BUITENLAND. Verkoo pingen enz. FEUILLETON. ONVERWACHTS. LAATSTE BERICHTEN. DE OORLOG. De Parijsche Compagnie des petites voi- tares heeft zich, wijl petroleummotoren te veel stank geven, voor electrische motoren ver klaard. Binnen twee maanden zullen 100 dezer voertuigen in gebruik worden genomen; de kosten van aanschaffing worden op 5000 frcs geschat. Men neemt aan dat elke lading het rjjtuig in staat stelt 60 K. M. af te leggen, en een snelheid van 14 K. M. per uur te bereiken. Een acteur van den hofschouwburg to Darmstadt, die daar werd ontslagen en niet voldeed aan de verwachtingen, welke hadden geleid tot zijn toelating op de Wagnerschool te Bayreuth, waar hij voor heldentenor wilde worden opgeleid, heeft zich van het leven be roofd. Peugnez, de man die Zaterdag teOharen- ton een vrouw en een kind vermoordde, is Dinsdagochtend gevangen genomen. Het gemeentebestuur van Moskou besloot in een adres aan den czaar eerbiedig te ver zoeken maatregelen te nemen tegen het wedden bij de rennen, wijl dat de ernstigste gevolgen heeft. De gevel van het tentoonstellingsgebouw te Omaha (Nebraska) was met een aantal beel den versierd, welke, naar een preutsche jonge dame meende, meer schoone vormen dan klee ding lieten zien. Zij klom daarom, met een bijl gewapend, naar de ergernis wekkende groepen, en begon alles wat zij kon te vernie len. De onderneming was in dien zin een hel dendaad, dat haar klimpartij zoo gevaarlijk was, dat, toen de wachters ontdekten wat er gebeurde, niemand den moed had de dame te volgen om haar in haar werk te storen. Eerst toen zij gereed was, werd zij gevangen. Ten overstaan van notaris J. W. Verhuist is heden in de uitspanning Pax Intrantibus op het Zand bij Middelburg verkocht de hof stede, bewoond door Johannis Crucq, staande en liggende in de gemeenten Arnemuiden en Middelburg, groot 28 heet. 91 a. en 40 cent. Verkocht werden perc. 1, hofstede met woonhuis, schuur enz., samen 1 h. 10 a. en 80 c., voor f 3100 aan J. Blaasse te Arnemuiden; perc. 2, 1 heet. 39 a. en 80 cent. weiland, aan den Zaagmolendijk, voor f 1320, aan C. Klap te N. en St. Joosland perc. 3, 1 heet. 5 a. en 20 cent. weiland, naast het vorige, voor f 1000 aan J. Harpe te Koudekerke perc. 4 en 5, 2 heet. 48 a. en 90 cent, wei land, naast het vorige, voor f 2046 aan J. Goedbloed te Middelburg perc. 6 tot en met 10, groot 2 heet. 32 a. en 70 cent. bouwland, voor f 1670 aan J. Kodde te Arnemuiden; perc. 11 en 12, groot 2 heet. 4 a. en 70 cent. bouwland, voor f 1800 aan S. Kodde te Mid delburg. perc. 13 tot en met 15, groot 2 heet., 84 a. en 90 cent. bouwland, voor f 2826 door C. Reinierse te Middelburg perc. 16, 15 a. 25 cent. bouwland, voor f 256 aan H. Bliek te Arnemuiden perc. 17 tot en met 25, samen 10 heet., 24 a. 80 cent. weiland, voor f 11.362 aan J. A. Zip te Middelburg; perc. 26 en 27, groot 1 heet. 23 a. 20 cent. bouwland, voor f 1326 aan J. C'oppoolse te Kleverskerke perc. 28, 1 heet. 3 a. 40 cent. weiland, voor 1175 aan J. Giffard te Middelburg perc. 29, groot 92 a. 90 cent. weiland, voor f 965 aan J. Sanderse te Arnemuiden perc. '30, 1 heet. 4 a. 60 cent. weiland, voor f 1085 aan J. Giffard voornoemd perc. 31 tot en met 33, groot 21 a. 55 cent. bouwland, voor f 1376 aan J. K. Crucq te Arnemuiden en perc. 34, 8 a. 90 cent. weiland, voor f 132 aan J. Davidse te Middelburg. De totale opbreDgst bedroeg f 31.439. De perceelen 6 tot en met 34 liggen onder Arnemuiden. H E BIJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. 