Verschillende Berichten. FEUILLETON. ONVERWACHTS. LAATSTE BERICHTEN. schrijven zijn, willen wij ook even wijzen op een dwaalbegrip, dat bij vele Middelburgsche werklui heerscht, als zou, nu dit werk door een Papendrechtsch aannemer wordt uitgevoerd, den Middelburgers niet weinig werk zijn uit de handen genomen. Dit toch is niet het geval. De heer Visser heeft op dit oogenblik een 45 man aan het werk en daaronder zullen zich hoogstens een 15tal vreemden bevindende overigen behoo- ren te Middelburg of in de omstreken daar van thuis. Maar ook, al ware het werk aangenomen door een Middelburgschen werkgever, dan zouden toch eenige vreemde arbeidskrachten moeten zijn benuttigd, bijv. voor speciale werk zaamheden, zooals het bedienen der machines, het graafwerk als anderzins. Wij hebben verder uit ons verstrekte mede- deeling de overtuiging gekregen, dat de heer Visser zooveel mogelijk benut de bruikbare krachten, die hij hier kan vinden, wat weldra, als er meer werkvolk noodig zal zijn, opnieuw blijken zal. RECHTSZAKEN. Arrondisscments-Rechtbank te Middelburg. Heden (Dinsdag) zijn veroordeeld wegens diefstal: M. V., 23 j., dagloonster, Graauw, tot 3 m. gev. straf; straatschenderij E. B., 29 j., schipper, Sas van Gent, tot f 15 b. s. 3 d. h., en mishandeling G. K 18 j., koopman, A. B., 18 j., landbouwersknecht, en H. K., 23 j., werkman, allen N.- en St. Joosland, ieder tot 14 d. gev. straf en A. B., voornoemd tot 8 b. s. 8 d. h. Inzake W. P., 21 j., werkman te Domburg, appelant van een vonnis van het kantongerecht te Middelburg, waarbij hij ter zake van over treding der jachtwet is veroordeeld tot 6 x 5 d. hechtenis, is het vonnis des eersten rechters bevestigd. VrijgesprokenJ. M., 44 j., zonder beroep, Sas van Gent en H. K., 23 jarbeider, N.- en St. Joosland, beiden beklaagd van vernieling, en G, K., 18 j., koopman N.- en St. Joosland, beklaagd van diefstal. ONDERWIJS. Tot onderwijzer aan school nommer 2 (öj-aw/epolder) werd door den gemeenteraad van IJzendijke met 4 van de 7 stemmen benoemd de heer J. du Burck te Schoondijke, nommer 2 der voordracht. De heer J. M. de Feyter teStavenisse is tegen 15 dezer benoemd tot onderwijzer te Rhoon. Tot leeraar en conrector aan het gym nasium te Zwolle is benoemd de heer dr A.J. Dronkers, leeraar aan bet gymnasium te Kampen. LETTEREN *EN KUNST. Het blijkt dat de bewering als zou te Barcelona een schilder bekroond zijn, die niet eens ingezonden had, op eene vergissing berust. De Wereldlcroniek van deze week bevat natuurlijk een en ander over Gladstone en diens begrafenis; en verder o. a. portretten van wijlen de heeren A. Weinthal en mr J. H. C. Cazius en van de architecten J. Sanders en J. J. van Wuyckhuise, de bekroonde inzenders van ontwerpen voor een krankzinnigengesticht te Triest. Door den heer dr Prederik van Eeden is, aan den weg naar 'sGraveland, een boeren hoeve gesticht, volgens het plan van Commu nisme in de praktijkdoor hem in De Gids ont wikkeld. Dr Van Eeden is door vermogende particulieren in staat gesteld een stuk grond te koopen, om met zijn plan op kleine schaal een proef te nemen. Hij zelf zal zijn villa te Bussum verlaten en zich metterwoon op de hoeve vestigen. Op de te Amsterdam te houden kleeder- drachtententoonstelling zal een verzameling Oost- Indische poppen aanwezig zijn, die een goed overzicht geeft van de kleederdrachten op Java. De poppen zijn gesneden door denzeliden Javaan, die ook de Javaansche poppen vervaardigde