BUITENLAND. Verschillende Berichten. FEUILLETON. 0! DIE REPORTERS LAATSTE BERICHTEN. den beer Van Borssum Waalkea, die behan delde art. 1 der statuten. Deze. lezingen en Verdere voordrachten werden afgewisseld door goedgekozen nummers van de zangafdeeling, die het programma besloot met het WUm Neer- Imdsch bloed. Men voad het echter nog te gezellig om heen te gaan en bleef daarom nog eenigen tijd samen, waarbij enkele leden door voordrachten nog bet hunne bijdroegen om de feestelijke stemming te verhoogen. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Heden (Woensdag) zijn veroordeeldwegens hot als winkelhoudend opkoopster in haar doorloopend register geen aanteekening houden: C. S. Z. vr. M. d. R., Vlisaingen, tot 3 X f 3 r b. s. 2 d. h. iedere b.j&ebtdelictS. J. V., St Laurens, tot 2 x 5 b. s. 2 d. h. iedere b.; J. J., Vronwepolder, tot 2 x f 10 b. s. 3 d. b. iotlere b., met verbeurdverkl. van het geweer, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad f 10 s. 4 d. h.aanwenden van pogingen om wild te bemachtigen, door wildstrikken: S. H., P. V., W. T., Westkapelle, tot f 5b.s. 4 d. h.arbeidswetJ. S. B., Middelburg tot ƒ2 b. s. 1 d. h., GP., Middelburg, tot 2 X 2 b. s. 1 d. h. iedere b. en 5b. s. 2 d. h.; drankwet: N.Z., Vlissingen, tot 10 b. s. 2 d. h., A. M. M., A. d. B., hvr. A. M. M., Koudekerke, tot 15 h. s. 5 d. h.doen van uitgravingen in de duinenA. G., J. d. V., W. P., L. G., Dom burg, L. B., Westkapelle, tot ft b. s. 2d. h. beschadigen en uittrekken van de helmplanten in de duinenW. P., Domburg, tot f 5 b. e. 3 d. h.zyn vaartuig niet van een letterteeken en nommer voorzien; A. S. W., Philippine, tot f 5 b. s. 3 d. b.schuren van de straat: S. C., Middelburg, tot f 0.50 b. s. 1 d, h. aanleggen van eene loterij te Middelburg, zon der vergunning: P. S., L. 8., Middelburg, tot 2 b. s. 1 d. h.houden van eene loterij te Vlissingen, zonder vergunning J. A. P. v. W., Vlissingen, tot f 5 b. s. 2 d. h. Verder wegens dronkenschap: J. M. v. 0., A. L., S. M., vr. A. F., Middelburg, W. d. K., J. d. L., Vlissingen, M. M., 's Gravenhage, M. K., Rotterdam, tot f 1 b. s. 1 d. h.: J. E., P. v. O., J. K., P. P., Vlissingen, L. D. K., Rotter dam, tot f 3 b. e. 2 d. h., P. d. W., Middel burg, tot 2 d. h., J. C. M., Middelburg, tot 1 week h. Ontslagen van rechtsvervolgingN. H., vr. J. W., Goes, beklaagd van bet niet verschijnen als getuige. ONDERWIJS. Naar aanleiding van den bekenden wenk, door de inspecteurs van het middelbaar on derwijs aan den minister van binnenlandache zaken gegeven, om de eindexamens der hoogere burgerscholen in eenige provinciën te combi- weeren en zulks ter besparing van reis- en verblijf kosten van de leden der examencom missies, zal voor dit jaar de examencommissie voor de drie noordelijke provinciën worden benoemd door den commissaris der koningin in Friesland, die hieromtrent alarm in overleg zal treden met zijne ambtgenooten in de pro vinciën Groningen en Drenthe. De anti-revolutionnaire commissie voor schoolwet-wijziging zal op Donderdag 14 dezer te Utrecht eene vergadering houden tot het uitbrengen van een rapport over het ingediende wetsontwerp op de leerplicht. Deze zal dienen ter voorbereiding van een algemeenc vergade ring van voorstanders van de school met den bijbel, die door het bestuur van de Unie zal worden bijeengeroepen ingevolge het besluit van de jaarvergadering der Unie, gehouden op 27 Maart 11. {U. D.) Ridder De Stuers, onze gezant te Parijs, wordt dezer dagen te 's Hage