4. Uit het Engelsch. VAN MEVROUW NEWMAN. Den dag na het vertrek van Reginald kwam er een telegram, om te zeggen dat hij opge houden was en er verliepen drie dagen eer hij terugkeerde. Het viel iedereen op, dat hij zoo mogelijk nog ernstiger keek dan toen hij weg ging. Het scheen, dat hij een zeer pijnlijke ervaring had opgedaan, waarvan de indruk nooit kon uitgewischt worden. In antwoord op de vraag of hij wel was, zei hy alleen dat hij moeilijke zaken te regelen had gehad. „Zouden die in verband staan met de bezitting?" vroegen zij zich angstig af. „Maar dat is niet voldoende om de ver andering in zijn toon tegen mij te verklaren," dacht Geertrui, die heel gauw merkte, dat hij haar ontweek en zelfs zoo min mogelijk aanzag. Dit hinderde haar veel meer dan zij zich zelf wilde bekennen. Hij sloot zich in zijn kamer op, zeggende dat de heer Lytham om 12 uur zou komen en verzocht de familie tegen, dien tijd bij hem Onder voorzitterschap van den heer mr G. N. de Stoppelaar werd heden namiddag ineen der lokalen van het Schuttershof alhier eene vergadering gehouden van leden en begunsti gers der vereeniging tot het oprichten en in stand houden van eene Zeeuwsche openbare verzameling van hedendaagsche kunst, genaamd Kunstmuseum te Middelburg. Als naar gewoonte liet de opkomst alles te wenschen over, daar alleen het bestuur door een viertal leden was vertegenwoordigd. Uit het door den secretaris uitgebracht jaar verslag over 1897 bleek dat het ledental met 5 verminderde en de vereeniging éen begun stiger verloor. De verzameling is uitgebreid doordien de voorzitter aanbood een schilderij van den heer C. J. W. Nuijs en mej. A. H. Luteijn een schilderij van mej. G. J. van de Sande Bakhuijzen. Voorts schonk de heer mr De Stoppelaar nog de volgende aquarellenJ. de Jong, Kerkportaal; W. J. Schutz, Laag water E. Verveer, Kleine zusen J. de Groot, Makreelen. Van een aanbod van den heer J. A, Frede- rik8 om in 1897 een verzameling historische prenten tentoon te stellen, wanneer de ver eeniging de kosten wilde dragen, is afge zien, wijl die kosten te hoog werden geacht. Om dezelfde reden werd ook afwij zend geantwoord aan den heer M. Heijl, voor het ter bezichtiging stellen van een portefeuille zijner werken. De rekening over 1897,in ontvang/' 1195.91* en in uitgaaf f 284.45 bedragende, dus een goed saldo opleverende van f 911.46*, werd goed gekeurd. Ter voorziening in de vacature in het be stuur, ontstaande door de aftreding van den heer A. W. Berdenis van Berlekom, werden aanbevolen de beeren A. Y. A. Looyen en J. A. Zip. Alvorens tot de benoeming werd overgegaan, werd door den voorzitter aan den heer Van Berlekom hartelijk dank gezegd voor hetgeen hij èn als penningmeester èn als secretaris in het belang der vereeniging heeft gedaan. Tot bestuurslid werd daarna benoemd de heer Looyenmet bepaling dat, mocht hij on verhoopt voor die betrekking bedanken, de heer Zip als gekozen zal beschouwd worden. Hierna werd de vergadering gesloten. 