BUITENLAND. FEUILLETON. LAATSTE BERICHTEN. In een circulaire aan de bondsvereenigin- gen deelt het hoofdbestuur aan het Neder- landsch Gymnastiek- Verbond mee, dat het pro gramma der feestelijkheden achter het Rijks museum te Amsterdam door H. M. de Koningin ia goedgekeurd. Er zullen reusachtige tribu nes gebouwd worden voor pl.m. 10,000 perso nen. Het midden-terrein is voor bet gymnaatiek- verbond bestemd; daaromheen hebben in den voormiddag fl Sept) de volksfeesten plaats. Yoor de tribunes worden de paden bestraat, om er den historischen optocht met de praal wagens te laten voorbijgaan. Als hoofdleider voor het gymnastisch gedeelte is benoemd de heer 8. van Akendes namiddags heeft het vaandeldefilé voor HH. MM. plaats, benevens de uitvoering van staaf- en groep-oefeningen. Het bestuur spoort alle gymnastiek-vereenigin- gen krachtig aan, om aan deze grootsche be- tooging deel te nemen. Op voorstel van de Leidsche studenten- vereeniging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel Pro Patrio, werd in een vergade ring van den Ned. Studenten Schietbond be sloten aan H. M. de Koningin het verzoek te richten, toe te staan dat een militaire studen- tenwacht op den dag Harer inhuldiging voor 't Paleis ia Amsterdam zich vormde. Deze wacht vormt een compagnie, bestaande uit vier secties, al. de Leideehe Stad. vereeni ging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel Pro Patriode Utreehtsche Studenten Weer baarheid, de Koninklijke Studenten Schietver- eeniging te Amsterdam, en de Delftsche Stu denten Weerbaarheid. Tot commandant is ge kozen de eere-voorzitter van Pro Pat/ia, de heer J. L. van de Mortel. Het heeft aan H. M. de Koningin behaagd goedgunstig te beschikken op dit verzoek. De studenteuwacht wordt geplaatst aan den rechtervleugel van het Paleis. Onze Koninginnen zijn te Genua aange komen, vanwaar zij Vrijdag naar Florence vertrekken. Eene rijke dame te Zondert heeft aan de paters Trappisten te Tilburg eene uitgestrekt heid van 30 hectaren grond de Kievit genaamd, Onder die gemeente gelegen, ten geschenke gegeven. In een gezin te Amsterdam was een der kinderen, een meisje van 3jaar, door kinkhoest in nogal ornstigen graad aangetast. De genees heer had een geneesmiddel voorgeschreven, doch daar dit vergif bevatte, de hoogste voor zichtigheid aangeraden.Niettemin liet demoeder, toen zij voor een boodschap de woning verliet, het medicijnflescbje op tafel, binnen het bereik van het kind staan, en de kleine maakte zich er meestor van en dronk het ledig.' Toen de moeder thuis kwam, lag het arme kind ster vende op den grond, en een uur later was het dood. In de haven te Zaandam lost op 't oogen- blik het Engelsche stoomschip Aasama met rijst uit Akiab voor Wormerveer. Terwijl de prijs der rijst sedert de inscheping ongeveer f 2 per baal is gestegen en de lading 61935 balen bedraagt, maakt de firma dus nu reeds eene winst van f 120.000. Een inwoner van Utrecht vermiste, tot zijn spijt, reeds sedert drie maanden ongeveer, eon fraaien hond, een airedale-terrier. Men kan zich dus zijn vreugde begrijpen, toen hij tot zijn niet geringe verbazing bij zijn bezoek aan de hondententoonstelling in het Paleis voor Volksvlijt zijn hond herkende in een der ten toongestelde honden, ingezonden door iemand in Rotterdam. Hij trad met dezen in bespre king en het eind daarvan was, dat hij zijn hond voor twee honderd gulden terugkocht. Of hij dat nu zoo plezierig vondHoe die hond daar kwam wordt niet gemeld. C. VAN DETH, de uit de Neerbosch-zaak bekende persoon, van wien