De Oorlog. ff ff ff ff ff ff zouden brijgeD. Het Fransche volk, en ditmaal niet alleen dat in de hoofdstad, knielde neer voor het leger, dat het symbool der reactie is geworden en zoo ontstond zelfs ernstige vrees voor het bestaan der republiek. Die vrees was reeds spoedig verdwenen. Niet dat de rech terzijde afzag van haar pogen om het gezag te herwinnen. Maar het besef is doorgedron gen, dat een rechtstreeksche aanval te groote bezwaren had. Ongemaskerd treedt de reactie alleen op in die districten, welke zij reeds lang de hare mag noemen. Daar staat de oude garde van monarchalen en bonapartisten. daar treedt ook een nieuwe katholieke bond in het veld. Maar in de an dere districten, daar waar de kansen van slagen niet groot zijn, wordt alles toegelegd op de zegepraal van den meest verwanten vleugel der republikeinsche partij. Daarbij wordt voorgegeven, dat de strijd tegen de radicalen loopt. Maar de gebeurtenissen der laatste maanden hebben voldoende bewezen dat niets voor niets wordt gedaan en dat de regeeringspartij niet ondankbaar is. In hoever daarin later verandering als de reactionnaire hulptroepen de gouverne- menteelen ter zege hebben gevoerd, moet nog blijken. Alles hangt natuurlijk af van de samenstel ling der kamer, waaromtrent nog niets bekend is. De berichten komen langzamer in dan andere jaren en het aantal herstemmingen is zeer groot, zoodat nog geen peil op de berich ten is te trekken. Men weet alleen, dat alles kalm is gegaan, dat de belangstelling der kie zers niet groot was, terwijl ook het Parijsche publiek niet zooveel nieuwsgierigheid toonde als andere jaren wel het geval is. Toch was hec, ondanks den regen, vol voor de dagblad bureaus. In het buitenland is de belangstelling ook minder, voor een groot deel het gevolg van de groote gebeurtenissen in andere landen. Ook de komende stembusstrijd in Duitsch- land wekt niet zooveel belangstelling als na vijf jaar geleden, toen de leger kwestie tot een ontbinding van den Rijksdag leidde, en een groot vraagstuk de verkiezingen beheerschte. Toch zal de aanstaande strijd van nog meer belang zijn, wijl ook in Duitschland dereactie haar krachten verzamelt. Reeds nu is sprake van een nieuwe kieswet, welke gereed ligt, en een onbelangrijke inkrimping van het kiesrecht tot doel zou hebben. Het ontwerp zou reeds voor een paar jaar zijn saamgesteld, om zoo noodig te worden ingediend. Maar noodig schijnt het niet, want de keizer liet zich niet onvoldaan uit over het lichaam, welks mandaat verstreken is. Wel zijn alle plannen over gelegenheids of ümsturz-wetten verijdeld, maar in de vloot- kwestie heeft de keizer zijn zin gekregen, ter wijl in de zaak der militaire rechtspleging genoegen is genomen met een herziening, welke veel minder ver ging dan eerst was gevraagd. Het gevolg daarvan is, dat de wet, die voor Pruisen en de meeste andere staten een stap vooruit is, voor Beieren een min of meer reactionair karakter heeft. Een andere reden tot tevredenheid vond de keizer in het besluit tot oprichting van een gedenkteeken voor zijn vader. Aan zijn er kentelijkheid voor dat besluit gat hg uiting in een toost op het diner, dat hij na de sluiting van den rijksdag aanbood aan alle leden van dat lichaam, die hun kaartje bij den ceremonie meester hadden afgegeven. Een eigenaar dig middel om geen bedankjes te ontvangen van die volksvertegenwoordigers, die geen plaats aan 's keizers tafel begeeren. Na het uitspreken van bedoelde dankbetui ging gaf de keizer den scheidenden heeren den wensch mede, dat zij, evenals de groote keizer bij den arbeid, dien zij dit jaar denken te doen, hun taak zoo zullen opvatten, dat zij eenmaal met goed geweten voor God en keizer kunnen