verwacht. - Dezer dagen is met zeer goed succes de telefonische gemeenschap beproefd tusschen Utrecht en Berlijn. De leden van den raad van Duiven hebben allen hun ontslag genomen, omdat het bekende schoolhoofd, de heer Van Rijn te Loo, aan wien burg. en weth. een bewjjs van goed zede lijk gedrag weigerden, dit had ontvangen van den commissaris der Koningin in Gelderland. Loo bohoort tot de gemeente Duiven. De gemeente-ontvanger te Leeuwardera- doel is gearresteerd, als verdacht van valsch- heid in zijne boeken te hebben gepleegd. Het tekort wordt geschat op f 7000. Een zandschipper heeft te 's Gravenhage Uit het water van de KoniDgin Emmakade een kistje opgevischt, waarin het lijkje was gebor gen van een pasgeboren kind. Dinsdag ochtend viel in de Haarlemmer straat te Amsterdam een werkman der glazen- wasscherij van eene 4 verdiepingen hooge lad der, met het gevolg dat hij voor dood en 4. Uit het Fransch. VA» JULES MARY. V. Bij bet spel der belde medeminnaars won Frederik, maar hij maakte er geen gebruik van. Na verloop van veertien dagen waren zij Dog even ver, daar Suzanne hen hoe langer hoe koeler behandelde, 't Is waar dat zij ook niet voorkomender was jegens den Zouaaf, althans niet in hun bijzijnen daar deze zich geheel aan zijn grootmoeder wijdde, scheen hij zich volstrekt niet te bekommeren om de mooie oogen van Miss Morton. Deze toestand zou nog in het oneindige hebben kunnen voort duren, zonder de bemoeiingen van De Manillon, die bun slechts een nitstel van acht en veertig uur wilde geven. „Indien een van n overmorgen niet ver- loofd is met mi«» riep Mj uit, „dan vreeselijk bloedende werd opgenomen. Na voorloopig te zijn verbonden, werd hij naar het binnengasthuis overgebracht. Op den Loosduinschenweg werd Dinsdag ochtend een vrouw door de Westlandsche stoom tram overreden. Zwaar gekwetst aan arm en hoofd werd zij naar het gemeente-ziekeuhuis vervoerd. Door een aantal jeugdige deugnieten te Tilburg is eene boerenhofstede, staande op het Goirke en sinds 1 Januari dezes jaars onbe woond, tot den grond toe afgebroken. Geen muur bleef overeind. De sloep van het vermiste Belgische loods- vaartuig is door een visehschuit uit Blanken berg geyonden. In het Brussel8che schandaal-proces is de hoofdpersoon vrijgesproken. Een der beschul digden kreeg 15 maanden en 500 frs boete wegens verleiding tot onzedelijkheid, een tweede wegens hetzelfde feit 1 jaar benevens 1 maand wegens woeker en 5 maanden wegens het leenen van geld aan minderjarigeneindelijk kreeg een der beschuldigden voorwaardelijk vier maanden. In het bekende proces van Dubout tegen Brunetière, wegens diens weigering om in de Revue der deuv Mondes aan een anticri- tiek plaats te verleenen, is in hooger beroep ten gunBte van Dubout uitspraak gedaan. Deze deed terstond aan Brunetière weten, dat hij door de uitspraak voldaan was, en zijn recht op repliek prijs gaf. Op den spoorweg naar Saragossa is een trein ontspoord en in de Ebro gevallen. Bijzonderheden ontbreken. Op de lijkkist, waarin Orton werd be graven, stond als naam „Sir Roger Charles Doughty Tichborne". In de Engelsche bladen wordt daar aanmerking op gemaakt. De politie te Frankfort a/M. heeft eene valschemunters werkplaats ontdekt, waarin het materiaal geheel compleet was. Twee arbeiders werden te Kastel, bij Mainz, waar zij de valscne geldstukken trachtten uit te geven, in arrest genomen. Een derde medeplichtige wordt nog gezocht. De krankzinnige koning Otto van Beieren lijdt aan een nieraandoening en