BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. FEUILLETON. VREUGDE EN LEED. De Oorlog. Cordang, die niet mededingt in den wed strijd BordeauxParijs, daagt alle stayers der wereld, bij voorkeur Huret en Hivierre, uit tot een 24nurs match met gewone gangmaking. Volgens Keir Hardie in de Labour leader ia er twijfel ontstaan nopens de oor zaak van den dood van mevr. Marx-Aveling en is deswege een hernieuwd onderzoek bevolen. Bij het onderzoek van de papieren der to Londen vermoorde houdster van een boarding house vond men een aantal brieven van een wegens dronkenschap ontslagen bediende. Daar in deze brieven een dreigende toon werd opge merkt, zocht de politie den schrijver, en vond hem in een werkhuis in het Strand. De man werd ondervraagd en bekende zijn misdrijf terstond. Op zijn aanwijzing werd vlak bij het huis, waar de misdaad gepleegd was, een groot keukenmes gevonden, dat had gediend om den moord te plegen. Keizer Wilhelm heeft met zijn lijfdr&ma- turg kapitein Lauff het plan besproken voor drie drama's, die een Hohenzollern-trilogie moeten vormen. Wiesbaden krijgt het volgende jaar de pre mières. Te Como is bij een voorstelling in een menagerie een soort van paniek ontstaan, om dat èen 60-jarige dame, mevr. CettiFerrari, onvoorzichtig haar arm tusschen de tralies stak, waarachter een groote panter een stukvleesch verorberde. De panter wierp zich woedend op den arm der onvoorzichtige en 't kostte groote moeite de vreeselijk gillende dame te bevrijden. Zij is ernstig gewond naar het ziekenhuis over gebracht. De paus gevoelt zich zoo wel, dat hij Zon dag een 1300-tal Belgische pelgrims verraste door voor hen in de Sixtijnsche kapel de mis te lezen. Aan eenige stations van den Russischen Wladikawkas-spoorweg hebben roovers treinen aangevallen en verscheiden reizigers en be ambten gewond. Daar de le Mei ditmaal op Zondag valt, zal de viering op grooter schaal en feestelij ker plaats hebben dan andere jaren. Voor den Siberischen spoorweg is 377 miljoen roebel bestemd, waarvan reeds 326 ver werkt is. Verknopingen enz. Te Zuiddorpe had heden middag door burgemeester en wethouders de aanbesteding plaats, in twee perceelen, van de te maken kei- baan, loopende van de gemeente Zuiddorpe, aanvangende bij de Ster, tot aan de Belgische grens, gemeente Selzaete. Voor het eerste perceel, lengte 2628 M., raming f 25.295, was minste inschrijver de heer 1. F. Adriaansen Polfliet, Walzoorden, voor f 24.522. Voor het tweede perceel, lengte 220 M., raming f 2119, was minste inschrijver dezelfde voor f 2097. Het werk is aan dezen laagsten inschrijver gegund. Akte-examens in Zeeland. Heden zijn geëxamineerd voor de akte van bekwaamheid als onderwijzer 6 man nelijke candidaten. Geslaagd zijn allen, nl. de heeren G. Fran- coys van Kruiningen, H. C. Gelok van Oud- Vosmeer, G. M. Geluk van Scherpenieae, P. le Grand van Oostburg. L. A. Jansen van St. Jansteen, P. G. Janssen van Hontenisse. Voorde vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek werden geëxamineerd 4 manne lijke candidaten. Geslaagd zgn er 3, de heeren: K. Dorst van Dreischor, J. M. Droogendijk van Tholen en C. Duinker van Hoofdplaat. 