wij na zijn vertrek naar Amerika weinig of niets meer hoorden, is thans te Am sterdam weergekeerd. Hij werd echter DinBdag dadelijk na zijn aankomst gevangen genomen, teneinde drie vonnissen te ondergaan, van de rechtbanken te Amsterdam, Middelburg en Breda, wegen3 beleediging. Hij is in verzet gekomen tegen het vonnis van Amsterdam en voorloopig ontslagen. Heden kwam in de 4e kamer zijn verzet-zaak in behandeling. Men zie Laatste berichten. Hevige branden. Bij een brand te IJselmonde zijn vijf woningen in asch gelegd en ztjn eene twintigjarige, zwan gere vrouw en een tienjarig knaapje in de vlam men omgekomen. De moeder van dit kind, eene weduwe, en twee van hare andere kinderen hebben zware brandwonden bekomen. Zes geiten zijn mede verbrand. Te Schagerbrug, onder.de gemeente Zijpe, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een brand gewoed, die 13 van de Tl huizen, waaruit het dorp bestaat, in asch iegde. De brand ontstond bij een bakker door het omval len van een petroleumlamp en sloeg door den hevigen wind van 't eene perceel naar 't andere over. Behalve de woningen en het meubilair zijn 2 koeien en een paard verbrand. Onder de vernielde huizen behooren 2 hoofdherbergen, 1 bakkerij, 1 kleermakerij, 1 slagerij, 4 win kels, 1 wagenmakeri). Ook een paar pakhuizen met een grooten voorraad brandstoffen werden een prooi der vlammen. 2 personen, wier goederen verbrand zijn, zijn niet tegen brand schade verzekerd. Van de overige personen lijden de meesten belangrijke schade, 16 ge zinnen, te zamen 71 personen, zijn door dezen brand zonder woning. De zaak-Hogerhuis. Ter bespreking van die bekende zaak had Dinsdagavond te Amsterdam weer een open bare vergadering plaats, ditmaal uitgaande van de anti-revolutionnaire propaganda club Keuche- niusy die zich dientengevolge voor een enkele keer in de bijna volslagen sympathie van socia listen mocht verheugen. Het was vooral, nadat zekere Van Munster het woord had gevoerd, de spreker Nauta, die zich die sympathie ver wierf zij stroomde hem toe uit den mond van niemand minder dan Domela Nieuwenhuis, die den leden der propaganda club vóórhield, dat Keuchenim veelmaals opkwam voor wat hij placht te noemen de majesteit van het recht weshalve hij hoopte, dat de club, blijkbaar het voetspoor drukkend van den man, naar wien zij genoemd was, een voorpost zou worden in het anti-revolutionnaire kamp die mogelijk de gansche partij in zekere richting kon medevoe ren. In tegenstelling met deze lofspraak laakte Domela Nieuwenhuis de afwezigheid van de coripheeën der anti-revolutionaire party, dr Kuyper, mr A. F. de Savornin Lobman, prof. Fabins en mr Heemskerk, die dus zeker alles behalve sympathiseerden met deze beweging. De sprekers van den avond toonden zich vast overtuigd van de onschuld der Hogerhui- zen een hunner beschuldigde zelfs de rech ters van partijdigheid en drongen algemeen op revisie van het vonnis aan. In de Vlaamsche provincies van België zullen de poststempels voortaan den Vlaamachen naam van het kantoor dragen en niet den Fransehen. Bij den brand te Glasgow spoorde de katholieke geestelijkheid de geloovigen op straat aan neer te knielen, om te bidden voor veran dering van wind opdat do kathedraal gespaard zou blijven. Het gebed werd verhoord en de wind draaide naar het zuiden. Als wij daaraan de verandering van weer te danken hebben, ia het te hopen, dat er nu maar niet een nieuwe kerkbrand komt, welke het noodig maakt, dat de wind naar het noorden draait. Keizer Wilhelm zal den Sultan een goed afgerichten