MÉnsde Courant BUITENLAND. BIJVOEGSEL VAÏf DE VAN Maandag 9 Mei 1898, no. 108. Middelburg 7 Mei. BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is aan den commies der posterijen 2de kl, W. F. van Oidenboigh, wegens Iichaarasge- breken, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit 's lands dienct; en is de commies der posterijen 2de kl. J. J. L. Bedloo de Bronovo uit 's lands dienst ontslagen. Lijsten van Hoogstaangeslagenen. In de St. Ct van 5 Mei waren opgenomen de lijsten van hoogstaangeslagenen in de Rijks directe belastingen in al de provinciën. Het volgende staatje geeft daarvan een overzicht Bevol Aantal Laagste gez. Provinciën king. lioogst- bedrag van aangesl. aanslagen. Drente 130.704 87 290.58 N.-Brabant. 509.628 339 430.15 Limburg. 255.721 170 359.15 Z.-Holiand 949.641 633 1.028.52 Friesland. 335.558 223 465.637s Zeeland. 199:234 132 452.81 Overijsel 295.445 196 525.23 Gelderland. 512.202 341 732.83 Utrecht. 221.007 147 1,204.73 N .-Holland 829.489 552 923.63 Groningen 272.786 181 527.59 De opgaaf van Zeeland gaven wij reeds uitvoerig. ONDERWIJS. Volgens eene mededeeling in de N. Zon dagsbode is op het graf van wijlen mej. Jonk alhier nu een steen nedergelegd, die tot op schrift draagt J. J. JONK geb. 4 April 1845gest. 22 Januari 189S. In leven hoofdonderwijzeres van de Chr. Burger school voor meisjes alhier. Een zachtmoedige en stille geest is kostelijk voor God. 1 Petr. 34 In plaats van den heer Herman Snijders, die bedankt heeft, omdat hij in de examen commissie Milit. academie zit, is voor het eind examen H. B. scholen in Zeeland benoemd de heer A. Borgeld te Goes. (G. Crt.) Tot onderwijzeres te Oats is benoemd mej. G. J. van der Werfi' te Tholen. Ter beschikking van den^ gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië kunnen wor den gesteld zestien onderwijzers, om te worden benoemd tot onderwijzer der 3de klasse bij het openbaar lager onderwijs voor Europeanen en daarmede gelijkgestelden daar te lande. Voor nadere inlichtingen verwijzen wij naar de St. Ct. van heden, no. 106. LANDBOUW. AFDEELING ZEELAND van het NEDERLANDSCH RUNDVEESTAMBOEK. Ten vervolge op het in ons vorig nommer medegedeelde omtrent het verhandelde op de Vrijdag te Goes door die afdeeling, onder voorzitterschap van den heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury, gehouden vergadering, wordt ons het volgende geschreven Na de pauze werd voortgezet de behande ling der agenda voor de algemeene vergade ring op 24 Mei te Loenen aan de Vecht. Met betrekking tot het doen eener inzending van rundvee naar de tentoonstelling te Parijs in 1900 werd de wenschelijkheid uitgesproken om op verwezenlijking van dit idee aan te dringen. Men was van oordeel, dat de Neder- landsche veestapel daar een flink figuur zou kunnen maken. Bij de bespreking van de op genoemde agenda Een avond van «kunstgenot". Dat komt er nu van, als je liefdediensten waarneemt In den regel heb je daar geen pleizier van! Een paar dagen geleden komt mijn vriend ho, bijna had ik zijn naam gezegd, en dat mag niet. Ik bedoel hem, die de muziekverslagen schrijft voor de Middelburgsehe courant; en wie dat is, mag de groote wereld niet weten. Mijn vriend dan komt me vragen, om voor hem de opera-uitvoering door het Italiaansche opera gezelschap Cospi bij te wonen en er een ver slagje over te maken. „Zie je", zegt hij tegen me, „ik heb gepro beerd, mijn lessen van Vrijdagavond te ver schikken, maar ik kan onmogelijk; neem jij het nu eens voor me waar!" „Maar, kerelmuziek critiseeren, een verslag