welke de Koningin aan het Leidsche museum schonk. In den afgeloopen nacht, omstreeks een uur, werd door een van Rotterdam komenden 3. Uit het Engelsch. VAM MEVROUW NEWMAN. Toen zij latèr in de bibliotheek kwamen, bekeek Reginald vol ontzag een paar oude boeken, verdiepte zich in hun waarde en zeld zaamheid, en Geertrui vond dat hij haar veel meer over boeken wist te vertellen, dan zij hem over schilderijen. Daar ging de eerste etensbel. „Zeven uur riepen zij beiden uit en zagen elkaar verwon derd aan. Nog nooit was voor een van beiden de tijd zoo gauw omgevlogen en Geertrui voelde zich bijna schuldig, toen zij, bij moeder eD broeder teruggekeerd, door hun bezorgde gezichten aan den hachelijken toestand, waarin zij zich bevonden, herinnerd werd. Teneinde hen wat gerust te stellen, maakte zij een grapje over hun gast en zei dat hij meer van boeken af wist dan van schilderijen en dat hij niet eens het portret van zijn eigen vader herkende. Maar zij zag dat die grap misplaatst was, want haar moeder zag haar verbaasd en afkeurend aan en haar broeder werd boos, zoodat zij uit zenuwachtigheid in gen ander uiterste verviel en koel en afgemeten goederentrein, tusschen wachtpost 8 en het station Breda, een vijf en twintigjarige onge huwde man overreden. Daarbij werden hem beide beenen afgesneden. De ongelukkige, D. geheeten, is timmerman van beroep, woont in bij zijne ouders en zou binnenkort in het huwelijk treden. Zijn vader is wachter aan wachtpost 8 bij Breda. Te Roosendaal heeft een kind, terwijl de moeder bezig was de andere kinderen te kleeden, zich aan een kan kokende koffie zoo gebrand, dat het na een uur overleed. Maandagmiddag is een pas gehuwd werk man, in een branderij te Schiedam, in een bak met kokend water gevallen. Deerlijk gebrand werd hij naar de echtelijke woning vervoerd. Maandag namiddag geraakte te Monster een wegwerker van de Westlandsche stoomtram weg maatschappij, wonende te Loosduinen, tus schen een locomotief en een telefoonpaal be klemd. De man werd naar het Haagach ge meenteziekenhuis overgebracht en is daar kor ten tijd later overleden. De bliksem sloeg Maandag te Resteren in een goederenloods van de Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij, waardoor een groot deel van het dak werd weggeslagen. Er ont stond geen brand. Een negenjarig jongentje uit Almelo, dat aan het hengelen was, is Maandag middag voorover in het kanaal van Almelo naar Nordhorn gevallen en kort daarop levenloos er uitgehaald. In den nacht van Zondag op Maandag is te Winschoten de woning van een bloem- kweeker geheel afgebrand. De brand nam zoo snel toe, dat de bewoners zich slechts met moeite konden redden. Alles was door ver zekering gedekt. De laatste tram uit Heerenveen heeft Zondagavond bij Opperhuizen een koe overre den en de locomotief is daardoor ontspoord. De waggons werden in elkaar geschoven. Vier dames, die op het balcon stonden, werden ge kwetst, van welke er drie uit Sneek waren en een uit Öosterzee, een twintigjarige juffrouw. Haar beide beenen werden erg gekwetst, een been is reeds geamputeerd. De locomotief staat overeind in het zand, de materieele schade is groot. De moord in Den Haag. Omtrent deze treurige zaak worden nog de volgende bijzonderheden gemeld. Kapitein Vemer werd in den laatsten tijd herhaaldelijk geverbaliseerd wegens mishandeling ofbeleedi- ging van zijne vrouw en mevr. Meijer. Op het oogenblik dat hij schoot, plaatste hij zich tus schen