oorlogshond doen aanbieden. Het dier wordt door de officieren, die het hebben getraind, naar Konstantinopel gebracht. Ook koningin Victoria krijgt een paar beesten cadeau. Twee kangoeroes en twee struisvogels, een geschenk van den dierentuin te Adelaide. Een langdurige werkstaking van de schoen makers te Keulen is geëindigd, doordien de ge zellen en de patroons het eens werden over het loon. De groote werf te Wiborg is verbrand» Vier stoombooten deelden dat lot. Alleen éen nieuwe boot werd gered. De hongersnood in Yemen, welke tot den opstand leidde, was het gevolg van de droogte. In 13 maanden was in het ongelukkige land geen regen gevallen. Verkoopingen enz. Door den notaris P. de Maret Tak werd Woensdag avond in de Oude Vriendschap, te Vlissingen, in het openbaar verkocht: het huis eu erf met plaats en daarop staande loods, aan de Korenstraat, K 79, kad. grootte 1 are, 36 cent., aan J. Rozenberg voor 2600 de stal, naast vorig perceel, K 79, kad. grootte 1 are, 4 cent., aan P. van der Hof' voor f 2000; 1.25.70 heet., (ongeveer 3 gem. 60 roeden) weiland, aan den Boschweg, nabij den Singel, aan F. C. Wijsveld voor f 2720 1.17.80 heet. (ruim 3 gem.) weiland, aan den Koudekerkschen straatweg, tegenover de hof stede, bewoond door A. Jasperse, aan A. Jasper se voor f 3050 het huis en erf op het Eiland aan de Dijk- straat, MM 8, kad. grootte 55 cent,, aan B. G, Zietse voor f 1375; hot huis en erf naast het vorige, MM 0, kad. grootte 55 cent., aan L. HendrikBe voor f 1226; en het pakhuis met erf, naast het vorige, kad. grootte 1 are 39 cent., aan P. de Landmeter voor f 300. Alle perceelen zijn staande of gelegen in Vlissingen, waar ook de koopers wonen. Door den notaris L. A. Paardekooper Over man werd heden te 'sGravenpolder ver kocht de kapitale hofstede, genaamdV Hof Meijera, staande in de gemeente Oudelande, met de daarbij behoorende boomgaard, bouw- en weilanden, gelegen in de gemeenten Oudelande, Baarland en EUewoutsdijk, te zamen ter grootte van 58 hectaren 25 aren 54 centiaren. Een en ander werd ingezet op f 48.788. Door het bestuur der waterkeering van den ealaroiteuzen Burgh- en Wcstland-poldet werd Dinsdag in het gemeentehuis te B u r g h aanbesteedhet herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1899, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerkenaan de waterkeering van bovengemelden calamiteuzen polder. Raming f 9932.37. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. den Boer te Scharendijke, voor f 10.200; A. Heijböer te Serooskerke, voor ƒ10.164; P. Bezuijen te Duivendijke, voor f 9837P. van der Linde te Scharendijke, voor 9827; C. van Beers te VüBsingen, voor f 9797 en H. J. Romeijn te Burgh voor 9747. Behoudens nadere goedkeuring is het werk aan den laagsten inschrijver gegund. Akte-examens in Zeeland. Heden zijn geëxamineerd voor de akte van bekwaamheid als onderwijzer 6 man nelijke candidaten. Geslaagd zijn allen, nl. de heerenC. J. Mels, Zuiddorpe; E. van Meulenbroeck, Weat- dorpeG. Meulenberg, 's Heer Arendskerke K. A. Nederlof, H. J. Noordegrsaf en J. van Oosten, allen van Middelburg. Voorde vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek werden geëxamineerd 6 manne lijke candidaten. Geslaagd zijn er 4, namelijk de heeren J. Kense, Middelburg, L. A. Laven, Scherpe- nisse, C'. J. van Leeuwe, Oostburg en G. F. Maris, Tholen, St. Annaland. Benoemd tot waterbouw kundige van den Suzamapblder te St. Anna land de heer W. A. Dormaar, van St. Maar tensdijk, 's Cravenhago. Deafdeelingen der Tweede kamer kozen tot rapportours