FEUILLETON. BUITENLAND. EEN ZOMERSPROOKJE. LAATSTE BERICHTEN. leden honderden varkens afleverden, staan.mede reeds geruimen tijd stil. Een heer ontmoet een dame, die niet erg op hem gesteld is. „Goeden avond, mevrouw. U ziet er wer kelijk mooi uit van avond." „Ik wou dat ik hetzelfde van u kon zeg gen". „O, dat kan u wel, als u maar net als ik niet tegen een klein jokkentje opziet". De Oostendsche mailboot Marie Henriette heoft verleden nacht op hare reis van Oostende naar Dover aan een harer raderen zoodanige averij bekomen, dat zij met behulp van een sleepboot aldaar moest worden binnengebracht. Op de Oostendsche vischsloep no. 170, schipper J. Poelaert, is door een Engelsohen kruiser beslag gelegd, terwyi zij aan 't visschen was in de territoriale wateren, ter hoogte van Southwold. De schipper dier schuit werd deswege door de rechtbank van Lowestoft tot 5 boete veroordeeld. De Petit Bleu deelt thans mede, dat de regeerende hertog van Saksen Coburg prins Philip heeft gemachtigd echtscheiding aan te vragen. De zaak zal voor de rechtbank te Gotha worden behandeld. Bourgeois heeft by de Fransche kamer een voorstel ingediend, om vrouwen tot de balie toe to laten. Gelijk men weet, werd on langs een dame, mej. Chan vin, die aan alle elschen had voldaan, afgewezen op grond van haar geslacht. By de behandeling der wet op de mid delen beeft de Fransche kamer voor eeDige weken geheel incidenteel het beursbedryf ge reorganiseerd. De effectenhandel kan zich in deze omstandigheden moeiiyk schikken en zon voornemens zyn zich naar Brussel te verplaatsen. Hanotaux heeft eindelyk zitting genomen als lid van de Academie. Een groot aantal voorname bezoekers, o. a. Faure met zyn ge zin, was aanwezig. Hanotaux sprak veel over Richelieu, den stichter der AcademeGeiyk men weet, is persoon het onderwerp van de lievelingsstudie van Hanotaux. Verder gaf hij de gebruikelijke lofrede op zijn voorganger Challemel-Lacour. In Frankryk wil men op groote schaal proeven nemen met training van postduiven voor bet overbrengen van berichten van mail- booten naar het vasteland. In een der Parijsche kazernes heeft dezer dagen een sergeant zich een kogel door het hoofd gejaagdhy zette de tromp van Lebel-geweer tegen de slaap en trok door middel van een touwtje, aan den haan beves tigd, af. De kogel ging door zijn hoofd heen vervolgens door de houten deur, vloog door de chambrée, het venster uit, een binnenplaats over en bleef steken in den steenen muur aan de overzyde. Heeriyk voor de schietersbazen! Gladstone is behouden op Hawarden aan gekomen en maakt het vry goed. Geiyk bekend is ontstond den laatsten tijd een groote ontevredenheid onder het personeel van post en telegrafie in Engeland, De door ambtenaren gedane stappen tot lotsverbetering hebben in zooverre succes gehad dat de post meester-generaal, de hertog van Norfolk, den beambten heeft toegezegd, dat hij voor een groot deel aan hun wenschen zal tegemoet komen. Deze belofte zal den Staat per jaar meer dan tachtig duizend pond sterling kosten en daarby komen dan nog de hervormings voorstellen der parlementaire commissie, die de begrooting van de poster gen met 308.000 zullen verhoogen. Voor zoover zulks mogelijk is, zal voortaan ten minste een deel der vacantiën van de be ambten In de zomermaanden vallen, ook wordt de gedwongen Zondagsarbeid beter geregeld. Werklieden, die telegraaflynen moeten leggen, zullen een toelage ontvangen, wanneer zy niet in hun woning kunnen slapen. De onder-post meesters op het platteland zullen extra worden betaald voor den dienst op Zondagen, op Kerst mis en Goeden Vrydag. Een Engelsch specialiteiten gezelschap, dat