bloeduitstorting. Voor de zooveelste maal! Te Livorno liet een fabrikant zijn geladen jacht geweer by vergissing in den salon staan, waar zijne vrouw piano speelde. Toen hij het naar zijne kamer wilde brengen, ontglipte het hem en viel op den grond, zoodat de twee schoten afgingen. Een gil klonkde muziek zweeg op 't zelfde oogenblik, en mevrouw, in den hals getroffen, lag in haar bloed badende ter aarde. Naar 't gasthuis vervoerd, gaf zij eenige oogenblikken later den -geest. Zij was 23 jaar en had één dochtertje. Men vreest voor 't verstand van den man. Verkoopingen enz. Ten overstaan van den notaris P. de Ma- ret Tak te Vlissingen werden heden voormid dag te OoBt-Soubnrg in de herberg Dorp- zicht in het openbaar te koop aangeboden twee nieuw gebouwde woningen, gemerkt 182E' en 182E', met 13 a,, 22 c.a. (ruim 100 roeden) moesland en daarop staand schuurtje, alles aan den Ouden Vlissingschen rijweg, nabij het dorp Oost-Sonburg. Zij werden opgehouden op 2900. Door den sectie-ingenieur te Breda der Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen werden Dinsdag aanbesteedde onder houdswerken langs den spoorweg Vlissin genBokstel enz. Minste inschrijver voor het eerste perceel was, zooals in het vorig nommer reeds is ge mold, de heer A. Barentaen te Middelburg voor f 2280. Verder waren minste inschrijvers de heeren: voor het tweede perceel P. Dronkers te Ka- pelle voor f 2840; voor het derde, vierde» vijfde en zesde perceel F. D. Brugelmans te Roosendaal reap, voor f 1661, f 2563 en f 1788; voor het zevende perceel R. v. d. Biggelaar te 's Bosch voor f 3190; voor het achtste en negende perceel M. Panis te Tilburg resp. voor f 1700 en f 735; voor het tien de perceel M. Visser te Drnmen voor f 1970 en voor het elfde perceel A. C. en A. J. Kaasjager te Bommel voor f 2400. Heden werd door bet dijksbestuur van den Wilhelmwapolder te Wilhelminadorp in het gemeentehuis aanbesteed de levering van 520 scheepston bazalt, voor zetsteen, dik 20 bij 30 cM., en zwaar van 25 tot 60 KG. Hier voor schreven in de firma's Erven H. Trip te Rotterdam voor f 3.74, G. Dekker te Sliedrecht verschijnt mijn artikel, en ik zet er n beiden in, dat zal bet nog aantrekkelijker maken." „Vergeet dan niet u zelf er ook io te zetten," hernam de graaf. Er zat niet anders op. Frederik ging in alle vormen aanzoek doen bij vader Morton. „Onmogelijk," antwoordde James. „Waarom „Omdat mijn dochter geen cent meekrijgt en bij mijn dood zoo goed als niets te wachten heeft." „O, dat is bijzaak," stamelde Frederik. Balderby zag hem vlak in het gelaat. Hij sloeg de oogen neer. „Hm," dacht James, die eenig vermoeden omtrent de waarheid begon te krijgen. „En uwe ouders, mijnheer de baron Die zullen er toch zeker nooit in toestemmen dat gij u verbindt met een arme Amerikaansche familie." - „Mijne ouders stemmen er in toe, mijn heer Morton." - O, zoo „En vader Morton stak den rech terarm uit, met den gesloten vuist naar buiten gekeerd, en trok hem schielijk terug, terwijl zijne oogen een wreede uitdrukking kregen. „WjJ zullen er nog wel eens op terug voor f 3.12, J. Roskam aldaar voor f 3.12 en Van Koppenhagen en Co te Utrecht voor ƒ2.87* per scheepston. 382 scheepston nieuwe Waalpuin. Hiervoor werd ingeschreven door de firtnas G. Dekker voor 2.29R. Leunis te Terneu- zen voor f 2.18W. v. d. Klippe te Seroos- kerke (S) voor 2.11 en J. Volker te Sliedrecht voor 2.08 per scheepston. 