van een opera-uitvoering nogal, notabene Daar ben ik niet voor in de wieg gelegd. Ik zing af en toe wel eens een liedje, maar die hooge muziek, daar kan ik heelemaal niet bij „Och kom", zegt hij, „dat is zoo erg nietJe leest eerst maar wat een ander ge schreven heeft; daar kun je j e voordeel mee doen!" „Ei zoo, en hoe dan Enfin, om kort te gaan, hij weet me te be praten. Ik zou hem dien dienst bewijzen. Hij stuurt me een dik boek met Middelburgsehe kranten, een heele vracht papier, waar een en voorkomende vraag: Wat kan de vereeniging doen om den uitvoer van Nederlandsch vee naar Rusland te bevorderen? kwam weder de be strijding van tuberculose ter sprake. Ook voor den uitvoer naar Rusland is het noodig, dat onze veestapel zoo gezond mogelijk is. In verband met de gevoerde discussie werd de volgende conclusie aangenomen „Om te bevorderen dat de uitvoer van het Nederlandsch vee naar Rusland bevorderd wordt, is het noodzakelijk dat de inenting tegen tuberculose algemeen wordt." Tot afgevaardigden naar bovengenoemde vergadering werden gekozen de heerenW. Kakebeeke, C. Zuidweg en J. Giljam. Verder werd besloten de zomervergadering dezer afdeeling alweer te Vlissingen te houden. Omtrent het rijkssubsidie werd medegedeeld dat de uitgaven voor 1897 beliepen f 2002.46 en de ontvangsten f 1885, zoodat er een kwaad slot ontstond van f 117.46. Uit het verslag bleek dat het aantal bekroon de dieren hier in Zeeland grooter is dan in de Noordelijke provinciën, waaruit voortvloeit, dat er hier mindere pry zen kunnen uitgeloofd worden dan in die provinciën. Dit valt te betreuren, want kon men bier hooger prijzen toekennen, dan zouden de stieren van 2l/s jaar, die dan voor de fokkerij op hun volle kracht komen, langer aangehouden wor den, en niet, zooals nu, gemest|'en dan ter slachtbank geleid. Daarom vooral zou het wenschelyk zijn dat het subsidie nog wat ver hoogd werd. Werd in het begin der vergadering door den voorzitter gewezen op de geringe opkomst, dit werd aan bet eind ervan nog eens aangeroerd en er daarbij op gewezen dat van Schouwen niemand tegenwoordig was, omdat de provinciale boot geen morgendienst van Zierikzee deed. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de dienst beter geregeld wordt, in dien zin dat des morgens van Zierikzee gevaren werd en er gelegenheid werd gegeven om des avonds nog derwaarts terug te keeren. Het programma is verschenen van de al gemeene vergadering der Maatschappij tot be vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland te houden te Tholen op Woensdag den 15en Juni a.s., en van de tentoonstelling van paar den, rundvee, schapen, varkens, pluimgedierte enz., te houden op Donderdag d. a. v. door de afdeeling Tholen dier maatschappijop een wei land van den heer A. J. de Wit Andriessen buiten de Oudelandsche barrière. Behalve de gewone werkzaamheden, zal op de algemeene vergadering uitgebracht worden een rapport over een te Vlissingen ingericht abattoir voor den uitvoer van vleesch naar En geland. Na de vergadering wordt de traditioneele rijtoer gehouden. Voor de tentoonstelling worden gevraagd landbouwpaarden van verschillend ras, waar voor prijzen van f 40 tot f 5 worden uitge loofd; rundvee van allerlei soort, met prijzen van f 25 tot ƒ10; schapen, geiten, varkens en pluimgedierte met prijzen van 10 tot 1.50. Verder wordt in het programma gevraagd boter van een roomboterfabriek en van land bouwers met prijzen van f 5 tot f 2.50land bouwwerktuigen met prijzen van f 25 tot ƒ10 en paardentuig en hoefbeslag voor den land