FEUILLETON. BUITENLAND. Verkoopingen enz. Gemeenteraad van Middelburg. LAATSTE BERICHTEN. VREUGDE EN LEED. tot levenslange tuchthuisstraf waren veroor deeld, bleken de slachtoffers te zijn van valsche getuigenis. De werkeiyke dader was de zoon van den vermoorde, die niet minder dan vier personen heeft overgehaald een valschen eed af te leggen. De vijf schuldigen zijn gevangen genomen. De sultan zond Tewflk pacha naar Jerusalem om alles gereed te maken voor de ontvangst van keizer Wilhelm en om hem tijdens het keizerlijk bezoek te vertegenwoor digen. De Hohenzolkm, die voor deze reis gereed wordt gemaakt, gaat ook naar Egypte en zou de Nijl tot bij den eersten cataract opstoomen. Te Boedapest is een pas voltooid gebouw ingestort. Het sleepte een daarnaast staande fabriek mede, met het treurig gevolg dat velen onder de puinhoopen bedolven werden. Reeds zijn zes lijken en negen zwaar gekwetsten Een bacteriologisch onderzoek bracht aan het licht, dat te Calcutta eenige gevallen van pest zijn voorgekomen. Te Zuiddorpe had Dinsdag middag door burgemeester en wethouders de aanbe steding plaats, in twee perceelen, van de te maken keibaan, loopende van de gemeente Zuiddorpe, aanvangende bij de Ster, tot aan de Belgische grens, gemeente Selzaete. Voor het eerste perceel, lengte 2628 M., raming f 25.295, was, zooals in ons vorig nommer reeds gemeld is, minste inschrijver de heer I. F. Adriaansen PoIfHet, Walzoorden voor f 24.522. Verder schreven in de heerenG. v. Meelen en J. v. Beera te Vlissingen ad f 28.682, J. de Jonge te Middelburg ad f 26.987, C. v. Beers te Vlissingen ad f 26.973, C. v. d. Hooit ad f 26.900, Fr. de Meyer te Gent ad f 26.340, A. Roeland te Gent ad f 26.144, Krijn de Vos ad f 25.865, B. van Eek ad f 25.830, Jac. Jansen ad f 25.580 en Abr. Tholens Dz, te St. Jan Steen ad f 24.649. Voor het tweede perceel, lengte 220 M., raming f 2119, was, zooals ook reeds gemeld is, minste inschrijver dezelfde voor f 2097. Hiervoor schreven verder in de heerenG. van Meelen en J. van Beers te VlisBingen ad f 3720, Jac. Jansen ad f 2290, Abr. Tholens Dz. ad f 2280 en E. P. Staal te St. Jan Steen ad f 2167. - De inschrijvers, by wier namen geen woon plaats is vermeld, wonen te Terneuzen. Gelijk wy gemeld hebben, zijn beide werken aan den heer J. F. Adriaansen Poltiiet gegund. Vergadering van heden, Woensdag, middag te 2 uren. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, burge- Afwezig de heeren Van Dunné, Van der Swaime en Van de Ree met en Verhage zonder kennisgeving. De notulen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Daarna geschiedt mededeeling van iBgekomen stukken. Hieronder behoort een adres van Jac» Schots man, onderwijzer aan schooi I, waarbij hij wegens zijne benoeming te Rotterdam, met 16 Juni a. eervol ontslag vraagt. Dit adres wordt gesteld in handen der com missie van toezicht op de scholen van 1. o. Verder van de hoofdcommissie voor de kro ningsfeesten een adres, waarin zij, erop wijzende dat in het programma voor die feesten is op genomen een sportfeeBt en een festival, beiden te houden (het laatste ten deele) op het Molen water, de wenschelykheid uitspreekt dat de Raad bepale dat aldaar een beperkt aantal (twee of in geen geval meer dan drie) ververschings- tenten kunnen geplaatst worden. De commis sie geeft in overweging de vergunning daar voor te geven aan de meestbiedenden, terwijl de opbrengst misschien zou kunnen worden