beide dames en loste eerst een schot op zijne vrouw, die onmiddellijk neerzeegdaarna schoot hij op mevr. Meijer, die hij aan de slaap van het hoofd trofeen derde schot loste hij op zijn reeds bewustelooze echtgenoote. Nauwelijks had hij zijn misdaad volbracht, of hij wierp zijn revolver weg en bracht een fleschje naar stellig beweerd wordt met strychnine aan den mond. Toen werd hij gegrepen. Bij de visitatie ten politiebureele werd bij Vemer een ledig klein fleschje gevonden, beue vens een doosje met pillen in zilverpapier. Op de vraag van den commissaris hoe hij aan die middelen kwam, antwoordde de dader „dat gaat je niet aan." Hij vroeg herhaaldelijk om water, daar hij zulk een brandenden dorst had, en hij verkeerde in een toestand van machte loosheid. Dadelijk werd zijn maag leeggepompt. Thans verkeert hij buiten levensgevaar. Hij verklaarde zijne daad in een vlaag van waan zin bedreven te hebben, doch hiermede valt niet de koelbloedigheid te rijmen, waar mede hij te werk is gegaan. Het is duidelijk dat hij den moord vooraf had beraamd. Im mers, de revolver een wapen van groot kaliber, in gebruik bij de officieren van het Indisch leger was geladen met vijf kogels en bovendien werd nog een dolk op hem be vonden. Het onweder, dat Maandag avond boven onze stad losbrak, heeft een paar uur later te Brussel gewoed. De ontzettende regenval was oorzaak, dat een deel der benedenstad blank stond, zoodat men tot over de knieën door hef water moest waden. Zondag hadden te Parijs de groote rennen van Longchamps plaats. Er werd aan de pari niutuel, een soort totalisator, voor ruim 4 mil- lioen francs ingezet, waarvan 7 aan de tegen Reginald werd, weinig vermoedende hoe hij die verandering zou opvatten, l'oen de heeren na het eten alleen waren, bracht Maurits het gesprek op de zaken, ofschoon de ander er volstrekt niet op inging en telkens wat anders op het tapijt bracht. „Zoodra de wettelijke formaliteiten afge loopen zijn, zullen wij u geen moeilijkheden in den weg leggen voor de in bezitname," zei hij. „Bezitname" riep Reginald uit. „Och gij zult het spoedig vernemen, wij behoeven er nu nog niet over te spreken." En toen Maurits er nog eens op terug kwam en allerlei bijzonderheden over het goed ver telde, luisterde hij verstrooid. Geen van de voorrechten, die er aan verbonden waren, sche nen eenige aantrekkelijkheid voor hem te heb ben. Hij zei alleen met een paar woorden, dat hij niet veel om het buitenleven gaf en niet verlangde de verantwoording van een grondei genaar op zich te nemen. „Een goede bibliotheek zou mij meer toelachen dan iets anders." „Die zult gij hier ook hebben." „Maar ik ben er niet om verlegenwant de laatste vier jaar heb ik vlak bij het Britsch museum gewoond." „Uw vader was een groot ruiter." „Dan aard ik niet naar hom. Gelukkig voor mij was mijn smaak goheul overeenkomstig mijne omstandighedenevenals de uwe zich gevormd heeft naar deze mooie plaats, Die armen komt. De heeren Rothschild, wier stal den grandprix won, schonken dien prijs (200.000 francs) ten hunnen behoeve. Te Saint-Maurice, niet ver van Charenton, heeft een dubbele moord plaats gehad. De beide slachtoffers zijn een gehuwde vrouw en haar kind van zeven jaar. Deze misdaad werd gepleegd door een man, die in het getroffen gezin veel vriendschap genoot, en daar dikwerf te gast was. Zaterdag bood hij de vrouw aan haar behulpzaam te zijn bij het schoonmakeu harer woning, waar een bruiloft was gevierd, en