bouw met prijzen van 10 tot ƒ4. Na afloop der tentoonstelling wordt de ge wone gemeenschappelijke maaltijd gehouden. Op den dag der tentoonstelling houdt de afdeeling Zeeland van het E. Paardenstamboek eene vergadering, terwijl ook een extra keuring plaats heeft van paarden ter opname in het genoemde stamboek. Verschillende" Berichten. Aan het eind der vorige week waren pl. m. 1000 leden van den Algemeen Ned. Diamantwerkers Bond werkloos. Naar verwach ting zou dat cijfer deze week enorm klimmen. Dit is een gevolg van den oorlog tusschen Spanje en Amerika. Nu Paulus van Dijk definitief heeft be richt geen aanklacht tegen mr P. J. Troelstra te zullen indienen, vervalt de bestemming der gelden, voor zijn overtocht en voor het voeren van een proces bijeengebracht. De inzenders der gelden voor dat fonds worden thans in de gelegenheid gesteld, óf die gelden terug te vragen, óf ze in het belang der Hogerhuis-zaak verder te doen besteden. ander over de vorige uitvoeringen in staat en ik lees die dingen na. De schrik slaat me om het hart. Vooreerst zie ik, dat den vorigen keer heel andere namen genoemd zijn dan nu alleen de sopraan is eender. Van overschrijven van de vorige critiek kan dus niets komen. Maar dan lees ik daar van „gemakkelijke manier van zingen", „aanzetten van den toon", „into natie", „register", „timbre", „actie", „ensemble", brr. weet ik wat al meer. Wat weeteen gewoon christenmenseh nu van al die dingen af? Maar ik had mijn woord gegeven en moest er dus wel aan gelooven. Ik trok naar den schouwburg. „Van der Leijé, heb je nog een plaatsje in de stalles voor me „'t Is zonde ja, meneer, u kan nog uit zoeken Nu, uitzoek was er genoeg: in de stalles 10, in de loges 15 menschen. Op den tweeden rang, met inbegrip van het geheele buffetper- soneel en van alle suppoosten, ongeveer 25 a 30 menschen. Boven, alles en alles, mis schien 50 „muziekliefhebbers." Hè, hoe onge zellig zag de Behouwburg er uit „Tekstboekje, meneer?" „Asjeblieft, Jongepier!" Drommels, wat ziet dat er mooi uitBoven aan een aankondiging van een mineraalwater, dan „programma", verder een paar bacchanten op een carnavalonderaaneen advertentie over brandkasten. Hoe komen zij aan de coui- Door de recherche te Rotterdam is in een Tehuis voor vrouwen aangehouden een Duit- sche vrouw, die verdacht wordt in Duitschlaud kindermoord gepleegd te hebben. Haar uitle vering is aangevraagd. Te Amsterdam viel een dertien-jarige jongen, die over een plank van het eene dui- venplat naar het andere wilde gaan, en kwam op een binnenplaats neer. Naar het Israëlietisch gasthuis vervoerd, is hij daar overleden. Te Zaandam is een krytmolen afgebrand. Te Utrecht had, terwijl een lijkstoet door de straten trok, een tragisch voorval plaats. Een koetsier van een der volgkoetsen werd door een beroerte getroffen. Hij werd door de daar geposteerde brugwachters en eenige om standers van den bok gedragen en naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij, zonder het be wustzijn herkregen te hebben, is overleden. Te Herpt, bij Heusden, sloeg de bliksem in de woning van een landbouwer zonder evenwel brand te veroorzaken. De vrouw des huizes werd aan de eene zijde licht geraakten bewusteloos op den vloer geworpen. De straal schijnt door den schoorsteen naar binnen ge komen te zijn tenminste deze werd gedeelte lijk vernield. Nabij het station Gilze-ltijen is door een goederentrein een persoon ingereden en gedood. Nationale Tentoonstelling van Vrouwen- Arbeid. Het onderwijs-congres zal gehouden worden 10, 11, 12 en 13 