MIDDELBIRGSCHE COURANT. N°. 99. 141° Jaargang. 1898. Donderdag 28 April. Deze Courant verschijnt dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen. Fife per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 27 April 8 u. vm. 54 gr. 12 u 70 gr., av. 4 u.66 gi.F.Verw. 1. wind regen. Aövertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. AdvertentiSn20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regelj Groote letters naar de plaats die eg innemen. Ad ver ten ti ën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aau het bureau te bekomen. Middelburg 27 April. BEhfOEMDTGEW ENZ. Bij kon, besluit: zijn benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen: van de eerste klasse in de 18de divisie J. Caland, thans van de tweede klasse in die divisievan de tweede klasse in de 38ste diviBie J. E. G. C. Offerhaus, thans van de derde klasse in die divisie; is den directeur van het post- en telegraaf kantoor te Helmond, J. Veltman, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend uit 's lands dienst De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal op Zaterdag 30 April niet plaatB hebben. Blijkens schriftelijke mededeeling, onder dag- teekening van 26 dezer door den gezant der Vereenigde Staten van Amerika, in opdracht zijner regeering, tot de Nederlandsche regeering gericht, heeft de Spaansche regeering op 21 dezer aan den gezant der Vereenigde Staten van Amerika te Madrid doen weten, dat zij het besluit van het congres, 20 dezer, goedgekeurd, waarbij tusschenkomst werd bevolen in het belang van den vrede en de onafhankelijkheid van het eiland Cuba gelijkstelde met een oor logsverklaring en dat zij daarom haren gezant uit Washington had teruggeroepen en de diplo matieke betrekkingen had afgebroken. Derhalve had het congres van de Vereenigde Staten van Amerika door eene 25 dezer goedgekeurde wet verklaard dat er oorlog tusschen de twee landen bestaat, sedert 21 April jl., dien dag inbegrepen. Blijkens mededeeling van Hr Ms gezant te Madrid heeft de Spaansche regeering besloten de onzijdige koopwaar onder vijandelijke vlag te eerbiedigen, alsmede de vijandelijke onder onzijdige, beide met uitzondering van oorlogs contrabande. Zonder van haar recht om de kaapvaart uit te oefenen afstand te doen, zal de Spaansche regeering daarvan voorloopig geen gebruik maken. Ook heeft die regeering de erkenning uitge sproken van het beginsel, dat blokkades wer kelijk moeten zijn om erkend te worden. UIT STAD EN PROVINCIE. Het negende jaarverslag der vereeniging Beisbelasting, loopende over 1897, toont aan dat de arbeid dier vereeniging zich weer aan merkelijk uitbreidde. De ontvangsten bedroegen f 7717.15*, waarvan f 6176.80 besteed werd aan verpleeggelden voor 194 personen, waar onder 3 uit Middelburg en 1 uit Seroos- kerke. In de lijst der ingekomen giften vinden wij Middelburg met f 104 en Vlissingen met f 19.30 vertegenwoordigd. Mogen wij, nu het reisseizoen nadert, weder eens op deze vereeniging de aandacht vestigen van hen, die voor korter of laDger tijd in de mooie natuur, in ons eigen land of in den vreemde, rust zoeken en nieuwe kracht, of in de groote wereldsteden ontspanning en uitbrei ding van hun gezichtseinder. Een bagatel, op het reisbudget zonder invloed, kan, mits velen dat afzonderen, minder door de fortuin bedeelden in de gelegenheid stellen eenigen tijd te vertoeven in eene gezonde streek om het uitgeput lichaam te herstellen of verschen moed op te doen voor hun zoo moeilijken strijd om het bestaan- Hunne giften zullen gaarne iu ontvangst genomen worden door het comité te Middel burg, bestaande uit de dames M. van der Harst en Van DeinseDe Bruijne of door dat te Vlissingen, gevormd door de dames Van