Advertentiën. bij allen, die de Transvaal vijandig zijn gezind. En het aantal der vijanden is groot, vooral nu Rhodes, de halfgod, den strijd in de Kaap kolonie weer aanbindt en bij de Londensche regeering warmen steun vindt. Uit Krugers rede is reeds een en ander mede gedeeld dat voldoende ia om te doen zien, dat men zich te Pretoria niet verheelt dat, de toe stand ernstig, zelfs zeer gespannen ia. Bepaalde grieven kan Engeland natuurlijk niet aanvoeren, want met de biunenlandsche toestanden heeft het niets te maken. Maar men zoekt en blijft zoeken naar aan leiding om tegen de Transvaal op te treden. In de eerste plaats wordt de suzereiniteits- kwestie op den voorgrond gesteld. Op de desbetreffende mededeeling van Cham berlain heeft de Transvaalsche regeering een antwoord gegeven „het antwoord dat toonen zal dat wij een regeering zijn." Maar over den inhoud is nog niets bekend. Met de hem eigen handigheid heeft Kruger zegd, dat hy met de openbaarmaking zal wach ten tot het stuk in handen van Chamberlain is. Deze woorden zijn niet zonder scherpte; twee jaar geleden toch heeft Chamberlain open baarheid gegeven aan het voorstel dat Kruger naar Londen zon komen. Hy zeide dit vóór dat de uitnoodiging in handen van Kruger was, zoodat deze uit de bladen hoorde, wat er van de zaak was. Dat heeft destijds tot heel wat aanmerkingen geleid, want zeifa te Londen vond men het geen wijze van doen. De Westminster vindt het antwoord van Kruger daarom wel aardig. Dit blad, dat, wij merkten het reeds meer op, veel heeft van het geweten van Engeland, vraagt waarom de Transvaal, in antwoord op den aandrang van zelfbestuur van den Rand, te Londen niet aan dringt dat men in Engeland zorgt voor het pensioneeren van oude werklieden. M. a. w. Engeland heeft zich met de biunenlandsche zaken van de Transvaal niet te bemoeien. Maar omdat anderen daar nu wel belang by hebben, vooral de Johanneaburgera (wier belang echter betwistbaar is), wordt alles gedaan om de gemoederen op te winden. Zoo b. v. de Tmes-correspondent te Johannesburg, die seint „Ik heb reden te gelooven, dat in een vol tallige vergadering van Volksraadsleden, Don derdagavond ten huize van den president ge houden, het gevoelen zich krachtig uitte, dat de aanspraken van Engeland op suzereiniteit niet toegelaten mochten worden. En het werd aan de regeering overgelaten om voordeel te trekken van elke moeilijkheid, waarin Engeland elders betrokken mocht worden." De tweede zaak, die invloed heeft op debe trekkingen tusschen beide landen, is die van den rechter Kotzé. In zijn boosheid over zijn afzetting heeft deze getracht zijn zaak tot een internationale te maken en zich beroepen op de Londensche conventie. Hij is, gelijk men weet, nog verder gegaan, en heeft zich tot Chamberlain gewend, die in het Lagerhuis mededeelde de zaak te hebben gesteld in han den van de rechtsgeleerden der Kroon. Dit beroep op de Londensche conventie schijnt een groote dwaasheid. Zelfs de Times erkent dat deze conventie geen bepalingen be vat welke door het ontslag geschonden kunnen worden. En ook de Kaapsche hoofdrechter meent dat de conventie bier niets mede te maken heeft. Maar nu lazen wij dat de hoofd rechter in den Vrij straat Kotzé gelijk geeft. Op welke artikelen deze zich beroept, vinden wij echter niet vermeld. Kotzé blijft ondertnsschen weigeren het z. i, onwettige ontslag te aanvaardenen noemt Kruger een autocraat. Wel vreemd, omdat de Volksraad een jaar geleden een wet aannam waarbij de uitvoe rende raad werd gemachtigd do rechters, die zich niet aan de wet wilden onderwerpen, te ontslaan. En dat de Volksraad geen blinde volgeling van de regeering is, kan daaruit blijken dat nog de jongste weken twee regeeringsvoor- stellen de goedkeuring van den Volksraad niet verwierven, en wei dat om 60.000 pd. 8t. schikbaar te stellen voor de diplomatieke ver tegenwoordiging in Europa, en dat tot het aangaan eener leening. 