bestemd tot verhooging van den post voor Nadat de voorzitter nog op eene vraag van den heer Brevet bad geantwoord dat, door in den geest als het comité wenseht te besluiten, nog niets omtrent de bestemming van de op brengst wordt beslist, geeft de raad zijn toe stemming tot het plaatsen der tenten. Van D. Alewijnse Sz. is een adres ingeko men, houdende bezwaren tegen zijne aanwijzing als bediende bij de brandweer, op grond van lichaamsgebreken. Dit wordt gesteld in handen van burg. en weth. Van Mevr. de wed. N. Epkema is een schrij ven ontvangen, houdende bericht van het over- lyden van haar echtgenoot. Van het bestuur der vereeniging de Ambachts school is een kennisgeving ontvangen, dat dit jaar aan de beurt van aftreding is als bestuurs lid de heer W. J. J. Koole, zitting hebbende voor den raad, en verzoek om een dubbeltal te willen opmaken ter voorziening in de vacature. De opmaking van dit dubbeltal wordt aan gehouden tot de Mei-vergadering. Nog deelt de voorzitter mede, dat het ver slag omtrent den toestand der gemeente ter perse is. Aan de orde is nu de uitloting van obligatiën der gemeenteschuld. In de eerste plaats van 9 stuks in de 5% geconverteerde leening. Getrokken worden de nommers: 124, 370, 253,451 (gespl.), 18,87 (gespl.j 191, 309 en 153. In de tweede plaats van 6 stuks in de Jeening van 1895. Getrokken worden de nommerB414,24,223, >4, 133 en 189. Aan de orde is vervolgens de benoeming van voorzitters van het le en 3e stemdistrict van plaatsvervangende voorzitters der ste bureaux van alle stemdistricten, van leden plaatsvervangende leden van het hoofdstem- burean (2e stemdistrict) voor de eventueel noodige stemming (17 Juni 1898) en herstem ming (29 Juni 1898) ter verkiezing van leden der Provinciale Staten van Zeeland, Benoemd worden voor de stemming tot plaatsvervangend voorzitter in het stemdistrict de heer W. J. Sprenger, tot voor zitter in het le stemdiBtrict de heer mr A. P. Snouck Hurgronje, plaatsvervanger de heer I. H. C. Heljse, tot voorzitter in het 3e stem- district de heer J. C. de Waal, plaatsvervan ger de heer H. P. van de Ree; tot leden van het stembureau voor het 2e stemdistrict de heeren jhr mr E. P. Schorer en dr A. van der Swalme. Voor een eventueel noodige herstemming worden benoemd: tot plaatsvervangend voorzitter van het stem bureau in het 2e stemdistrict de heer W. J. Sprengertot voorzitter voor het le stemdis trict de heer mr K. W. Brevet, plaatsvervanger de heer mr S. Gratama Hz.tot voorzitter voor het 3e stemdistrict de heer O, Verhage, plaats vervanger de heer J. F. van Dunné tot leden van het stembureau voor. het.2e stemdistrict de heeren W. J. J. Koole en L. K. van dér 'Harst V Intusschen komt de" héér Verhage. ter ver- De voorzitter vraagt, of er bij de vergadering bezwaar bestaat in dien geest te besluiten. De heer Koole vraagt of het verlof zal wor den gegeven met of zonder vergunning, waar op de voorzitter antwoordt dat van vergunning geen sprake kan zijn. A. de Rycke, M. G. Boasson, H. IJ. Haccou, W. P. Haman en M. C. Jeras; in het 2e stemdistrict de heeren G. O. Al- torffer Jr., W. P, de Back. A. W. Berdenis van Berlekom, mr C. de Witt Hamer, C. J. Hon- dius, J. A. Frank, jhr A. A. van Teylingen, J. Appel, F. A. Boasson en P. L. deBruyne; i in het 3e stemdistrict de heeren J. B. Gi Ijam, J. Hoaang, J. Belderok, C. de Broekert, P. J. de Broekert, J. H. Snijders, C. van der Bent, Iz. Jongepier, D. Ia Broeder