bij deze gelegen heid heeft hij haar met een hamer den schedel verpletterd en bovendien den hals afgesneden, waarna het jongetje op dezelfde wijze werd vermoord. Het hoofd van het gezin kwam des avonds, na het invallen van de duisternis, thuis, en gleed uit in een bloedplas. Hij maakte licht en vond toen de beide slachtoffers. Verder bleek hem dat eenige kasten waren geopend en de daar geborgen spaarpenningen en kost baarheden waren verdwenen.De dader is nog zoek. De dezer dagen te Maidstone ontdekte onderaardsche gangen zijn nader onderzocht. Het bleek, dat het gewelf op enkele plaatsen was ingestort of gescheurd. Uit het feit dat hier en daar wortels van hoornen tot in de gangen waren doorgedrongen, bleek, dat men dicht onder den beganen grond was. Over den oorsprong van dit gangennet heeft men nog niets ontdekt. In verband met de ontdekking van valsche cheques ten laste van de Hong Kong and Shangay bank had te Keulen een huiszoeking plaats bij een van haar rente levende dame. Men vond de steenen en andere bij de vervaar diging gebruikte voorwerpen, waarop de dame in voorloopige hechtenis is genomen. Twee der schuldigen waren te Singapore aangehouden. Te Berlijn heeft men in een woning een vrouw met afgesneden hals gevonden. De Berlijnsche politie looft 1000 M. uit voor de ontdekking van den moordenaar. Te Darmstadt ie een groot schandaal proces te verwachten, door de ontdekking van een bende schrijvers en schrijfsters van anonyme brieven. Dezen zonden voornamelijk hun brie ven met verdachtmakingen aan lieden uit de groote wereldook aan den groothertog en zijn gemalin. Tegen alle verdachten is, zonder aanzien des persoons, een vervolging ingesteld. Een lid van het hoogste gerechtshof in Servië is gearresteerd wegens valschheid in geschriften. Hij vluchtte toen de zaak ontdekt werd, maar te Smederowo herkende men hem. Er heeft nu een groote moordpartij plaats gehad onder de roovers van het Rif. Dezen werden tijdens een feest overvallen; 25 werd het hoofd van den romp gescheiden en velen werden gekwetst. De laatsten werden in het ruim van een keizerlijk vaartuig geborgen om als gevangene te worden afgeleverd, maar toen men de 25 hooiden in eenige manden ook aan boord wilde brengen, werd dat geweigerd. In 1897 zijn te New-York, blijkens mede- deeling van onzen consul-generaal aldaar, aan gekomen 230,832 landverhuizers, een vermin dering van 111,435 met 1896. Voor een deel wordt die vermindering toegeschreven aan de verhoogde passagegelden. Van die 230,832 waren 135,107 mannen en 95,725 vrouwen. Een vijfde deel bestond uit Italianen, uit Ne derland kwamen er 890. 1880 immigranten werden niet toegelaten en met de stoomschepen, waarmee zij aankwamen teruggezonden, omdat zij geen voldoende mid delen bezaten bij hun aankomst. Men weet dat ieder immigrant 30 dollars in geld moet kun nen vertoonen, volgens de bekende wet van 3 Maart '93. Behalve deze afgewezen immigranten werden er nog gedurende hetzelfde tijdvak teruggezon den naar de landen hunner herkomst 263, die publieke last waren geworden binnen het jaar hunner aankomst. Van dit getal werden die genen, die door oorzaken, vóór hunne aankomst bestaande, tot armoede vervielen, voor rekening der stoomschepen, waarmede zij aankwamen, teruggezondende anderen op kosten van het immigratie-fonds. Koning Chulalongkorn van Siam heeft, bij zijn terugkeer uit Europa, een zijner ministers, met wien hij niet tevreden is, ont slagen. Van