BUITENLAND. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Maart. Gebouw Prov. bestuur Abdij 11 u.Mid delburg het vernieuwen der af heiing aan het zeeëinde van den West Jut'vendam te Bres- kens, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 7700). Gemeentehuis Cats 10 u. Steenbestorting Leendert Abrahampolier. Raming f 6780. Zaterdag 19 Maart. Groede. Kantoor ontv.-griff. 11 u.het leveren van 647 Ms grind en het vervoeren er van vóór het waterschap Oud- en Jong-Breskens. Dinsdag 22 Maart. Goes. Hotel Zoutkeet 3 u.het bouwen van een varkens- en kippenhok en verbouwing eener graanschuur op het hof Kroonpolder. Vrijdag 25 Maart. 's Gravenhage. Ministerie van water staat 1 u.onderhoud post- en telegraafgebouw Hansweert. Raming f 680. Arnemuiden. Gemeentehuis 3 u.leve ring van 150 Ms onderhoudsgrint. Donderdag 31 Maart. Aardenburg Koffiehuis Pieren-Boone maken werken aanleg grindwegen Isabelle- polder 11 u. Raming f 32.680. Algemeen Overzicht. Als de toestanden in Frankrijk normaal waren, dan stond men op dit oogenblik voor een ministerifiele criBis. De regeering heeft bjj de wet op de middelen een nederlaag geleden, welke in andere omstandigheden tot een geheele of gedeeltelijke crisis zou leiden. In Frankrijk toch bestaat het zonderling en blykens de ervaring hoogst schadelijk gebruik, dat bij de behandeling der wet op de middelen het be lastingstelsel veranderd, doorgaans gedesorga niseerd wordt. Zonder deugdelijke voorbereiding wordt by amendement wijziging in een of andere belasting voorgesteld, soms zelfs zöo diep ingrijpend als zich denken laat, Zoo heeft men in de eerste helft dezer week bij amendement den gebeelen effectenhandel ter beurze willen hervormen, waarbij werkelijk een voorstel van beteekenis is aangenomen. Niet altijd gaat het initiatief van de kamer uit, Soms acht de regeering het oogenblik dat een vermoeide kamer de wet op de middelen behandelt, het juiste tijdstip voor een her ziening van belastingwetten. Zoo is nu de herziening van de patentbelasting aan de ordt, niet op voorstel van de regeering, maar de kamer besloot Woensdag met 287 tegen 256 stemmen deze zaak aan de wet op de middelen vast te koppelen. Berry stelde Donderdag voor de groote maga zijnen, die reeds vroeger zwaar belast werden, nog meer te drukken, een voorstel dat in Frankrijk natuurlijk zeer populair is, daar die groote slokoppen heel wat schade berokkenen a&h den 'winkelstand. Reeds vóór eenige jaren was voorgesteld om het patentrecht voor Louvre Bon Marchi en dergelyke progressief te maken in verhouding tot het aantal bedienden, een voorstel dat, als wy ons wel herinneren, in derdaad wet werd. Berry wilde nu nog een nieuwe patent-belas ting voor verschillende handelszaken, welke in éen etablissement worden uitgeoefend, d. w. z. naast de patent-belastiDg voor elke afdeeling van bet magazijn, zou nog een proportioneel recht worden geheven. De regeering en de begrootings- commissie bestreden dit amendement, maar het werd aan genomen met een meerderheid van 293 tegen 225 stemmen. Of wij recht hebben achter deze beslissing kiezeravreea en jacht op populariteit te zoeken 't Heeft er veel van. Want toen er den vo- rigen dag een debat plaata had over de vraag of men het ontwerp bij de wet op de midde len zou behandelen, werd de aanneming van Berry's voorstel begroet met de woordenDat ia* de wraak van den kleinhandel. Maar als er berekening in het spel is, dan zou het al zeer merkwaardig zyn, dat de kamer, die baar boogsten plicht verzaakte om het ministerie in staat te stellen de verkiezingen te leiden, het kabinet thans afviel uit kiezersvrees. Natuurlijk zal men wel trachten er een mouw aan te passen en Meline te behouden. Maar maal waa