ImTWEOT: Een vaartuigje, waarmee acht personen een pleiziertochtje op de Schelde maakten werd door de Harwiekboot aangevaren en kantelde, waar door allen in het water vielen. Oogenblikkelijk werd al het mogelijke ge daan om de drenkelingen te helpen, maar men kon er slechts drie redden, en van deze drie waren er nog twee zwaar gekwetst door aan raking met de schroef. Op het oogenblik van de ramp waren vele wandelaars op de kade. Hun aantal nam na het gebeurde sterk toe, zoodat een talrijke menigte vol ontzetting de pogingen gadesloegen, om zoo mogelijk nog een dér vijt anderen te redden. Vele bootjes gingen daarom de rivier op, maar men slaagde er slechts in éen lijk te vinden, zoodat er nog vier in de Schelde drijven. Volgens een later bericht zijn de namen der slachtoffers Henri Adriaensens, Francois Vincke, Constant Perninckx, Félix Vergroten, Amand Diels. Een hunner was aan de Norddentsche Lloyd verbonden. Nieuwe margarine-wet in België. De tekst van de nieuw voorgedragen mar garine-wet in België luidt in de Vlaamsch- offieieele vertaling aldus Art. 1. De benaming van boter wordt ge geven aan de vette stof, door bet kernen ge trokken uit de melk of zaan, mot of zonder bijvoeging van kleurstoffen of zout, bij uit sluiting van alle andere product. Art. 2. Worden margarine geuoemd alle schijn of nagemaakte boter. Art. 3. De vermenging van margarine met boter is verboden. Art. 4. Het verzenden, verkoopeu of bewa ren van gemengde margarine of margarine met boter is verboden, onder welke naam of vorm, of in welke plaats ook. Art. 5. De margarine mag niet gefabviceerd of geleverd worden zonder bijvoegsel van phe- nolphtalaïne, voor welke stof de hoeveelheid bij koninklijk besluit wordt bepaald. Art. 6. De fabrieken van margarine, de bak kerijen, hotels, spijshuizen, enz., waar men mar garine bezigt, moeten dit zoowel binnen als buitenshuis op een bord aankondigen waarop het woord margarine in letters van ten minste 20 centimeters te lezen is. Art. 7. De mengelingen van margarine, be doeld in art. 3, mogen niet meer in het land worden gebracht. De straffen, die 't wetsontwerp voor de over treders bepaalt, zijn boeten van 200 tot 1000 fr., gevangenisstraf van 1 tot 0 maanden, aan plakking van het vonnis en afkondiging er van in de dagbladen. Een groet-proces. Over welke nesterijen soms lang geprocedeerd wordt, leert een voorbeeld uit Pruisen. Een „landraad", d. i. de van staatswege aangestelde hoofdambtenaar in een Kreis (onderdeel eener provincie), kwam een gemeenteraadslid tegen, die niet groette en riep hem met luider stem toe, waarom hij dat naliet. Het antwoord was „Waarom groet gij mij niet Daarop werd de landraad boos, gaf den ander een stoot tegen de borst, zeide dat hij raadslid af was en we gens ambtsovertreding vervolgd zou worden Het raadslid echter begon de vijandelijkheden, door den landraad wegens beleediging aan te klagen. Ofschoon de beklaagde beweer de in zijn recht te zijn geweest, daar hij als hooger ambtenaar bevoegd was een raadslid aan zijn plicht te herinneren, werd hij toch door do schepenrechtbank tot 30 mark boete veroordeeld. Hij teekende hooger beroep aan bij den gewonen strafrechter maar nu kwam de regeering tusschenbeide, bewerende dat hier een bestuursgeschil bestond dat bij den administratieven rechter thuis be hoorde. Maar deze rechter heeft in drie instanties zich onbevoegd verklaard, op grond dat de houding van den landraad beleedigend was en geenszins enkel uit zijn zucht om de waardigheid van het staatsambt te handhaven Intusschen is de aanklacht tegen het raadslid ook voor den disciplinairen rechter behandeld en deze heeft hem wegens „gemis van eerbie digheid tegenover zijn