Verschillende Berichten. a LAATSTE BERICHTEN. waren, de vader aan het gezicht en de zoon vooral aan twee vingers van zijne handwaar toen hij hun naar de oorzaak daarvan vroeg, gaven zi| ten antwoord, dat zij het dak van hnn varkenshok hadden afgebroken (wat ook werkelijk het geval was geweest) en dat bij het losmaken der planken een daarvan terugge veerd was en zoo de hand van Go ver t K. daartusschen bekneld was geraakt, terwijl de schrammen in het gezicht van Pieter K. ont staan zouden zijn, doordat bij het verzetten van het dak van dat varkenshok een eglantier hem in zijn gezicht gezwiept had. Verhoek ging er toen voor dat oogenblik niet verder op in, maar constateerde dat geen der planken sporen van bloed vertoonde, terwijl de wonden van Goverts vingers sterk gebloed moesten hebben, en ook dat tusschen de twee vingers, die vrij diepe wonden ver toonden, zich een geheel ongewonde vinger bevond, wat ook niet pleitte voor de waar schijnlijkheid van Goverts opgave, maar het wel waarschijnlijker maakte, dat iedere vinger afzonderlijk gewond was, wat overeen kwam wet de opgave van Jan Pijke, dat hij tot tweemalen toe een vinger van zijnen aanran der in den mond had gehad en daarop met kracht had gebeten. In de schuur, bij de plaats, waar Jan Pijke met zijn aanrander had liggen worstelen, was een met bloed bevlekt ijzeren voorwerp gevon den, dat door dien aanrander gebruikt en bij zijn vlucht daar achtergelaten was. Getuige zag dat dit voorwerp oorspronkelijk een as van een slijpsteen was geweest, maar dat het aan het einde zeer scherp was geslepen. Hij begreep dat het slijpen van zoo'n dikke staaf op den slijpsteen een dikke moet achter moest laten. Toen hij zich dan ook wederom naar het erf van K. begaf, bekeek hij daar ook den slijpsteen en zag daarop werkelijk een diepe moet, waarin die geslepen as precies paste. Getuige ging nog eens naar het varkenshok en zag daar dat de indrukken in de planken, veroorzaakt door het voorwerp, waarmede het dak losgemaakt en opgelicht was, ook precies de afmetingen hadden van het scherpe gedeelte van dien as, Uit de verhooren van de beklaagden bleek verder nog, dat zij touw bij zich hadden en het voornemen koesterden om de huisgenooten Pijke te boeien. Hierna werd gehoord dr J. L. Goemans, ge neeskundige te Goes- Hij verklaarde G. K., die wonden aan de vingers had, onder be handeling gehad te hebben. Of die wonden door scheuring of door bijten waren veroor zaakt, kon getuige niet met zekerheid zeggen. Het was echter zeer goed mogelijk. j. Oreel, arbeider te Goes, de volgende ge tuige, heeft op 21 Jan. nabij de hofstede van gebr. Pijke den eersten bekl. ontmoet. P. K. vroeg of getuige niet bij Pijke aanging, waarop hij ontkennend antwoordde; P. K. zeide toen nog eenigen tijd in de buurt te blijven hangen. Toen hij van de inbraak hoorde, dacht hij dadelijk dat P. K. daaraan schuldig zou wezen, te meer omdat K. hem had gezegd dat de Pijkes veel geld hadden. De eerste bekl. ontkende dezen getuige deB Vrijdags ontmoet te hebben, maar wel 'a Woens dags. Getuige bleef echter bij zijne verklaring. J. P. Geense, hovenier te Goes, heeft in het laatst van December den eersten beklaagde gesproken. Deze sprak over de Pijkes en over hun fortuin en uitte zijne verwondering, dat daar niet eens werd ingebroken. Getuige zeide toen, dat hij daar niet gaarne aan zou denken, voor heel Goes niet. De eerste bekl. wees er toen op, dat er bij De Pijkes zooveel geld zat, eigenlijk veel te veel, en dat een dief geea papieren moest medenemen, maar geld, dan kwam het ook niet zoo gemakkelijk uit- Getuige waarschuwde K. echter voor de gevolgen van zulk