Advertentiën. daardoor aan de nadeelige kansen van een oorlog blootstelt. Het eenige doeltreffende middel om de veilig heid van personen en goederen van vreemde lingen te waarborgen, schijnt daarin te bestaan om bij den Spaanschen bevelhebber aan te dringen op een eervolle capitulatie. Dit zou vooral wcnschelijk zijn met het oog op de opstandelingen, die, naar men vreesde, de stad zouden veroveren, in welk geval er een groote moord- en plunderpartij zou kunnen De vraag is echter of de Amerikaansche "vloot een voldoende landingsdivisie aanboord heeft om Manilla en Cavite te bezetten. Reeds Zondag, tijdens het gevecht, hadden er te Tondo, een voorstad van Manilla, onge regeldheden plaats, door de inlanders uitgelokt. Het huis van den leider werd door Spaansche troepen omsingeld, en na een levendig geweer vuur door vensters en andere openingen, drong men het huis binnen. Toen ontstond een ge vecht van man tegen man, waarin volgens een Spaanscb bericht elf samenzweerders werden gedood. De troepen meest burgerwacht hadden 2 dooden en zes gekwetsten. Bovendien zijn in den loop van den dag zestig opstandelingen gevangen genomen, op wie onmiddellijk de krijgswet werd toegepast. Allen werden wegens hoogverraad voor den vijand gefusilleerd. Over het algemeen is de toestand, welke de Amerikanen door hun optreden tegen de Phi- lippijnen in het leven hebben geroepen, niet erg zuiver, en men weet waarlijk niet wat zij zul len doen met hun overwinning, gesteld dat deze voltooid worde. Een blijvende bezetting van deze eilanden, dus de vorming van een Amerikaansche kolo nie, zou, bij de tegenwoordige verhoudingen in het Verre Oosten, Amerika in groote moeilijk heden met de Europeesche mogendheden wik kelen, daar deze zich meer en meer het recht aanmatigen het lot van Oost-Azië te regelen. Voor zelfbestuur zijn de inboorlingen ten eenenmale ongeschikt, zoodat er al niet veel meer zal overblijven dan herstel van den vorigen toestand. Maar ook dit zal groote bezwaren medebrengen, daar de opstand na de nederlaag van Spanje in kracht zal winnen, zoodat reusachtige opofferingen zouden noodig zijn, om zich in het rustig bezit van den rijken archipel te verzekeren. Van welken kant men de zaak dus ook beziet, nergens kan men iets anders dan groote moeilijkheden waarnemen. De dood van koning Otto van Beieren wordt elk oogenblik verwacht. Zondag had te Berlijn een groote verga dering plaats van vertegenwoordigers der na- tionaal-liberale party. Hammacher en Ben- nigsen hielden redevoeringen. - De onlusten in vele plaatsen van Italië duren voort. Dat in het Oosten elke dag de groote uitbarsting kan brengen, blijkt daaruit, dat in Servië groote opwinding bestaat over het feit dat zes Albaneezen met eenige manschappen van de Turksche grenswacht Servië indrongen wel 25 KM. over de grens een Servische patrouille, bestaande uit een korporaal en zes minderen, doodde. Een tweede detachement dreef de Turken terug. - Uit Sierra Leone komen steeds ernstiger tijdingen over den opstand. Banda is verwoest en velen zijn vermoord. Ook werden eenige Amerikaansche factory en vernield. De Engelsche commissaris is vermoord. Prins Kung, een verwant, en langen tijd eerste raadgever van den keizer van China, is overleden. Beknopte Mededeelingen. Men verwacht dat Méline heden werkelijk de graanrechten zal schorsende toestand was sedert Zaterdag nog een beetje erger geworden. Het aantal candidaten voorde