Augustus. Als inleiders zijn reeds ingeschreven de heeren Haanstra, Tutein NoltheniUB, Beekman, Ligthart, en de dames: Van Eelde, Kosters en Heyermans. Bewijzen van lidmaatschap zijn voor leden van onder wij zers-eorporatiën of voor leden van eenige vrouwen vereeniging verkrijgbaar tegen over making van 1.25 en voor andere belangstel lenden tegen toezending van 2.50 aan het adres van de 1ste penningmeesteres mej. K. W. Oudegeest,Van Galenstraat 8a 's Gravenhage. Het congres-bureau stelt op aanvrage een barer leden beschikbaar om in onderwijzers- of vrouwenvereenigingen het congres-programma toe te lichten. Alle informaties verstrekt de 1ste secretaresse mej. A. v. Wijk de Vries, Oostvestplein 27, Rotterdam. Een Italiaansch impressario heeft er de Marseillanen laten inloopen. Verleden week werden te Marseille met veel ophef de voor stellingen aangekondigd van een Italiaansche opera. De impresario liet groote biljetten aan plakken en de zaal schoonmaken, nam danse ressen aan, die hem ieder 25 fr. waarborg moesten geven, en liet het bespreekbureel openen. Er was dezen winter te Marseille weinig mu ziek te hooren geweest, zoodat de menschen nog al goed opkwamen. Maar twee uren vóór de opening der zaal kwam de impressario aan de controle, liet zich het geld afgeven, ging naar het station en stapte in een trein naar zijn vaderland. De deuren gingen niet opener was geen troep, geen orkest, niets. De Marseillanen wa ren leelijk opgelicht. De Fransehe regeering waarschuwt het publiek zich niette laten verleiden naar het goud land Klondyke te trekken. De kansen op winst wegen niet op tegen de gevaren en ontberingen. Vrijdag ochtend te half vijf is te St. Ni- colaas de groote nieuwe fabriek der firma Bru- wiere, evenals de'daarbij behoorende weverij geheel verbrand. Een vischsmak uit Grimsby is, tengevol ge van aanvaring, in de Noordzee met alle opvarenden gezonken. In bet Engelsche lagerhuis begon het lid Mc Hugh het stellen van een vraag aldus „Naar het oordeel van de beide zeer eerwaarde gouvernementeele machines De voorzitter verzocht hem deze uitdrukking terug te nemen en de spreker vervolgde dan, rustigde beide vertegenwoordigers der regeering" enz. Er werd braaf gelachendaarmede was het incident uit. Voor eenige weken maakten wij melding van een schandaal in de City, waar eenige gemeente-ambtenaren waren betrokken in knoeie rijen met leveranciers. Thans zijn 8 van de 10 bedoelde ambtenaren ontslagen. Omstreeks 40 jaren geleden werd in het Iersche district Cavan zekere miss Hynes vermoord, die ongenoegen met haar pachters had. Twee van de drie moordenaars werden binatie Aan de achterzijde„Tournee Willem Boesnach". Ik vraag me zelf af, wie van de gekleurde clowns, die op het prentje afgebeeld staan, nu Boesnach verbeelden moet, en of de dames, die er ook op staan, misschien de geïl lustreerde reclame voorstellen voor het elixer, dat onderaan het blaadje geadverteerd wordthet heeft er wel een beetje den schijn van. Maar laat ik verder gaan zien, wat we te hooren krijgen. Dat zal aan de binnenzijde staan! Jawel, morgen brengen! Opera-uitvoe ring tableau de la troupeLucia di Lommermoorenz. enz. Nu ben ik nog even wijsProgramma wel, maar tekstboekje nietEn voor dat vod moet ik nog 10 cent betalenEn ik, die nog niet eens al die com ponisten bij name ken, die geen Italiaansch versta, die in geen velden of wegen zal kunnen raden, wat me daar voorgezongen zal wor den Hoe moet ik daar in 's Hemels naam een verslag van maken Ik kijk rond. Waar is het orkest? Is er niet. Waar is dan