een daad. De eerste bekl. gaf toe met dezen getuige gesproken te hebben over de gebroeders Pijke, doch niet in den geest als deze het doet voor komen. J. Kamp, landbouwer en herbergier te Kloe tinge, verklaarde dat in den avond, waarop by gebs. Pyke is ingebroken, P. K., omstreeks half zes, bij hem in de herberg geweest is. Hij bleef er een kwartiertje en gebruikte drie borrels. Hij kwam wel eens meer bij getuige om een borrel. Over hetgeen later gebeurd is, is niet gesproken. Beklaagde gaf toe bi) getuige in de herberg geweest-te zijn en toen reeds het plan voorde inbraak gehad te hebben. Van de herberg is hij naar huis gegaan om zijn zoon te halen. Eerst toen is bepaaldelijk afgesproken in te breken bij de Pijkes. De zoon gaf dit toe. Hij zeide tot de daad gekomen te zijn, omdat het gezin van K. goed met de centen wezen zou vrees voor ontdek king koesterde hij niet, omdat zijn vader hem er op wees dat het laat was en er weinig menschen op den weg waren. De vader zeide tot de daad gekomen te zijn, omdat hij toch met zijn handen het brood niet kon verdienen. Hij erkende zijn zoon overge haald te hebben tot de inbraak. J. H. Slabbekoorn, knecht bij de gebroeders Pijke, verklaarde in den avond van 21 Jan., zooals hij gewoon was, de schuur goed te heb ben afgesloten. Den volgenden dag heeft hij gezien dat een raam stuk was, terwijl hij in do schuur bloedsporen heeft gevonden, J. Buysrogge, koopman te Kloetinge, de volgende getuige, verklaarde in den avond van 21 Jan. een der beide beklaagden in de nabijheid der hofstede van Pijke gezien te hebben. Het was donker en de persoon had een zak onder den arm. Het was de vader K. den zoon heeft getuige niet gezien. De vader ontkende dit, doch de zoon ver klaarde den getuige gezien te hebben, waarop deze verklaarde zich niet te vergissen en den zoon niet te hebben ontmoet. C. Dekker, landbouwer te Kloetinge, heeft in den bewusten avond ook P. K. gezien deze kwam van zijn huis en ging in de richting v&ji bet hpi» d«F flpbw Pijke. De eerste bekl. ontkende dit. Hij had wel Donderdags getuige ontmoet, doch niet des Vrijdags. Getuige bleef echter bij zijn verklaring. A. Oele, vrouw van P. Almekinders, winke lierster te Kloetinge, verklaarde, dat de eerste bekl. in den avond van 21 Jan. bij haar in den winkel geweest was om twee waskaarsen. Zij heeft niets bijzonders aan hem gemerkt. De eerste bekl. erkende dit. De kaarsen werden gebruikt bij het naar bed doen van de kinderen. C. Weststrate, hovenier te Kloetinge, de laatste getuige, is in den bewusten avond tusschen 8 uur en half zeven langs de hofstede van de gebrs Pijke gekomen^ Hg heeft toen gehoord dat op de hofstede een ruit gebroken werd. Verder heeft getuige niets gehoord en daarom is hij doorgegaan. De tweede bekl., hierna weer gehoord, ver klaarde dat hij en zijn vader omstreeks half zeven in de schuur geweest zijn, wachtende totdat de baas kwam; dat kan een kwartier of iets langer geduurd hebben. Ook de vader gaf dit toe. De zoon verklaarde gedacht te hebben, dat, als hij met zijn vader Pijke aanvatte, deze zoo zou verschrikken, dat zij hem gemakkelijk konden binden en daarna den diefstal plegen. De vader zeide, dat hij het geld noodighad en dat hy niet gedacht had, dat hij zou ontdekt worden; om zijn groot gezin en de ellende, die hij daarover zou brengen, had hy niet gedacht. Hij verklaarde verder dat hij in zeer behoeftige omstandigheden verkeerde, ten deele ook een gevolg ervan, dat de Pykes al zyn land gekocht hadden onder belofte dat zij dat land aan hem zouden verpachten, welke belofte zij echter niet zyn nagekomen. Ook dat was voor den eersten beklaagde