Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. een keuze worden gedaan tusacben de heeren A. Bruggeman en W. F. K. Lenshoek, de voor- loopige candidateu. In dezelfde vergadering werd ter sprake gebracht de bewering, ook in den raad aan geroerd en geuit in een te Goes verschijnend blad, omtrent het dure Sas. Er liep een gerucht dat het bestuur der vereeniging daaraan niet vreemd was. Dit werd ten stelligste ontkend. Het bestuur zal zich nader verdedigen. In de vergadering van Ingelanden van de Zwakt polders werd het dijkgeschot van den eenen polder met ƒ0.25 verminderd en op 3 en van den anderen met 0.50 verminderd en op 2 gebracht. Met de wijziging van art. 102 van het polderreglement konden de Ingelanden zich vereenigen 5 daarentegen werd het request der gemeente 's-Gravenpolder om de bijdrage voor afkoop tollen en onderhoud wegen te verhoogen tot een volgend jaar weggelegd. Te Kruiningen heersehen de mazelen zoo hevig, dat men genoodzaakt was de scholen te sluiten en de meeste woningen van de be kende plakkaten voorzien zijn. Te Schoondijke had jl. Donderdag, naar men ons van daar meldt, de algemeene ver gadering van stembevoegde ingelanden van den Gener alen Prins Willem polder plaats. 74 van de 82 ingelanden waren tegenwoordig of ver tegenwoordigd. Allereerst kwamen, in verband met de circulaire van Gedeputeerde Staten, de aanwijzingen of volmachten ter sprake. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten bezitters van een volmacht niet af te wijzen als in over eenstemming met de wet. Deze unanieme beslissing was van te meer gewicht, omdat eene belangrijke benoeming aan de orde zou worden gesteld. Nadat een ampel verslag over den toestand en de behoeften des polders was uitgebracht, werd de rekening over het afgeloopen dienst jaar vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 29.407.75lf* met een goed slot van 3515.34. Een adres van pachters van gronden des polders, om opnieuw voor den tijd van zeven jaren onderhands in te paohten, gaf toteenige discussie aanleiding. De heer J. F. Hennequin opperde de vraag of in het belang van den polder eene publieke verpachting niet gewenschter is. De heer J. Th. Hendrikse daarentegen was van oordeel, dat, daar waar een goede pachtsom besteed en prompt betaald wordt, men het onderste uit de kan van den boer niet moet willen hebben. Het gehalte der pachters laat bij eene open bare mededinging wel eens te wenschen over. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd opnieuw tot onderhandsche verpachting aan de tegenwoordige gebruikers besloten. Een rapport van den opzichter van 's rijks waterstaat P. Muller voor het aanleggen eener los- en laadplaats aan de uitwateringsgeul bij Nummer Mn te Hoofdplaat werd ter kennisname van de leden in het ".archief gedeponeerd in afwachting van het initiatief, dat het be voegde waterschap nemen zal. Tot den verkoop van populiere boomen op den Diomededijk en bij het gehucht Turkije werd machtiging verstrekt. Omtrent enkele belemmeringen, door derden willekeurig in de waterleidingen veroorzaakt, werd het bestuur zwakheid in doortastende maatregelen verweten. Dit zeide daarop too tegen de overtreders proces-verbaal te zullen opmaken. De begrooting werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op 17.109.10, berekend a 2.70 dgkgescbot per hectare. Ten slotte verklaarde de heer Leenhouts, wegens zijn vergevorderden leeftijd van 78 jaren, niet meer te willen in aanmerking komen voor de betrekking van dijkgraaf. Hem werd door den ontvanger-griffier, den heer W. C. de Smidt, in hartelijke woorden dankgezegd voor zijne jarenlange ijverige en nauwgezette