de piano? Is er niet. We zullen toch geen a Capella-muziek krijgen? Nu, als ze maar goed is, mij ook wel. Daar gaat het scherm opde piano staat op het tooneel! Zeker een goede; ze is bepaald veel gebruikt, want de splinters han gen onder aan het klavier Hó, hoe gek! zoo'n leeg tooneel met niets niemendal dan een piano, waar geen meuach op speelt! Hoe zou dat met die destijds opgehangen, maar de derde was zoek en bleef het, hoewel een belooning van 100 pd. op zijn aanhouding werd gesteld. Dezer dagen kwam de moordenaar, die inmiddels een oud man was geworden, uit Amerika in Ier land terug, en werd terstond gevangen genomen. Waarom deze misdaad niet verjaard is, vin den wij niet vermeld. Te Aken had zich een wever met. een brandende pijp te bed begeven. Er ontstond brand en toen men te hulp kwam, vond men den man als verkoold lijk. Tengevolge van een gasontploffing ia te Berlijn een gedeelte van een huis ingestort. Een persoon werd daarbij gedood. Milliard G. Day te Baltimore moet een bewerking uitgevonden hebben, om, door mid del van electriciteit, uit gras en andere groen ten boter te verkrijgen, die geheel en al overeenkomt met echte natuurboter. De in China, vermoorde Fransehe zende ling heet Bertholet, en was uit Puy-de-Döme. De moord is 21 April gepleegd. Een spelden veirslinder. Dr Thomas Aunandale heeft in het hospitaal te Edinburg een 12-jarigen knaap behandeld, die vertelde eenige spelden te hebben ingeslikt. Daar het kind te kennen gaf, alleen wat pijn in de maagstreek te gevoelen, sloeg men eerst niet veel geloof aan 't geen hij zeide. Maar tengevolge van een dosis ricinusolie kwam er een groot aantal spelden te voorschijn, eenige recht, andere gebogen. In de daaropvolgende twee weken raakte hij nog een collectie van allerlei vreemde voorwerpen kwijt, waarvan dr A. het volgende lijstje heeft opgemaakt: 52 spelden, 1 naald, 5 spijkers met grooten kop, 3 kleine spijkers, 1 knoop, 4 draadnagels, 3 schoenspijkers. Deze wonderlijke verzameling had zich in het spijsverteringskanaal opgehoopt, zonder tot eenige stoornis in de gezondheid aanleiding te geven. Het zou interessant geweest zijn om te trachten met behulp der X-stralen de juiste ligging der verschillende voorwerpen in maag en ingewanden na te gaan. Dit ongelooflijke bericht bevat bet Mbld. tegen de veroalschingen. Algemeen Overzicht. Onder hoogst matige belangstelling wordt morgen in Frankrijk de groote stembusstrijd gestreden. Om groote beginselen gaat het niet, want de grondwetsherziening en de inkomstenbelasting, de beide hoofdpunten van versehil tusschen het radicale en het republikeinsche programma, brengen de gemoederen niet in beweging. Ook de handelspolitiek is niet op den voor grond getreden, zoodat er nog minder sprake van is, dat de stembusstrijd om een wat vrij zinniger tarief van invoerrechten loopt. Yan een ernstige poging om het daarheen te leiden, is zelfs geen sprake geweest. Wonder is dat niet, waar men vooruit kan "weten, dat het een hopelooze strijd zou zijn. Hetzelfde kan men, naar wy gelooven, zeggen van de pogingen om het militairisme op den voorgrond te stellen. De bekende uitingen van vele generale raden, die doorgaans eenstemmig moties van vertrouwen in en hulde aan het leger en de legerchefs aannamen, deed anders vermoeden, dat het met de verdwazing der geesten treurig gesteld was. Maar toch blijkt uit de verslagen der kiesvergaderingen niet, dat de strijd om het leger loopt. Een paar Parijsche bladen, o.a. Rocheforts Intransigeant, hebben getracht van de candi- daten besliste