BülfENLAm Het voorloopig comité tot oprichting van eene Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek K. J. A. ti. Collot d'Escury, voorzitterP. van Iloeve, J. P. Heemskerk, Th. C. Vereecken, A. Wolfert, E. Plasschaert, penningmeester; J.A. Pateer Ez., secretaris; dagelijkschbestuur; H. Bruggeman, Clinge; Ed. Buijse, West- dorpeV. Cortvriendt, HoekD. L. van Damme, Boschkapelle; P. Dieleman, Axel; Lev. de Feijter, AxelC. Janssen van Roosendaal, Axel J. F. de Nijs, Boschkapelle; J. Vogelvanger, HulstJ. P. Scheele, TerneuzenPol van Waes, Westdorpe; Ch. IJsebaart, St Jansteen; com missarissen. RESERVEKADER. Het toelatingsexamen tot het reservekader zal, blijkens aankondiging in de Staatscourant van 18 Maart, no 65, dit jaar worden gehou den op den 21en Juni en zoo noodig op een af meer volgende dagen, o. a. te Middelburg. Jongelieden, die geen aanspraak hebben op vrijstelling van dat examen en hot op prijs stellen tot het reservekader toe te treden, moe ten zich vóór den 21en Juni e. k. tot deelna me aan het bedoelde examen hebben aange meld bij den hoofdofficier voor het reservekader te 's Gravenhage, Paramaribostraat no 11. Die aanmelding geschiedt door de inzending van eene „Kennisgeving Model A", waarvan het formulier is opgenomen in het hierboven aangehaalde no. der Staatscourant en bovendien op aanvrage verkrijgbaar is ten bureele van den Hoofdofficier voor het Reservekader. Bij die kennisgeving moet voorts worden overge legd een extract uit het geboorte register, ot een ander authentiek stuk, waaruit de leeftijd van den adspirant blijkt. De aandacht wordt er in het bijzonder nog op gevestigd, dat de gelegenheid tot het afleg gen van het hierbedoelde examen slechts éénmaal per jaar wordt opengesteld en dat ieder, die in den loop van dit jaar 17 jaar oud wordt en niet ouder is dan 24 jaar, aan dat examen kan deelnemen. Wie inlichtingen wenscht, 'tzij omtrent het examenprogramma, 'tzij omtrent den dienst, de verdeeling van den diensttijd of nadere bijzon derheid, den kaderreservist betreffende, kan zich daartoe wenden tot den Hoofdofficier voor het Reservekader. BENOEMUTGESr ESTZ. By kon. besluit is benoemd tot leeraar aan do R. H. B. S. te Tilburg M. van den Ende, thans leeraar aan de R. H. B. S. te Winterswijk, uit welke laatste betrekking hem eervol ontslag wordt verleend is de heer W. A. de Looze, arts; benoemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij de zee macht zijn voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het wapen der inf. van het leger in N.-I., de tweede-Iuits. D. van der Sleesen, van het 5e, J. van Dijk, van het 3e en F. Darlang van het 6e reg. inf.; en is benoemd tot directeur van het postkantoor te Heerde I. M. van Goudriaan, thans in ge lijke betrekking te Eede. Verschillende Berichten. De leden van de Eerste kamer der Staten- Generaal zijn bijeengeroepen tegen Maandag 28 Maart e. k., des avonds te halfnegen uur. De kamer van koophandel en fabrieken te Waalwijk heeft besloten het adres der kamer te Vli8singen, betreffende het gebruik van post zegels als telegraaf- en kwitantiezegels, te steunen. Uit De Manufacturier blijkt, dat er een Vereeniging tot bescherming van den manufac- turierhandel bestaat. In het bestuur hebben zitting de hseren H. Broekman, voorzitterM. de Vries van Buuren, vice-voorzitterK. Wubbe, penningmeester; J. W. C. Reinders, secretaris; E. Klatte, J. M. Cantor, W.Thoien, Ernst Tepe, Karei Strater, P. W. Sutorius en do rechtskundig adviseur mr Henri R. Goud smit. Volgens mededeeling aan Het. Vad. was de invloed van rood licht op poklijders reeds den Ouden bekend en zelfs uit de 13e eeuw bestaat een mededeeling van Goddesden, waaruit blijkt, dat een poklijder