gemeld wordt, in Algiers bij het vreemdenle gioen in dienst. Voor de moeilijkheden met prinses Louise van België heeft men een oplossing gevonden, welke wat erg veel aan de lettres de cachet herinnert. De familie heeft de prinses doen overbrengen naar een gesticht voor zenuwlijders bij Dübling. Volgens bericht aan de Petit Bleu heeft dit voorval te Weenen een zeer ongunstigen indruk gemaakt. De bekende zanger Albers viert in Frankrijk steeds nieuwe triumfen. Te Havre, den 26sfcen April optredende in Charles VI, was het leeuwenaandeel van de toejuichingen voor hem. Den 4n Mei gaf hij daar zijn af- scheidsvoorstelling met Guillaume Teil. Na de derde acte ontving hij talrijke geschenken, o. a. een bronzen beeld Gloria mucicae met ins criptie, een gouden palmtak en vele andere. Verscheiden malen moest gehaald en storm achtig werd de zanger toegejuicht. Albers gaat nu naar Londen, waar hij in Covent Gar den een reeks van voorstellingen zal geven. In het Zuid-oosten van Frankrijk, Zwit serland en verscheidene deelen van Italië zijn schokken van aardbeving gevoeld. In Londen werd onlangs een inschrijving gehouden van aandeelen in de thee- en com- mestibelen-zaak van Linton. De inschrijving werd dertigmaal volteekend. Het ingeschreven bedrag beliep dertig miliioen pond St.; 800 extra daarvoor aangestelde beambten zijn dag en nacht bezig, de aanvragen om aandeelen te registreeren. Met de eerste post kwamen er 20.000 brieven. Linton bezit in Engeland 250 zaken van reusachtigen omvang, 8000 agenturen in 36 Staten, is eigenaar van theeplantages op Ceylon en een vloot transportschepen. Linton begon zijn handel ongeveer twintig jaren geleden met een kleine détail-zaak in een Sehotsche provin ciestad, en heeft den laataten keer een balans afgesloten, die een winst van 177.000 aanwijst. Bij de parlements-verkiezing in Zuid- Norfolk heeft zich een grappig incident voor gedaan. De candidaat der unionisten vergiste zich in het vergaderlokaal en trad de zaal der liberalen binnen. Bij wisselde handdrukken met het bestuur en nam toen vooraan op de tribune plaats. Eerst toen een der sprekers een door do regeering genomen maatregel kras aanviel, bemerkte hij zijn dwaling en ging been. Tot de te Lugano aangekomen vluchte lingen uit Italië behooren de hertog en de hertogin van Saksen-Heiningen, die nu reeds ten tweeden male in Italië een onaangenaam avontuur beleven. Verleden jaar hadden zij een ontmoeting met roovers, thans zjjn zij te Luino in het vuur geweest, juist tusschen de oproermakers en de troepen in. In hun om geving vielen wel tien personen getroffen neer. Van de Por te wordt 4000 pond schade vergoeding geëischt voor de verliezen die 0os- tenrijksche en Hongaarscke onderdanen tijdens de Armeensche onlusten hebben geleden. Onlangs kreeg president Mc. Kinley be zoek van een Iersehe dame, die in Amerika is komen wonen en den President een geschenk aanbood, dat hem zeer veel belang inboezemt. Het was een photographie van de met stroo bedekte hut, waarin zijn overgrootvader heeft gewoond, on een opname van de plaats, waar zijn grootvader Francis Mc. Kinley bij den op stand van 1798 werd opgehangen. Dat ge schiedde in het dorp Dervock by Hottymoney, in het lersche graafschap Antrim. De bewoners van het dorp moeten er niet weinig trotsch op zijn, dat de President der Vereenigde Staten een afstammeling is van een zoon van Ottd- Ierland. Gemeenteraad van Vlissingen. Zitting van heden (Woensdag) middag ie V/a uur. Voorzitter de heer jhr mr A, A, van Doom van Koudekerke, burgemeester. Afwezig de heeren Bakker met kennisgeving en Gewin wegens uitstedigheid. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Hierna geschiedt overlegging van ingekomen stukken. Daaronder behoort een brief van regen, ten over het burgerweeshuis, waarin deze berich ten dat zij, na persoonlijk onderzoek van het bouwterrein aan de C'oosje Buskenstraat en Badhuisstraat, van meening blijven dat de grond aan laatstgenoemde straat de meest geschikte is voor het bouwen van een nieuw weeshuis. Mitsdien verzoeken zij burg. en weth. aan den raad te willen vooratellen aan het college, zoo mogelijk kosteloos, bedoelden grond, gren zende aan het laatste huis aan de noordzyde van die straat, te willen afstaan en wel ter breedte van 28 meter. Van de Kon. Maatschappij de Schelde is een adres ingekomen, waarbij zij kennis geeft dat zij, door den nood gedwongen, eerlang zal moeten overgaan tot het inrichten van de voormalige Oostkerk met daarachter liggende voormaligen takelzolder tot gieterij en model makerij dat onder de vele bezwaren, daaraan ver bonden, er ook éen is dat niet gemakkelijk is op te lossen, tenzij met medewerking van den raad dat het gebouw der Oostkerk namelijk on geveer 2 meter hooger ligt dan de kade langs het Marinedok en het dus noodig wordt, ten einde zware stukken per rail uit de gieterij naar de loskade te brengen, een gedeelte van het terrein op te hoogen dat die loskade bovendien bijna voortdurend zal worden ingenomen door schepen tot lossen en laden van een aantal materialen en giet- stukken dat bovendien het vóór de gebouwen lig gende erfpachtsterrein reeds spoedig zal blij ken te klein te zijn dat adicssante daarom gaarne gebruik zou wenschen te maken van den daarvoor liggenden gemeentegrond en zij dus het gebeele terrein zooals op een by het adiea gevoegde schets is aangeduid, zou wenschen te mogen afsluiten met een muur, zoodat het terrein doorloopt tot den waterkant van het Marinedok aldaar dat zy ter compensatie van den grond, dien zij wegneemt, en om voor de schipperij gele genheid te geven tot lossen van goederen, bestemd voor de inwoners van Vlissingen, bereid is, behoudens toestemming van hoo- gere autoriteiten, in het kanaal, zoowel langs het zoogenaamde eiland als in het ver lengde van het verbreed kanaal, ongeveer ter hoogte van den steiger der Tinfabriek, nieuwe lossteigers te maken, waardoor de schipperij voor de beide deelen der gemeente eeue gele genheid tot lossen verkrygt dat zy den aangevraagden grond in erfpacht of bruikleen zou wenschen te erlangen voor den gebeelen duur der erfpacht, met den Staat gesloten, nl. tot 1973 dat zy den Raad verzoekt, voor zoover hij tot dien afstand zou kunnen besluiten, aan het dagelij kscb bestuur op te dragen de noodige stappen te doen: le ter verkrijging in bruikleen of beheer en onderhoud van de strook grond, liggende voor de terreinen der Oostkerk en takelzolder en grenzende aan het Marinedok, teneinde dien grond aan adressante te kunnen overgeven; en 2e de machtiging te vragen om steigers aan te leggen in het kanaal ter grootte en ter plaatse als door den Raad nader te bepalen. De maatschappij verzoekt zoo mogelijk spoe dig op dit adres gunstig te willen beschikken. Nog is ingekomen een verzoek van A. Dob belaar om op het strand een tent te mogen plaatsen. AI deze stukken worden gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Van Gedeputeerde Staten is ingekomen een beslissing op het bezwaarschrift van A. P. J. Hollebrands tegen zijn aanslag in de 7e klasse van den hoofdelijken omslag. Adressant is door Gedeputeerde Staten teruggebracht naar de 6e klasse. Aan den heer H. Breukink wordt, met in gang van 15 Mei, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tweeden gemeente-genees heer, wegens vertrek naar elders. Vervolgens zijn aan de orde verschillende benoemingen. In de eerste plaats van inwoners der ge meente tot leden en