BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. m n a m n FEUILLETON. OM NIETS. DE OORLOG. Zierikzee. Op de heden alhier gehouden paardenmarkt waren 119 dieren aan de lijn. 40 paarden werden verkocht, waaronder 10 voor de loterij. De prijzen liepen van f 50 tot f 500. De handel was tamelijk levendig. 's Cravenhage. Tweede kamer. Inde heden gehouden zitting is het wetsontwerp op den persoonlijken dienstplicht aan genomen met 72 tegen 20 stemmen. Tegen het ontwerp stemden alle katholieken behalve dr Schaepman, en voorts de heer Van Dedem. Ook is aangenomen het ontwerp betref fende zekerheidsstelling door rijksambtenaren; dat door alle sprekers werd toegejuicht. De heer Van Gilse hield daarna zijne inter pellatie over het ontslag van den heer Israels als advocaat bij de legatie te Parijs. Hij achtte diens dagbladcorrespondentenschap wel onver- eenigbaar met zijne betrekking aan de legatie, maar bij diens ontslag had toch de regeering z. i. niet correct gehandeld. Dit was te haastig gegeven en werd in Frankrijk als een straf beschouwd. Waarom, zoo vroeg interpellant, is zulk een straf opgelegd Hij protesteerde verder tegen het zwichten voor den minister Hanotaux zonder onderzoek. Diens benoeming tot grootkruis van den Ned. Leeuw acht de heer Van Gilse vernederend en een bewijs van hoogst ai keurenswaardige serviliteit. De minister van bnitenlandsche zaken ver dedigde de urgentie van het ontslag', dat geen karakter van straf heeft, en weet aan de pu bliciteit, die aan de zaak is gegeven, de daar uit voortgekomen, voor den heer Israels on aangename gevolgen. Deze geeft geen certificate de coutume meer af; wel is bij de legatie hangende een onder zoek naar eene regeling dier afgifte. De minister zweeg op het verwijt der deco ratie, maar de heer Van Gilee bleef daarin eene beleediging voor Nederland zien. De minister ontkende dat in deze door Frankrijk onwellevend tegenover ons land is gehandeld. Nog zijn aangenomen het wetsontwerp betrekkelijk de vergelding van tijdelijke dien sten met pensioen en eenige conclusiën van verslagen op regeeringsbescheiden. Inzake den officier Van Deutekom beval de Kumer den minister van oorlog aan hem nog het normaal pensioen te verleeuen. De volgende openbare vergadering is bepaald op Donderdag 9 Juni. Port-au-Prince. 14 Amerikaansche schepen en vele torpedobooten, waaronder de New-York met de admiraalsvlag in top, bombardeerden Dinsdag de forten en havenwerken van San tiago met kanonnen van groot kaliber. De Spanjaarden houden hun verliezen geheim. New-York. De World verneemt uit San tiago, dat twee Spaansche torpedobooten een wanhopige poging deden om de Amerikaansche schepen in den grond te boren. Zij waren genoodzaakt voor de bommen van de Texas en de Brooklyn in de haven te vluchten. Washington. Betreffende het gevecht bij Santiago zijn geen officieele berichten ingekomen. Madrid. De oversten der geestelijke orden op de Pbilippijnen hebben zich bij de regeering beklaagd over de aanvallen, waaraan zij bloot taan. Zij verzoeken verder hulp en steun en zonden een millioen pesetas ter bestrijding der Yerkóopiogen en Verpachtingen in Zeeland. Datum- Piaats. Voorwerpen. Inform atiëo 2 Juni Zuidzande, Huis, Lansei.Croin 2 Middelburg, Huizen enz., Tak. 3 Vlissingen, Huizen Be Schelde. 