BUITENLAND. Verschillende Berichten. FEUILLETON. EENi ZOMERSPROOKJE. LAATSTE BERICHTEN. in aanmerking genomen was de uitvoering een succes voor den talentvollen directeur, den heer De Wolff. De hem vereerde lauwerkrans was welverdiend. De solisten voldeden uit muntend en de koren waren over 't Te New-York overleed plotseling de voor treffelijke Wagner-dirigent Anton Seidl, naar men meent, door het gebruik van bedorven viach, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Seidl waa een der weinigen, die het voorreoht had den grooten meester te mogen assisteeren bij het in partituur brengen zijner laatste schep pingen. Op Wagner's aanbeveling werd hy door Angelo Neumann als dirigent te Leipzig beroepen. Toen Neumann met zyn Wagner- theater in verschillende plaatsen van Europa de gelegenheid opende, om, zonder een reis naar Bayreuth, kennis te maken met de meeBt groot- sche, muzikaal-dramatiscbe schepping, die ooit werd gewrocht, was het Seidl, die deze opvoe ringen leidde. Hoewel in de Nieuwe Wereld wonend, aanvaardde hij meermalen de leiding te Bayreuth. Seidl was 7 Mei 1850 te Pest geboren. De minister van waterstaat enz., maakt bekend, dat op 23 Maart 1898, omstreeks 11 u. 30 m. voormiddags, in de rivier de oude Maas, onder de gemeente Zwijndrecht, een vaartuig is gezonken, genaamd de vrouw Barbera, groot 54 scheepston, geladen met stukgoederen en gevoerd wordende door C. J. Verstraaten, te Th o len dat krachtens art. 1 en 2 der wet van Juli 1885 Stil. no. 151 het vaartuig, en voor zooveel noodig de lading, na verloop van twee dagen na dagteekening der St. Ct, waarin deze bekendmaking is opgenomen, van rykswege zal worden opgeruimd. Naar aanleiding der beslissing, in de Zondag te Utrecht gehouden vergadering der Broederschap van candidaat-notarissen genomen, hebben nu behalve mr Treub ook de overige hoofdbestuurderen hun ontslag genomen, heeft de redactie van het orgaan der Broeder schap, prof. H. J. Hamaker en mr A. J. B. Rijke, haar taak nedergelegd. De gemeenteraad van Delft heeft het voorstel tot vergrooting van het krankzinni gengesticht aldaar aangenomen, en aan de com missie voor de inhuldigingsfeesten een subsidie van f 3000 toegestaan. Vanwege de Provinciale Staten van Zuid- Holland wordt by de inhuldigingsfeesten het voorplein van het Paleis der Koningin in de residentie met bloemen versierd en de voor gevel electriscb verlicht. De gemeente heeft bet plan by het Paleis in het Noordeinde twee eerebogen te doen verrijzen. Het Rijk zal de ministeriegebouwen aan de Vijverzijde van de waterlijn af tot aan de nok illumineeren. In het officieel politierapport van Amster dam wordt het volgende zonderlinge bericht bengel wilde arresteeren, ernstig mishandeld. De man moest per raderbaar naar het gast huis worden vervoerd. Donderdagmorgen was te Haarlem, of schoon de overweg van den H. IJ. S. aan den Oudenweg was afgesloten, een bakker uit Spaanr dam, zoo onberaden om onder den afsluitboom weg over te gaan. Een juist aankomende spoortrein greep den man en doodde hem ter stond. Te Winschoten is in een sloot gevonden het lijkje van een pasgeboren kind. Eene dienst bode heeft reeds bekend de schuldige te zijn. In de gemeente Opsterland heerscht veel sensatie naar aanleiding van geruchten over malversatiën in de administratie van het arm bestuur, waarbij gemeente-autoriteiten moeten betrokken zijn. De justitie stelt een onderzoek inverwheiden personen, tot bet armbestuur