behandeld werd door hem in een scharlakenrooden doek te wikkelen en zorg te dragen, dat in bet zieken vertrek slechts rood lieht kon doordringen. Vrijdagmiddag is te Kapelle a/d. IJsel een tweejarig kind in een sloot geraakt en verdronken. Te Sneek is een vierjarig kind al spelende te water gevallen en levenloos opgehaald. Vrijdagmorgen, toen de trein van Go'ch het station Mill binnenliep, stond daar voor den overweg een landbouwer met zijn paard en wagen. Door den schrik stortte het paard zich op de Bluitboomen waar eene vrouw stond te wachten, en die zoodanig beklemd raakte dat zij onmiddellijk den geest gaf. Een 15-jarige knaap te Edam, die wat -van de wereld wilde zien, verliet in Februari ae ouderlijke woning, en ging naar Duitsch- iand. Het beviel hem daar nietspoedig wan delde hij weer naar Nederland, en verder tot Edam. Daar zijn geld op was, heeft de politie hem, onderweg voortgeholpen, en van het noodige moeten voorzien. Te De Rijp zijn tengevolge van een schoorsteenbrand twee huizen tot den grond toe afgebrand. Bij een vechtpartij tusschen matrozen en mariniers te Den Helder, waarbij als gewoonlijk duchtig van messen gebruik gemaakt werd, is een marinier gedeeltelik zijn pols afgesne den. De dader is gearresteerd. Te Afferden werd iemand onverhoeds over vallen, en hem werden diepe, gevaarlijke mes steken aan hals en aangezicht toegebracht, waar door hij in levensgevaar verkeert. Vrijdagmiddag heeft in het Limburgsche dorp Zwartbroek, een timmerman zich bij on geluk zoo hevig met een hamer tegen het voorhoofd geslagen, dat hij terstond een ïyk was. De man laat een vrouw met twee kin deren na. Te Baarle-Nassau is door een onbekende oorzaak een wind- en stoommolen in vlammen opgegaan. Al de granen en schors gingen bij den brand verloren. Alles was verzekerd. Een Markttooneeltje. Zijn pet scheef boven op zijn meer dan „V rij- moedig" gezicht, gouden ringetjes in zyn ooren, staat hij op een kar, beladen met allerlei touw werk. Een troepje marktbezoekende boeren om hem heen, plus de vlottende bevolking van boodschapdoende slagers- en kruideniersjongens. „Sta jullie daar niet zoo met je domme ge zichten te gapen, met je handen in je zak. Je most met je koppen tegen mekaar stooten of je een blauw oog slaan, om maar wat van me te kunnen koopen. Kijk hier, 12 lange reepen, die je gebruiken kunt voor paar denreepen, tien jaar lang, dan tien jaar lang voor koeienree- pen, dan dertig jaar voor schapenreepen, en eindelijk kun je je lastig wijf er aan vastbin den. En dat alles maar voor de somma van 18 stuivers, of 90 cent. 't Kan me niks versche len, of ik een jaar eerder of later in 't spin huis kom; maar verkoopen zal ik het. Hier, lummels, koop dan watMot jij wat hebben, 't is je geraje ook. Wie niet betaalt stuur ik voor tien jaar naar Lombok." En de Kolijns, de brave boerenzoons en hun „oude heeren," ze grijnzen eens en koopen. Alles gaat vlot van de hand. De koopman schijnt 't is verwonderlijkde rechte snaar getroffen te hebben. ZutphCt) Te Antwerpen loopt een noodlottig gerucht. Gelijk wij mededeelden, is een onbekend stoomschip in de Noordzee gezonken na aan varing met de bark British Princess. De een beweert, dat het de Eeservine is, van de Hollandsche kust naar Londen bestemd. Maar dit klopt niet met de verklaring van de op varenden der British Princessdat de veronge lukte stoomer naar de Hollandsche kust koers zette. Anderen beweren nu dat het adviesjacht Ville d'Anvers het verdwenen schip zou zijn. De Ville d'Anvers werd gecommandeerd door kapitein Romeijn, en de luitenants Coucke en Picard, terwijl het een bemanning van 70 kop pen had. Aan het bureau der marine hecht men niet veel geloof aan dit gerucht. Verder