's Gravenhage. Benoemd tot inspecteur der registratie en domeinen der 2e klasse in de 27e divisie te Nijmegen G. F. F. C. van der Schroeft', thans in de 2e divisie te Hoorn. Tweede kamer. De ka mer verwierp met 44 tegen 22 stemmen het voorstel van den heer Lohman om het leerplicht-ontwerp nog niet te onderzoeken. Vrijdag zal beslist worden over het tijdstip 3. Uit het Duitsch. VAM HERMINE V1LLINGER. Het was niet louter toeval geweest, dat de professor Elsbeth op het ijs ontmoettebij had met opzet om haar heen gereden, om eindelijk kennis met baar te maken, nadat hij dat mooie, onuitsprekelijk rustelooze meisje bijna een jaar lang uit zijn raam had gadegeslagen. En nu was bij boos over het gevoel van teleurstelling, dat zich van hem meester maakte, en hij noemde zichzelf onverstandigwat had hij ook kunnen verwachten van een wezen, dat alleen het genoegen najoeg en meer op straat dan in huis was. Er had wel is waar een stille hoop in zijn hart geleefd, maar nu wist hij het al te goeddat was geen meisje, dat hij in het eenvoudige burgerhuishouden zijner ouders kon brengen, niet de gezellin voor zijn ernstig denkereleven. Met hoeveel zekerheid had deze zeventien jarige tegen hem, den zooveel ouderen man, .gesprokenhij had alle moeite gehad om zijn aangeboren bedeesdheid te overwinnen. Nog nooit bad hij zich soo geschaamd over die eigenschap, die hem nog van zjjn opvoeding van den aanvang van hét sectie-onderzoek daarvan en of het definitieve Marine-hoofdstuk den volgenden Woensdag behandeld zal worden. De heer Van Gilse heeft eene interpellatie aangekondigd over het ontslag van den heer Israels te Parijs, voor zoover den datuin en de wijze van ontslag betreft, en de heer Troel stra eene over de zaak Hoogerhuis. Londen. Volgens eenige bladen zal de actie der Vereenigde Staten op Cuba niet geheel wachten op de voltooiing van de uitrusting van het leger. Behalve de expeditie, welke den op standelingen krijgsvoorraad en wapens brengt, zullen twee regimenten cavalerie es een batterij zwaar geschut naar Cuba gaan. Nog deze week zou op de Noordkust, niet ver van Havanna, een landing plaats hebben. Engeland heeft zich neutraal verklaard. Washington. Het vliegend eskader ont ving bevel zee te kiezen, om de Spaansche vloot in den weg te treden, wanneer die naar Amerita's grondgebied koers zet. Volgens de World heerscht te Havanna ge brek aan levensmiddelen en vreest men het ergste, wanneer niet spoedig hulp opdaagt. Generaal Blanco riep allen onder de wapenen. Uit Amerikaansche bron wordt gemeld, dat de Spaansche bank te Porto Rico bare beta lingen staakte en dat de regeering allen opriep om bet eiland te verdedigen. Madrid. In het goedgekeurd ontwerp-adres van antwoord op de troonrede wordt door de senatoren aan de Regentes dank betuigd voor hare houding. Verder wordt uiting gegeven aan de eenstemmigheid van alle partijen om den vijand te bestrijden, die Spanje wellicht over winnen, maar nooit onteeren zal. De beleedigingen van de zijde der Vereenigde Staten worden met de diepste minachting be antwoord. De Carlisten en de republikeinen zullen de regeering steunen in haar vader landslievend streven. In de Kamer hield de voorzitter een patriotisehe rede en zeide dat Sagasta en de regeering alles deden om den oorlog te vermijden. Maar nu de strijd dien ondanks uitbrak, heeft men dien te voeren, in het vertrouwen op het goed recht van het vaderland. De kamer nam eenstemmig een motie van vertrouwen in de regeering aan, en beloofde voor de verdediging des vaderlands te zullen strijden. Havanna. (Handelsblad) De Amerikaan sche torpedoboot Porter naderde in de duis ternis de kust. De commandant ging aan wal en verkreeg zeer belangrijke inlichtingen. Mexico. De regeering besloot een strikte onzijdigheid in acht te nemen. Konstantinopel. In Yemen is een opstand uitgebroken. Troepen gaan derwaarts. Algemeen Overzicht. De Vereenigde Staten hebben der wereld een nieuwe verrassing bereid. Na de verklaring van Donderdag, dat de regeering den staat van e or log aanwezig achtte, kwam