DE OORLOC. Advertentiën. discusaieerd over de echtheid van het staats verdrag tusschen Rusland en Oostenrijk. Op dat gebied moet men zeker een weinig voorzichtig zijn. Men herinnere zich bv. die hoogst belangrijke Russische nota, welke ver leden voorjaar door Wolff uit Petersburg werd geseind en ten slotte Berlijnsch maakwerk bleek. Niet onmogelijk dus, dat de Weener bladen gelijk hebben en dat het verdrag een verzinsel is. Maar bet kan gezegd woTden, dat deze tegen spraak nog meer twijfel ontmoet dan het stuk zelf. Velen gronden hun geloof in de echtheid van het stuk op de stelling, dat er wel zoo iets moet bestaan, tenminste dat uit vele gegevens diet bestaan van zulk een verdrag valt af te leiden. Maar van hoeveel gewicht dit argument ook zijn moge, men vergete niet dat een handig knoeier in den regel wel zal zorgen, dat het product zijner fantaisie zich nanw aansluit bij de feiten van den dag en daarvan een goede verklaring geeft. De zaak uit dat oogpunt beschouwende, kan worden gezegd, dat zoowat niemand zijn twij fel grondt op strijd tusschen de geschiedenis van den dag en de strekking van het verdrag en daarom blijft de zaak van belang, afgeschei den van de vraag of het stuk echt is. Immers de Fr. Z. heeft in elk geval een scherp belijnde schildering van den politieken toestand in bet Oosten gegeven, welke de aandacht doet vallen op de verhouding bezuiden den Balkan,waar Rus land en Oostenrijk optreden als bewakers van den vrede, de rust en het status quo. Reeds in deze omschrijving van het doel van het ge meenschappelijk optreden, ligt o. i. iets onop rechts, althans een duidelijk sprekende misken ning der feiten. Wie het status quo wil handhaven, handhaaft de bestendige onrust, de eeuwige bron van troebelen, welke nog geen week geleden Golu- chowski de oude vergelijking deed bezigen, dat in het Oosten een massa brandstof is opge stapeld, welke door éen vonk kan ontvlammen. Dien toestand te bestendigen en alleen op te treden, als de vonk in de richting naar de brandstof waait, dat is het doel der entente, welke behoud van het status quo beoogt. Maar wie werkelijk den vrede en de rust wil, heeft die brandstof op te ruimen en dus niet allereerst naar het status quo te zien. De geestdrift van hen, die in de entente een vredelievende uitiDg zien, wordt door ons dus niet gedeeld, daar de grondslag van alles is onderling wantrouwen, dat belet de zaken eens flink onder de oogen te zien. Wat Chamberlain's rede aangaat, valt ook hier een streven op te merken om het gewicht ervan te verkleinen. Maar beteekenisvol is, dat lord Salisbury zijn ambtgenoot half heeft gedesavoueerd. De zaak is in beide Huizen ter sprake ge bracht. In het Lagerhuis door sir William Harcourt. Sir Charles Dilke vroeg aanwijzing van een dag tot behandeling der buitenland- sche politiek van de regeering, en noemde het kabinet onbekwaam, om de verschillende vraagstukken op te lossen. Sir William Harcourt riep daartusscheD, dat men nu een nieuwe politiek van Birmingham beeft, waarop de regeeringsbanken protesteer den en de oppositie juichte. Maar verder ging men er niet op in. Belangrijker was, dat in het Hoogerbuis Salisbury verklaarde, dat hij over de rede van zijn ambtgenoot niet kon spreken, zoolang hij den tekst niet voor zich had. Daaruit blijkt dus, dat de premier zich niet verantwoordelijk stelt voor wat Chamberlain heeft gezegd. Salisbury sprak verder over Wei-Ha-Wei en