kamerver kiezing van Zondag is in Frankrijk tot het laatste oogenblik toegenomen. Het juiste getal is nog niet bekend, maar zal ettelijke duizenden bedragen. In het tweede arrondissement van Parijs heeft zich iemand candidaat gesteld als „Lot- haringsch candidaat vóór het leger tegen Dreyfuss." Het te Parijs gehouden congres van de vertegenwoordigers der syndicaten van spoor wegarbeiders besloot Zondag met 53 tegen 13 stemmen tot een algemeene werkstaking. Het Meifeest is te Parijs zoo onbeteeke- nend geweest, dat de Temps spreekt van La fin du Ier Mui. In het Lagerhuis heeft Sir William Har- court een belangrijk debat over OoBt-Azie uit gelokt. Hij viel de regeering aan wegens het afleggen der bekende verklaringen betreffende de houding, tegenover Duitschland en Shantung aan te nemen. Baltour betoogde, dat hij enkel een Duitsche sfeer van invloed had er kend. Maar de regeering had zich daarbij, gelijk steeds, op het standpunt gesteld dat Britsche onderdanen in China met die van an dere landen gelijk staan. Hij betoogde dat de bezetting van Wei-Ha- Wei alleen uit een staatkundig en militair oog punt had plaats gehad. Handelsbelangen waren aan dezen stap even vreemd als de bezetting van Kiao-Tscheou door Duitschland. Wei-Ha-Wei was zelfs zonder kanonnen een steunpunt voor de diplomatieke actie te Peking in tijd van vrede. In tijd van oorlog zal het uit een strategisch oogpunt even be langrijk zyn, zonder dat het noodig is groote sommen op te offeren om het met een sterke macht te bezetten. De afgelegde verklaringen hadden tot eenig doel de openbare meening in Duitschland ge- .rust te stellen. Verder deelde Balfour mede, dat Engeland het recht behouden had schepen naar Pórt Arthur te zenden. De bezetting van deze haven door Rusland rechtvaardigde overigens niet daarvoor oorlog te voeren. Rusland heeft in het Verre Oosten voordeelen verworven, welke men dat land niet meer kan ontnemen, maar het is beroofd van andere voordeelen. Tegenwoordig hebben alle landen, die ge meenschappelijke belangen hebben, hun ver sterkte posities. Maar in geval van een oorlog tusschen Euro peesche volken zou de Engelsche handel zich niet in een onvoordeelige positie bevinden. Bij het debat vroeg sir Edward Grey eenige ophelderingen over de aanspraken van Frank- ryk. Indien de aan dit land toegestane conces sies in denzelfden geest werden gedaan als die aan Engeland, dan kon men er vrede mede hebben. Maar als Frankrijk voornemens was een sfeer van invloed te vestigen, dan kon zijn verlangen tot ernstige kwesties leiden. Nadat de spreker de noodzakelijkheid had betoogd, dat alle landen, die in China conces sies vragen, zich zullen aansluiten bij de politiek van de open deur, werd bet debat tot Vrijdag verdaagd. De Oorlog. De stemming te Madrid. Reeds de eerste nederlaag heeft aan het licht doen komen, hoe ernstig de toestand in Spanje is. De eerste berichten, meldende dat de Ame rikaansche vloot was teruggetrokken, deed de bijvoeging vergeten, dat dit resultaat slechts be reikt was door groote offers aan menschenle- ven en aan schepen. Maar de vreugde veranderde snel toen bleek, dat het achteruitstoomen der Amerikaansche schepen geen terugtocht was geweest, en dat integendeel de geheele Spaansche vloot was vernield. Oogenblikkelijk hadden in de straten luid ruchtige betoogingen plaats, welke tegen de regeering waren gericht. Het volk verlangde het herstel van generaal Weyler, die