dit ontslag kennis gevende, heeft Z. M. den volke medegedeeld, dat de bedoelde minister van al zijn waardigheden, ordes enz. is ontheven, dat zijn baard zal afgeschoren behoort evenzeer aan u, als zij nooit aan mij kan behooren en „Maar nu moet gij „Trachten tot de overtuiging te komen dat ik hier nooit zou kunnen wonen. Ik wil heel graag mijns vaders naam aannemen, om dat maar daarover behoef ik nu niet te spreken. Zooals ik zei, ik ben volstrekt niet gewoon om te leven zooals gij hier leeft; en de driehonderd pond, die ik jaarlijks door Lytham ontvang, zijn meer dan voldoende voor mij." „Gij kunt toch niet op dezelfde manier voortgaan. Iemand moet hier het heft in handen nemen." „Dat zal ik niet doen. Het zou mij veel te lastig zijn"; en toen Maurits zich hiertegen wilde verzetten, voegde hij er bij„om u de waarheid te zeggen, snak ik er al lang naar om naar de Oost te gaanwaarschijnlijk ver trek ik binnen kort en laat in jaren niets van mij hooren. Syrië heeft inderdaad veel meer aantrekkelijks voor mg dan eenige andere plaats," zei hij op koelen toon, zich de veranderde hou ding van Geertrui herinnerende, waaruit hij opmaakte dat hij een ongunstigen indruk op haar gemaakt had. „Wij zullen zien. Gij zult het hier met tertijd wel meer op prijs gaan stellen". „Niet op de manier, die gij bedoelt. Wij moeten de zaak helder uiteenzetten, als Ly tham komt". worden en dat hij voortaan tot zijn dood zal belast zijn met de verversching van het stroo in de stallen der heilige oliphanten. Verkoopïngen enz. Door den notaris C. Prins te Kruiningen werd Maandag te Goes in het Slot Ostende in het openbaar verkochthet gras en nagras, groeiende op de taluds en bermen en in de slooten van den staatsspoorweg van Roosendaal naar Ylissingen, in 27 perceelen. De opbrengst was f 763, tegen f 615.50 in bet vorig jaar. Staten-Verkiezing. In onderstaande kiesdistricten zijn de daarbij genoemde heeren heden officieel candidaat ge steld voor het lidmaatschap der Provinciale staten: MIDDELBURG. (Sleden). HERMAN SNIJDERS L. JOHANNES HENDRIK SNIJDERS (Aftr.) L. FREDERIK JACOB SPRENGER L. Deze drie personen zijn candidaat gesteld door de volgende kiezers: J. J. H.Doorenbos, K. W. Brevet, J. G. Voegler, K. S. Frederiks, P. Pouwer Az., F. B. den Boer, L. A. E. van der Ley, Ph. Boudewijnse, Joh. L. van der Pauwert, H. L. Gerth van Wijk, Johannes Luteijn, P. A. Verhulst, J. J. van der Harst Az., Jeras, H. P. van de Ree, A. de Haas, Ph. Ranck Lz., J. Jansen, F. A. Boiisson,P. Boudewijnse, L. K.v. d. Harst JJz., de Kan, M. Vlamings, W. H. Hasselbach, dr Bolle, F. G. Sprenger, W. J. Sprenger, E. A. O. de Casembroot, F. N. van der Bilt en Mij kamp, allen te Middelburg M. J. van Beveren, J. A. Geldof, H. Gideonse, Kleijse, L. de Nood, J. Bakker en W. Dekker, allen te VeereJ. Scheele, J. H. Duijvis, H. M. Kesteloo, A. M. Brouwer en M. E. v. d. Halen, allen te Dom burg; Izaak P. Hildemisse te Middelburg; C. M. Verhulst, P. Dingemanse, G. J. van der Weele, W. Wisse, P. de Vos, J. K. Mesu en C. Polderdijk, allen te Nieuw- en St. Joosland J. Marinissen te St. Laurens en C. J. Kooman Sr., Joh. van Randwijk, G. Robijn, J. A. van der Heil, Kouion, C. van Karssen, J. A. Steinz, Jac. M. Doorenbos en A. R. Rotb, allen te Middelburg. Samen 60 kiezers. DANIEL JAN DRONKERS (Aftr.) A. R. HENDRIK JOHANNES VAN DER MEER (Aftr.) A. R. AART ANTON DE VEER A. R. Deze drie personen zijn candidaat gesteld door de volgende kiezers W. A. de Rijcke, C. Verhage, J. A. Vertregt, W. de Rijke, L. Oranje, A. Littooy, J. F. Scheij beier, Hu vers, C. Versluys, J. 