DE OORLOG. 0 0 0 0 p Advertentiën. zelfmoord de troepen te bestrijden met dak pannen en revolvers. En toch houden de op roermakers stand, toch hebben zij meer dan eens de soldaten teruggedreven. Maar op den duur is de ongelijkheid van wapening te groot en zal het gezag er in slagen zich te handhaven, totdat ook de op standelingen zich even sterk gewapend hebben of versterkt worden door afvallige soldaten. Maar als dat laatste gebeurt, als de troepen afvallig worden, dan breekt een hel over Italië los. Of de kans daarop groot is, weet niemand. De regeering neemt steeds strenger maatregelen tegen de binnen- en buitenlandsche pers, zoo dat verzenden van berichten zoo goed als on mogelijk wordt. Dat dit alle vertrouwen in de waarheid der officieele berichten wegneemt is natuurlijk, en daar het postvervoer al evenmin te vertrouwen iö, zal men niet dan bij toeval iets van den Waren stand van zaken vernemen. Alleen zijn er enkele berichten over nieuwe opstootjes in andere plaatsen, waar tegenover een officieel bericht dat Woensdag nergens onlusten of rustverstoringen plaats hadden. Het best wordt men ingelicht over de be wegingen der Zwitsersche Italianen, die thans bevreesd zijn geworden, dat zij bij den tocht over den Simplon aan de andere zijde zullen worden gevangen genomen. Zij besloten daarom een anderen weg te kiezen. Velen wilden per spoor gaan, maar bij het vertrek bleek dat er ruim 400 personen in den trein hadden plaats genomen, terwijl er slechts voor 310 was betaald. Men besloot toen doodeenvoudig de wagens af te haken. Latere berichten bevestigen, dat in alle deelen van Zwitserlandwaar Italianen wonen, onder dezen groote opwinding heerscht. Een te Zurich gevestigd Italiaansch socialis tisch comité stookt deze beweging aan. Het verspreidde een manifest, waarin het allen, ook de vreemdelingen, opwekt tot deelneming aan de omwenteling. Wie geen geld heeft, zal gratis naar Chiasso worden vervoerd, waar allen gewapend worden. De regeering van het kanton Tessino nam daarom maatregelen, om zoo noodig te beletten, dat gewapende benden de grens overtrekken. Zoo duidelijk mogelijk blijkt dus, dat de geheele beweging een beslist revolutionnair karakter heeft. Anders is het met de woelingen, welke thans ook in Oostenrijk zijn uitgebarsten. 't Schijnt werkelijk alleen de broodkwestie te zijn welke de Galiciërs oproerig maakt. De werklieden te Lemberg, te Kolomea en andere Rutheensche plaatsen hebben de winkels van de bakkers en die van de Joden geplun derd. De troepen zijn op vele plaatsen tusschen- beide gekomen, zoodat ook daar vele gekwet sten vielen. De reeds vermelde onlusten in China blijken van ernstigen aard te zijn en dubbel belangrijk om de nationaliteit der slachtoffers. Immers op hetzelfde oogenblik, dat een deel der Euro- peesche Mogendheden met wantrouwen gade slaat, hoe de Vereenigde Staten zich een positie op de Philippijnen verwerven, geven de be doelde ODlusten der Unie aanleiding zich ook in de Chineesche zaken te mengen. Frankrijk heeft nu weer 4000 pd. st. een gedachteniskerk en een spoorweg-concessie ge vraagd, als boete voor den moord op den zen deling Berthelot. Waarom zouden de Amerikanen dan niet hetzelfde doen, nu hun zendingsposten in twee Chineesche provinciën zijn aangevallen en er tal van zendelingen zijn vermoord? Wel heeft, bij den aanval op den zendings- post te Hengschar, de gouverneur van Hoenan op last van den onderkoning alles gedaan, wat mogelijk was, om de Amerikanen te beschermen. Maar te