en P, J. Geill. (Men zie verder hét'hijvoegsel). Akte-examens in Zeeland. Heden zijn geëxamineerd voor de akte van bekwaamheid als onderwijzer 6 man nelijke candidaten. Geslaagd zijn allen, namelijk de heeren J. Kense, Middelburg, L. A. Laven, Scherpe- nisse, W. A. Leenhonts, Yzendijke, C. J. van Leeuwe, Oostburg, P. A. de Maat, Boschka- pelle en G. F. Maris, Tholen. Voor de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek werden geëxamineerd 6 man nelijke candidaten. Geslaagd zijn er 3, nl. de heerenG. Fran- coys van Kruiningén, P. le Grand van Oost burg en P. G. Janssen van Hontenisse. Amsterdam. De gemeenteraad stond heden toe f 50,000 voor de versiering der hoofdstad en f 10,000 om de aandacht der buitenland- sche journalisten te vestigen op de handels inrichtingen bij de inhnldigingsfeesten. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 29 April. Middelburg. Burgerweeshuis 2 u.ver bouwen perceel E 14 aan de K. Noordstraat. Bestuur der Godshuizen. Vrydag 6 Mei. Middelburg. Raadhuis ll/3 u. a aanleg cementriolen, b maken van twee pompgebouw- tjes. Aanwijzing 2 Mei. Goes. Prins van Oranje 11 u.onderhouds werken waterschap Breede watering bewesten Ierseke. Vrijdag 13 Mei. Middelburg. Provinciaal gebouw 11 u. het verrichten van eenige buitengewone be stratingen op den Rijks grooten weg der le klasse ao 3 op W a I c h e r e n. Raming f 1000. Aanwijzing 6 Mei ter plaatse. Zaterdag 14 Mei. Oostkapelle. Cons.Geref.kerkbouwen van eene Pastorie. Kerkeraad. Tot plaatsvervangers worden benoemd de overige leden van den raad. Voorts worden nog benoemd de leden en plaatsvervangende leden, buiten den gemeente raad, van stembureaux voor eventueel noodige stemmingen en herstemmingen van 15 Mei 1898 tot en met 14 Mei 1899 ter verkiezing van leden van de Tweede kamer der Staten- Generaal, van de Provinciale staten en van den Gemeenteraad. Voor de verkiezingen voor de Tweede kamer en Provinciale Btaten worden benoemd de heeren: mr F. N. van der Bilt, jhr C. J. J. A. van Teylingen, mr F. J. Sprenger, D. Hilder- nisse, P. A. Verhulst, M, Fokker, Ph. Boude- wijnse, P. Pouwer Az., J. J. Th. Evers, P. Dumon Tak, J. W. de Raad, A. Meeuse (G137), M. W. Hildernisse (O 224), P. W. H. de Kan, C. A. H. BUlerbeck, F. A. Frederiks, D. J. Dronker8, J. C-. Frederiks, H. F. v. d. Ouden dijk Pieterse, mr A. A. de Veer, H. W. J. Callenfels, C. H. J. van Benthem Jutting, D. G. Kröber, P. Pol vliet, K. Turk en W. Hioolen. Voor de verkiezing van leden van den Ge meenteraad worden benoemd in het le stemdistrict de heerenP. Boude- wijnse (Markt), jhr F. H. P. J. Gevers, P. J. de Kraijter, A. A. Mes Gz., M. de Mol, W. Londen. Daily News verneemt uit Was hington, dat de overtuiging veld wint dat Cuba door den honger tot de overgave gedwongen en een werkeiyke oorlog dus vermeden kan worden. Madrid. Naar verzekerd wordt, zijn de Ame- rikaansche gepantserde kruisers Minneapolis en Columbia naar Spanje stoomend. Volgens particuliere telegrammen zijn 500 man, deels Amerikanen, deels Cubaansche op standelingen, te Guanabaca geland. Een kolonae is daarheen gezonden. De minister van financiën diende de begroo ting van 1898/99 in. Het buitengewone crediet voor de marine is van 18 op 90 millioen ge bracht. Machtiging wordt gevraagd voor de, uitgifte van 100 millioen. De regeering wenseht rentedragende titels en schatkist-obli-1 gatiën, onder waarborg van de algemeene staatsmiddelen, te mogen uitgeven, voorts den omloop van bankbilletten te vermeerderen en over voorschotten van maatschappijen met staatsmonopoliën te onderhandelen. Verder behoort tot haar financieel program :n vervroegde invordering der grond- én be-' drijfsbelastinghet uitgeven van schatkistbil- letten, tot het bedragvflbr vlottende schuld, en; de. titels buitenlandse!»