't Is dus wel wat vreemd, dat Kotzé in zyn manifest zegt dat hij aan het volk overlaat, te beslissen of bet grondwettig geregeerd wil wor den of zich wil onderwerpen aan een autocraat. vroeger ons geluk is geweest." Hij zag haar peinzend aan, niet onvriendelijk •maar teleurgesteld. „Laat ons gaan het wordt koel," zei ïifj; „of weet ge nog een ander sprookje dat vrooiijker is?" „Vrooiijker? Morgen, morgen." Zij legde haar hand op zijn arm en hy speelde met hare vingers. Toen liet zij het hoofd tegen zijn schouder rusten en zij keken elkaar verliefd aan; maar er was in dit alles iets gedwongens, althans van zijn kant, en om dien dwang voor zich zelf nog sterker te maken en terug te krijgen wat hem zoo even dreigde te ontglippen, overlaadde hij haar eens klaps met liefkoozingen, die haar deden beven, totdat zij, by het verlaten van het bosch, zon der een woord te zeggen den heuvel afdaalde en vooruit liep, terwijl hij op eenigen afstand volgde. I Wordt vervolgd.) Dit manifest is nog om een andere reden belangrijk. Kotzé beschuldigt Kruger in 1896 pressie op hem te hebben uitgeoefend ten op zichte van het proces-Brown, d, i. de zaak, welke tot het conflict aanleiding gaf. Kruger zou Kotzé toen met ontslag hebben bedreigd als de rechters de bevelen van den president niet opvolgden. Kotzé beriep zich daarbij op de aanteeke- ningen, door hem gemaakt na een onderhond met Kruger. Deze ontkent dit en zeide„Wat ik Kotzé gezegd heb, is dat hij de besluiten van den Volksraad niet mocht in den wind slaan, want dan zou hij zijn eigen positie in gevaar bren gen. Zoo lang de wetten in acht genomen worden, zou noch de regeering, noch de Volks raad een woord in het vonnis van dat hof veran deren. De rechters mogen de wetten niet op zetten. Alleen het volk, dat souvereine macht heeft, kan dat." Later is Kruger daar nog eens op terugge komen en wel bij de ontvangst van een depu tatie van Johannesburgscheadvocaten, dieniet meegaan met de motie van de balie ten gunste van Kotzé. Hij zeide dat Kotzé's bewering, dat Kruger hem met ontslag uit zijn betrekking gedreigd had als hy weigerde de bevelen van den staatspresident op te volgen, een leugen was. Kruger sprak voorts tegen dat het ont slag van den hoofdrechter met de Londensche conventie in stryd zou zijn, zooals Kotzé beweert. De toestand is dus niet verkwikkelijk. Maar een gelukkig iets is, dat de groote meerderheid des volks nog bij de jongste presidentsverkie zing toonde groot vertrouwen te blijven stellen in oom Paul. Beknopte Mededeelingen. Het Lagerhuis heeft verschillende maat regelen in bet belang van de buitenlandsche handelsvloot goedgekeurd, vooral verlaging van rechten voor schepen, die in ballast of om kolen komen, die binnen vallen wegens storm of gebrek aan mondkost enz. - De Standard verneemt nit Parijs dat de onderhandelingen over de Westkust van Afrika een schikking doen voorzien. De moeilijk heden zijn tot een minimum