's Cravenhage. In de heden gehouden zit ting van de Eerste kamer is deleeningwet behandeld. De heer Fransen van de Putte be toogde de noodzakkelijkheid van een recht vaardige regeling der financieele verhouding tusschen Indië en Nederland. De minister van financiën achtte dat niet noodig. De „batig slot"-politiek is voor goed voorbij. Dit jaar zullen nog twee kruisers naar Indië worden gezonden. De ontwerpen betreffende de geldleening en tot aankoop van den spoorweg Batavia-Kra- wang zijn goedgekeurd. De Kamer komt waarschijnlijk 27 Juni terug. P E D I R. Een officieel telegram luidt als volgt Vier dezer naar Groengroeng opgernkt, waar benden uit de VII Moekims uit het gebied van Toekoe Bintara Reubeé van westelijke heuvels zijn verdreven. Ons bivak aldaar 's nachts beschoten. Onzer zijds drie gewonden. Vijf dezer bij oprukken naar de VII Moe kims benden verdreven, achterlatende twaalf doodengeen schot in de VII Moekims. Panglima Polim gevlucht. Zes dezer verkenning naar Gendebreuck aankomst der Selimoen-colonnedeze bivak keert te Padang Pidji in de VII Moekims. Rukt acht dezer naar Groengroeng, negen dezer naar Segli. Zeven dezer Segli-colonne langs Oetoe onge stoord terug te Groengroeng; doorgerukt tot Kroeng Seuzdeun, waar gesignaleerde vijand niet werd aangetroffen. Madrid. Er zijn officieele berichten ontvan- in de bibliotheek te verschijnen. Toen de dogcart, die den heer Lytham van het station haalde, bij de portiersloge aankwam, stond Maurita hem daar op te wachten. De notaris stapte uit en zij wandelden samen de oprijlaan door. Maurits af en toe van terzijde aanziende, deed Lytham een paar vragen hoe de zaken stondenhij liet doorschemeren dat hy gehoord had dat het begin niet kwaad was geweest. „O ja, de heer Auson schijnt zeer gunstig voor ons gestemd te zijn. Gij weet zeker dat hij drie dagen weg geweest is Het bleek dat de heer Lytham dit niet wist; maar zijn verbazing maakte plaats voor vol doening, toen Maurits zei dat hem geen hin derpalen in den weg zouden gelegd worden. „Zoodra de formaliteiten afgeloopen zijn, tullen wij ons aan de gevolgen onderwerpen. Het komt mij voor dat de grootste moeilijkheid zal zijn het hem te doen aannemen. Hij schijnt de aardsche goederen al heel weinig op prijs te stellen. Het zou gelukkig voor mij zijn, indien ik ook zoo was". De notaris streek met zijn hand over zijn mond, keek Maurits zijdelings aan en vroeg „Moogt gij hem lijden „Ik geloof dat hg een door en door goede vent is". „Dan zal het ook wel mogelijk zyn de gen aangaande de jongste krygsverrichtingen bij Santiago. Admiraal Cerveras meldt, dat twee Ameri- kaansche schepen de forten by den ingang tot de baai van Santiago en de kusten bombar deerden. By deze beschieting werden op de Seina Mercedes zes man gedood en 17 gewond. De landtroepen verloren aan gesneuvelden 3 officieren en aan gewonden 17 minderen. Het bombardement, waarbij de Amerikanen 1500 granaten verschoten, veroorzaakte schade aan de kazerne op het fort Merro. Ook de Amerikaansche schepen werden beschadigd. Generaal Blanco bericht dat een landing der Amerikanen bij Agnadores door generaal Lina res werd afgeslagen. Londen. Het adviesjacht Dandy, Dinsdag van Santiago vertrokken, meldt dat de Ame rikanen het vuur openden, hetwelk de slecht bewapende Spanjaarden geregeld beantwoorden. Het fort Estrella is in brand gestoken, ook in het fort Catalèna ontstond brand. Te tien uur hielden de Spanjaarden op met vuren, waarna ook de Amerikanen dit staakten. De Amerikanen leden geen verliezen noch eenige schade aan de schepen. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Donderd. 9 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7 Va u. Dinsdag 14 Juni. Verg. Middelb. Ziekenf Soc. St. Joris 78 u. D o n d e r d. 16 Juni. Bijeenk. Brandw. Mij voor Zeeland 1 u. St Joris. Don der d. 23 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7'/a u. V liggingen. V r ij d a g 10 Juni. Concert Vlissing's Man nenkoor. Groot Badhuis 8 n. Woensd. 