MIDDELBllGSCHE COURANT. N°. 68. 141e Jaargang. 1898. Dinsdag 22 Maart. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., ƒ2. A fzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 21 Maart 8 u. vm. 45 gr. 12 u 5 av. 4 n. 58 gr. F. Verw. Middelburg 21 Maart. Advertentiën voor bet eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één nnr aan het bureau bezorgd zijn. AdverteutlSn20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten on Dankbetuigingen van 17 regels 1.50elko regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regeli Groote Iettors naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zjjn gratis aan het bureau te bokomen. Wisseling van systeem op Atjeh. Het is ons gebleken, zegt de Arrih. Crt, dat de in de afgeloopen week onmiddellijk elkaar opvolgende berichten, dat generaal-majoor Van Vliet als gouverneur en de heer Van Langen als resident op Atjeh hun eervol ontslag hebben aangevraagd, bezorgdheid gewekt hebben en bij velen de vrees hebben doen ontstaan, dat men hier weder te doen heeft met de oude kwaal der wisseling van systeem, waarin naar deskundig oordeel de lange duur van den Atjeh-oorlog bovenal zijn oorzaak vindt. Nu de zaken onder de leiding van kolonel Van Vliet blijkbaar goed gingen en, als bekroning van de strategische bewegingen in de laatste maanden, nu ook doortastende maatregelen tegen Pedir genomen zouden wor den, wordt de gouverneur naar Batavia ge roepen en, na in rang bevorderd te zijn, van zijn gouverneurschap eervol ontheven 's daags daarna volgt hem de resident met eervol ont slag! Inderdaad, geheel ongegrond schijnt onder die omstandigheden de vrees niet, dat wij in Atjeh weer in de oude fout vervallen en weer de voordeelen zullen gaan prijs geven, welke met inspanning en volharding in het laatste jaar verkregen werden. Toch gelooven wij dat er ook nog een minder onrustwekkende verklaring van het onverwacht aftreden der twee hoogstgeplaatsten op Atjeh te vinden zou zijn. Dat de expeditie naar Pedir ondernemen zal worden, èn op groote schaa' èn zoo spoedig als het invallen van den gun- stigen moesson het toelaten zal, schijnt wel aan geen redelijken twijfel onderhevig en dat de gouverneur-generaal de leiding dier expedi tie zou wenschen op te dragen aan kolonel Van Meutsz, als bekwaam troepenaanvoerder en als grondig Atjeh-kenner gelijkelijk bekend, dunkt ons meer dan mogelijk, zelfs zeer waarschijn lijk na hetgeen ons van particuliere zijde vóór eenigen tijd werd medegedeeld. Welnu, is deze onderstelling juist en wij gelooven ze zoo te mogen noemen dan is 't volkomen ver klaarbaar dat, zelfs in overleg met en op advies van generaal Van Vliet en resident Van Langen, de volle verantwoordelijkheid voor de uitvoe ring van het ontworpen plan ook het opperste militair en civiel gezag gegeven wordt in han den van kolonel Van Heutsz, indien hem de leiding der groote expeditie naar Pedir wordt toevertrouwd. Al hebben wij reden te gelooven met deze onderstelling niet ver van de waarheid te zijn, volstrekt daarvoor instaan kunnen wij reeds diiarom niet, omdat sedert het ontslag van generaal Van Vliet te Batavia of op Atjeh gebeurtenissen kunnen hebben plaatsgegrepen, waarmede men bier nog onbekend is. Maar mogelijk, zelfs zeer waarschijnlijk dunkt ons onze onderstelling, en als zoodanig kan zij mis schien wel reeds van eenig van nut zijn tot geruststelling van al te bezorgde gemoederen- BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is L. Kruyff Lzn., burgemeester en secretaris der gemeente Ridderkerk, benoemd tot riddei in de orde van Oranje-Nassau is, voor het tijdvak van 1 April 1898 tot en met 31 Maart 1899, benoemd tot Rijkstuin- botiwleeraar E. Snellen, te "Wageningen; is bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau de heer dr G. L. Mens Fiers Smeding, lste-stadsgeneesheer te Soerabaija. Bij kon. besluit van 10 Maart 1898, tot nadere regeling van de jaarwedden van het korps opzichters van den Rijkswaterstaat, is het volgende bepaald: „Er is een korps van door Ons te benoemen vaste opzichters van den Rijkswaterstaat, tot een getal van ten hoogste 140, verdeeld in vier klassen en op jaarwedden als volgt10 opzich ters van de eerste klasse op f 2200, 25 op zichters van de eerste klasse op f 2000, 35 opzichters van de tweede klasse op f 1600, 35 opzichters van de derde klasse op f 1300, 35 opzichters van de vierde klasse op f 1000." (St.-Ct). De zaak-Hoogerhuis. De verhalen over deze kwestie blijven zeer tegenstrijdig. Nu wordt weer door het Volks dagblad vermeld dat Nauta, als een der sprekers uit de arbeiderswereld bekend, bij den minister van justitie is ontvangen en hem heeft uiteen gezet, dat de drie personen, die mr Troelstra als de daders aanwijst, het onmogelijk gedaan kunnen hebben. Het geherie verhaal van Stienstra, in de bekende brochure van Valk Uiteengezet, zou uit de lucht gegrepen zijn. Agenten. Te 's GravenhageDe Gebk. Beltnfakte Amsterdam A. de La Mar Azn. ATJEH. De jongste mail, gcdagteekend 22 Febr., bevat het verslag omtrent de voornaamste ge beurtenissen in het gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van 29 Januari tot en met 11 Februari. Daaraan is het volgende ontleend Te Selimoen werd den 28en Januari bericht ontvangen, dat T. Oemar van Djanfcoi naar Pantja zou zijn vertrokken, waarop eene colonne werd uitgezonden, om te onderzoeken of dit bericht waarheid bevatte. Bij Djantoi werd de plaats bezocht, waar T. Oemar ver bleven had, zoodat zijn vertrek een voldongen feit bleek te zijn. Daarom rukte in den na middag van den 29en een colonne van Selimoen uit in de richting van Reung-Reung. Zij be trok te Lam Baroe het bivak, terwijl demare- chaussée, die deel van de colonne uitmaakte, i naar Goenoeng Biram en Lam Tamot werd vooruitgezonden om te trachten daar verblij-: vende benden te verrassen, hetgeen echter door de groote duisternis niet mocht gelukken, waardoor de troep eerst bij het aanbreken van den dag te bestemder plaatse kwam, en den vijand afgetrokken vond. Den 30en Januari rukte de hoofdmacht op naar Pantja, van Reung-Reung af weder met de marechaussée vereenigd. Bij dezen marsch werd af en toe de colonne licht beschoten zij betrok nabij Pantja het bivak, waar de nacht rustig voorbij ging, en bericht ontvangen werd dat T. Oemar naar Padang Tidji was vertrokken. Den 31en Januari werd naar Djantoi gemarcheerd, alwaar werd gebivakkeerd en van welke plaats de colonne den len Februari naar Selimoen terug keerde na het ten Westen van Djantoi gelegen terrein om Boeëng te hebben verkend. Op den 8en Febr. rukte weder eene colonne van Selimoen uit over Reung-Reung naarGlé- Noerab, de waterscheiding tnsschen de Atjeh- en Pedir-valleien. Tot Renng-Reung, waar de colonne kampeerde, werd geen vijand ontmoet. Den volgenden dag werd Pintoe Koeb (een rotspoort met lage wanden, waardoor de weg loopt naar Kedei Breuë of Roema Tandjoe in de VII moekim Pedir) bereikt., van waar de colonne, die af en toe zeer licht beschoten was, in den namiddag naar Reung-Reung terugkeerde en den volgenden dag oprukte over Lam Koe boe, om het waterscheidingsheuvelland tnsschen de rivieren Selimoen en Atjeh aan die zijde te verkennen. Van de Noord- en Oostkust valt niets bijzon ders te melden; evenmin van de Westkust en Poeloe Weh. Tijdens den verslagtijd woeien krachtige Noord-Oosten winden en viel af en toe regen. Onder de troepen kwamen weer veelvuldig koortsgevallen voor. Runderpest heeft zich opnieuw geopenbaard onder het Madoereesch slachtvee van de Atjeh- associatie te Kotaradja. UIT STAD EN PROVINCIE. Bij kon. besluit is, zooals nog in een deel der oplaag van ons vorig nommer is medege ld, benoemd tot ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arr. Middelburg voor de kantons Oostburg, Terneuzen en Hulst, ter standplaats Middelburg, mr D. J. Wolfson, advocaat en procureur, alsmede rechter plaats vervanger in de arr.