Tsckunhing aan den bovenloop der Yantse Kiang, was het oproer het ergst en werden het hospitaal en het zendingshuis der Ameri kanen geheel vernield. Bij het oproer te King-tchou (prov. Hu-pei) waren onderdanen van allerlei naties de slacht offers, maar vooral Engeland is getroffen, daar het consulaat van dit rijk tot de verbrandde gebouwen behoort. In verband daarmede is een deel van de Engelsche scheepsmacht naar Wei-Ha-Wei gedirigeerd, terwijl een ander deel naar Manilla stoomde. Ook Duitschland maakt zich zeer bezorgd over de belangen, welke zijn onderdanen daar hebben, en heeft nu reeds 4 schepen naar de Philippijnen gezonden. Men blijft spreken vaneen eisch om schade vergoeding voor de schade, welke de Duitsche onderdanen bij de jongste gebeurtenissen heb ben geleden. Maar deze verzekering vindt lang niet algemeen geloof. Bij Europeesche oorlogen is er van zoodanige schadevergoeding nooit sprake geweest, en Duitschland heeft zich ook in 1870 niet van een bombardement laten terughouden door de overweging, dat daardoor belangen van neutralen werden geschaad. Beknopte Mededeelingen. Jaurès is toch te Parijs candidaat gesteld, daar de socialist Gras, die in herstemming was, zich voor Jaurès terug trok. In Frankrijk toch is de zoogen. ballotage niet wat wij een herstemming noemen, maar een tweede geheel vrije stemming, waarbij nieuwe candidaten kunnen worden gesteld. Joseph Reinach is eveneens terug getreden. De Libre Parole had sedert de verkiezing van Drumont een groot chassinet voor de ramen hangen met het opschriftweg met de Joden. Op bevel der politie is dit aanstoote- lijk opschrift verwijderd. De studenten te Nancy hebben op het college een vijandige betooging gehouden tegen den hoogleeraar Baraban, die bij de verkiezin gen antisemitisch candidaat was geweest. De Engelsche liberalen hebben in West- Staffordshire weer reden tot tevredenheid. Bij de laatste stemming in 1892 kreeg de unionist Ö22? en de liberaal 2879, bij de jongste si ming had de unionist 431 stemmen verloren en de liberaal er 1124 gewonnen. De minder heid van 2348 is dus tot 803 geslonken. Maandag is keizer Wilhelm te Metz een grootsche ovatie gebracht, in verband met het besluit tot het sloopen der oude vestingwerken. De burgemeester hield een toespraak, waarin hij den dank der burgerij overbracht, terwijl deze laatste zich door een fakkeloptocht uitte. De delegaties hebben de begrooting van de gemeenschappelijke uitgaven van beide dee len der K. K. monarchie ontvangen. De inkom sten wezen een vermeerdering van ll'/a miljoen bij de douaneontvangsten aan, maar daartegen over staat dat de regeering de oorlogsbegrooting met ruim 30 miljoen fi. heeft overschreden, iets dat tot veel aanmerkingen leidt, daar het geheele budget recht dus doende illusoir wordt. De regeering wees tot haar verdediging op de groote uitgaven welke de toestand in het Oos ten had medegebracht. De delegaties zijn door den keizer ontvangen De keizer constateerde dat de betrekkingen met alle mogendheden, vooral met de naburige, van vriendschappelijken aard waren. Hij be tuigde zijn spijt over het uitbarsten van vijan delijkheden tusschen Spanje en de Vereenigde Staten, ondanks de tusschenkomst van den paus, gesteund door alle groote mogendheden, en ondanks de groote inschikkelijkheid van Spanje. De keizer voegde bier aan toe„Wij zijn de eersten om de neutraliteit in acht te nemen; wij willen alleen den wensch uitdruk ken, dat de oorlogvoerenden spoedig, door een billijke vereffening, er