22 Juni. Vergad. Zeeland. Stad huis lVa U. Algemeen Overzicht. 't Is weer om naar den komkommertijd te verlangen en als het met den oorlog zoo gaat als tot dusver, dan ziet het er niet naar nit dat deze de rust zal verstoren. Maar op het oogenblik is men nog ver van de politieke rustde parlementen zyn zoowat overal by een, en beloven nog wel wat belang rijke zittingen. In de eerste plaats natuurlijk de Fransche kamer. Deze heeft nu 450 geloofsbrieven goed gekeurd en is dus in staat zich wettig te constitueeren. Dat zal vermoedelijk Donderdag plaats hebben. Brisson heeft zich bereid ver klaard nogmaals candidaat te zijn. Volgens de Temps blijft het kabinet-Méline in elk geval tot na de behandeling der inter pellatie van Millerand over de algemeene poli tiek, welke misschien nog in het laatst dezer week gehouden wordt en over het lot van het kabinet beslissen zal. Daar alles van enkele stemmen afhangt en een paar gelukkig of ongelukkige woorden van Méline zeker op eenige stemmen invloed kan hebben, is alles zoo onzeker mogelijk. Men blijft spreken van een ministerie-Ribot dat een beslist republikeinsch karakter zou hebben en zoover naar de linkerzijde wil gaan, als noodig is, om de rechter hulptroepen door half en heel radicalen te vervangen. In Oostenrijk is de politieke toestand nog donkerder. Gelijk reeds onder de laatste be richten in ons vorig nummer werd medegedeeld, heeft een poging om door overleg van de partijhoofden tot een geregelde hervatting der werkzaamheden te komen, mislukt. Van dezen toestand deed de voorzitter der Ryksraad in de zitting van Dinsdag bericht in een officieele verklaring. Deze hield in, dat de conferentie van hoof den van politieke clubs met de vertegenwoor digers der minderheid zich voor het oogenblik verklaard heeft tegen ieder programma van werkzaamheden. Dientengevolge achtte hij zich niet in staat, een agenda van werkzaam heden aan de kamer voor te leggen. De heeren gingen daarop tot 14 Juni uiteen. Maar gelijk reeds in ons vorig nommer werd medegedeeld, is te verwachten dat zij vrij wat langer zullen kunnen thuis blijven. Dat de verhouding met Hongarije er door zaak inderminne te schikken". „Het zal niet aan hem liggen als het niet gebeurt, maar gij moet niet vergeten dat dit alles voortaan aan hem zal behooren in plaats van aan mij, en wij hebben meer dan een paar dagen noodig om aan dat denkbeeld te wen nen. Gij zijt zeker gekomen om ons ophelde ring te geven Hij zei dat gij met dezen trein zoudt komen en daarom ben ik u te gemoet gegaan in gedachte voegde hij er bij „in de flauwe hoop dat gij betere tijding voor ons zoudt brengen". „Ja, hij heeft mij getelegrafeerd zijn telegram kwam uit Norfolk"; hierbij keek hij Maurits weer van terzijde aan. Zij liepen stilzwijgend voort, totdat zij het huis bereikten, en begaven zich regelrecht naar de bibliotheek, waar zy mevrouw Anson en hare dochter vonden. De gast kwam terstond daarna binnen, met dienzelfden strakken trek op zijn gelaat, terwijl hij tot den notaris zei „Gij hebt myn telegram gekregen en zyt dus in zekere mate voorbereid op hetgeen gij hooren zult." Lytham ontmoette zijn blik en de glimlach bestierf op zijne lippen. Er had inderdaad slechts dit éene woord dringend in gestaan, dat