# schuld in binnenlands schë schnïd te. converteëren NoW-York. Een Amerikaansch zeeofficier, naby Santiago, op Cuba geland, besprak met den leider der opstandelingen de wijze van bezet ting van het eiland en samenwerking met hen. Verzending en laatste bnslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 29 April 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)29 April 1.05 's nam Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappy Nederland en dien der Bot- terdumeche Lloyd. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met den vandaar vertrekkende booten verzekerd zy Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor ae correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua n Marseille en per Fransche mailbooten wordt ;een correspondentie verzonden voor Atjeh en Sumatra's Oostkust. "W est-Indië. Curasao (Bonaire en Aruba) via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vry dag 10.15 's avonf Suriname via St Na- zaire8 Mei 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatsten en 14en elke maand 6.30 's ay. 4. Uit het Duitsch. VAX HERMINE VILLINGER. Elsbeth zette -groote oogen opzij hoorde slechts dingen, waarvan zij niets begreep en daar haar rustelooze geest niet gewoon was op te letten, wist zij niet goed of zij zich moest schamen of ergeren. Van lieverlede ontaardden die gevoelens echter in een steeds klimmende verbazing en zij moest bekennen, dat die man er heel anders uitzag in de ge hoorzaal dan op het ijs, Hoe vrij en zeker klonk des professors taalhoe ging hy in zijn onder werp op! Elsbeth merkte heel goed hoe aandachtig de toehoorders zaten te luiste ren en zy vroeg zich in stilte af: zou ik dan onder al die menschen de domste zijn, de eenige die er niets van begrijpt Zij deed haar best, Bloot de oogen om niet afgeleid te wordenen toen het haar eindelijk gelukte om te luisteren, verbaasde zij zich dat zij er in het eerst niets van begrepen had. Het was volstrekt niet zoo moeieiyk te volgenhet klonk zoo eenvoudig, zoo van zelf sprekend uit zijn mond. Had zij het niet honderd maal self gevoeld, ia ie comedie bijvoorbeeld, boe zich kon laten meeslepen en zich zelf ver gat bij de opvoering van een groot werk. Dat heette dus aesthetisch wélgevallen, dat tyde- lijke opgaan in het genot van bet aanschouwen of luisteren. Elsbeth was gelukkig, zij kon den spreker hoe langer hoe gemakkelyker vol gen, zij werd meer en meer geboeid door die wereld van denken en van zien, waarvan zij vroeger niets vermoed had. Het ging haar nu juist omgekeerd als by bet begin van de lezing. Toen had zij slechts aaa den mensch gedacht, nu hield de inhoud van het voor- gedragene haar zóo bezig, dat zij den spreker er door vergat. Zwijgend ging zy aan den arm van haar vader naar huis. „Wat zou er in dat hoofdje omgaan?" dacht bij, nu zij zwijgt, geloof ik waarlijk dat onze buurman indruk gemaakt heeft Den volgenden morgen zaten vader en dochter bij het ontbijt in de verandakamer, die Elsbeth geheel naar haar smaak, heel vrooUjk ingericht had. Zij was druk bezig met het kruim uit de broodjes