een paar dagen later bericht, dat toch nog een oorlogsverkla ring zou volgen, om de zaak formeel in orde te maken, en werkelijk is de desbetreffende boodschap Maandag bij het congres ingekomen. In dat stak wijst Mae Kinley op de nota, waarin Gulion, de Spaansche minister van buitenlandsche zaken, Donderdag 11. de diplo matieke betrekkingen met de Vereenigde Staten afbrak. Do president leidt daaruit af, dat de Spaansche regeering de door Amerika genomen beslniten als een vijandige maatregel beschonwt, die het afbreken der betrekkingen rechtvaardigt. Onder deze omstandigheden is de daad van Spanje te beschouwen als een stap, welke vol gens de bestaande gebruiken als een oorlogs verklaring is te beschouwen. Reeds aanstonds werd door den president van de republiek gebruik gemaakt van de be voegdheid, hem door het congres verleend, en last gegeven tot een blokkade van Havanna. Toch is het noodig, dat de staat van oorlog vormelijk worde bevestigd, opdat vaststa dat was bijgebleven. HQ was niet opgegroeid als andere jongeliedendanslessen en bals had hij niet gekendeerst sedert hij in de kleine universiteitsstad woonde, offerde hij af en toe een paar uur aan de gezelligheid vroeger was hg altijd aan het werk en had in niets anders pleizier. Zgn vader, een ambtenaar in de provincie, was het niet gemakkelijk gevallen om zgn eenigen zoon te laten studeeren na hem kwamen vier dochters en hoe vaak had moeder hem op bet hart gedrukt: „Het is beter uw taak om voor uwe zusters te zor gen, want al onze spaarpenningen zgn voor u uitgegeven, als zij niet trouwen hebben zij niets Onder den druk dezer verantwoordelijkheid was hij een ernstige, strenge plichtman gewor den, die niet in staat was om zoo'n luchthar tig, in vrijheid grootgebracht meisje, als Els beth te begrijpen. En Elsbeth kon hem niet vertrouwen. Zij haalde ruimer adem toen hij weg was mis schien was zij onbewust een weinig bang ge weest voor die grijze oogen, die zoo "ernstig en helder waren. Maar nu wist zij het, voor hem zou zij zeker niet haar heerlgken meisjes tijd opofferen. Zij had het terstond gemerkt hoe onhandig hij was en het vermaakte baar dat zoo'n geleerde professor niet flinker durfde optreden tegenover zoo'n jong meisje. Vlak voor bet huis van baar vader brandde een lantaren en in den gang was ook al licht op. By deze de Unie de rechten en verplichtingen van oorlogvoerende partij hebben. Mae Kinley vroeg het congres daarom een besluit in dien geest te nemen. Het Huis van afgevaardigden was, evenals de vorige week, er het vlugst bij. Het besloot te verklaren dat de oorlogstoestand 21 April is ingetreden es dat de president de gebeele zee- en landmacht mag gebruiken. Een soortgelijke conclusie werd genomen door de commissie uit den Senaat, en spoedig door dit staatslichaam goedgekeurd, waarna Mae Kinley zich haastte deze nieuwe resoluties te onderteekenen. Opvallend is daarbij dat men aan dit besluit terugwerkende kracht geeft, of liever erkent, dat de oorlog reeds Donderdag is uitgebroken. Opvallend, want tegelijk blijkt dat de regeering de bestaanbaarheid van een andere opvatting er kent, en de consequenties daarvan aanvaardt, en dat zoowel, waar dat in het nadeel als in het voordeel der Unie is. Eenerzijds heeft de regeering besloten de Spaansche schepen, die reeds goeden prijs waren verklaard, weer los te laten. Maar tegelijk is geprotesteerd tegen het be vel van de Engelsche overheid te HongKong, dat de daar nog liggende Amerikaansche sche pen de neutrale haven zouden verlaten. Zoo wel de commandant als de consul betoogden, dat de oorlogsverklaring nog niet