mogelijk eenigen argwaan kon wekken. Geheel onvoorbereid op eenig bezwaar, begreep hij eensklaps dat hem iets moeilijks te wachten dat alles niet beter op wordt, is natuurlijk. Men zou zich eerder moeten verbazen over het geduld dat men daar heeft. Maar de economische belangen van Hongarye zyn in deze een rem vdbr de plannen, welke de vurige politici ten uitvoer zouden willen brengen. In Duitschland zijn het de verkiezingen die de aandacht beginnen te trekken, maar toch gaat het alles zoo kalm, dat men bezwaarlijk zou vermoeden, dat slechts 8 dagen ons van den grooten dag scheiden. De Berl. Neueste Nachriehten maken te dier zake een brief van Posadowsky openbaar, welke als het verkiezingsprogramma der regeering is te beschouwen en vooral opvallend is, daar nog vóór een paar dagen het orgaan van Bismarck der regeering had verweten niet krachtig genoeg tegen de socialisten op te treden. Posadowsky doet dit thans en merkt op, dat de houding der burgerlijke partijen aan de stembus z. i. aan geen twijfel onderhevig kan zijn. „De socialistische partij heeft zich zelf niet alleen een revolutionaire partij genoemd, zoo zegt hij maar zij is dat ook, wijl haar doel is de tegenwoordige staatsorde ter zijde te stellen en het bijzonder eigendom op te heffen, waartoe zij als middel aanwendt de terroristische beperking van de persoonlyke vrijheid der arbeiders. Het kan alleen aan een misverstand of aan kortzichtigheid zyn toe te schrijven, of aan een gebrek aan moed, dat dit feit van vele zijden niet gezien of moed willig verheeld wordt. De burgerlijke partijen, die oprecht de staats orde willen handhaven, zijn daarom zoowel jegens het rijk als jegens zich zeiven verplicht door hun positie nemen in den verkiezinge strijd gemeenschappelijk op te treden tegen de socialistische candidaten. De kiezers, die om groepsbelangen hope- looze candidaturen stellen en handhaven, en daardoor de verkiezing van een candidaat der burgerpartijen in de waagschaal stellen, onder steunen alzoo zijdelings de socialisten. Wie ons vaderland voor ernstige beroering gen wil bewaren, heeft daarom zyn politieke neigingen ondergeschikt te maken aan het ge sloten optrekken tegen het revolutionnaire so cialisme. In het belang van alle klassen der bevolking moet de aanstaande Rijksdag een vaste meer derheid hebben, welke bereid is de groote ge meenschappelijke belangen onzer nij veren te bevorderen. Tot dat doel moet de regeering een vasten ruggesteun hebben bij de voorbereiding van en de beslissing over de moeielijke vraagstuk ken van internationale mededinging en moet zij besloten zijn den toestand der binnenland- sche nijverheid, vooral die der landelijke be volking en der middeklassen te ondersteunen door proefnemingen welke vrij van vooroordeel zijn en niet worden ingegeven door politieke invloeden. In het belaDg van de arbeiders-bevolking moet verder een vormelyke verbetering en uit breiding van de arbeidersverzekering plaats hebben. Indien het niet mogelijk is candidaten te doen zegevieren, die deze opvating in haar geheel omhelzen, dan zal ten minste die candidaat gesteund behooren to worden, die togenover de socialisten staat. Bij het groote belang van de verkiezingen, mag geen kiezer, die aan den staat getrouw is, aan de stembus ontbreken, en moet iedereen door de vervulling van zQn burgerplicht per soonlijk optreden Tegen het socialisme dat is dus alles wat deze minister tot de kiezers