over het ont werp betreffende de overeenkomst inzake den maildienst der maatschappij Zeelandde heeren fl. van Asch van Wijek, Harte, Heldt, Van Gijn en Van Karnebeek. Amsterdam. De rechtbank bepaalde den 12en Mei voor de behandeling van het verzet, door Van Deth ingesteld tegen de ten zijnen opzichte gewezen vonnissen. (Men zie de rubriek Verschillende berichten.) Verder veroordeelde de rechtbank een reci divist-zakkenroller, wegens het ontfutselen aan iemand van één cent tot 18 maanden. De eisch was 3 jaren gevangenisstraf. Key-West. Een drietal schepen der Ameri- kaansche vloot, de New-York, Cincinnati en Pu ritan hebben Woensdag het vuur geopend op de forten nabij Mantanzas, de haven aan de Noordkust van Cuba. Het bombardement duurde een half uur. De Spanjaarden leden groote verliezen. Op de Amerikaansche schepen werd niemand getroffen. (Later). De forten beantwoordden het vuur, maar de granaten misten het doel. Officieel is van verliezen hij de Spanjaarden niets hekend, maar de Amerikaansche officieren verklaren dat zij ernstig zijn. Vergaderingen» Concerten enz. Middelburg. Zondag 1 Mei. Mei-concert. Schuttershof 3 u. a .1 Feestvergadering Meidag. Schuttershof 71/» u. Dinsdag 17 Mei. Concert Oefening en Uit spanning. Concert- en ge hoorzaal 7l/s u. Algemeen Overzicht. Wij zijn nog niet in de periode, waarin de tijdingen van het oorlogstooneel de wereld met afgrijzen vervullen. Integendeel tot heden morgen was zelfs niet bekend, dat éen man éen haar op het hoofd was gekrenkt. Wel spreekt een in den namiddag ontvangen telegram (zie Laatste Berichten) van een bom bardement van de forten bij Matanzas. Maar het zou wel vreemd zijn, als men terstond wist dat de Spanjaarden daarbij groote verliezen hadden geleden. De trage gang van zaken wordt verklaard uit Mae Kinley's tegenzin in den oorlog. Deze zou de wapens willen laten rusten en alleen het scherpe zwaard uit de schede halen. Hij zou naar men van vele zijden verzekert er de voorkeur aan geven niet alleen Havanna, maar geheel Cuba uit te hongeren. Heel veel waarde hechten wij daaraan niet. Wie den oorlog uitlokt, gedreven door mede lijden mei de mishandelde, onderdrukte bevol king, mag niet, om aan den strijd te ontkomen, diezelfde bevolking aan een geweldigen hon gersnood prijs geven. En al ware het dat Mae Kinley allen, zoowel de reconcenirados als de stedelijke bevolking, zou willen opofferen om hen te helpen, dan nog is niet aan te nemen, dat iemand als Mac Kinley een zoo strenge bewaking van het eiland mogelijk acht, dat men allen toevoer kan afsnijden. Zelfs de blokkade van de kleine kuststrook Westelijk en Oostelijk van Havanna schijnt groote moeilijkheden te bieden. Want bet is een feit dat van de week eenige schepen de blokkade hebben verbroken, en nu wordt zelfs over Key West gemeld, dat twee Spaansche oorlogsschepen Havanna hebben bereikt. Een andere Spaansche boot, de Monserrat, kwam te Cienfagos, de eveneens geblokkeerde haven aan de Zuidkunst, aan. Daarentegen heeft aan de Noordkust, bij Matanzas de eerste ontmoeting tusschen twee vijandelijke schepen plaats gehad. Een Spaansche kanonneerboot loste eenige schoten op de Amerikaansche torpedoboot Cashingdeze laatste is doorgevaren of gevlucht. De Amerikaansche vloot gaat overigens voort jacht te maken op Spaansche schepen. Bij vergissing werden twee schoeners aangehouden, dio later bleken de Duitsche vlag te voeren. Beiden werden daarop losgelaten. Eetere vangst deed de kruiser Detroit, die het schip Bolivar, en de kruiser Terrordie het stoom