officieel was af gekondigd, zoodat men recht had te biyven. Toch wilden de Amerikanen geen conflict in het leven roepen, waarom zij heengingen. Of Portugal nu niet een soortgelijken maat regel heeft te nemen ten aanzien van het Spaansche eskader, dat blijkens de jongste be richten werkelijk nog aan de Kaap Verdisehe eilanden vertoeft? Waarom het nog geen zee koos, wordt niet gemeld. Dat gebrek aan steenkolen de oorzaak was dat de schepen in deze neutrale haven bleven, is door de Spaansche regeering ontkend. Trouwens, bijna alles wat in deze zaak voor valt, is voor de niet ingewijden een raadsel en nooit beeft men in lateren tijd bij den aan vang van een oorlog voor zooveel schijnbaar zonderlinge vragen gestaan als nu. In Amerika schijnt het kabinet erg los in elkander te zitten. Bijna op betzelfde oogenblik, dat bekend werd dat Sherman als staatssecretaris door Day is ver vangen, is er sprake van dat Long en Alger, de ministers van marine en oorlog, zullen heengaan Dat besluit zou verband houden met de gema tigde gedragslgn welke Mac Kinley in den krijg zou willen volgen. Verder blijkt dat de Vereenigde Staten, wel verre van tot den krijg te zijn uitgerust, zoo onvoorbereid mogelijk zijn. Zelfs het oproepen van vrijwilligers heeft vertraging ondergaan, door een verschil over de vraag, hoeveel Mac Kinley er eigenlijk mocht oproepen, 't Schijnt dat deze kwestie eindelijk is opgelost, en dat de verschillende staten zijn aangeschreven vrijwilligers te leveren in ver houding tot hun zielental. Dat er weken zuifén voorbijgaan eer dezen voor den strijd gereed zgn, is reeds gemeld. De heethoofden willen natuurlijk niet zoolang wachteneen standpunt dat uitstekend te ver klaren is in lieden die geen verantwoordelgk- heid dragen. Want het .is een zonderling iets, dat men den vijand twee maanden tijd laat om Cuba, het doel van den oorlóg, te versterken, en zich gereed te maken voor den strijd, misschien ook nog om den opstandelingen in dien tusschen tijd een paar gevoelige slagen toe te brengen. Over de sterkte en de macht der opstande lingen heeft men de laatste weken niets zekers gehoord; en de officieele afkondiging randen wapenstilstand maakte natuurlijk een einde aan de beruchte reeks leugen-bulletins. By de heerschende opgewondenheid is het best mogelijk, dat een deel der vrijwilligers niet op de regeering wacht en zelf maar naar Cuba trekt, waarheen de laatste jaren toch al zooveel vrijbuiters-expedities gingen. Over de blokkade van Havanna loopen de berichten uiteen. Het schijnt, dat ook in dit opzicht een groote aarzèling bestaat. Het eene oogenblik is de blokkade effectief, maar een halve dag later wordt de vloot weer tot de helft teruggebracht. Ontoegankelgk scbgnt Havanna nog niet te zijn. Dat blijkt uit het in o us vorig vermelde binnenloopen van een Italiaansch oorlogsschip en uit het feit dat een Spaansche boot de blokkade heeft gebroken. dubbele verlichting liep Elsbeth, die haastig het buis inkwam, tegen een vrouwtje aan dat er juist uit wilde gaan een oud klein vrouwtje, met veel rokken aan en een grijzen doek om, waaronder zij hare handen hield. Op het hoofd droeg zij een gebreide kap, waarvan de rand op haar wenkbrauwen hing uit dit warme omhulsel keek een klein ver schrompeld gezichtje uit met knippende, doffe oogen. Zoo stonden zy tegenover elkaar, beide helder verlicht door het licht van buiten en van binnen, en een grooter contrast was niet denkbaar. Elsbeth zag het oude vrouwtje aan en bliksemsnel schotan haar de woorden van den professor door het hoofd, die van zgn zuster vertelde dat er geen oud, arm vrouwtje