treden en op de vraag, of zij met geheel hun hart voor het welzijn des rijks hebben gear beid, ja kunnen antwoorden. Uit de bron, waaruit zijn grootvader en zijn vader kracht schepten, Behept ook de keizer zijn kracht. Hij meent het doel, dat hij zich gesteld heelt, te zullen bereiken. De keizer sloot zijn rede met een heilwensch voor het geliefde Duitsche vaderland en Duitsche volk. Na tafel on derhield de vorst zich met velen zijner gasten. Hij liet de vrijzinnigen onopgemerkt, maar behandelde Herbert Bismarck met bijzondere voorkomendheid. Ook de Oostenrijksche Rijksraad is naar huis, maar niet voor goed. Door de bijeenkomst der delegaties zijn de zittingen van den Oostenrijkschen Rijksraad gestaakt, zonder dat eenige beslissing was genomen in de taalkwestie. Ook de regeling van het vergelijk is achterwege gebleven. De regeering zou den rijksraad nu maar tot het najaar thuis laten, zoo althans verzekerde men in de couloirs. In de laatste zitting was de kwestie van de graanrechten aan de orde. De regeering deelde mede, dat te dezer zake reeds onderhandelingen met Hongarije liepen. De gevraagde maatregel werd van de banken der oppositie, vooral door de anti-semieten, bestreden. Het debat eindigde zonder votum. Uit Boedapest wordt evenwel gemeld, dat de Hongaarsche regeering besloot te antwoor den, dat zij geen aanleiding vindt om de graan rechten op tc heffen en dat zij van dezen maat regel geen heil verwacht. Beknopte Mededeelingen. Zaterdag is in Belgie de candidaatstelling voor senaat en kamer afgeloopen. In Hene gouwen werden 10 liberale en 1 katholieke senator zonder stemming verkozen verklaard, Alleen te Doornik wordt 1 liberale en 1 katho lieke senator bestreden. In de provincie Limburg zijn twee katho lieke senatoren zonder strijd gekozen. De Fransche verkiezingen hebben, zoover de berichten strekken, overal kalm plaats gehad. De uitslag is in 428 districten bekend. Gekozen zijn 27 monarchalen, 151 republi keinen, 94 radicalen en 29 socialisten. Er moeten tot dusver 127 herstemmingen plaats hebben. Op de boulevards begroette men met gejuich het bericht, dat Drumont, de leider der anti semieten, te Algiers is gekozen. Men riep „Weg met de Joden". Tot de herkozenen behooren de oud-minister president Bibot te Saint Omer, do kamer-pre sident Brisson, de oud-minister Mesureur (radico- socialist) de conservatief George Berry, de so cialist Viviani. Verder zijn herkozen Rouanet en Groussier, de oud-minister Ricard, de minister-president Méline, en de oud-minister Rouvier te Grasse. De oud-minister Goblet komt in Parijs in herstemming. Tot deniet herkozenen behoort de socialist Jules Geusde, die te Roubaix 3000 stemmen beneden den candidaat der regeeringspartij bleef. In een der Parijsche districten hebben een paar kiezers, die ontevreden waren over de samenstelling van het stemburau, de stembus weggenomen. De voorzitter ontbood daarop de politie, die de heethoofden tot bedaren bracht en de stembus weer op haar plaats zette. Een officieele nota vestigt er de aandacht op dat de Fransche regeering niet bevoegd is, evenals bij het graan, ook bij de rogge het invoerrecht te veranderen. Dat is alleen bij de wet geoorloofd. Wel is het recht op meel verlaagd. De mededeeling in de Figaro door Ghin- cholle betreffende de woorden van Georges Berry worden door dezen laatste tegengesproken Overste Picquart heeft aan de justitie gevraagd een onderzoek in te stellen naar de herkomst van de onware berichten in de Jour betreffende zijn beweerd verblijf te Karlsruhe. Hij zegt in staat te zijn te bewijzen, dat hij sinds zijn terugkeer uit Tunis Parijs niet heeft verlaten. In het Lagerhuis heeft Ellis een debat over Zuid-Afrika