schip Abonivaz nam. Wat met al de tot dusver gemaakte prijzen gebeuren zal, ia nog niet bekend. Het prijsge- recht zetelt te Key West en behandelt de za ken in geheime zitting. De eerste bepaalde zeeslag wordt in het Verre Oosten verwacht. Het Amerikaansche eskader VREUGDE EN LEED. 5. Uit het Dmtsch. VAH HERMINE VILLINGER. De advocaat schreef aan zijn lessenaar, of ging wat uit de andere kamers halen. Hij had stellig gedacht, dat hij zijn dochter elkoogen- blik tot de orde zou moeten roepen, en was zeer voldaan dat zij het zoo ernstig opnam. Hij was zwak genoeg om innig medelijden met haar te hebben en teneinde haar een weinig afleiding te bezorgen, ontving hij een cliënt in haar bijzijn. Het was een oude, magere boer, die een lang dradig verhaal deed over de reden waarom hg moest procedeeren. Het was met een broer van zijn vrouw, die weliswaar een troep kinderen had, terwijl de armoede voor de deur stond, maar hij wilde nu zijn vierhonderd mark terug hebben, die hij hem jaren geledon geleend hadal had hij zelf geen kinderen, dat was toch geen reden om zijn geld aan zijn familie weg te gooien; hij wilde zelf genieten van hetgeen hij verdiend had. Ja zeker de advocaat gaf hem gelijk en praatte den man zoo naar den mond, dat Elsbeth alle moeite had om haar toorn te bebeerwhen e» niet to gaan meepraten. Doch eensklapB ging de rechtsgeleerde van de rechten van den boer over op het ongeluk van den zwager, en nu werd dat recht zoo klein in vergelijk van het ongeluk en dat begon er plotseling zoo ernstig, zoo verwijtend uit te zien, dat na verloop van een kwartier de hoer alle lust verloren had om te procedeeren en zeer beschaamd de deur uitging, al stotterende „Mijn vrouw, mijn vrouw zal u zegenen, mijnheer." Dit voorval maakte een eigenaardigen in druk op Elsbethzij zag eensklaps in, dat haar vader niet slechts de zwakke,gemakzuchtige man was, dien hij zich in huis en tegenover haar betoondeen het ging haar door het kooid „die daar, aan den overkant is ook heel an ders dan gij u verbeeld hebt." Toen haar vader zijn hand op haar schouder legde en vroeg„Zijt ge gereed kindje De klerken gaan om 12 uur naar huis legde zij een oogenblik haar wang op die hand, die haar nooit gekastijd had, en nam toen met blozende wangen het eerste geld aan, dat zij zelf verdiend had. Toen wachtte zij huiten op het portaal, tot zij den sloffenden tred der schoonmaakster op de trap hoorde en deed gauw de deur open „Vrouwtje, hoor eens, hier is een mark alle dag krijgt gij nu een mark van mij, opdat gij ook in de week tweemaal daags koffie kunt drinken, begrepen?" „Éeo mark! riep het vrouwtje uit, „alle dag een mark, alleen om koffie te drinken, dat heb ik toch zeker niet goed verstaan." „Neen, neen, zoo is het," riep Elsbeth, alle dagen een mark alleen voor koffie." „O! mijn God wat zijn er toch goede menschen op de wereld Het vrouwtje begon te lachen, dat wil zeggen het was niet goed te zien wat dien tandenloozen, ingevallen mond zoo deed trillen, terwijl hare vereelde vingers krampachtig het kleine handje drukten, dat haar zoo rijk begiftigd had. Elsbeth ging naar haar kamer en nam een boek ophare oogen vlogen over de regels, maar zij kon er haar hoofd niet bij honden. Ja wel, die daar aan den overkant had haai de oogen geopend; ja de menschelijke ellende, waarop zij nooit gelet had, waarover zij nooit gedacht had, stonds eensklaps voor haar en beangstigde haar en gaf baar te denken. „Hij is een verschrikkelijk mensch," barstte zij los. „Weg, weg met hem ik zal toch eens zien of ik niet