-rechtbank, te Zierikzee. Een prachtige lentedag, zeker een van de tien die, volgens de brood etende weerprofeten ons in Maart toekomen, en dat nog wel op Zondag, wat ook al een zeldzaamheid mag beeten, gaf er aanleiding toe dat ieder, die er maar eenigszins de gelegenheid voor had, de dagelijksche sleur op zij zettend, zich eens ging verstappen. Dat hadden ook gedaan de bewoners van het perceel K 43 op de Yarkensmarkt alhier, een winkelier, W. geheeten, die het beneden huis, en een werkman, H. genaamd, die het bovenhuis iu huur had. Eerstgenoemde had na het eten, omstreeks twee uur, zijn woning verlaten doch was er nog te kwart voor drie even in geweest, terwijl de laatstgenoemde omstreeks drie uren uit was gegaan. Even na vieren werd in het bedoelde perceel brand ontdekt en spoedig daarop sloegen de vlammen naar buiten. Alles wat in het huis was, is een prooi van het vuur geworden en het perceel zelf brandde geheel uit. Met een paar slangen op de waterleiding te zetten, werd het vuur gebluscht en werden ook de aangrenzende woningen beveiligd. De oorzaak van den brand is onbekendver moedelijk is hij ontstaan in de benedenwoning doch hoe is niet te gissen. De meubelen van W. waren verzekerd voor f 700, zijn voorraad winkelgoederen en de winkelopstand, een waarde van p. m. 250 hebbende, echter niet. De inboedel van den bovenbewoner was eveneens geassureerd voor f 1000. Het huis zelf was ook verzekerd, zoodat de schade voor eigenaar en bewoners betrekkelijk gering is. Niet minder verschrikt dan de personen, wier eigendom verbrandde, waren, toen zij het ge beurde vernamen, de bewoners, van het huis ernaast toen dezen, ook op de wandeling, daar de tijding vernamen dat naast hun huis brand was en hun woning reeds heel wat schade had bekomen. Die schrik was te erger, wijl in huis geborgen was de zilverschat, gebruikt wordende bij het avondmaal in do drie Ned. Herv. kerken, welke een groote geldswaarde vertegenwoordigt. Gelukkig was de koster van een dier kerken, die wist waar dat zilver op geborgen was, spoedig ter plaatse geweest en had hij met een ander reeds de drie kisten in veiligheid gebracht bij een overbuur. Aan het huis zelf werd eenige brandschade, maar er in heel wat waterschade berokkend; ook verbrandden eenige kleedingstukken van den bewoner. Het huis aan de andere zijde van het uit gebrande perceel bekwam ook eenige schade doch van weinig belang. Ook deze schaden zijn door assurantie gedekt. - Op het Bolwerk nabij de Langevielebrug alhier had Zondag het volgende tragische voorval plaats. Een kinderwagen, met een kleine erin, werd door een kind van 6 jaar voortgeduwd. Plot seling laat dit den wagen los, die nu met een vaart in de vest terechtkomt. Groote schrik van de juffrouw, aan wier zorg de kleinen waren toevertrouwd. Zij ijlt toe en springt in hare vertwijfeling in het water om het kind en den wagen te redden. Gelukkig ziet een echtpaar, dat juist in de nabijheid van het ongeval wandelde, wat er gebeurd is en snelt toe. Door diens hulp gelukte het juffrouw, kind en wagen weêr op het droge te helpen. Gelukkig hebben de beide eerstgenoemden tot heden geen ernstige gevolgen van het in dit seizoen vrij koude bad. De kleine speelde heden weêr alsof er niets gebeurd was. Op het laatst van Februari