1140 stuks dennen perkoenpalen, lang 1.60 M., doortrokken met 300 liter creosootolie per M3.. Ingeschreven werd door de firma's Van der Zwaaij en Co. te 's Bosch voor f 28.50Corns. Gips Ez. te Dordrecht voor 26.75; L. Spie- rings te Boxtel voor f 26 en J. Lindenbergh te Wemeldinge voor f 24, alles per lOOstuks. Aan de laagste inschrijvers werd de levering gegund. 2000 stuks Brabantsche staken, 200 bossen Hollandsch haringband, 200 bossen Hollandsche palen. Voor deze drie perceelen schreef alleen in de heer Jaea. Scheepers te Roosendaal en wel voor staken ad 1,35 per 100 stuks, haringband ad 15 en palen ad 15, beiden per bos. Ook aan dezen inschrijver werd de levering gegund. Bij de door burg. en weth. van Rotterdam Dinsdag gebonden aanbesteding van het bouwen van een gemeente-archief-gebouw aan de Mathenesserlaan was hoogste inschrijver de heer M. Nolet te Ierseke voor f 132.340. Minste inschrijver was de heer J. J. Gort te Rotterdam voor f 114.262. Goes. Heden middag had alhier de uit reiking plaats der diploma's aan de leerlingen der Ambachtsschool, die na volbrachten leertijd de school verlaten. De voorzitter van het bestuur, de heer C. C. Coomans, richtte een woord tot de heengaande leerlingen en sprak daarbij de hoop uit. dat het geleerde goede vruchten moge afwerpen voor hun volgend leven. Gediplomeerd werden voor het timmeren Jac. Koeman van Wolfaartsdijk, Nic. Domi- nicus van Nieuwdorp en J. M. van der Peijl van Goes en voor het smeden A. M. v. d. Weert, J. H. Koning, B. Groenendijk en J. I. van der Kuip, allen te Goes. Verder werden bevorderd van de eerste naar de tweede klasse 5 leerlingendrie werden af gewezen en van de tweede naar de derde alle tien de leerlingen. Heden middag, tusschen een en vier uren, was er gelegenheid om de werkstukken en teekeningen, in den afgeloopen cursus vervaar digd, te bezichtigen, waarvan zeer druk gebruik gemaakt werd; ook door enkele dames. 's Gravenhage. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Colijnsplaat H. Wiersema, thans ontvanger te Pelze (Drenthe). New-York. De New-York Times verneemt uit WashingtonEen vliegend escader zal binnen 48 uur naar de Canarische eilanden gaan. De Herald zegt, dat. de consul-generaal Lee heden van Cuba wordt teruggeroepen. TIJDING VAN ANDREE. Uit Victoria (Br. Columbia) wordt geseind, dat daar uit Dawson City een bode aankwam met brieven van den luchtreiziger Andree, die in Juni van het vorige jaar de bekende ballon- reis naar de Noordpool ondernam. Bevestiging van dit bericht, zal, na de vele ondervonden teleurstellingen, zeker door me nigeen met belangstelling worden verbeid. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datuoi. Plaat». Voorwarpen. Informatie; 7 April Middelburg, Meubels eoz., Notarishuis Y Breskons, Mosselzaad, (verp.) Best. Wa- ter»ch«p. 8 VI halogen, Hoogaarts, Bosch. 9 Vlissingen, Koffiehuis etc, (verb.) 8ecretarie. 12 Veere, Inspan, Verbuist. 14 M iddelburg. Huizen, Huvers- 15 Arnemuideu, Huizen, Verhulst. 5 Koudekerke, Meubels enz., Tak. 2(1 Vrou wenclder.Baestiaal, Huvejg. 20 Ooftkapeile, Inspan, Tak. 21 Middelburg, Buia, Tak. Timmerm -gereeds- Tak. 2-2 Serootkerke- 2-2 Vrouwepoldor, Baestiaal enz, Huvers. Middelburg, Hui», Verhulst. komen mijnheer, het heeft geen haast." De vermoedens van Balderby werden versterkt toen Gontran hem dezelfde vraag kwam doen en zich even belangeloos betoonde. Hij scheepte hem met hetzelfde antwoord af, en riep zijn dochter in zijn kamer om haar die beide aanzoeken mede te deelen. Zij lachtte er tranen over. „Ik mag die beide heeren wel lijden," zei ze „maar bemin