aan hem kan ontkomen." „Weet ge wat," zei zij na het eten tot haar vader, „ik wacht totdat uw sigaar op is en dan gaat gij met mij mee naar het ijs." De oude heer was zóo blij met dit voorstel, dat hij de helft van zijn sigaar op straat rookte, alleen om zijn dochter niet te laten wachten. Zij ging met hem gearmd, opdat die daar aan den overkant zou zien dat zij een beschermer had, en dat bij geen opvoedende raadgevingen aan haar behoefde te verspillen. De professor kwam hen tegen, toen zij de ijsbaan betradenhij groette den advocaat, dien hij kende en met wien hij dikwijls een eind opliep, en terwijl de heeren praatten, bond Elsbeth hare schaatsen aan en vloog weg. „Vandaag heeft zij het recht zich te amu seeren", zei de advocaat. „Zij heeft zich name lijk opgeworpen als de beschermvrouw eener arme schoonmaakster, die bij ons in huis komt, en schrijft nu dagelijks twee vel voor mij over, opdat zij die arme vrouw een klein genoegen kan verschaffen. Zoodoende zit zij meteen een paar uur stil, die kleine wildzang", voegde hij er lachend bij. „Uw dienaar, professor Deze kreeg een eigenaardig gevoel. Wie weet misschien hij werkte die gedachte niet uit, hij kreeg het eensklaps zóo warm, dat hij zijn hoed afnam, terwijl hij zich op maakte om Elsbeth te gaan zoeken, ofschoon hij het geheel met zichzelf eens geweest was, dat hij in het vervolg dat meisje moest ver mijden. Intusschen was het gaan sneeuwen en toen hij Elsbet aantrof, had hij een krans van witte haren, die hem een bijzonder eerwaardig voor komen gaf. „Wat zal hij knap zijn, als hij oud is!" dacht zij, maar het volgende oogenblik had zij reeds berouw van dien indruk en verklaarde, terwijl zij lachend het hoofd in deu nek wierp „Nu zal het gauw uit zijn met schaatsenrijden, maar dat is niets, dan ga ik fietsen," verliet Hong Kong, waarschijnlijk koers zet tende naar Manilla, terwijl admiraal Montejo van daar wegstoomde, om den vijand tegemoet te gaan. Te Madrid verwekte dit bericht groote vreugde. Het Spaansche eskader, dat zeer zwak heet te zijn, was juist te rechter tijd versterkt door de van Cadix komende kruiser Castillo. Te New York beweert men dat het Amerikaansche eskader uit 7 moderne schepen met le klasse bewapening bestaat. Men acht zich daar zeker van de overwin ning. Maar wat zullen de Amerikanen met de Philippijnen doen Voor zelf bestuurden geheele onafhankelijkheid acht men de bevol king dezer eilanden ten eenemalo ongeschikt, en een Amerikaansche kolonie in het Verre Oosten zou tot gegronde bezwaren aanleiding geven. Over de Spaansche vloot in den Atlantischen Oceaan hoort men de meest tegenstrijdige be richten. Een te Queenstown aangekomen boot Majestic gaf daartoe aanleiding. Een deel der bemanning heeft verteld, dat zij een grooten Spaanschen kruiser en vier torpedobooten op den Oceaan tegenkwam. Maar van andere zijde wordt beweerd, dat men niets heeft gezien. Wel wordt over Bayonne nit Madrid gemeld, dat een Spaansch eskader, bestaande uit vier pantserschepen en drie torpedojagers, zee koos, vermoedelijk om een paar Amerikaansch havens te gaan beschieten. Maar de bevestiging van die tijding ontbreekt, evenals die van hot be richt, dat twee groote Amerikaansche schepen met gelijk doel naar de Spaansche kust ver trokken. Wel is eenig geloof te hechten aan de tijding dat eenige kleinere schepen der Spaansche vloot in de buurt van Ouessant, Dover enz, verschenen. Een bericht uit Havana, meldt dat niet ver van daar een kleine expeditie landde. Men voegde er bij, dat deze gedeeltelijk uit Ame rikanen