het somber kijken echt, en dat noemt gij eenvoudig Dan moet gij maar van bet succes bij my afzienvriendschap en vrede kunnen wij echter sluiten". Hem bleef niet anders over dan zich gewonnen te geven. Zij had de lachers op haar hand. „Ik zal aan uw broeder in Berlijn ver tellen hoe goed gij van u afspreekt", zei me vrouw Wigand, die niet gedacht had zich zoo goed te vermaken. „Met allen eerbied voor de gevatheid van mejonkvrouw Wolpersdorf moet ik zeggen dat ik nog niet weet of zij een avonddisch voor een arena of voor een bosch aanziet en bet gesprek voor een duel of een jachtvermaak", viel Olbrich in. „Als ik het voor een jachtvermaak aan zag, zoudt gij al voor mij weggeloopen zijn", „Gjj zyt volstrekt niet om voor weg te loopen". „Tegen u? Neen. Vijandig zijn wij allen tegen den tijd, dien wij hier samen moeten dooden, en het is toch beter dit met woorden te doen, dan hem dood te zwijgen". „Dus moeten wy man tegen man strijden". „Zooals gij wilt". „Dan begin ik met u te verwijten dat gij zeer onchristelijk zijt'. Een tafelbuur is onze naaste, en die moeten wy behandelen Booala wjj zelf willen behandeld wordenmaar gij denkt er niet aan om mijn gias weer te allen." 1 Wortit vervolgd.) toch is Meline's positie er weer heel wat onaan genamer door geworden. En dat den dag na den brief van Maurits Lebon. Het besluit van Lebon geeft natuurlijk aan leiding tot veel geschrijf. De anti-Dreyfuss- bladen stellen hem ten voorbeeld aan Scheurer- Kestner, Trarieux, Thévenet enz. Maar de anderen betoogen o. i. zeer terecht, dat hij in de kamer van zijn gevoelen had moeten doen blijken. Te Rouaan wil men hem nu toch candidaat stellen. Ook in Spanje bebben crisis-geruchten geloo- pen. Wat men precies vertelde, is nog niet bekend, maar het doet er ook niet toe, want Sagasta noemde alle geruchten ongegrond. Het is geen aangename taak minister te zijn, zoo voegde hy er bij, maar alle ministers achten het hun plicht aan te blijven. Met een dergelijk standpunt wordt dikwerf gespot. Maar wie billijk wil wezen, zal moeten erkennen, dat in vele omstandigheden het ministerschap zulk een last is, dat men hen bewonderen moet, die het blijven dragen. Dit geldt vooral in het onderhavige geval, waar Sagasta staat voor moeilijkheden, welke buiten hem om in het leven zyn geroepen, moeilijkheden die hij niet kan ter zijde stellen en hem toch kunnen dwingen tot hoog ernstige beslissingen, welke de gansche toe komst van zijn vaderland in de waagschaal stellen. Over den werkelijken stand van de zaak is ook heden geen bepaald nieuws. Er waB te Washington beweerd dat de Brit- sche gezant, sir Julian Pauncefote, Zondag Mac Kinley den zedelijke» steun van Engeland had aangeboden, in ruil voor een dergelijken steun in Oost-Azië. Dit ongelooflijke bericht wordt natuuriyk tegengesproken. Maar de correspondent van Daily Chronicle (ook een niet zeer zuivere bron) telegrafeert uit Washington, dat de gezant aan Mac Kinley mededeelde dat koningin Victoria sympathie had voor zijn streven om den nood te Cuba te lenigen, en dat zij de hoop uitsprak dat de pogingen om de Cubanen in beteren toestand te brengen zouden slagen zonder oorlog. Figaro had de vraag gesteld of men het verschil niet kon onderwerpen aan de uitspraak van den paus oi van den czaar. Een dergelijke wensch, of liever een bepaald verzoek om 's pausen tusschenkomst, is door den leider eener Mexicaansche bedevaart naar Rome, voor den paus geuit. Maar Z. H. ant woordde, dat een dergelyke tusschenkomst on mogelijk was. De souvereine rechten van Spanje op Cuba zijn onbetwistbaar, er is dus geen grondslag voor een schikking. Spanje heeft ten aanzien van Cuba reeds zooveel gedaan, dat het niet te goeder trouw zou zijn nog