BUITENLAND. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. opbonden te bestaan, zijn onderscheiden voor atellen gedaan om te beschikken over het goed slot der vereeniging Zeeland. Do afd. Walcheren stelt voor aan de afdee- lingen te restitueeren de bijdragen, door deze in 1898 aan de gewestelijke kas afgedragen. De afdeeling Hontenisse wenscht 3/4 van het batig slot aan het ondersteuningsfonds en 1/4 aan de weerstandskas van den Bond van Nederlandsche onderwijzers te geven. Het bestuur adviseert tot niet-aanneming der beide voorstellen, en wenscht de afdeelingen uit te noodigeu vóór 1 Nov. a. s. betreffende dit batig slot voorstellen te doen en de be slissing daarover bij referendum aan de afdee lingen over te laten. De heer W. H. Hasselbach zal eene voordracht houden en de heer A. Visser eene bijdrage leveren. Voor de Geneeskundige Staatscommissie te Amsterdam is het le gedeelte van het arts examen met gunstigen uitslag gedaan door den heer J. C. Diehl. Tot voorzitter der commissie, welke dit jaar belast is met het afnemen van het examen aan de adspiranten voor eene plaatsing als leerling-machinist bij de opleiding te Helle- voetsluis, is benoemd de kap.-luit. ter zee W. Romer, geplaatst als stafofficier der zeemacht in de directie der marine te Hellevoetsluis. De minister van marine brengt in de St. Ct. ter kennis van belanghebbenden, dat het voor nemen bestaat otn in de tweede helft van de maand Augustus aanstaande te 'a Gravenhage een vergelijkend examen te houden voor toe lating tot de opleiding van adspirant-admini- strateurs bij de Koninklijke Nederlandsche zeemacht, voor welke opleiding een nieuw reglement is ontworpen, doch in verband met bijzondere omstandigheden nog niet definitief vastgesteld. Vermoedelijk zullen vijf jongelingen bij die opleiding geplaatst kannen worden. Voor nadere inlichtingen verwijzen wij naar de St. Ct. van heden no. 107. In de laatste vergadering van Israëliti sche onderwijzers uit Gelderland, te Arnhem gehouden, en bijgewoond door eenige notabe ien uit Arnhem en Nijmegen, werd besloten tot de oprichting van een fonds, waaruit amb tenaren financieele hulp zullen kunnen ver krijgen. Aanleiding tot die oprichting bestond in het feit dat circa een jaar geleden de leeraar der Ned. Israel, gemeente te Zevenaar zou worden ontslagen wegens lichaamsgebreken, zonder dat er middelen waren, om hem te steunen. Later is hem van particuliere zijde aldoende steun verleend. KERKNIEUWS. Door den heer J. D. van Spankeren, pre dikant bij de Ned. Herv. kerk te Heinkens- z a n d, is Zondag bekend gemaakt dat hij tegen September a. s. zijn emeritaat zal aanvragen. Omtrent de sekte der Adventisten, van wier doopplechtigheid aan het strand te Scheveningen voor eenige dagen melding is gemaakt, deelt men mede, dat zij de komst van den Christus op de wolken verkondigen en geheel leven naar de uitspraken des Bijbels, o. a. voor wat betreft de sabbatsviering en den doop. Zij zijn ongeveer over de gausche wereld verspreid en hebben reeds in 32 ver schillende talen geschriften en tellen 50.000 be lijders. Een indompeling als te Scheveningen had Zondag te Katendrecht plaats. Negen doope- lingen ondergingen die formaliteit. De geheele plechtigheid duurde ongeveer een uur. Wanneer den doopelingen nu in een vol gende godsdienstoefening de voeten zijn ge- wasschen, worden zij als geheel rein beschouwd. Alle leden dezer secte zijn onthouders van alcohol en van tabak. Wekelijksche opgaaf betreffende de Ned. Herv. kerk. Beroepen naar: Maassluis J. Schrijver