in betrekking staande, zyn of worden gehoord. Door de erfgenamen van wijlen den armvoogd M. te Beets is eene klacht tegen autoriteiten ingediend by den minister van binnenlandsche Deze beweren nooit salaris voor hun vader ontvangen te hebben, ofschoon de boek houder naar gezegd wordt kwitantie heeft, onderteekend door een gemeentelijke autoriteit. In het dorp Roordahuizum, in de Friesche gemeente Idaarderadeel, doet zich het zeldzame geval voor, dat er vijf broeders en zusters wonen, waaronder tweelingszusters, die thans met elkander 415 jaren tellen. De oudste I, de tweede 85, de tweelingen 82 en de jongste 78 jaar. Nog woont er bovendien eene vrouw, Eitje Heeringa, die op 31 Maart haar verjaardag vierde. geschreven door den heer J. P.] Salomé te reskens voor 8994. Het werk is, zooals in ons vorig nommer werd gemeld, gegund aan den laagsteninschrijver. Naar aanleiding van eene mededeeiing, dat zich in eenige perceelen in de Laurierstraat eenige minderjarige jongens en meisjes sedert geraimen tijd zouden ophonden en blijkbaar zonder mid delen van bestaau zouden zyn, werden gisteren inderdaad een zevental van beiderlei kunne van 17 en 18 jaar oud, aldaar aangetroffen en naar bet politiebureau overgebracht. Zij bonden niet opgeven hoe zij in het onderhoud voor zagen. Een verder onderzoek of wellicht in die woningen voorwerpen waren, van diefstal afkomstig, leidde tot niets. Te Slikkerveer is een werkman, bij het te water laten van een schip, tusschen eenige balken beklemd geraakt, tengevolge waarvan hy zijn beide beenen brak. Te Amsterdam reed Woensdagmiddag een brandweerwagen in volle vaart over .de Rozen gracht. Door een toeval brak de as van den wagen, de brandwachts sprongen er af, waarbij een brandmeester en de koetsier zoo ernstig gewond werden, dat zij per brancard naar het Gasthuis moesten vervoerd worden. Een vrouw, die Zaterdag bij een loge menthouder te Amsterdam haar intrek nam, verliet Zondag ochtend het logement, haar vierjarig kind achterlatende. Aldaar heeft het publiek een rechercheur, die een straat- 34. Novelleuit het Duitsch. VAB BIANCA BOBERTAG. XXI. „De Wolper dor fsche welbespraaktheid bezit gij in alle geval, Keetje" zeide de baron. „Buitendien, docter, is zy op ende op een Wolpersdorf in haar uiteriyk. Lily, ik geloof dat de familiegalerij achter u ligt; geef die eens even aan. Kyk, dit hier is gravin Ellroth, de zuster van mijn vader; zie eens welk een gelijkenis 1 Daar in dat andere album is nog een portret van haar." „Ja, bet is een groote vooruitgang, dat men tegenwoordig zijne familiegalerijen in zulk een handig formaat heeft." „De gelijkenis is zeer groot", zei de docter, die erg veel tyd noodig had om dit vast te stellen. - „Aan haar heb ik uitsluitend de kennis making met Keetje te dankenwant tot voor vier jaren wisten wij niets van elkaar af. Daar -zag ik eens bij een wedren iemand op de tribune zitten myn God, het is alsof tante Ellrott weer opgestaan isIk ga naar die dame toe) „pardon freule, zoo'n groote ge/ij- Chevallier, Cordang's manager, die naar Parijs was gegaan om eenige automobielen voor gangmaking te engageeren, is onverrichter zake huiswaarts gekeerd en heeft nu verklaard dat Cordang niet zal uitkomen in de wegwedstrij den Pary8—Roubaix en Bordeaux—Pargs. De tot standkoming van den Parijschen- stads-spoorweg is thans verzekerd, daar de senaat het besluit voor het uitgeven eener leening toestond. Men is nu 25 jaar over