den BergTulp en J. Bouvin. meente-ontvanger, hem in de raadzaal een ge schenk aan, bestaande uit een zilveren theepot, een dito melkkan en een dito Buikermandje, welke voorwerpen smaakvol zijn vervaardigd in de bekende fabriek van Van Kempen en Zonen te Voorschoten. Ook van andere zijde viel den secretaris een dergelijk bewijs van achting en waardeering ten deel. Dat bij de aanbieding van deze cadeaux hartelijke toespraken werden gehouden, die onder even hartelijke dankbetuigingen werden aanvaard, behoeft wel geen betoog. Een en ander strekt wel tot bewijs dat de heer mr G. J. Bisschop, die in 1896 tot gemeente-secretaris werd benoemd, gewaardeerd wordt. Trouwens, deed zich gedurende dien tijd kennen als een even kundig als ernstig en ijverig man, die bovendien om zijn minzaam karakter alge meen wordt geacht. De commies der posterijen 2e kl. A. G- van Oldenbarneveld, genaamd Witte Tullingh, is van Goes naar het spoorwegpostkantoor no 4 overgeplaatst, J. F. Rommel van Maas tricht naar Goes en J. W. Nortier van Leiden naar Vlissingen. De stoomtram MiddelburgVlissin gen is werkelijk Dinsdag middag weer eens gederailleerd en wel ter hoogte van Souburg, zeer ten genoege van de passagiers die nu wat meer beweging konden nemen dan in bun plan lag- Wijl een wandelingetje van een twintig mi nuten in dit seizoen wezenlijk gezond is, mag men de tram wel dankbaar zijn, dat ze a raison van het passagegeld, dat altijd minder is dan een visite van den doctor kost, zorgt dat zij, die haar begunstigen, wat extra-lichaamsbe weging nemen. Och, die Belgische ondernemers zijn nog zoo kwaad niet, als men wel eens beweert Het ironisch bericht omtrent dames-rook- coupè'B, door ons uit Bet Vad. overgenomen, heeft aan een onzer lezers de opmerking ontlokt, dat er volstrekt geen niet-rookconpè's uitslui tend voor heeren zijn. De bestaande zijn zoowel voor dames als voor heeren, évenals de rook- coupé's. De dames-coupé's moet men als een beleefd heid tegenover het vrouwelijk geslacht be schouwen en willen enkele vrouwen in die coupé's rooken, dan heeft men dat eenvoudig te ver bieden want, naar hij gelooft, zijn dit altijd «éet-rookcoupé's. Donderdagavond te 8 uren vergadert de Kamer van Koophand en Fabrieken te Vlis singen, tot het onderzoeken der geloofs brieven van bet onlangs gekozen lid, den heer H. Looi». Bij gelegenheid van het aanstaand huwe lijk van den secretaris der gemeente Vlissin gen, den heer mr G. J. Bisschop, boden heden (Woensdag) middag de voorzitter en de ledeu van den gemeenteraad, beneven» de ge dijkbaas J. Kristalijn en tot dijkbaas in alge- meenen dienst is benoemd J. A. Louwerse. Het jaarverslag over 1897 is aangeboden en de begrooting 1898 na wijziging vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 174.890.655. - Door ingelanden van het waterschap St. Maartensdijk is, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer I. Hage Dz., opgemaakt een voordracht van ge zworenen, bestaande uit de heeren J. Nelisse, G. Hoek Mz. en Chr. Hoek Mz. Ter voorziening in de periodieke aftreding als gezworen van den heer I. P. Hage zijn rgedrsgen de heeren I. P. Hage, J. W. Scherpenisse en Anth. Elenbaas. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van 't gemeentebestuur werd nog besloten een gedeelte der nieuw te makeu grintwegen met 100 M. te verlengen. Dinsdag avond vergaderde te Goes de liberale kiesvereeniging Goes, onder leiding van den heer J. J. Ramondt, die evenwel verklaarde dat hij nog niet besloten was definitief het voorzitterschap te aanvaarden. Alle nieuw gekozen bestuursleden hadden hunne betrekking aangenomende heer mr J. de Witt Hamer is als secretaris opgetreden. Het doel der bijeenkomst washet opmaken der voorloopige candidatenlijst. Genoemd werden de heeren J. M. Kakebeeke (door bet bestuur, onder applaus der leden), W. F. K. Lenshoek, A. Bruggeman, mr W. F. J. Wagtho, J. A. P. Geill, Ph. de Ronde Bres- ser (notaris te Heinkenszand) en J. J. Ocht- man te Goes, die evenwel onmiddellijk bedankte. Ten aanzien der candidatuur Kakebeeke had het bestuur alleen te zeggen, dat het zich gelukkig acht die candidatuur te kunnen stellen. De heer C. Koert had voor eene eventueele candidaat-stelling bedankt. De heeren Lenshoek, Bruggeman, Wagtho en Geill werdeD, in overeenstemming met de andere afdeeling op Noord- en Zuid-Beveland, op de lijst gebracht. De heer De Ronde Bresser werd door den voorsteller (den heer J. Mulder) geacht een uitstekend candidaat te zij nhij is op geheel Zuid-Beveland bekend en goed op de hoogte van polderzaken. Bovendien zou het eene daad van rechtvaardigheid genoemd kunnen worden ten opzichte van Heinkenszand, de woonplaats van den nobelen Van der Bilt. Tot stemming overgaande er waren 17 stemgerechtigden verwierven de volgende heeren het achter hunne namen gevoegde aantal stemmen: Kakebeeke 17, Wagtho 16, Lenshoek 15, De Ronde Bresser 7, Geill 6, Bruggeman 6 en Koert 1. In eene volgende bijeenkomst wordt de definitieve keuze gedaan. Vereenigt evenwel een der voorgestelden in de onderscheiden afd. B/s van de uitgebrachte stemmen, dan is deze candidaat. Blijkens mededeeling door het bestuur zijn in de afdeeling Staatsbelang te Baarland uitge bracht op de heeren Kakebeeke 12, Koert 12, Geill 11, Bruggeman 8, Der Weduwen (burge meester van Kruiningen) 4, Wagtho 1. Afgewacht moet worden het resultaat der stemmingen in de overige afdeelingen: Krui ningen, Ierseke en Noord-Beveland. Op de Dinsdag in 's Gravenhage gehou den vergadering van de Nederlandsche Ver eeniging voor Evenredige Vertegenwoordiging zijn als bestuursleden gekozen de heeren C. E. van Koetsveld en M. de Jonge, beiden te Goes. Door den heer H. G. de Smit Iz. te Wis- sekerke werd, bij het laatst gehouden examen aan de Teeken academie te 's Hage, toegekend voor het bouwkundig teekenen een eerste en een tweede prijs, resp. in de eerste en tweede klasse, benevens een eerste prijs in de 3e klasse handteekenen. In de algemeene vergadering door het bestuur van het waterschap Schouwen, Dinsdag te Zierikzee gehouden, is o. a. medegedeeld dat door het dagelljksch bestuur eervol ont slag is verleend, op zijn verzoek, aan den Wat de ontvreemding der reisduiven bij S. B. te Koewacht, waarvan iu het vorig nummer melding is gemaakt, betreft, schrijft men ons nader dat diefstal niet de drijfveer is geweest; het gold een baldadige en lage handeling. De dader of daders hadden de 19 duiven in een mandje gestopt, dat slechts ruimte bevat voor 7 k 8het gevolg daarvan was dat 10 der duiven letterlijk stikten. Bovendien was het mandje met zijn in houd, dat in de nabijheid van B.'s erf in een bosch was gezet, bedekt met een laagje aarde, wellicht om den dood der dieren te verhaasten. Gelukkig werden de overige dieren nog tij dig door B. gevonden, die toch al een aanzien lijke schade lijdt. Door den raad van Biervliet is Dins dag besloten het ontsteken der lantaarns met 2 maanden te verlengen. In plaats van 1 Oct. tot 1 April zullen de lichten nu van 1 Sept. tot 1 Mei branden. Niet uitsluitend bij donkere maan, maar ook bij lichte maan doch bewolkte hemel, zal in 't vervolg de lantaarnopsteker voor de verlich ting behooren te zorgen. Maandag viel aldaar een koewachter in een Amerikaansche hooivork, die door het dijbeen drong. De jongen werd per phaëton thuis ge bracht, en onder dokters behandeling gesteld. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden 'Woensdag) zijn veroordeeld wegens straatschenderij: B. v. B.Mz., Arnemuiden, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.drankwetJ. O-, Vlissin gen, tot f 10 b. s. 3 d. h.rijden met een mid del van vervoer op een wandelweg te Middel burg M. S., Middelburg, tot f 0.50 b. s, 1 d. h.zijn trekhond niet voorzien van een aan den halsband bevestigd metalen kenteeken: J. F. W., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h. boterwetI. J. v. H., Leiden, tot f 50 b. s. 14 d. h., met de last tot openbaarmaking van den veroordeeling, op kosten van den veroordeelde door de plaatsing van een uittreksel van het vonnis in het Leidsche dagblad. Verder wegens dronkenschap: P. S., A, A., J. L. H., L. d. J., H. R. L., A. M. S„ Middel burg, J. E., Vlissingen, tot f 1 b. a. 1 d. h., W. K., Middelburg, C. v. d. W., Arnemuiden, tot t 2 b. 8. 2 d. h., A. V., Middelburg, tot 2 X f 1 b. 8. 1 d- b. iedere b., L. N., Middel burg, I. L., Arnemuiden, P. K., Domburg, tot f 3 b. 8. 2 d. h., J. d. K., Arnemuiden, tot 3 dagen h. Indertijd is gemeld dat onder O u d-V o s- m e e r op een nacht, en wel dien van 14 op 15 Dec., een kar met paard en tuig was weg genomen, toebehoorende aan den landbouwer W. T., met welk span de dieven naar Ant werpen waren gereden. Thans zijn de daders, A. J. R. en W. van A., landbouwersknechten te Oud-Vosmeer, nu ge detineerd, door de rechtbank te Zierikzee veroordeeld tot 2 jaar gev. straf. De eisch luidde 5 jaar. Agenton; Te VlissingenC. N. J. de Vet Mestdagh te Goes: A. C. Bolltjtt, firma Wed. de Jokge. Geslaagd zijn er 3, de heerenK. Dorst vai» Dreisehor, J. M. Droogendijk van Tholen en C. Duinker van Hoofdplaat. De onderwijzers, die met de voorjaars- examens bun akte halen, vinden keus genoeg om eeu plaats machtig te worden. De vorige week waren er 120 oproepingen. Bovenaan de lijst staat de gemeente Emmen, welke nog 12 plaatsen te bezetten heeft. De jaarwedden wisselen af tusschen f 500 en f 600. Aanbiedingen van f 400 zijn thans zeldzaamheden. LETTEREN EN KUNST. Door den heer M. P. Troelstra, ontvanger te Bergen op Zoom, is in het licht gegeven Het voorspel en het eerste bedrijf van den tachtigjarigen oorlog en wat door dien o rlog werd verkregen. Geschiedkundige schets voor „het volk.11 Dit werkje is door hem uitgegeven ten voor- deele van eene oppassende onderofficiers-weduwe en hare kinderen. Hat kost 30 cent en ter verspreiding bij meer dan 20 exemplaren, 25 cent per exemplaar. Ter wille van het goede doel vestigen wij hierop de aandacht. Ook Dan. de Lange is zeer ingenomen met de uitvoering van Seteneia. De opvoering van bet werk van Constant en van Von Brücken Fock heeft, zoo schrijft hij in het N. v. d. D., inderdaad bet bewijs geleverd, dat Nederland in staat is met andere landen de pair te gaan, mits men 't daartoe in staat stelt. In alle opzichten gevoelde en be speurde men, dat men ditmaal te doen had met een goed, intelligent en rustig voorbereide voor stelling. Niettegenstaande het werk zeer moei lijk is, zoowel in muzikaal als in scenisch op zicht, ging alles rustig cn kalm zijn gang. Zangeressen en orkest prijst de heer De Lange zeer. Naar zijne meening had echter de heer Von Brücken Fock bij de uitvoering de klank ontwikkeling een weinig kunnen temperen. Er waren oogenblikken, dat de vrouwenstem men met den besten wil niet boven de tonen van de muziekzee konden uitkomen, welke omstandigheid niet op rekening van de beide dames geschreven mag worden. „Hoe dit zij, deze uitvoering van Seleneia heeft zender twijfel aan de muzikale intelli gentie van Amsterdam, en die was in de zaal aanwezig, het bewijs geleverd, dat Nederland ook op dit gebied met het buitenland in het strijdperk kan treden, en wel van heden af, mits de personen, die zich