is te Antwerpen bericht ontvangen, dat de stoomboot Coatham van Buenos-Ayres met een lading tarwe voor de firma Nottebohm te Antwerpen is vergaan. Over het lot der equipage is niets bekend. Te Laken is ten nadeele van eenen ker- miskramer, uit zijnen reiswagen, eene som van 10.000 frs. gestolen. De dieven hadden, om de nasporingen te bemoeilijken, den hoed vaneen anderen kermiskramer gestolen en dien ter plaatse achtergelaten. Zelfs hadden zij eenige stukken van het gestolen geld rondom diens reiswagen gestrooid. Te Charleroi heeft de bekende bende der „longues-pennes" weder van zich doen spreken. De brouwer Biernaux was in gezelschap van een vijftiental vrienden, toen eenige leden der bende binnenkwamen. Zg begonnen op de door hen steeds gevolgde manier ruzie te zoeken, om, zooals het hunne gewoonte is, in de ver warring te stelen wat zij krijgen kunnen. Zij hadden het vooral op den heer Biernaux ge munt, zoodat deze, zich in Btaat van wettige verdediging ziende, een revolverschot loste op een der kerels, die hem met eene „casse tête" op het hoofd had geslagen. De bandiet werd zwaar gekwetst, maar zijne makkers konden hem toch meenemen, toen zij de vlucht namen. Koning Leopold gaat nu weer niet naar Weenen. Aan de Fransche academie van weten schappen zijn mededeelingen gedaan over goed geslaagde proeven met kleurenphotographie. Sarah Bernardt heeft het ziekenhuis, waar zij geopereerd ia geworden, verlaten en haar eigen woning weer betrokken. Na eenige rust zal zij de planken wederom gaan betreden. Tot dusver waren gemoedsvonnissen al leen maar bekend bij jury's en bij enkele En- gelsche rechters. Thans heeft de politierechter te Chateau-Thierry, (Fr.) een ongehuwde moeder vrijgesproken wegens diefstal van een brood, ten behoeve van haar kind. De zaak ia vooral van gewicht, omdat het vrijsprekende vonnis breed gemotiveerd was. Uit Parijs Een beeldschoon veer tienjarig meisje, „met een gezichtje als eene madonna van Rafael", Elise Fleurant, heeft Donderdag terecht gestaan omdat zij haar min naar haar eersten nietuit ij verzucht met twee revolverschoten had gekwetst. Zij werd voorwaardelyk tot een jaar gevangenis veroordeeld. Een achttienjarig spekslagersleerling, Villet, werd Woensdagavond te Puteaux, de spoor baan overgaande, door een aankomenden trein omgeworpen, juist tusschen de rails. Hij bad de tegenwoordigheid van geest, roerloos te blijven liggen en kwam er met eenige kneu zingen en twee verpletterde vingers af. Het Lagerhuis verwierp met 180 tegen 116 stemmen een voorstel van een lid der oppositie tot invoering van hooger beroep in strafzaken. Het was geene partijstemming; aan beide zijden van het huis vond het denk beeld voor- en tegenstanders. Verleden jaar vond een dergelijk voorstel eene meerderheid van 123 tegen 85 stemmen, maar toen is daar van verder niets gekomen. De voorsteller wilde thans iets verder gaan en vermoedelijk ligt het daaraan dat de meerderheid thans is omgeslagen. In de mijn Santa Izabella bij Belmez (Spanje) heeft een ontploffing plaats gehad. 60 lgken zyn reeds boven gebracht. Te Barmen had Woensdag in een woning, even voordat het gezin aan tafel zou gaan, in de eetkamer een dynamiet-ontploffing plaats. De kachel barste aan stukken, die in het ge- heele vertrek een ontzettende vernieling aan richtten. Later bleek, dat er dynamiet onder de kolen was geweest. Hoe en waar dit ge beurd is, weet men nog niet. De bewoner is zelf kolenhandelaar. Men had vooral in Zwitserland hoop een internationale regeling te kunnen treffen tot bescherming van nuttige vogels. Blijkens een officieel bericht van den Bondsraad is Italië niet bereid toe te treden. De dames kunnen dus gerust zijn. Zij wor den vooreerst