zaak bezig geweest. Te Parijs staat een aangehuwde nicht van Victor Hugo terecht, wegens vervaïsching van het testament van haar man. Zy beweert dat zij onschuldig en het slachtoffer eener sai zwering is. Een der Engelsche bladen beweert dat de prinses van Wales op haar jongste reis naar het vasteland een crinoline droeg. O! jó. Het is te hopen dat het niet waar is. Te Madrid zal een buitengewone gala voorstelling worden gegeven ten bate van een uitbreiding der vloot. Men betaalt fabel achtige prijzen. Een fauteuil wordt met 150.000 trs. betaald, de regentes gaf 5000 frs. voor een loge, enz. De stadhouder van Galicië prins Sanguszko heeft ontslag gevraagd en gekregen. De keizer verleende hem het Gulden Vlies. - Uit Bombay komt heden een iets beter bulletin. In de jongste zeven dagen 1938 sterf gevallen, waarvan 978 aan pest. Een der gevolgen van de reis van den koning van Siam naar Europa is, dat onderdanen voortaan met Europeanen mogen trouwen. Verkoopmeert enz. In het koffiehuis van L. J. Pieren-Boone te Aardenburg werd Donderdag aanbesteed de aanleg van 7757 M. grintwegen in den polder Isabella benoorden Aardenburgwaarvan de kosten zyn geraamd op f 32.680. Ingeschreven werd door de heeren: Jan van Beers, Ylissingen, ad f 32.900; C. van der Hooft, Terneuzen, ad f 32.600; H. de Jong. Ammerstol, ad 32 600; J. B. van Acker, IJzendijke, ad 32.530; P. J. Visser, Hansweert. ad f 32.517; A. Hanewinkel, Vlissingen, ad f 32.499C. van Beers, Vlissingen, ad f 32.479 A. Tholens, Terneuzen, ad f 32.200; A. Fou- draine, Goes, ad f 32.175 ;M. van Male, Schoon- dijke, ad f 32.157; Jan de Bree, Terneuzen, ad f 31.970; J. H. van de Ven, Middelburg, ad f 31.900; P. Omon, Aardenburg, ad f 31.775 P. Monjé, Breskens, ad 30.967C. Boelhouwer. Giesendam, ad f 29.247 en B. den Exter van den Brink, Krabbendijke, ad f 28.740. Alleen voor het 2de perceel werd nog in- Ooes. Heden herdacht de beer R. A Breet- velt, hoofd der openbare lagere school A alhier, den dag dat hij 25 jaren geleden als zoodanig in functie trad. Zijn scholieren boden hem een porte-manteau aan, het onderwijzend personeel een barometer, de vierde klasse der Normaalschool een fraaie lamp en de schoolcommissie een prachtige cor- beille met bloemen, terwijl nog meer tastbare blijken van sympathie met een Btroom vange- lukwenschen den jubilaris werden toegezonden. De heer Breetvelt, die in de examen-com missie te Middelburg zitting heeft, kwam des middags van daar, om al die huldeblijken in ontvangst te nemen. Bij het eindigen van den middagsohooltijd werden de kinderen in êene klasse verzameld en werd de jubilaris bij monde van den heer J. Blacstone, zyn zwager, mede in deze school werkzaam, namens de kinderen toegesproken, waarop de jeugd hem een lied toezong. Amsterdam. De heer G. B. Lalleman her dacht heden onder tallooze blijken van hoog achting en waardeering den dag waarop bij voor 65 jaren, op 13-jarigen leeftyd zich aan het on- derwys wydde. Van alle zijden stroomden gel uk wenschen en bloemen toe, ook kreeg hg een ets van Maris, terwijl de heer Bonman hem zyn benoeming tot ridder in de Oranje-Nassau-orde mededeelde. kenis ik ben baron van Wolpersdorf". „Zoo", zegt zij met een heel guitig gezicht „en ik ben Keetje Wolpersdorf vanjden Mirabeautak." Sedert zijn wij neef en nicht." „Maar gij zijt nog niet gereed met uw verhaal, Keetje als 't u blieft". „Nu, verder was er niet meer, dan dat 's middags de andere assistent, dr