voor de dramatisch- muzikale kunst interesseeren, hun schouders er onder willen zetten. Want, en men over- wege deze woorden wel, wil men de kunat in algemeen en deze kunst in het bijzonder tot haar recht doen komen, dan is men ver plicht ruime middelen te harer beschikking te stellen". Met een warmen gelukwensch voor het wel slagen van deze poging, zoowel aan den heer Von Brücken Fock als aan de uitvoerenden, in het bijzonder aan mej.Van Zanten, diede sceni sche leiding geheel op zich genomen had, be sluit de heer De Lange zijn verslag. ONDERWIJS. Benoemd tot onderwijzer te Rotterdam de beer Jac. Schotsman te Middelburg. De afdeeling Westelijk Schouwen van het Ned. Ond. Genootschap besloot het hoofdbestuur te verzoeken, dat het zich wende tot den minister om de bepaling van art. 3 ontwerp-wet leerplicht, omtrent het minstens tweemalen 's jaars toelaten van leerlingen op alle lagere scholen, te doen vervallen. Akte-examens in Zeeland. Dinsdag zijn, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer werd mede gedeeld, geëxamineerd voor de akte van be kwaamheid als onderwijzer 6 man nelijke candidaten. Geslaagd zijn allen, nl. de heerenG. Fran- coys van Kruiningen, H. C. Gelok van Oud- Vosmeer, G. M. Geluk van Scherpenisse, P. Ie Grand van Oostburg. L. A. Jansen van St. Jansteen, P. G. Janssen van Hontenisse. Voorde vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek werden geëxamineerd4 manne lijke candidaten. Verschillende Berichten. De heer Van Kerkwijk nam Dinsdag zijn plaats iu de Tweede kamer, tengevolge van ziekte geruimen tijd onbezet gebleven, weder in. Ook de heer Kerdijk was weer tegenwoordig. Als bnrgemeester van 's Gravenhage wor den genoemd de heeren mr A. F. baron Van Lynden, chef der afdeeliDg medische politie aan het departement van binnenlandsche zaken, en mr W. J. Snouck Hurgronje, schoolopziener, lid der Provinciale Staten en van den gemeente raad aldaar. De heer Snouck Hurgronje moet reeds eeu vorige maal zijn aangezocht, doch toen hebben bedankt. Thans moet hij zich beschikbaar hebben gesteld. De heer Snouck Hurgronje behoort in den Raad tot de fractie, die op politiek gebied aan de tegenwoordige regeering het naast staat. Het moet deze over weging zijn, die reeds eenmaal op hem de aan dacht vestigde. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage tusschen de heeren jbr mr T. A. J. van Asch van Wijck en J. M. Stobberingh is eerstgenoemde gekozen met 822 stemmen, tegen 699 op den beer Stobberingh. Maandag avond werd aan den heer J. Vermeer, predikant te Zwolle, naar aanleiding van zijne benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Naseau, door het stedelijk muziekkorps een serenade gebracht. De heet Vermeer ontving bovendien nog vele bewijzen van sympathie van zijne stad- genooten. Het bericht dat onze Koninginnen te Parijs eenige japonnen zouden besteld hebben, moet van allen grond ontbloot zijn. Bij den Haarlemschea gemeenteraad ie ingediend een adres van omstreeks 1400 gas- verbruikers, waarbij verzocht wordt de coucea- aieverlenging, door de Imperial gevraagd, op de bekende voorwaarden aan haar toe te staan. De 2e stuurman van een te Rotterdam liggend stoomschip kreeg daar Dinsdagmiddag, door het breken van een ijzeren haak, een takel, waaraan een ijzerertsbak hing, op zijn hoofd. Zwaar gewond, werd de man naar het zieken huis gebracht. - Door het onvoorzichtig leeggieten van een a8cbbak met vuur, nabij een hooiberg, ont stond Zaterdag te Alphen, Z.