werd hier ter stede door de marechaussee uit Noord- Brabant overgebracht een 17jarig meisje, dat zich daar aan landlooperij had schuldig ge maakt. Wijl de vader van het meisje tijdelijk afwezig was, werd zij gedurende een paar dagen aan het politiebureau gehouden en daarna op genomen in het Te huis voor dienstboden. Zij verbleef daar eenigen tijd, liep toen weg en vond in Terneuzen een dienst. Wijl zy in het Te Huis een deel harer gar derobe had gelaten, kwam zij laatstleden Don derdag naar Middelburg om die terug te halen, 's Avonds sloop zij dat huis binnen en nam met opzet niet hare kleederen, maar eenige aan de dochter des huizes toebehoorende weg. Vrijdag verbleef zij nog hier en wist bij een winkelier in manufacturen door oplichting 13 dames- en 3 dienstboden-schorten te verkrijgen. Daarna kwam een schoenmaker aan de beurt, dien zij op zeer brutale manier voor een paar nieuwe pantoffels en een paar nieuwe schoenen met knoopjes oplichtte. Wijl men vermoedde, dat zij zich naar den kant van België had begeven, werd de mare chaussee verwittigd, die haar te Terneuzen, nog in het bezit van al hetgeen zij zich had toe- geeigend, opspoorde en arresteerde. Hoe jong ook, heeft dit meisje, A. d. N., reeds een gevangenisstraf van negen maanden doorgemaakt, eveneens wegens diefstal en op lichting. De heer P. Polvliet te Middelburg is op de internationale tentoonstelling van pluimgedierte te Amsterdam bekroond met een eereprijs voor de fraaiste collectie duiven van één ras. Te Vlissing en is binnengekomen H. M. pantserdekschip FHesland, commandant de kapi tein ter zee Lamie, van het Nieuwediep. Dit schip is in het dok gekomen om de kompassen te verifieeren en zal daarna een kruistocht in de Noordzee gaan doen. Woensdagmiddag te twee uren houdt de ge meenteraad aldaar eene openbare vergadering. Daarin zullen mededeelingen gedaan worden en verder aan de orde zijn de volgende voorstellen van burg. en weth.tot onderhandschen verkoop van gemeentegrond aan de Kon. Mij de Schelde tot het verleeuen van vergunning aan a. H. J Ganderheiden tot het maken van een voetbrug; b. A. J Woltbers tot het maken van een licht rooster; c. J. de Wolf tot het uithangen van zonneblindend. W. P. Kokelaar tot het aan brengen van een reclamelantaarn verder tot wijziging van het raadsbesluit tot hetaang eener tijdelijke geldleening en tot goedkeuring van den staat der ontheffingen wegens hoofde- lijken omslag, dienst 1897. De dagmailboot QueensboroV1 i s s i n- g e n bracht Zaterdag avond 334 zakken met Amexikaanscbe mails aan. Dientengevolge liepen er in den internationalen mailtrein VHs ;ingenOberliausen vier postrijtuigen groot model. In verband met bet. feit, dat eerlang de Eagelsche post voor Rotterdam, Den naag, Leiden, Haarlem en Amsterdam van Engeland uit zal vervoerd worden via Harwich—Hoek van Holland, zal het zee-postkantoor, dat tot dusverre op de booten der Zeeland bestond, worden opgeheven. De mails worden thans op de booten der Zeeland voor de bovengenoemde plaatsen gedistribueerd, zoodat de bestelling in de plaats van aankomst dadelijk kan geschieden. Nu de mail uit Engeland via dennoek zal gaan, zijn de com nies en conducteur der posterijen op de Zeeland booten overbodig geworden en zal het distribueeren der mails, die de Zeeland behoudt, in den vervolge in den trein kunnen geschieden. (Rbld.) Toen Zondag 11. schipper Willemse, ko mende van Dordrecht, met zijn ijzeren aak- schip Crescetido, geladen met steenkolen, de buitenhaven van bet kanaal te W e m e I d i n- ge binnenvoer, kwam het vaartuig met den voorsteven op den oostelijken ha vendam te recht en verkreeg het een lek van 75 cM. lengte en 25 cM. breedte. Het bleef voor zinken bewaard door zijn