Mozer, dien mevrouw Hossberg altijd strever noemde, alsof dat zyn van was, zich aanmeldde. Met gryze handschoenen en zonder rozen „Wat, hadt gij op dien ook al zoo'n die pen indruk gemaakt „Verbeeld u 1 „Maar dat is ongeloofelijk En dat ver. telt ze nu pas, nadat zij al vier dagen hier is" „Vindt ge het zoo ongeloofeiyk dat ik indruk gemaakt heb op twee iemanden, op drie iemanden ik kon niet helpen dat ik lachen moest. Hij zei dat hy zich verheugde mij zoo vroolijk te zien, en toen zei hij, dat hij kwam om naar het bezit van mijn hart te dingen f" „PrachtigEn wat hebt gij hem geant woord „Ik heb hem verzekerd, dat ik zelf niet meer in het bezit van myn hart was, maar dat, als ik eens iets te amputeeren had „Zyt ge mal Waarde neef, hy is een uitstekend chirurg." „Maar wie deelt er nu op zoo'n manier blauwtje» uit I" Zij lachen alle vier, Shangaï. Vier Engelsche oorlogsschepen zyn 29 Maart te Cheefoo aangekomen. Hew-York. De World verneemt uit V hington, dat Spanje de voorstellen van Mac Kinley noch aanneemt, noch verwerpt, doch tegenvoorstellen heeft gedaan. De New-York Herald oordeelt den oorlog onvermijdelijk. Uit Keywest wordt gen dat de geheele vloot gereed is, en op bevel wacht om zee te kiezen. Verkoopingen eo Verpachtingen in Zealand Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatie; 2 April Arnemuiden, FToogaarts, Verhuist. 2 Oostkapelle, Houtwaren, De - os. 2 Weatkapelle, Houtw. en Meubil., De vos. 4 Groede, Hofstede, ]1 ammacher 6/6 Middelburg, meubels enz., Notarishuis. 6 ÜBBingen, Huizen, Bosch. 6 O. Souburg, Huizen, Martt Tak, 6*0. Souburg, Meubels enz.. De Grooten Hondii-i 7 n Breskens, Mosselzaad, (verp.) Beat. Wa terschap. 9 Vlissingen, Koffiehuis etc, Secretarie, (verh.) 12 Veere, Inspan, Verbuist. 15 Arnemuiden, Haizen, Vei hulst. Algemeen Overzicht. Er wordt hard gewerkt om den vrede te bewaren. De Koningin-Regentes van eigenhandigen brief aan haar hoogen verwant, den keizer van Oostenrijk, en riep ook detus- schenkomst van andere mogendheden, zelfs die van den czaar in, opdat dezen eenigen druk op de Vereenigde Staten zouden uitoefenen. De paus besloot reeds uit eigen beweging al zijn invloed tot behoud des vredes aan te wen den, zonder nog als scheidsrechter op te tredeD. Tegelijk zijn, naar gezegd wordt, ook Enge land en Frankrijk aan het werk gegaan, en wel door te trachten Spanje over te halen tot belangrijke concessies aangaande Cuba, en het onderwerpen van de Maine-kweatie aan een scheidsgerecht. Duitschland zal misschien ook wel een woordje gaan meepraten, daar het gewoon is sterk op te komen voor de belangen zijner onderdanen. En deze belangen nu zyn geschaad, daar de opstandelingen in de provincie Santa Clara een „Hoe zijt ge er zoo spoedig vandaan ge komen „Heel eenvoudig. Mevrouw heeft mij de deur uitgezet." „Omdat gy die dokters niet wildet hebben?" „Zij beweerde dat ik haar bedrogen had zg had geen lust om door een freule de neuzen van hare kinderen te laten snuiten. „Dat vind ik heel fatsoeniyk van die vrouw. Ik zou n ook weggezonden hebben." „Waarlijk? Gij ook dokter?" „Hierop moet ge antwoorden dokter," zei de gastvrouw. „Als ik mevrouw Hossberg was wie weet." „O, hij wil er zich uit redden! Dus Keetje, toen stondt gij op straat." „Ja, maar met uw brief in de hand, waarin gij mij ten tweede male uitnoodigdet, en gy liet er in doorschemeren, dat ik hier kans had op ziekenverpleging, bij een zeer interessant geval, van armbreuk, waarvan