meerdere" afgezet. De Landraad daarentegen is dezer dagen in staats dienst bevorderd. (HbJd.) De prijs der rijwielen heeft reeds herhaaldelijk tongen en pennen in beweging gebracht en reeds eenige jaren geleden waren velen van meening, dat de prijzen dei- rij wielen veel te hoog werden gehouden en spoedig lager moesten wordeD. Het is echter zoo schrijft men aan het N. v. d. D. er mede gegaan als met de naaimachines,- er zijn jarenlang, veel langer dan iemand mogelijk achtte, groote winsten op gemaakt, voordat zij eindelijk binnen het bereik der mindergegocden kwamen. Ten laatste heeft echter het rijwiel het voorbeeld der naaimachine gevolgd, en dit jaar heeft een der grootste firma's bericht, dat zij een wiel, dat verleien jaar f 250 kostte, dit jaar voor de helft zal leveren, natuurlijk model 1898. Een andere fabriek verkoopt rijwielen voor f 62.50 en heeft hare agenten gemachtigd, dien prijs zelfs nog te verlagen, als de concurrentie te groot mocht blijken te zijn. Alleen de rijwielen zonder ketting zijn nog duur; maar men vertrouwt, dat ook daar-, van de prijzen spoedig zullen dalen. Slechts zij, die niet op een f 50 behoeven te zien, koopen er van f 250 a f 300; maar de meeste menschen bestoden f 100 a f 125, zoodat de fabrikant per slot van rekening meer voordeel heeft van zijn lage prijzen, zooals trouwens altijd, ook met andere artikelen, het geval is. Een merkwaardige tentoonstelling is te Rio Janeiro geopend, eene nl. van 175 soorten van druiven. Dr. Barreto heeft bij San Paolo reeds sedert proeven genomen met den aanplant van alle mogelijke druivensoorten, zoowel uit warme als uit koude streken. De uitslag was zeer gunstigde meeste der 600 soor ten bleken op den Braziliaanschen bodem eh in het Braziliaansch klimaat uitstekend te groeien. Zoo zijn op de tentoonstelling thans 175 soorten, die nu rijp zijn, vertegenwoordigd en daaron der de beste afkomstig uit Spanje, Griekenland, Kaukasus, Zuid-Afrika, Egypte, Arabië, Frank rijk, Italië, Hongarije en Duitschland. Ook prachtige Japansche en Chineesche druiven heeft dr Barreto verkregen, die echter thans nog niet rijp zijn. Men hoopt nu in Brazilië, dat dit bewijs dat de bodem niet alleen voor koffiecultuur geschikt is, zal leiden tot een uitgebreide druiventeelt en dat genoemd rijk weldra als concurrent van de wijnlanden zal optreden. Algemeen Overzicht. Er is den Amerikanen geen goed te doen, tenminste niet aan schreeuwige benden, welke der wereld willen doen gelooven dat zij, gedreven door een gevoel van vaderlandsliefde en liefde voor de menschheid, iets anders najagen dan materieele belangen. Dat deze groot zijn, valt niet te ontkennen, evenmin als dat zij in hooge mate worden ge schaad door de wijze, waarop Span je het groote eiland heeft bestuurd, dat tusschen Noord- en Zuid-Amerika ligt. Zij blijven schreeuwen en dreigen, en dat alles op een toon, slsof het landverraad ware, als president Mac Kinley iets anders deed dan zij willen. Doof voor die invloeden is Mac Kinley niet gebleven. In zijn antwoord op de nota der zes groote Mogendheden gaf hij daarvan blijk. Het slot toch van dit antwoord door het uitblijven van de post Vrijdag te laat door ons ontvangeD, luidde: „de regeering der Vereenigde Staten waardeert het menschlievende karakter en de belangeloosheid van de mededeeling, welke haar heden is gedaan uit naam van de zes mogend heden, en zij is overtuigd, dat die mogendheden eveneens zullen waardeeren de belangelooze en ernstige pogingen, welke door de Vereenigde Staten worden gedaan, om een plicht van men- scbelijk heid te vervullen, door een einde te maken aan een toestand, welks on eindige verlenging onduldbaar is geworden. Als men