noemde de bezetting van dat eiland een streven om China ie versterken, het tegen wanhoop te behoeden en het moed te geven 1 Er was na de bezetting van Port Arthur een tegen zet noodig, om hun te doen zien, dat zij niet onvermijdelijk ten prooi waren aan een vreem deling. Verder noemde Salisbury de bezetting van dat eiland van groote zedelijke uitwerking op China, Japan en Korea. Engeland, zoo zeide de premier verder, wil niet dat China ontleed worde een merk waardige opmerking, na Chamberlains bekente nis, dat het niet in staat is zich daartegen te ver zetten. Engelands hoop is gevestigd op de her vorming van de Chineesche regeering en op de ontwikkeling van het Chineesche volk. Daartoe mede te werken, is de beperkte taak van Europa. Eindelijk uitte Salisbury de hoop dat de mogendheden de gunstige vooruitzichten, welke de handel in China heeft, niet zouden verstoren, door geschillen van territoriale kwesties. Deze opmerkingen zijn niet nieuw. Sedert maanden zijn ze herhaald. Maar als het op daden aankwam is Engeland wel eens van deze theorie afgewekeD. Maar ze zijn van bijzonder belang als men ze beschouwt in ver band met de rede van Chamberlain. Beknopte Mededeelingen. Aan den vooravond van de verkiezingen beeft de Belgische regeering een ontwerp tot verzekering tegen ongelukken ingediend. Teneinde de belangstelling van het publiek niet te doen vermindéren tegen den tijd, dat er werkelijk belangrijke bijzonderheden aan de orde komen, hebben wij de laatste dagen maar geen melding gemaakt van allerlei weinig be- teekenende berichten over de Dreyfus-zaak. Maar nu geven de bladen een raadseltje op. Een van de officieren, die in de zaak betrok ken was, is krankzinnig geworden. De Siècle zegt dat het niet is Boisdeffre, De Pellieux, Gonse, Picquart of Henryde Awore zegt dat het ook niet is Mercier, d'Ormeschéville, Pauffin de St. Morel of Laufch. Het moet dus Ra vary of Du Paty de Clam zijn. Urbain Gobin wijdt in het jongste nummer van dat blad een artikel aan Par or Are qn zegt dat de verdedigers van Zola in de Memoires van Napoleon wel 1000 gevallen kunnen vinden van krijgsraden, die op bevel vonnisten, zoo b.v. in een brief aan Fouché van 24 Maart 1807 „De agent Fauche-Borel moet voor een militaire commissie gebracht en gefusilleerd worden." Gladstone blijit achteruitgaan. De laatste berichten van Dinsdagavond elf uren luidden dat Gladstone den geheelen dag gesluimerd had. Des avonds kwam hij wat bij, maar weigerde de hem toegediende mid delen te nemen. Men hoorde hem een gebed prevelen. Zijn ledematen waren reeds koud en men vreesde dat hij den dag van heden niet halen zou. De mijnwerkers in Zuid-Wales kwamen terug op hun weigering om gevolmachtigden te benoemen. Men verwacht dat dit tot een spoedige oplossing der crisis zal leiden. De staat van beleg in Italië zal waar schijnlijk voortduren tot na aanneming van verschillende tegen de revolutionnaire partijen gerichte wetten. Men verzekert te Milaan dat het aantal dooden bij het oproer veel minder was dan eerst werd opgegeven. Een der socialistische leden der Italiaan- sche kamer, die op bet punt stond te worden gevangen genomen, heeft zijn verblijf gevestigd in het onschendbare gebouw der Kamer, waai hij nacht en dag doorbrengt. Het bureau der kamer verklaarde zich onbevoegd te beslissen, zoolang geen vormelijke aanvraag tot uitleve ring was ingekomen. - In de delegatieB toont men zich on danks