K FEUILLETON. EEN ZOMEBSPROOKJE. LAATSTE BERICHTEN. Gemwntoraad van Middelburg. Vergadering van heden, Woensdag, middag te 3 uren. Voorzitter de heer jhr mr L. Schorer, bur gemeester. Afwezig de heer De Stoppelaar, met kennis geving. De notulen van het verhandelde in de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van inge komen stukken. Hieronder behoorea adressen van W. P. van Pagé en J. C. Verseput, houdende verzoek om grond binnen de zgn. Kattenpoort te mogen koopeneen adres van K. J. Kuiler, houdende verzoek om een terrein van 300 Ms aan de Loskaai te mogen huren. Deze stukken worden gesteld in banden van burg. en weth. Verder komen ter tafel de bekende adressen van de titamerlieden-vereeniging Door vererni- ging verbetering, afd. van den Atg. Ned. Tim- merliedenbond, van de patroonsvereeniging Mid- dtlburgsch Bouw kring en van den Bestuurders- bond, betreffende de aanbesteding van een gedeelte der werken tot verbetering van het rioolstelsel. Burg. en weth. vermeenen dat het college door de gegeven inlichtingen aan den raad reeds voldoende heeft aangetoond dat het ge handeld heeft zooals het in het belang der ge meente noodig achtte. De heer Van Dunnè meent dat burg. en weth. correct gehandeld hebben. Het gebeurt meer malen dat na een aanbesteding nagepleit wordt, omdat deze of gene zich voorbij gegaan acht. Het niet gunnen aan den laagsfcen inschrijver heeft niets te maken met soliditeit of finan- cieele redenen. HQ meent dat de raad zich over de adressen niet verder behoeft uit te spreken. De zaak is afgedaan. De heer Heijse meent dat hij een enkel woord van protest mag laten hooren. De zaak is niet afgedaan in dien zin dat geene inlich tingen meer door den raad zouden mogen ge vraagd worden. Dat recht behoudt de raad. Onder de stukken bevindt zich een adres van den heer Alberta, dat spreker zeer ongepast vindt. Deze adressant zou burg. en weth. willen voorschrijven hoe zij te handelen hebben, wat niet te pas komt. De heer Koole vraagt nog eene inlichting. Het maakt in de stad een slechten indruk dat in deze met alles zoo geheimzinnig gehandeld wordt; ook met het werk, dat geheel afge- heind is Zelfs de brug is omheind en dat moet wel een ongunstigen indruk maken op het publiek. Wat is daarvan de reden De heer Den Bouwmeester zegt dat dit ge schied is op last der directie, omdat het lieve publiek zich niet ontziet nog al eens hinderlijk te zijn. De brug is afgezet omdat die wel dient voor passage, maar niet voor balieklui vers om daarover te hangen. ai.iu.uas «o uc aaau. aigcujittii oa wuiauu ao adressen voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen een adres van M, C. Roest betrekkelijk de sneering van de door hem ge bouwde huizen op het Molenwater en van het departement Middelburg der Mij. tot Nut van H Algemeen om voor de te stichten badinrich ting de faecalien te mogen afvoeren op het aan te leggen gemeenteriool. Ook deze stukken worden gesteld in handen van burg. en weth. Verder een adres van mej. P. S. van den Thoorn o. s., om gratis verstrekking van gas in de armen naai- en breischool in de Segeer- straat. Ook dit wordt gesteld in handen van het dagelijksclï bestuur. Naar aanleiding van het in banden der com- misBie voor het ontwerpen van strafverorde ningen gestelde adres van dr Bolle c. s., be treffende het gebruik van prikkeldraad langs den openbaren weg, adviseert zij dat zij het opnemen van een verbod tot gebruik van dat draad niet doelmatig kan achten. Zij geeft den raad echter in overweging burg. en weth. uit te noodigen zich, zooveel als met hot in goeden staat houden van de openbare wandelingen als anderszins mogelijk is, in het aanwenden van dat draad te matigen. Den 17 Febr. 1897 is de beslissing over een amendement van den heer Koole op het ontwerp tot wijziging van de verordening van alg. plaatselijke politie, wat betreft de waterloozing, aangehouden totdat omtrent het plan betref fende wijziging in de rioleering zal zijn beslist en in afwaebting van een nader voorBtel der commissie. 