uitgelokt en het vooral ge laakt dat de regeering aan de Ch. Cy. eenige bestuursbevoegdheid had gelaten, in plaats haar tot een zuivere handelsonderneming te maken. De minister Chamberlain verklaarde, dat de regeering nog in overweging houdt het vraag stuk der uitbreiding van den Rhodesischen spoorweg. De regeering heeft goedgekeurd, dat de rechten op goederen van Britschen oor sprong in Rhodesia niet hooger zullen zijn dan die op Britsche goederen in de Kaapkolonie. Het moet aan de toekomst worden overgelaten of Rhodesia protectionistische rechten zal hef fen van vreemde waren. De regeering is niet afkeerig van vrijhandel, maar zij wenscht een vriendschappelijk verkeer te onderhouden tus- m leden van het Britsche rijk, waarin vreemde natiën niet noodzakelijk behoeven te deelen. De minister ziet den tijd tegemoet, dat er eenige neiging zal bestaan bij de kolo niën, om de voorkeur te geven aan het moeder land in ruil voor de ontvangen voordeelen. De regeering oefent thans een absoluut toe zicht op den Rhodesischen raad. De heer Rho- zoo meende de minister zal waar schijnlijk zijn groote fout wel niet herhalen. Of er goud gevonden wordt of niet; er is een groote toekomst voor Rhodesia weggelegd. Sir Marshall Clarke zal regeeringscommissaris worden in Rhodesia. In Duitschland was een officier, een vroegere leermeester van den keizer, wegens afdreiging vervolgd, maar vrijgesproken als ontoerekenbaar. De vrijgesprokene kwam in hooger beroep, maar het rijksgerechtshof be sliste, dat een vrijgesprokene niet in hooger kon komen. De keizer van Oostenrijk heeft Zaterdag de tentoonstelling te Weenen tot herdenking van zijn gouden regeeringsjubileum geopend. De stad was versierd en honderdduizenden begroetten den vorst op zijn weg. - De Russische legercommissie besloot tot een verjonging van het kader. Meer dan generaals zullen pensioen erlangen. Tevens zullen de tractementen der officieren verhoogd worden. De Turksche regeering gaf bevel dat 7000 man naar Yemen zouden gaan, om den opstand te dempen. Maar twee bataljons weigerden te ver trekken. - Uit Sierra Leone wordt bericht, dat vele beambten der faotorgen zich nog tijdig hebben gered, maar vijf Amerikaansche zendelingen, bijna alle vrouwen, zijn door de opstandelingen vermoord. De Engelsche troepen moesten Kar ene prijsgeven. plaats had bij helderen maneschijn. En toch heeft men aan de kust eerst onraad bemerkt, toen de schepen de 5 K.M. breede straat door waren. Toen men op de forten aan den ingang ontdekte wat gebeurd was, zond men den Ame rikanen nog eenige kogels na, maar vergeefs. Men voer met matige snelheid de baai door, waar werkelijk een paar onderzeesche mijnen lagen. De Spanjaarden deden ze springen, maar even te vroeg, zoodat het admiraalschip een ramp ontkwam. Te kwart over zessen werd het vuur van Amerikaansche zijde geopend, onder den oor logskreet „Herinnert u de Maine". De geest drift op de vloot was groot, en van de be manning, die den vuurdoop onderging, toonden slechts weinigen niet op hun gemak te zijn. Tweemaal ontstond op een der Amerikaan sche schepen brand, maar dit werd spoedig gebluscht. het gevecht is aan den wal het arsenaal ontploft, waarbij velen werden gedood. In het geheel verloren de Spanjaarden meer dan duizend man aan dooden en gekwetsten. Van Spaansche zijde wordt bevestigd, dat Cavite door den vijand is bezet. In een officieel telegram seint generaal Biscaye uit Libuan aan generaal Augusti, den kapitein-generaal der Philippgnen, dat de vijand zich ten gevolge van de vernietiging van het eskader, zou heb ben meester gemaakt van Cavite en het arse naal. Het Amerikaansche eskader zet nu een strenge blokkade voort, maar zal op verzoek