nieuwe concessies te vragen. De Petit Bleu is aansprakelijk voor dit be richt. Als het waar is, dan is het zeker belang rijk; in de eerste plaats om den zedelijken steun, welken de paus aan Spanje verleent, maar ook omdat de paus zich door deze uit lating voor goed onbevoegd beeft gemaakt als scheidsrechter. Juist om deze gevolgen, klinkt hét ons niet waarschijnlijk, dat het Brusselscbe blad gelijk heeft. Betere berichten zijn er over den toestand in het verre Oosten. Curzon heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat Moeravieff aan den Britschen gezai t te Petersburg heeft geantwoord, dat Rusland met China onderhandelt over de pacht van Port Arthur en Taliën Wan en over den spoorweg naar een dier havens. Maar Rusland vraagt geen afstand van souvereine rechten en het dreigt niet met de bezetting van Mandsjoerije. Het eerste gedeelte van die mededeeling is zeker belangrijk, omdat Duitschland, gelijk men weet, wel soevereine rechten over Kiao Tscheou heeft' verworven. Moeravieff had verder verklaard dat, als Rusland Talien-Wan verwierf, deze haven, evenals de andere Chineesche havens, zal open staan voor den handel van alle mogendheden. Nog deelde Curzon mede dat de Britsche gezant te Peking niets weet van een ultimatum of van bet stellen van een fatalen termijn. De regeering, zeide Curzon verder, heeft geen inlichtingen, blijkens welke Rusland de uitgif te bestrijdt van de Chineesche leening door de Honkong and Shanghai Banking Corporation en door de Deutsch-Asiatische Bank. Ik ver neem dat die leening op het punt staat van uitgegeven te worden. Wat den afstand van het Deereiland aan Rusland betreft, wij bebben geen enkel bericht ontvangen door hetwelk de daarop betrekking hebbende geruchten beves tigd worden. Deze ophelderingen zijn zeker zeer belangrijk, indien zij in werkelijkheid even beslist zijn als de telegrammen doen vermoeden. Maar mede- deelingen, waarin men tusschen de regels door moet lezen, zyn in den regel niet zeer geschikt voor telegrafische overbrenging, vooral niet als men ze opvangt uit den mond van een minister, die zelf vertelt, wat hem door zijn gezant is bericht over het antwoord, door een anderen minister gegeven. Op zulk een langen weg, kan een bericht wel eens een gedaanteverwisseling ondergaan. Beknopte Mededeelingen. By het voortgezet debat over de wet- Coremans-Devriendt, stelde Van Cauwenbergh, voor den duur der redevoeringen op 30 minu ten te bepalen. De stemming daarover vinden wij nog niet vermeld. De socialist Vandervolde hield een rede ten gunste van het ontwerp en zeide daarin» de ongelukkige scheiding van Noord- en Zuid- Nederland te betreuren. Zola en de uitgever van de Aurore ko men in hooger beroep van de bevoegd verkla ring van het Hof, De Aurore spot met dat vonnis en zegt dat het Hof heeft uitgemaaktdat de experts op drachten krijgen van de justitie, maarniet.met een openbaren dienst zyn belast; dat zij hel pers der justitie zijn. maar particulieren blijven; dat zij materieele feiten constateeren en deze aan de rechters mededeelen, maar toch geen getuigen zijnal welke tegenstellingen aan het vonnis ontleend zyn. Laat ons hierbij voegen, dat zelfs de Figaro, die gelijk men weet o zoo bang is de open bare meening te mishagen, het vonnis heel gek vindt. Uit een nader schrijven van de getuigen van Esterhazy blijkt, dat het de bedoeling is dat de door hen aangewezen voorzitter van de jury, generaal Dufaure de Bessol, alleen de debatten zal leiden en niet mede zal stemmen. Zijn benoeming tot voorzitter is, zoo schrijven de getuigen, door de openbare meening goed gekeurd. Esterhazy heeft afgezien van zijn voor nemen om Mathieu Dreyfnss wegens valsche aanklacht te vervolgen. De vorige