3 Colijnsplaat, Bouwland, Roelof en ak 3 Brouwerehav. Hout, VanNouhuijs 6 Goes, Gras, Prins. 8 Middelburg 't Zand, Huizen, De os. 8 Hofstede, Verhulst. •8 ZouteUnde, Strandgoed, Buigemee8t. 9 Middelburg, llu-zen, Hnvers 9 Vlisiingen, Panden, Lee.:kauk. 21 Hulst Staatsgronden, R.yanMeurs. Middelburg, Stalhouderij, 'lak. Grijpsktrke, Land, Loeff. 13 Juli O. W. Soub. Hofsteden. Lotff. 29 Meliskerke, Land (verb.), Loeff Grij['skerke, Inspan, Lotff. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Donderd. 9 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7'/s u. Dinsdag 14 Juni. Verg. Middelb. Ziekenf. Soc. St. Joris 7—8 u. Donderd. 16 Juni. Bijeenk. Brandw. Mij voor Zeeland 1 u. St Joris. Donderd. 23 Juni. Zomerconcert. Schutters hof 7'/j u. Algemeen Overzicht. De nieuwe Franscbe Kamer komt heden weer bijeen: de oude toch had haar zittingen tot 1 Juni verdaagd, daar zij nog niet zoo lang bijeen was geweest, dat de regeering het recht had de zitting te sluiten. Het is dus geen nieuwe zitting welke heden wordt geopend, maar een vervolg van de eerste. Deze min of meer ingewikkelde verhouding gaf aanleiding tot verschillende vragen; o. a. tot deze of de president, die voor een zittingsjaar wordt be noemd, wel aftreedt. Maar de vraag is bevestigend beantwoord en zoo zal waarschijnlijk reeds zeer spoedig de verkiezing van een president kunnen plaats hebben. Volgens de laatste berichten komt Descbanel bet meest in aanmerking en zou deze de can- didaat zijn eener Union republicaine, welke verschillende schakeeringen der republikeinen bevat, en voeling met de linkerzijde houdt. De presidentsverkiezing zal wellicht reeds morgen plaats hebben, daar het niet lang zal duren, eer een voldoend aantal mandaten in orde is bevonden. In het geheel moeten er tegen 66 verkiezingen protesten zijn ingekomen, waar onder eenige wegens inmenging der geestelijk heid, een vorm van betwisting, waarmede men in Frankrijk nog al eens succes heeft. Een ministerieels redevoering, gelijk anders by de opening van het zittingjaar, wordt heden niet verwacht. Maar men heeft een andere redevoering welke van niet minder belang is een van Faure. Deze heeft te St Etienne het woord gevoerd over de politiek, hetgeen groot opzien baart, daar tot dusver de presidenten der republiek het constitutioneel achtten, hun staan buiten de party en te toonen, door steeds te zwijgen. Veel was het niet wat Faure zeide, maar een zinnetje geeft nog al aanleiding tot ergernis en wel dat waarbij hij wees op de noodzakelijk heid van continuïteit in de politiek. Daarin ziet men den wensch dat de kamer Meline aan het bewind moge laten. Over de plannen van het kabinet is de laatste dagen niets vernomen. Maar de lucht is in Frankrijk niet minder crisisachtig dan in vele andere Europeesche landen. In Italië zoekt men reeds naar nieuwe mi nisters, want het schijnt dat de meeste titu larissen niet overgaan. Uit wat over de op lossing bekend wordt, blijkt dat Di Rudini de uitersten laat gaan, d. w. z. Zanardelli en Visconti-Venosta, wier meeningsverschil tot de crisis leidde. Ook de ministers van oorlog en marine zouden worden vervangen, de eerste door generaal San Marzano, de laatste door admi raal Canevaro, thans nog commandant van de Italiaansche schepen voor Kreta. In Engeland zal een crisis ook niet kunnen uitblijven, tenminste