toe mogen geraken dien bedroevenden strijd te staken." Verder zeide de keizer: De toestand, die door het sluiten van den vrede tusschen Grie kenland en Turkije in het leven is geroepen, is op weg om een oplossing te vinden op een 8olieden grondslag voor het behoud van den vrede in het Oosten. Uit Milaan komen verschillende berichten welke bewijzen, dat de militaire bevelhebber de clericalen niet vertrouwt. Vele monniken zijn gevangen genomen, en een clericaal blad is in beslag genomen, terwijl de geestelijke, die het redigeerde, een ernstige vermaning kreeg. Het bekende Russische blad NoieosH be toogt dat de Europeesche staten zich met betrekking tot den graaninvoer onafhankelijk van Amerika moeten maken. Daarom moeten de staten zorgen graan in voorraad te hebben; dat zij dit niet hadden, heeft reeds tot zware verliezen aanleiding gegeven. Want men had de speculatie kunnen tegengaan, door thans graan tegen den ouden prijs beschikbaar te stellen. Het is wel wonder, dat het blad niet op de belangen der defensie wijst. In ons land toch doet zich reeds het merkwaardig verschijnsel voor dat onze laatste stelling door gebrek aan graan geheel onverdedigbaar is. Rusland heeft verklaard niet voornemens te zijn den graanuitvoer te verbieden. De sultan van Turkije moet niet zonder schrik vernomen hebben, dat de Duitsche kei zer voornemens is hem ter gelegenheid van zijn reis naar Jeruzalem op nieuw te Konstan- tinopel een bezoek te brengen. Vermoedelijk komt de keizerin mede, hetgeen den sultan lot dubbelen omslag zal dwingen. De Duitsche consul te Jeruzalem is wegens het reisplan naar Berlijn ontboden. DeHohen- zollern zal vermoedelijk te Triest ankeren om het reisgezelschap aan boord te nemen. De Porte heeft in haar antwoord op de nota der ambassadeurs medegedeeld, dat zij last gaf tot de ontruiming van Thessalië. Tevens drong zij aan op bespoediging van een regeling der Kretenzerkwestie, maar tegelijk herinnerde zij aan de belofte, dat de integreteit van het Turksche rijk ongeschonden zou blijven. Er is nieuwe aanleiding tot moeilijkheden tusschen Servië en Boelgarije. De regeering van dit laatste land heeft reden tot klagen over de aanhouding van een handelsagent, die eenige stukken moest overbrengen. Vorst Ferdinand, die te Abazzia bij zijn moeder vertoeft, krijgt daar bezoek van den vorst van Montenegro, die op reis is naar Londen. Generaal Woodford zou den wensch heb ben geuit gouverneur van den staat New-York te worden. Maar Mac Kinley zou den gene raal in de diplomatie willen houden. Door de Chineesche regeering is besloten het garnizoen uit de Woe-soeng-forten te Kiang- jin terug te trekken en de 21 Duitsche offi cieren, die daar als instructeurs hebben dienst gedaan, te ontslaan en ze niet te vervangen. Op Samoa is een opstand uitgebroken. De oproermakers hebben zich in een versterkt kamp gelegerd. IN AFWACHTING. Wij hebben niet veel waarde gehecht aan het telegram uit Washington, dat de verte genwoordigers der mogendheden overleg pleeg den over een advies aan Spanje, om nu maar toe te geven. Wij z'tjn van de mogendheden of liever van de Europeesche diplomatie zoo weinig gewoon, dat wij aarzelen te gelooven. dat zij toegankelijk is voor zoo nuchtere opvat ting der feiten. Maar de Times ziet in andere feiten het be wijs, dat de Spaansche regeering er evenzoo over denkt. Zij zou, nu Cuba toch als verlo ren is te beschouwen, de beide eskaders, welke aan de Kaap Verdische eilanden en te Cadix gevormd zijn, niet aan een