te SchiedamHeeren veen W. G. F. Bange te Woltersum; Dirksland "VV. Zijlstra te Waddings veen c. a.Delden G. Verrijn Stuart te Dalfsen en naar Blokzijl H. Visser te Idsegahuizen (Fr.). Bedankt voorTernaard door W. Hulsbergen te SlochterenHarderwijk door dr B. van Meer te Utrecht; Jutphaas door dr E. J. W. Pos thumus Meyes te Heinenoord; Utrecht door dr A. J. Th. Jonker te DordrechtHarselt (0.) door P. Kuylman te Oud-Alblas; Metslawier en Nyewier door W. Meindersma te Vledder Nieuw-Dordrecht door H. G. Tonsbeek te Ros winkel; Heilouw door N. C. Bakker te Wijn gaarden, Tzum (Fr.) door J. L. Dippel te De Bilt (Utr.) en naar Kage en Abbenes door A. van Veen te Hillegom. Gereform. kerken Aangenomen naar Zevenhoven door C. Zwaan cand. Bedankt voor: Sneek door C. W. E. Ploos van Amstel Jz. te Zwolle, en naar Gouda door J. D. Dijkstra te Joure. {Onze Koninginnen, hebben op raad van de Italiaansche overheid, afgezien van haar bezoek aan Milaan en hebben Zaterdag te Bologna overnacht. Door de kamer van koophandel en fa brieken te Haarlem werd, inzake het adres der kamer van koophandel en fabrieken te Vlis sin gen, om te willen bevorderen, dat ook voor quitantie- en telegramzegels van de postzegels kan worden gebruik gemaakt, be sloten om, ter gemoetkoming aan het bezwaar» in het adres bedoeld, der regeering te verzoeken om, met het oog op den beperkten tijd gedu rende welke de registratie- en zegelkantoren in de steden geopend zijn, te willen bepalen, dat de plakzegels ook in steden, waar registratie kantoren gevestigd zijn, aan de postkantoren Wkrjjgbaar zulle» zijn. Ook door de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren is tot den minister van binnenlandsche zaken het verzoek gericht om den kikvorsch, nu de deskundigen hef nut van dat dier voor den landbouw niet in twijfel trekken, alsnog te doen opnemen onder de bij de wet beschermde diersoorten, nuttig voor landbouw en houtteelt. Volgens het Dagblad heeft jhr mr W, J. Snouck Hurgronje, na rijp beraad, andermaal gemeend het hem aangeboden ambt van burge meester der hofstad niet te moeten aanvaarden. Door den minister van justitie is aan het hoofdbestuur der Broederschap van candidaat- notarissen in Nederland de volgende mededee- ling gedaan „Uwe missive van 14 April jl. geeft mij aan leiding terug te nemen mijne bereidverklaring, u medegedeeld bij mijne missive dd. 5 Februari 1898, afd. A. S. no. 130, om u bij voorkomende vacatures in het notariaat eene lijst van de sollicitanten toe te zenden. „Hieraan weasch ik nog toe te voegen dat hierop onder geen voorwaarde kan worden te ruggekomen en ik met dit schrijven deze zaak, welke besluiten ook later door de Broeder schap mochten worden genomen, voorgoed als geëindigd wensch te beschouwen." Een navolgenswaardig voorbeeld. Een mooi voorbeeld van kameraadschap en hulp vaardigheid werd dezer dagen door de werk lieden van den stoomkorenmolen De Cycloon te Schiedam geleverd. Wegens slapte achtte de directie het noodig ongeveer de helft der werklieden hun ontslag te geven. Wat besloten de werklieden nu onderling te doen Niet minder dan der directie voor te stellen hen allen aan het werk te houden, doch om de andere week te laten werken. Daarin werd door de directie toegestemd, die dit bewijs van hulpvaardigheid onder de werklieden zeer prees. Zekere Julius Jansen, 20 jaar oud, torpe domaker bij de Duitsche marine te Kiel, was gedeserteerd, en schreef van uit Bilbao in Spanje een langen brief aan een zijner superieuren, den luit. ter zee Holweg, te Kiel, waarin hij