'tHart, J. A. Pouwer, D. Gi deonse, P. J. de Kruyter, K. Le Cointre en K. J. de Koster, allen te MiddelburgAdr. Maas te VrouwepolderC. Hollebrandse te St. LaurensJ. de Buck te Serooskerke Johs. de Visser te Aagtekerke; C. Willemse te St. LaurensA. de Kam, J. L. de Troije en I. Koster, allen te ArnemuidenG. Melse te Vrouwepolder; K. Dingemanse Az., L. Geschiere en A. de Visser, allen te Grijps- kerke; S. Bosselaar te Aagtekerke; P. de Visser te SerooskerkeJ. Moens te Aagtekerke J. Dingemanse en A. Mesu, beiden te Gapinge J. Gilde te VeereJ. Schout te Middelburg A. Stroo te GrijpskerkeJ. Dekker te Middel burg C. Dekker te ArnemuidenL. Kodde te St. Laurens; A. J. Verhage en A. J. Remijn, beiden te Middelburg; P. Dekker te Aagte kerke C. Klercq, P. Meijler en J. M. v. d, Woestijne, allen te Middelburg R. v. d. Welle te GrijpskerkeJ. Verhage te MiddelburgL. Bosselaar te Grijpskerke D. F. Camelot, J. P. C. de Wijs, J. Maas en S. den Hartigh, allen te Middelburg; A. Jongepier Jz., C. P. Koster, A. Baljeu, W. Tazelaar, Jde Buck, A. Antheu- nisse, E. Everse, P. J. de Broekert en C. de Broekert, allen te Middelburg. Samen 61 kiezers. Het voor de candidaatstelling vereischte aantal onderteekeningen bedraagt 40. VLISSINCEN. (2 leden.) W. A. Graaf VAN LYNDEN (Aftr.) L. en Chr. H. H. P. DEN BOUWMEESTER L. A. LOOIS A. R. J. BOS A. R. „Wij zullen zien," herhaalde Maurits. „Van éen ding ben ik in alle geval zeker, wat er ook gebeure, wij zullen vrienden zijn", sprak hij, opstaande en zijn hand op Reginalds schouder leggende, terwijl zij naar het salon gingen. „Gij zult zien dat ik u aan uw woord zal houden", zei de ander met een kalm en glimlach. Moeder en dochter, die vrij ongerust waren hoe het gesprek in de eetkamer zou afloopen, zagen met groote blijdschap, dat het gelaat van Maurits veel minder bedrukt stond. Hij ging zelfs zoover van zijn zuster in te fluisteren, dat hun neef wel zou blijken een goede vent te zijn, haar een wenk gevende dat zij haar best moest doen om hem te amuseeren. Hiertoe was zij bereid genoeg en het gevolg was dat tegen dat het tijd was om naar bed te gaan, Syrië niet meer de eerste plaats innam in Reginalds plannen voor de toekomst. Een paar uur later, toen Maurits zich lang zaam naar zijn kamer begaf, overtuigd dat hij dien nacht niet veel slapen zou, zag hij tot zijn verbazing den ouden Saunders uit de ka mer van den' logé komen en langs de gang naar het dienstbodenkwartier sluipen. Had de oude man begrepen hoe de zaken stonden en zou zijn gehechtheid aan de familie hem genoopt hebben een goed woord voor hem te doen dacht Maurits, wien dit denk beeld zeer ergerde. Hij begaf zich naar Regi nalds kamer, doch bedacht zich en keerde on;. „Morgen ia het tijds genoeg" zei hij bij CO ES. (4 leden.) J. M. KAKEBEEKE (Aftr.) L. J. A. P. GEILL L. W. F. J. WAGTHO L. W. F. K. LENSHOEK L. B. M. DEN BOER (Aftr.) A. R. M. DE JONGE Jz. (Aftr.) A. R. Mr C. LUCASSE (Aftr.) A. R. J. LEMSON A. R. ZIERIKZEE. (3 leden.) B. G. VAN DER HAVE (Aftr.) L. Mr J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ (Aitr.) L. Mr A. J. FOKKER (Aftr.) L. C. HAGE A. R. D. MULDER A. R. J. C. VIS A. R. T H O L E N. (2 leden.) A. HOLLESTELLE (Aftr.) A. R. Mr J. H. L. v. BUREN (Aftr.) A. R. Deze beide heeren zijn gekozen verklaard. SLUIS. (3 leden.) W. C. DE SM1DT (Aftr.) L. Mr