noch den een, noch den ander. En ik trouw alleen met een man dien ik bemin." „Mits hg mg ook aanstaat, nietwaar „O ik ben zeker dat hij u zal;aanstaan." „Hebt gij dan reeds een keus gedaan „Dat heb ik niet gezegd, vader." „Maar „Ik zeg en ik herhaal dat ik noch gravin, noch barones wil zijn." Mevrouw Balderby werd buiten deze zaak gelatenwaarom zou men haar lastig vallen Zy was zoo gelukkig te Dammaraidoch hoe meer Balderby er over nadacht, des te meer begon hy te twijfelen aan de oprechtheid der beide mededingers. Teneinde hen op den proef te stellen, sloot hij zich in zijn kamer op en Vergaderingen, Concerten enz. Mlddelbnrg. Donderd. 7 Apr. B. Algem. Verg. Begraf. Mij Uit Voorzorg. Bovenz. Soe. De Vergenoeging 8 u. Zondag 10 Apr. Tooneelvoorst. Oefen, en Genoegen. Schuttershof. Zondag 10 en Maandag 11 April. Voor stelling Gezelschap - Ba- rendse. Schouwburg 8 u. Maandag 11 Apr, Soirèe Meubelmakers. Schuttershof 8 u. Zaterdag 16 Apr, Verg. polder Walcheren Gebouw 10 u. Algemeen Overzicht. De verdeeling van China wordt voortgezet alsof het zoo hoort. Nadat Engeland als compensatie Wei Ha Wei had verworven, moest Frankrijk in het Zuiden worden schadeloos gesteld. En dat is werkeiyk geschied. Alle eischen der Fransche regeering zijn ingewilligd, zoo heet het uit een telegram uit Shangai, dat echter geen nadere omschrij ving van die eischen geeft. Maar nauwelijks was dit bericht ontvangen, of er kwam een ander, dat het vermoeden wekt dat men er nu een grapje van gaat maken. Uit Weenen toch wordt geseind, dat ook Oostenrijk gaat mededoen en een haven ver langt. Maar erg spoedig schijnt men daarbij niet op te treden, want met het oog op dien maatregel gaat men den bouw van schepen verhaasten Van bedenkeigker aard is een telegram uit Petersburg. De Novoje Vremja beweert, dat Rusland niet kan toelaten, dat Engeland Wei-Ha-Wei of eenig ander punt in die streek bezet. De vorm, waarin dit bericht tot ons komt, laat niet toe te beslissen of men hier staat voor een uitspraak der Russische regeering of voor een van het blad. Maar dit is zeker: reeds voor weken werd zoo iets beweerdmen voegde er zelfs bij dat Rusland een verdrag zou sluiten met Japan, om de Engelschen uit Wei-Ha-Wei te houden. De Birmingham Post noemt het verwerven van Wei-Ha-Wei door Engeland echter een eerste vrucht van de samenwerking met Japan, welke door andere gevolgd zal worden. Het blad voegt daarbij, dat Wei-Ha-Wei alleen niets waard is, zeker niet de aanzienlijke kosten eener militaire bezetting. Immers voor de ver dediging aan de landzijde zouden wel 10.000 man noodig zijn. Het blad merkt daarbij op, hoe nu reeds de verwijderde garnizoenen een groot gevaar zijn voor Engeland's militaire kracht. Maar dat zou er minder op aankomen, als de regeering nog andere concessies had verkregen, dan Wei- Ha-Wei en tegenover deze opoffering dus een voordeel stond. Ook de Times bevatte een artikel, waaruit slechts zeer matige ingenomenheid met het verwerven van Wei-Ha-Wei spreekt, vooral omdat Wei-Ha-Wei geen achterland geeft. Onderwijl heeft het Lagerhuis de toegezegde regeeringsmededeelingen gekregen. Engeland had eerst aangeboden geen haven aan de golf van Petehili te vragen als Rusland niet om Port Arthur vroeg. Maar toen Rusland wei gerde, moest Engeland een tegenwicht zoeken. Dit verkreeg het in Wei-Ha-Wei. Het bezit van deze plaats belet, dat de geheele golf van Petehili onder den invloed van èen mogendheid komt. De verdere xnededeelingen van Balfour waren vrij