reserve over de wettigheid geneigd de overschrijding der oorlogsbegrooting goed te keuren en een buitengewoon crediet van 30 miljoen toe te staan. Het proees-Paehitch, die op last van Milan wordt vervolgd wegens Majesteitsschennis, is aangevangen, en zal vermoedelijk heden af- loopen. - Het eerste deel der Grieksche oorlogs schatting is betaald. - Stoiloff heeft door de Boelgaarscbe agen ten de aandacht der vreemde regeeringen doen vestigen op de bekende roof van diplo matieke papieren. De Times heeft uit Simla verontrustende berichten over de houding der Afridi's. Dezen hadden, gelijk men weet, zich na den onge lukkigen veldtocht van generaal Lockbardt toch onderworpen. Maar het blijkt dat deze onderwerping niet blijvend is. Zij zonden een deputatie naar den Emir van Afghanistan om deze te verzoeken zijn gezag te herstellen. De Times vreest dat de geheele kwestie daardoor weder aan de orde komt. Na de ervaring, welke men verleden jaar opdeed met betrek king tot den strijd in de Tirahvallei waar de Engelschen feitelijk zijn teruggetrokken, is dit een somber vooruitzicht. - In de vallei van de Yantse-Kiang dreigt een groote uitbarsting tegen de zendelingen. Te Han-kon worden de Europeanen gewapend. Prins Heinrich te Peking. De reis van prins Heinrich naar Peking is uitstekend afgeloopen. Een, pas voor de keizerin gebouwde saionwagen was ter beschikking van „mijn eenigen broeder" gesteld, en daarmede reed de prins Vrijdag naar de Chineesche hoofd stad, waar aan het station een sierlijk paviljoen was opgericht, terwijl een eerewacht met muziek aanwezig was. Vele hooggeplaatste Chineezen, ook Li-Hung-Chang, waren aanwezig. Na de ontvangst en het aanbieden van ver- verschingen nam de prins plaats in een geel geverfdea draagstoel, zoodat de dichte volks menigte reeds aan de kleur van het vervoer middel kon zien, hoe hoog de prins onderscheiden werd. Dienaren van den keizer droegen den stoel naar de Duitsche ambassade. Alle straten waren overvol want een onafzienbare menigte was op de been. Na zijn aankomst, in de ambassade nam de prins een weinig rust en bracht daarna bezoe ken aan de leden van het corps diplomatique. Des avonds diner in het gezantschapshotel terwijl de prins Zondag te paard naar de wed rennen ging, waar o. a. een door den prins aangeboden beker werd verreden. De winner was een Engelschman, die door den prins werd gelnkgewenscht. Maandag had, gelijk wij reeds kortelijk me dedeelden, de groote ontvangst ten hove plaats. In den vroegen morgen reed de prins daartoe uit; hij was met zijn gevolg op poneys gezeten en werd begeleid door een detachement bereden marinetroepen. In het paleis kleedden de be zoekers zich, waarna de prins het eerst een bezoek bracht aan de keizerin-weduwe. Deze ontving hem met ontbloot gelaat, een groote inbreuk op de Chineesche etiquette, en maakte den indruk van een zeer schrandere vrouw, de ware bestuurster van het Chineesche rijk. Daarna begaf de prins zich naar de audiëntie zaal, waar de keizer hem wachtte. Z.M. maakte, in tegenstelling met de keizerin-weduwe, een minder aangenamen indrukhij toonde zich niets op zijn gemak en zijn hand beefde, toen hij die den prins reikte. Deze gaf den keizer kostbare geschenken, o. a. vazen van Berlijnsch porselein. Daarna geleidde de keizer den prins tot den uitgang. De gast nam daarop plaats in een electrisch bewogen sloep, en voer over het meer, waar hij de voornaamste punten