aanleiding om te trachten juist bij de gebroeders Pijke een slag te slaan. Hierna verkreeg de ambtenaar van het O. M. het woord. Hij begon met te wijzen op den grooten in druk, dien het misdryf, op den 21 Jan. gepleegd, in den omtrek van Goes heeft gemaakt. Dit was vooral het gevolg hiervan, dat de inbraak gepleegd was op een uur dat de bewoners der hoeve nog niet ter ruste waren, door gemas kerde personen, en van de bijkomende omstan digheden. De ambtenaar stolde in het licht, dat, waar oorspronkelijk weinig feiten ten laste van de beklaagden bekend waren, men op hen geen verdenking had. Alleen de ijverige nasporingen van den brigadier majoor Verhoek, die in deze zaak met on vermoeiden ijver en grooten tact het onderzoek heeft ingesteld en voldoende be wijsmateriaal tegen vader en zoon K. samen bracht, hebben geleid tot de arrestatie van de beide beklaagden. Aanvankelijk ontkenden dezen alle schuld, doch eindelijk hebben zij hunne daad bekend. Die bekentenis wordt bevestigd door de ver schillende getuigenverklaringen, wat door spre ker zeer breedvoerig werd uiteengezet. Het misdrijf, door deze beklaagden gepleegd, is van hoogst ernstigen aard. Door de be geerte naar geld gedreven, hebben bekl. niet alleen ingebroken maar zich ook vergrepen aan de bewoners der hoeve, eu weinig heeft het gescheeld of Jac. Pijke was gevallen als het slachtoffer van bekl. Spreker meende dat de grootste verantwoor delijkheid in deze rust op den vader, terwijl hij voor den tweede bekl. aanneemt, dat die heeft gehandeld op aandrijven van den eersten beklaagde. De ambtenaar, de gestelde feiten wettig en overtuigend bewezen achtende, vorderde schul digverklaring van beide beklaagden aan het hun ten laste gelegde en de veroordeeling: van P. K. tot een gevangenisstraf van zes jaar en van G. K. tot eene van twee jaar, met af trek van den tijd, in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger gaf den ambtenaar toe, dat het misdrijf, waarvoor bekl. terecht staan, wel van ernstigen aard is, doch hy achtte dit niet zoo ernstig als de ambtenaar het deed voor komen. Spreker wees er op, dat de vader, vroeger een welgesteld landbouwer, thans hoofd van een groot gezin, door het aankoopen van zijn land door de gebroeders Pijke, langzamerhand is geruïneerd en daardoor wangunstig is ge worden. Verder toonde hij aan dat de zoon, die voor dezen nimmer was veroordeeld, door den vader tot de daad is overgehaald en dat zijne schuld belangrijk minder is dan die zijns vaders. Pleiter toonde nog aan hoe onzinnig het plan van de bekl. geweest is, zoo onzinnig dat het niet in de hersens van een normaal mensch zou opkomen. Om aan te toonen dat de Ks. niet te best van hoofd waren, herinnerde de spreker oraan, dat verschillende leden hunner familie min of meer ontoerekenbaar waren en ook de vader eerder onnoozel dan misdadig is te achten. Hij geloofde dat het meer ge- wenscht zou zijn den vader in een gesticht, dan wel in een gevangenis onder te brengen. De verdediger achtte verder niet bewezen de geweldpleging op de huishoudster en riep eindelijk de clementie van de rechtbank voor zyn clienten iD. De vader K. wees nog op zijn groot gezin en op de vele behoeften die dit haddat had hem aanleiding gegeven om te pogen door diefstal in de behoeften daarvan te voorzien. Hij zeide dat hij zich dood gepacht had en de nood zoo hoog geklommen was, dat er op de een of andere wijze geld komen moest. De zoon verklaarde dat hij op aanraden van zijn vader had medegedaan en gedacht had dat zijn misdrijf niet zou worden ontdekt. Hierna werd de behandeling gesloten en de uitspraak bepaald op heden over acht dagen, Door dezelfde rechtbank zijn heden veroor deeld wegens: diefstalD, J., 13 j., en J. C. v. G., 12 j., beiden zonder beroep, Terneuzen, ieder tot 7 d, gev.