te halen, want zij was een groote vogelvriendin en eerst t< hare pleegkinderen verzorgd waren, ging zelf eten. „Wat kan men zich toch in zijn naaste bloedverwanten vergissen," zei zy met een schalkscben blik op haar vader. „Gij zijt een zeer arglistig mensch, mijnheer de advocaat." „Jk boe d8t H E R U K. Deze heryk is bepaald als volgt, voor: Stavenisse, 2 Mei en 3 Mei des voorm. St. Annaland, 3 Mei des nam. en 4 Mei, St. Philipsland, 5 Mei. Oud Vosmeer, 6 Mei. Tholen, 7 en 9 Mei. Poortvliet, 10 Mei. Scherpenisse, 11 Mei. St. Maartensdijk, 12 en 33 Mei. Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, óok voor Duivendyke, 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 17 Mei. Concert Oefening en Uit spanning. Concert- en ge hoorzaal 7l/j u. „Wel, gij neemt mij mee naar die lezing, waarvan ik de helft niet begrijp, zoodat ik ondanks mij zeiven overtuigd moet worden boe vreeselijk geleerd die professor is. Daardoorkomt hij echter geen haar breed dichter bij mijn ideaal." „Uw ideaal? Hoe ziet er dat dan uit? Gij hebt er zeker een samen geflanst uit Lohengrin, Romeo en zoo voort Zij lachte hartelijk„MisMis 1Zoo iets doet men als men zestien jaar is; dan is men nog zoo dom en meent dat de liefde iets grootsch, iets machtigs, iets overtuigends moet hebben. Nu denk ik er heel anders overik weet precies wat ik wil. Ja, ja, beminnelijk moet hij zijn, vrooiijk en tintelend van geest, en ik moet geheel naar zijn zin zijn, en hij moet mij om mij zelf liefhebben, en hij mag geen oogenblik denkenzal ze wel een voor treffelijke huishoudster zijn, zal zij mijne kou sen mooi stoppen en my nooit tegenspreken Dat moet hem allemaal hetzelfde zijn, net als het mij hetzelfde ia] óf de man, die mij be haagt, een hooge betrekking heeft of een be- scheidenewant als hij mij aanstaat, dan is hij in mijne oogen een koning, al was hy ook maar een klerk." „Hm, ja zoo praat men als men zeven tien is." „Moet ik misschien praten alsof ik tach tig was", vroeg Elsbeth. „0! vader ik door zie k echter a la een waterglas,- gij houdt Algemeen Overzicht. Er stonden in Amerika twee meeningen tegen over elkander. De aangewezen opperbevelheb ber van de expeditie naar Cuba, generaal Miles, wilde de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht nemen. De latere berichten van den toe stand op Cuba waren niet mede gevallen, eD daarom achtte hij het beter den aanvang der operaties uit te stellen totdat zijn leger wat meer geoefend Was, en gewend 'aan de eigen aardige moeilijkheden enaan ,4e tucht, welke het mïlitare leven medebrengt. Van daar zijn voorstel om-de expeditie eerst Jater te doen vertrekken. Eerst meende men half Juni, maar daar men dan kort voor het regénseisoen staat, werd reeds van een uitstel tot het najaar gesproken. Mac Kinley schaarde zich aan de zijde van den generaal, die, als met de uitvoering belast, niet mocht worden gedwóngen op te treden vóór hij gereed was. Bovendien meende Mae Kinley, die werkelijk door menschlievende ge voelens gedreven wordt, dat het minder offers zou vragen, als men het advies van den gene raal volgde. Maar de ministers van oorlog en marine waren van een ander gevoelen. Zij meenden, dat, als men de maanden, welke vóór het regenseizoen verloopen, ongebruikt liet, de toestand der Spanjaarden veel beter zou worden, terwijl de kracht der opstandelingen zou af nemen. Vandaar het reeds korteiijk vermelde besluit, om voorloopig een kleine