als het waar is dat lord Salisbury Chamberlain geheel heeft gedesavou eerd. De Russische ambassadeur zou naar de Londensche correspondent van de Ind. mede deelt, over de bekende rede van Chamberlain een onderhoud met Salisbury hebben gehad. De premier had toen verklaard, dat deze rede de persoonlijke meening van Chamberlain in hield, en niet die van den minister van bui- tenlandsche zaken, die alleen aansprakelijk is voor de buitenlandsche politiek van de regee ring. Salisbury moet verder uitdrukkelijk heb ben verklaard, dat hij de door Chamberlain gesproken woorden zeer betreurde; deze ver klaring moet ook tegenover andere ambassa deurs en politieke personen zijn afgelegd. Te Petersburg moet men zich over de ge geven ophelderingen voldaan hebben verklaard. Maar in Engeland zal men toch moeilijk de zaak als een voorbijgaand incident kunnen Uit het Duitsch. VAN Geerlruida Franke—Schierelb ein. „Het meisje kende mij niet meer en praatte altijd met schitterende oogen voor zich heen. Myn naam kwam telkens in haar ijlen voor en zonderling niet met haat of afkeer alleen verlangend „Nu wist ik ook, waarom de oude man er toe gekomen was om zijn trots te laten varen Misschien hoopte hij nog dat er een wonder zou geschieden. „In onze angst gelooven wy gaarne aan iets buitengewoons. „Maar ik bad haar niet kunnen redden al ware ik vroeger geroepen. Ik bekeek haar bandje wat was bet smal hoe doorzicb- 151 Duitsche steden in Bohemen, kwamen te Reichenberg bijeen, om te protesteeren tegen het draconisch bewind van graaf Thun. De vergadering werd geleid door den burgemeester van Reichenberg. Na verscheidene heftige rede voeringen, werd aangetoond dat hetgeen te Graz was gebeurd in flagranten strijd is met het grondwettelijk recht der gemeenten. De ver gadering besloot daarom de zaak door de rech terlijke macht te doen beslissen, en een tele gram van sympathie aan de gemeente overheid te Graz te zenden. Tezelfder tijd roerden de studenten der Duit sche hoogescholen zich in verband met de maatregelen van de regeering tegen een aan tal officieren der reserve. Dezen werden wegens deelneming aan de betoogingen tegen Baüoni als officier afgezet. De studenten nu hebben op een te Vèllach gehouden congres besloten geen benoeming tot officier te aanvaarden. Het gaat dus weer hard tegen hard en graaf Thuu zal zich krachtig tegen de kamer ver zetten, als de obstructionisten weer aan het werk gaan. Zoodra van obstructionisme blykt, zal de zitting worden verdaagd en het land op grond van art. 4 der grondwet worden ge regeerd. De aanleiding om tot deze maatregelen over te gaan, zal wel niet ontbreken. Heden toch komt de Rijksraad bijeen om morgen over te gaan tot de behandeling van het voorstel om Badeni te vervolgen wegons de bekende sub sidies, uit de staatskas aan de Reichswehr verstrekt. vernietigd, dan zal generaal Miles zich met zyn leger op Porto Rico werpen, maar als de stryd voor Santiago ongunstig afloopt, dan gaat het landingsleger derwaarts. Onderwijl is een kleine expeditie op Cuba geland, een 400tal Cubanen, door de Ameri kaansche overheid van wapens en munitie voorzien. Uit Spaansche bron meldt men echter dat het met de opstandelingen slecht staat. Dezen die eerst beweerd hadden, dat zij het land wel konden bevrijden zonder bijstand van Ameri kaansche