te zeggen heeft, want die enkele woorden over de arbeiders verzekering en over de bevordering van nijver heidsbelangen, kunnen toch kwalijk als een duidelijk omschreven doel der regeering gelden- Beknopte Mededeelingen. De Europeesehe conferentie betreffende de suikerpremies is Dinsdag te Brussel bijeen gekomen. Baron Lambermont, minister van Staat, heette, namens den afwezigen min. van Binnenl. zaken, do leden welkom. Na een toe spraak van den Min. van financiën, De Smet de Naeyer, werd 't bureel samengesteld. Tot president werd gekozen De Smet de Naeyer, tot vice-president de Duitsche gezant, graaf Alvensleben, de oudste van het corps diploma tique. De conferentie werd daarop tot Vrijdag verdaagd. Generaal graaf d'Oultremont heeft wegens verschil met het departement van oorlog zyn stond en zette zich schrap. Hij bleef niet lang in spanning, want Regi nald scheen volstrekt niet geneigd om praatjes te maken. „Ik heb u verzocht van morgen hier te komen, daar het noodig is dat gij tegenwoordig zijt bij de beschuldiging die ik ga instellen en >Beschuldiging barstte Lytham uit. „Ja en een zeer zware ook. Men is op het pnnt van een zeer schandelijk bedrog te plegen, mijnheer Anson, en ofschoon ik bijna niet kan gelooven dat de heer Lytham er zich toe geleend heeft, vrees ik toch dat het zoo is." „Hoe durft gij zoo iets zeggen?" riep Lytham uit. „Luister en rechtvaardig u zoo gij kimt. Gy hebt mij gezegd dat het bewijs, 't welk gij hadt dat ik de erfgenaam van deze bezitting was, geen zweem van twijfel toeliet. Gij weet dat het deel van de geschiedenis, dat mij aan ging, was dat ik mijns vaders naam zou aan nemen en gij beriept u vooral op bewyzen, u ter hand gesteld door myn kindermeid." „Ik zei u wat ik zelf geloofde," zei Lytham hem weer aanziende. „Neen." „Ik kan alleen zeggen dat kort voor haar dood uw kindermeid mij „Tracht niet Reginald Anson's kinder ontslag genomen als bevelhebber der Brussel- sche burgerwacht. Het ontslag is nog niet aangenomen, en men weet niet of dit alsnog zal geschieden. De Patrioto, een der meestverspreide con servatieve bladen in België, stelt voor, te Brussel een standbeeld voor Gladstone op te richten, als blijk van erkentelgkheid voor de aan hem te danken tusschenKomst van Engeland ten gunste van België's onafhankelijkheid in 1870. Te Parijs wordt een deputatie van Rus sische officieren verwacht. Het cassatieberoep van Zola komt 16 Juni voor. Mornhardt zal voor de appellant optreden. Te Belfast heeft een manifestatie der na tionalisten aanleiding gegeven tot ongeregeld heden. De Orangisten vielen herhaaldelijk de politie aan, en dreven deze terug. De bereden politie rukte daarop uit met de revolver in de hand. De orde werd echter eerst hersteld, toen een escadron cavalerie en twee compag nieën ter plaatse kwamen. De opwinding houdt aan. De krijgsraad te Milaan kwam tot de er kenning, dat er geen aanleiding bestaat een vervolging wegens samenzwering in te stellen- De Norddeutsche Allgemeine Zeitung spreekt kortweg tegen het bericht, dat prins Hohenlohe zijn ontslag als rijkskanselier zal nemen. De Boheemsche Duitschers besloten te Brünn een groote betooging te houden tegen het plan der regeering, om daar een Czechische hoogesehool te vestigen. De Weener bladen toonen zich erg ver stoord op den vorst van Montenegro, wyi deze in een telegram aan de weduwe Gladstone woorden gebruikte, welke Oostenryk onaange naam kunnen zyn. Zij