expeditie naar Cuba te zenden. Mac Kinley zelf heeft, volgens de Daily Telegraph, een voorstel in dien geest gedaan. De voorloopige expeditie zou 4000 man infan terie en 1000 man cavalerie en artillerie tellen. De daarvoor noodige macht is, geheel uitge rust, te Chicamuaga en te Tampa bijeen. Van daar zou de transportvloofc, door de marine 0_.jid, naar de Zuidkust gaan, en daar onder bescherming van de vloot landen. Éen 1000tal mariniers zou aan de landings-dlvisie wórden toegevoegd. Het groote bezwaar, aan dit plan verbonden, was de moeilijkheid van de landing, daar de opstandelingen geen haven in hun bezit hebben zoodat de transport- en oorlogsschépen op een afstand van de kust zouden moeten blijven: zou daaróm havenbootjes medenemep, maar heel wat van die vaartuigjes noodig hébben. Tevens spreekt men van een soortgelijke expeditie naar een tegenover gelegen punt aan de Noordkust, waardoor de mogelijkheid zou geboren worden, het eiland in tweëen te splitBen. Deze plannen doen velen het hoofd schudden, wijl zij vreezen, dat een dergelijke kleine macht spoedig aan een nederlaag bloot staat en mén haalt zich de schrikbeelden voor den geest, ontleend aan de eerste maanden van den burgeroorlog. Wie van beiden geiyk hebben zal de uitkomst leer en. 't Geluk is dikwerf met de stoutmoedigen. Bovendien komen er gunstige berichten van i gouverneurs der Staten op de vraag, hoe veel vrijwilligers zij kunnen leveren en wanneer dezen voor den dienst gereed kunnen zijn. Eenige gouverneurs toch seinden, dat zy éen voldoend aantal vrijwilligers hadden opgeroe pen, die geheel gereed zyn voor den dienst. Mocht dit zoo zijn, en er werkeiyk spoedig gelegenheid bestaan de kleine macht, welke nu naar Cuba gaat, te versterken, dan zou een vlugge oplossing van den strijd mogelijk wor den. Vooral als het waar is, dat de toestand op Cuba zoo treurig is als velen wel beweren. Reeds nu moet er groot gebrek aan lévenst middelen zijn, voorai te Havana, waar de pryzen sterk omhoog gaan, ook doordien de meer vermogenden alles koópen wattekrygen is en hnn huizen vol stoppen, iets wat de militaire overheid natuurlijk op den duur niet ag toelaten. Daarentegen zou de Cubaansche regeering wel beslag hebben gelegd op de voorraden, welke uit de Vereenigde Staten en uit Mexico voor de reconcentrados waren gezonden. Deze onge- Iukkige verkeeren daardoor in groote ellende. Dergelijke berichten moet men natuutiyk onder eenig voorbehoud aanvaarden, evenals een bericht van N.-Y. H., welks correspondent uit de tweede hand vernam, dat de opstande lingen den strijd hebben hervat. Zij drongen tot dicht bij Havanna door en konden de Amerikaansche schepen van het blokkade- eskader waarnemen. Het andere deel der vloot gaat onderwijl voort jacht te maken op Spaansche vaartuigen, en heeft een viertal kleinere schepen buit ge- aakt, maar tevens een goeden slag geslagen. Woensdag, den dag vóór de oorlog uitbrak, ging de Panama van New-York met een groote lading oorlogsmaterieel, voor Cuba bestemd, en een groot aantal Spaansche inwoners van New- York, die het beter vonden deze stad te ver laten, De Mangrove, een van de kleine sche pen, die tot het Amerikaansche eskader be-, ilóoren, -ontdekte de' -Panama óp 20 mijl vair Havanna. Het vaartuigje, dat slechts-een be manning van 13 koppen en- twee kanonnen had, heeft den sftijd tegen den reus aangebon den. Drie schoten drongen in de boeg. Toen nu de Mangrove gereed