32. Novelleuit het Duitsch. VAN BI ANC A BQBERTAG. XX. Ernestine was net bezig voor bet jonge vee, dat zij met groote blijdschap teruggezien had, en dartel buiten rond huppelde, weer in de hokken te sluiten, toen er een wagen het plein op reed, „Zoo t" riep Kapeller van den bok sprin gende, „zoo druk met de varkentjes bezig Is dat, nu een bezigheid voor een aanstaande stadsdame Zij werd donkerrood, gaf hem de hand en zei: „Gelukkig dat ge weer beter zijt." „Och 1 Zoo'n beetje verkoudheid." „Ik dacht dat go een harde koorts hadt gehad." Thans stelt de commissie voor in art. 112 van bedoelde verordening in te voegen de vol gende zinsneden. (Het is verboden) bb. hemelwater v&n eenig gebouw op de straat te laten loopen. Dit water moet tot in het naastbijzijnde gemeenteriool of de naastbij zijnde gracht of kaai geleid worden door mid del van aaneengesloten buizen van metaal, steen of aardewerk, een en ander door burg. en weth. voor te schrijven. Dit verbod is niet toepasselijk op eenig ge bouw, gelegen ter plaatse alwaar van gemeen tewege geene gelegenheid tot afvoer van water is gegeven". bbb. „Spoel- (menage) water1 of urine te verwijderen of te doen verwijderen anders dan lo. op de wijze als in art. Ill ten opzichte van faecaüën is voorgeschreven2o. in eenig ander tot verwijdering van spoelwater of van urine bestemd gemeenteriool; 3o. waar gele genheid tot gebruik maken van de wijze, sub 1 en 2 bedoeld, ontbreekt, op zoodanige wijze als burg. en weth. in verband met de plaat selijke gesteldheid het doelmatigst en met het oog op de openbare gezondheid het meest ge schikt zullen achten". De behandeling dezer stukken wordt aange houden tot eene volgende vergadering. Aan de orde is het aangehouden voorstel van burg. en weth. tot verzekering van hot personeel der gasfabriek, duinwaterleiding en fabricage. In de zitting van 16 Februari staakten de stemmen over de vraag of de opzichter der reiniging zal verzekerd worden. Met 9 tegen 7 stemmen wordt besloten dien ambtenaar te verzekeren. Burg. en weth. wor den nn gemachtigd om met een Nederlandsche maatschappij eene verzekering te sluiten. Daarna geven burg. en weth. den raad in overweging alsnn eene beslissing te nemen betreffende het met gras bezette pleintje op den Dam. In de zitting van 16 Februari staakten de stemmen over het voorstel van burg. en weth. om het gras te behouden en ijzeren paaltjes te stellen met omrastering. Voor stemden toen de heer en: Vevhage, Den Bouwmeester, Gratama, F. G. Sprenger, De Stoppelaar, Van der Swalme en Heijse. De heer Van Dunné vraagt of hij met be trekking tot deze zaak nog eenige inlichtingen mag vragen. Dit wordt in stemming gebracht met het gevolg dat de stemmen staken. Daarop wordt de beslissing over dit punt. aangehouden. Aan het verlangen van den raad om met M. Joosse en R. van Veen in onderhandeling te treden omtrent aankoop van stukjes grond omstreeks de Kleine Werf is door burg. en weth. voldaan. Eerstgenoemde wil het door hem verlangde stokje grond