zich, gelijk wij reeds kortelijk mededeelden, Vrijdag in de Cortes had schoon gewasschen van de be schuldigingen, waaraan hij had blootgestaan. Hij ving aan met de autonomie als nutteloos af te keuren en zijn beleid als gouverneur van Cuba te verdedigen. Toen hij werd uitgezon den, zeide hij, wist men wat men aan hem had, wegens zijn verleden in Spanje zelf en op de Philippijnen. Men juichte hem toe, schoon ieder wist dat hij besloten was de opstande lingen met al de kracht en strengheid van zijn karakter te keer te gaan. Dat hij zich aan wreedheden had schuldig jmaakt, verklaarde de generaal voor vol strekt onwaar. Had hij vele krijgsgevange nen doen doodschieten, het waren enkel moordenaars en brandstichters. Verweet men hem zoo bitter het samendrijven der platte landsbevolking in de steden, hij had daarmee slechts voortgezet wat maarschalk Campos begon, het door alle generaals als het doeltref fendst erkende middel om den rebellen den steun der landbouwers te ontnemen. Uit deze rede bleek reeds dat deze generaal niet, zooals vele anderen, bereid was, om der wille van de gevaren, welke het vaderland bedreigden, den strijd tegen de regeering te Dat hij de volksman wordt, nu de regeering het door een ernstige nederlaag der Spaansche vloot heeft verkorven, is natuurlijk. De regeering wenscht alle betoogingen, ook die van vaderlandslievenden aard, tegen te gaan, maar zulk eeu verbod is natuurlijk niet te handhaven. In de Cortes verwachtte men heden een in terpellatie van Romero Robledo (den leider der ontevreden conservatieven) en van Carlis- ten en Republikeinen. Gelijk men zich herinnert, had deze staats man reeds onmiddellijk na de terugkomst van generaal Weyler getracht deze te bewegen zich aan het hoofd te stellen van de ontevredenen, waartoe een reeks manifestaties werd optouw De generaal, die zich voor het juiste oogenblik wilde sparen, heeft destijds zich aan die betooging onttrokken, tot groote teleurstel ling van de Carlisten, die hoop hadden dat Romero Robledo en Weyler ten slotte aan hun zijde zouden komen. Dat een noodlottige oorlog op de tegen woordige regeering zou neerkomen en de bin- nenlandsche rust, zelfs de kroon in gevaar zou i, was door velen voorzien. Maar dat men zich reeds bij den eersten tegenslag zou gaan weren, is al heel vlug. De Impartial acht het waarschijnlijk dat een nationaal mi nisterie zal worden gevormd. Men hecht groot gewicht aan de buitengewone zitting van den ministerraad op heden. (Zie echter Laatste Berichten). OM CUBA. De berichten uit Oost-Azië hebben de aan dacht wel een weinig afgeleid van het hoofd doel van den oorlogCuba. Het gevolg daarvan is, dat de berichten over de krijgstoerustingen en de voorgenomen expeditie naar dat eiland heden wat schaarscher zijn. Het ultra-jingo-orgaan, de New-York Journal dat tot zekere hoogte voor het uitbreken van den oorlog verantwoordelijk is, beweert berich ten van het eiland te hebben. Vrijdag werd uit het kamp, dat Maximo Go mez in de provincie Santa Clara had betrokken, aan dat blad geseind dat een Amerikaansche luitenant in den nacht van den 28en April in het kamp was gekomen met instructies van den Amerikaanschen generaal Miles. Die instructies luiden om het Cubaansche leger naar een punt te dirigeeren, waar de in Amerika uitgeruste troepen er zich mee kunnen vereenigen. Men denkt dat dit punt gelegen is op de Noord kust. Zoodra Matanzas genomen is, zal dit de basis