nieuwe nederlaag willen blootstellen, en daarom besloten heb ben de schepen maar thuis te houden. Deze opvatting is het gevolg van het be kende bericht, dat het Kaap Verdische eskader, dat voor 14 dagen zee koos en reeds aan de overzijde van de Oceaan moest zijn, te Cadix is teruggekeerd, een bericht dat van andere zijde wordt bevestigd. Toch is de waarheid niet boven alle beden king verbeven. Anderen, die er wèl geloof aan hechten, komen echter tot een andere meening en ge looven, dat dit ontwijken van het gevecht ten gevolge zal hebben, dat de oorlog blijft sleepen, daar Spanje zich tot een zuiver defensieve houding zal bepalen. O. i. klopt dit niet met het feit, dat Sagasta juist Dinsdag aan de Cortes groote credieten heeft aangevraagd, ten behoeve van de uitzen dingen naar Cuba, welke door generaal Blanco dringend waren gevraagd. Immers als de regee ring generaal Blanco in staat wil stellen zich staande te houden tegen de Amerikanen, dan zal toch de hulp der vloot wel noodig zijn om de transportschepen te beschermen. Maar dit behoeft de mogelijkheid niet uitte sluiten, dat het eskader te Cadix terug is. Men kan er even goed uit opmaken, dat de geheele vloot wordt geconcentreerd, om Cuba en Porto Rico hulp te brengen. Maar in elk geval wordt het gerucht dat de Spaansche vloot nog niet in aantocht is, in Amerika zoo geloofwaardig geacht, dat de regeering er hare plannen naar wijzigde. Als de Spaansche vloot niet in zee is, heeft Amerika geen reden tot wachten. De kust ia vrij en zoo zal wellicht reeds Zondag het leger worden ingescheept. Of de eerste aanval op Cuba of Porto Rico wordt gericht, blijkt niet. Maar om bekende redenen blijven velen gelooven, dat bet kleine Porto Rico, dat uit een maritiem oogpunt voor de Spanjaarden het bestgelegen is, het eerst aan de beurt komt. Vooral admiraal Sampson zou sterk vóór een verrassing van dat eiland zijn, daar het üem tegenstaat, dat zijn mindere in rang, die het Oost-Aziatische eskader kommandeert, reeds zooveel krijgsroem heeft behaald en zoo groote populariteit heeft verworven. Hem zoo mogelijk te overtreffen, heet de wensch van den admiraal en ook de Yankees worden ongeduldig, nu zij sinds tien dagen niet hebben genoten van het bericht eener groote overwinning. Velen willen zelfs dat een gelijktijdige aanval op Cuba en Porto Rico zal plaats hebben. De toestand in Spanje. Nog slechts éen Spaansche provincie, en wel Alaba, is niet in staat van beleg verklaard, maar overigens voert in het geheele land de militaire overheid het bewind. Ernstige onlusten hadden alleen te Locrono plaats, waar de vrouwen in opstand kwamen, de winkels plunderden, de magazijnen ver woestten en met bijlen naar de aanrukkende cavalerie sloegen. Drie regimenten infanterie zijn ijlings naar deze stad gestuurd, wijl de toestand zeer dreigend was. Zonderling is dat dit oproer, hetwelk ook een gevolg van den honger schijnt, gepaard ging met het vernietigen van levensmiddelen, die voor een deel in de rivier werden geworpen. Maarte Madrid heeft men, naar beweerd wordt, iets nog ergers beleefd. Een groote brand, welke de daar gevestigde meelmagazijnen met een voorraad van 500 ton graan en 7000 zakken meel vernielde wordt aan boos opzet geweten. En toen, mijnheer de redacteur, kreeg ik een verslag van deze geheime zitting, en werd dus voor een enkelen keer mijne vurige wensch vervuld, om toch eens te weten wat achter de gesloten deuren zooal voorvalt. En wat was het nu? GasprijsverlagingO jé neen; eer we zoo