soldaten, zouden zoo zwak zyn, dat zij hun bevryders niet eens een krachtige hulp kunnen bieden, zoodat de Amerikanen feitelijk het eiland geheel zouden moeten veroveren. Onder de vele geruchten, welke de laatste dagen liepen, was er een, meldende dat de opstandelingen op de Philippijnen, na door de Amerikanen te zijn uitgerust en gewapend, zich aan de zyde der Spanjaarden hadden geschaard. Dit vrij onwaarschijnlijk praatje vindt zijde lings bevestiging in een bericht van dq Daily Telegraph dat de leider der opstandelingen Aguinaldo veel moeite heeft om zyn mannen te bewegen met de Amerikanen saam te werken. - Op de Amerikaansche vloot voor Cavite moeten de pokken zijn uitgebroken. - De laatste dagen zijn op Cuba vier dag bladcorrespondenten, onder wie een van de Times, gearresteerd. Beknopte Mededeelingen. Hanotaux is tijdelijk met de portefeuille van koloniën belast, wijl Lebon heden aftreedt. Ook te Parijs gaf de terugkeer der anti semitische afgevaardigden aanleiding tot de monstraties in verschillenden zin. Zaterdag is het FranBch-Amerikaansche handelsverdrag geteekend. Beide landen staan elkander verschillende voordeelen toe. De dezer dagen vermelde val van den groothertog Adolf van Luxemburg geeft in toenemende mate aanleiding tot ongerustheid. De linkerheup is aangedaan en ernstige com plicaties doen zich voor. De 81jarige lijder bracht, volgens een bericht van Dinsdag, een onrustigen nacht door. De geneesheeren durven niet tot een operatie te besluiten. Uit de Transvaalsche bladen blijkt, dat president Kruger reeds in Maart van zijn deel neming in Gladstones ziekte deed blyken. Zijn telegram werd door Helene Gladstone beant woord. Na de begrafenis seinde koningin Victoria aan mevr. Gladstone, dat zij in gedachten met haar was geweest, en dat de door de natie ge toonde gevoelens door haar met ingenomenheid waren opgemerkt. Lord Playfair, die tweemaal minister was en zich ook op het gebied der wetenschap naam maakte, is in den ouderdom van 79 jaar overleden. Weer ontstond een vacature op deregee- ringsbanken in het Lagerhuis en wel door den dood van Abel Smith, vertegenwoordiger van East Herts, in 1895 zonder tegencandidaat In Oostenrijk is de crisis van anderen aard, en staat een groote worsteling te wachten. De ontbinding van den gemeenteraad van Graz heeft onder de Duitschers groote ontroering gewekt. De burgemeesters en wethouders van De Italiaansche regeering heeft een groot aantal katholieke comitè's ontbonden; alleen in het bisdom Lucea 140. Uit officieele opgaven blijkt, dat de on geregeldheden te Milaan aan 82 personen het leven hebben gekost63 worden nog verpleegd. De gewezen president van den Oranje Vrijstaat Reitz is tot staatssecretaris der Zuid-Afrikaansche Republiek benoemd. De heer Reitz kreeg dertien stemmen, tegen twee op Gregorowsky en een op mr Esselen. Prins Koeng is volgens de Times nu werkelijk dood. Eerst een bericht dat men nu elk oogenblik een krachtig optreden van de Amerikaansche schepen kan wachten daarop een telegram, dat er troepen naar Cuba gaan, om Santiago van de landzyde aan te vallen, en eindelijk een telegram dat de aanval aan de zeezijde be gonnen is. De batterijen en de forten, welke den nauwen haventoegang bestrijken, werden beschoten door het eskader van Schley en wat nog meer zegt, ook de