plaatsvervangende leden in de stembureaus voor 15 Mei 1898—1899. Benoemd worden de heerenW. N. A. F. K. H. van Bakergem, mr G. J. Bisschop, T. J. Blonk, A. D. Brinkerink, W. J. Frijling, J. G- Geijsen, W. van Kamer, H. J. Karei, P. Lands man, C. N. J. de Vey Mestdagh, J. H. van Munster, A. J. van Ockenburg, J. van de Sande, A. L. A. van Unen en C. R. C. Wibaui. In de tweede plaats van een voorzitter, leden en plaatsvervangende leden in de stem- bureaux voor de stemming van 17/29 Juni 1898. Benoemd worden voor Stemdistrietnol: als voorzitter de beer A. A, A. E. Gewinals eerste lid de heer A. Loois en als tweede lid de heer F. Delvoijeals derde lid, bedoeld by art. dier der Prov. wet, de heer P. Landsman. Als plaatsvervangende leden worden aangewezen de heeren C. A. Kalbfleisch, W. N. A. F. K. H. van Bakergem, H. J. Karei en J. H. van Munster. Stemdistrict no II, waarvan de bur gemeester ambtshalve voorzitter is, als leden de heeren F. H. J. Wibaut en W. N. Rottier en als derde lid de heer W. van Kamer. Als hunne plaatsvervanger worden aangewezen de heeren W. L. Winkelman, mr G. J. Bisschop, A. L. A. van Unen en A. D. Brinkerink. Eindelijk van twee onderwijzeressen in de nuttige handwerken aan school B (hoofd de heer Van Kamer). Voor de eerste vacature worden voorgedra gen de dames J. C. F. van Beek, onderwijzeres aan school B, H. E. G. Goote te Middelburg en J. W. Prince te Vlissingen. Benoemd wordt mej. Prince met 7 stemmen, Mej. Van Beek verkreeg er 6. Voor de tweede vacature worden voorgedra gen de dames M. H. Stubenrauch, onder wyzeres aan school B, H. E. G. Goote en J. W. Prince. Benoemd wordt mej. Stubenrauch met alge- meene stemmen. De heer Van Raalte verlaat de vergadering. Thans komen in behandeling de verschil lende voorstellen van burg. en weth. In de eerste plaats om bij concessie, tot wederopzeggens toe en behoudens de rechten van derden, aan G. van Meelen te vergunnen gebruik te maken van een stukje gemeente grond groot 35 M2 tot het plaatsen van een houten loodsje met pannendak tot berging van aannemersmaterieel en zuiks op verschillende voorwaarden, o. a. tegen betaling eener retri butie van f 9 'ajaars. Dit wordt goedgevonden Ook wordt aan genoemden Van Meelen ver gund, in verband met het bepaalde bij art. 36 der politieverordening, bedoeld honten gebouw tje te stichten. Vergunning wordt verleend aan H. J. Gan- derheijden om aan de buitenzijde der veranda van het gebouw der sociëteit Unites aan den Noordzeeboulevard een zonnescherm aan te brengen, en.aan J. Bruggeman om hetzelfde te doen aan zijn winkel aan de Glacisstraat. Verder worden burg. en weth., op hun voor stel, gemachtigd tot het doen maken van een gemetselde stankkolk, ten behoeve van het waterreservoir in het zgn. vestje, waarvan de kosten geraamd worden op 75. Tusschen regenten van het gasthuis en de directie der stoomvaartmaatschappy Zeeland is een kwestie ontstaan over een rekening wegens verpleegkosten van J, van Heemstede Obelt. Door regenten is, behalve de gewone ver pleegkosten van f 57 (38 dagen k f 1.50), in rekening gebracht een bedrag van 150, we gens buitengewone verschotten,tegen de betaling waarvan de maatschappij Zeeland bezwaar maakt. Burg. en weth. zijn bet met regenten geheel eens en stellen den raad voor regenten te machtigen hunne vordering tegen de maat schappij te handhaven. Dit wordt goedgevonden. Achtereenvolgens worden de rekeningen goed gekeurd van de Zeemans- en Visschersbeurs, bedragende in ontvang en uitgaaf f 22.140.96 en f 21.353.60 en sluitend met een saldo van f 787.36, van de Kamer van Koophandel, be dragende in ontvang en uitgaaf f 435 en f 328.10 en sluitende met een goed slot van f 106.90. Thans wordt overgegaan tot de uitloting van zes obligatiè'n in de geldleening van 1888. Getrokken worden de nommers1361 207238337 en 353. Ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1898 gaat de verga dering over in eene met gesloten deuren. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van heden (Woensdag) middag te 3 uren. Voorzitter de heer W. J. Sprenger. De burgemeester is uitlandig. Afwezig de heer Van Dunné. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Hierna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Daaronder behoort een besluit van Ged. staten, houdende afwyzende beschik king op een adres van E. L. van Merveneee, tot vermindering van zyn aanslag in den hoof- delijaen omslag. Aan de orde is uu het opmaken van een dubbeltal ter benoeming van een lid iu het bestuur der Ambachtsschool ter voorziening in de vacature, onstaande door periodieke aftre ding van den heer W. J. J. Koole, die niet herkiesbaar is. Als eersten candidaat wordt daarop geplaatst de heer mr K. W. Brevet met 13 stemmen; op de heeren Van der Swalme, Heyse en Gra- taraa was eene stem uitgebracht. Voor tweeden candidaat krijgt niemand de volstrekte meerderheid, zoodat een nieuwe vrye stemming moet plaatshebben. Uitgebracht zijn 6' stemmen op den heer dr Van der SwaJme, 5 op den heer Heyse, 3 op den heer Gratama, en 2 op den heer O. Verhage. Alvorens tot de tweede stemming wordt overgegaan, verzoeken de heeren V. d. Swalme, Heijse en Verhage niet in aanmerking te komen. Bij de tweede stemmiag worden 17 briefjes ingeleverd. De heer Van Dunné is ter vergadering ge komen. Weder wordt geen meerderheid verkregen. Uitgebracht worden 5 stemmen op de heeren Gratama en Van Dunné, 4 op den heer Verhage en een op de heeren jhr mr W. H. Snouck Hurgronje en Heijse. 9 briefjes zijn blanco. Herstemming moet nu plaats hebben tusschen do heeren Gratama en Van Dunné, die beiden verzoeken niet in aanmerking te komen. Uitgebracht worden 17 stemmen. Daarvan verkrijgen de heeren Gratama er 8 en Van Dunné 7twee briefjes zijn in blanco. Wijl beide in herstemming komende heeren hebben medegestemd, moet nogmaals een stem ming plaats hebben. Daarvan is de uitslag dat de heer Van Dunné 7 stemmen verkrijgt en de heer Gratama 6, terwijl 2 briefjes blanco worden ingeleverd. De heer Yan Dunné is alzoo de tweede can didaat. Als tijdelijk leeraar in de wiskunde aan de Burgeravondschool wordt voor den cursus 1898/9 opnieuw met algemeene stemmen benoemd de heer dr W. A. Poort. Vastgesteld wordt een staat van oninbare posten der plaatselijke directe belasting op de inkomsten over 1897,tot een bedrag van f 238.04. Vervolgens komt in behandeling het verzoek van J. Schotsman om eervol ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan school I. Op voorstel van burg. en weth. wordt dit ontslag verleend met ingang van 16 Juni a. s. Ter tafel komt het reeds medegedeelde voor stel van burg. en weth. betreffende het pleiHtje op den Dam. De heer Van der Swalme kan zich over het algemeen wel met het plan vereenigen' maar hy heeft daarop een paar potloodstrepen gezien, waardoor meer ronding aan het pleintje zou kunnen gegeven worden. De heer Van Dunnè zegt dat hij die heeft aangebracht en dat de wethouder van fabri cage tegen die wijziging geen bezwaar heeft. De heer Koole zal tegen het plan Btemmen, omdat hij niet gelooft dat het terrein goed zal te houden zijn, indien het voor het publiek toegankelijk blijft. Hij twijfelt zelfs of, indien het geheel werd afgerasterd, het netjes kon blyven. Spreker zou het pleintje liever begrint zien en bestemd tot speelplaats voor de jeugd. De heer jhr mr E. P. Schorer zou zich met het plan kunnen vereenigen indien er twee slin gerpaden door het groen werden gelegd