teruggebracht. - De interpellaties van de senatoren Tra- rieux, Thévenet en Scheurer-Kestner over de onwettigheid van het proces-Dryfuss, die 17 Februari een maand werd uitgesteld, zou, naar men zegt, niet hernieuwd worden. De interpel- lanten achten het beter de zaak tot na de ver kiezingen te laten rusten. Merkwaardig is dat tegelijk wordt bericht dat de Fransche regeering middelen beraamt, om te voorkomen, dat de nieuwe kamer reeds in de eerste helft van Juni moet samenkomen. Dit toch zou het geval zijn, daar de kamerzit ting, die in de eerste dagen van Januari ge opend werd, vijf maanden moet duren. De regeering nu kan haar hoogstens tweemaal voor een maand schorsen. De Parijsche orde der advocaten houdt zich nu met de brievenzaak-Affray bezig. Bar- boux, die o. a. den brief ter inzage had gehad en den minister op de hoogte stelde, heeft zijn ontslag genomen als lid van den raad der orde. De Aurore verhaalt dat een officier van de reserve, die vroeger in het actieve leger diende, wegeDs te in time relaties met den attaché mi litaire van een der groo tste mogendheden uit de Cercle militaire is verwijderd. Een der twee te Metz gevangengenomen Fransche „spionnen" is de Parijsche teekenaar Steinlen, de ander is de reiziger Dussart de Quenten, Bij een doorzoeking van het goed der beide reizigers zouden compromitteerende papieren zijn gevonden. Wanneer zal men er toch eens toe overgaan, om het gebruik van spionnen in vredestijd te Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Maandag 21 Mrt. Voordracht Natuurkundig gezelschap B. A. v. Ketel, Gebouw 8 u. Donderd. 24 Mrt. Voordracht Anti-dienst- vervanging. Schuttershof 8 U. Dinsdag 29 Mrt. Voorstelling Kon.Veree- niging Eet Ned. Tooneel. Schouwburg V/9 u. De totstandkoming der vlootwet geldt in Duitschland voor verzekerd. De regeering heeft zoo stellig mogelijk verklaard, dat,als nieuwe belastingen noodïg werden, deze niet op de kleine luiden en den kleinen burgerstand zullen worden gelegd. De aanneming van het ontwerp door de commissie had met 19 tegen 8 stemmen plaats. Het herinneringsfeest te Berlijn zal heden vooral door de socialisten worden gevierd. Zij hielden aan den vooravond van den dag ver schillende openbare vergaderingen. Dé Köln. Z. noemt het heengaan van Duitschland van Kreta, de kroon op het half- werk der mogendheden. Behalve Macola zullen ook drie kamer leden, die in het duel-CJavalotti getuigen waren, worden vervolgd. Men beweert te Madrid, dat Spanje heeft voorgesteld, en met het oog op het verschil in de conclusies der Spaansche en Amerikaansche commissies van onderzoek, een scheidsgerecht te doen beslissen. Voor het overige is er heden niet veel meer nieuws, dan dat men in Amerika voortgaat zich duchtig te wapenen. De Spanjaarden verheugen zich weer met het bericht dat Maximo Gomez door de troepen is verslagen. De opstandelingen hadden talrijke verliezen, de Spanjaarden slechts drie dooden en 15 gekwetsten. Maar tegelijk blijkt officieel, dat de opstand op de Pbilippijnen niet uit is. Er zijn 1500 man naar Solinao getrokken, hoewel de op standelingen hun den doortocht wilden beletten. Er zijn daar thans 300 soldaten. De telegraaf lijnen zijn over een groote uitgestrektheid vernield. Karditzi en Giorgis, de bedrijvers van den aanslag op koning George, zijn in hooger beroep gekomen van het vonnis waarbij zij in staat van beschuldiging werden gesteld. Zij loochenen hun verstandhouding met de