was een vierde schot te lossen, streek de Panama de vlag, waarna het schip goeden prijs werd verklaard. De waarde van de aanwezige contrabande moet groot zyn, terwijl het schip, dat bestemd was Spanje als hulpkruiscr te dienen, nu de Amerikaansche vloot zal versterken. Ware het schip een gewone koopvaarder geweest, dan zou het schip terstond moeten worden vrijge laten. Mac Kinley toch heeft een nieuwe proclamatie uitgevaardigd betreffende het verkéèr van Spaansche schepen. Daarin wordt aan de Spaansche schepen in de Amerikaansche wate ren een termijn toegestaan tot den 21 en Mei om te laden en te vertrekken. De schepen op de open zee zullen vrij zijn om hunne reis voort te zetten zoo zij geladen zyn vóór den 21enMei in eene haven der Unie. De schépejn, welke in de Vereenigde Staten aangekomen zijn en van daar vertrokken vóór den 21en April, zullen niet buit mogen worden gemaakt. De laatste bepaling zou op de Panama moeten worden toegepast zoo dit schip geen marinevaartuig ware. In verband met deze proclamatie is het niet thans uw hoofd scheef en dat is altijd een teeken dat gij inwendig bedroefd zijt, maar ik kan er niets aan doen, en al hebt ge het nog zoo mooi bedacht, er komt niets van". „Wat dan toch?" vroeg hij met een ydele poging, om er zoo onschuldig mogelyk uit te zien. Elsbeth sloeg, grappig ontsteld, de handen in elkaar. „Hoe kan men er zoo onschuldig uitzien en toch zoo'n huichelaar zijn. Wat dan toch vraagt ge. Gij hebt bij u zelf uit gemaakt dat hij de proiessor namelyk de ware Jozef voor uw lieve, ondeugende Els beth zou zynde professor zou de vaste hand hebben, welke zij noodig heeft, en hij zou een brave, vlijtige, in hare plichten opgaande vróuw van haar maken zooals zij in het boek staat hrrrr. Als gij dat echter niet bedacht hebt, vader; antwoord mij dan als 't u blieft met een luid en duidelijk neen". De advocaat lachtewant zij had zpne ge dachten waarljjk zoo nauwkeurig mogelyk opgesomd. „Maar denkt gij dan dat ik niet anders te doen heb dan mijn ochtend hier met U té zitten Verpraten", zei hij opstaande. „Geen antwoord is ook een antwoord", riep zyn dochter hem na, doch hét volgende oogenblik stond zij heel ernstig bij de tafel, schijnbaar te kijken naar de vogels buiten;, maar haar blik waa zeldzaam verstrooid, naar binnen gekeerd. Het was haar niet zoo moeie- lijk gevallen om de gedachten van haar vader te raden, want het waren ook de haren, na de lezing waar zij voor het eerst een lastige Btem vernomen had, die zeide„dat is de man, die u kan verbeteren". Zij schrikte op en als om hare gedachten te ontvluchten, snelde zij naar de studeerkamer. Haar vader bad haar verwachtop het tafeltje bij het raam lag alles wat zij voor haar werk noodig had en zij begon terstond; zy wist dat de professor aan de overzijde vóór het raam zat en keek geen enkele maal opzij werkte door alsof zij haar brood er mee moest ver dienen, (Wordt vervolgd.) Verkoopingen en Datun. Plaat». 28 April Middelburg, 28 Oudelando, 2» O. "W. Soub., 8 Mei Middelburg, 8 VJiraiagei), 5 Oudelande, 11 B Middelburg, .11 Sehoondi/ke, 12 Sch ootid (j te, 1,7 Groede, 16 a Waterlandk» Verpachtingen in Zeeland. Voorwerpen. Informatifa Huisen, Hofstede, Inspan, Inboedel, Inspan, Hofstede, Inboedel, Inspan', Huis erz,, Inspan, Verhuist. P. Overman Tak Tak. Maret Tak. P. Overman Verhulst. Yoksasa. Hammacher Hammaeher Koktina.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2