P. C. J. HENNEQUIN (Aftr.) L. Mr F. J. N. VAN DAM L. J. G. GERRITSEN L. H U L S T. (4 leden.) L. J. M. VAN WAESBERGHE JANSSENS (Aftr.) K. A. MOERDIJK (Aftr.) K. J. A. VAN ROMPU (Aftr.) K. Mr J. G. VAN DEINSE (Aftr.) L. J. NELEMANS L. J. F. HEEMSKERK A. R. J. VAN HOEVE A. R. J. A. DE JONGE A. R. G. WIELAND A. R. Mr P. H. W. VAN ALPHEN. Amsterdam. Ter heden alhier gehouden jaarvergadering van de Maatschappij van Wel dadigheid werd, wat het bedrijf betreft, een vrij gunstig jaarverslag uitgebracht. De hooi bouw vooral was zeer voordeelig; alle bedrij ven, uitgezonderd kolonie 7 en mandenmakerij, leverden winst op, wat pleit voor een krachtig en kundig bestuur. Uit het rapport der financieele commissie bleek dat de toestand over het algemeen be vredigend is. Hoewel het kapitaal in de laatste jaren vermeerderde, dank zij colportage, zijn echter nog belangrijke tekorten over vroegere jaren in te halen, waartoe het bestuur voor stellen zal doen. De heer Jansen schonk f 35.500, voor ver zorging van ouden in Rustoordter oprichting van een zuivelfabriek, tot aankoop van grond en voor een telephoon, waarvoor de vergadering haar hartelijken dank uitsprak. Wegens zijn uitmuntend beheer en den gun- stigen toestand der maatschappij verleende de vergadering unaniem aan den directeur, den heer Job van der Have, een jaarlijksche-toelage van f 700 boven zijn gowoon salaris. Londen. Vele inboorlingen op de Phill pijne trachten Aquinaldo, het hoofd der opsta delingen, gevangen te nemen om de premi van 25.000 dollars, welke op zijn hoofd is ge steld, te verdienen. Vele opstandelingen en officieren zijn ver moord. De Spanjaarden geven niets om de nederlaag bij Cavite en zullen zich tot het uiterste ver dedigen. Zij gaan voort verdedigingswerken om Manilla te bouwen. Weenen. In een vergadering van de partij leiders bleek weinig geneigdheid de door de regeering voorgestelde regeling der werkzaam heden en het voorstel tot het houden van twee zittingen per dag goed te keuren. Wolf verklaarde zich tegen allen ernstigen arbeid, zoolang de taal verordeningen niet zijn ingetrokken. De conferentie ging uiteen zonder een besluit te nemen. Men verwacht een spoedige sluiting van de zitting van den Rijksraad. zich zelf. Ondanks alle goede indrukken vonden zij het den volgenden dag toch moeilijk, om den toon van den vorigen dag aan te slaan, daar alles wat zij zagen hen herinnerde aan wat zij zouden moeten verliezen. Het mooie park, met de oude boomen, dat zich uitstrekte zoo ver het oog reikte, met zijne glooiende gras vlakten, de weelderig ingerichte vertrekken, de goed geoefende bedienden, de welvoor ziene disch niets van dit alles behoorde hun meer toe. Bovendien was er geen groote verandering gekomen in de houding van Reginald zelf en dit maakte dat zij erg opzagen tegen hetgeen er gebeuren zou. Hg zat met neergeslagen oogen, at bijna niet en gaf tenauwernood ant woord als zij iets zeiden. „Zou Saunders iets gezegd hebben dat hem ergert?" dacht Maurits. Neen. De reden van zijn verstoordheid lag in den bïief, dien hij bij zijn bord ge vonden en met gefronste wenkbrauwen gele zen had. Van het ontbijt opstaande, zei hij dat hij dien dag noodzakelijk naar de stad moest. „Ik zou graag den treiu van tien uur halen", zei hg „als gij zoo goed wilt zijn mij naar het station te laten rijden". „Wij mogen u toch spoedig terug ver wachten „Over een paar dagen, hoop ik".

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2