Spaansche schepen na men aan den strijd deel. Deze zouden dus uit hun schuilhoek zyn gekomen, en gaven terstond afleiding aan het bombardement op de land- versterkingen. Deze berichten waren over Haïti gekomen en schenen niet bepaald ongeloofwaardig. Van den uitslag van dien strijd zal afhangen waarheen de uit Tampa uit te zenden troepen gaan. Wordt de Spaansche vloot te Santiago B e r 1 y n. Nog Zaterdag namiddag is de stemming hier bepaald verbeterd en het prys- herstel maakte ook heden zoowel voor rogge als voor tarwe flinken voortgang. De jongste daling kon weer herwonnen wordende handel was echter niet byzonder levendig. Now-York dis. vorigon dag 135. Chicago n 125; 175. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden «tukken worden in geen geval teruggezonden. Een tegenstrijdigheid. Mijnheer de Redacteur y de behandeling der jongste Marinebe- grooting, heeft de afgevaardigde ter Tweede kamer voor het district Middelburg, de heer mr LucaBse, een lans gebroken voor betere bezoldiging van het roeierspersoneel te Vlis- singen, onder meer op grond dat de Belgische roeiers zooveel grooter inkomen hebben. Dezer dagen het „Kohier van den Hoofde- lijken omslag" doorbladerende, trok het mijne aandacht, dat zoowel de Nederlandsche als de Belgische roeiers in dezelfde klasse zijn aan- PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeulugen. Per telegraaf Koers lieden. 81 Nu is een van beiden zeker: óf de heer Lucasse heeft, vermoedelijk eenzijdig ingelicht, zeer overdreven, óf het Belgische roeiersper soneel is te laag aangeslagen. Wat is waarheid? Beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte. Vlissingen, 30 Mei '98. Opmerker. Vertrokken en aangekomen schepen. Blijkens bij het dep. van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Friesland 29 Mei te Curasao aangekomen en is Hr. Ms. pantserschip Evertsen 31 Mei jl. van Havre vertrokken ter voortzetting van de terugreis naar Nederland. HANDELSBERICHTEN. GraanmarRten enz. Oostbubg, 1 Juni. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk en de handel slap. Men besteedde heden voor: jarige tarwe/—. a den H.L.nieuwe 9.75 a 10.25 den H.L.jarige rogge a nieuwe 6.a 6.30 den H.L. jarige wintergerst a nieuwe 9.a 9.40 de 100 K.G.jarige zomergerst a nieuwe a de 100 K.G.chevalier fa f—de 100 K.Ghaver 8. a 8.50 de 100 K.G.paardenboonen 6. a 6.40 den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 6.50 a 7. kroonerwten a den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Rotterdam, 31 Mei. Ter markt van heden (Dinsdag) waren Zeeuwsche eieren f 2.90 a f 3.10 de 100 stuks. Antwerpen, 31 Mei. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) werden verkocht 98 ossen, 82 koeien, 30 vaarzen, 58 stieren, 38 kalveren en schapen. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.85, 2e kwal. 0.75, 3e kwal 0.65 francs. Koeien le kwal.2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.83, 2e kwal. 0.73, 3e kwal. 0.63 francs. Stieren le kwal. 0.70, 2e kwal. 0.60 3e kwal. 0.50 francs. Kalveren le kwal. 1.10, 2e kwal. 1.3e kwal. 0.90 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Mei Juni. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stutten Cert. K. W. dob. ïl/i f 1000 861/4 86% fct» OW- 1000 »«»/w »»V« dito Gortt 1000 #7!/u W« HOKG. dito goud». 