van de consuls voor het oogenblik Manilla niet beschieten. Verder meldt generaal Biscaye dat te Libuan duizend matrozen zijn aangekomen. De overheden zijn bijeengekomen en hebben besloten invloedrijke agenten naar de provin cie te zenden om de bevolking en in het bij zonder de gendarmen te bewerken, om zich af te scheiden van de opstandelingen. Dezelfde generaal bericht, dat ook de Spanjaar den op de Philippijnen een overwinning hebben behaald op de opstandelingen, een over winning, welke volgens het officieele bericht „van grooten invloed zal zijn op de pacificatie". overwinning" werd bevochten bij Panay; de opstandelingen hadden meer dan 500 dooden, waarvan er 172 op het slagveld bleven, de Spanjaarden verloren slechts 2 officieren en 45 soldaten. Dat aan dit bericht weinig of geen waarde mag worden gehecht, is natuurlijk, maar te Madrid was men er bigde mede, evenals met de aankondiging dat 4 oorlogsschepen naar Oost- Azië gaan om de Philippijnen te heroveren De daarvoor aangewezen schepen zouden 3 of 4 weken noodig hebben om te worden uitgerust, terwijl de reis zeker een week of zes zal duren. Maar de schepen, welke te San Francisco wor den gereed gemaakt om troepen, krijgsvoorraad en leeftocht naar de Philippijnen te brengeD, zouden omstreeks den löden dezer kunnen vertrekken en den afstand in drie we Zij zouden dus over een maand op vorderd, en zal hem aan het congres vooreen nationale dankbetuiging voordragen. Een eigenaardig bewijs van de vader landslievende geestdrift van het Amerikaansche volk in den strijd tegen Spanje is het feit, dat negentien millionairs als gewone soldaten dienst doen in het vrijwilligersleger,terwijl de heer Scind uit Providence, die eenige malen millionair is, aan boord van een der kruisers machinistdienst doet. Een van de eigenaardige gevolgen van den oorlog is, dat de Amerikaansche reuzen- kranten, door het uitgeven van ontelbare edities per dag, zooveel papier hebben verslonden, dat er gebrek aan dit artikel komt. De dagelijksche productie bedraagt 1800 ton, en is de laatste maanden tot de uiterste grens, 2100 ton opgevoerd. Maar dit is geheel on voldoende. Een der bladen te Chicago wist Vrijdag niet of het heden wel zou uitkomen 1 Gent, 6 Mei. Vlas. De aanvoer van in- landsch was weer gering. Er was tot zeer vaste prijzen goede vraag. In Russisch ging weinig om, maar de prijzen zijn toch eenigs- zins gestegen. Garens van vlas beter ge stemd, de prijzen waren vaster. Snuitgarens met goeden handel tot bijzonder vaste prijzen. De afzet van garens van katoen is thans onbe- teelcenend, omdat de spinners verhoogde prijzen vorderen. De vraag naar linnen was iets beter. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningeii. De onlusten in Italië. BERICHTEN VAN DE PHILIPPIJNEN. De gemoederen in Amerika zijn gerust. Het lang verwachtte rapport van admiraal Dewey is eindelijk te Hong Kong aangebracht en broksgewijze naar Washington overgeseind. Deze tijding zal met bijzondere voldoening worden vernomen, èn omdat nu blijkt dat er geen reden voor ongerustheid bestond, èn om den inhoud van het rapport. Immers het blijkt dat de groote zeeslag, welke den len Mei voor Cavite werd geleverd, voor de Amerikanen een onbloedige overwin ning was. Een matroos gesneuveld, 8 man gekwetst en geen averij, en dat in een slag waarin de vijand zijn geheele vloot van 11 bodems zag ondergaan. Bovendien heeft de Amerikaansche admiraal de voornaamste sterk ten om de baai genomen, ook Cavite, en in het geheel 256 krijgsgevangenen gemaakt. Alleen de hoofdstad Manilla werd door hem niet bezet, daar hij daarvoor geen troepen genoeg had. Uit de bijzonderheden welke door de Ameri kaansche bladen worden medegedeeld