ik intnsschen eenige kennis heb opgedaan, ten minste wat verbinden, compressen en harde behandeling betreft: aanmaning tot geduld en meedoogenloosheid; en daar ik nu tooh eenmaal in het medicinale vaarwater was reed ik naar het station èn kwam hierheen." „Dat is niet met elkaar in tegenspraak, een zieke behandelt men alleen als beschadigd natuurvoorwerp „Daar hebt gy het att, gij oneerlijke man." suikerfabriek van twee Duitschers, Schmidt en "isten, hebben verbrand. De Duitsche consul te Bahia kreeg onmid dellijk bevel naar Havana te gaan. Verder deze zaak aanleiding tot een gedachten- wisseling, waarby allicht ter sprake zal komen de onmogeiykheid waarin Spanje verkeert, om op Cuba de orde te handhaven. Dat de wil er is, heeft Spanje getoond. En het is zelfs de vraag of het den toestand niet nog erger heeft gemaakt. Men herinnert zich de maatregel van gene raal Weyler, die de plattelands bevolking wan trouwde en haar daarom gelastte zich naar de steden te begeven, een besluit dat vooral ge grond was op de moeilijkheden, welke zich voordeden, als opstandelingen na een gevecht in eens het voorkomen van een eerzaam land bouwer aannamen. Dat de maatregel uit een politiek oogpant goed heeft gewerkt is niet gebleken, maar wel beweert men dat de ellende der aldus uit hun woonplaats verdrevenen groot is, waardoor de groote sterfte ontstaat. In Amerika heeft men daaruit een ernstige grief tegen het beleid op Cuba gesmeed, ende verontwaardiging werd grooter, toen senatoren en andere Amerikanen die Cuba bezocht had den mededeelden, dat wel een paar honderd duizend van die ougelukkigen waren bezweken, hetgeen door Spaansche bladen wordt ontkend, maar door anderen weer wordt bevestigd. Van daar het voorstel van Mac Kinley om tot October een wapenstilstand te sluiten en zyn aanbod om tijdens dezen wapenstilstand de ongelukkigen te helpen. Terwyi de onderhandelingen daarover te Madrid werden gevoerd, zijn van Spaansche zijde twee maatregelen tot verbetering geno men, beide reeds korteiyk vermeld onder de Laatste Berichten in ons vorig nnmmer. Gene raal Blanco heeft het beslnit tot concentratie der plattelandsbevolking ingetrokken. Allen mogen naar hunne haardsteden terugkeeren. In welken toestand de bevolking echter haar wo ningen zal terug vinden, en welke bestaans middelen zij daar zal hebben? Gelukkig ten minste dat de regeering te Madrid eveneens begrijpt, dat de nood niet gelenigd is door het enkele feit van de herroeping van het vorige besluit. De minister van koloniën heeft daarom een vrij belangrijk crediet aangevraagd, waar- waarschijnlijk in de allereerste behoeften kan worden voorzien. Welken invloed de bedreiging van Mac Kinley op dezen gang van zaken heeft gehad, is natuurlijk niet te bepalen. Generaal Blanco en de Spaansche regeering geven aan de zaak deze beteekenis, dat maatregel het gevolg is van de verbetering in den toestand, en van de bevrediging van een groot deel van het eiland. In dien zin zgn mededeelingen aan den Ministerraad gedaan. Men gelooft te Madrid dat veel gewonnen is, i dat men het met de Unie wel eens zal wor den. Maar men ziet ten minste de kans niet over het hoofd, dat de Jingoes er nog in slagen, hun invloed te doen gelden. Sagasta heeft zich ondertusaehen weer eens over den toestand uitgelaten, maar bitter weinig gezegd: hy beloofde al het mogelijke te doen om den vrede te bewaren, zonder toe te laten dat inbreuk worde gemaakt op de eer