6 100 ITALIË. In». 63/81 6 Mr. 100-100000 OOSTENRIJK. OU. oiltl Mei-November... I fl. 1DÖ0 847/g 847/g dito Jan.-Jull... 6 1000 84X/4 dito dito Goud.4 Cf>0-1000 1008/u POLK». OW. 8.44 ft IJL. 600 PORT. O. B. 63/? met ticket...... 171/g 17% dito dito 1388/89 met tioket...... it. 500 27% 87s/* RUSLAND. Gort. ïn«. 6b g. 1354 5 ZR. 500 dito 30 geo. dito 4 - 1S6-6S8 877/a dito 1389 dito 4 R. 125 dito SS be Em. 4 G.R. 89 dito ii 6e Xm. 4 E. 186 991/, fl»# Obi. L. 1267/68 ft 30-100 IOH/4 10.% Geit. v. B. Ajgu. 6 PR 1000 - dito 1SS4 goud 6 G.K 1SÓ-1000 1.0SS/8 SPANJE.O B.Per.4 Pk. usoo-mooo 8ï8/4 821/4 dito bin. Perpet. 4 Pr. J&Ü-56000 TURKIJE. üepriv. 4 fr, 500-2600 88I/4 üeconT, serie D. 4 80-SÖ00 21# *1% dito dito U. S0-10O SGYPTE. O. L. 76 4 *0-100 107 dito *p. dito 1176 SO-IOO BRAZILIË. OM, Louden 1883.... 4 1000 dito Obi. 1S8Ï 4 5O8/4 6OÏ/4 WJOEtUSLA 1881 4 e 100-500 8*l/s 881/4 Indnstrieele e» Fiimncieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. S.W. en Pan. Pb*. 6 f *004000 Ned. Hand. Mach. A. rwcontr..... 6 1000 1491% W.-Ï. Hand. A. 160 84 Zeeland Aaui... 500 dito dito Pr, dito 600 dito ObL 1886.. SS k 1000 DÜH8CÏÏLAND Gert. Rijksbank A and. Amsterdam &.3I. S000 OOSTENRIJK. A. O, H. B..fl. 600 Spoorwegleenlngen. NEDERLAND. pC Roll. Spoor119 120 Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 860 118 Ned. Ctr. Spw. A. e S6U dito Obligatie, -. 1000 N.-L Snw, Aaad. 150-1000 - W.-B. Boxt. Obl. geitemp. 1876/80 Wö - - TALIE, Spoorw. leeniag 1887/89 Lir. 600-Ï500 54E/a 541% Vist. Era. 8p. O. S s 500 Xuid-Ital Sp. O. b 600-5000 67% 671% OSTENRDR. O. 8p*. Obl. fr. 600 POLEN. W. W, A. U100 RUSLAND. 6?. Sp. Maatssh. Obligatie 4 f USE Kurk Ch. As. O. 4 100 10J ICS Moik Saol, 5 1000 AM1RIK. Ot, F.O. 6 1000 dit. Calif. Org. dit. S 1GO0 103# Chie. N.-W. Gert. Aande 500-1000 - dito le hjpt, Gert, 7 1000 dito Mad. Ex. Qb. 7 500-1000 Menominie dito 7 600-1000 129 5 N.-W. Union dito 7 e 60C-10GÜ Win. 8t Peter dito 7 a 500-1000 -» dito 8. W. Obl. 7 600-1000 niinoit C. t. A. 7 600-1000 108# dit,Ls«L.8t,Ci. 4 600-1000 8t.r, M. k M. Obl. 7 600-1000 Cu. Pae. H/'ll. dit. 6 I01M) Frcmie-Xieenittgen. SEDERL. St. Am. s 100 10t7/8 Stad Rotterdam.. 8 100 BELGIS. St. Antw. 1887WA 1. iOü 100 dito Brussel 1886 2^ 100 HONG.Staatsl.1870 S. 100 OOSTENRIJK. StastsleeninglSbft 4 tt 5Ö0 186# I86I/4 500 119# B llKi Cred. iust. 1888 a 100 AUSL. gtaatsl. 1364 5 100 179 100 SPANJE. St. Nadx. 8 100 *TJRKTJ1L Ruaorwl. 27S/4 251/8 tig en ingevallen waren hare slapen. Hier bad de dood al lang vooruit gewerkt, haar gestel was geheel ondermijnd, bij den eersten storm moest zij bezwijken. „Zij heeft nog een dag en nacht geleefd. „Ik heb haar byna niet meer verlaten. „Eens ontwaakte zij even en herkende my. Zy scheen niet verwonderd mij te zien en zei: „Ik heb van u gedroomd"; daarbij glim lachte zy als een kind, dat ontwaakt „gy zyt „Nu blijf ik bij u", zei ik en kuste baar en zy kuste my, en hield lachend en knikkend mijn hand vast. Haar vader hield hare andere hand in de zijne, en zoo is zij zacht ingesla pen, om niet meer te ontwaken. „Wat baatte het of ik nu al daeht: Al was zij maar een paar jaar gelukkig geweestDie zou zy dan toch gehad hebben. Ook blind zou zij toch een allerliefste vrouw geweest zijn „Ja wat baatte het mij „Den ouden man, die geheel verpletterd was, heb