-strafA. L. P. D. 16 j., en M. d. B., 14 j., beiden zonder beroep, Terneuzen, beiden tot f 3 b. s. 3 d. h., en J. V. T. H., 14 j., zon der beroep, Terneuzen, en J. d. B., 15 j#, en S. J. d. B., beiden zonder beroep, Koewacht, alle tot f 1 b. s. 1 d. h. mishandeling P, v, D.; 33 j... landbouwers knecht, Zaamslag, tot 7 d. gev. straf, en Th. d. S., 36 j., timmerman en herbergier, Koewacht, tot f 1 b. s. 1 d. h.; en bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gerichtC. v. B., 28 j., koopman, Ierseke, tot 45 d. gev. straf. In zaken E. J., 25 j., klompenmaker, Goes, en G. d. J., 26 j., boerenknecht te Oudelande, appellanten van ten hunne laste afzonderlijk gewezen vonnissen, waarbij eerstgenoemde ter zake van overtreding der drankwet werd ver oordeeld tot 14 d. hechtenis en laatstgenoemde ter zake van overtreding der jachtwet tot f 5 b. s. 4 d. h., zijn de vonnissen van den eersten rechter bevestigd. VrijgesprokenP. C., 22 j., bakkersknecht te Middelburg, beklaagd van huisvredebreuk. De rechtbank te Alkmaar heeft bij vonnis van Donderdag toegewezen de vordering der gemeente Alkmaar tegen den ontslagen ont vanger aldaar, tot een bedrag van f 59,394, en evenzeer die tegen de Maatschappij van zekerheidstelling tot het volle bedrag van den borgtocht. Onze Koninginnen zijn Donderdag avond te 'sGravenhage onder het gejuich eener tal rijke menigte naar het station Holl. spoor ge reden. Te half elf bestegen zij het gereed staand salonrytuig. Zoodra de Vorstinnen in het ver lichte rijtuig hadden plaats genomen, werden aan alle zijden de gordijnen toegeschoven, zoo dat zg zich biykbaar in den trein te ruste legden. Het gevolg bezette het salon van het slaaprijtuig. De trein bleef staan tot kwart na twaalven, toen hij zich in beweging stelde. Zooals gebruikelijk moeten brieven aan H. M. de Koningin Regentes, tijdens haar afwe zigheid, bezorgd worden aan het kabinet der Koningin te 's Gravenhage. Onze Koninginnen zouden heden morgen tusschen acht en half tien uur te Parijs komen. Niettegenstaande correspondenten aldaar hnn best doen om iets nieuws te vertellen, blijkt dat er omtrent haar doen en laten en een programma niets bekend is. Het bezoek ge schiedt streng incognito, voor onze koningin als gravin Van Buren. Alleen zal het incognito worden opgeheven om eenigen hooggeplaatsten Nederlanders ge legenheid te geven Hfl, MM. een bezoek te brengen. De Parijzenaars zien* met belangstelling en ingenomenheid de jeugdige vorstin tegemoet. Al zijn het ook republikeinen, in hun hart aanbidden zij nog vorstelijke personen. Dat president Faure HH. MM. een bezoek zou brengen, is bekend. Ten opzichte van het door de kamer van koophandel te Vlissingen gericht adres aan de ministers van financiën en van waterstaat, om te willen bevorderen, dat ook voor quitantiën en telegramzegels van postzegels kunne worden gebruik gemaakt, is door de kamer van koop handel te Leiden besloten dit voorstel krachtig te ondersteunen. Eenige gedetineerden in het huis van be waring te Rotterdam hebben een gevangenbe waarder gemolesteerd en hem den sleutel ont rukt, om te trachten uit te breken. Op het signaal van den in het nauw gebrachten bewaarder, kwam er hulp opdagen, waardoor de toeleg mislukte. De hoofdaanleggers, waar. onder een zeer berucht individu, zijn in de boeien geslagen. Te Venloo kreeg een veldartillerist twist met een metselaar, waarbij de artillerist zijn tegenstander met zijn sabel een zoo krachtige houw op het hoofd gal', dat deze