ver zijn, zullen er nog wel een paar jaartjes voorbijgaan. Personenkwes- ties Ze zijn er niet. Nieuw te verwachten rijksinrichtingen? Oïebt 'snicht. Statistiek van belasting ontduikers? Die durft men ook nog niet aan. Niets van dit alles, maar slechts eene eenvoudige straatverbetering. Ieder Middelburger kent de perceelen G227 en 228 in de Nieuwstraat, die als een voorge bergte in die straat uitsteken, liet verkeer be lemmeren en onveilig maken. Door bijzondere omstandigheden was het thans mogelijk gewor den om die uitwassen te doen verdwijnen de eigenaren waren bereid tegen eene billijke schadevergoeding hunne gevels zoover achter uit te bouwen, dat de straat daar ter plaatse ongeveer 2 meter zou kunnen worden verbreed. En in plaats dit aanbod gretig aan te grijpen en een der groote verkeerswegen flink te ver beteren, wijst de raad, zij het dan ook met slechts éene stem meerderheid (9 tegen 8), het aanbod zonder meer af, omdat de gemeente- finantiën niet toelaten gedurende een luttel aantal jaren enkele honderden guldens te offeren. Toen mijn vriend het raadslid vertrokken was, dacht ik nog eens na over dit besluit, dat zeker na rijp beraad genomen is en geëerbie digd moet worden. Maar dat de zaak hier mede voor goed van de baan zou zijn, speet mij zoodanig dat ik meende u dit te moeten schrijven, in de hoop dat misschien enkele ge fortuneerde stadgenooten in het geschrevene aanleiding mogen kunnen vinden de handen inéén te slaan om deze verbetering tot stand te brengen en zich daarmede een monument voor het nageslacht te stichten. Op mijn scherfje, hoe gering het ook zij. kan gerekend worden. U dankzeggende, mijn heer dé redacteur, hoogachtend, C. X. Middelburg, 12 Mei 1898. Een te Gibraltar aangekomen Engelsch schip rapporteert te hebben waargenomen, dat een Spaansche torpedojager, welke in de buurt van Gibraltar en Algecira stoomde, door een ontploffing, vermoedelijk van den ketel, is vergaan. Bevestiging ontbreekt. - Terwijl Don Carlos in herhaalde gesprek ken met journalisten duidelijk toont onder de tegenwoordige omstandigheden niets te willen doen, bereiden zijn aanhangers zich voor op den dag dat de pretendent op den voorgrond komt. Vele Carlisten, die naar Amerika waren uitgeweken, keeren terug. INGEZONDEN STOKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKren enz. Middelburg, 12 Mei. Ter graanmarkt van heden was een matige aanvoer uit Wal cheren ter markt, hoofdzakeiyk bestaande uit tarwe. Van andere artikelen was het aanbod gering. Veel ging er in den handel niet om; prijzen bleven onveranderd. De noteering is als volgt: puike tarwe is f 10.80 a 11 betaald; rogge op f 7 gehouden wintergerst niet getoondzomer dito bij partij tot 5.50 aangebodenWalch. witteboonen 9 a 9.50dito bruineboonen f 8.50 a f 8.75 dito paardenboonen, groene kook- en kroon- erwten niet ter markt. Door den invallenden feestdag op 19 dezer zal hier op Woensdag 18 Mei marktdag gehouden worden. Boter 0.70 a 0.80 per kilo. Eieren ƒ2.40 per 100 stuks. Middelburg, 12 Mei. Raap-olie 28. patent-olie 30.lijnolie 17.per vat op 6 w.contant 1.korting; raapkoeken per 1040 stuks, lijnkoeken harde 10.