bekende revolutionnaire club. Een tot deze vereeniging behoorend ingenieur is gevangen genomen. De ambassadeurs te Konstantinopel heb^ ben bij den Sultan aangedrongen op ontruiming van Thesealtë binnen een maand. - Volgens de Pol. Corr. heeft de Russische regeering aan het Londensche kabinet doen verklaren, dat het doel der Russische politiek in het Verre Oosten niet bestaat in het ver overen van gebied in Mandsjoerije of China. Rusland stelt zich tevreden met zijn econo mische belangen in het Verre Oosten, die in bet nauwste verband staan met den Trana- Siberiachen spoorweg. Eenige leden van de Engelsche regeerings- partij, die ontevreden zijn over de buitenland sche politiek, kwamen Donderdag bijeen tot bespreking van den toestand in het Verre Oosten. In verband daarmede zal het wel een ten- denz bericht zijn, dat uit Peking het volgende wordt geseind Het vooruitzicht dat Port Arthur aan Rusland zou worden verpacht, wekt in de Chiueesehe handelskringen levendige beweging, wijl men daarin een doodsteek voor Engelands handel in Noord-Chiua ziet. Tegelijk hoort men iets van Frankrijks plan nen in bet Verre Oosten. Het heeft aange drongen op concessies in het Zuiden vooral in Hainan en in Kwang-si en Kwang-toeng. Maar men weet niet of deze concessies van politieken of van materieelen aard zijn. De mogelijkheid bestaat, dat men alleen spoorwegen verlangt. De Fr. Z. vermoedde dat de valsche berichten over de reis van mgr. Kopp naar Rome ten doel hadden, de ware strekking te verbergendeze was den paus te raadplegen over de kwestie van het protectoraat over de Oostersche en Chinoesche Christenen, tot dusver aan Frankrijk opgedragen. Een bericht in de Temps zegt, dat men in hooge geestelyke kringen niet gelooft dat zulke pogingen kans van slagen zouden hebben. De Univers meldt dat alle pressie in deze door Duitschland uitgeoefend, vergeefsch is geweest en dat de paus geen wijziging wilde. De Britsch-Indische regeering heeft de stammen in Mekran (Beloedsjistan), die onlangs in opstand kwamen, een boete opgelegd van 50.000 rupees, binnen drie jaar te betalen. - Uit Berber wordt aan de Times gemeld dat Mahmud en Osman Digna met eene sterke legermacht naar het Noorden trekken. Den 12cn hadden zij Sjendi verlaten. Inlandsche bondge- nooten van de Egyptenaars en -Engelsche kanonneerbooten houden den vijand in het oog. Kolonel Parsons seint uit Kassala dat de Askaris eenen Derwischenpost op de Atbara hebben ingenomen. De plaats was bezet door Osman Digma's zoon, die kon ontvluchten. hem door den correspondent was overhandigd. Toen hy op dezen brief geen antwoord kreeg, verliet Corrot, die, volgens het zeggen in Brus sel, zich niet naar Parijs kon begeven, waar hem de wraak van zijn vroegere chefs dreigde, Roubaix en begaf zich toch naar Parijs in October 1897, nadat hij eenige dagen in Rijssel had doorgebracht. Hij bracht een bezoek aan Roehefort en ont ving opnieuw een som geld. Kort daarna wendde hij zich tot den oud kolonel Sever, afgevaardigde voor Rijssel, onder den naam van Lemercier-Picard. Hij bad eene geschreven recommandatie, die hij te Rijssel had gekregen. Corrot kwam in tie eerste dagen van Novem ber te Parijs terug en kort daarna begon de Dreyfuss-zaak, terwijl toen de valsche papieren van Lemercier-Picard gefabriceerd werden. Henri Roehefort, dien Corrot had weten te naderen, nam in de Dreyfuss-zaak de houding aan, die men kent, en bracht het valsche