plichtsbetrachting en een welver dienende rast. toegewenscht, waarmede de ver gadering door applaus instemde. In zijn plaats werd onmiddellijk daarna tot dijkgraaf gekozen de oudste gezworen, de heer Willem Bruijnooge, landbouwer te Schoondijke, met 47 stemmen tegen 25 op den heer JohanneB Risseeuw, landbouwer te IJzendijke, en 2 blanco brieves, Jl. Woensdag had te Biervliet de jaarlijksche vergadering van ingelanden van den Koninginnenpolèer plaats, die door een veer tigtal leden werd bijgewoond en baar gewoon verloop had. Vermelding verdient, naar men ons schrijft, eene eigenaardige bijzonderheid, die daarbij plaats had. De voorzitter, de beer C. J. Sturm, bracht in herinnering, dat »de polder zijn naam ont leent aan onze beide vorstinnen naar aanlei ding van Haar heugelijk bezoek aan Zeeland. Als een hulde aan Hare Majesteiten had het bestnur in dit kroningBjaar de rekening en begrooting doen drukken op fijn papier, om zoomd met de nationale kleuren en een Oranje- rand, in het midden versierd met de portretten en buste der Vorstinnen, een en ander door de firma A. J. Bronswijk te Oostburg keurig uit gevoerd. De leden, waaronder verscheidene Belgen, gaven daarover hunne voldoening te kennen. RECHTSZAKEN. Arrondhsementa-Rechtbank te Middelburg. Heden, (Vrijdag,) zijn veroordeeld wegens vernieling P. A. v. O., 30 j., polderwerker, zonder vaste woon- of verblijfplaats, tot f 10 boete a. 10 d. h., en L. N., 17 j., gedo micilieerd te Sliedrecht, A. D., 35 j., en A. C. v. d. S., 21 j., beiden te Etten-Leur, en A. S., 22 j., Wemeldinge, schippersknechts, de drie eersten ieder tot f 5 b. s. 5 d. h. en de laatste tot f 10 b. s. 10 d. h, beschadiging 1 M. d. B,, 20 j,, boerenknecht, 'a Heer Arendskerke, tot .f 10 b. s. 10 d. h, het opzettelijk iemand in eenen hulpeloozen toestand brengen tot wiens onderhoud men krachtens de wet verplicht isJ. v. H-, 3(5 j., arbeider, Goes, tot 3 m. gev. straf: bedetarijL. O., 30 j., arbeider, Goes, tot 3 d. b.; en overtreding van rijksbelastingenJ. M. H., 33 j., koopman en herbergier, IJzendijke, tot f 14.86 b. s. 14 d. h.; C.d.Z., 28 j., handelaar, IJzendgke, tot f 8.147a b. s. 10 d. h.C. v. S., 55 j., werkman, Vlissingen, tot f 51.35 b. a. 1 m. h., alles met verbeurdverklaring der aan gehaalde goederen, en A. V. S. C., handelsrei ziger, Antwerpen, tot f 50 b. s. 30 d. h. In zake H. v. d. V., 27 j., werkman te Mid delburg, op 5 April II. wegens mishandeling veroordeeld tot 2 m. gev. straf en daarvan in verzet gekomen, is op heden diens vonnis be krachtigd. VrijgesprokenP. H., 31 j., arbeider, Goes, beklaagd van bedelarij. De advoaaat-generaal bjj het gerechts hof te 's-Gravenhage, mr Reitsma, vorder de Donderdag bevestiging van het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij M. J. van Kampen, arbeider te Sassenheim, werd veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf, wegens de bekende vergiftigingen te Sassenheim en Lisse. LANDBOUW. In eene Donderdagavond te Stavenisse deor deafdeeling „Tholen" van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zee land gehouden vergadering kwam ter sprake het bekende schrijven van het hoofdbestuur der maatschapppij omtrent het rijkssubsidie van 5650 ter bevordering der paardenfokkerij. Na eenig debat werd met algemeene (30) stemmen goedgekeurd het voorstel van den voorzitter, den heer L, J. Dorst, om instemming te betuigen met den door den minister van binnenlandsche zaken gestelden eisch, dat afge keurde hengsten niet mogen worden gebruikt. Voornamelijk werd die bepaling genomen met het oog op de omstandigheid dat er thans een voldoend aantal beschikbare goedgekeurde