koopen voor f 19 en laatstge noemde het door hem gewenscht stukje voor f 5. Geiyk bekend is, wil P. C. Bontens een door hem verlangd stukje koopen voor f 10. Burg. en weth. stellen alsnu voor tot oen verkoop te DeoiuUw., «dik vuurstel de raad zich vereenigt. Conform dit voorstel wordt besloten. Aan de orde is nu een voorstel van burg. en weth. tot wijziging van het raadsbesluit, waarbij aan J. Agelink van Rentergem in recht van erfpacht is afgestaan een stuk gemeentegrond aan den Schoorsteenvegerssingel. Ingevolge bedoeld besluit, moest de erfpach ter op een gedeelte yan den bedoelden grond een houten gebouw plaatsen voor ijzerma- gazijn, terwijl het overige gedeelte uitsluitend zou mogen worden gebezigd voor opslag van grindzand of ander materiaal. Hij wenscht thans het daarop staande gebouw te vergrooten, waartegen burg. en weth. geen bezwaar hebben; zij stellen alzoo voordever- eischte toestemming te verleenen. Hiermede vereenigt de raad zich. Ook wordt goedgevonden een voorstel van het dag. bestnnr om een gedeelte van het Waaggebouw weder voor f 50 te verhuren aan den garnizoens-commandant. Thans deelt de heer Van Dunné mede, dat hij over het pleintje op den Dam niet meer het woord wenscht te voeren. Daarop wordt goedgevonden het voorstel van burg. en weth. in stemming te brengen. Thans staken de stemmen wederom en is dus het voorstel verworpen. Er vóór stemmen de heeren De Waal, Ver- hage, Brevet, Schorer, V. d. Harst, V. d. Ree, Koole en A. P. Snonck Hurgronje. De heer jhr mr E. P. Schorer meent dat het bier geen voorstel van burg. en weth. is maar een vraagpunt. Hij is van oordeel dat er dus geen voorstel verworpen is. „Ja, dat ging nog al. Ik heb dien bruin weggedaan; de paardenslaehter heeft hem ge kocht. En met den doctor gaat het nu ook weer zoo wat." „Ik heb gehoord dat, als gij hem er niet uit gehaald hadt, hij zeker verdronken zou zgn. Maar gij hadt er zelf bij kunnen vorongelukken." Hij antwoordde niet terstond, boog zich over haar heen en zei heel zacht„Al was hij in de hel gevallen, toch zou ik hem er uitgehaald hebben, ooidat ik weet dat gij hem liefbebt, Ernestine. In het water dacht ik aldoor„al verdrinkt gij zelf, dat doet er niet toe, maar voor dat meisje moet gij hem redden. Nu, de lieve God heeft niet gewild, dat gij hem zondt verliezen en dus is het mij gelukt." Zij zuchtte. „Als het nu bruiloft wordt, kunt gij ook nog eens aan mij denken. Want toen die man boven water kwam, is mijn geluk verdronken, maar ik zal er met den tijd wel overheen komen". „De bruiloft zal echter niet plaats heb ben, het is uit tusschen ona. Ik heb hem al uit Berlijn geschreven, toen ik merkte dat het De voorzitter 'is van meening dat het wel degelijk een voorstel is van burg. en weth.1 De heer Schorer vraagt of de klip niet te ontzeilen is, wanneer door burg. en weth. in de volgende vergadering een bepaald voorstel wordt gedaan. Daartegen blijkt het dag. bestuur geen be zwaar te hebben, waarop in dien geest wordt besloten. Verder wordt goedgekeurd eene af- en over schrijving op de begrooting van bet burgerlijk armbestuur voor 1897. Naar aanleiding van een adres van het be stuur der Ambachtsschool stellen burg. en weth. voor het subsidie met f 250 te verhoogen en het, te rekenen van 1 Jan. 1898 tot 1 Jan. 1902, van f 500 op f 750 te brengen. Dit wordt goedgevonden. Naar aanleiding van eenige bezwaarschriften tegen het le suppl. kohier van de inkomsten belasting over 1897 wordt besloten te hand haven de aanslagen van L. E. van Mervennée, de