dezen vroeg om toezending van een paar duizend marken aan zijn adres te Rotterdam, teneinde naar Amerika te kunnen vertrekken. Bij niet-betaling dreigde hij in een brief de geheimen der Duitsche marine, betreffende de signalen en torpedo's te Kiel in gebruik, aan Frankrijk of Rusland te zullen bekend maken voorts dreigde hij met moord en doodslag. In plaats van het gevraagde bedrag, kwam een verzoek van de Duitsche regeering, dato 21 Maart '98, om uitlevering van den deserteur wegens bedreiging tot afpersing. Te Rotterdam werd daarop de deserteur ge arresteerd en de rechtbank aldaar moest over de uitleveringskwestie adviseeren. De deserteur verklaarde ter terechtzitting Pruisisch onderdaan en de bedoelde Jansen te zijn. Hij vroeg zijn zaak te mogen be pleiten, waartoe geen toestemming kon gegeven worden, omdat het feit niet hier te lande ge pleegd is. De rechtbank zal over 14 dagen advies geven aan de Ned. regeering betreffende de uitlevering. Te Rotterdam is een man in de jenever gestikt. De hoofdkeurmeester van het abattoir te Amsterdam heeft, naar aanleiding van 't verhaal over invoer van slecht vleesch, eenige inlich tingen verstrekt, waaruit blijkt dat er zulke feiten voorkomen, wat altijd wel zal gebeuren, vooral in een plaats van den omvang als Amsterdam, maar het zijn uitzonderingen. Zeer zeiden treffen de keurmeesters in de winkels der slagers vleesch aan dat niet van 't abattoir afkomstig is. Uit de hoofdstad. Naar het N. v. d. D. meldt moet gebleken zijn, dat de agent Van Brink, die in voorloopige hechtenis is onder verdenking van den 14-jarigen knaap gedood te hebben, den bewusten Zaterdagavond in gezelschap was van een vriend uit Bussum, H. D. Beijen geheeten. Deze Beijen is, na eerst als getuige te zijn gehoord, ook in verzekerde bewaring genomen, omdat vermoedens tegen hem gerezen zijn. De directeur}van het post kantoor aldaar, de heer Van Upwich, heeft op zeer onaangename wijze kennis gemaakt met zijn aanstaande woning in het postkantoor. Toen hij het gebouw bezichtigde, had hij het ongeluk van een trap te vallen en zijn arm te breken. Zijn toestand is niet zonder gevaar wegens ernstige koortsen die zich voordoen. In de Bosboom-Toussaintstraat aldaar kwam Vrijdag middag een vrouw, moeder van vijf nog zeer jeugdige kinderen, met hare kleeren in aanraking met een brandend petroleumtoestel. In haren angst vloog zij de straat op en werd door een voorbijkomenden koetsier, die haar oogenblikkelyk een paardedeken omwierp, op gevangen. In deerniswaardigen toestand werd zij naar het gasthuis gebracht. Zaterdag ochtend is te Halfweg een woning met al wat er in was, door een onbekende oorzaak, verbrand; niets kon gered worden. Te Utrecht is een assistent van de col lectanten, die bij de godsdienstoefeningen in de Domkerk met het kerkzakje staan, op hee- terdaad betrapt op diefstal. Een paar weken geleden werd een bankbiljet van f 25 uit de collecte vermist, waarvan het gevolg was dat scherper toezicht werd gehouden. Daarbij is uitgekomen dat een 70jarige bestedeling zich aan diefstal schuldig maakte. Een door de politie ingesteld onderzoek bracht ook aan 't licht, dat de oude man het bankbriefje had verdonkeremaand. Bij een landbouwer onder Harmeien brak Vrijdag, door een onbekende oorzaak, een hevige brand uit, die, aangewakkerd door den feilen wind, zoo snel om zich heen greep, dat de ge heele boerderij met schuur en woonhuis in de asch werd gelegd. Niets kon gered worden. Het vee liep gelukkig in de weide. Vrijdagavond is op het station Amers foort een