hengsten aanwezig is. Eenige personen traden als nieuw lid der afdeeling toe. De heer H. J. Dorst van St. Annaland, lid van de commissie van toezicht op de winter landbouwschool te Goes, bracht verder een zeer bevredigend verslag uit omtrent genoemde school en drukte den wensch uit, dat er door de gemeentebesturen zooveel mogelijk pogingeD zullen worden aangewend om het onderwijs in de landbouwkunde te bevorderen. Als een buitengewone zeldzaamheid meldt men ons, dat bij een landbouwer onder Coigns- plaat eene koe drie kalvers ter wereld heeft gebracht. Moeder en kroost zijn welvarende. KERKNIEUWS. De heer J. H. Donner, nestor der Tweede kamer, viert heden den 50-jarigen gedenkdag van zijn bevestiging als predikant bij de Christ, afgescheiden kerk. Hij stond achtereenvolgens te Ommeren en te Leiden. De heer Donner werd in 1848 predikant bij de Christelijk afgescheiden gemeente in eerst genoemde plaats en werd drie jaren later be roepen bij de tegenwoordige gereformeerde gemeente A te Leiden. Hij bleef daar werkzaam tot 1877, toen hij tot director van de buiten- landsche zending der Chr. Geref. kerk benoemd werd. De N. Z. kapel te Amsterdam. Omtrent eene in 't kort gemelde verzakking, welke eenigen tijd geleden bespeurd is aan de Rokinzijde van bovengenoemde kapel, zijn zoo schrijft men ons wat oorzaak en ge volg betreft, al heel wat onderstellingen ge waagd, onheilspellende voorspellingen gedaan cn gevolgtrekkingen gemaakt, als behoorde dit gebouw, gewagende van historische momenten, aan de vergetelheid prijsgegeven te worden. Het moest tot op zijn grondvesten gesloopt worden, werd beweerd, en reeds was berekend, dat het daardoor vrijkomend terrein wel voor vier ton gouds zou kunnen verkocht, terwijl voor die som, in een der nieuwe wijken der stad een kerk gesticht kon worden. Dat die kapel in sloopers handen zou vallen, was, naar veler bewering, zoo goed als uit gemaakt. Niets is echter naar wij uit de beste bron vernemen minder het geval. Aan de architecten Posthumus Meijes en Margadant werd door het Moderamen der Ned. Herv. gemeente aldaar opgedragen een onderzoek in te stellen naar de kwaal, die ge bleken is, inderdaad te bestaan. Deze heeren zijn met dit onderzoek gereed, en zullen binnen enkele dagen het rapport, hunner bevindingen aan het bestuur of beheer der kerkelijke goederen indienen. Uit goede bron vernamen wij, dat de con clusie van dat rapport geen andere zijn zal, dan het gebouw vooralsnog niet te sloopen, daar het zeer goed hersteld kan en uit een historisch oogpunt hersteld moet worden. Bij dit onderzoek moet nl. aan den dag zijn gekomen dat het kerkgebouw wel degelijk op palen rust, en niet, zooals vermoed werd, op zoogenaamde ramen, uit balken samengevoegd, wat met vele oude huizen op den Nieuwendijk en de Kalverstraat het geval is. Volgens bedoeld rapport is het zeer waar schijnlijk, dat, by het maken der fundeering voor het onlangs aangebouwde gedeelte bg een daar bestaanden boekhandel, aan den onder grond der kerk aan die zijde een defect is ontstaan, wat echter, volgens het oordeel der genoemde deskundigen, met niet te groote financiëele opofferingen zou te verhelpen zijn. Maar bovendien zon de kwestie van elööpen en verkoopen ook nog heel wat voeten in de aarde hebben. Be nakomelingen der dooden, daar begraven, zouden nog heel wat rechten kunnen doen gelden, en het bestuur der kerkelijke fondsen, ook daarop bedacht, gaf die kwestie in handen van een der meest bevoegde rechtsgeleerden, mr Molster, wiens onderzoek in deze materie ongetwijfeld ettelijke maanden zal vereischen. Mej. J. van Weele, geboren te Hein- kenszand en thans