en het terrein niet werd omrasterd. Hij doet een daar toe strekkend voorstel. Burg. en weth, nemen dit voorstel over wat betreft het tweede padmits zij, zoo noodig, het terrein kunnen omrasteren. In verband hiermede wordt eerst in stem ming gebracht het plan met een tweede kruis- pad en afgerond volgens het idee van den heer Van Dunné. Dit wordt aangenomen met II tegen 6 stemmen. Tegen stemmen de heeren A. P, Snouck Hurgronje, De Waal, Koole, Verhage, Brevet en Van de Ree. De omrastering, zoo noodig, wordt goedge keurd met 13 stemmen tegen 4, die van de heeren De Waal, Schorer, Brevet en Van de Ree. Aan de orde is het voorstel van burg. en weth. tot wyziging en aanvulling der veror deningen, regelende het lager onderwijs, waar van de strekking reeds werd medegedeeld De heer Den Bouwmeester zal tegen dit deel van dit voorstel stemmen, omdat hij meent dat daardoor wordt gereageerd op een vroeger raadsbesluit. Hij meent dat tot het doen van dit voorstel bij de schoolcommissie andere motieven golden dan zijn aangevoerd. De heer Van der Swalme is het met den heer Den Bouwmeester eens, maar meent bovendien dat, waar het hier een tijdelijke zaak gelden zal, de maatregel niet noodig is. Dezelfde spreker vindt het minder practisch ook dames leden in de commissie op te nemen, omdat hij eerstens de commissie groot genoeg acht en tweedons de invloed van de dames op de lessen in de handwerken reeds geldt De heer Verhage kan ook niet medegaan met het voorstel, wat uitbreiding van het on derwijzend personeel aan school B betreft. Daardoor zou het hoofd der school controlee rend hoofd worden, wat hij niet hillyk acht tegenover de andere hoofden. De heer Gratama zal medegaan met het voorstel tot uitbreidinghet onderwijs aan de school B kan niet geacht worden te voldoen aan de eischen, daaraan te stellen. Wat betreft de uitbreiding der commissie met zes dames-leden, zou spreker gaarne ver nemen waarom dit wordt voorgesteld. Spreker meent dat op de handwerken voldoende toe zicht wordt uitgeoefend door damesmet het toezicht op de bewaarscholen is de commissie niet belast. De heer Gratama vraagt verder of het de bedoeling is het toezicht op meisjesscholen, bijv. die van mej. Van Slee, aan een dames commissie op te dragen. De heer Van der Horst geeft inlichtingen. De bedoeling is bij de verdeeling der scholen voor elke school een dame uit de commissie toe te voegen. Verder wyst hij erop dat ook het toezieht op de bewaarscholen aan do com missi e behoort. Dit laatste bewist de heer Gratama. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje zal ook stemmen tegen uitbreiding van het onderwijzend personeel op school B, op grond dat dit niet biliyk zou zyn tegenover de hoof den van andere scholen. Deze spreker kan ook niet medegaan met het denkbeeld om het ledental der school commissie te vergrooten. Hij acht dit voldoende. Ook acht hij het niet noodig dat dames in die commissie zitting zullen hebben, wijl reeds nu dames als commissie van bijstand voor de handwerken hun stem kunnen doen hooren. De heer Brevet zal voor het vootBtel stem men. De toestand op school B is abnormaal en het is noodig het onderwijzend personeel te versterken. Het opnemen van dames als leden in de schoolcommissie acht deze spreker gewenscht. De commissie zelf verklaart zich niet in staat naar behooren haar taak waar te nemen, indien zij geen voorlichting van dames kan krijgen. Dat is gebleken door het optreden eener dames commissie van bystand, wat betreft de handwerken. Men beweert dat de schoolcommissie reeds uitgebreid genoeg is, maar spreker wijst erop dat, wanneer weldra tot den bouw eener nieuwe school zal moeten besloten worden, het aantal leden niet te groot is in