in deze laatste woorden den grond toon heeft te zien van de boodschap, welke de president Maandag aan het congres zal richten, dan ziet het er slecht uit voor den vrede. Er ligt misschien eene groote kans in de nieuwe voorstellen, door Spanje gedaan, maar daaromtrent weet men nog altijd niets zekers. Bovendien is de toestand zoo verward mogelijk. Door de ongekend snelle gemeenschap tus schen de beide deelen der wereld, gaat alles zoo vlug, dat de geheele diplomatieke en poli tieke wereld in de war is. kwam Donderdagmiddag met paard en wagen in Üinken draf aanrijden van de volle haan, toen op eens de stoomtram aankwam. Het paard schrikte en rukte den wagen dwars over de railsde voerman wilde zijn paard redden en sprong van den wagen vlak voor de locomo tief; het paard werd gered, maar hijzelf strui kelde en viel tusschen de rails. Hoewel de machinist terstond remde, kon hij niet voor komen, dat de ongelukkige eenige meters door de tram werd voortgesleurd. Zwaar gewond werd de man opgenomen. De geneeskundige, die hulp verleende, vermoedt dat de ruggegraat gebroken is, althans zwaar gekneusd. De rechterarm is gebroken. Het was zeker geen jeugdige onbezon nenheid het huwelijk, dat Woensdag te Amster dam ten stadhuize werd gesloten tusschen een bruidegom van 72 en een bruid van 84 jaar. Op straat werdeD de oudjes openlijk gehuldigd den bruidegom bood men een met bloemen getooide pijp aan, de bruid een speldekussen. Belgische perspolemiek. De Waalsche Chronique schreef„Ons land moet eeuigzins van naam veranderenwaarom het niet noemen Babelgiquel" zegt ze. „Ja", zoo antwoordt het H. v. A., hierop „en dan de Chronique betitelen met den naam van Babbelziek De Vrouwenbond voor de internationale ontwapeningvoorgezeten door prinses Wisz- niewska, besloot in 1900 een internationaal congres te houden. Aanmeldingen 7bis Rue du Debarcadère te Parijs. Yice-presidente voor Nederland is mej. E. A. Lagerwey, Kanaal 38, en correspondente voor Nederland mej E. Groothof!', Koningin Euamakade 20, beiden te 's Graveuhage. By uitgravingen voor den bouw van een uieuw spoorwegstation te Windsor hebben de werklieden een blijkbaar zeer oude doodkist gevonden, de overblijfselen bevattende vaneen jongen man, die blijkens de wijze van begraven tot den aanzieniyken stand behoort moet hebben. De kist lag 14 voet diep en niemand'begrijpt vooralsnog hoe die daar ter plaatse gekomen kan zijn. Eerst meende Daily Newsdat het lijk dat zou zjjn van den op 15-jarigen leeftijd over leden Koning Eduard VI, zoon van Hendrik VIII en Jane Seymour, wiens kist volgens de legende indertijd naar Windsor werd overge bracht om die in de groeve zijner ouders bij te zetten, doch onderweg op onverklaarbare wijze verdwenen heette te zijn. Maar later toonde men aan dat het lijk van Edward VI goed en wel begraven is in de kapel van Hendrik VII, in de abdij van West minster, aan de hoofdzijde zijns grootvaders Hendrik VIIdaaraan bestaat niet de minste twijfel. Opgehelderd is deze zaak dus nog niet. Duitschland heeft definitief verworpen een voorstel om, evenals in Italië en België, de uren van den dag doorloopend van 1—24 u. te nummeren. Volgens nader bericht waren de laatste dagbladberichten over den toestand van koning Otto van Beieren zeer overdreven. Er is geen sprake van, dat de koning op sterven zou liggenzijn toestand geeft zelfs voorloopig geen aanleiding tot ernstige bezorgdheid. Te Boedapest is de aanvoerder van de socialistische studenten aan de universiteit aldaar in hechtenis genomen. In Italië is de militaire autoriteit dooi den dood van Cavalotti niet veel verstandiger geworden. Op haai- aandrang hebben twee officieren met de sabel geduelleerd. Een hun