verklaringen te erlangen, dat zij zich in elk geval tegen een heropening van de zaak-Dreyfuss' zullen verzetten. Op die lijst prijkt o. a. de naam van den monarchaal George Berry, die op een kiezers vergadering den schandelyken moed had te zeggen of Drey fuss schuldig is op nietik ben tegen de revisie van het proces. Dat vele Franschen zoo dachten en het zelfs in hun huiskamer uitspraken, is bekend o. a. uit den brief van den heer Ch. Boissevain die in Januari eenigen tijd te Parijs vertoefde. Maar dat iemand dit in het openbaar durft zeggen, zonder vrees zich voor goed tecompro- mitteeren, is een droevig tóeken des tijds. „opera" moeten gaan? Zouden ze dan die piano in een hoek duwen Goddank, daar komt iemand. Netjes, deftig in 't zwart. Hij maakt een buiging, gaat zitten en begint te preludeeren. Nu, veel verstand heb ik er niet van, uiaar ik geloof toch, dat die piano beter dagen gekend heeft. Enfin, laat me oplettennu zal 't gaan komen eerst een duo voor tenor en baryton. Die tenor was, vol gens mijn vriend, de vorige maal zoo goed; nu staat er wel een andere naam op 't pro gramma, maar 't zal toch weer wel goed zijn. Zouden ze aardige costumes aan hebben Daar komen ze twee heeren in 't zwart, met witte handschoenen en witte dassen. Die eene heeft zeker last met zijne handschoenen gehad, want zijn duim zit er niet goed in. Hemel, wat keel zet die tenor opAfgerazend nog toe, wat longen moet zoo'n man hebben En wat ziet die baryton er allerdolst uit, als hij zoo vlak voor het voetlicht komt en zijn snor en sikje allerdwaasste schaduwen over zijn neus en zijn oogen werpenNet een Me- phisto Ook een gek idééeen opera-uitvoering in rok met sterk voetlicht en donkere zaal Is 't uit? Zoo; mooi vond ik het eigenlijk toch niet. Misschien zal die alt, die nu volgt, beter zijn. Een alt, als ze goed is, heeft een mooi geluid; die van de vorige maal zong heel goed, zegt mijn vriend. Daar komt ze. Bahwat staat ze daar stijf, net een wassenbeeld 1 Ik geloof haast, dat ze verkouden Maar het lijstje van aanboveling, dat da roode markies gaf, vertoonde zooveel hiaten, en was zoo'n mengelmoes van partijen, dat meu kan zeggen, dat Rochefort totaal fiasco heeft gemaakt. Het gevolg is geweest dat 14 aftredende socialisten, van wie slechts 4 bij Rochefort genade hadden gevonden, verklaren dat zy vier jaar lang schoudor aan schouder hebben ge streden, en daarom protesteeren tegen bet misbruik, dat van de namen van enkelen hun ner wordt gemaakt, door hen tegenover elkan der te stellen. Over het algemeen is de stemming du8 mat, en is geen drukke opkomst der kiezers te ver wachten. Met betrekking tot de candidaten is meer belangstelling opgewekt. 2038 gegadigden voor 581 zetels, waarvan alleen te Parijs 353 voor 42 plaatsen. Maar terwijl dit totaal wijst op een groote begeerte naar een zetel in het Palais Bourbon zijn er weer twee andere verschijnsels, die op een afnemende belangstelling wijzen. Bijna 1/10 der aftredenden heeft zich niet herkiesbaar gesteld, terwijl in 103 van de 581 districten de aftredende geen tegeneandidaat. heeft. Tot de gelukkigen, die aldus zeker zijn van hun verkiezing, behooren Méline en Barthou, benevens Dupuy, Maclcau, Reille, De Mun, Deschanel, (door de Figaro als aanstaand kamerpresident aangewezen) Poincaró en abt Lemire. Jammer slechts, dat Frankrijk niet het voor beeld van Engeland, België en Nederland heeft gevolgd, waar de eenige candidaat van rechts wege verkozen wordt verklaard. Nu zullen de kiezers in die 103 districten zich toch den gang naar de