wed. J. W. Domenie en van D. J. Dronkers Jr. Eindelijk komt aan de orde het voorstel van burg. en weth. om, in verband met het ontwerp van wet, houdende wettelijke bepa lingen tot regeling van leerplicht, met den bouw van eene nieuwe school K geen voort gang te maken voor omtrent het ontwerp zal zijn beslist. De commissie van toezicht op het lager onderwijs vereenigt zich volkomen met dat voorstel. Het wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Daarna wordt de zitting gesloten. Verkoopingen enz. BQ de prijsaanbiedingen voor 30.000 Kg. zwavelzure ammoniak van wege de fabrieken voor gas en electriciteit te Rotterdam, schreef de heer I. I. van der Have van Zierikzee in voor f 10. De laagste inschryving was f 9.75. De aspirant-verificateur P. N. van Remortel wordt met 1 April a. s. verplaatst van V1 i s- singen (haven) naar Roosendaal. Tot aspirant-verificateur te Ylissingen (haven) is benoemd W. P. J. Bouman, wonende te Rotterdam. Goes. Bij de rijksnormaallessen alhier zgn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: L. Steketee, C. P. Panny, J,Blomaard, P. G. Ch. Kousemaker, A. W. Schneider, J. J. A. Sandee, J. de Smidt, A. Tollenaar en C. v. d. Swalnw. Niet bevorderd werden drie leer lingen. Van de tweede naar de derde klasse werden bevorderd: E. S. v. d. Burght, J. van Marion, C. P. v. d. Ende, E. J. Francoys, A. Verhage, J. J. L. Dor maar, N. Zandee, G. W. ruevii, x. m. rs.nxei.H3ui, ju. riecerae, o. van Loo, H. Oele en G. Pennings. Van de derde kl. naar de vierde klasse gingen overC. E. Baarens, E. Heijboer, C. D. Scheele, S. E. Hendrikse, N. Rottier, A. van Krieken, I. van Leussen, W. M. Quist, A. J. Mooy, C. de Blinde, J. Oom, J. Okker, P. v. d. Male, J. Lepoeter, W. van Koeveringe, A. v. d. Bliek, C. G. Timmerman, J. H. ten Na pel. Twee leerlingen werden niet bevorderd. Londen. Op de beurs loopt hot gerucht dat Paul Kruger vermoord is. Wsshington. President Mac Kinley cischt de onmiddellijke staking der vyandelijkheden op Cuba. Men verzekert, dat Spanje de voorstellen van Amerika aanneemt of alleen de vrijlating der „reconcentratie" en de poging om een: wapenstilstand te slniten. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland Datum* Plaat#. Voorwerpen, Inforiastifo 1 April Rittbem, Strandgoed, Burgemeest. 2 srnomuiden, Koogaarts, Verhuist. 2 Oostkapelle, Houtwaren, De *os. 2 Weslkapeilej Houtw. en Meubil., De vos. 4 Groede, Hofstede, Haiumacber 5/6 Middelburg, meubels enz., Notarishuis. Algemeen Overzicht. „De oorlogsgeest is weer krachtig herleefd. Bij het congres kwamen verschillende moties dwaasheid zon zijn. Ik ben eigenlijk een boe rinnetje, maar door dien voornamen grootva der, die daar boven onder den steen ligt, is er zeker iets vreemds in my gekomen, dat mij geen rust liet, doch nu ik weet hoe het gesteld is met de menschen in den grooten stand, is dat alles voorbij en ik aard toch, geloof ik, veel meer naar mijn vader". „Ernestine". 5* hu" *1 *8 hexisch waar maar daarom stel i) ifat niet minder op prgs, dat gij dat voor m^ gedaan hebt." „Ernestine, als ik dat gedacht had, toen ik van daag hierheen reed. Ik verbeeldde my dat ik u misschien voor het laatst zou zien en hoopte maar dat gy mij nog eens vriende- lijk zoudt aankijken, en nu „Mijn God, gij beeft heelemaal." „Vaarwel, Ernestine, ik wilde de paarden bij u voederen, maar dat kan nu niet, over een week of vier, of later als ik weer eens langs kom zal ik myn vraag nog eens herbalen en eenmaal eenmaal - dag Ernestine r „Vaarwel!" in, waarin werd aangedrongen op Cuba tus- schenbeide te komen." Zoo luidt een heden nacht van de overzijde van den Oceaan ontvangen telegram. 