ner bleef op de plaats dood. De aanleiding was, evenals bij een veelbesproken duel hier te lande, een verdachte vrouw. Een telegram uit Vancouver spreekt het bericht betreffende Andreé beslist tegen. Het gerucht van Kruger's dood was het gevolg van een ongeluk op de renbaan te Melton Merobay, waar het paard Paul Kruger een leelijken val deed en moest worden afgemaakt. De jongste weekopgave uit Bombay wijst een vermindering van het aantal pest-sterfge- vallen tot 678 aan. Dit is een belangrijke vooruitgang, daar het cijfer de vorige weken bijna 1000 en zelfs 1100 bedroeg. Ramp op de Schelde voor Antwerpen. Vrijdag avond tusschen zes en zeven uur heeft te Antwerpen een groot onheil plaats gehad. de jood8cbe dame beter te zien eo zei na een poos: „Hare diamanten zijn prachtig." Juffrouw Carew, die schijnbaar verdiept was in het tellen barer steken, keek op en zei op bavschen toon „Heel Bmakeloos om diamanten aan de table d'hote te dragen." „En niet veilig ook," voegde Davenant er op zachten toon bij, „want er is een dief hier in buis. De directeur vertelde mij, dat in de laatste veertien dagen eenige gasten verschil lende kleinodiëen gemist hadden en het vreemdste van het geval is," vervolgde hij, „dat de dingen even geheimzinnig werden terug bezorgd als zij weggenomen waren. Er is iets spookachtigs in, als er voorwerpen verdwijnen en weer verschijnen zonder dat men kan nagaan hoe het gebeurt." „Gij maakt mij heelemaal zenuwachtig," zei mevrouw Winthrop, lachende, doch een beetje ernstig kijkende. „Ik hoop o, Edith, gaat ge weg riep ze uit, ziende dat haar groote zuster haar werk oprolde. „Ja, ik heb het koud. Gij moest ook mee naar binnen gaan. Het wordt al Iaat." De jonge weduwe aarzelde, doch den smee kenden blik van haren minnaar opvan gende, antwoordde zij met ongewone beslist heid: „Nog niet. Ga maar ik kom straks." Haar zuster scheen nog iets te willen zeg gen, doch bedacht zich en ging stilzwijgend heen. Kort daarop verdween ik ooit en stelde Davenant in de gelegenheid om ongestoord zijn hof te maken. Een uur later keek ik nog eens uit mijn raam en zag het verliefde paartje nog alleen zitten, blijkbaar onbewust van het feit, dat juffrouw Carew hen somber en ondoor grondelijk, als een der schikgodinnen, van de verauda gadesloeg. II. „Wel Jack, kan ik u feliciteeren vroeg ik den volgenden dag, toen wij na het tweede ontbijt op een schaduwrijk plekje zaten te rooken. „Feliciteeren, waarmee vroeg hij ge melijk. „Dat gij de scboone weduwe veroverd hebtwant mij dunkt, dat gij het gisteren wel eens zult geworden zijn. Zij heeft u toch niet afgewezen „Zij heeft mij noch aangenomen, noch afgewezen. Ik kon geen beslissend antwoord van haar krijgen. Zij erkende dat zij mij liefhad, maar sprak heel geheimzinnig van een bezwaar, en toen ik vroeg wat dat was, begon zij te schreien. Dat bezwaar is natuurlijk die vervelende juffrouw Carew!" voegde hij er met een vloek by. „Wees goedsmoeds alles zal wel terecht komen", zei ik geruststellend. „Ik ben in staat om zelf het bezwaar te trouwen, liever dan u teleurgesteld te zien". „Dank u, ouwe jongen Dat zou inder daad een blijk van vriendschap zijn", zei hij lachend en stond op. „Wat is het ondragelijk warm, ik ga een glas sodawater met ijs drinken. Tot wederziens" De warmte was waarlijk overweldigend, en boe licht ik ook gekleed was, alles hinderde mij. Zelfs mijn ring een saphir, in antiek mas sief goud gezet, die mij een beetje nauw was, knelde me, zoodat ik hem afdeed en op de tafel voor mij neerlegde, toen ik het roman netje weer opnam, waarin Davenant mij ge stoord had. Het verhaal was echter niet op wekkend en ik kreeg slaap. De verwijderde stemmen der onvermoeide