bewusteloos moest worden weggedragen. De artillerist is gearresteerd. Hij zal voor den krijgsraad moeten terechtstaan. Door een Engelsche firma is met ver schillende steenbakkerijen uit de omstreken van Ostende een contract aangegaan voor de levering binnen een termijn van drie jaar van niet minder dan 20 milliöen steeuen. Ongeveer 1000 zeetjalken of „barges" zullen noodig zijn om dien grooten voorraad kunststeen naar En geland over te brengen. Een Brusselsch blad Le Soir meldt, dat aan prinses Louisa van Coburg (dochter van Koning Leopold) het verblijf in Oostenrijk is ontzegd. De Fransche generaal De Gallilet is door een val uit zyn rytuig gekwetst. Volgens bericht in de dezer dagen hier aangekomen N. Surin. Crt., is door een 150- tal ingezetenen van Paramaribo aan Emile Zola een telegram gezonden, om sympathie te be tuigen met de wijze waarop hij is opgetreden voor waarheid en recht. Te Parijs heeft een treurig drama plaats gehad. De vrouw van een kok kwam by de politie hulp zoeken, wijl haar man krankzinnig was geworden, en dreigde het huis in brand te steken. Toen daarop een inspecteur met twee agenten naar de woning van den ongelukkige werden gezonden, greep deze een mes en stak dit den inspecteur in de borst. Deze viel neder. Toen de agenten, na eenig wachten, de kamer binnentraden, vonden zy hun chef zoo goed als dood op den grond, en den krankzin nige in een hoek der kamer. Zonder moeite maakte men zich van den zinnenlooze meester, terwyi de inspecteur op weg naar het gasthuis overleed. De (begrafenis van den inspecteur zal op kosten der stad plaate hebben, in den grafkelder van de „slachtoffers van hun plichts vervulling." Bij een Maandag te Southampton in een boksgelegenheid gehouden bokspartij tusschen een amateur en een professional, werd de eerste herhaaldelijk tegen den grond geslagen, 's Avonds thuis gekomen, klaagde hy over hevige hoofdpijn, en den volgenden morgen vond men hem dood. Bij het, in ons vorig nommer gemelde, ongeluk te Bisley, veroorzaakt door de loco motief, die een trein met vrijwilligers naar Londen moest terugvoeren en met groot geweld tegen den trein aanliep, zijn meer personen gekwetst dan men oorspronkelijk dacht. Hun getal wordt op een 150 opgegeven. Vele kwetsuren zijn toegebracht door geweren, die uit het rek vielen, hoofden kneuzende en tanden uitstootende. Bismarck's schoonzoon, graaf Rantzau is wegens beleediging van een verslaggever, die hem naar den toestand van zijn schoonvader kwam vragen, veroordeeld tot 15 M. boete. Te Hamburg moet een nieuwe stations inrichting worden gebouwd. De kosten wor den op 30 miljoen gulden geschat. Uit Baku wordt de ontdekking van een nieuwe petroleumbron gemeld, die 500,000 pud per dag geeft. Verkoopingen enz. Heden werd aan het gebouw van het ge westelijk bestuur te Middelburg aanbesteed het voortzetten van de herstelling der boord- voorziening van het kanaal door Wal cheren. Raming f 9500. Ingeschreven werd door de heerenC. Boer, Sliedrecht, voor f 9989, C. de Wilde Az., Kat- tendijke, voor f 9700, S. v. d. Velde Iz., Papen- drecht, voor f 9542, G. v. Meelen en J. v. Beers, Vlissingen, voor f 9447, A. Foudraine Az., Goes, voor f 9325, P« Dronkers, Kapelle, voor f 9290, C. van Beers, Vlissingen, voor f 9247, J. de Jonge, Middelburg, voor f 9184, W. Dekker, Veere, voor f 9086, J. de Rijke Jz., Middelburg, voor f 9080, C. v. d. Hooft, voor f 8924, J. W. v. Wijnen, Sliedrecht, voor f 8890, J. F. A. Polfliet, Walzoorde, voor f 8774, A. Tholen Dz., voor f 8768, J. de Bree Fz., voor f 8716, J. H. v. d. Ven, Mid delburg, voor f 8690, B. van Eek, voor f 8648 en J. de Bree Fz., voor f 8495. 