arbeider door een trein overreden en daarna aan de gevolgen overleden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Moordrecht, door het omvallen van een lamp, brand ontstaan in een houtzaagmolen. De molen en molenschunr, beide van hout, zijn geheel verbrand. De brandweer, die zeer spoe dig op de plaats van het onheil verscheen, slaagde er in het woonhuis, dat reeds vlam had gevat, te behouden. Niet op de kwantiteit, maar op de kwali teit dient gelet. Onder de 100 sollicitanten voor de betrekking van eersten klerk ten kantore van den gemeente-ontvanger te Deventer waren één dame, één candidaat in de letterenvoorts candidaat-notarissen, handelsbedienden, onder wijzers, boekhandelaren, telegrafisten, spoorweg beambten, een gewezen zeepzieder, de directeur van een boterfabriek, een kunstschilder en tal van secretarie- en ontvangersklerken en gepen sioneerden. Onder Werterbork in Drenthe, is in een bosch eene vrouw aangetroffen, schijnbaar bij na verkleumd. Op last van den burgemeester werd zij onder dak gebracht. Het bleek spoe dig, dat zij de vrouw was, die aldaar bekend stond als „de vrouw met de zeere beenen", die meermalen bedelende in het dorp rondging. Een geneeskundige werd ontboden om hare beenen te onderzoeken en nu bleek, dat zij hare voeten geruimen tijd in pik had gewik keld en ze op die manier moedwillig had be dorven, zelfs in zoo hevige mate, dat zij hare voeten nooit weer zal kunnen gebruiken. De wonden beginnen nu te heelen, doch zij zal genoodzaakt zijn in het vervolg op krukken het werkelijk medelijden der menschen op te wekken. Als je hoed afwaait in de straat, volg hem met kalmte en waardigheid. Er zal wel een ander zijn, die hem voor u naloopt en opraapt. Schending van neutraliteit. Dezer dagen was te Rotterdam een hoeveel, heid salpeter aangevoerd met vermoedelijke be stemming naar Spanje, waarvoor een cargadoor gezocht werd. Vrijdag kwam het Noorsche stoomschip Fr am van Hamburg in hallast naar onze tweede koopstad en begon met het inne men van ongeveer 600 ton salpeter. De politie, hiermede in kennis gesteld, zond een inspecteur en eenige manschappen aan boord, met last een eventueel vertrek van de Fram te beletten. Zaterdag hebben zich de waarnemende procu reur-generaal, de officier van justitie, de hoofd commissaris van politie en de commandant van het wachtschip Dufa naar de Fram begeven, waar, bij afwezigheid van den kapitein, de le stuurman is ondervraagd. De kapitein was aan wal gegaan met den reeder van de FramRehde uit Hamburg; deze is inmiddels weder naar Hamburg vertrokken, ten einde de zaak met de reederij te bespreken. Na dit bezoek aan boord is de bewaking van de Fram door de marine overgenomen, die met een gewapend detachement aan boord en een gewapende sloep langszijde een eventueel ver trek van de Fram zal beletten, terwijl boven dien een inspecteur van politie aan boord is, vertegenwoordigende het civiel gezag. Met inklaring van de Fram had zich de firma Wambersie en Zoon belast. De stuurman had verklaard, dat de Fram voor BayonDe (even benoorden Bordeaux) be stemd was. Deze verklaring was in strijd met het gerucht, dat verschillende cargadoors aange zocht waren om eene groote hoeveelheid sal peter naar eene Spaansche haven te vervoeren. Zondag heeft de kapitein van de Fram voor den officier van justitie te Rotterdam erkend dat de lading gezuiverde kali-salpeter bestemd was voor Gijon, een haven op de Noordkust van Spanje. De kapitein is met zijn principaal in overleg getreden over eene andere bestem ming aan de lading