zijn voor de operaties tot de insluiting van Havana. Wanneer die troepen derwaarts zullen gaan is nog niet bekend, Men beweerde dat Mac Kinley had gezegd, dat bet vertrek op morgen (Woensdag) was bepaald. Andere berichten melden -evenwel, dat de eigenlijke Amerikaan sche troepen eerst over een week gaan. Wel schijnt het zeker, dat een, uit 1200 man be staand, Cubaansch legioen, dat door de Ame rikaansche regeering van alles is voorzien, eerder, wellicht reeds heden of morgen vertrekt. Uit Havanna wordt gemeld, dat Zaterdag vier Amerikaansche schepen bij Herradura een landing beproefd hebben. De Spanjaarden gaven vuurde Amerikaansche schepen losten tien kanonschoten en trokken zich vervolgens terug. Uit dezelfde bron wordt gemeld, dat de opstandelingen te Bayamo zijn geslagen. Zij verloren 30 dooden. De Spanjaarden hadden een doode en tien gewonden. Wat dergelijke berichten waard zijn is bekend. Korte Oorlogsberichten. Het blijkt dat zelfs in regeeringskringen te Washington wordt geloofd, dat de nederlaag bij Cavite de Spanjaarden zoo handelbaar zal maken, dat de vrede spoedig volgt. Twee groote Amerikaansche oorlogs schepen, die, toen de oorlog uitbrak, op reis waren van de Stille Zuidzee naar den Atlanti- schen Oceaan, de Oregon en de Marietta zijn te Rio Janeiro aangekomen. De Spaansche torpedo kanonneerboot Temerariodie te Montevideo op de beide Amerikanen had geloerd, is thans eveneens te Rio Janeiro binnengevallen. Zoodra een der beide schepen do haven en de territoriale wateren verlaat, wordt een ge vecht verwacht. De Amerikaansche senaat, anders zoo on buigzaam, schijnt zich naar den wil der Euro peesche mogendheden te zullen schikken. De financieele commissie uit dat lichaam verklaarde zich tegen de verhooging van het tonnengeld van 0.30 D. tot 2.20 D. Tot de rijken, die geen neutraliteitsver- klaring hebben afgelegd, behoort ook Duitsch land. Fransche bladen beweren dat dit in het belang der nijverheid geschiedde, daar de Duit sche fabrieken nu kunnen voortgaan aan beide partijen te leveren. Japan verkeert in hetzelfde geval. Dit zou vooral voor de Amerikanen een groot voor deel zijn, daar zij door een reusachtigen afstand van het vaderland zijn gescheiden, en wegens de eischen der neutraliteit, noch in de Engel sche, noch in de Nederlandsche havens terecht - De bekende torenhooge gebouwen ijn de Amerikaansche havenplaatsen werden tegen schade door bombardement verzekerd. - De oorlogstoestand doet in Amerika na tuurlijk in alles zijn invloed gelden. Handel nijverheid zijn gedesorganiseerd, en het ilschapsleven is geheel in de war. De winter-badplaatsen zijn verlaten, en de familie- en grootere bijeenkomsten in de steden worden aakt. Vooral voor een groot deel van den winkelstand is dat een reusachtige schade. Een te Kingstown (Jamaica) aangekomen Duitsche boot bracht 440 vluchtelingen uit Santiago (Cuba) aan, meest vrouwen en kin deren van vreemdelingen. Deze deelden mede dat de nood te Santiago vreeselijk was, daar de regoering alle levensmiddelen voor de troe pen in beslag had genomen. In genoemde stad leden 20.000 menschen gebrek. Onder de Laatste Berichten in ons vorig nummer werd medegedeeld dat de Spanjaarden het fort Maine hadden doen springen. Dit was vermoedelijk een seinfout. Andere berich ten spreken van het wrak van de Maine. Zeeuwsche eieren 2.50 a 2.60 de 100 stuks. Vlas. Aanvoer: 10.184 steen blauw Hol- landsch, 5500 steen wit