bestond. Wij vermoeden dat, als dit bericht waar blijkt, die Amerikanen geen ge regelde troepen zullen zjjn, maar vrijbuiters, die op eigen gelegenheid den strijd gaan aan vangen, nu de regeering wat lang wacht met de opening der vijandelijkheden. Of een dergelijke expeditie, geland in de nabijheid van de hoofdmacht van den vjjand, iets anders dan een wissen ondergang te ge- moet zal gaan, dat zal voor een deel van de bevolking afhangen. Vóór den wapenstilstand zijn de opstande lingen dikwerf in de onmiddellijke nabijheid van Havanna doorgedrongen, zonder dat bleek of zij daar de bevolking op hun hand hadden. Dat zulke expedities den Amerikaanschen bevelhebbers erg aanstaan, betwijfelen wij. Het is aan de eene zijde moeilijk een troep van een 500 kloeke mannen in den steek te laten, maar daartegenover staat dat het een geheel verkeerde taktiek zou zijn, als de generaals of de scheepsbevelhebbers zich door elke poging van een overmoedig clubje lieten bewegen van gedragslijn te veranderen. En dit klemt vooral, nu het aanstaande regen- seisoen voor een Amerikaansch leger op Cuba bijna nog meer wordt gevreesd dan de gansche Spaansche macht. Beknopte Mededeelingen. De 3 kamers van het Fransche hof van cassatie, hebben iu vereenigde zitting de grie ven tegen Quesnay de Beaurepaire ongegrond geoordeeld. Hem is toegestaan den tekst der genomen beslissing openbaar te maken. Onder- tusschen is en blijft de blaam, door den Kamer over hem uitgesproken, op alle muren aange plakt. De raad van orde der advocaten heeft Dinsdag de zaak van mr Demange behandeld. Deze was van vele zijden hard gevallen over zijn houding in het proces-Zola. Men verweet hem stukken uit zijn dossier in de Dreyfuss-zaak aan Labori te hebben medegedeeld, een vraag van Labori te hebben beantwoord vóór de president de vraag overbracht enz. Demange heeft zijn houding blootgelegd, waarna do raad met algemeene stemmen ver klaarde, dat geen aanleiding bestond hem iets te verwijten en dat zijn houding zoo correct mogelijk was geweest. De senator Ranc schrijft in de Matin een mooi artikel over het moreele isolement van Frankrijk. Uitgangspunt is de brief van Björnson meer in het bijzonder diens woorden over de Nederlandsche pers in verband met de Dreyfuss- zaak. „Denkt gij dat uw vader dat goed zal vinden V" „Mijn vader? Ik laat mij in het geheel niets verbieden of toestaan; ik doe wat ik goedvind." Terstond had zij al spijt van dit gezegde; want de blik, waarmede de professor haar aanzag, duidde niet alleen verbazing aanhij getuigde ook van hooge afkeuring. Als hij ten minste maar éen woord gezegd had maar die stille verachtingIn haar ergernis reed zij naar een plek, waar hét ijs al diepe scheuren had en het water er door kwam. „Gij zult er doorzakken, ga niet verder 1" riep de professor haar toe. Hoe barsch, hoe bevelend klonk dat. Liever een nat pak halen dan gehoorzamen! Zij nam een aanloopje en kwam gelukkig over de kwade plek heen. „Wat zoudt gij gedaan hebben, als ik er doorgezakt was?" vroeg zij, tot hem terug keerende. „Ik zou er u waarschijnlijk uitgehaald hebben, maar wellicht laat gij dergelijke grap pen, als gij geen publiek meer hebt Hij ging heen en daar het begon te dooien, was er weinig kans dat zij elkaar verder zou den ontmoeten. Elsbeth zou er heel wat voor gegeven hebben als zij de herinnering aan die laatste ontmoeting op het fis uit haar gehan gen had kunnen wisschen. Zij en de professor zaten dagelijks tegenover elkaar, ieder aaq

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2