2 biljetten waren van onwaarde. De heeren V. d. Hooft, Tholen, De Bree en Van Eek wonen te Terneuzen. Ten overstaan van notaris Verhulst wer den heden morgen in het koffiehuis Spoorzicht te Arnemuiden verkocht de volgende per- ceelen, allen staande en liggende in de ge meente Arnemuiden, nl. vier huizen en erven, in de Lionstraat, wijk B nos. 79 tot en met 82 in massa voor f 3530 een huis en erf, zijnde koffiehuis met vergun ning, wgk B no 76, voor 1400 een huis' en erf, wijk B no 75, voor f 845 een huis eu erf, wgk B no 74, voor f 801 een huis en erf, wijk B no 73, voor f 800 een huis en erf, in de Westdijkstraat, wijk A no 85, voor f 761 een huis en erf, wijk A no 84, voor f 470 een huis en erf, wijk A no 79, voor f 340 8 aren, 35 centiaren tuin (bouwterrein) aan den Wal, voor f 393. Een huis en erf met tuin, op het dorp Kleverskerke, wijk D no 4, mede te koop aangeboden, werd opgehouden op f 625. Bij de Donderdag te Biervliet voor A. Cornells c. s. gehouden veiling werden gekocht een woonhuis, schuur en weiland, 0.6023 H.A. door J. L. I. de Bats voor f 1900, boom prijs f 250; een woonhuis, schuur, tuin enz., 0.5360 H.A., door J. de Kraker ad f 2655, boomprijs f 100 1.5091 H.A. weiland door P. W. Maarleveld ad f 1885, boomprijs f 900 3.2990 H.A. weiland door J. van Houte ad f 4310, boomprijs f 825; 1.3940 H.A. weiland door A. J. van Hoeve ad f 1800, boomprijs f 60 0.7170 H.A, weiland door J. de Kraker voor f 1500, boomprijs f 278 1.4090 H.A. bouwland gecombineerd met I.0650 H.A. bouwland, door M. Cornells voor f 2830 2.9140 H.A. bouwland door Van der Ree, te Terneuzen, voor f 3375; een winkelhuis, schuur, tuin en boomgaard, samen 0.7327 H.A., door A. Cornelia voor f 3400. De koopers wonen, op een na, allen te Biervliet. De landerijen liggen allen nabij de kom der gemeente. In geen jaren zijn zulke hooge prijzen voor land in die gemeente bedongen115 maal werd er verhoogd. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatie 19 April Veere, Meubels, Huvers. 20 m Arnemuiden, Huis en inboedel, Verhuist. 20 Vrouwepolder, Beestiaal, Huvers. 20 Ooptkapeile, Inspan, Tak. 20 Kloetinge, Inspan, De Vos. 2L Middelburg, Huis, Tak. 22 Serooskerke, Timmerm -goree da. Tak. 25 Middelburg, Manufacturen, De Vos. Middelburg, Huis, Inspan, Verhnlst. 25 Grijpskerke. Loeff. 26 Koudekerke, Arnemuiden, Inspan, Loeff. 27 Inspan, Tak. 27 Vlissingen, Huis enz., Maret Tak 28 Middelburg, Huizen, Verhulst 28 Oudelande, Hofstede, P. Overman 29 O.WSonb., Inspan, Tak S Mei Middelburg, Inboedel, Tak. 8 Vlissingen, Inspan, Maret Tak 5 Oude'ande, Hofstede, P. OvermaD 11 Schoondyke, Inspan, K oksma. 17 Groede, Beestina], Hammacher J8 Waterlondk., Inspan, Koksma. Akte-examens in Zeeland. Heden zijn geëxamineerd voor de akte van bekwaamheid als onderwijzeres 6 vi'ouwelijbe candidaten. Geslaagd zijn er 5, nl. de dames: D. C. Ochtman en J. Seijl, beiden te Zierikzee; M. W. Vonk te Goes; C. Willemsen te Oostburg en A. B. J. Wissel te Terneuzen. Voor de nuttige handwerken werden 5 vrou welijke candidaten geëxamineerd, die allen slaagden nl. de damesW. de Koster te Ierseke, N. Kruijs Voorberge te 's Gravenpolder, C. A. M. van der Meulen te Goes, C. J. de Mooy te Zierikzee en A. J. W. de Munck te Hansweert. Voor de vrye- en ordeoefeningen der gym nastiek werden geëxamineerd 5 vrouwelijke candidaten. Geslaagd zgn er 3, de dames N. Kruys Voorberge, C. A. M. v. d. Meulen en C. J. de Mooy, allen voornoemd. Goes. Heden werd in de Prins van Oranje eene vergadering gehouden van Ingelanden van het waterschap de Breede Watering be- westen Iersekewaarbij aanwezig waren 77 personen, uitbrengende 116 