onduidelijk en hielden o.a. het volgende in „Wij wenschen de integriteit van China zoo veel mogelijk te bewaren. De toekomst brengt misschien nog vreemde verrassingen. Het zou kunnen zijn dat de omstandigheden en het machtsevenwicht in het Verre Oosten verandert, wanneer tot verdeeling van China wordt over gegaan. Indien dit ooit geschiedt, zou het kunnen zyn, wanneer de groote mogendheden het in haar belang zouden achten om te zeg gen Ckina zal niet in de handen vallen van éen mogendheid, welke ook. Zich begeven In een moeilijke en kostbare onderneming om te ontkomen aan een twijfelachtig gevaar in een verre toekomst, zou een daad van politie ken waanzin zijn. „Wij vragen het land onze staatkunde met des te meer vertrouwen te steunen, omdat zy de goedkeuring wegdraagt van elke groote handelsgemeenschap der wereld". Al even duister is de zin van de verschil lende berichten over de bemiddeling van den Paus. Telegrammen uit Rome gewagen van een drukke telegraphische gemeenschap en toen zij kwamen, liet hg zeggen dat hy geen tijd had om hen te ontvangen. Die comedie herhaalde hij den volgenden dag weer. Als ze niet boos werden, zou dat een bewijs hunner schuld zijnmen wordt nooit boos op een millionnair, wiens dochter men hoopt te trouwen. Donderdag morgen las Balderby met ont zetting in le Rttpide het verhaal van zijn ver huizing naar Dammarai. Het was niet op een leelijke manier voorgesteld, volstrekt niet. De Manillon zei dat James zich aan al dat cou rantengeschrijf niet storen moest en in de wereld terug keeren, waar zyn vertrek een groote leegte had achter gelaten. Hij stak Suzanne opnieuw in de hoogte en overdreef het aantal aanzoeken, dat zij in hare vrijwil lige verbanning gehad had. James moest dezen reporterzet bjjna bewon deren, en lachte er om, totdat het slot hem geheel van streek bracht. De laatste paragraaf heette De onhebbelijkheden van Balderby en luidde als volgt: ;„G?j kent zeker de Union Stock Yards Chicago, een levends markt, van 345 bunders oppervlakte, die 25,000 ossen, 100,000 varkens, 22,000 schapen en van vele conferenties inet het Vatlcaan. Maar andere berichten melden, dat dit alles alleen betrekking heeft op den wapenstilstand. Mac Kinley en de bisschoppen te Havanna zouden samenwerken om de opstandelingen te bewegen de wapens neder te leggen. Van een bemiddeling van den Paus in het eigenlijke conflict wil Mac Kinley echter niets weten. Dat zou, naar hij, volgens de Temps, aan mgr Martinelli verklaarde, op de protestanten in de Unie een slechten indruk maken. Wat het conflict zelf aangaat, erkent men te Madrid, dat de verhouding even ernstig is als Maandag. Een oogenschijnlljk officious telegram meldt dat schepen naar Cuba zijn gegaan om den consul-generaal Lee, de andere consuls en de Amerikaansche onderdanen aan boord te nemen. Daarover zou mededeeliug zyn gedaan aan de leden van de volksvertegenwoordiging. Ook een telegram uit Havanna aan bet Journal te New-York bevestigt het aanstaande vertrek van Lee, en voegt er bij dat deze daarvan mededeeling deed aan de Amerikaansche onder danen. Met dat al blijkt Mac Kinley vredelievend. Hij zou getracht hebben in het land een stroo- miDg op te wekken, om pressie op de kamers uit te oefenen. Nog geen twaalf uur nadat dit werd bericht, kwam een ander, dat de pressie reeds begonnen is. Vooral de haute finance zou een vredes politiek voorstaan. Verder meldt men, dat oen paar Mogend heden, Frankryk ea Oostenrijk, een grondslag voor een vredelievende oplossing