niet van dezen hoofdtooi beroofd. Dezer dagen sprong te Lausanne door overbelasting met sneeuw een telefoondraad en viel op de trolley-leiding van de electrisehe tram. Een vigelante-paard, dat den afhangenden draad aanraakte, veroorzaakte daardoor een korte sluiting en viel dood neder. Slechts met groote moeite en nadat aan bet centraal station de stroom was afgesloten, gelukte het, het lijk te verwijderen. Een zoon van Osman pacha trouwt met de dochter van Abdoel Hamid. De kerkelijke plechtigheden hadden dezi week plaats; het eigenlijke huwelijksfeest de volgende week. Een prijs van l'/a millioen roebels wordt uitgeloofd voor den historicus, die vóór 1925 iu het Russisch de beste geschiedenis schrijft van de regeering van Czaar Alexander I, geb. 1777 -|- 1825. 't Is zeker de moeite waard zich op de studie van het Russisch en die van de Russische ge schiedenis toe te leggen. En tijd wordt er zeker genoeg voor gegeven. Koning Menelik schijnt, volgens te Rome ontvangen berichten, door gewetenlooze Euro peanen op allerlei wijze te zijn opgelicht. Het zilvergeld dat hij waar blgkt niet heeft doen slaan, is óf valseh óf van slecht gehalte. Een door hem met 36.000 fres betaalde tele- pboon-inrichting blijkt onbruikbaar. Een massa, hem door een Franschman geleverde postzegels waren oude etiketten van een fout gegane firma in parfumerieën. Zoogenaamde echte Grasgeweren waren afgekeurde oude wapens uit Duitschland. Ook moet men in Abyssinië Europeanen en bedrieger voor eensluidend be ginnen te houden. Wat zal die z. g. onbeschaafde koning een respect krijgen voor de beschaafde en christe lijke natiën Het opperste gerechtshof in Amerika, heeft bij breed gemotiveerd vonnis beslist, dat de overeenkomst, waarbij eene levensverzeke ring-maatschappij zich verbindt de verzekerde som ook uit te betalen in geval de verzekerde zelfmoord heeft gepleegd, ongeldig is en van geen waarde. Het hof acht zulk eene over eenkomst in strijd met de openbare zedelijk heid. Algemeen Overzicht. De wind waait van daag bepaald uit den vredeshoek. Al de telegrammen in de New-Yorksche morgenbladen verzekeren, dat het oorlogsgevaar voorbg is. Men zal de zaak op de lange baan schuiven en ze derwijze regelen, dat de eer van geen van beide landen aangetast worde. Daar dit laatste een vrij zonderlinge rede neering is, rgst natuurlijk de vraag of nu weer een andere groep speculanten aan het woord is, of dat de speculatie, na een slag te hebben geslagen, van richting veranderd is. Weten doet men natuurlijk niets. Maar een gunstig teeken is, dat ook de telegrammen uit Madrid iets beter luiden. Het eskader torpedobooten, te Las Palmas aangekomen, heeft bevel ontvangen de reis naar Havana niet voort te zetten. Met dat al blijft het onverklaarbaar hoe de toestand een gunstige wending heeft genomen, zonder dat in de feitelijke verhouding tusschen beide rijken iets veranderd is. Op Cuba is de toestand niet verbeterd en het Maine-rapport is nog altijd onderweg, daar de commissie het niet aan de telegraaf toever trouwde, maar een koerier naar de regeering te Washington zond. Typisch is, dat men hier nu bijvoegt, dat men zelfs niet weet of de commissie tot een bepaalde conclusie is ge komen. 'tKan zijn dat men dat niet weet, maar iets weten wij zeker en wel dat in de laatste weken in Amerika heel wat geld ver diend en verloren is. 