document-Otto te voorschijn. Toen hij voor den rechter van instructie moest verschijnen, was Lemercier-Picard verdwenen. Hy kwam weder te voorschijn doch op gehangen aan een venster-spagnolet en aldus tot stilzwygen gedoemd. De schrijver merkt hier nog op, dat Corrot hem meermalen de vrees heeft medegedeeld, dat zijn vroegere chefs hem den een of ande ren dag uit den weg zouden doen ruimen, en hem zijn papieren zouden ontstelen. Thans weet het publiek de waarheid Over deze kwestie van de gehangene in de Rtie de Sèvres. De pers weet thans ook in welke richting zij haar onderzoek moet leiden. Aldus het Brusselsche blad, welks mededee lingen zoo nauwkeurig zijn en in zoovele by- zonderheden afdalen, dat men bijna niet anders kan doen, dan het verhaal gelooven. HANDELSBERICHTEN. Nog altijd de geheimzinnige zelf moordenaar. Het lijk van Lehmann of Lemercier .Picard is eindelijk, 10 of 12 dezer na den dood, ge schouwd, en de geneesheeren hebben natuurlijk niets gevonden dat op moord wees. Gelijk wij reeds mededeelden, heeft de Brus selsche Réforme beweerd, dat eigenlijk zekere Corrot, die lang te Brussel vertoefde, Lemercier Picard is. Aan de mededeelingen van dat blad ontlee- nen wij nog het volgende In zyn hotel te Brussel had Corrot op zekeren avond een samenkomst met den Brus- selschen correspondent van de Intransigeant, het blad van Roehefort, aan wien hij verschei dene stukken liet zien, verkregen in zijn be trekking bij de politie en aan het ministerie van biunenlandsche zaken. Ook had hij verschillende dossiers over een aantal personen, als anarchisten, socialisten, reserve-officieren enz. en portretten, afkomstig van de anthropometrischen dienst der politie. Hij herhaalde aan den correspondent dat hij den politiedienst verlaten had en zocht het vertrouwen van zijn bezoeker te winnen, door hem te zeggen dat hij zoo gaarne met den hoofdredacteur van de Intransigeant in directe relatie zou willen treden; dit scheen zijn leven digste wensch te zijn. Om te voldoen aan de vragen die hem wer den gedaan, maakte Corrot eerst een overzicht van de verschillende takken van dienst aan de prefectuur van politie en hunne verdeeling vervolgens gaf hij een beschrijving van de be weging en de aanslagen der anarchisten en over de rol, welke de politie daarbij had ge speeld. Hij voegde er eene uiteenzetting bij over de houding der politie in de Panama-scbanda- len. Ten slotte maakte hij een dossier over 425 der bekendste anarchisten, en deed dit met behulp van aanteekeningen en copieën, die door hem waren genomen aan de recherche. Dit alles werd aan de Intransigeant gezon den, evenals een lijst van dossiers over officie ren der reserve, die in Parijs en omstreken woonden, en die Corrot had moeten nagaan. De Intransigeant maakte van al deze stuk ken niets publiekzij waren waarschijnlyk niet actueel genoeg. Maar in tegenstelling van het geen Roehefort en de Intransigeant thans be weren, is Raoul Corrot, de pseudo-Lemmercier- Picard, voor die werkzaamheden toch door hen beloond geworden. Dezelfde correspondent was daar in de maanden Augustus en September van het vorige jaar mede belast. Doch daar hielden de beleefdheden van de Intransigeant tegenover Corrot niet mee op. Toen deze Brus sel wenschte te verlaten, werd hy door de Intr. aanbevolen aan den beer Carette, den so- cialitischen maire van Roubaix. Weinig dagen na zyn vertrek, was Corrot te Roubaix geïnstalleerd, waar hy