waterdichte schotten. De eigenaar hoopt, met behulp van een smid, het vaartuig weêr dicht te krijgen. Ook in de verschillende jachtvelden in Zuid-Bevel and worden veel doode hazen gevondenvermoedelijk tengevolge van de klaverguano, die daar veel gebruikt wordt. De Ville d'Anvers is in het Brouwers- havensche gat binnengekomen. Welk schip het nu is, dat door de British Princess in den grond werd gevaren, is nog onbekend. Binnen kort zal met het leggen der rails voor de stoomtram BrouwershavenSteen bergen door de JRotterdamsche tramwegmaat- schappij een aanvang worden gemaakt. Te Stavenisse overleed, in den ouderdom van bijna 59 jaar, na een groot jaar lijdens, de lieer A. F. Ilanssens. Na eerst als openbaar onderwijzer aldaar werkzaam ge weest te zijn, werd de overledene ruim een kwart eeuw geleden gemeente-secretaris en ontvanger, ontvanger-griffier van vele polders en rentmeester van verscheidene uitwonende eigenaren. De werkzaamheid en ijver, r'-paard aan zeer groote behulpzaamheid van genoemden ambtenaar, waren, naar men ons schrijft, alge meen bekend. Naar men ons meldt, zal binnenkort een telephonische verbinding tot stand komen tus- schen de gemeenten O u d-Vosmeer en St. Annaland. Te Koewacht is benoemd tot telephonist van het aldaar op te richten telephoonkantoor E. Vermandei, postbode van Koewacht naar Axel. In de Vrijdag te Groede gehouden van den gemeenteraad werd be sloten aan mej. C. Monjé, onderwijzeres aan de school aan den Kruisdijk, eene gratificatie te verleenen van f 50 voor de waarneming der school, na bet overlijden van het schoolhoofd Bliek, tot de infunctietreding van den nieuwen titularis. De politie-verordening werd weder aan de orde gesteld en vastgesteld met algemeen e (4) stemmen; de raadsleden W. Salomó en C. Fre- mouw waren wegens ziekte atwezig. De heer De Roo herhaalde zijn vroeger gedaan voorstel om het ontwerp-verordening eerst aan de raads leden ter lezing te zendende burgemeester bleef echter bij zijne weigering om dit in stem ming te brengen. Op eene door hem bij Ged. Staten deswege ingediende klacht, had de heer De Roo geen antwoord ontvangen. De heer Hammacher gaf den heer De Roo in overweging gevolg te geven aan zijn eenmaal geuit voor nemen, de zaak alsnu aan de beslissing van den minister te onderwerpen; deed hij dit,dan zou de heer Hammacher stemmen voor ver daging der behandeling. De heer De Roo wenschte daartoe niet dadelijk te besluiten en verliet de vergadering. Daarna werd de ver ordening in behandeling genomen en vastgesteld, De wijziging öer rioleering te Middelburg. Het adres, door do patroonsvereeniging Mid delburgs Bomckring, onder dagteokeuing van 15 Maart, aan den raad van Middelburg ge zonden, luidt als volgt „Geeft te kennen de ondergeteekende, patroons vereeniging Middelburgs Bouickring Dat zij betreurt dat door Burg. en Weth. de aanneming van een gedeelte der werken voor de nieuwe rioleering is gegund aan den vierden inschrijver. Dat naar hare meening de belangen van de gemeente en de gemeente naren hierbij ten eenenmale uit bet oog zijn verloren j omdat, moge de laagste inschrijver hier ter stede al minder bekend zijn als aan nemer voor dergelijke werken, dit zeker niet kan gezegd worden van den daarop volgendon inschrijver, de firma J. M. Ditmars en Zn., gevestigd te Middelburg. Deze firma toch heeft, door do richtige uit voering van belangrijke werken voor de Depar tementen van Binnenl. zaken en Justitie, voor de genie, voor het krankzinnigengesticht te Delft en meer andere particuliere werken, ge toond, dat zij den naam van solieden aannemer ten volle waardig is. Dat het mogelijke argument, als zou bedoelde firma geene antecedenten hebben, die wijzen op voldoenden waarborg voor