be zichtigde, en ten slotte naar het eiland ging, waar tal van kostbaarheden, vooral bronzen en andere kunstwerken, waren uitgestald. De prins begaf zich vervolgens naar zijn vertrekken, waar de keizer hem een tegenbe zoek en kostbare geschenken bracht. Eindelijk volgde een particulier onderhoud tusschen den keizer en den prins, waarbij niemand dan éen tolk aanwezig was. Dit onderhoud duurde vrij lang, en toen het afgeloopen was, scheen de keizer veel meer op zijn gemak. Tot groote verbazing der Oud-Chineezen heeft de keizerin-weduwe verklaard eerlang aan de Europeesche dames een audiëntie te zullen verleenen. Geen nieuwe krijgsverc ichtingenen evenmin berichten over de bewegingen, welke doen voorzien, waar nu toch de groote zeeslag te wachten is. Het eenige punt, dat van belang is, raakt óns land. Immers volgens de Engelsche bladen heeft men het in Amerika drnk over een beweerde schending der Nederlandsche neutraliteit. Maandag heeft een onderhond plaats gehad tusschen onzen gezant en den staatssecretaris. Volgens de Daily Chronicle had deze laatste den gezant ontboden, om hem opheldering te vragen over het leveren van proviand aan de Spaansche vloot te Curasaode minister had daar nog geen protest tegen ingediend, omdat stellige bewijzen ontbraken. De Nederlandsche gezant verzekerde, dat Nederland geenszins vijandig gestemd is tegen de Vereenigde Staten; hij vreesde echter dat de Spanjaarden de leve ring van benoodigdheden afgedwongen hebben. Daarentegen seint de correspondent van de Daily Mail te Washington, dat de conferentie vooral belangrijk was omdat de minister van buitenlandsche zaken den Nederlandschen ge zant mededeelde, dat de regeering te Washing ton de bewijzen in handen heeft dat de Span jaarden reeds maanden geleden Curagao als operatiebasis gekozen en daartoe proviand en kolen derwaarts gezonden hebben, Nederland zon dus zijn onzijdigheid geschonden hebben, door de Spanjaarden toe te staan hun plannen ten uitvoer te leggen, waartoe ook behoorde het zenden van vele proviand- en kolenschepen naar Curasao, welke thans, na de Spaansche vloot bediend te hebben, naar Cuba gaan. Naar aan de Fr. Z. wordt geseind, heeft onze gezant, de heer V. Weckherlin, echter vol doende aangetoond, dat het kortstondige verblijf der Spaansche schepen en het innemen van een beperkten voorraad kolen, niet in strijd is met de neutraliteit. Ook de Petit Bleu oordeelt zoo. Volgens de West-minster Gazette heeft de gouverneur van Curasao de aankomst van het Spaansche eskader niet eens de kosten van een telegram naar Den Haag waardig geacht, iets dat velen deed twijfelen of het wel waar was dat het eskader daar aankwam. t Is echter de vraag hoe men in Amerika weet, dat onze regeering geen telegram uit Wil lemstad heeft. Tot dusver is alleen maar ontkend, dat (zie Laatste Berichten in onB vorig nummer) een protest van de Amerikaansche regeering was ontvangen. De noteering is als volgt: voor puike tarwe werd niet meer dan f 10.25 geboden, waarvoor evenwel weinig werd gegevenalgemeen hield men op vorigen weekprijs. Rogge op 7 en zomergerst op f 5.50 gehouden. Wintergerst komt niet meer voor. Walch. wifcteboonen f 9.25 a 9.50, dito brnineboonen f 8.50. In dito paardenboonen, groene kook- en kroon- erwten ging niets om. Boter 0.G4 a 0.80 per kilo. Eieren ƒ2.80 per 100 stuks. oostburg, 18 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel slap. Men besteedde heden voor: jarige tarwe a den H.L.; nieuwe 9.75 a 10.50 den H.L.jarige rogge a nieuwe 6.40 a 6.60 den H.L. jarige wintergerst a nieuwe 8.50 a 9.25 de 100 K.G.jarige zomergerst a nieuwe 8.35 a de 100 K.G.chevalier fa fde 100 K.Ghaver 8.50 a 8.75 de 100 K.G.paardenboonen 6.