't Is voor bladen in beursplaatsen een bijna niet te dragen verantwoordelykheid, om derge lijke kwesties aan te roereu dat is te moei lijker omdat naast de goede tijdingen al maar door andere komen, over de voortgezette wapening. En daarbij komt nog dat de sena tor Proctor voortgaat agitatie over Cuba te verwekken. Deze senator, die met Mc Kinley bevriend is, heeft een reis naar Cuba gemaakt en een hoogst ongunstige indruk van de toestanden op het eiland ontvangen. Hij deed daarvan eerst mededeeling aan Mac Kinley, en later aan de pers. Nu is hij weer ia den Senaat opgetreden- Hij zeide daar dat Spanje op een barbaarsche wijze den strijd tegen de opstandelingen voert, en voegde er bij, dat de opdracht van generaal Blanco geheel mislukt is. Maar wat daarvan te gelooven, nu wij juist heden in de Westminster een brief van Cuba vinden, waarin staat, dat, sinds generaal Blanco het opperbevel heeft, de oorlog met ongewone humaniteit wordt gevoerd. Onder generaal Weyler was het een dagelijksch verschijnsel, dat er drie of vier executies per dag plaats hadden, maar sedert zyn doodvonnissen een zeldzaamheid geworden. Maar ook deze correspondent acht den toe stand uit een militair oogpunt bedenkelijk. De regeering heeft alleen nog maar de steden bezet. Het platteland is in handen van de opstandelingen, die echter altijd nog op een mijl of zeven van de hoofdstad staan. Yeel wijzer wordt men door dit alles niet. In het Verre Oosten is er ook weinig veran dering in den toestand, alleen wordt het be vestigd dat Frankryk uieer op den voorgrond treedt. De door dit land gestelde eischen luiden als volgtChina zal geen gedeelte afstaan van éen der vier provinciën Kwantnng, Kwangsi, Yun nan en Ivweichauvoortzetting van den spoor weg van Lungchau via Paze naar Yunnan vestiging van oen kolenstation te Leichow op het schiereiland Ilenchau. Tot dnsver heeft China geweigerd éen dezer eischen in te willigen. Natuurlijk zal men dit bericht in verband brengen met het bekende sensatiebericht van de Auroredat het Fransche kabinet een ge deelte van de vloot mobiliseert. De Temps spreekt nu voor het eerst van dit plan eu zegt dat de regeering alleen maar van de tijdelijke voltalligheid van het personeel op het Noorder eskader heeft gebruik willen maken, om te zien of de mobilisatie goed ge regeld is. Daarom is bevel gegeven te Cherbourg en te Brest tot een mobilisatie over te gaan, om te weten in hoeveel tijd zoo noodig de sehepen geapproviandeerd kunnen wordenmaar daar bij zou het blijven. 'tKan wel zoo zijn, maar dan is hettydstip voor zulk een proefneming toch wat erg slecht gekozen, daar er al onrust genoeg is. Te midden daarvan hebben op vele plaatsen de herinneringsfeesten aan 1848 plaats gehad. Dat te Berlijn bood een eigenaardige zijde, daar de gemeenteraad van Berlijn niet onge neigd was aan de herdenking eenigen luister bij te zetten. Eerst door het sedert gecasseerde besluit, om een gedenkteeken op het graf der Maartstrijders op te richten, nu weer door een besluit om door een deputatie een krans op het graf te doen leggen. Ook daaraan mocht geen gevolg worden gegeven. Bovendien had de politie in last alle betoogingen te beletten. Toch was reeds in den vroegen ochtend een talryke menigte in de straten, waaronder véle werklieden die zich met kransen naar het kerkhof begaven. Maar er waren alle maatregelen genomen om deze verheerlijking der revolutie te beletten. Men liet slechts enkele personen door, geen groepen, het was verboden vlaggen te ont plooien of andere enblemata mede te voeren. Ook was het niet geoorloofd redevoeringen te houden. Een man die dit toch wilde doen, werd gevangengenomen. Maar alles liep kalm af. Waartoe ook het slechte weer veel bijdroeg. Des avonds werden vele vergaderingen ge houden. Dat de telegraaf daarover zwijgt, is het beste bewijs, dat ook dit geen aanleiding tot rustverstoring heeft gegeven. Beknopte Mededeelingen. Toen de Belgische Kamer Vrijdag de be raadslaging over de wet-CoremansDevriendt aanving, waren er nog 17 sprekers ingeschreven. Men verzocht