't Heeft in zijn korten vorm meer van een bericht over de stemming eener markt, en het kan ook wei zgn, dat het geheele bericht uit de pen van een handelsman is gevloeid. Een journalist tenminste zou getracht hebben een verklaring voor dien omkeer te geven. Het rapport der JVfaine-commisaie rechtvaar digt die veranderde zienswijze zeker niet. Het ütuk is kalm gesteld, en de commissie waakt er zorgvuldig voor niet buiten het gebied der waarneembare feiten te gaan. Vandaar een gematigde toon en conclusie, welke zeker naar den zin der vredelievende partij is. Tegeiyk verklaart dit het weder op den voor grond stellen van de Cubaansche kwestie. Im mers met het Jfume-rapport kan men niet veel doen: een grondslagvoor een eisch tot schade vergoeding wordt er door bijna niemand in gezien. Maar ten aanzien van Cuba staat men niet. voor zoo strenge rechtsvraag als bij de Maine. Hier geldt het meer een zaak van zedelijken aard, welke aanleiding geeft tot de meest sub jectieve opvattingen, en tot de meest uiteen- loopende voorstellingen betreffende den feite- lijken toestand. Dat deze treurig is weet iedereen. Maar is het daarom waar, dat de menschen er bij honderdduizenden stervendat de geheele plattelandsbevolking ten prooi is aan vreese- ïyke ellende'? In Amerika beweert men van wel. En daarom zou het streven van Mac Kinley er opgericht zijn de bevolking van het ongelukkige eiland te hulp te komen. Volgens de Pall Mall had hij daartoe aan Spanje een voorstel gedaan, om de vijandeiyk- heden tot October te staken. Het blad voegde er bij, dat Spanje dit voor stel reeds had aangenomen. Maar dat wordt door Sagasta zoo nadrukkelijk mogelijk tegen gesproken. Wel heeft Sagasta een onderhoud met Woodford gehad. Deze bracht hem de wenschen der Amerikaansche regeering over. Sagasta besprak een deel der kwesties met den gezant en beloofde de overige punten te onderzoeken en dan met de Regentes en den ministerraad te zullen raadplegen. Ook in Engeland blijft de openbare meening in spanning. De verwijten, dat de regeering te langzaam is, houden aan, en ook zy die geen voorstander van een krachtig optreden zijn, uiten hun teleurstelling over den gang van zaken en stellen Salisbury verantwoordelijk voor dat wat men Engelands diplomatiek échec noemt. Voor de regeering is dat een onbehagelijk^ toestand. En iets daarvan sprak ook uit het feit, dat Curzon Dinsdagavond in het Lagerhuis zich nog verschool achter de mededeeling, dat de regeering wel bericht had van het teekenen der Russisch-Chineesche overeenkomst, maar dat de by zonderheden haar niet bekend waren, 't Is waar dat de mededeeling, door de Russi sche diplomaten aan de verschillende regeeringen gedaan, erg kort was. Maar de Pno»iaofca staatscourant was uitvoeriger. Deze meldde dat bij besluit van 15/27 Maart tusschen Chisa en Rusland was bepaald dat Port Arthur en Taliën Wan met het tot deze havens behoorende gebied en territoriale wate ren aan Rusland in vruchtgebruik waren af gestaan voor een termgn van 25 jaar, welke in gemeen overleg voor verlenging vatbaar was. „Bovendien gaf China Rusland hot recht een spoorweg aan te leggen, welke deze havens aan het Siberische spoorwegnet verbindt. Deze schikking is een rechtstreeksch en natuurlgk gevolg van de vriendschappelijke betrokkingen, welke tusschen beide groote naburen bestaat. Beider streven is ten bate der beide