te Berlijn voorstellingen geeft, had o. a. op zijn programma een spiegelgevecht tusschen Engeland en Duitschland, vertegenwoordigd door jonge meisjes uit beide landen. Er was voorgeschreven dat de Duitschers moesten win nen, maar deze smaad was der tegenpartij te veel. Op den laatsten avond boden de Engel- sche meisjes werkelijk wederstand, zoodat een ernstig gevecht ontstond, waarbij velen gekwetst werden. Aan de zyde der Engelschen vielen zelfs twee zwaar gekwetsten. Een aantal Engelschen, die in de zaal waren, juichten de strijdsters voor haar land luide toe- Gravin Helene Posadowsky, de jongste dochter van den Duitschen minister van bin- nenlandsche zaken, ia bij het examen voor on derwijzeres geslaagd zij wordt denkelijk be last met het geven van onderwijs aan het doch tertje van den Duitschen keizer, de 5l/»-jarige prinses Victoria Louise. De Rh. WestphM. Z. had voor eenige maanden tegen den General-Anzeiger dezelfde insinuatie gebezigd, als onlangs De Maasbode tegen het Hbld. Het blad had nl. beweerd, dat de redactie van de G.-A. een artikel had geschreven,dat afkomstig heette van een „groote exporteur." Het beleedigde blad diende een aanklacht in, waarop de redacteur van de R. W. Z. werd veroordeeld tot 100 M. boete of 10 dag straf. De zaak van den on wettigen aanmaak van Duitache bankbiljetten neemt steeds grooter omvang aan. De schuldige bad, naar nu blijkt, reeds lang zeer groote verteringen gemaakt. Hij onderhield twee huishoudens. Zijn wettige vrouw had hy 150.000 Mark geboden als ze wilde scheiden, terwijl hy 2yn byzit op de rykste wyze bedacht. De politie heeft bij haar eerst een groote hoeveelheid effecten in beslag genomen. Later vond zy den sleutel van een bergplaats in de bank te Dresden. By onder zoek bleek dat daar een groote hoeveelheid kostbaarheden was geborgen. Niet ver van Breslau kwam de sneltrein Breslau—Weenen in botsing met een anderen. Er zijn vele gekwetsten, maar byzonderheden ontbreken. De oudste Zigeunerhoofdman, Alexander Lemak, is in het district Szalmar (Hongarije) overleden, in den ouderdom van 84 jaren. Hij was rijk, althans voor zyn doen. Zyn dochter gaf hij 12.000 mee ten huwelijk, en in zijn fraai gemeubeld huis heeft men een mand vol horloges en een kist vol gouden ringen ge vonden. Aan het meer van Okhotz (Siberië) heeft men zeer rijke kolenlagen gevonden. Vooral voor de Russische vloot in de Stille Zuidzee is deze ontdekking van veel waarde. Men meldt uit Washington, dat de onder president der republiek en mevr Hobart, alsook de minister van buitenlandsche zaken, Sherman, geweigerd hebben op een Zondag eene ontvangst in te richten voor prins Albert van België. Zij verklaarden de Zondagrust booger te stel len dan de eer, een koninkiyken prins te ont vangen. De rijkste kerk ter wereld is Trinity Church, in Broadway, te New-York. Hare be zitting bedraagt tien millioen dollar. Dit reusachtig vermogen is ontstaan door de fabelachtige stijging van den grond op het Manhattan-eiland, waar zy 200 jaar geleden van de Britsche regeeriDg een oude boerdery ten geschenke kreeg. Op den weg van Dawson naar het bevolkte gedeelte van Canada zijn onlangs de Hjken van twee goudzoekers gevonden, die met vier hon densleden uit de goudstreek wilden terugkee- ren. Zij waren kennelijk door gebrek aan voed sel en de strenge koude om het leven gekomen. Men vond voor eene waarde van 160.000 dol lars aan goud bij hen. Op een rivier bij Tanger zyn twee te zwaar geladen booten omgeslagen. 