede, Huvers. 13 O. W.Soub.Hofsteden, Loeff. 29 Meliskerle, Laud (verh.), Loeff. Grjjpskerke, Inspan, I.orff Kamperland, Hofstede, De Vos. Borssele, Hofstede, Do Vos. Algemeen Overzicht. Men laat er te Londen geen gras overgroeien. Na den dezer dagen vermelden Anglo-Ameri- gedeelte van zijn eigen fortuin buiten hem zelf wist niemand hoe aanzienlijk dat was aan Maurits Anson had willen afstaan. Hij had zelfs de mogelijkheid berekend van een huwelijk tot stand te brengen tusschen zijn zoon en de dochter des huizes, om op die wijze de twee fortuinen in de familie te houden, zich diets makende dat op die manier niemand te kort gedaan werd, terwijl zijn zoon een naam en een titel verwierf. Er werd een andere hand op Reginalds arm gelegd en Geertrui zag hem smeekend aan, terwijl zij fluisterde„Ga naar hem toe, ver geef hem „Hij heeft al dat leed over u gebracht", mompelde hij en zag haar bedroefd in het schoone gelaat. „Maar gij hebt het weggenomengij kunt edelmoedig zijn". Reginald zag zijn vader aan. Dat hij hem zoo moest vinden! En toch en toch hoe groot het kwaad ook was dat hij beraamd had, hij had bet immers alleen voor hem be dacht. De wetenschap van de drijfveer, die hem er toe genoopt had, verzachtte de gevoe lens van zijn zoon jegens hem. En dit bracht andere gedachten voort. Het was niet aan hem om zijn verdoolden vader den rug toe te keeren. Maurits deed den eersten stap en zei, naar den verslagen notaris toegaande„Laat het verleden tusschen ons vergeten zijn, mynheer Lytham". „Terwille van uw zoon", viel mevrouw Anson in, ofschoon ietwat koel en niet zoo kaanschen maaltyd heeft zich terstond een comité gevormd, dat zich ten doel stelt de be trekkingen tusschen beide landen te verbeteren. En dit comité bestaat uit mannen van naam en van invloedzooals de hertog van Fife, (schoonzoon van den prins van Wales) de aarts bisschoppen van Canterbury en van York, de bisschop van Londen en negen anderen, eenige graven en hertogen, de oud-minister Asquith enz. De wind blaast dus met volle kracht in de zeilen van het plan van Chamberlain. Maar toch is het noodig geweest in het Lagerhuis een beetje weg te nemen van den indruk, door de veelbesproken redevoeringen van Salisbury en Chamberlain gewekt. Aan Hicks Beack, den kanselier van de schat kist was de taak opgedragen, de heeren een weinig gerust te stellen. Maar toch liet hy van die redevoeringen genoeg óver, om er een warme aanbeveling uit te slaan voor de belang rijke credieten welke de regeering vroeg voor leger en vloot. Zij had deze ingediend met het oog op de tegenwoordige omstandigheden. Sir Michael verklaarde dat elke verandering in het poli tiek evenwicht van Europa ernstig zou wor den overwogen. De voorstellen, gedaan voor de landsverdediging, droegen geen enkel ver ontrustend karakter. „Myn persoonlijke opinie", zeide hij verder, „is dat in China de politiek van de open deur is nagekomen, en ik kan niet vinden, dat van dit principe is afgeweken, door het afstaan van Port-Arthur aan Rusland." De rede van lord Salisbury aan het diner der bankiers was niet voor het publiek be stemd. Maar wanneer die rede beoordeeld zou worden, dan was de minister overtuigd dat, niemand zou kunnen verklaren, dat er iets verontrustends in gelegen was. Evenmin kan hij iets alarmeerends ontdekken in de rede van Chamberlain te Birmingham. Nu, in Engeland is het in den regel niet noodig op de alarmfluit te blazen, om gelden voor de landsverdediging los te krijgen. En de zekerheid dat Engelands diplomatie den laatsten tijd niet gelukkig was, zal het parlement nog te royaler maken voor leger en vloot. Merkwaardig is zeker dat terwijl Engeland zijn grootste echec te Petersburg leed, waar Moeravieff zich, naar de regeering eerst erkende, aan knoeiery had schuldig gemaakt, de man die Engeland daar vertegenwoordigde en die zich dus door den Rus om den tuin heeft laten leiden, naar Konstantinopel is overgeplaatst. Daar toch komt O'Connor te staan voor een diplomatie, welke in geslepenheid zeker niet de mindere van de Russische is, en daar zal hij zijn land hebben te dienen wegens belan gen, welke niet van minder beteekenis zyn, dan die welke te Petersburg worden behandeld. Aan de Newa wordt hij, toevallig genoeg, door een anderen Ier vervangen, en wel door sir Charles Stewart Scott, een man van 60 jaar, die van zyn 20ste in de diplomatie is. Hij was geruimen tyd Britsch gezant te Kopenhagen, en dus met het Russische hof uit stekend bekend. Dat zal hem zeker te stade komen, nu Chamberlain's rede de positie van den Brit- schen ambassadeur te Petersburg er niet aan genamer op heeft gemaakt. Verschillende teekenen wijzen er op, dat de moeilykheden, welke door deze rede tusschen Chamberlain en diens collega's waren ontstaan, niet tot een crisis zullen leiden. En uit het par lement zal de oppositie natuurlijk niet komen, ten minste niet in die mate, dat de regeering het zich heeft aan te trekken. De belangrijkste wet, welke op het oogenblik ter behandeling voorligt, is die betreffende het plaatselijk zelfbestuur in Ierlanddat is de conservatieve Home Rule. Het treft slecht, dat juist in deze dagen blijkt, dat de oude haat, tusschen de Orangisten en de katholieke Ieren, welke vroeger zoo dikwerf tot uitbarsting kwam, nog voortleeft. Dat bleek inzonderheid toen de katholieken, met toestemming van de plaatselyke overheid, Maandag een grooten optocht hielden ter herin nering aan den opstand van voor honderd jaar. De Orangisten verzamelden zich in den voormiddag en begonnen al spoedig met steenen te werpen naar de politie, welke ter plaatse vergevensgezind als haar zoon en dochter. Haar toorn werkte op Reginald terug endeed zijn medelijden voor zijn vader toenemen. „Wij moeten van hier gaan vader en later trachten goed te maken wat wij kunnen". „Wij De oude man zag verbazend op. »Wy „Ja, wat er ook gebeuren mag, myn plaats is aan uwe zyde, vader." Maurits verliet met de zijnen stil het vertrek en liet vader en zoon alleen. Zij mochten echter niet stil vertrekken zooalszij ge wensch t hadden, zonder nog een onderhoud met de familie te hebben. De Aason's hadden de zaak besproken en de moeder was het met hare kinderen eens geworden, dat men voor de buitenwereld zou geheim houden wat er ge beurd was. Gedurende de weinige maanden, welke hy nog te leven had, werd de heer Lytham met welwillendheid en medelijden behandeld; en al miste hij misschien datgene waarnaar hij boven alles verlangd had, hij zag bij zyne nieuwe opvatting het billijke hiervan in. Maurits Anson bouwde spoedig zijne luckt- kasteelen weer op en leidde er zijne koningin binnen. Reginald Lytham kocht een naburig land goed en nam na verloop van tijd iets over van zijn jonge vrouw van haar liefhebberij in het buitenleven, ofschoon Geertrui beweert dat zijn hart altyd in de bibliotheek blijft. EINDE.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2