—, idem zachte 11.per 104 stuks. De geheime raadszitting van Woensdag te Middelburg. Mijnheer de redacteur, In uw verslag van de Woensdag gehouden raads zitting lees ik dat op een gegeven oogenblik de voorzitter het noodig achtte dat de deuren gesloten werden. Pers verdwijnt; publiek,dit maal bij uitzondering aanwezig, eveneens en komt niet meer terug, en de raad brengt een genoegelijk halfuurtje door onder het genot van een sigaar. Wat wordt toch wel in zoo'n geheime zit ting behandeld Misschien wel gasprijsverla ging, door zoovelen gewenscht Heere, ver geef het him want ze weten niet wat ze doen voor de belastingschuldigen H. O. 1899 Misschien wel inlichtingen te vragen of te geven over personen Wellicht zijn er plannen be sproken tot het verkrijgen van rijksinrichtin gen van onderwijs, tot nog toe iQ zake landbouwproefstation en kweekschool voor on derwijzeressen met weinig succes bekroond Misschien is wel een statistiek opgemaakt van personen, die zich te laag in den H. O. aan geven en daardoor niet de gemeente maar hunne medeburgers in den buidel tasten Wie zal het zeggen. Mysterie, alles mysterie. Terwgl ik mij hierover in gissingen verdiep, krijg ik bezoek van een raadslid, dat in den breede het behandelde in de raadszitting nog eens vertelt, hoe grappig de eene, hoe vervelend de ander en hoe raak een derde weer eens ge weest is. Al spoedig val ik hem in de rede en zeg.: „maar, amice, daar staat allemaal niets van in de courant". Hij houdt vol, ik ook; de courant wordt er nog eens op na geslagen, maar neen, niets, niemendal. Nu, toen moest hij toe geven en kwam het groote woord er uit„O, ja dat is waar ook, dat was in geheime zitting." Ik bracht hem natuurlijk zijn onverantwoorde lijke handelwijze onder het oog om zoo maar, onder een kopje thee, de geheimen der vroede vaderen te verklappen. Hij schrikte, maar een oogenblik later, herademende, sprak hij, zicht baar ontdaan over zijn indiscretie„als ik my goed herinner, is Marktprijzen ran Tarwe en Meel.. Woensdag II Mei. Parijs. Tarwe gedrukt; loop. mö. ft.31.05 Pesth. Tarwe Woensdag 10.75 fl., Dinsdag U.— fl. B e r 1 ij n. De rijzing van Mei-tarwe buiten rekening gelaten, luiden de telegrammen uit Amerika aanmerkelijk flauwer en ze hebben dan ook niet nagelaten hier een zeer nadeeli- gen invloed uit te oefenen op de stemming voor tarwe en rogge. De omzet was in beide artikelen gering en werd ook niet levendiger door eene prijsverlaging van mlc. 3 tot 5. New-York dis. 177vorlgen dag 191. Chicago 179: 185. PRIJZEN VAN EFFECTEN. NAaatsleeniiigen, Per telegraaf Keen *an Qiatersn Eede? NEDERLAND. 1000 97s/8 9713/16 0 1000 «6* 9611/16 HONG. dito goudi. 5 0 100 100* 1007/g ITALIË. ïni. 88/81 5 Lit. 100-100000 847/g '.iOSTENRITK. OW. 8413/IB Mei-Novembar.6 a. 1000 847/g dito JmUTuB... 5 0 1000 841/4 §41/4 dito dito Goud.. A 0 800-1000 - POLEN. ObL 3. IA 4 2Jk. 500 PORT. 0. B. 5S/2 137/8 17 dito dito 1S53/SD mot ticket41/» h. 500 4711/16 S77/g RUSLAND. Gort. Lu, S. 1854 5 Z.&. 1500 dito uü geo. dito 4 0 145-886 «713/16 dito 1388 dito B. 145 983/8 dito 85 5e Em. 4 G.B. 186 dito 84 Se Em. 4 145 1001/a 100* OW. T.i. 1887/39 4 SO-IOO 101 1013/g Gert. f. B. Asgxu 8 P.R 1000 531/M dito 188* yond B G.R. 145-1000 SPANJE. Oj B.Per.4 Pes. 1000-44000 841/4 83 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-45000 /T/BKUE. Geprif. 4 k. 50D-S500 87 v econv. lerie B. A 80-4000 2.1/4 316/8 dito dito C. 0 40-100 SGTPTE. 0. L, 76 4 0 80-100 1071/4 107* dito ip. dito 1876 Sty» BRAZILIË. OW, 40-100 Londen 1888.... 4 0 1000 48 dito OW. 1889 4 4616/,, 467/8 TEWEZUELA1881 4 100-600 881/g A and. AraitoKm R.M. #000 OO^S* RIJK. A. H. B.a. «00 Spoerwegleenlngen. NEDERLAND. Iudnstrieele en Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pee. Pbr. 5 1 600-1000 Ned. Hand, Mich. 0 1000 N.-L Hxnd. A. t 150 Zeeland Aand... 500 dito dito Pr. dito 600 dito OW. 1836.. 