20 personen zyn verdronken. Op een der grootste drukkei-yen in Enge land, of mogelijk wel de allergrootste daar te lande, is onlangs een domheid begaan, die zeker verdient wereldkundig gemaakt te worden. De bekende tooneelspeler Tree zou optreden in Julius Caesar. Hij liet voor dat doel prach tige affiches vervaardigen, welke de muren van Londen zouden versieren. Op dit affiche komen ook Romeinsche munten voor, die het jaartal dragen B. C. 48 (Before Christ 48) of in het Hollandschhet jaar 48 vóór Christus ge boorte. De redacteur van het tijdschrift, waar in dit berichtje voorkomt (The Stationer Prin ter and fancy trade's Registermerkt op, dat B. C. 48 op een Romeinsche munt geen Latijn is, maar zuiver Engelsch, en ook, dat de stem pelsnijders van Caesar's munten geen profeten waren, en dus ook niet wisten, dat Christus, 48 jaren na de regeering van hun keizer zon worden. {De Ned. Boekdrukker.) 28. Novelle, uit het Duitsch. VAK BI ANC A BOBERTAG. XVII. Koenraad werd vuurrood; want wat had hij daareven nog gedroomd, dat zijn vrouw moest blijven zooals zij was, zijn huishoudster, zijn onderdanigo dienaresse, die tot hem opzag, in hem opging, in hem en In haar moederschap wat was dat anders geweest dan lage zelfzucht, die hg met een poëzie behing, welke hij thans huichelachtig en laf vond De oude vrouw scheen zyn beschaming uiet te willen zien, Zy sloeg de draagbanden weer over hare schouders, pakte de handvatsels van haar kruiwagentje beet en zei al wegrijdende „Ga eens naar de sneeuwkuil, misschien vind ge daar je plantje, zoo niet ga dan naar ürlachsdarf, achter den Veilchen Stein en vraag naar mijnheer Leicht, want die weet het", daarmede verdween zij in het bosch. xvni. Knorrig en mismoedig wandelde Ebert naar een Jandeiyke herbergt bekend onder den nm van Hampelbaudeen bestelde avondeten en nachtkwartier. Hy ging vroeg naar bed, doch kon eerst laat in slaap komendaar er bene den Boheemsche muzikanten waren, die lie deren zongen en dansen speelden voor een zeer luidruchtig gezelschap; en zelfs toen het al lang uit was, klonken de melodieën hem nog in de ooren. Den volgenden morgen ontwaakte hy van een eentonig gekletter en getik en zag dat de keele omtrek in een natten nevel gehuld was. Het was echter niet zulk een dichte nevel, die als een witte wand alles aan het oog ont trekt, neen, het waren lichte, doorzichtige, drijvende wolken, die de verwyderde berg toppen verborgen en over de anderen een gryzen sluier spreiden, welke de omtrekken toch deed onderscheiden. Het regende niet hard en de waard, met wien bij over zyn tocht sprak, verzekerde hem dat de lucht wel be trokken zon blijven, maar dat de regen weldra zou ophouden en de wegen heel begaanbaar zouden zijn. Dus begaf hij zich eerst naar den Silberkamm, om door te dringen tot «neeuwkuilen, waarheen die zonderlinge oude vrouw hem verwezen bad. Het was koel en vochtig, maar windstil in het nevelgebied, dat hij moest doortrekken op den bergrug, over klippen en rollende steenen zijn lastigen weg vervolgende. De planten groei bepaalt zich bier tot lage dennen struik jes, en licht groen korstmoser beerscht vpl- Een kloeke daad. De Royal Humane Society heeft de medaille voor betoonden moed toegekend aan Charles Leigh Kinnear, 4e-stuurman van het stoomschip Dunytar Castleder op Zuid-Airika varende Castle lyn, en aan George Karby, kok op het zelfde stoomschip, voor de koelbloedigheid en moed, door hen betoond door het overboord springen vanuit een der echeepsbooten, welke was uitgezet om een poging tot redding aan te wenden van een 3e Kl. passagier, die in een aanval van tydelijken waanziu, op 8 December van genoemd stoomschip in volle zee sprong. Op de plaats komende waar de drenkeling zonk, duikten de stuurman, die bevel voerde in de boot, en Karby, die