lawn-tennis spelers, vermengd met het gegons van een valsche piano, klonken mij hoe langer hoe dofter in deooren en eindelgk viel ik gerust in slaap. Ik moet een heelen tyd geslapen hebben, want toen ik ontwaakte was het al schemeravond. Voor dat ik heelemaal wakker was, had ik een vaag besef dat er iets of iemand bij mij in het priëel was gekomen en ik ver beeldde mij zelfs dat ik een dame had zien weggaan, doch toen ik mij oprichtte en rond keek was er niemand te zien. Een blik op mijn horloge overtuigde mij dat het tijd was om mij te gaan kleeden en heengaande dacht ik aan mijn ring, dien ik op tafel gelegd had, doch toen ik mij omkeerde om hem te krijgen was hij verdwenen. Ik zocht onder de bank, tusschen de struiken, in alle hoekjes tevergeefs. De geheimzinnige dief was in mijn slaap bij mij geweest, en de Woodford schreef Woensdag in een particu lier briefje aan een der ministers, dat hij tot middernacht zou wachten, langer niet, en dat Spanje verantwoordelijk zou zijn voor de ge volgen. Maar even daarna kreeg hij uit Was hington bericht, dat de boodschap van Mac Kinley was uitgesteld, en daardoor verviel de aanleiding tot het stellen van zoo korten termijn. Ook de Paus heeft zich tot het kabinet te Madrid gewend met de vraag wat wel de uiterste concessies waren. Maar de minister raad moest antwoorden, dat het juist, te laat was, en dat de voorstellen reeds naar Was hington waren. Over den stand der diplomatieke betrekkin gen is bekend, dat het gezin van generaal Wood ford reeds naar Frankrijk is vertrokken. In een communiqué aan dc bladen deelt bij mede, dat dit vertrek alleen het gevolg is van gezondheidsredenen. Hij zelf gelooft nog steeds in het behoud van den vrede. Men beweert, dat hij reeds aan beleedigiugen heeft bloot gestaan, en dat deswege een arre statie is gedaan. Onmogelijk is dat niet, want de opwinding te Madrid wordt groot, zoowel door het verlevendigde gevoel van vaderlands liefde als door de vele, dikwerf tegenstrijdige berichten welke in omloop zijn. Daaronder behooren pi-aatjes dat de anti- monarchale partijen zich aaneensluiten. De Ind. zegt dat een afkondiging van een wapenstilstand een slechten indruk zou maken op de opgewonden gemoederen. De openbare meening heet eenstemmig tegen den wapenstilstand, die krenkend voor Spanje wordt geacht. Wellicht is het daaraan toe te schrijven, dat in den ministerraadoneenigheid is ontstaan over den wapenstilstand. De minis ters van oorlog en marine zijn tegen de staking van den strijd. De ministers wezen den aan matigenden eisch van een definitief antwoord vóór twaalf uur des middags terug, welke pretentie door generaal Woodford was gesteld in zijn schryven aan den minister van buiten- landsche zaken. Als de ministers van oorlog en marine af traden, zou geen enkele generaal of admiraal bereid worden gevonden om hen te vervangen. Dit alles is zeker opvallend, omdat de Paus zich sterk vóór een wapenstilstand verklaarde, terwijl ook Mac Kinley in dat middel een grondslag voor verdere onderhandelingen zag. Men hoort verder veel over troepenverplaat singen, vooral naar de aan Spanje behoorende eilanden, en over de uitrusting van een eskader van 15 schepen, dat naar de Kaap Verdische eilanden gaat. Ook op Cuba is men druk in de weer. Een gedeelte der bevolking vlucht uit vrees voor een bombardement. Maar anderen melden zich als vrijwilligers aan. De te New-York gevestigde vertegenwoor digers van het onafhankelijke Cuba hebben een manifest uitgevaardigd, waaruit blijkt van een groote vrees, dat de interventie van de Vereenigde Staten niet zal leiden tot een on af hankelij kver klaring. De heeven protesteeren daarom tegen elke gewapende