— a 6.50 den H.L.j bruineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 6.40 a 6.80 kroonerwten a den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kauariezaad a f per 100 K.G. Amsterdam, 18 Mei. Lijnolie f 18'/a- Raapolie f 297* a contant. Generaal Merrits heeft bezwaar gemaakt naar de Philippijnen te gaan met een kleine macht. Hij meent dat men reeds van den aanvang af veel en geoefender soldaten moet hebbenten minste 5000 man van het staande leger. Tot de uitzending daarvan is door de regee ring besloten. Men beweert dat admiraal Dewey ge machtigd is, zoo dit voor het behoud der rust noodig schijnt, vreemde troepen aan land toe te laten, tot bescherming der Europeanen, mits daaruit geen recht ontsta om te blijven na het herstel der rust. De opstandelingen op de Philippijnen hebben de hun toegezegde wapenen in het arsenaal te Cavite ontvangen. De Spanjaarden te Manilla beweren, dat de verrassing van de baai van Manilla het gevolg was van de hulp van Engelsche kapi teins, die de Amerikaansche schepen als loods dienden. Daarentegen beweren de Amerika nen, dat het beter richten van de Spaansche strandbatterijen op Cuba het werk is van Fransche en Duitsche artillerie officieren, die met de Lafayette op Cuba zijn geland. Het bericht, dat drie Spaansche hulpkrui sers bij Martinique zijn aangekomen, wordt be twijfeld. Te Cardenas is een marinesloep ver ongelukt. Bij het uitzetten eener torpedo sprong deze, met het gevolg dat het bootje werd vernield en 17 man omkwamen. Admiraal Cervera heeft bij bet verlaten van de Kaap Verdische eilanden een procla matie uitgevaardigd aan de bemanning van zijn eskader. Daarin werd gezegd, dat de opstande lingen op Cuba geen drie jaar den strijd zon den hebben volgehouden, zonder de hulp van de Vereenigde Staten, die zich ontmaskerden toen zij den opstand uitgeput zagen. „Zij heb ben ons toen den meest onrechtvaardigen oor log aangedaan en eischen van ons wat Span jaarden onder leiding van Columbus ontdekt hebben. Laat ons gaan in den strijd, Bterk in ons recht, vertrouwend op God, die een zoo rechtvaardige zaak niet zal verlaten en onze pogingen zal beschermen. Ik zal u noch krijgs tucht noch moed inspreken. Het Spanje van thans is nog altijd het Spanje van vroeger. Wanneer ik n in het gevecht voer, strijdt met vertrouwen." De Spaansche regeering gelastte alle snelvarende groote booten thuis te houden, en ze tot kruiser te kunnen doen inrichten. In verband met de rede van Chamberlain maakt men zich in Villagarcia (Spanje) onge rust over de verschijning van een Engelsch eskader van 6 pantserschepen en 4 kruisers in deze haven. De bevolking was zeer opge wonden en weigerde levensmiddelen te verkoo- pen. Gewapende macht is derwaarts gezonden. HANDELSBERICHTEN. Graanmariuen enz. Middelburg, 18 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren matig en bestond grootendeels uit tarwe en witteboonen. Met uitzondering van eerstge noemd artikel bleven prijzen onveranderd. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekenis, Marktprijzen tan Tarwe en Meel. Dinsdag 17 Mei. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ameri- kaansch fr. 28% Parijs. Tarwe prijshoudend, loop. md. fr. 30.50. Pesth. Tarwe ten volle prijshoudend. Dins dag 10.53 fl., Maandag 10.53 fl. B e r 1 ij n. Verkoopers van tarwe en rogge hebben zich, naar aanleiding van de uit Ame- •ika gemelde rijzing, nog weer meer terugga trokken. De omzet bleef beperkt, maar om tot zaken te komen is toch voor tarwe ca. mk. 3 en voor rogge ca. mk. 2 meer dan Maandag betaald moeten worden, voor zoover het spoedige levering betrof. Sew-ïork dis. 1577»; vorigen dag 156. Chicago 1497s150. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. KoCTS TAD Per telegraaf Giitefcn Hedet 17 \i Mei Mei NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Soli, 1000 85% 868% dito OW5 r 1000 W/r «7»!* dito GertS 1000 06% 861% HQNG. dito goudi. 5 100 ITAÏ/IB. lm. «S/61 6 Lir. 100-100000 - OOSTENRIJK. OW. Mei-November... 6 fi. 1000 841% 841% dito -Jaa.-Jnli.6 p 1000 84% 8*% dito dito Goud.. £00-1000 POLEN. OW. S.*é 4 ZR. 600 02% PORT. O. B. 68/8 met ticket...... 8 167/16 1 6% dito dito 1888/80 met ticket4% fr. 500 87% 27% RUSLAND. Gen. Ins. 5e 8. 1854 5 ZR. 500 73% dito SO gee. dito 4 1S5-S85 dito 1886 dito 4 R. 135 68 dito 88 5e Sm. 4 GR. 185 dito 94 6c Em. 4 R. 1S6 865/. 881% OW. L. 1867/88 4 30-100 1007/s Gert. B. A»gn. 6 PR 1000 dito im goni 5 GR. 1S5-1000 108 - iPANJE.CS B. Per,* Pw. 1000-31000 82% 88% dito bin. Perpet. 4 Fr. 500-35000 TOBKUK. GepriT. 4 fr. 600-3600 85% Ceconr. eerie D. i 90-9000 S18/g 3 L dito dito G. t 30-100- 24 - SGYPTE. O. L. n 4 «0-100 dito sp. dito 1876 8% 30-100 BRAZILIË. GW, Londen 1383.... 4 a 1000 dito OW. 1888 4 46 461/g VENEZUELA 1881 4 100-500 83 Indnstrieele en Finaneieele ondernemingen. MEDERLAND. pCt. N.W. enPac. Pbr. 5 f 600-1000 57 Ned. Hand. Msch. A. rercontr5 1000 188% 1397/g 2C.-Ï, Hand, A. 160 Zeeland Aand... 500- dito dito Pr. dito r, 500 dito Obl. 1-386.. S 1CO0 74 OUiTSCHLANP Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 3000 OOSTENRIJK. A. O. H. B.fl. 600 Spoorwegleeningen. CEDERLAND. pC Holl. Spoor..... Mij tot fi*pl.?ac St. 8pw. Aand.. 350 Ned. Cte. 8psr. A. $50 dito Obligatie. 1ÜO0 N.-X. 8pw. Aand. 350-1000 207}$ N.-B. Bost. OW. gesterap. 1878/80 100 813/g ITALIË. Spoorr. leening 1887/89 Lir. 600-3500 581% 58% Viot. Em. Sp. O. S 600 *60 Znid-ltal Sp. O. 600-5000 57% 08TKN3IJK. F. O. Spw. Obl. 8 fr. 500 POLEN. W. W, A. ZR. 100 - RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 4% u 600 dito dito dito 4 1135 Balt. Spw. Aand. 8 e 36-1)650 Kurk Ch. A*. O, 4 100 10:% Moik Smol. 6 1000 AMERIK. Crt. P.O. 3 tf 1000 dit. Calif. Org. dit. 6 1000 Ohio. N.-W. Cert. Aand,.c 500-1000 dito le hypt. Cert. 7 100») dito Mai.Ex.Qb. 7 a 600-1000 138J^ Menomioie dito 7 600-1000 N.-W. Union dito 7 b 600-1000 Win. St Peter iito 7 500-1000 188 188 dito S. W. OW. 7 600-1000 103 Elinoii C. A. 7 600-1000 101 dit. Leae L. St. Ct. 4 600-1000 80% SLP.M.kM.OW, 7 500-1000 Ou. Pao. Hfdl. dit. 6 1000 Premie-ljeenlngen. KEDEB.L. St. Am. S f 100 Stad Rotterdam., i o 100 BELGIE. Bt.Antw. 18373% r. 100 - dito Brussel 1886 tik 100 HONG.8taatsI.1870 S. 100 OOSTENRIJK. StaatsleeninglSS* a 350 dito I860.'..... 600 dito 1S64lüQ lfl*8L Cred. inst. 1858 100 &U8L. Staats!. 