zoeken en dat ook de Engelsche gezant met den Franschen onderhandelt. Veel licht gaat dus nog niét op. De toestand in het Oosten is de laatste dagen door do groote internationale kwesties op den achtergrond gekomen. Maar toch was er aller minst stilstand. De Boelgaarsehe Macedoni sche comités hebben zich tot de leiders in Griekenland gewend, maar zouden daar een slecht onthaal hebben gevonden. Men is in Griekenland niet vergeten, dat de Boelgaren het vorige jaar Griekenland in den steek lieten, toen een opstand kans van slagen beeft, en meent dat Griekenland na de pas geleden nederlaag niet kan optreden. Bovendien is door de Grieksche leiders opgemerkt, dat- het gebeurde van verleden jaar bewijst, dat het den Boelgaren niet om de Macedoniërs, maar om hun eigen land te doen is. Meer succes moeten de Boelgaren hebben gehad by bet aanwerven van Grieksche vrij willigers. De oorlog heeft velen verarmd, die nu gaarne bereid zijn dienst te nemen bij de door Boelgaren aan te werven vrijscharen. De Times meldt reeds, dat dezen een inval in Macedonië deden. Met betrekking tot de houding der Boel gaarsehe regeering wordt gemeld, dat deze door haar agent te Konstantinopel heeft doen wei geren den metropolitaan Sinesius terug te roe pen, daar dit in stryd is met het kanonnieke recht. Verder wees Markow er op, dat die terug roeping werd gevraagd door den Vali Hafiz- pacha, die zich steeds als een vijand der Boel garen heeft doen kennen. Vooral daarom zou de terugroeping van Sinesius, den eenigen be schermer der Boelgaren in Noord Macedonië, de Boelgaarsehe bevolking tot vertwijfeling brengen. Niet de terugroeping van Sinesius, wel die van Hafiz-pacha, zou bevrediging schenken. Tegelijk heeft de Porte last van Rusland, dat blijft aandringen op betaling van een ge deelte der oorlogskosten. De Tnrksche regee ring had voorgesteld het gevraagde bedrag in 5 jaarlijksche termijnen to betalen, maar kreeg een bepaald weigerend antwoord. Ook Servië is door Rusland aangemaand om betaling van den achterstand van de in 1876 aangegane Russische leening. Deze achterstand bedraagt ongeveer 3 miljoen, en deopeiscbing baart der regeering te Belgrado groote zorg. Beknopte Mededeelingen. De Fransche begrooting is Dinsdag van den senaat terug ontvangen. De begrootings commissie uit de kamer ging ijlings aan den arbeid. Gladstone's krachten verminderen niet en or is geen oogenblikkelijk gevaar. Het aantal werkstakers in de mijnen van Zuid-Wale8 is tot 100.000 gestegen. Bij de verkiezingen in Denemarken heeft de radicale linkerzijde 63 van de 113 zetels veroverd, en dus de volstrekte meerderheid boven conservatieven, gematigde en socialisten verworven. 12,00 paarden kan bevatten. Dat is de grootste slachtplaats van Amerika, van de wereld. En wie zou het gelooven? James Balderby was vijf en dertig jaar geleden een van de eerste beulen op die slachtplaats. Ja, diezelfde Bal derby, als een forsche breedgeschouderde jonge man, met een blozend gelaat en groote, kalme verwonderde oogen, doodde van den ochtend tot den avond, tallooze varkens, evenals een smid smeedt, als een kleermaker naait, of eeu schoenmaker zolen klopt. Het was een mooi schouwspel, wat bloedig» maar echt Amerikaansch. In een zeer hooge zaal stond James Balderby, met een mes in de hand, de slachtoffers af te wachten, die één voor één voor hem verschenen, met den achter poot aan een ketting hangende die hen boven een leege ruimte deed zweven, (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2