reeds meermalen bij red dingen op zee behulpzaam was, over boord, zon der zich tijd te gunnen zich van hunne kleeding of (zeelaarzen te ontdoen. Ondanks de hoog gaande zee slaagden zij er slechts na de groot ste moeite in, den drenkeling aan de opper vlakte te brengen en de boot te bereiken. Het gevaar in dit waagstuk werd nog verhoogd door het feit, dat de zee daar ter plaatse door een groot aantal haaien onveilig wordt ge maakt. Woensdagmiddag te 3 uren houdt de ge meenteraad van Middelburg eene openbare vergadering, o. a. ter behandeling van verschil lende in vorige bijeenkomsten aangehouden zaken. Verder zal ook ter tafel komen een voorstel van burg. en weth. betreffende het besluit van 16 Febr. jl. tot stichting van school K in ver band met het ontwerp van wet, houdende wet telijke bepalingen tot regeling van leerplicht. 's Cravenhage. Bij de heden, aan het ministerie van waterstaat gehouden aanbeste ding van het onderhond van het post- en telegraaf-gebouw te Hansweert, raming f 680, was de eenige inschrijver de heer A, Goedomondt aldaar, ad f 644. Verkoopingen enz. Door burg. en weth. van Middelburg werd heden middag ten raadhuize aanbesteed: de levering van 2.000.000 kilogram Engelsche solen; 1.200.000 kilogram Duitschegaskolen en 220.000 kilogram stoomkolen, Hiervoor werd i: firma's: Voor Engelsche gaskolen: W. Hoven en Zn te Rotterdam, New Pelton Main, ƒ7.68; W. H. Berghuijs te Amsterdam, Londonderry, f 8.35; F. J. Bergendahl te Amsterdam, Holmside of South Moor Pelton, f 8,27*; P. H. Hoos en Zn te Rotterdam, Thorncliffe Silkstone, f 8.75, Mickley f 8.65, alles per lichter aan gevoerd Scheepvaart-steenkolen Mij. te Rotter dam, Barmston f 6.96, New Leversons f 7.111, Boldon f 7.45, Wearmouth f 7.71', alles per zeeschip in partgen van 700 tot 950 ton, Barmston f 7.61* en New Leversons ƒ7.71', per lichter aangevoerd. Voor Duitsche gaskolen: F.Wibaut en Zoon te Vlissingen Hugo, Graf Bismarck, Kö- ningsgrube f 8, Mont Cenis, Nordstern, Schliigel und Eisen, Neu EsBen f 7.55, alles aangevoerd per waggon. Voor stoomkolen: F. Wibant en Zn, Zollverein f 7.95 per waggon. Al de pryzen zgn per 1000 kilogram. Verder werd door hetzelfde college by inschrijving verkocht: het koolteer der gasfa briek. Hiervoor schreven in de firma's: Mij. Kool- teerproducten, te Krimpen a./d. IJssel ad f 8.50 J. ElsbachCz., te Osch, ad ƒ10.03; BurtBoulton en Haywood, te Pargs, ad 10.73 en W. Hoven en Zn., te 's Gravenhage ad 11 per 1000 ki logram. Ten overstaan van den notaris J. W. Verhulst alhier werden Donderdag avond op de bovenzaal der sociëteit de Vergenoeging a 1- hier in het openbaar verkocht de volgende, in_Middelburg gelegen perceelen een winkelhuis én erf met tuin, zijnde apotheek, in de Lange Noordstraat, wijk L no. 115 en 116, verkocht voor 4300. Een winkelhuis en ert, in den Lange-Delft, wijk H no. 24, verkocht voor 3925. Een huiB en erf, in de Lange Singelstraat, wijk N no. 194, verkocht voor 1949. Een kapitaal winkelhuis met ruime werk- en bergplaatsen, en erf, aan het Hofplein, wijk D no. 75, werd opgehouden op 6000. verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. 