en ondeelbaarheid des Rgks. Beknopte Mededeelingen. De Panama-zaak krijgt toch nog e naspel. De opperste raad der Fransche magistra tuur zal worden bijeengeroepen tot behande ling der zaak van Quesnay de Beaurepaire, die volgens het kamervotum van Woensdag als procureur-generaal in de Panama-zaak is te kort geschoten in de vervulling van zijn plicht. De juiste tekst der door de kamer in deze zaak aangenomen conclusie luidt: De kamer betreurt het, dat van den aanvang der Panamazaak af, de tekortkomingen van sommige magistraatspersonen den schuldigen straffeloosheid hebben verzekerd; betreurt evenzeer het stilzwygen, toenmaals bewaard omtrent de ontdekking van wanbedryven en misdaden, welke het voorwerp waren van de latere vervolgingen in 1895 (zuiderspoorwegen) keurt af de politiemaatregelen tegen 't einde van 1892 en in 't begin van 1893 aan 't ministerie van binnenlandsche zaken beraamd, tengevolge waarvan te Venetië onderhandelin gen werden gevoerd tusschen een daartoe ge zonden handlanger van den veiligheidsdienst een van vergrijp tegen 't algemeen recht beschuldigd persoon (Arton) tegen wien bevel tot gevangenneming was uitgevaardigd keurt ook af de bemoeiingen en deelnemingen van staatslieden aan de financieels onderhan delingen of operatiën in verband staande met de staatsmachten; en verwerpt alle verstrek king van geld, onder welken vorm ook, door particulieren of vereenigingen aan de regeering. In de legercommi8sie uit de Fransche kamer heeft generaal Billot het ontw^fP op den twee-jarigen dienstplioht sterk bestreden. Ook de corpscommandanten en de höoge raad van oorlog zyn er tegen. De commissie be sloot daarom verwerping van het voorstel aan te bevelen. Volgens de Birmingham Post zal binnen kort te Londen een brochure over de Dreyfuss- zaak verschijnen. Daar de Duitsche attaché-militaire Sohwarz- koppen als de schrijver wordt genoemd, ver wacht men dat dit geschrift groote onthullin gen zal brengen. Het Engelsche hoogerhuis heeft het ont werp betreffende de Grieksche leening in derde lezing goedgekeurd. De Fransche kamer zond het naar de begrootingscommissie. Over Gladstone komen plotseling zeer gunstige berichten. Er schijnt zelfs hoop te bestaan dat hij het stootje weer te boven komt. Bij de verkiezing voor een lid van het Lagerhuis te East Berkshire, zegevierden de conservatieven met een meederheid van 1036 - „Arme verminkte, die ik ben;" „Overigens ben ik van plan honderd dnizend Mark uit te loven voor de uitvinding van een middel om edelweis in Silezië wortel vast te maken." „Zooveel „Ja, en evenveel wil ik vastzetten voor het aanbrengen van stevige leuningen aan alle berghellingen, waar het groeit, om in het vervolg ongelukken te voorkomen." „Gij zijt zeer vrijgevig." 0! dan houd ik nog genoeg over om jaarlgks mijns handschoenen van te betalen. Ik zou dan weer een secretariaat of een bonne plaats zoeken; dat zou voor anderen en voor mij zelf even ongevaarlijk zijn." - „Gg zijt een grrppenmaakster Wat is er Karei 1 Wat, heeft de goudvos koliek 't Ia toch niet waar! Neem my niet kwalgk, maar dan moet ik eens even gaan zien naar dit beschadigde natuurvoorwerp in den stal." „Ik ga mee Ulrich „Des te beter. Tot weerziens! Docter ik laat u gerust aan de zorgen dezer jonge verpleegster over gij zyt toch even onge vaarlijk, als zij zelf is. In 1895 was in dit district geen strijd ge weest, in 1892 had de conservatieve meerder heid 2248 stemmen bedragen, Heden