verband met het aan tal scholen. De heer Van Dunné ziet in het voorstel tot uitbreiding van het onderwijzend personeel van Bchool B geen reageeren op een vroeger besluit. Er is meer hulp noodig en die dient men te geven, zonder dat daardoor het hoofd tot een contróieerend hoofd wordt gemaakt. Dezelfde spreker kan zich ook vereenigen met het denkbeeld tot uitbreiding van bet ledental der schoolcommissie met een zestal dames. Onder meer zou hij daarvan verwachten dat de verhouding tusschen de commissie en den raad aangenamer en humaner zou worden dan thans het geval is. Ook acht deze spreker het zitting hebben van dameB in de commissie in het belang van het onderwijs, daar byv. moeders van school kinderen gemakkelijker met dames dan met heeren belangen zullen kunnen bespreken. De voorzitter deelt mede dat het de bedoe ling van borg. en weth. is slechts tijdelijk het personeel der school B te versterken het ligt niet in hun bedoeling het hoofd tot een con troleerend hoofd te maken. De heer Den Bouwmeester wijst er nog op dat men wel spreekt van een tydelijken maat regel maar dat de practijk zal leeren dat de abnormale toestand van thans een normale blijft en dat door uitbreiding van het perso neel het hoofd feiteiyk een controleerend hoofd wordt. De heer Van Dunné meent dat, wanneer men bepaalt dat de uitbreiding zal bestendigd blij ven zoolang aan de school meer dan acht klassen zijn, dit bezwaar wordt weggenomen. De heer Gratama meent ook dat, door het voorstel van burg. en weth. aan te nemen, het hoofd van school C wel degelyk een contro leerend hoofd wordt, wat indruischt tegen het indertijd genomen raadsbesluit. De heer De Stoppelaar kan zich alleen met het voorstel tot uitbreiding van het onderwij zend personeel vereenigen indien hij de verze kering ontvangt dat de maatregel slechts ty- delijk zal zijn. De heer Brevet betwist de meening dat het hoofd van school B, indien het personeel wordt vermeerderd, een controleerend hoofd zou wor den. Dit is volstrekt niet het gevalhet hoofd zal zelf een klasBe behouden. De heer Van Dnnné stelt voor dat die uit breiding van onderwijzend personeel aan school B zoolang zal bestendigd blyven als aan de school meer dan acht klassen zyn. Het voorstel wordt aangenomen met 11 tegen 10 stemmen. Tegen stemmen de heeren Koole, Verhage, V. d. Swalme, F. G. Sprenger, jhr mr W. H. Snouck Hurgronje en W. J. Sprenger. Het alzoo geamendeerd voorstel wat betreft het vermeerderen van het onderwyzend perso neel aan school B wordt aangenomen met 12 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren Koole, Verhage, V. d. Swalme, F. G. Sprenger en jhr mrW. H. Snouck Hurgronje. Ook wordt goedgevonden de uitbreiding van het ledental der plaatseiyke commissie van toezicht met zes dames. Hiertegen stemmen de heeren A. P. Snouck Hurgronje, Schorer, Den Bouwmeester, Van der Swalme, Gratama en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje. Ingewilligd wordt het verzoek van de Veree- niging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer in Walcheren om een bord te mogen plaatsen nabij het station. Conform het voorstel van burg. en weth. wordt, naar aanleiding van het adres der be woners van de Lambrechtstraat, betreffende de bestrating aldaar, goedgevonden adressanten te berichten dat hun verzoek voorshands niet kan worden ingewilligd. Alvorens vraagt de heer Heijse of niet aan het bezwaar van adressanten zon kunnen wor den tegemoet gekomen door verbetering van het trottoir. De heer Den Bouwmeester zegt dit wel eens te willen onderzoeken en dat, zoo mogeiyk, burg. en weth. verbetering zullen doen aan brengen. Do hoer Van de Ree is het eens met den heer Heijse. Ook hij gelooft dat verbeteriag van het