blijkt dat hot binnensluipen in de golf van Havanna Uit Washington wordt gemeld, dat de expe ditie uit 5000 man zal bestaan. Men gelooft te Hong-Kong dat admiraal Dewey zoo noodig de Spaansche overheden op de Philippijnen zal dwingen de Amerikaansche suzereiniteit aan te nemen, teneinde wanorde lijkheden te vermijden. De tegenwoi „regeering" der opstandelingen is „ten eenen- male ongeschikt" om aan het bestuur deel te nemen, maar de Amerikanen zullen waarschijn lijk haar hulp als raadgeefster inroepen. Men meent dat president Mc. Kinley enkel wenBcht onmogelijk te maken, dat de Philippgnen Spanje zullen helpen, maar als de Spanjaarden onhandelbaar blijken, moeten de Amerikanen trachten zelf de eilanden te besturen. Ten einde eenigszins tegemoet te komen in den nood der bevolking heeft de Spaansche regeering besloten tot het toelaten van den vrijen invoer van graan, mais, meel, haver, gerst, rijst, aardappelen en peulvruchten. Tegelijk heeft zij den uitvoer van deze arti kelen verboden. Verscheidenen te Barcelona, Valencia en San tander gereed liggenden schepen, die deze pro ducten aan boord hadden, werd door de overheid het vertrek verboden. Op aandrang van den prefect van Madrid hebben de bakkers zich verbonden de eerste dagen het brood niet op te slaan. De onlusten in de provincie nemen toe, maar men blijft zich vleien met de hoop, dat zij geen politieke beteekenis hebben. Bij de opstootjes te Aquadaira (Sevilla) is het gebouw voor de administratie der accijn zen in brand gestoken. Een oude, half ver lamde vrouw kwam in de vlammen om het leven. De groote zeeslag in den Atlantischen Oceaan is vermoedelijk Zaterdag of Zondag gestreden. Van de Noordkust van San DomiDgo kwamen berichten over een zeer zwaar kanon vuur, dat daarvan 's ochtends negen uur werd gehoord. Men vermoedde dat admiraal Sampson slag leverde aan het van de Kaap Verdische eilanden komende Spaansche eskader. Deskundigen achtten het Amerikaansche eskader sterker en beter bewapend, maar minder snelloopend dan de Spanjaarden. Een paar Amerikaansche schepen hebben bij Matanzas een verdedigingswerk beschadigd. Daarentegen kregen twee schepen, die een Spaansche goeljet tot onder de kust vervolgden, averij door het vuren van uit een landbatterij Over het incident met de Lafayette loo- pen de berichten uiteen. Het schijnt evenwel zeker, dat het schip geen contrabande in had en is vrijgelaten. De boot had 159 passagiers aan boord, van wie 141 in Spaansche havens waren inge scheept, met bestemming naar Cuba. Men vermoedde dat zich onder deze passagiers vele officieren bevonden. Een van Montevideo komende Spaansche brik Frasquito, die geconserveerd vleeschnaar Cuba bracht, is prijs gemaakt. Mac-Kinley heeft Dewey tot admiraal be- In het zuiden van Italië heeft do storm nu een weinig uitgewoed. Maar in het noor den wordt de toestand ernstiger, zoodat weer verschillende plaatsen in staat van beleg zijn verklaard. Vooral in die streken is de invloed der revolutionaire partijen merkbaar, zoodat men daar niet alleen staat voor een tot het uiterste gedreven menigte. Nadat het Vrijdag te Florence erg onrustig was geweest, sloeg de beweging den volgenden dag naar Milaan over, waar zij haar hoogste punt bereikte. Een deel der oproerige bevolking trachtte te beletten, dat de onder de wapens geroepen soldaten heengingen. Het gevolg was, dat de treinenloop vertraagd werd. Verder werden in de straten barricades ge maakt om de cavalerie te belemmeren. Een paleis werd geplunderd, teneinde de meubelen voor den baricadebouw te gebruiken. Van de daken wierp men pannen naar de soldaten, die vuur gaven en ettelijke oproermakers doodden en kwetsten. Ook de troepen leden