0 1000 DUIT30HLAND Cirt, Rgkibaak Holl. Spoor 119 Vt Mg tot Expl. tan St. 3pw. 4and.. 4E0 114 11» Ned. Ctr. 8prr. A. «50 84 84 iltc Obligatie. -. 0 1000 N.-Ï. 8p*r. Aand. 460-1000 304 N.-B. Bcr;. ObL e«t«mp. 1375,'30 e 100 88* 84* ITALIË. Spoor f. leening 1387/89 Li?, 500-4600 649/16 641/4 riet. Era. bp, 0. 500 6 Snid-It»! Sp. 0. 8 OMDÈNBIJX y. 500-5000 6713/1, 6711/16 0. Spw. Ooi. 8 fCIEN. W. W. A. ix. 500 5R. 100 RUSLAND. Gr. gp. Haattdi. QWigaiie 4'J» p 600 dito dito dito 4 0 1145 99 Bait. 8pw. Aand. 8 w S6-1850 Knrk Ch. A*. 0. 4 I 100 m*k Motk Kmol. 5 1000 iMERIK. Crt. P.O. 1000 dit Calif. Org. dit. 8 1Ü00 Ohio. N.- W. Gort. 0 500-1000 dito le hypt Gert. 7 dito M»d. Ei. Ob. 7 0 1000 600-1000 Menoniinie dito 0 600-1000 139 NVW. Union dito 7 s 600-1000 140 Win. St Peter dito 7 600-1000 185 dito 8. W. OW. 7 0 600-1000 101* Hlinoii 0. f. A. 7 0 500-1000 108* dit Leal L. St. Ct. 4 0 500-1000 St?. M. M. Obl. 7 0 500-1000 Un. Pao. HfiU. dit. S R 1000 Premle-lieeningen. NEDERL. St. Am. a t 100 108* Stad Rotterdam., 'i 0 100 105 BELGIE. St.Anlw. 188731/» r. 100 99 dito Brunei 1886 4b? 100 HONG. S tas tal. 1870 IL 100 OOSTENRIJK. 8taatileeniugl£&4 6 0 160 600 0 100 Crod. Laat. 1868 100 RUëL. StaatiL 1864 5 0 100 180 0 100 SPANJE. 81. M&dr. 8 0 11» 39 »7% 261 TORKIJB. Spoonrl. S 400 357/g BEKENDMAKINGEN. RIJKSKEURING VAN PAARDEN VOOR DEN MILITAIREN DIENST. Ter aanvulling van de bekendmaking te dezer zake, opgenomen in het nommer van Woensdag, dient nog gemeld dat de in den staat vermelde paarden I tot en met 60 Maandag £3 Mei te negen uren op de Loskaai moeten aanwezig zijn en de overige paarden 61 tot en met 86 to elf uren. RIJKS-BELASTINGEN. De burgemeester van Middelburg maakt bekend: dat bij hem ontvangen en aan den ontvanger der directe belastingen ter invor dering is verzonden het door den directeur der directe belastingen enz. te Middelburg, den elfden Mei 1898, invorderbaar verklaarde kohier der personeele belasting no 1 voor het dienstjaar 1898, met uitnoodiging aan ieder wien zulks aangaat, om, na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag, ten spoedigste het door hem verschuldigde te .kwyten, met herinnering tevens, dat de bezwaren, welke dienaangaande mochten bestaan, binnen z e a weken na heden behooren te worden ingediend. Hiervan is heden afkondiging geschied waar het behoort. Middelburg, den 12en Mei 1898. De burgemeester voornoemd. W. J. SPRENGER, L. B. 357e STAATS-LOTERIJ. 5e Klasse. 3e Lyst. Trekking van Woensdag 11 Mei. Prijs van/" 400: No 8853 16519 17669 100: 1136 1247 2001 6071 6448 7965 9923 10325 10596 11224 12319 13794 15267 17871 PRIJZEN VAN f 70. 2504 8711 10361 20313 20457 NIETEN. 1171 2493 5612 8722 10299 2359 2497 5619 8730 10303 2448 2505 5620 8790 13702 2487 2542 8699 10296 20312 Den 15 Mei a. s. hopen onze zwa ger en zuster JANNIS RISSEEUW en MARIA CHRISTINA RISSEEUW huu 25-jarige Echtvereeniglng te Retranchement, Mei 1898. J. MASCLEE RISSEEUW. j\ B. H. STOMPS en M. A. HONDIUS, die, ook mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank betuigeu voor de vele bewijzen van deelneming, aangaande hun hu- welgk ondervonden. Middelburg, 11 Mei 1898. Getro uwd: J. P. DUMONT, le Luitenant Infanterie, en B. BERDENIS VAN BERLEKOM. De Heer en Mevrouw DUMONTBERDE NIS VAN BERLEKOM betuigen, mede na mens wederzijdsche familie, hunnen harteiyken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. 's-Bosch, 12 Mei 1898.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3