interventie, zonder voorafgaande onafhankelijkverklaring. Mochten de Vereenigde Staten dien ondanks op Cuba gewapenderhand optreden, dan zullen de Cubanen zich tegen de Amerikanen keeren. Het schijnt dat de heeren bevreesd zijn, dat de interventie zal uitloopen op een inlijving van Cuba bij de Vereenigde Staten. Of die oplossing zoo verwerpelijk zou zijn Zeker is dat daarin een groote waarborg voor de be stendige rust zou liggen. Maar na de houding, door de Vereenigde Sta ten in deze zaak aangenomen, zou men terecht bezwaren kunnen maken, als de oorlog, in naam der mensehelijkheid ondernomen, een verove- rings-oorlog werd. Beknopte Mededeelingen. De conferentie betreffende de suiker- premies komt in de eerste week van Juni te Brussel bijeen. De post heeft de Middelburgers Vrijdag leelijk in den steek gelaten. De Hollandsche, Belgische, Fransche en Duitsche posten, welke des ochtends te 9 en des middags te 12 uur moesten aankomen, werden pas per trein van 3.25 hier ontvangen, zoodat, toen ons vorig nummer ter perse ging, geen enkel buiten- landsch blad door ons was ontvangen. Vandaar bv. dat wij slechts met enkele ring was weg. Ik voelde dat het mijn eigen schuld was, daar ik zeer zorgeloos was geweest, maar het ergerde mij tochwant de ring was kostbaar. Ik hoopte nog maar dat hij bij gelegenheid zou teruggebracht wor den, even als de andere gestolen voorwerpen. Aan tafel vertelde ik wat er gebeurd was en dat lokte een koor van vragen en uitroepen uit. „Denkt gij dat het een vrouw is vroeg Davenant, zoodra hij zich verstaanbaar kon maken. „Ik ben er van overtuigd. Ik zag haar het prieel verlaten en als ik maar één seconde eerder ontwaakt was, zou ik haar op heeter daad betrapt hebben." Terwijl ik sprak, zag ik bij toeval juffrouw Carew aan, die tegenover mij zat, en ik schrikte van haren blik. Indien ooit een gelaat schuld en angst verried, dan was het bet bare op dat oogenblik. Doch die uitdrukking verdween even schielijk als een ademtocht op een spie gel, maar ik had het toch gezien, en er was een vermoeden door opgewekt, dat ik het volgende oogenblik als overdreven en bespottelijk van mij afzette. Hoe was het mogelijk te ver onderstellen dat een rijke, welopgevoede vrouw tot zoo iets zou vervallen! En toch vervolgde die blik mij steeds. Het was alsof er een schaduw over het heele ge zelschap gevallen was en mevrouw Winthrop zag er bleek en ontdaan uit. Ik deed mijn woorden konden melding maken van de rede, waarmede Brisson Donderdag de zitting dei- kamer had gesloten. De nuttige en weldadige wetten opsommende, welke in de afgeloopen wetgevende periode waren tot stand gekomen, wees hij op de her vorming van de rechterlijke instructie in straf zaken, die van de bescherming der jeugd, die van de vereenigingen tot onderling hulpbetoon, de stichting van de nationale pensioenkas, die op de ongelukken bij den arbeid en het suc cessierecht. Doordien de beide kamers zichzelf tot 1 Juni verdaagden is het wettelijk bezwaar opgeheven, waarvoor men was geplaatst, doordien de wet bepaalt dat de kamerzitting tenminste vijf maanden duurt, welke termyn eerst 11 Juni verstrijkt. De nieuwe kamer komt dus 1 Juni, den dag waarop haar mandaat aanvangt, zon der oproeping der regeering, krachtens het verdagingsbesluit van haar voorgangster bijeen. De werkstaking in Zuid-Wales beeft zich uitgebreid; aan pogingen tot schikking ont breekt bet niet, maar de mijndirectiën willen alleen met behoorlijk gemachtigde vertegen woordigers der werkstakers onderhandelen. Van vrijzinnige zijde wordt in den Duit» schen Rijksdag getracht de „grobe Unfug"- paragraaf uit de strafwet te doen vervallen. Gelijk men weet is deze paragraaf een artikeltje, waarmede