te geven. De Fram blijft te Rotterdam, zoo lang de officier van justitie geen vergunning tot vertrek verleend heeft. Te Gent zullen de metselaars Donderdag het werk staken. Te Brussel heeft het gerucht geloopen, dat de Koningin met haar paarden en rijtuig in een vijver van het park te Laeken was gereden. Dit gerucht bleek onwaar. Het rijtuig was aan den kant blijven staan, en alleen de paarden namen een onverwacht bad. Te Beziers heeft een vrouw haar man in bed vermoord, door hem met een bijl het hoofd af te hakken. Te Fiers (dep. Orne) had Zaterdag een ernstige ontploffing plaats in een apotheek. Vele voorbijgangers werden gekwetst, terwijl ruiten van de huizen aan de overzijde werden be schadigd. Men blijft te Madrid van een aanstaande ministerïeele crisis spreken, maar officieel ont kent inen dat. Het instorten van een huis te Berlijn was het gevolg van een ontploffing. Deze werd veroorzaakt door een der bewoners, die in ver binding stond met anarchisten en proeven nam met een nieuw springmiddel. De schul dige werd het eerste offer van de ramp, die verder vele gekwetsten deed vallen. Te Weenen is de ingenieur Leo Arnoldi overleden, de bouwmeester der Gaisberg- en Schneebergbahn, den Krühberger tunnel en den onderaardschen spoorweg bij Mainz, toen voor eenige jaren aldaar de groote omlegging der lijnen werd tot stand gebracht. Een stad zonder honden is op dit oogen- blik Pisek, in Bohemen. Tengevolge van een sterfgeval aan hondsdolheid heeft het stads bestuur korte metten gemaakt en bevolen, dat alle honden gedood moesten worden. Door dit besluit ban Pisek er zich op beroemen ter wereld de eenige stad zonder honden te zijn. Te Graz zal in Augustus een congres plaats hebben van vereenigingen tot bescher ming der vogels, vooral in verband met. de gruwelijke damesmode om vogels op de hoeden te dragen. Er worden afgevaardigden van 200 vereenigingen verwacht. Of daaronder ook dames-vereenigingen zijn, wordt niet vermeld- In een club te Kaïro heeft prins Ahmed Saffedin zijn oom Ahmed Fuad met een revol ver een ernstige wonde toegebracht. Het Engelsche vaartuig Maidland is bij Melbourne vergaan. De 15 opvarenden ver dronken. Uit Indië komen gunstige berichten over de pest. Te Calcutta geen nieuwe gevallen. Uit Simla wordt gemeld, dat onder de door prof. Hafftkine behandelde lijders de sterfte met 70 a 90 pCt is afgenomen. Kannibalisme in Nieuw-Guinea. Volgens een te Brisbane ontvangen bericht uit Mana Mana (Nieuw-Guinea) hadden 14 ont vluchte gevangenen een bevriend dorp aange vallen en 18 menschen opgegeten. Bisschop Whipple van Minnesota gaf eens iets in bewaring in een tent van Indianen. „Is het Uier veilig vroeg hij aan het opper hoofd. „O zeker," was het onverwachte antwoord. „Er is hier geen blanke honderd mijl in den omtrek." Joachim als deskundige. De beroemde violist Joachim was deze week te Berlijn als deskundige voor den rechter ge roepen. Iemand had van een muziekinstru mentmaker een „viool" gekocht voor 5l/a mark, die in de prijscourant trots dien lagen prijs als zeer goed „bespeelbaar" was aange duid. De kooper beweerde dat het louter „speelgoed" was en klaagde den verkooper aan wegens bedrog. De rechtbank hoorde eenige andere instrumentmakers, die verklaarden dat de viool voor den prijs niet te duur was. Het waren violen voor beginners, voor kinderen. De beklaagde nam toen zelf de viool en speelde er een deuntje op, dat niet fraai klonk, maar dat kwam meende hij omdat hij eigenlijk violoncellist was. Daarna werd Joachims ge voelen gevraagd. Deze verklaarde