verloskundige te Ossen- drecht, is in gelijke betrekking benoemd te Melissant. Tot lid van den raad van Schiedam is gekozen de heer A. Gouka, candidaat der liberalen, met 250 stemmen, tegen 209 op den candidaat der roomsch-katholieken. De waarde der te Utrecht tentoongestelde postzegel-albums wordt geschat op drie ton. Op de algemeene vergadering van den Ned. Slagershondte Haarlem gehouden, bleek dat die bond thans 21 vereenigingen, 868 leden en 30 buitengewone leden telt. De rekening wijst een batig saldo aan van 299. Door de vergadering werd een bedrag van 100 gevoteerd voor het geven van medailles aan verschillende landbouwtentoonstellingen. De volgende bondsvergadering zal te Gro ningen gehouden worden. De redactie van Het Vakblad werd gemach tigd, indien daardoor geen schade voor den bond kan ontstaan, de namen van flesschen- trekkers in het blad op te nemen. Door het hoofdbestuur zal een commissie worden benoemd om een onderzoek in te stel len naar de gevolgen van het voeren van maïs aan varkens. Bij de regeering zal een verzoek worden in gediend om over te gaan tot Ltuberculine- inenting bij tuberculose bij rundvee. De heer M. den Hartog, die in 1896 door den raad van Amsterdam als onderwijzer ont slagen werd, in verband met zijn optreden tegen een paar hoofden van scholen, is met ingang van 1 Juni tijdelijk benoemd tot on der wijzer aan een openbare lagere school aldaar. Volgens de Fiets moeten ernstige onder handelingen gevoerd worden over een match van 100 K.M., te rijden door Cordang en Bon- hours, op de Amaterdamsche baan. Ter Donderdag te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de Vereeniging tot steun van verwaarloosden en gevallenen bleek, dat de giften ruimer vloeiden. Onderscheidene ont slagenen hielden zich goed, anderen minder. De heeren Simon van der Aa te Breda en Kamp te Zwolle zijn als bestuurders herkozenter wijl in plaats van dr Rombach gekozen werd de heer J, M. de Ridder te Rotterdam. De onlangs te Amsterdam opgerichte Vereeniging van muziekonderwijzers en onder wijzeressen benoemde in hare, 24 Mei jl. ge houden, algemeene vergadering tot bestuurs leden de heeren Ary Belinfante, president, Simon van Adelberg, vice-president, J. H. Garius Jr, penningmeester, C. F. Hendriks Jr, secretaris (le Helmersstraat 195) en mej. Lina Wijgers, 2e secretaris, tevens bibliothecaris. De jaarlijksche contributie bedraagt voor gewone en buitengewone leden ƒ5; en voor donateurs (trices) minstens 10. Er is een begin gemaakt met de deco ratie enz. van de nieuwe kerk op den Dam te Amsterdam, voor de inhuldiging van onze koningin, en de gewone godsdienstoefeningen in dit gebouw zijn gestaakt. Tot het oogen- blik der plechtigheid blijft de kerk voor het publiek gesloten. Aldaar is thans in het Panopticum geplaatst het standbeeld van wijlen Z. M. Koning Wil lem III, vervaardigd door den beeldhouwer A. Hesselink. De Indische prinsen, die in ons land toe ven om tegenwoordig te zgn bij de inhuldiging, zullen eerlang buitenlands gaan en verschillende groote Europeesche steden bezoeken. Ons vermoeden, dat het bericht omtrent een Rembrandt-theater te Amsterdam, weer, evenals al zijne voorgangers, een praatje zou zijn, wordt bewaarheid. Tot een overdracht van het bekende terrein is het nog niet eens gekomen, zelfs nog niet tot feitelijke on derhandelingen. Het eenige doel van het be richt is geweest reclame te maken voor een makelaar. Waar sommige Amsterdamsche bladen zich al toe leenen Naar men tevens meldt, is het ook niet waar, dat bij de inbraak in de Vondelkerk aldaar een kostbare kelk gestolen zou zijn. Van het Victoria-hotel te Amsterdam zijn van 1 