voorbijging wier lot zij niet hadden getracht te verzachten. „Wie zijt ge?" vroeg zij. „De schoonmaakster van de derde ver dieping, ik kom bijna zeventien jaar hier in huis." „Zoo lang al Hoe komt het dat ik u nog nooit gezien heb?" „Als men al zoo oud is, wil niemand meer iets van ons weten." Elsbeth zag baar verbaasd aan, zy begreep niet hoe men zoo iets zeggen koD, zonder zich half dood te schreien." „Maar," zei zg en hield het vrouwtje, dat weg wilde gaan, tegen, „het gaat u immers toch niet slecht Beknopte Mededeelingen. De verkiezingsdrukte in Frankrgk is in vollen gang en bevestigt wat men reeds lang wist, dat aan de linkerzijde van een bepaalde partijgroepeering geen sprake is. Zelfs als de leidende staatslieden, Méline, Barthou, Waldeck- Rousseau, Brisson, Ribot aan het woord zijn, dan ziet men ten slotte een zoo flauwe nuan ceering, dat het voor de kiezers een wanhopend werk is een besliste keuze te doen tusschen de republikeinsche groepen. Wel blijven de inkomstenbelasting en grond wetsherziening als groote strgdvragen over. Maar ook deze beide vraagstukken zijn niet voldoende, om een zuivere scheiding in de republikeinsche party te maken. Bovendien is de scheidsmuur tusschen een deel der radicalen en een deel der socialisten zoo laag geworden, dat de rechtervleugel der republikeinsche partij niet zonder eenig recht beweert, dat deze partyen ineenloopen. In de jongste redevoering van Barthou, Zondag te Oioron gehouden, verklaarde deze minister, dat de strgd niet om het voortbe staan der republiek gaat, daar deze niet be dreigd wordt. Generaal Rébillot, die candidaat is in het 7e arrondissement vanParijs,heeft in eenmanifest aan de kiezers als eenig punt van zijn geloofsbe lijdenis gesteld strijd tegen de „cosmopolitische bende" tegen de „vagebonden des geestes en der zeden", die sedert 1870 in Frankrijk zijn neergestreken. Zijn candidatuur is voor alles een protest tegen die schande. De Fransche pers blijft zich bezig houden met de vraag of het wel goed was den krijgs raad van Januari saam te roepen, om te beslis sen of Zola zou worden aangeklaagd. De Siècle die het o. i. juiste standpunt inneemt, dat het lichaam, niet de gezamenlijke leden, heeft te klagen, doet de leuke vraag hoe men wei had moeten handelen, als een der leden van den krijgsraad van Januari ware overleden. Merkwaardig is, dat de verdediging de excep tie van onbevoegdheid van den krygsraad niet voor het hof van assises behoeft op te werpen. Men kan het bleek in het vorige proces reeds de nietigheid der aanklacht opwerpen als middel van cassatie, zonder zich daarop voor den eersten rechter te hebben beroepen. Er hebben te Londen zeer verontrustende geruchten over den toestand van Gladstone geloopen, maar deze bleken onwaar. Bij den Rijksdag is een ontwerp ingeko men tot voorloopige regeling der handelsbe trekkingen met Engeland. Nadat het eenige weken te Praag wat rustiger was geweest, hebben de Duitsche studenten er Zondag weer bloot gestaan aan aanvallen van de Czecben. Het gevecht nam een grooten omvang aan, waardoor verscheidene werden gekwetst. De C'zechen hielden later een betooging voor het café Schlaraffia, waar de Duitschers byeenkomen, en verbryzelden de ruiten. De ongeregeldheden hielden den geheelen nacht aan. Reeds eenige malen maakten wy melding van een in Rusland ontdekte socialistische partij, waartegen de politie is opgetreden. Thans wordt gemeld, dat in het geheel 2500 personen zijn gevangen genomen, onder wie vele studenten, ook vrouwelgke. Men ontdekte drie geheime drukkerijen en een overgroote hoeveelheid vlugschriften. Vorst