stembus moeten getroosten. In de 478 overige districten dingen dus 1935 candidaten naar een plaats. Dit cijfer is vol doende bewijs, dat de strijd veelal over per sonen zal loopen. De vooruitzichten worden voor de gematigde partijen gunstig geacht, vooral door den steun, die een groot deel der royalisten aan de gouvermenteele candidaten zal verleenen. Officieel zal de reactie dus niet veel winnen, maar de ervaring der jongste tijden heeft be wezen, dat deze meer invloed heeft, dan de verdeeling der partijen aangeeft. Volgens de laatste, tot 1 Januari bijgewerkte statistiek, waren de 581 leden der vorige kamer verdeeld als volgt204 regeeringsrepublikeinen 53 leden der Union progressists36 rallies, 58 leden der rechterzijde, 107 der vooruitstrevende linkerzijde, 70 radicaal-socialisten, 53 revolu tionair-socialisten. De kamer dankte haar samenstelling aan een kiezerspersoneel van ruim 10.000.000 kiezers, van wie echter meer dan 7t thuis bleven. Dat de opkomst ditmaal hooger zal zijn, is zeker niet te wachten. Beknopte Mededeelingen. In het debat, dat deze week in de Belgi sche Kamer werd gevoerd, zeide Nyssens, dat men alleen zou kunnen klagen dat de vrouwen niet kiesbaar zijn en mevr. Alice Bron hier niet kan zetelen. L. Defuisseaux: Gij zijt waarlijk al te geestig! Vander velde: Gijlieden zoudt wellicht Miss Carpette (de beruchte koppelaarster) hier zitting geven! Rumoerrechts.) DemblonEn prinses LouiseLevendige opschudding.) Picqu art heeft Le Jour aangeklaagd we gens het beweren van dat blad, dat de overste te Karlsruhe herhaaldelijk een onderhoud met Schwarzkoppen had en dat daarvan een photo graphic bestaat. Ongelukkig kan de zaak niet voor de assises komen, zoodat een veroordee ling alle zedelijke beteekenis mist, daar de cor- rectioneele rechter oordeelt zonder de waar heid der feiten na te gaan. Bismarck is sedert eenige dagen verkouden, maar het gaat wat beter, en hij heeft zijn ge wone levenswijze weer hervat. In den Oosten rijkschen Rijksraad duren de debatten over de instelling eener com missie voor de taairegeling voort, maar zij vorderen niet, daar een bijzonder groot aantal sprekers is ingeschreven. De Czechen willen Dipauli, na zijn bekende verklaring over de taalverordeningen, uit de rechterzijde werpen. Dipauli is door een com- is. Nee, dat vind ik ook al niet mooiWat komt er nog meer? Duo voor sopraan en barytonpotpourri voor sopraan, baryton en ensemble. Ensemble dat is allemaal tegelijkdat zal me wel be vallen Neen, eigenlijk vond ik het ook nog niet mooi Later kwam er nog iets, dat veel geleek op een voorstelling van „drie juffers in 't groen", maar dat boeide me ook al nietEn anderen blijkbaar ook nietwant er was o. a. een meneer, die doodbedaard een van de „juffers" zat uit te teekenen. Ik beb er zelf zoo geen verstand van, maar iemand, die op dezelfde rij zat als ik, zei tegen zijn buurman (wij waren de drie eenige men schen op de voorlaatste rij van de stalles en ik kon hem heel goed verstaan, want hy sprak niet zachtjes) „De sopraan, signora Cospi, is achteruit gegaan ze zingt dikwijls plat, triviaal, alle- daagsch. „De alt, signorina Corini, is niet de slechtste van 't gezelschap, maar lang niet vol en dege lijk geuoeg voor eene alt. En wat is ze stijf „Over de „comprimari", signorina Cospi, kan ik onmogelijk iets zeggen, want 't is me niet gelukt, haar stem te hooren. „De tenor en de baryton hebben doorslaande bewijzen geleverd, dat ze beschikken over uit- i stekend ontwikkelde longen.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 5