28 Mrt. Breskens, 30 Middelburg, 30 Grijpskerke, 80 b Meliskeike, I April Rillhem, Voorwerpen. Afbraak, Meubels, Woonhuis enz Huizing, Strandgoed, 5/6 Arnemuiden, H oogaarts, Groede, Hofstede, Middelburg, meubels enz., V lissingen, Huizen, O. Souburg, Huizen, Vrouwepoldor.Beesliaal, Oostkapelle, Inspan, Middelburg, Huis, Grijpskerke, Inspan, Informatiëo Hammicher Rosier. Havers. Maret Tak Burgemeest. Verhulst. Hammaeher Notarishuis. B,seh Maret Tak. Hnvers. Tak. Verhulst. Loef. stilte op die kale hoogten, geen vogel zong, geen heekje ruischte; hij vernam geen menschelljkenvoet8tapniets, het was een tocht, als het ware zonder verleden en zonder toe komst toch ging hij al maar verder en verder. Eindelijk zou hij toch wel vinden wat hij zocht. Er was iets spookachtigs, iets nevel achtigs in zijn ziel gekomen, iets dat hem voorttrok en niet los liet. Het was inderdaad alsof dit plantje voor hem vluchtte en hij vorschte met begeerige oogen langs deBteilste rotswanden en in alle spleten, waar hy slechts kon vermoeden dat het groeien zou; maar altijd te vergeefs het werd op het laatst een soort van marteling, en bovendien voelde hy nog een andere kwelling, die nog veel grooter washet was alsof er geen groote samenhang meer was tusschen Ernestine en hem. Zoo levendig als haar tegenwoordigheid op hem werkte, zoo zwak was haar invloed uit de verte. Dat kwam omdat zij geen meenschappelijke gedachtenwereld hadden. Zoo - lang de zomersprookjesstemming duurde, waren zij zeiven als de figuren uit een sprookje, die hand in hand wandeldendoch met het verdwijnen van de zon scheen ook alle betoovering geweken te zijn. Haar beeld vergezelde hem niet op den steenachtigen bergweg, het doolde ver van hem af in het gewoel der hoofdstad. Hij voelde dit met bittere smart, met een vurig verlangen haar terug te krygen. Hy dacht aan de half- wakende droomcu ra dén nacht voor haar Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. a a n d a g 28 Mrt. Vergadering Landbouw. afdeeling Walcheren. Bo. venzaal Vergenoeging 11 u. Dinsdag 29 Mrt. Voorstelling Kon. Yeree- niging Het Ned. Tooneel. Schouwburg 7l/s u. Algemeen Overzicht. Toen voor eenige weken hekend werd, dat Salisbury rust noodig had en het beheer van zyn departement aan Balfour zou overlaten, baarde dit geen groot opzien. Reeds lang had de gezondheidstoestand van den premier aanleiding gegeven tot geruchten dat zijn aftreden noodig was. En deze over tuiging was zoo diep geworteld, dat de meeste bladen Salisbury artikelen wydden, als ver en hij voor goed van het staatstooneel. Het is onder deze omstandigheden te begrijpen, dat telkens het gerncht^opduikt, dat Salisbury officieel zyn betrekking zal nederleggen. Te verwonderen zou dat niet zijn. De bui tenlandsche moeilykheden zyn zelfs te machtig voor het krachtigste gestel. En Salisbury staat nog voor de onaangename zekerheid, dat een deel zijner partij en een groot deel zijner pers heeft opgehouden zyn buitenlandsche politiek te steunen. Tegeiyk met een bericht dat Salisbury nu werkelijk heengaat, (oudergewoonte onmiddel lijk door een tegenspraak gevolgd) komt mededeeling over de wijze, waarop in de vaca ture zon worden voorzien. Zijn neef Balfour krygt de leiding der buitenlandsche zaken, terwijl de hertog van Devonshire premier zon worden. Indien dit bevestigd wordt, dan zal oen grootere verschikking in het kabinet moeten volgen. Immers volgens het Engelsche staats recht hebben de ministers ambtshalve geen toegang tot de beide Huizen. Van daar dat alle ministerieele zetels dnbbel bezet moeten zyn. Een minister voor de behandeling der zaken in het eene Huis, een onder-minister voor het ander Huis. Zoo vertegenwoordigde Salisbury in het Hoo- gerhuis het departement van buitenlandsche zaken, terwijl Cnrzon als onder-minister in het Lagerhuis optrad. Maar als de aangegeven regeling tot stand komt, dan zou buitenlandsche zaken door twee man in het Lagerhuis vertegenwoordigd zijn. Een eigenaardige moeilijkheid, welke zeker heel wat hoofdbreken zal kosten. De parlementaire werkzaamheden gaan on der wyi haar gang. Bij het Lagerhuis kwam een ontwerp in betreffende de reserve en de