de rechter iedereen kan straften die iets op andere wijze doet dan den rechter aan staat. Volgens do Temps heerscht in Servië groote beroering over de willekeurige houding van de regeering onder den invloed van Milan. Nicolas Pachitcb, de populaire leider der radicalen, zal op aandrang van de Milan-kliek worden vervolgd wegens samenzwering tegen dynastie en volk tijdens den oorlog met Boel- garije, toen Pachitch in ballingschap leefde. Pachitch ontkent dit; hij had bij het uitbre ken van den oorlog zelfs zijn diensten aan het vaderland aangeboden. De voorzitter van de Griekscbe kamer deelde den afgevaardigden van Thessalië mede, dat de ontruiming van deze provincie door de Turken 15 dezer zal aanvangen. Engeland deed aan de Porte schadeloos stelling vragen voor de verliezen,door Engelscbe onderdanen geleden bij de Armenische troebelen in Klein Azië. Volgens een rapport van den Armenischen patriarch te Konstantinopel zijn bij die troe belen 40000 kinderen verweesd, en 40 kerken verwoest. In Soedan heeft Vrijdag de groote slag plaats gehad, welke met een schitterende over winning der Anglo-Egyptische troepen eindig den. Alle stellingen van Makmoed, wiens zoon de vorige week sneuvelde, werden genomen. Het officieele bericht luidt „Na een nacktmarsch was de Britscli-Egyp- tiscbe strijdmacht bij het aanbreken van den dag op een mijl afstand van het kamp der Derwishen gekomen. Zij naderde de versterkin gen tot op een halve mijl en nam ze onder geschutvuur. „Drie brigades ondernamen den stormaanval. De Derwishen gaven eerst vuur toen de Britsch- Egyptische troepen dicht by de verschansingen waren gekomen. Hun verliezen waren enorm. Makmoed is gevangen genomen. De cavalerie en de artillerie zijn de vluchtelingen gaan achtervolgen. „Twee officieren werden gedood en veertien gewond. De verliezen aan soldaten zijn nog niet opgegeven." De Nordd. Allg. meldt dat de Duitsche troepen de oproerige Hottentotten hebben ver slagen. 90 manschappen en eenige chefs vielen in handen der Duitscbers. Vergaderingen, t'onceilen enz. Middelburg. Zondag 10 Apr. Tooneehoorst. Oefen, en Genoegen. Schuttershof. Zondag 10 en Maandag 11 April. Voor stelling Gezelschap - Ba- rendse. Schouwburg 8 u. Maandag 11 Apr. Soirèe Meubelmakers. Schuttershof 8 u. Zaterdag 16 Apr. Verg. polder Walcheren. Gebouw 10 u. Maandag 18 Apr, Repetitie Zangv. Oefen. en Uitsp. Concert- en gehoorzaal. Dinsdag 17 Mei. Concert Oefening en Uit spanning. Concert- en ge hoorzaal 7'/3 u. best om over iets anders te praten, doch de zusters verlieten de tafel vóór het dessert en verschenen tot Jacks teleurstelling niet op het terras. Later op den avond ging ik naar boven om sigaren te halen, en toen ik bij de deur mijner slaapkamer kwam, ging die onverwachts open en tot mijn verbazing trad juffrouw Carew er uit. Zy bleef verschrikt staan toen zij mij zag en een oogenblik staarden wij elkaar sprakeloos aan. Eensklaps scheen zij kloek een besluit te nemen en zei met wanhopige kalmte„Ik heb uw ring teruggebracht, mijnheer Madeley." „Mijn ring 1 Dus hadt g ij dien wegge nomen riep ik onwillekeurig uit Zij boog het hoofd, zonder te spreken en bleef voor mij staan, als een misdadiger, die zijn vonnis afwacht. Ik zag haar ontdaan aan en meende dat zy niet wel bij het hoofd moest zijn, ofschoon haar gelaat geen sporen van verstandsverbijstering droeg. (Wordt vervolgd.) HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Cortgene, 18 April. Wissekerke, 19 en 20 April. Colijnsplaat, ook voor Cats, 21 en 22 April. Stavenisse, 2 Mei en 3 Mei des voorin. St. Annaland, 3 Mei des nam. en 4 Mei, Stoomdrukkerij D< G. Kröber Jr.-Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6