eene richtige en tijdige uitvoering van het voornaamste deel van het werk, nl. de afdamming van do kade, niet kan wegen, waar zij op dit oogenblik een werk te Terneuzen onderhanden heeft, waarbij een afdamming van veel meer belang met succes is uitgevoerd. Dat, waar misschien zou kunnen beweerd worden, dat de inschrijving te ver onder de raming is gebleven Burg. en Weth. naar het bescheiden oordeel der patroonsvereeniging zich eerst hadden dienen te vergewissen, dat het werkelijk niet voor de ingeschreven som te maken was. De mogelijkheid is toch niet uitgesloten, dat de inschrijvers in de wijze van uitvoering een ander inzicht hadden dan de directie en dat de inschrijvers voor de aanschaffing van de vereischte materialen andere bronnen haddon dan die, waaruit door de directie is geput bij het opmaken van hare begrooting. Dat bij gehouden overleg door burg. en weth. zou zijn bespeurd, dat door bedoelde inschrijvers een billijke winst was berekend en zij bovendien overtuigd wareu nog een belangrijk bedrag aan premiegeld te zullen verdienen. Dat vooral der bedoelde firma, die in den laatsten tijd dikwijls werk buiten bare woon plaats zocht, door de handeling van burg. en weth. moreel een zware slag is toegebracht, en eindelijk, dat, behalve het indirecte voor deel van uitvoering door een ingezetene, der gemeente een uitgaaf van f 1600 had kunnen bespaard worden. Redenen waarom ondergeteekende, patroons vereeniging voornoemd, UEd. Acbtb. uitnoodigt om aan burg. en weth. te verzoeken, bij later te houden aanbestedingen de belangen van da gemeente en hare ingezetenen meer te willen in het oog houden, dewijl, door de wijze, waarop nu gehandeld is door burg. en weth., de aannemers te dezer stede huiverig zouden kunnen worden om bij aanbestedingen van gemeentewerken mede te ONDERWIJS. Tot Hoofd van de Chr. school voor meisjes in de Molstraat alhier, in plaats van wijlen mej. Jonk, is benoemd raejuffr. A. W. Hemmekam te Dordrecht, die deze benoeming heeft aangenomen. Tot onderwijzer aan school no. 1 in do kom der gemeente Hoofdplaat is be noemd de heer A. K. J, van den Ende, thans in gelijke betrekking te Valkenswaard. (L.) KERKNIEUWS. Wekelijkschc opgaaf betreffende de Ned. Hem. kerk. Beroepen naar: Nieuw-Beierland J. J. Elge- inan te Meern c. a.; Parrega c. a. E. Janzen te Est bij GeldermalsenEngelum A. van der Heiden te Scherpenzeel c. a; Huizen (N.-II.)J. H. J. Idenburg te HillegersbergBlokzijl O. Waardenburg te Goedereede; lienemuidcn J. Kok te Opheusden; Scheveningen M. J. vau Mansvelt te Amersfoorten naar Longerhouw en Schettens G. Th. Smit te Makkum. Aangenomen naar: Oorschot (toez.) door F. W. G. Kemmann, 0.-1. predikant met verlof. Bedankt voor Colijnsplaat (toez.) door 0.1L J. Verweijs te BurghStavenisse door T. Stigter te Groote Liudt; O. en W. Souburg door W. Timmermans Pacquy te Oudega-lilsega; Maurik door fl. J. Couvée te Kerkwerve; JÜe- demsvaart (toez.) door dr J. R. Slotemaktr de Bruine te Beilen Werkhoven door N. O. Bakker te Wijngaarden Rozenburg en Exsmorra c. a. door H. Visser te Idsegahuizeuen voor Eist door G. J. Leenmans te Zetten en Audelst. Gereform. kerken. Beroepen naarOosterland N. P. Littooy Az., cand.: Hilversum BD. Tam te Sneeken naar Bleiswijk A. Boekenoogen, cand. Aangenomen naarKatwijk aan Zee door I. I. lrnpeta te Sneek. Bedankt voorBaarland door H. Buurman te Meliskerke. Verschillende Berichten. Naar men ons uit Amsterdam meldt, zou het thans zeker zijn, dat de prins en de prin ses von Wied, de groothertog van Saksen-Wei- mar en de groothertog van Luxemburg tegen woordig zullen zijn bij de inhuldiging van onze koningin j voor hen en hun gevolg worden ap-

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1