tot 9 September slechts twintig salons en kamers gehuurd, om de Oostersche afge zanten bij de kroning te huisvesten, dus vol strekt niet het geheele hotel, zooals ons werd gemeld. Een bejaard echtpaar in de gemeente Polsbroek zou zich Maandagavond ter ruste begeven, toen het belet kreeg van buur- mans kat, die zich in de huwelijkskoets der oudjes had geïnstalleerd met vijf pas geboren jongen De justitie te Utrecht heeft geen termen gevonden om de vrouw, die volgens de geruch ten den dood van haar zoontje zou hebben veroorzaakt, in hechtenis te houden. Het lijkje is gerechtelijk geschouwd en daarna ter aarde besteld. De vrouw moet van tijd tot tijd aan verstandsverbijstering lijden, waaruit men ook verklaart haar zwijgen over den dood van het kind. Verdacht een oom uit Dortmund voor ongeveer 11.000 mark te hebben opgelicht, zijn te Enschede twee Duitsche knapen van 17-jari- gen leeftijd gearresteerd. Zij waren in gezel schap van een ouder persoon, die mede is inge rekend, en die van plan was naar Amerika de wijk te nemen. In het Geldersche dorp Dodewaard is Dinsdagmorgen, door een onbekende oorzaak, een woniDg, welke door twee gezinnen bewoond was, tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon nagenoeg niets gered worden. Alles was verzekerd. Een nabijgelegen schuur kon met moeite behouden worden Bij het afbreken der kazerne te Gronin gen waren Donderdagochtend vijf mannen bezig met een muur los te maken, toen plot seling een zijmuur van eenige steenen dikte omviel en de mannen eronder geraakten. Een hunner, de 17jarige zoon van den aannemer, was onmiddellijk dood, twee werklieden kregen belangrijke kwetsuren, van een werd de lin kerarm vermorseld en de ander bekwam ernstige wonden aan den rug. De twee overige kwa men er beter af, een brak een rib en de ander kreeg lichte kwetsuren aan den rug. Een dapper knaapje van 12 jaar, redde, door zich gekleed te water te begeven, te Maastricht een driejarig kind dat in het natte element was gevallen. Teleurgesteld. V ele Friesche melkknechten, die naar Duitsch- land waren vertrokken, zijn teleurgesteld en komen nu terug, omdat de loonen daar niet zoo hoog zijn als hun werd voorgespiegeld. Ook tal van grondwerkers komen terug, om dat ze, nu de maaitijd in Friesland is aange broken, met de zeis in Friesland meer kunnen verdienen dan in Duitschland met de spa. Hoggeur, de regisseur van den Neder- landschen schouwburg te Antwerpen, is sedert Dinsdag zoek. Weinige dagen te voren had hij wegens gezondheidsredenen zijn ontslag moeten vragen. De aanvallen, door de Belgische socialisti sche kamerleden tegen den graaf van Vlaan deren gericht, hebben, hoe onbeschoft zij ook waren, toch doel getroffen. Sedert hij in de Kamer voor een vrek is uitgemaakt, lezen wij telkens dat de graaf wat voor een liefdadig doel bijdroegnu 2000 francs voor de betrek kingen der slachtoffers van de mijnramp te Frameries, Het geheele aantal slachtoffers bedraagt 12 dooden en drie gekwetsten. De Ind. Beige had vernomen dat prinses Louise op reis was naar Brussel. Donderdag heeft de Fransche academie een opvolger van de hertog van Aumale be noemd gekozen is Guillaume, directeur van de Ecole de France te Rome. Het Hof te Nancy heeft Paul Ancion, thans 24 jaar, die, ruim een jaar geleden, door zijne moeder geholpen, zijn vader bij een twist met een hamer doodgeslagen en vervolgens het lichaam in stukken gezaagd en in een vijver geworpen had, daar de jury verzachtende om standigheden aannam, tot levenslangen dwang arbeid veroordeeld. De moeder, door de buren beschuldigd, bekende alles en verdronk zich. De verslagene was een kijfzieke dronkaard. Te