eenige verliezen. De barricades zijn door de militairen geno men. Dezen bezetten de voornaamste punten der stad, en worden van elders versterkt. Het oproer nam het karakter van een be paalden opstand aan en herhaalde zich Zondag. De beweging was niet eene spontane uiting, maar had volgens een vast plan plaats. Op vele plaatsen werden nieuwe barricades opgeworpen, welke, evenals den vorigen dag, door de soldaten werden genomen en vernield. Op eenige hoofdpleinen werd artiljerie opge steld. In den ochtend heeft men een trein, welke naar men vermoedde troepen aanbracht, doen derailleeren. Tegen 1 uur werd bij de Via Sampina een bepaald ernstig gevecht tus- schen de soldaten en de oproermakers geleverd, waarbij de militairen een oogenblik tot wijken werd gebracht door den regen van steenen en dakpannen. Het gevecht was zeer bloedig en Milaneesche journalisten zeggen, dat er 300 dooden en 1000 gewonden zijn. Den geheelen dag kwamen troepen uit an dere plaatsen aan, zoodat het oproer des avonds te zes uur gedempt was. Nadere berichten uit Milaan melden dat de militaire overheid eenige dagbladen schorste en een redacteur van de Secoio deed gevangen Alle openbare instellingen, zelfs de post- on telegraafkantoren, zijn gesloten. Een deel der bevolking vluchtte naar Zwitserland. Te Monza heeft men eveneens getracht het vertrek der opgeroepen soldaten te beletten. Daar werden bij een botsing 1 officier ge kwetst; de oproermakers hadden 3 dooden en 15 gewonden. De koning, die te Turijn de feesten bijwoonde, keert heden naar Rome terug, om met de mi nisters te raadplegen. De geruchten, dat ook daar ongeregeldheden plaats hadden, zijn onwaar. De officieele Italië erkent, dat men voor een werkelijke poging tot omwenteling staat. De socialisten, republikeinen en anarchisten, allen die reeds lang samenzweeren tot omver werping van de regeering, hebben volgens dat blad het oogenblik gunstig geacht om te trachten hun plan uit te voeren. Per telegraaf Koers Tin Gisteren Eed en 7 9 Mei Mei 8618/18 #71/g 90* 848/8 1018/0 NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Gert. N. W. 8oh, 11/, 1000 86 dito OM8 n 1000 878/ifl dito Gort1000 Bö9/18 HONG. dito goudi. 6 100 ITALIË, in». ÖS/81 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl, M«-Ko?eiuber... ft. 1C0Ö 861/m dito Jsn.-Juli... 5 1000 841/* dito dito Goud.A 900-1000 POLEN. Obl. 8. 44 Z.S. 500 PORT. O. B. as/S mei ticket.S dito dito 1383/Sö met ticket...... 41/» it. 500 SESLAND. Gert. Lis. 5o S. 1854 5 ZJL Ü00 dito SO gcc. dito 4 K 185-835 dito 1883 dito E, 185 dito 95 Be Em. 4 QJi. i.1B dito 34 3e .Ent. 4 R, 155 Obl. L. 1837/6» 4 a 80-100 Cert. 7. B. Asgn. 6 1000 dito 1884 goud 6 GAL 185-1000 lOfll/é SPANJE. G, B. PotA Pas. ÏOOO-SWOÖO 8U/4 83 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-85000 rüRKLïR. fleprlv. 4 Jr. 50Ö-8500 887/]6 üeconr, serie D. 80-3000 313/ic 311/i dito dito C. 30-100 341/4 EGYPT®. O. 1. 7ö A 80-100 dito ap. dito im 5Vi 90-100 KAZ1LUI. Obï« Londen 188S.... 4 dito ObL 1880 4 YEKESTIIELAI8S1 4 IiKlnstricelc en Financieelc ondernemingen. NEDERLAND. pCt 188/8 W/ft 37 - B8S/0 3008/g 1008/g 1011/4 1003/4 1000 44* 100-500 N.W. en Pm. Pbr. 5 Kei. Hand, Mach. A. roteontr.,... 5 H.-L Hand. A.. I 600-1000 150 83 500 1000 lito dito Pr. dito dito ObL 1886,. 8 DLTPSCHLAND Gert. RylKbank AnruL Amsterdam R.M, JöOO OOSTENRIJK. A. O. H. Br...... fl. 600 Spoorwegleeningeii. SEDKKLAND. pC HolL Spoor Mij tot ExpL Tan St. 3pw. Asad.. 250 113 2ïcd. Ctr. 8?w. A, m dito Obligatie» -1000 N.-L Spw. A and. o 850-1000 304 N,=B. Box';. ObL gestamp. 