willen daarom dat de regeering te Cettinje ophelderingen zal vragen. Het officieuse orgaan van den vorst heeft dien ondanks het telegram met vette letter afgedrukt. Den dag nadat het Servische gerechtshof Pactitch tot zeven maanden gevangenistraf veroordeelde, heeft de vrouw van dezen staats man zich doodgeschoten. Of er verband tus schen beide feiten bestaat, is niet bekend. Thessalië is thans geheel on trui md, daar Tournavos en Volo weer door de Grieken zijn bezet en Edhem pacha het land verliet. Te Jaroslaw (Rusland) hebben de laatste dagen vrij ernstige onlusten plaats gehad, welke tot een krachtig optreden van politie en militaire macht leidden. Sedert 1868 zijn de legerkosten van de zes groote mogendheden van 89 miljoen tot 169 miljoen pd st gestegen. Het vredeseffectief steeg van 4'/a tot 17 miljoen. In dezelfde jaren hebben de Vereenigde Staten hun schuld van 550 tot 200 miljoen pd st. verminderd, Enge land kwam van 800 op 650 miljoen. Maar de Fransche schuld steeg van 500 tot 1250, de Russische van 300 tot 800 miljoen en Oosten rijk en Italië zagen eveneens hun echuld verdubbeld. vDe berichten, dat de Chineesche regeering er aan denkt den zetel van het staatsbestuur te verleggen, worden weèr bevestigd, ditmaal door de Londensche Globe. Dit blad noemt Sin-gan-su, in de provincie Schensi, als de aanstaande hoofdstad van het ChineeBche ryk. Reeds zou de weg tusschen Peking en de nieuwe residentie door troepen zijn bezet, ter verzekering van de veiligheid van den keizer. De Chineesche gezant te Londen meent dat dit bericht niet onwaarschijnlijk is. De heeren Schagen van Leeuwen en Koek zullen optreden als 4e en 5e rechter in het Transvaalsche gerechtshof. DE STRIJD OM SANTIAGO. De tegenwoordige oorlog heeft voor de jour nalisten meer dan éen groote schaduwzijde. Niet alleen dat het niet mogelijk is zoo vlug en nauwkeurig t,e zijn, als ieder voor zich moet verlangen maar het Btreven naar waarheid lijdt er wel een weinig onder, als de steeds aangroeiende stroom tegenstrijdige berichtener toe voert,dat men den humoristischen kant van die leugenreeks gaat bezien, en de schynbaar meest belangrijke tydingen gaat m ededeelen als staaltjes van leugenachtigen aard. En toch kan het anders, als het vertrou wen met het uur meer verdwijnt. Zoo hebben wy nu weer heel wat berichten over gevechten om en bij Santiago. meid in plaats van de mijne te stellen. Want die kindermeid, de zuster van Saunders, die hier als knecht dient, leeft nog en de mijne is dood. De informaties, die gij ingewonnen hebt ten behoeve der familie, zyn zoo in stilte be handeld, dat Saunders niet eens wist dat er eenige twyfel bestond aangaande den dood van Reginald Anson, voordat ik hier kwam. In een afzonderlijk gesprek, dat ik met hem had, gaf hy mij het adres zijner zuster en daar mede gewapend, begaf ik mij op weg om zelf achter de waarheid te komen". „Wilt gij hiermede zeggen, dat ik dat wist „Ik heb nog niet uitgesproken, mijnheer Lytham. Ik heb ook het bewijs, dat gij zelf de doodakte van den jongen eenigen tijd ge leden ontvangen hebt. Wat uw drijfveer was, om mij in het complot te trekken, weet ik niet. Ik kan alleen veronderstellen, dat het geschiedde in de hoop van mij later geld af te persen door bedreiging, maar dan hadt gy u eerst moeten overtuigen of ik van de stof was, waaruit zulke werktuigen gemaakt worden". Slot volgt.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2