militie. Daarin wordt bepaald, dat in geval van oorlog het le jaar der reserve onder de wapens kan worden geroepen. Verder wordt voorge steld, dat de manschappen der militie met hun toestemming ook naar streken bniten Europa kunnen worden gezonden. Het ontwerp ia in eerste lezing goedgekeurd. In de tweede plaats had het Lagerhuis te beraadslagen over de Grieksche leening. De regeering vroeg en verkreeg toestemming bedrag van 6.800.000 pd st. te waarborgen. De leening wordt aangegaan tegen 2'/3 5 miljoen pond zullen dienen tot betaling van de oorlogskosten, voor schadeloosstelling aan particulieren, benevens voor het tekort op de Grieksche begrooting. Van de rest strekt 1 miljoen pd st. tot aflossing van vlottende schuld en 800.000 voor te verwachten tekorten. De eerste 5 jaar zal Griekenland alleen de rente hebben op te brengen. Maar daarna zal het bedrag met 1.1% voor aflossing worden verhoogd, zoodat de leening in 53 jaar geheel zal zijn afgelost. Sir Michael Hicks Beach, die het ontwerp ver dedigde, verklaarde dat de regeering verwacht dat de betaling der oorlogskosten de ontruiming van Thessalië zal verzekeren. Men kan dus aannemen, dat deze zaak in orde zal komen. Maar toch is het wel een beetje te vroeg, dat Delyannis nu alle moeilijkheden opgeheven verklaart, en den wapenstilstand der staatkundige partijen opzegt. Dat hy zijn vrijheid van handelen hernemen wil, is natuurlijk. Maar het ware wei zoo kiesch daarmede te wachten, tot de vyand den grond des vaderlands heeft ontruimd. Immers de kans bestaat dat de Porte be zwaren maakt. Zy toch ziet in Thessalië een pand voor Kreta, en zij begrypt dat, als Thes salië ontruimd is, de mogendheden met Kreta kunnen doen wat zy willen ten minste de mogendheden, die vinden dat het nu lang ge noeg heeft geduurd. Tot deze mogendheden behoort Oostenryk niet. Het Fremdenblatt te Weenen deelt mede, dat Oostenryk den 15en April zyn troepen van Kreta zal terugtrekken, en slechts een wacht zal achterlaten ter bescherming van het con sulaat en van de Oostenryksche onderdanen. Deze maatregel heeft, naar het officieuse blad er bijvoegt, niet tot doel uit het Enropeesch concert te treden. Maar men voorziet tot heden niet dat de mogendheden tot overeenstemming zullen ko men met betrekking tot de organisatie van regeering op Kreta en de benoeming van een gouverneur. Geen der te dezer zake gedane voorstellen heeft de goedkeuring van alle kabinetten kun nen verwerven, en men voorziet binnenkort de terugroeping van alle Enropeesche troepen. Onder deze omstandigheden zal Oostenryk zich tevreden stellen met langs diplomatieken weg invloed op de beslissingen van Europa te oefenen en zich van alle materieele deelneming onthouden. In verband met dit bericht verdient het de aandacht, dat volgens de Standard Duitschland nieuwe bezwaren tegen de candidatuor van prins George oppert, en dat het den saltan tegen Rusland steunt. Beknopte Mededeelingen. Het aantal Fransche kamerleden dat voor een herkiezing bedankt bedraagt al 43. Nog steeds stroomen de huldebHjken aan Zola toe. Nn wêer een, in een kenrigen band gevat adres van 70 der voornaamste Deensche schrijvers en pnblicisten. In den harteiyksten vorm brengen zij hem hulde voor zyn onver schrokken optreden voor waarheid en recht. Veroordeeld door zyn rechters, noemen zy hem overwinnaar voor de hoogere reehtbank van hen, die bovenal naar de stem van hart en geweten willen luisteren. De tijd zal aan Zola recht doen wedervaren en zijn gevangenis eenmaal tot een plaatB der eere maken. Te Algiers is het nog steeds onrustig. De gevangenneming van Max Régie wint de gemoederen op. Een in de Fransche