-H., brand op het erf van een landbouwer. In een oogwenk stond alles in laaie en viel aan blusschen niet meer te denken. Het vee werd gered, alsmede bijna de geheele inboedel. Alles was verzekerd. Een vrouw te Amersfoort is, onder ver denking haar kind van een maand vergiftigd te hebben, naar de gevangenis te Utrecht over gebracht. Te Maastricht is iemand gearresteerd die, terwijl bij in staat van faillissement verkeerde, uit eene loterij ongeveer f 14.000 had getrok ken en deze som niet zou hebben verantwoord. Een werkman van 'sHeerenberg boorde een zijner kameraden, een Duitscher, schelden op die dummen Hollander, daar in ons land de Koningin reeds op jeugdigen leeftijd de regee ring zal aanvaarden, terwijl die bediller, met be trekking tot den leeftijd, om de vorstin als zeer jong aan te duiden, een oneerbiedige be naming gebruikte. >nze landgenoot wees er op, dat ditzelfde in Duitschland was gebeurd eu gebruikte den zelfden oneerbiedigen term ten opzichte van den Duitachen keizer. De Duitscher deed hiervan aangifte bij de politie, waarvan voor onzen landsman een gevangenisstraf van 2 maanden wegens majesteitsschennis bet gevolg was. De bestrafte trachtte ni» ook zijn valschen kameraad loon naar werk te verschaffen en deed bij de Duitsche politie aangifte van de oneer biedige benaming, welke de Duitscher aan onze Koningin gegeven had. Daar echter in Duitschland aan deze tweede aanklacht geen gevolg gegeven werd, heeft de Nederlander dezer dagen dezelfde aanklacht bij onze politie ingediend, en nu is dit geval opgezonden aan den officier van justitie te Arnhem. De heer Gostermans te Antwerpen heeft zich in eeu onderhoud met een verslaggever van de Petit Bleu vrij gunstig uitgelaten over den diamanthandel. Het verlies door den ver minderden afzet aan de Vereenigde Staten zal niet groot zijn. Een koopman te Brussel, die Zondagavond met zijn vrouw was uitgeweest, kwam bij zijn thuiskomst tot de ontdekking, dat zijn woning door dieven was bezocht. Er werd voor een waarde van ongeveer 300.000 fres aan papieren vermist. Een philantroop, die in 1766 te Londen overleed, liet een kapitaal van 20000pd. st. na, om daaruit voorschotten te verstrekken aau jongelui, die zaken opzetten. Uit dit fonds, dat onder het toezicht van den lordmayor staat, kan men voor ten hoogste 5 jaar bedragen van 100, 200, of 300 pond leenen. Voor 100 pd. wordt 1 voor grootere bedragen 2 interest ge rekend. Alleen zij komen voor een leening in aanmerking, die uit htm balans kunnen aan- toonen, dat zij in staat zijn het voorschot terug te betalen. Het fonds is in het verloop van 1 Va eeuw slechts verdubbeld, zoodat bet vermoede lijk nog al eens klappen heeft gehad. Te Glasgow heeft een brand gewoed, zoo groot als daar in geen 20 jaar voorkwam. Maandag te 10 uur geraakte een groot en fraai gebouw, van vier verdiepingen hoog, waarin een groot aantal voorname firma's haar kantoren had, in braud. De brandweer deed al het moge lijke om de belendingen te redden, maar ver geefs. Verscheidene huizen eu ook de groote katholieke kathedraal werden aangetast en ver nield. Een ernstige paniek ontstond iu het Metropole-theater, dat dicht in de buurt lag, een man kwam binnen en riep brand. De eige naar trachtte het publiek tot kalmte te bewo gen en de menigte liet zich werkelijk leiden. Toch oordeelde men het beter de zaal te doen ontruimen, hetgeen in goede orde plaats vond. Do mijneigenaars in Wales weigerden een loonsverhooging van 10 als grondslag voor onderhandelingen. Aan deu Berlijnschen gemeenteraad is 5 miljoen Mark aangevraagd voor een kade ter lengte van V/t K. M., te bouwen langs het nieuwe kanaal dat van Stettin naar Oost-Berliju zal loopen. Te Rath, by Dusseldorf, reed een goede rentrein op een stootblok. De machinist werd gedood, en twee andere beambten werden ge kwetst. In Italië is een rechterlijke dwaling ont dekt. Drie personen, die wegens een moord

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1