wordt Bismarck 83 jaar. Men wil te Berlijn een standbeeld voor Von Moltke oprichten. Het initiatief is genomen door Rijksdagleden van alle partyen, behalve de socialisten. Aartshertog Franz Ferdinand is zoover hersteld, dat de keizer van Oostenryk hem an dermaal, zijn vertegenwoordiging zal opdragen. - Woemadag heeft in den rijksraad te Wee- nen weer een hartstochteiyk tooneel plaatsge had, daar Schönerer, Wolff'en andere Duitschers die de antisemieten en een deel hunner stamge- nooten aanvielen. In het Hongaarsche dorpje Tabi is een boerenopstand uitgebroken. Er zijn vele dooden De Paus heeft dezer dagen weer een flauwte gehad, maar ontving Donderdag de Hongaarsche pelgrims, waaruit blQkt dat rijn toestand weer beter is. De bedryvers van den aanslag op koning George zijn ter dood veroordeeld. Boshoff, de ontslagen thesaurier van de Transvaal, is vervangen door Malsherbe, den voorzitter van den Tweeden Volksraad. Nader blijkt, dat de uitslag van de ver kiezing voor de Kaapsche Eerste kamer is dat werden gekozen 13 candidaten der Rhodes- partij (progressisten), 10 leden van de bonds- partij en 1 onafhankeiyke. Een Engelschman die op Cuba twee bladen vertegenwoordigde, is gevangen genomen. Te Algiers had een groote betooging van dames plaats, om te proteeteeren tegen de ge vangenneming van den anti-semiet Max Regis. Drumont is naar Algiers vertrokken. De cassatie van Emile Zola. Het cassatieberoep van Emile Zola en Perreux is Donderdag behandeld. Rapporteur was de raadsheer Chambarand, die in zyn rapport in de eerste plaats onderzocht heeft het arrest van het hof, waarbij dit verwierp de conclusies van Labori, dat op grond van nanwen samen- bang en ondeelbaarheid ook feiten buiten de geïncrimineerde zinsneden zonden mogen worden onderzocht. De rapporteur meent dat het hof zich ten onrechte op de chose jugée heeft be roepen, en dat het hof wel bevoegd was ge weest het krijgsraad vonnis te bespreken en bewijzen daartegen te onderzoeken. Nochtans meent de rapporteur, dat een ver keerde overweging niet vernietigt het vonnis, waarbij verklaard wordt dat er geen ondeel baarheid bestaat. De cassatie had bovendien binnen drie dagen na het bestreden arrest moeten zyn ingeroepen. „Uw onderneming is dus mislukt." „Welke onderneming „Uw jacht op edelweis." „O zoo! ja heelemaal. Andere lieden slagen ook' niet in bunjacht naar edelweis en „En?" „En die worden daarby nog gelokt in de ongeloofeiykste woudsprookjes, en ingewikkelde doolhoven. Hm!" „Zoo? Hoe weet gij dat?" „O, er zija bijvoorbeeld Beriynsche professoren, in het bezit van vrouwen en doch ters, die schrijfpapier, veel belangstelling en veel tijd hebben." „Ja, zoo." „Ja ja, Zoo zoo." „Keetje, ik geloof dat wij beiden dwaas geweest zyn. Kunt en wilt gil my vergeven Zij zag hem ondeugend aan. „Maar ik weet volstrekt niet wat. Hebt gij den verrader gespeeld en mij die assistenten van Hossberg op mijn dak gestuurd Ik weet niet of ik dat wel kan vergeven! En den spot van den dokter en den toorn zyner vrouw? Dat zouden zeer groote zonden zijn 1" „Neen ik bedoel veel ergerhet sprookje, waarin ik verzeild ben geraakt door myn vlucht voor u." „Dat was toch een zeer levendig gedroomd sprookje." „Denkt gij dat het my anders tegen u zou geholpen hebben „En misschien is het nog niet ten einde gedroomd „Dat zweer ik „Waarom vluohtet gij voor m|j En waarom moest Iet» u tegen mfj helpen

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2