volken de rust te handhaven in de onmetelijke uitge strektheid hunner aan elkander grenzende rijken. Het feit dat Rusland op een vredelievende wijze havens en gebied van een bevrienden staat bezet, bewijst zoo duideiyk mogelijk, dat de Chineesche regeering de werkelijke strekking der onderhavige schikking heeft erkend. Deze schikking laat de souvereine rechten van China onverlet en geeft bevrediging aan de werkclyke behoeften van Rusland. De opening van de haven Taliën Wan voor de handelsvloten van allo volken zal in het Verre Oosten voor den handel en de ngverheid een nieuwe, zeer uitgebreide markt openen, dank zij den grooten Trans-Siberischen spoor weg, welke door de overeenkomst met China bestemd is de uiterste punten der oude wereld met elkander te verbinden. De nu getroffen schikking heeft voor Rusland een hooge- historische waarde en moet door allen, die de weldaden van den vrede en de ontwikkeling van de betrekkingen tusschen Op datzelfde oogenblik stond de baron Von Wolpersdorf met zijn gast voor een vrij groote, romantische grot, waar een waterval overheen stortte, die allerlei varens en planten be sproeide. Ter zijde op een droog plekje ont waarde men iets wits tusschen de donkere rotsen, ongeveer tien plantjes edelweis, waar van er een paar bloeiden. „Vermelden moet ik het toch, als een poging om die plant hier in te voeren", sprak de doctor. „Misschien overdekt zij later eens al de hellingen van het Reuzengebergte en dan mag de oorsprong niet onbekend blijven. Gij moet echter die plantjes beveiligen tegen de schendende hand van de oude vrouw Steiner zij moet in uw park gedrongen zijn." „Dat is niet noodig. Misschien was er in de sneeuwkuilen nog iets van overgebleven, dat zij in haar haat tegen den indringer uit getrokken heeft." „Om my daarmede honend in de diepte te lokkenDie vrouw bezit een groote mate van kastenhaat zij heeft zeker veel ervaring opgedaan en die brengt zy ook over op de beide landen wenschen, worden begroet als een gelukkige gebeurtenis." Dat men dat in Engeland niet doet, is na tuurlijk. Maar toch heeft, naar uit Londen wordt geseind, de concentratie der EngeLsche vloot geen uitdagend karakter. De schepen verzamelen zich om wat steun te geven aan de eischen, welke Engeland's diplomatie zal stellen. Want hoe men het moge noemen, en hoe men er over oordeelede verdeeling van China is begonnen. Naschrift. Uit een mededeeling van de Fr. Z. blijkt de opvatting der redactie, dat bet aan Rusland verpachtte deel van China aoowat geheel MandBjoerije omvat en een bevolking van 20 miljoen zielen heeft. Beknopte Mededeelingen. Te Antwerpen doet zich een merkwaar dig geval van insubordinatie voor. Bij de ont vangst van de matrozen van de Stein in een der kazernes gelastte de kolonel aan een kapi tein zyn soldaten servetten te geven en hun op te dragen de Duitsche matrozen te bedienen. De kapitein weigerde, zeggende dat Belgische soldaten geen dienaren van vreemde matrozen konden zyn. De zaak komt voor den krijgsraad. De Fransche kamer handhaafde de wet tegen de veelvuldige candidaturen, door met 365 tegen 143 stemmen te besluiten niet over te gaan tot behandeling van de artikelen van het ontwerp tot opheffing. Weer hebben twee Fransche kamerleden het parlementaire leven vaarwel gezegd. In de reeds vermelde stormachtige ver gadering van de Parijache société des gene de lettres werd als vice-president herkozen Alfred Duquet, die in een rede aan het graf van Emilo Richebourg allerlei bateiykheden aan het adres van Zola