Zeeuwsch en 1500 steen Groningsch. Op het land ging er in de vorige week weinig omslechts enkele par tijtjes draad- en spinvlas vonden koopers. Heden ter markt liet de kwaliteit van het aangevoerde zeer veel te wenschen over en daar houders vast gestemd waren was er weinig handelprijzen bleven onveranderd. Uit Belfast kwam het bericht dat wederom eene vlasspinnerij hare betalingen had moeten staken en vreest men dat er deze week een of meer faillissementen zullen volgen. In buitenlandsche granen was handel flauw. Rogge per 2100 kilo9 pud 30 Theodosia stoomend f 183; Western Mei-Juni-afl. f 163 tot f 166. Gerst per 2000 kilo: Zwarte Zee f 136; Donau f 163. M a i s per 2000 kiloAmerik. Mixed f 117 tot f 123uit stoomboot f 114, f 118dag. gewacht f 110, f 114stoomend f 106, f 108. Meel steeg gedurende de vorige week dagelijks met toenemenden kooplust, zoodat ten slotte f 17 voor inlandsch meal grif werd betaald. Heden onveranderd en er werd tot f 17.25 en .f 17.50 het een en ander gekocht. Sedert vorige Maandag is meel -j- 2 gestegen. Prima Inlandsch 18.a 18.50, eerste kwaliteit Inlandsch 17.a f 17.50, tweede kwal. Inlandsch a f derde kwal. Inlandsch a f eerste kwal. Duitsch 17.25 a f 18.—, tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. gaarsch 23.75 a 25.25, eerste kwal. gaarsch 22.50 a 23.50, ordinaire kwal. Hongaarsch a prima Ameri- kaansch 17.50 a 18.50, eerste kwal. Amerik. 16.a 16.26, tweede kwal. Amerik. f 14.50 a ƒ15.50, derde kwal. Amerik. a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran sche roggebloem a Duitsche roggebloem 13.50 a 14.50, Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 3 Mei. Ter veemarkt van ;den (Dinsdag) waren aangevoerd2851 runderen, 616 vette, 568 nuchtere kalveren, schapen, 516 varkens, 224 biggen. Run deren le qual. 56, 2e qual. 50, 3e qual. 40, kalveren le qual. 80, 2e qual. 64, 3e qual. 46, schapen le qual. 52, 2e qual. 40, 3e qual. varkens le qual. 42, 2e qual. 38, 3e qual. 36 cent. Antwerpen, 2 Mei. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) werden verkocht 109 ossen, 143 kooien, 38 vaarzen, 47 stieren, 38 kalveren Vertrokken en aangekomen scliepen. Vlissingen, 3 Mei. VértrokkendeEng. barge Mathilda Up tongez. Dove, naar Ter- neuzen om te laden. Binnengekomen, het Eng. ss.Bivouac gez. Manbij, van Cardiff. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr Ms instructieschip Nautilus 1 dezer te Funchal (eiland Madeira) aangekomen en Hr Ms pantserdekschip Fries land denzelfden dag te Havre. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKTen enz. Vlissingen, 3 Mei. Boter ƒ1.— if 0.90. Eieren f 2.80 4 f per 104 stuks. Goes, 3 Mei. Ter graanmarkt van heden waren tarwe, rogge en haver 25 a 50 cents hooger; anders onveranderd. Boter 0.76, f 0.86 a f 0.80 per kilo. Eieren 2.40, f 2.60 a f 2.50 per 104 stuks. Rotterdam, 2 Mei. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was, wat binnen- landsche granen betreft, de handel als volgt Tarwe. De aanvoer van dit artikel was buitengemeen groot, wat al zeer spoedig op den verkoop invloed uitoefende. Begin markt werd voor de allerpnikste 1.30 per heet. meer bedongenzeer spoedig moest men zich echter door de veel te grooten aanvoer met f 1, daarna 75 cents en sommigen eindelijk met 50 cents verhooging tevreden stellendes ondanks bleet door enorm aanbod ongeveer de helft van den aanvoer over. Per heet. verkocht van f 9.75 tot f 11.80 en per 