daarom sluiting van het debat, waartoe na eenige discussie werd overgegaan. Artikel 1 is aangenomen bij zitten en opstaan. Het amendement-Lorand, betreffende de Duitsche taal in officieele stukken, is verworpen met 77 stemmen tegen 30 en 13 onthoudingen. Ten slotte is het geheele ontwerp aangeno men met 99 tegen 19 stemmen, en 4 onthou dingen* De Siècle deelt mede dat ook verschil lende vroegere brieven van mevr. Dreyfuss, met verzoek zich bij haar man te mogen voegen, onbeantwoord bleven. Tevens deelt het blad een briefje mede van den minister van koloniën, die mevr. D. kennis gaf dat door nieuwe redenen van administratieven aard, zij niet langer be voegd is boeken of andere stukken aan haar man te zenden. Daarin zal rechtstreeks door de zorgen van het departement en voor rekening van den veroordeelde worden voorzien. De te Metz gevangen genomen spion is niet de teekenaar Steinlen. De Rijksdag ver kiezingen zullen in de tweede helft van Juni plaats hebben. Dat de werklust in den Duitschen Rijksdag niet groot is, bleek meer. Maar men zou weinig vermoeden, dat het moeite kost een vol doend aantal leden bijeen te krijgen, om de wet op de militaire rechtspleging te behan delen. Toch is dit het geval. Nadat de eerste amendementen in vrijzinnigen geest waren verworpen, gaat de rest er metgrooten spoed doorheen, zonder dat een trouwe opkomst bewijst dat de belangstelling in het zoo veel besproken ontwerp groot is. Toch is een belangryke overwinning op het militaire element behaald. Bij art. 46 had de commissie uit den Rijks dag voorgesteld voortaan de krggsraden te doen bestaan uit drie officieren en twee juris ten. Het regeeringsvoorstel luidde uit vier offi cieren en een jurist (Kriegsgerichtsrath). De conservatieven deden hun best om het regee ringsvoorstel er door te halen, zeggende dat twee juristen, wanneer dezen het soms niet eens mochten zijn, in staat waren de leeken ge heel van het spoor te brengen. Ook de regee ring stond voor haar voorstel, meenende dat het aanstellen van tweemaal zooveel juristen bg de krggsraden te veel zou kosten en dat er voor zooveel juristen geen werk genoeg zou zgn. Het mocht echter niet baten, en het voor stel der commissie werd met een betrekkelijk groote meerderheid aangenomen. Toch behouden de leeken de meerderheid boven de vakmannen. Te Berlijn ontkent men nu weer, dat mgr Kopp de opdracht had met den Paus over de bescherming der Christenen in China te spre ken. Deze zaak is, zoo zegt men, geheel op gelost, Het Duitsche ryk zal al zgn katholieke onderdanen zelf bescherming verleenen en heeft daarvoor geen verlof noodig ot een regeling te treö'en. De Czechen hebben het kabinet doen weten, dat zij het hun steun zullen onthouden, indien het de taalkwestie bij de wet wil doen regelen. Schönerer heeft nu reeds medegedeeld, dat hij in de eerste zitting van den Rijksraad zal voorstellen Yon Gautsch in staat van beschul diging te stellen. De koning van Portugal heeft 24 nieuwe pairs benoemd. Koning Otto gaat naar Petersburg om den czaar te bedanken voor den in den laatsten tijd verleenden steun. Uit Soedan wordt gemeld, dat men daar elk oogenblik een beslissenden slag verwacht. De Derwischen rukken naar Berber op; maai de aanvoerders zijn het oneens over den te volgen weg: dien langs den Ngl of dien door de woestijn. Te Atbara ziet men in de verte de verkenners van den vijand. Grieksche kooplieden hebben getracht over Souakim en Berber sterken drank naar Soedan te brengen. Het werd echter ontdekt, waarna de Engelschen de aangevoerde waar lieten wegloopen. Te Londen liep Donderdag het gerucht dat Kotzé wegens hoogverraad was gevangen genomen. BEKENDMAKINGEN. BRANDWEER. Burgemeester en wethouders van