stemmen. De begrooting voor 18,a/90 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 128.841.52 met een bedrag van f 15.702.81 voor onvoorziene uit gaven, terwijl daarbij het dijkgeschot bepaald werd op f 10 per hectare evenals dit thans is. Aangaande het voorstel van Ged. Staten tot wijziging van art. 102 van het algemeen regle ment voor de polders of waterschappen in Zeeland om ook van vronen en vryianden dijkgeschot te kunnen heffen voor aanleg van grintwegen of verbetering van wegen, werd besloten daarop gunstig te ad viseer en. Ten slotte werden opgemaakt de volgende voordrachten ter voorziening in de periodieke aftreding op 1 Augustus van de gezworens P. Dekker Jz., Anth. de Broekert en M. van Iwaarde P. Dekker Jz., C. Lindenbergh en M. van Oosten Pz. Anth. de Broekert, A. de Groene en P. Lindenbergh M. van Iwaarde, C. Smits en H. Minnaard. 's Gravenhage. De minister van oorlog zal de positie der marechaussees verbeteren door hoogere bezoldiging, vergemakkelijking der voorziening in de behoefte van paarden en een billijker regeling wat betreft het ver strekken vau fourage. Madrid. (Handelsblad). Volgens de Impar- cial zendt de Amerikaansche regeering troepen naar de Mexicaansche grens, uit vrees voor het binnenkomen van guerillabenden. De Regentes schreef voor een miliioen pese tas in voor de versterking der vloot. In een nota aan de mogendheden protesteert tegen het besluit der Amerikaansche kamers. De beleedigende houding van het congres maakt het aan Spanje onmogelijk zijn raad op te volgen. Barcelona. Uit Santiago komt het gerucht dat Maximo Gomez en Caiixto Garcia, de leiders vau den Cubaanschen opstand, uit teleurstel ling over den inhoud van de boodschap van Mac Kinley, zich onderwierpen. Chicago. Volgens de Times en de Herald is de man, die op last van Weijler mynen aan legde, in de haven van Havanna gearresteerd en naar Washington gevoerd. Men verwacht van hem inlichtingen omtrent het rapport inzake de Maine. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 16 April. Scherpenis8e bg J. Rystenbil 11 u. herstel en vernieuwing glooiingwerken water- keoring cal. waterschap Scherpenisse. Woensdag 20 April. Ellewoutsdijk. Gemeentehuis 2 u.het afbreken en weder opbouwen van deu boklee- dingsmuur aan de havenkom. Vóór Woensdag 20 April. Wemeldinge. Levering 250 kub. met. grint en 20.000 harde straatklinkers. Burge meester. Donderdag 21 April. Vlissingen. Koffiehuis de Oude Vriend schap 1 u.herstellen militaire gebouwen te Vlissingen, raming 1265leveren van kazernemeubelen te Vlissingen, raming f 1000. St. Annaland. Gemeentehuis 11 u.het herstel en vernieuwing der glooiingwerken aan den cal. Susanna-polder. Dinsdag 26 April. B u r g h. Gemeentehuis 11 u.herstel, ver nieuwing en onderhoud verdedigingswerken, Burgh- en Westland-pol&cr. Raming f 9932.37. Inlichtingen W. Boot Wzn. Zuiddorp e. Raadhuis 2 u.maken kei- baan 2 perc. Raming f 25295 en f 2119. In lichtingen A. Moerdijk. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Marseille (Lloyd)19 April 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 22 April 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd)22 April 6.30's avonds, Marseille (Fr.dienst). 23 April 5.45'smorgens. Genua(Nederl.)26 April 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.). 29 April 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 29 April 1.05's nam Napels (Duitsche dat.). 1.05'anam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. P a d a n g wordt aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland en dien der Bot- terdumwh* Lloyd,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2