onmiddelijk vrijen toe gang kreeg, (dank zij alweer de aanbeveling van de Intr.) tot de bureaux van het socialis tische blad Egalitêwaarvan bij zelfs het pa pier met de firma gebruikte Toen was bet dat Corrot, het doel, (dat hij zich had voorgesteld, wenschende te bereiken, nl. in directe relatie tot den hoofdredacteur van de Intr. te komen, hem opnieuw schreef- Hij verzocht zyn tuBschenkomst om voor-zyn documenten een grootere som te krijgen dan GraanmarKten enz. Vlissingen, 18 Maart. Boter 1.10 A 1. Eieren f 3.20 a f—per 104 stuks. Amsterdam, 18 Maart. Lynolie f 16'/a- Raapolie 28 a contant. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 17 Maart Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1395 stuks runderen aangevoerd, waarvan 650 ossen, 204 stieren en 541 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.80 francsstieren 0.55 tot 0.63 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.63 francs. larMzen van Tarwe eii Meel. Donderdag 17 Nlaart. Antwerpen. Tarwe flauw. Amerikaansch tr. 22. Pesth. Tarwe kalm. Donderdag 12.03 fl. Woensdag 12.04 fl. B e r 1 ij n. Hoewel de buitenl. berichten geen gunstigen invloed op onzen markt oefenden, was de stemming toeh tamelijk vast, doordien zoowel voor Tarwe als Rogge de prijzen van Woensdag moesten worden aangelegd. N e w - Y o r k dis. 1047,vorigen dag 1031/, Chiosgo 102; PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Koers ran Per telegraaf Gisteren Heden 17 18 Maart Maart NEDERLAND, püt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 31/, 1000 8?% 873/w dito Obl8 1000 dito Cert8 1000 077/g 87 HONG. dito goudl. 5 100 ITALIË. Ine. 63/81 8 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 11. 1000 8111/u dito Jan.-Jnii... fi 1000 88 85 dito dito Goud.. 4 800-1000 POLEN. Obl. S. 44 4 Z.R. 800 927/a PORT. O. B. 63/8 met ticket...... 8 181b/uj 19 dito dito 1888/39 met ticket...... 4% fr. 500 28% 2815/jg RUSLAND, Cert. Ins. 5e H. 1854 5 Z.R. 600 dito 80 geo. dito 135-686 »7B/4 dito 1889 dito R. 136 98% 88S/8 dito 98 Be Ern. 4 GJR. 136 - 981/* dito 84 6e Km. 4 R. 136 100?/8 997/g Obl. L. 1867/69 4 30-100 1031/, Cert. v. B. Aagn. 8 P.R 1000 dito 1.884 goud 5 G.R. 135-1000 108% SPANJE. O. B.Per.4 Fes. 1000-34000 51% 63% dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-86000 TURKIJE. Geprir. 4 fr. 50S)-3&00 88% 88 Ceconv. serie D, A $0-3000 27/g dito dito C. f 30-100 EGYPTE. O. L. 7« 4 30-100 dito sp. dito 1876 81/, 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 1000 dito Obl. 188» 4 65 VENEZUELA 1881 4 100-500 331/, Imlnstrieele en Finaiieieele ondernemingen. NEDERLAND. yCt. N/W. enPao.Pbr. 5 500-1000 60 60 Ned. Hand. Mseh, A. resoontï6 1000 139% 1S9% N.-L Hand. A. 160 83% Zeeland Aand... 500 dito dito Pt. dito r 600 dito Obl. 1886.. 8 1000 DUITSCHLAND Cert. Rgksbank Aand. Amsterdam R.M. 3000 OOSTENRIJK. A. O. H. B11. 600 1391/i Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pC HolL Spoor Mfj tot Expl. Tan St. Spw. Aand.. »50 115 116% Ned. Ctr. Spw. A, 850 86 dito Obligatie.-. 1000 N.-I. Sp*. Aand. u 350-1000 2061/, N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 100 83% iTA LEE. Spootw. leening 1887/89 Lir. 600-3500 56% Viot. Em. Sp. O. 8 500 68% Zuid-ïtal Sp, O. 8 500-5000 691/i6 69 OOSTENRIJK. F. O. Spir. Obl. 8 fr. 600 POLEN. W. W. A. Ï.R. 100 163% RUSLAND. Gr. 8p. Maatsoh. Obligatie 4% 500 dito dito dito 4 1135 Balt. Spw. Aand. 8 35-1850 Kurk Ch. As. O. 4 4 JOO 108J/« Mosk Smal. 5 AMERIK. Crt. P.O. 6 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-W. Cert. ditolshypt. Cert. 7 dito Mad. E». Ob. 7 Menoruinie dito N.