1864 5 100 dito 18685 100 167 SPANJE. St. Madï. Sa 100 38 U 871U TURKIJE, Spoorwl. S 400 347/g BEKENDMAKINGEN. KEURING YAN RIJ- EN VOERTUIGEN. Burgemeester en wethouders van Middelburg, gezien artikel 54 der verordening van alge- meene plaatselijke politie, maken bekend dat de keuring der rij- en voertuigen of sleden en daartoe behoorende tuigen, ten over staan van den Commissaris van politie, in den loop der maand Juni a. s. zal plaats hebben, terwijl, voor zooveel noodig, de herkeuring veertien dagen later zal geschieden. Middelburg, 17 Mei 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. SPRENGER, Lo. voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. KLEINHANDEL IN STERKEN DRANK. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen, ingevolge art. 5 der drankwet, ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van LE1N INGELSE, waarbij bij vergunning vraagt om in het perceel aan de Lange Sin gelstraat, wijk N no 202 den kleinhandel in sterken drank te mogen voortzetten. Middelburg, den 17 Mei 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. SPRENGER, Lo. voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. 357e STAATS-LOTERIJ. 5e Klasse. 6e Lijst. Trekking van Dinsdag 17 Mei. Prijs van 25.000: No 6716 1500: 5109 JOOO: 2019 4737 5090 6965 116791222414771 400: 735 4540 987214482 16445 20354 200: 4997 55551245514136 16267 100: 4108 4445 6690 8582 1153111575 1453915498 173191915220722 PRIJZEN VAN f 70. 2428 2503 8760 20303 20306 2475 8694 13717 20305 NIETEN. 1172 2433 2489 8706 10322 11917 2355 2437 2540 8727 10328 13701 2363 2444 2545 8732 10350 20329 2415 2456 8684 8751 10355 2417 2470 8690 10260 11898 Burgerlijke Stand. Van 17 en 18 Mei 1898. Middelbukg. Ondertrouwd R. A. A. Hulmer, jm. 27 j. met A. G. Koolwijk, jd. 25 j. BevallenM. Bassi, geb. Stroo, d. P. Vreke, geb. Walraven, d. Overleden: P. van Sluijs, wede van P. Bijleveld, 70 j. I. Dourleijn, man van N. Adamse, 44 j. ONS HUIS te Middelburg. In plaats van Donderdag is het Vrijdag 20 Mei club bjj mevrouw Wibaut. DV Voor vele annonces feuilletonopgaaf van den spoordienst en andere stukken was heden geen plaats. Den 21en Mei a. s. hopen onze ouders JOHAN WILLEM BOUFF en JOHANNA ELIZABETH VAN DE KOP hunne 25-jarige Echtvereeniging te her denken. 0.- en W.-Souburg, 18 Mei 1898. hunne dankbare kinderen. Getrouwd Jhr W. C. VAN PANHUIJS, Burgemeester van Veere en Vrouwepolder en L. A. C. VAN DER LEK DE CLERCQ. Veere/Koudekerke, 18 Mei 1898. De Heer en Mevrouw VAN PANHUIJS VAN DER LEK DE CLERCQ betuigen hun nen dank, ook namens de wederzijdsche fami lie, voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. De ondergeteekenden betuigen hunnen har- telijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, zoo van hier als van elaers ondervonden, bij gelegenheid van hun vijf en dertig-jarig Huwelijk. J. KLAASSE en Echtgenoote. 'tZand, den 17 Mei 1898. Ondergeteekende betuigt zijn dank aan ben, die medewerkten aan zijne benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente, en aan allen die hierin hunne belangstelling toonden. P. A. VAN DE VELDE. Ter Neuzen, 18 Mei 1898. GSEDlkTVIRESNIGlNG Tl AMSTEBDA1 OPGERICHT 1853. Verleent credieten tegen nader overeen te komen rente: Neemt gelden a depositorente thans met een dag opzegging 2 een maand vast 2 7* Belast zich met incasseering, uitbetaling enz. Agent te Middelburg J. P. FOKKER. HYPOTHEEK. Celden tegen 4 op onroerend goed als le Hypotheek verkrijgbaar bij de Nationale Nadere inlichtingen zyn te bekomen tOD kantore der Bank, Keizersgracht 370 te Am sterdam, en bjj den Heer IMAN J. VAN DER HAVE, te Zieriktrce.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3