Ferdinand heeft vóór zijn vertrek naar Weenen last gegeven alles in het werk te stellen om te zorgen, dat het op de grens van Macedonië rustig blijft. De minister van oorlog moet de garnizoenen op de grens ver sterken, teneinde te voorkomen, dat deze door benden worden overschreden. Met een gelgk doel zijn le laatste maanden de Turksche gar nizoenen versterkt. Koning George zal na de ontruiming van Thessaiië een bezoek aan deze provincie brengen De Standard verneemt uit Rome, dat de Spaansche regentes 's Pausen zegen over de Spaansche wapens heeft afgesmeekt. De Spaansche regeering wil den omloop van bankbilletten van l1/» op 2 miljard bren gen met evenredige verhooging van de reserve. Te Valencia heeft men, na een grootsche „Ik heb werk." „Ja en verder hebt gij dan in bet geheel geen genoegen in uw leven?" „Hm," zei het oudje en trippelde op hare korte beentjes heen en weder. „Ja wel, de Zondag is een genoegen voor mij, omdat ik dan tweemaal koffie krijg." Opgewonden, met de rammelende schaatsen in de hand vloog Elsbeth de studeerkamer binnen. „Verbeeld n, verbeeld u, hebt gij de schoonmaakster van de derde verdieping wel eens gezien, die meer dan zeventien jaar hier in huis komt - „Zeker, gij niet „Neen, maar van daag toevallig; ver beeld u, zy heeft geen ander genoegen op de wereld dan dat zij 's Zondags tweemaal koffie krijgt. Hoeveel geld denkt gy dat zij noodig zou hebben om iederen dag tweemaal koffie te drinken „Hm, een Mark, ongeveer", zei hij, ge heimzinnig lachende. „Willen wij haar die geven?" „Wij Neen kindje, wanneer men iemand goed wil doen, moet dat van ons zelf uitgaan". „Maar wat is dan een Mark, vader „Probeer eens wat er toe behoort om er een te verdienenin allen ernst, breng aan die arme vrouw een paar uur van uw tijd ten offer, door de Mark, die gij haar geven wilt, zelf met werken te verdienen". „Ja, maar hoe dan betooging, het droge bassin van een fontein als offerbua aangewezen. Het bassin was, zeo meldt de Petit Bleu, spoedig gevuld (1) met bankbiljetten en geldstukken, alles bestemd voor de versterking der vloot. Hoe klein dat bassin wel was, vinden wy niet vermeld. De markies Arguel heeft 10 miljoen pesetas ter beschikking van generaal Blanco gesteld. De regeering te Havanna heeft een pro clamatie uitgevaardigd, waarin de bevolking wordt opgeroepen aan de verdediging des lands mede te werken. Men meldt uit Havanna, dat de Krupp- kanonnen, bestemd voor de bewapening der forten, nog niet zijn aangekomen, zoodat men zich met oude bronzen stukken moet behelpen. De berichten van Porto-Rico luiden zeer ongunstig. Te St. Thomas bad men tijding dat er groot gebrek heerscht en dat de staat van beleg er is afgekondigd. Een officieel Spaansch bericht ontkent dat bij het fort Morro op de Amerikaansche vloot is geschoten. De eerste schoten, welke zyn gelost, waren dus die welke Maandag ochtend een battery bij Matanzas richtte op een Amerikaansche vaartuig dat in den toegang tot de haven daar peilingen deed. Bij de Amerikaansche admiraliteit bestaat het plan zoo spoedig mogelijk samenwerking met de troepen van Gomez te verkrijgen. Ver moedelijk is daarmede bedoeld bet bezetten van een haven op Cuba, welke tot operatie-basis bestemd wordt. In Oost-Azië hebben de Amerikanen een eskader, bestaande uit vyf kruisers, de Baltimore, Boston, Olympia, Raleigh en Concord, benevens eenige kleinere schepen. Spanje kan daaren tegen slechts vier schepen van kleiner kaliber en 7 kanonneerbooten stellen. Maar er zyn 12000 man geregelde troepen, 2000 Spaansche vrijwilligers en 5000 inboorlingen. De rijzing op de graanbeurs