-W. 'ünioadito 7 T'-'in. 3t Poter dito dito S. W. Obl. 1 Illinois C. t. A. 7 dit. Leas L. 8t. Ct. 4 St.P. M. S M. Obl. 7 Un. Pao. Hiol. ct 6 Fremle- NKDERL. St. Am. s Stad Rotterdam.. 3 BELGIS. St. Antw. 1887... dito Brassel 1886 3% HONG.Sta»tsL1870 OOSTENRIJK. Staatsleoning 1864 4 dito 1860 6 dito 1864 Cred. inst 1858 RUSL. Staatsl, 1PA4 6 dito 18666 SPANJE. St. Madr. S TURKIJE. Spoorwl. S 1000 il 1000 1000 500-1000 ïooö 600-1000 500-1003 3 500-1000 s 600-1000 500-1000 500-1000 600-1030 500-1000 1000 'JLeeningen. 1 100 100 1101/8 107% 1018 1018/g 1017/ja 1858/a 120 100 100 2516/16 Prijzen van coupons en losbare Obligation. Amsterdam 17 Maart Oostenrijk Papier20.95 Oostenrijk Zilver20.95 Diverse in 11.58 met affidavit.11.93 Fransche47.85 Belgische47.36 Pruisische58.55 Hamburg Rnasen1,23 Goudroebel1.89% Russen per Z. R1.35 Poolsohe per Z. R.... Spaansche buitenl..... 47.40 n 47.40 a Biuneul....» 1.66 1.65 Amerik. in dollars.... 2.47% 2.47% GOUD ZILVER 18 Maart. 20.95 30.95 11.58 «11.98 47 35. 47.35 58.6b 1.3» 1.89% 1.35 Wicht. Sonv./12.06 12.16 8t. v. 30 mlc, 11.80 11.90 20 fr. 9.65 ƒ9.65 Stukk. v. 6 fr. 2.85 /3.40 Prff. Zilver «1.76» 1.78 3ö7e STAATS-LOTERIJ. Ie Klasse. 4e Lijst. Trekking van Donderdag 17 Maart. Prijs van f 1000: No 15731 100: 6070 PRIJZEN VAN f 20. 8733 Burgelijke Stand. Van 17 en 18 Maart. Middelburg. Ondertrouwd: L. J.Ladenberg, jm. 48 j. met M. J. Simons, jd. IS j. H. Iluij- bregtse, jm. 20 j. met E. vau den Broekè, jd. 22 j. P. J. H. Blokpoel, jm. 23 j. met M. J. van Iren, jd. 23 j. GetrouwdP. Julianus, wedr 34 j. met P. F. J. van de Poll, jd. 32 j. B. W. Dekker, wedr 46 j. met J. N. Janse, wede 45 j. Bevallen M. C. Gunter, geb. Genetello, z. F. den Boer, geb, Giffard, d. (levenl.) Overleden J. Zegers, Wedr van E. A. Meeuse, 80 j. J. P. Gelok, z. 7 m. J. de Rijke, wede van J, Brouwer, 78 j. 19 Maart, vieren onze geliefde ouders JAN DE GRAVE eïf SUZANNA VADER hun vijf en twintigjarige Eehtvereenigingi hunne dankbare kinderen. Middelburg, 19 Maart 1898. Heden morgen trof ons een zware slag: óp noodlottige wijze stierf ons eenig zoontje PIETER, in den jeugdigen leeftijd van ruim 4V, jaar. H, F. MINK. C. P. MINK—DE GRAA$, Aagtekerke, 19 Maart 1898. Bij deze mijnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, mij op den 12 Maart jl. bewezen. J. PEPER, UMGUURTiES, prima 2 ct». Sigaar, in kistjes van 50 f 1.00, 200 gelijk franco thuis postwissel f 4.00. A. J. M. GOOTE, Korte Delft F15, Middelburg. De Notaris J. W. VÉRHULST zal verkoopen: Dinsdag 22 Maart 1898, des morgens te 10 uren, voor het Huis Molenwater N 49 aihier, ©enen w. o.Secretaire, Buffet- en Linnen kasten, Seraphine Orgel, Salon- en andere Tafels, Tête Tête, Canapé, Voltaires, Stoelen, Spiegels, Schilde rijen, Veeren Bedden, Matrassen, De kens, Ledikanten, Tapijten, Karpetten, Porcelein, Glas- en Kristalwerk, 2 stel fijn Damast Tafelgoed, Brandkast, Kachels en meer andere Huishoude lijke Goederen, benevens eene groote collectie Goud- en Zilveren Werken, Horloges, Diamanten en wat meer is te bezichtigen Zaterdag 19 en Maan dag 21 Maart a. s., van 1012 en van 24 uren. De Ondernemers van Pub. Verkoopingen DK GROOT en HONDllS, belasten zich met Commission,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3