Kamer aangekondigde interpellatie over deze zaak werd voor tien dagen uitgesteld. Keizer Wilhelm wordt binnenkort weer op Friederichsruhe verwacht. Bismarek wordt Vrydag 82 jaar. De Rijksdag heeft de vlootplannen In tweede lezing goedgekeurd met een meerder heid vaD 13 stemmen212 tegen 199. De Rijksdag heeft met 171 tegen 36 stemmen het ontwerp betreffende de schadeloosstelling aan onschuldig veroordeelden aangenomen. Do socialisten wilden dit uitbreiden tot hen, die ten onrechte preventieve hechtenis hadden ondergaan, maar de groote meerderheid verwierp dit voorstel. Wel werd aangenomen een voorstel om de Rijk8regeering uit te noodigen zoo spoedig mogelijk een voorstel in dien geest in te dienen. In den Oostenrijkschen Rijksraad wordt op dit oogenblik de verklaring van graaf Thun behandeld. Het gaat er bijzonder kalm toe. De katholieke volkspartij wil voorloopig de regeering steunen, maar met behoud van haar volkomen vrijheid. vertrek, droomen waarin zg geheel de zgne was geweest en hy begreep ze niet goed meer. Het sterkste gevoel, dat gestorven is, schijnt nooit in onze verbeelding geleefd te hebben. Eindelyk gaf hy zich geen moeite meer om het op te wekken. Na een zwerftocht van eenige dagen, na op verschillende plaatsen overnacht te hebben, kwam hij eindelijk by de sneeuwkuilen. Tus schen het Hooge Rad en den Spitsbergsteil van den top naar omlaag vallend, openen zich de heide vervaarlijke kloven naa r den Rocheital toe, door een smallen rotswand van elkaar gescheiden, omsloten door byna loodrechte granietwanden, die uit de diepte schijnen ver rezen te zijn en in welker spleten eeuwig sneenw ligt. Terwyi zich hier op den bodem dier afgronden'groene weiden uitstrekken, ginds rotsblokken op elkaar gestapeld liggen, als de overblijfselen van een ingestort rooversnest, woekert daar een plantenwereld voort, die zich aan het oog van den wandelaar voordoet, zoo als de goudkorrels tusschen het kiezelzand der rivier zich aan den goudzoeker vertoonen; tusschen de steeenen groeien enkele armzalige grasplantjes en wat mos. In vroegere jaren was Ebert al twee maal op deze plek geweest, omdat het heette dat hier indertijd de primula auricula en de Allium Victoriale gevonden werd, dat later geheel verdweende natuur moest dus wel grillen hebbep en in verschillends tijdperken, ook verschillende planten voortbrengen. Doch ook ditmaal was al zijn moeite tevergeefsch. Teleur gesteld moest hij ook deze plek verlaten en zich naar Urlachsdorf begeven, aan den voet van den Veilchen Stein, nog een kleine wande ling dus en dan had hij alles gedaan wat de wetenschap van hem kon verlangen. Het was een hoogst gelukkig toeval, dat er juist op dit oogenblik een rijtuig aankwam, een licht, open wagentje, waarop slechts twee mannen zaten. De voerman, die de flinke bruinen bestuurde, was Kapeller, Ernestine's aanbidder, maar daarom behoefden de paarden niet dezelfde te zyn, die hij eenB op hol had zien gaanwant Kapelier bezat er wel dertig. Hij riep hem aan en vroeg of hij mocht mee ryden tot Urlachsdorf? Kapeller zag hem even aan eer hg ant woordde, niet omdat hy. het verzoek wilde afslaan, maar met de smart waarmede men iemand aanziet, die ons geluk heeft weggevoerd en van wien wij willen weten, of hy het wel meer waard is dan wij. Daarop zei hy, goedig lachend„Stap maar op, dootor I" Zoodra Ebert gezeten was, vroeg hij of de heer baron te huis en te spreken zou zyn?" „De baron van Urlachsdorf? O ja, die is thuis, er is eergister kinderdoop by hem ge weest." „Wat is het voor een man?" Een aardige man, en een heel knap man ook."

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2