Berlijn zijn dezer dagen de manu scripten van twee weinig bekende concertaria's van Mozart voor 9800 Mk. verkocht. En de meester zelf leed indertijd bittere armoede Aldaar heeft het hof van cassatie moe ten beslissen of het „willekeurige vrijheids- berooving" is, als men iemands schoenen weg neemt. De beslissing luidde dat het bewuste feit geen vrijheidsberooving was, maar een be perking van de vrgheid van beweging. Een huishoudster, die haar meester op de bedoelde wijze had genoopt thuis te blijven, zal daarom voor de rechtbank verschijnen. In de omstreken van Hannover is een 18jarige jonge man gevangen genomen, die bekende vóór eenige weken op de Hasenhaide te Berlijn den beruchten moord te hebben ge pleegd. De val van den groothertog Adolf van Luxemburg is ieelyker aangekomen dan wij voor een paar dagen mededeelden. Hetlinker- dijbeen is gebroken, iets dat bij een grijsanrd van 81 jaar zoo goed als onherstelbaar schijnt. De algemeene toestand van den grijzen vorst is evenwel bevredigend. Groote ontsteltenis werd dezer dagen in een café concert te Rome verwekt, doordien een man, die zich uit de zesde verdieping van een aangrenzend huis had geworpen, door het glazen dak heen midden onder het publiek stortte zonder iemand te deren. Hij werd in zijn bloed badend weggedragen en verkeerde in hoogst bedenkelijken staat. De artisten waren niet in staat, het publiek van zijn schrik te doen bekomen de zaal liep in een oogwenk leeg. By de behandeling van een zaak van echtbreuk voor de rechtbank te Beraun schoot de klager, een herbergier, tijdens het verhoor, den aangeklaagde, een mijnwerkersbaas, voor de oogen van de rechtbank neer. Na twee schoten zonk de ongelukkige met den kreet: ik ben onschuldigop den grond. De herber gier vuurde, voor hg gearresteerd kon worden, nog vier schoten op den verwonde af. De mijn werkersbaas werd zwaar gekwetst naar het ziekenhuis te Praag vervoerd. Uit de Russische stad Jekaterinoslaw wordt gemeld, dat bg een storm aldaar 35 personen, 9410 paarden, 29.923 stuks hoorn en 114.018 stuks klein vee zgn omgekomen. Menelik wil eerlang een reis maken naar het Heilige land. Omtrent de groote scheepsramp in BritBch- Indië wordt gemeld, dat de Lindula haar schroef brak op reis naar Rangoon en daarom door de Mecca van dezelfde maatschappij op sleeptouw werd genomen. Ongelukkig brak de kabel. Bij de pogingen om dit gebrek te her stellen, kwam de Mecca vlak voor den- boeg der Lindula met het bekende noodlottige gevolg. Een familie-drama. Te Sampiedarena, in de omstreken van Genua, was een 23-jarig jongeling, Angelo Piccardo, verloofd met Emma Scaniglia, 19 jaar oud. Het meisje ontdekte dat haar verloofde ook nog geregeld een andere vrouw bezocht, met wie hij in betrekking stond. Daarom liet zij hem dezer dagen weten, dat alles tusschen hen uit was en niets haar op haar beslissing zou doen terugkomen. Niettemin kwam Piccardo 's avonds weer in de woning van mej Scanig lia, waar hij alleen de &uster zijner verloofde en haar vader ontmoette. Zonder een woord te spreken, begon hij het jonge meisje met zijn stok te slaan. De 70 jarige vader, die zijn dochter wilde ter hulp komen, kreeg van Pic cardo twee dolksteken in het hart, zoodat hij dood neerviel. Daarop nam de moordenaar de vlucht. Giuseppe Scaniglia, zoon van den ver moorde, kwam toegeloopen, op de kreten zijner zuster en vervolgde den moordenaar, maar op 't oogenblik dat hij hem ging grijpen, stootte het monster hem den dolk, waarmee bij diens vader had vermoord, in de borst, het wapen in de wonde achterlatende. Men heeft den moordenaar nog niet gepakt. Verkoopingen enz. Door de firma M. H. Boasson Zonen alhier werd Donderdag in een der lokalen van het Nederl. Koffiehuis in het openbaar aan besteed eene verbouwing aan hun magazijn. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. Krijger Zn. voor f 2110, H. P. v. d. Ree Zn. voor f 2195, J. Baljeu voor f 2222, J. A. van der Heil voor f 2375 en C. A. Goethals voor f 2424. Door het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Ellewoutsdijk Borssele is beden te Borbsole aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram-, rijs en steenglooiingwer- ken, benevens van steenbestortinggeraamd op f 25.532. Ingeschreven werd door de heerenC. de Wilde, Kattendijke, ad f 25.923J. de Bree, Terneuzen, ad f 26.539B. den Exter van den Brink, Krabbendijke, ad f 26.600A. Tholens, Terneuzen, ad f 26.600J. Lindenbergh, We meldinge, ad f 26.600; A. Foudraine, Goes, ad f 26.675 J. Dnijnhouwer, Scherpenisse, ad f 26.700; J. van Beers, Vlissingen, ad f 26.800C. van Beers, Vlissingen, ad f 26.833 J. Hack, Oud-Gastel, ad ƒ26.900P. J. Visser, Hansweert, ad 27.190J. F. A. Polvliet, Walsoorden, ad 27.345; I. de Jonge, Mid delburg, ad 27.382A. van Popering, Brui- nisse, ad 27.530 en M. van den Hoek, Ter neuzen, ad 27.800. Te Nieuw vliet is heden door het be- stuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Adornis, onder nadere goedkeuring, aan besteed het verbeteren en onderhouden tot 30 April 1899, der waterkeerende werken, aan ge noemden polder. Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer J. la Gasse te Gadeand voor 1937.40. 's Cravenhage. De revue over de vloot voor de Koningin, waarvan sprake is, wordt in de tweede helft van September gehouden op het Hollandsch Diep, in den omtrek van Moerdijk. Jammer voor Vlissingen Tweede kamer. In de heden gehouden zitting zijn aangenomen de suppletoireaan vragen voor uitbreiding van het intercommu nale telephoonnet en voor aankoop van het huis voor de landbouwafdeeling, benevens de onteigeningswet voor de haven vanNumansdorp. Het ontwerp tot wijziging der wet op de bevordering van officieren (verplichte werke- lijken dienst voor bevordering tot hoogeren rang), is vervolgens, na eenige discussie, ook aangenomen. De minister van oorlog stelde eene algemeene herziening der bevorderingswet in uitzicht. Het amendement-Smeenge om officieren bij de remonte-commissie van verplichten corps- dienst als voorwaarde hunner bevordering uit te zonderen, werd aangenomen met 44tegen 22 stemmen. Het wetsontwerp tot nadere regeling dei- vergelding van tijdelijke ambtenaarsdiensten, met pensioen geamendeerd, is vervolgens af gedaan. Woensdag eindstemming. Aanstaanden Donderdag zijn aan de 01de de interpellatie van den heer Van Gilse, over de zaak Israels, het mailcontract met de maat schappij Zeeland en de rijwielbelasting. Donderdag en volgende dagen heeft sectie- onderzoek plaats, onder anderen over het mili tair strafwetboek en de ongevallenwet. Washington. De regeering ondervindt voortdurend moeilijkheden bjj het charteren van de noodige schepen voorde expeditie naar de Philippijnen. 15 transportschepen en zes kolenschepen zijn noodig. H E R IJ K. Deze herijk i s bepaald als volgt, voor Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke, 27 en 28 Jnni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreiscnor 30 Juni. Eikerzee 1 Juli des voorm. Ellemeet 1 Juli dee nam. Renesse 2 Juli des voorm. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schouwen), 2 Juli des nam. Haamstede, ook voor Burgh, 4 Jnli. Ouwerkerk 5 Jnli des voorm. Nieuwerkerk 5 Juli des nam. Oosterland 6 Juli. Brnini8se 7 en 8 Juli.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2