niet gedacht te hebben, dat er zulke goedkoope violen be stonden, behalve voor speelgoed. Maar hij was bereid het instrument te keuren. En hij nam het op, deed eenige streken en speelde toen het begin van een volkslied, dat zoo fraai klonk dat alle toehoorders lust hadden in de handen te klappen. „Mooi is het niet", was Joachims advies, „maar bespeelbaar is zij wel". Aan het openbaar ministerie bleef toen niets anders over dan vrij spraak te vragen en zoo was dan ook het vonnis. De kooper kon zijn viool meenemen, met den troost dat die, al is zij geen Stradivarius, dan toch door Joachim bespeeld ig. Blijkens heden alhier ontvangen markt- telegrammen waren de markten overal stijgende Te Rotterdam was Zeen wsche tarwe per hectoliter f 12.50 en hooger. {Men zie het gewone telegraphische marktbericht op de gebruikelijke plaats). Te Amsterdam was Mei-tarwe f 40 per 2400 kilo hooger dan jl. Maandag. Te Londen waa de prijs 2 shilling hooger dan de vorige week. Terneuzen. Donderdag zal alhier de com mandant der eerste divisie plechtig uitreiken de bronzen medaille van de Oranje Nassau- orde aan Adam en Van der Waal, in tegen woordigheid van een groot aantal marechaus sees en officieren uit Zeeland en Noord-Brabant. Ni8se. Ter veemarkt alhier waren heden 51 stuks aangevoerd. De prijzen waren rede lijk. De premie voor den grootsten aanvoer werd toegekend aan P. Bostelaar alhier en die voor den grootsten aankoop aan P. Mange to Goes. 's Gravenhage. Bij de heden gehouden trekking der vijfde klasse van de Staatsloterij viel op no. 12546 f 50.000en op no. 11123 f 10.000. Benoemd tot ontvanger der directe belastin gen te Dalfsen J. C. Altorffer, surnumerair te Middelburg. Amsterdam. Bij de heden alhier gehouden aanbesteding voor het bouwen van een nieuwe beurs waren 25 biljetten ingekomen. Hoogste inschrijver was de heer Elshout te Schevenin gen voor f 1.205.000, laagste de heeren Cerlijn en De Haan te Amsterdam voor f 942.860. Parijs. Van 581 districten is de uitslag bekend. Gekozen zijn 173 republikeinen, 104 radicalen, 41 socialisten en 47 monarchisten.2 Er moeten 181 herstemmingen plaats hebben. De verkiezing is een volkomen vernietiging der revisionisten in zake Dreyfuss. Key-West. Van Haïti komt het bericht dat het eskader van admiraal Sampson Zondag ge zien is ten Noorden van het eiland. 17 Spaansche schepen zijn bij Portorico gezien. Het bericht omtrent een hevig kanonvuur wordt bevestigd. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 13 Mei. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. buitengewone bestratingen op den Rijks grooten weg der le klasse no 3 op W al c h e r e n. Raming f 1000. Zaterdag 14 Mei. Middelburg. Gebouw polder Walcheren 11 u.onderhoudswerken, 4 perc. Aanwijzing 1113 Mei. Bouwen 3 nieuwe bruggen, 2 perc. Inlichtingen oppercommies. Oo8tkapelle. Gons.Geref.kerkbouwen van eene Pastorie. Kerkeraad. Zaterdag 21 Mei. Cortgene. Gemeentehuis 10 u.onder houdswerken Anna-polder. Aanwijzing 14 en 17 Mei 10 u. dijkpaal no 1. Stavenisse. Gemeentehuis 10 u.onder houdswerken waterschap Stavmisse. Aanwijzing 14 en 18 Mei bij De Vlieger. Vrijdag 27 Mei. Borssele. Directiekamer 2 u.onder houdswerken waterschap Ellewoutsdyk en polder Borssele. Raming f 25.532. Aanwijzing 20 Mei te Ellewoutsdijk en 23 Mei te Borssele. Wissekerke. Directiekeet Anna Friso- polder 10 u.: verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken. Aanwijzing 20 en Maandag 23 Mei. Zaterdag 28 Mei. Walsoorden (gem. Hontenisse). Loge ment- Adriaansens 11.50 u.onderhoudswerken waterschap Walzoorden. Raming 5586.88. Aanwijzing 21 en 24 Mei 10 u. Z a a m s 1 a g. Gemeentehuis 2 u.onder houdswerken der Margaretha-, Kleine Huisscns- en Eendragt-polders. Raming f 9536. Aan wijzing 21 en 24 Mei Dijkhuis aan den Margaretha-poldex. Vrijdag 3 Juni. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het verlagen en herstellen van strandhoofd no 8 aan de Oude Hoeve aan de Noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zee- werken in Zeeland. Raming 2000. Aanwijzing 27 Mei op de plaats. HERUK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Poortvliet, 10 Mei. Scherpenisse, 11 Mei. St. Maartensdijk, 12 en 13 Mei. Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Duivendijke, 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Vergaderingen. Concerten enz. Middelburg. Vrijdag 13 Mei. Uitvoering Zangv. Con cordia. Concert- en ge hoorzaal 8 u. Vrijdag 13 Mei. Vergad. loge La Comp. durable. Lokaal 7Va u- Maandag 16 Mei. Verg. Zeeuwsche Hypo theekbank. St. Joris 2 u. Dinsdag 17 Mei. Concert Oefening en Uit spanning. Concert- en ge hoorzaal 77» U. Woensd. 18 Mei. Buitengew. Verg.Polder bestuur van Walcheren. Polderhuis Abdij 1 n. Donderdag 19 Mei Maandag 30 Mei Tentoonstelling Schilde rijen mej. Koster. Kunst museum, Montevideo. De Spaansche kanonneerboot Temerario is vertrokken. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Maandag O Mei. Rotterdam. Telegram van den make laar H. van Randwijk). Ter markt van heden was op de weder verhoogde pry zen algemeen minder te doen en werd slechts voor behoefte gekocht. Zaterdag 7 Mei. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch fr. 29. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 30.25. Pesth. Tarwe vast. Zaterdag 10.51 fl. Vrijdag 10.64 fl. B e r 1 ij n. Geruchten omtrent een in Rusland uit te vaardigen uitvoerverbod hebben, hoewel ze volkomen ongegrond schijnen te zijn, eene vaste stemming veroorzaakt. De handel werd echter niet levendiger. Tarwe en rogge ver beterden Blechts eenigazins op de latere ter mijnen, waarvan de prijzen in verhouding veel minder dan op spoedige levering gestegen waren. New-York dis. 160; vorigen dag 143 Vs* Chicago 167 j 1493/<. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum- Plaat». Voorwerpen. Informatie» 11 Mei Middelburg, laboedel, Verhulst. 11 Schooadijke, Inspan, Koksma. 11 Middelburg, Geweren, Cut?. Reg. en Dom. 12 Sehoondijke, Huis enz., Hainmacher 17 d Groede, Beeatiaal, Hammacnur 18 ÏVateriandk. Inspan, Koksma. 25 Serooskerke, Huis, De Vos. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Ixidië. Genua(Nederl.)10 Mei 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.). 13 Mei 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 13 Mei 1.05 's nam Marseille (Lloyd) 17 Mei 6.30 's avonds. Napels (Duitsche dat.). 30 Mei 1.05'snam. Brindisi (Eng. dienst). 20 Mei 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd) 20 Mei 6.30's avonds. Marseille (Fr.dienst). 21 Mei 5.45's morgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust, terwijl daags te voren eene voorloopige verzending plaats heeft te 6.30 's avonds. P a d a n g wordt alleen aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland. Over Brindisi, Britsche booten, heeft, daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 6.30 's avonds en een suppletoire op de gewone vertrekdagen te 6.30 's avonds. Algemeen Overzicht. 't Scheen voor een paar weken, dat de ver j kiezingen in Frankrijk een

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2