1875/20 100 831/j ■TALIE. Bpcerrr. leening 1S87/S9 Vict. Sm. O. 8 Zuid-Itol Sp. O, 8 GSTENRXJK, 3. O. &pw. ObL 8 POLEN, W. 17. A, atfêLAND. &i. Sp, Maatsoh. Obligatie 41k dito dito dito 4 Balt. Spw. Aasd. S Kurk Ch. Ais» O. 4 Mosk 8mol„ 5 AMERIK, Gti. P.O. 8 dit. Calif. Org. dit. 5 Ohio. H.-W. Gert. 1191/4 1S4 911/4 Lir. 600-S500 500 s 500-5000 b47/g 5411/w SllSfo «IK 688/0 688/u fc. KJ*. 100 600 1185 S5-1C50 100 1000 xööö 1000 1011/8 <-» 103 dito le hypt. Cart, dito Mad. Ex. Qb. 7 Menorainia dito K.-V/. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito S. W. ObL 7 Eiinois C, v. A, 7 dit. Laos L, St. Ct. 4 500-1000 1000 600-1000 -o 600-1000 -» 500-1000 500-1000 500=1000 1018/a 10S/4 500-1000 1001/u 500-1000 907/g 800-1000 Cm. Pao. HfdL dit. S 1000 Fremle-Iieeningen- NEDÏÏEL. St. Am. f 100 giad Rotterdam.. 8 a ieo BELGIE, St. Antor. dito Bïum&1 1886 Slft r. 100 lOOl/i 1» 100 HONG. StaateL 1870 fl. 100 -m. OOSTENRIJK. Sfcat,taleaninglS64 ib 300 Mi 500 118S/4 10© 166 Crod. Inst. 1S&& 2.00 M KUSL, StaataL 1864 100 M 100 SPANJE. Ui. Ma di. -* 100 37 S6I/4 TURKIJE. SpoonrL 8 400 »ÓS/4 361/g Vertrokken en aangekomen scliepen. Blijkens bij het dep. van mar. ontvangen bericht is Hr Ms. instructieschip Nautilus ödezer van Funchal (Madeira) vertrokken en is Hr. Ms. pantserschip Eoertsen 6 dezer te Havre aangekomen. Bij den commandant bestond het voornemen Mei de reis te vervolgen. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Axel, 7 Mei. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt jarige tarwe a nieuwe tarwe ƒ13.50 a ƒ14.rogge a/—nieuwe rogge 7.75 a 8.25jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 9. a 9.25 jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 8.25 a 8.50; haver 8.a 8.20paardenboonen 7.80 a 8.groene erwten 7.25 a 7.50kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a.) f a f Boter f 0.85. Eieren 2.50. Rotterdam, 9 Mei. Ter graanmarkt van heden was tarwe bij grooten toevoer 40 a 50 cent hooger. Zg werd voor een derde ge deelte verkocht, doch het overige was door te hoogen vraagprijs niet te plaatsen. Rogge, rede lijker, was 25 cent h o o g e rbruineboonen, ruim aangevoerd, 10 cent lager. Overigens waren de redelijke prijzen onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe 10.25 a 12.25; rogge 6.25 a ƒ6.75haver ƒ3.20 a 4.10paardenboonen 6 a 6.40witte- boonen ontbraken; bruine dito 6.70 a 8.20; erwten 6.— a 7.—. Amsterdam, 9 Mei. Lijnolie f 18'L. Raapolie. 29 a contant. jPrijzeïB vjs.au uoupoug en Iwslbare Obligation. Amsterdam 7 Mei Oosteurijï Papier.f 30.90 Oostenrijk Zilver30.95 Diverse in 11.58 b met affidavit.11.98 Fransche 47.40 Belgische47.80 Pruisische.....o 58.40 Hamburg Russen1 .S3 Goudroebel.w 1.89% Russen per Z. R1,35 Pooiaohe per Z, R.... Spaansche buitoni47.40 ij Biwtenl...a 1.00 Amerik. in dollars.... S.46K GOUD 9 Mei 30.90 30.95 B 11.58 11.98 47 40 ff 47.80 68.40 47.85 1.00 3.46* Wicht. Souv. f 13.06 ƒ13.15 "L v. 90 mk. c 11,76 »11.86 v. SO fr. 9.55 ƒ9.66 ZILVER Stokt t. 6 fr. 3.85/3.40 Prff. Zilver s 1.75 1,78 Burgerlijke Stand. Van 7—9 Mei 1898. Middelburg. OndertrouwdG. den Toom, 30 jm. metT.N. van Wijngaarden, jd. 23 j. N. Hengst, jm. 26 j. met J. Heijt, jd. 24 j. A. Groenenberg, jm. 23 j. met P. A. Tange, jd. 21 j. D. J. S. Steenbergen, jm. 27 j. met F W. Nieuwenhuis, jd. 22 j. Bevallen: C. Gillesse, geb. De Konink, d. E. de Jonge, geb. De Wolff, z. J. E. Snoep, geb. Treffers, z. P. H. Verhagen, geb. Marks, z. Van 2—7 Mei. Zierikzee. Gehuwd G. P. Verkaart, jm. 26 j. met J. H. van Aken, jd. 23 j. C. van 't Veer, jm. 23 j. met W. C. itrieken, jd. 23 j. M. Versteeg, jm. 26 j. met J. v. d. Linde, jd. 26 j. Bevallen: M. Bolün, geb. Flikweert, z. Overleden: S. J. bij de Vaate, ongeil, z. 24 j. W. F. Gilden, z. 1 j.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3