ik de reden meegedeeld waarom ik haar niet had kunnen vragen en uit volle borst riep hy uit„GoddankLiever dood dan blind Daarna zijn wij goede vrienden gebleven. Ik ging iederen avond naar hem toe om hem voor te lezen, of het een of ander spel met hem te spelen. Hij is heel oud geworden; maar is nu ook al sedert tien jaar dood Doch nu komt er nog eea naspel, mijn jon gen; dat is eigenlijk de hoofdzaak en daarom heb ik die geschiedenis voor het eerst in der tig jaar opgerakeld. „Ziet ge, wij bouwen ons levensgeluk zoo heel sekuur en behoedzaam op, net als kinde ren, die met blokken een prachtigen toren bouwen. Hoe hooger hoe mooier en wy bere kenen of wij er nog niet een steentje of een zuiltje op kunnen zetten: Wij durven te nau- wernood adem halen, zoo voorzichtig zetten wij alles op elkaar en passen wel op dat wij vooral niet aan de tafel stootentot dat op eens een kleinigheid., een toeval, waaraan wij volstrekt niet gedacht hadden met Marktprijzen van Tarwe en Meel. Dinsdag 31 Mei. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch fr. 263/4. Pesth. Tarwe stil maar prijshoudend. Dins- ig 10.33 fl., Zaterdag 10.01 fl. BEKENDMAKINGEN. AFSLUITING BELLINKBRUG. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat, in verband met den aan leg van de gemeente-rioolwerken, de Bellink- brug gedurende 3 dagen, ingaande morgen, voor het verkeer zal gesloten zijn. Middelburg, 1 Juni 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. SPRENGER, Lo. voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. plof nu het hcele geraamte in elkaar doet stor ten en wij niets over hebben dan een verwar den hoop. „Luister verder„Op een geneeskundig con gres in Wiesbaden ontmoet ik eens den be roemden oogendokter. Ik was indien tusschen- tijd ook een man van beteekenis geworden en wy werden aan elkaar voorgesteld. „De groote man heeft een merkwaardig goed geheugen en herinnert zich mijn naam. Na een paar onbeduidende woorden zegt hij eensklaps: „Met mijn diagnose heb ik indertijd toch gelijk gehad". „Met welke diagnose vraag ik half ont steld, en mij bekruipt een heimelijke angst. „Wel die dame, die gij mij indertijd gezon den hebt, is toch inderdaad blind geworden. Zy is thans in myne kliniek. Op baar ver zoek zal ik nog een operatie doenofschoon het volgens mijn overtuiging geheel overbodig is". „Ik kreeg een koude rilling. „Die dame, die.ik tot.u zond, is dood", zeg ik op schorren toom „Onmogelijk 1 Freule Clara van Bork leeft nog". Ik schudde het hoofd. „Dat was haar naam niet". „Hoe zat dat eigenlijk in elkaar? Had de bediende zich vergist of had er omkooperij plaats gehad had hy een fooi aangenomen van een later gekomen dame, om haar vóór Elisabeth te laten binnen gaan? Ik heb mij suf gepeinsd over al de kleine, onzinnige, mogelijke toevalligheden, die daarbij in het spel moeten geweest zijn. Maar het was gebeurdHet was thans overbodig het hoe uit te vorschen. „Gij ziet dus mijn jongen dat wij niet alleen over ons lot te beschikken hebben. De hel- sche machten van het noodlot bemoeien zich er ook nog mee en hoe waanwyzer my het voor- en tegen overwegen, des te ijveriger doen zij het. In groote dingen moet men iets wagen. Dat heb ik indertijd niet begrepen: Ga nu heen en doe beter 1" EIND E.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3