Middelburg, gelet op de verordening betreffende de brand weer van deze gemeente, maken bekend lo. dat het contingent van het voor dit jaar te benoemen personeel by de brandweer zal bestaan uit 65 personen; 2o. dat de loting voor hen, die dit jaar dienst plichtig bij de brandweer worden, alsmede de naloting voor hen, die, vallende in de termen van dienstplichtigheid bij de brandweer, sedert de laatste inschrijving van elders in deze ge meente zijn komen wonen, zal plaats hebben ten raadhuize Woensdag den 30 Maart 1898, des voormiddags te 10 uren 3o. dat niemand tot die lotingen zal worden toegelaten dan de ingeschrevenen zeiven 4o. dat voor hen, die bij de loting afwezig blgven, door een der leden van het bestuur over de brandweer een nummer zal worden getrokken 5o. dat zy, die voor den dienst bij de brandweer benoemd worden, zich daarvan door plaatsvervanging of afkoop kunnen ontslaan, mits van dat voornemen alsvorens aan het be stuur over de brandweer kennis gevende, ter- wyl de lotelingen, die krachtens het bepaalde in art. 7 van genoemde verordening recht meenen te hebben op vrijstelling of meenen geen deel te mogen uitmaken van het perso neel der brandweer, hiervan opgaaf moeten doen bij de loting of, zgn zy dan afwezig, schriftelijk binnen acht dagen na de loting aan het bestuur over de brandweer. En is hiervan voor de tweede maal afkondi ging geschied waar het behoort den 13 Maart 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd, SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een zakmesje, een paar zwarte kousen, een vrouwen werbschort, een glassnijder, een horloge zonder glas, een zwart bontje, een gouden sluiting van een koralen armbandje en een portemonnaie waarin twee zilveren oorknopjes. Burgelijke Stand. Van 1219 Maart. Vlissingbn. Ondertrouwd: J. Hollestelle, wedr 59 j. met H. van de Voorde, jd. 49 j. D. A. P. de Zeeuw, jm. 26 j. met J. B. Visser, jd. 23 j. Getrouwd: J. F. Poleij, jm, 30 j. met J. C. van Beers, jd. 21 j. Bevallen: W. de Nooijer, geb. Van Vaar- degem, z. M. C. Barbé, geb. Lauwereins, z. E. J. Janssens, geb. Timmerman, d. J. C. Huser, geb. Prins, z. S. P. Westdorp, geb. Bosdijk, d. J. W. Verhage, geb. Dekker, d. L. C. Breel, geb. Coumou, d. P. Mattbijssen, geb. De Vries, z. R. J. F. Maes, geb. Renier, d. M. van de Putte, geb. du Fossé, z. H. A. Breukink, geb. Van der Mandele, d. A. Hendrikse, geb. But, z. J. J. Kentin, geb. Van Ochten, d. A. de Kat, geb. Oosthoek, z. J. P. de Kok, geb. Berger, d, L. Alewijnse, geb. Wittevrongel, z. OverledenC. P. den Baas, d. 4 m. J. de Kat, z. 1 d. Goes. GetrouwdD. A. Nonnekes, jm. 30 j. met I. S. W. Visser, jd. 35 j. Bevallen: M. Nonnekes, gêb. Zuidweg, z. A. C. Mannhardt, geb. Willeboer, d. L. J. Opermeer, geb. Vermeulen, d. E. Aarts, geb. Gelok, z. Mtprpi van Tarwe i Meel. Vrijdag 18 Maart. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch fr. 22. Parys. Tarwe vast; loop. md. fr. 29.05. Pesth. Tarwe nauwelijks prijshoudend. Vrij dag 12.02 fl. Donderdag 12.03 fl. Berlijn. De vastere toon van de telegram men uit Amerika deed de verkoopers hier terughoudender zgn en gaf den koopers aan leiding zoowel voor tarwe als voor rogge iets verhoogde vraagprijzen in te willigen. Koopers waren echter niet talrijk. N e w - Y o r k dis. 104'vorigen dag 104'/< Chicago 103; 102 HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Vlissingen, 21, 22, 23, 24,25 en 26 Maart. Arnemuiden, ook voor Nieuw- en St. Joos- land, 28 Maart. Veere, ook voor Vrouwepolder, 29 Maart. Serooskerke (Walcheren), 30 Maart des voorm. Oostkapeüe, ook voor Grijpskerbe, 30 Maart des nam. Stoomdrukkerij D. G. Kröber Jr. Middelburg

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6