100 kilo in goede en mindere kwal. van f 13 tot f 13.75. Rogge dooreen 50 cents hooger. Per heet. f 5.75 a f 6.60 en puike Zeeuwsche nog daarboven. Gerst alsvoren. Haver 10 cents per heet. hooger. Per heet. f 3.30 a f 4.40 en per 100 kilo f 8.25 a f 8,75. Paardeboonen 10 cents hooger, f 5.90 a f 6.35. Witteboonen werden heden niet getoond. Bruineboonen in puike kwal. 10 cents en overigens 25 cents lager, f 7.25 n f 81' Kookerwten onveranderd. Per heet. f 6.50 a 7 en vertrouwde kook nog daar boven. Niet-kokende 10 cents hooger, f 6.25 a f 6.50. Kanariezaad onveranderd stil, 5 a 6.50. Aardappelen. Zeeuwsche jammen/3.25 a f 3.50, dito blauwe 3.80 a 4. Weinig aanvoer en vraag. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.80, 2e kwal. 0.70, 3e kwal 0.60 francs. Koeien le kwal.2e kwal. 3e kwal. Vaarzen le kwal. 0.75, 2e kwal. 0.65, 3e kwal. 0.55 francs. Stieren le kwal. 0.68, 2e kwal. 0.58 3e kwal. 0.48 frmes. Kalveren le kwal. 1.10, 2e kwal. 1.3e kwal. 0.90 francs. Schapen le kwal. 2e kwal. kwal. francs. Marktprijzen ran Tarwe en Meel. Maandag 2 Mei. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ame- rikaansch fir. 27*/4. P ar ij a. Tarwe flauw; loop. md. fr. 32. Pesth. Tarwe stil maar prijshoudend. Maan- ig 10.63 fl. Zaterdag 10.53 fl. B e r 1 y n. Het prachtige weder van Zondag en Maandag heeft geen nadeeligen invloed ge had op de stemming, integendeel was deze, in verband met de vermindering van de voor raden, zeer gunstig. Tarwe is op vroege le vering mk. 2 en nog meer gestegen en rogge liep mk. 1 hoogerper najaars-levering be stond echter voor beide artikelen geen vraag. New-York dis. 120; vorigen dag 1181/,. Chicago 120; 1201/,. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Koen tab Güteren Heden Mei Mei NEDERLAND. pCt. Bedrag Stokken Cert. V. "W. Soh. Si/, 10OÜ 86S/8 869/16 dito OblS 1000 96?/8 97* dito CertS 1000 96lE/1# 96l/8 HONG. dito gondl. 5 0 100 ITALIË, hu. 6S/81 E Lir. 100-100000 88 86s/é OOSTENRIJK. Obl. Mei-Na7ember.., 6 fl. 1000 8&6/]g 8*8/4 dito Jan.-Juli... 6 1000 84* 64* dito dito Gond.. A £00-1000 POLEN. Obl. S.44 4 ZJL 600 88* fORT. O. r>. 68/8 met ticket...... S 16*/8 löU/u dito dito 1388/89 met ticketél/, 500 377/s W# RUSLAND. Gen. In». 5e a. 1854 6 600 dito 80 gec. dito 4 1 £5-685 97* dito 1889 dito R. 135 967/8 971/4 dito WS 5e lm. 4 G.R. 136 - 98 dito 94 Se Em. 4 R. 1S6 998/18 99S/4 Obl. L. 1587/69 4 A 30-100 100* Gert. r. B. Asgn. 6 PJ1 1000 dito 1884 goud 6 Git. 1S5-1090 1023/4 SPANJE. O; B.Per.4 Pee. 1000-84000 82 S»I/4 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-95000 TOEKIJK, Gepriï. 4 fr. 500-8600 861/, 2'3/4 841/4 CeconT, «erie D, A 80-8000 2 U/4 dito dito C. e 90-100 24 EGYPTE. O. L. 76 4 30-100 dito ap. dito 1876 %'h 80-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1383.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 477/g 47SL VENEZUELA 1881 4 e 100-600 33* Indnstrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pao. Pbr. 6 500-1000 68 Ned. Hand. Much. A. rewontr5 1000 IS1897/g N.-I. Hand. A. - 160 81 Zeeland Aand... 600 dito dito Pr. dito 600 dito Obl 1886.. 100O DUITSCHLAND Cert. Rgkibank Aand. Anuterdam OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 1891/1 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pG Holl. Spoor, RJK. 8000 Mij tot Expl. Y»n 3t. fcpw. Aand.. Ned. Ctr. Spw. A, dito Obligatie. N.-1. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gwt«mp. 1875/80 860 1 850 1000 860-1000 Z.K. iTALTB. Spcorw leening 1887/89 Vict. Em. 8p. O. 8 Zuid-Ital Sp. f 08TENWX. F. O. Spw. Obl. 8 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Waatich. Cbligatne 41/, dito dito dito 4 Balt. Spw. Aand. 8 Kn>k Cb. Aa. O. 4 A Moak 8mol. 5 AMERIK. Crt. P.O. 8 A dit. Calif. Org. Lt. 6 Chic. N.-W. Cert. Aand dito le hypt. Cert. 1 dito Mad. Ex. Ob. 7 Menominie dito j N.»"W. Union dito 7 8 Win. Bt Peter dito 7 dito 8. W. Obl 7 lllinoi» C. t. A. 7 dit.LeaeL.8t.Ct. 4 8t.P. M. AM, Obl 7 Ün. Pae. Hfdl di' Lir. 600-8600 500 j 600-5000 fr. 600 100 6IS/4 681/4 545/8 58 500 11S6 86-1950 100 1000 1000 10O0 500-1000 1000 600-1000 500-1000 600-1000 500-1000 600-1000 500-1000 600-1000 500-1000 1000 1031/g - 273/4 NEDERL. St. A in. s Stad Rotterdam.. 8 BELGtïL St. Antw. 1887 Premie-JLeenfngeu. 100 100 S78LU O Brmeel 1886 31L - HONG. StaateL 1870 i OOSTENRIJK. Staatelemdng 1854 4 dito 18606 dito 1864...... Cred. inet. 1858 &U8L. Btaatel 1864 6 dito 18665 SPANJE. St. Madr. S TURKIJE. SpoorwL. S 100 100 100 950 600 100 100 100 100 100 600 1671/s 29* S4V, Den 5 Mei a. 3. hopen onze geliefde oudersvL ADRIAAN RISSEEUW (P JOHANNA MARIA RISSEEUW SH te Schoondijke hun 40-jarige Echt- L vereeniging te gedenken. fp j hunne dankbare kindéren, be- w huwd- en kleinkinderen. Donderdag 5 Mei hopen onze geliefde oudera WILLEM BOSSCHAART en JOHANNA BOOGAARD hunne 40-jarlge Echtvereenlging te her denken. Hunne dankbare kindbrbn, be huwd- en kleinkinderen. Oost-Souburg, 1898. Op G Mei a. s. hopen onze geliefde ouders en grootouders ABRAHAM ANTHONIE DE LE LIJS sn CATHOLIJNTJE HERMENET hunne 40-Jarige Echtvereenlging te her denken. Groede, 2 Mei 1898. hunne dankbare hindert?» en kleinkinderen. Getrouwd A. G. H. VAN SLUIJS, Controleur b/h Binnenlandsch Bestuur en MARIANNE BAUERMANN. (Gorontalo) Celebes), 7 April 1898. Eenige en algemeene kennisgeving. Getrouwd Mr G. F. Baron TH0E SCHWAB TZENBERG EN HOHENLANSBERG en A. M. SN0UCK HURGR0NJE, die, namens wederzij dsche familie, bedanken voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huwelijk ondervonden. 's Gravenhage, Middelburg, 3 Mei 1898. Heden overleed te Gheel (België) onze ge liefde broeder en zwager HENRI DR0NKERS. Uit aller naam, D. DRONKERS. 2 Mei 1898. {Volstrekt eenige kennisgeving). Heden overleed, na een langdurige onge steldheid, onze geliefde echtgenoot en vader, de heer W. PETERS, gepensioneerd Opzichter den Provincialen Waterstaat, in den ouderdom van 58 jaar. Mevr. de Wed. W. PETERS— geb. Agelink van Rentergem. 's Gravenhage, 2 Mei 1898. j RegenteBselaan 185. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet afge wacht worden. Eenige m algemeene kennisgeving. Voor de vele bewyzen van deelneming, ont vangen by het overly den van onze geliefde echtgenoote, moeder en behuwdmoeder, Me vrouw I. J. HERMANS—STAADE, 1 wij onzen harteiyken dank. Uit aller naam, H. L. HERMANS. Vlissingen, 3 Mei 1898. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte- lijken dank aan allen, voor de vele blyken van belangstelling en vriendschap, hun den 30 April en 1 Mei geschonken. P. G. WIJTMAN. A. E. WIJTMANBaert. Middelburg, 4 Mei 1898. «08/4 De ondergeteekenden betuigen by deze hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid der her denking hunner 40-Jarige Echtverbintenis, op 28 April jl. ondervonden. J. WISSE. E. WISSE—Dï Muwkokj

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3