had ingevlochten. Uit Amerika deed men Zola een aanbie ding om voor 300.000 frs 15 lezingen te komen houden, m. a. w. zich te laten kijken, want Zola is een zeer slecht spreker en hem te hooren moet allerminst een genot zyn. De Parijsche gemeenteraad stond fr. 30.000 toe voor een gedenkteeken voor Jean Macé, een der vaders van het leekenonderwij». Men meent in dat besluit een hatelykheid aan het adres der regeeving te zien. De Westminster Gazette bevat zeer gun stige berichten over de onderhandelingen be treffende West-Afrika en spreekt zelfs van een gerucht, dat een schikking met Frankrijk ia gesloten. Engelacbe bladen biyven volhouden, dat Salisbury aftreedt. De moeiiykheid zit in de opvolging, daar de hertog van Devonshire (liberaal-unionist) niet naar den smaak der oude conservatieven is. De eerste burgemeester van Berlijn heeft groote verontwaardiging gewekt, doordien hij alle kransen, welke waren nedergelegd op de graven der gevallenen van Maart '48, heeft doen verwyderen. De radicale vleugel der Czechen heeft zich van de Oostenrijksche regeeringsparty ge scheiden, wijl het programma van Thun niet autonomisch is en het Bohoemsche staatsrecht niet erkent. Het Italiaansche kamerlid Barbato (socia list) heeft voor Milaan bedankt om te Palermo tegenover Crispi te kunnen staan. De Italiaansche regeering weigerde een aanbod van 30 miljoen lire voor het pantser schip le klasse, San Bon er zat een winst van 20 op. Op zich zelf is de regeering niet on geneigd oorlogsschepen te verkoopen, daar zy dit als een reclame voor den nationalen scheeps bouw beschouwt. De verkiezingen in Spanje hebben tot den verwachten uitslag geleid. Er werden gekozen 300 ministerieelen, 70 conservatieven van de richting van Silvela, 10 van de richting Ro mero Robledo, 6 van die van den hertog van Tetuan, 5 Carlisten en 10 republikeinen. De liberalen hebben zelfs overwonnen in de districten welke als Carlistisch, dus als zeer clericaal, bekend staan. Over het geheele land viel een groote on verschilligheid van de zijde der kiezers op te merken. Te Madrid kwam nauwelijks een vierde der kiezers op. Het Grieksche blad Asty zegt, dat Europa meer dan zyn plicht heeft gedaan, en dat het land zich de belangstelling en de welwillend heid van zijn beschermers on vrienden moet waardig toonen. De Egyptenaren hebben in Soedan weer een overwinning op de Derwischen behaald. Gesteund door eenige kanonneerbooten ver woestten zg een fort en namen er een hoeveelheid graan, vee en munitie, terwijl zy 300 slaven bevrijdden. De Derwischen verloren 600 man. natnur. Het zal haar zeker een soort van vol doening gegeven hebben dat myne, door haar geprikkelde nieuwsgierigheid op zulk een tragi comi8ch avontuur in het Urlachsdorfer park uitgeloopen is. Ér steekt een boose geest in die vrouw!" „Ik zal u wat zeggen, doctor, die oude is een zeer verstandige vrouw, en die hebben altemaal iets duivelachtigs, als zij geen werk kring vinden, waarin zij kunnen uitrazen. Dat gist en kookt dan van binnen en moet er uit, en alB het niets tot stand kan brengen moet het verwoesten; kan het niet zelf heerschen, moet het intrigeeren en wy noemen het duivel achtig, omdat het ona lastig is. Dat is echter vaak ongebruikte werkkracht." »Zeer waar." Wordt vervolgd,) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zaterdag 2 Apr. Voordracht met lichtboei» den. Werktn.-vereett. 8 U. Woensdag 6Apr. Liederen-avond Orelio- Mann. Concert- engthoor* staal 8 u.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2