van Antwer pen was het gevolg van bet nemen van de Shenandoa, waardoor vrees ontstond voor het behoud vau 14 onder zeil zynde Amerikaansche graanschepen. De verzekering tegen oorlogsmolest steeg tot 3Is en men verwachtte een nieuwe rijzing- INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden «tukken worden in geen geval teruggezonden. Het prikkeldraad te Middelburg. Mijnheer de redacteur Het speet mij den heer Van Hoek, mtja collega, geschaard te zien aan de zijde van hen, die het gebruik van prikkeldraad goed keuren, maar ik hoop toch, dat zyn schryven geen invloed moge uitoefenen op den uitslag in de a. s. raadsvergadering, want is er een billijk verzoek aan dat college gedaan, dan is het zeker dat der heeren Bolle c. s. Ik denk wel dezelfde eischen te zullen stellen aan een goed onderhouden plantsoen als de heer Van Hoekmaar waar deze beweert, dat adressan ten wellicht tevreden zullen zijn met eenige half kwijnende struiken en boomen met wat gras sprietjes er onder, kan ik hem de verze kering geven reeds verscheidene openbare parken en wandelwegen bestudeerd te hebben waar, ondanks afwezigheid van prikkeldraad of eenig ander soort minder gevaarlijk rasterwerk, zich toch steeds een uitnemende collectieplan ten in goed onderhouden staat bevond. Of ge looft de heer Van Hoek dan werkelijk dat de schuld hier alleen bg de jeugd schuilt? Zoo ja, dan vergist ZEd. zich deerlijk. Ja, een groot deel komt op hare rekening, omdat de gelegenheid een dief maakt, zooals het onoordeelkundig planten bijv. van kastanjeboomen, heesters die uitnemend gelegenheid aanbieden om stokken van te snijden enz. enz., maar ook ouderen van dagen slaan de hand aan het plantsoen. In hoeverre nu dat hier en daar wat weg snijden van groot nadeel is, wil ik thans in het midden laten; het is op vele plaatsen nog de eenige wijze waarop gesnoeid wordt, al ge beurt het dan ook op eene vreemde manier, maar de bolwerken en singels schynen op deze noodzakelijke behoefte wel eens eene uitzon dering te maken. Zeer voordeeligdat nalaten van snoeien Na eenigen tijd wordt dan eens een geheel stuk rate pied, raiz terrc onder han den genomen; zeker om hakhout op te leveren! Het gebruik van prikkeldraad zou ik echter aangewend willen zien om alle grasvlakten «f te zetten!! Want die kleine plekjes gazon, hier „De gelegenheid is juist zeer gunstig, een van mgn klerken is ziek en kan voorloo- pig niet schrijven. Ik betaal voor het blad 40 pf. en zou u, met het oog op het goede doel, 50 pf. gevenals gg dus twee vel copi- ëert, hebt gij uw Mark verdiend". „Wat! Dat is heerMjk! Kan ik dage- lijksch een Mark verdienen? Waarom hebt gy mij dat niet eerder gezegd Hoe lang had die arme vrouw al koffie kunnen krijgen." „Maar kind, wy zgn haar zoo vaak op de trap tegen gekomen of in de gang hoe komt het nu dat die arme ziel u van daag eerst opgevallen is Elsbeth werd een weinig rood en stamelde „hm, misschien is dat de schuld van den pro fessor, die mij vertelde hoe zyn moeder al hare kinderen had leeren opletten." „De professor Welke professor „Onze overbuurman; ik heb hem op het ijs leeren kennen." „Maar gy hadt mij gezegd dat gij met geen heer meer „Maar vader dat is toch geen aanbid der Hy is een hoogst ongevaariyk man, volstrekt niet handig in de conversatieik zoü wel eens willen weten waarvoor iemand zoo veel weet, als geen mensch het aan hem merkt.'1 „Waarvoor?" De advocaat liep, zooals hij gewoon wan, als hy over iets nadacht, in de kamer op en neer. Eensklaps bleef hij voor zijn dochter staan en vroeg: „Zgt gij

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2