trottoir voldoende zal zyn. Op verzoek van den heer Heyse zal van de bereidverklaring van burg. en weth. aan adres sante kennis gegeven worden. Op voorstel van burg. en weth. wordt verder afwijzend beschikt op het adres van J. J. van Rotten te Koudekerke, betreffende de plaatsing van een duinwater-automaat omstreeks de Langeviele buitenbrug. Alvorens zegt de heer Verhage dat er wel eenige billijkheid ligt in het verzoek van adres sant. Hij vraagt een automaat op MiddelburgB- grondgebied, die tevens voorzien zal in de be hoefte van een deel der Middelburgers. Boven dien zullen de verbruikers zelf hun water be talen. De voorzitter wyst er op dat het plaatsen van een automaat slecht zal werken op aan sluiting aan de waterleiding van perceelen, die aan de buisleiding gelegen zyn. Eiudeiyk komt in behandeling het adres van D. Alewijnse om vrijstelling van den dienst by de brandweer Burg. en weth. stellen voor hem van den dienst vrij te stellen. Dit wordt goedgevonden. Verder wordt nog eene wijziging gebracht in de gemeente-begrooting voor 1897. De heer Gratama vraagt hoe het komt dat de posten voor verwarming en verlichting zoo belangrijk hooger zijn dan geraamd is. De voorzitter zegt dat er misschien meer gestookt is, terwijl do heer Den Bouwmeester erop wijBt dat de cokes dit jaar 0.10 per mud hooger zyn dan waarop bij de raming is gerekend. De heer Brevet wijst erop dat vooral voor de burgeravondschool de post belangrijk is over schreden. Nog komt ter tafel het volgende voorstel van burg. en weth. „Den 6 dezer ia door ons getracht in het openbaar aan te besteden het maken van twee pompgebouwen ten behoeve van de rioleering alhier met byievering van al de daartoe be- noodigde materialen. Daarvoor werden geene inschrijvingsbiljetten ingeloverd, niettegenstaande de aanbesteding op de gewone wijze dagen te voren was aange kondigd, verscheiden bestekjea na aanvraag werden verkocht en de aanwijzing in tegen woordigheid van verscheidene personen, die gegadigden konden zijn, heeft plaats gehad. Aangezien wij nu van eene herbesteding weinig resultaat verwachten, hebben wij ons in verbinding gesteld met den aannemer J. Visser Gz. te Papendrecht, die reeds verschei dene andere tot de rioleering betrekking heb bende werken heeft aangenomen. Hij is genegen het werk en de leveringen voor f 100 minder aan te nemen, dan waarop een en ander door den gemeente-bouwmeester is begroot. Wij hebben, onder mededeeling van het voren staande, de eer u voor te stellen aan dien aan nemer het werk met de daaraan verbonden leveringen onderhands te gunnen." De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje vraagt of burg. en weth. de reden bekend is waarom niet is ingeschreven. De heer Den Bouwmeester zegt uit tamelijk goede bron te weten dat een paar dagen vóór de besteding door den Patroonsbond een verga dering is gehouden, waarop besloten is niet in te schrijven, terwyl verder afgesproken werd om, indien later een of meer bazen werden nitgenoodigd het werk te verrichten, dit ook te weigeren. De heer F. G. Sprenger meent dat hetwen- scheiyk is hier te constateeren dat den Middel- burgschen werklieden het werk ontgaat niet door de schuld van burg. en weth. ot de leden van den raad, maar door die van hunne patroons. Hierna wordt hot voorstel van burg. en wetltf zonder verdere discussie of hoofdeiyke stem ming aangenomen, Thans acht de voorzitter het noodig dat de deuren worden gesloten. Na heropening der zitting zegt de heer Van der Swalme dat eenigen tyd geleden zich door de stad een automobiel bewogen heeft, die met zeer groote snelheid langs de straten reed. HQ wenscht aan den burgemeester als hoofd

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2