week had de Parijsche ge meenteraad een voorzitter te kiezen. Dit feit kreeg een bijzondere beteekenis, daar met 41 van de 69 stemmen een Jood, dr Navarre, werd gekozen, en dat als, eene manifestatie tegen de anti-semietische beweging. Het oudste lid in jaren, Viguier, bad de vergadering geopend met eene toespraak, waarin hij verklaarde, dat het oogenblik critiek is, dat „Parijs op een goeden morgen ontwaakt is in de duisternis van den teruggang en in de schande van hernieuwde uitspattingen der middeneeuwen." Hij voegde er by„Een enkele gelegenheid biedt zich voor ons aan, om een einde te maken aan een schandelijken toestand, die dreigt den maatschappelijke» vooruitgang iu gevaar te brengen en die af breuk gedaan heeft zoowel aan de vrijheid der gewetens als aan de vryheid der eerediensten. Een enkele uitweg opent zich voor onze vader- iandslieide in de belanglooze, hartelijke en broederlyke vereeniging van allé' oprechte republikeinsche harten,, die besloten zijn een einde te maken aan dergelijke gewelddadige invallen." Navarre heeft Donderdag het voorzitterschap aanvaard en daarbij een rede'gehouden, waarin hij erop wees dat de Raad steeds de gods dienstige verdraagzaamheid had voorgestaan. Verder merkte hij op,, dat Parijs nog altijd buiten de wet was geplaatst en onderworpen aan de willekeur van opgedrongen staatsamb tenaren. „Zou men kunnen hopen," zoo vroeg hy, „dat ons eindelyk onder eene nieuwe kamer recht weervare? Wij rekenen er niet op, aan gezien kort vóór de groote algemeene raad pleging van de kiezers de regeering hare plichten verzaakt en de sleepdraagster wordt der reactionaire party." Koningin Victoria heeft zich Donderdag ingescheept en zou beden de reis naar het vasteland aanvaarden. Het is onwaar dat Faure de koningin op haaf doorreis zou gaan begroeten. De Engelsche liberalen, hebben weer een zetel veroverd; thans te Stepney, waar hun candidaat een meerderheid van 20 stemmen op de 4900 haalde. De laatBte maal hadden de conservatieven een meerderheid van 472. In het geheel zijn nu 7 zetels veroverd. In het Lagerhuis gaf minister Goschen Donderdag een toelichting op demarine-begroo- ting. Hij sprak de verwachting uit dat men niet zal aandringen te weten welke maatrege len getroffen zullen worden, wanneer de wol ken aan den politieken horizon donkerder worden dan zij zijn, en dat het Huis vertrou wen zal stellen in de admiraliteit, die met zorg de plannen heeft ontworpen, vooral de bevelen voor de kruisers ter bescherming van de han delswegen. De minister ontkent dat de beman ningen der oorlogsschepen, die op zee zijn, on voldoende zijn. Hij verwacht dat de vertra ging in den aanbouw der oorlogsschepen, die een gevolg is van de jongste werkstaking, wel dra te boven zal zijn gekomen. Het ontwerp voor den aanbouw voor bet aanstaande reke- ningsjaar is uitgewerkt na een zorgvuldig onderzoek van wat andere mogendheden doen. Spreker eindigt met een warme lofrede op den geest, waarmede de marine is bezield en zegt: „Ik vertrouw, als de vrede bewaard wordt, hetgeen de Hemel geve, dat het een vrede met eere zal zyn en als er oorlog moet komen, hetgeen de Hemel verhoede, dat het een oorlog zal zyn, bekroond met zege 1 De Berlijnsche politie verbood tegen 18 Maart alle betoogingen bij of het neerleggen van kransen op de graven der gevallenen van Maart 1848. - Bij het groote geharrewar in de diploma tieke wereld komt zich een nieuwe kwestie voegen, welke ook wyst op een ontstemming tusschen twee regeeringen. Gelijk wij destijds mededeelden is bet verschil tusschen Beieren en Pruisen over het hoogmilitair gerechtshof niet binnenskamers gebleven. De vertegen woordiger van Beieren heeft in den Rijksdag positie genomen en de rechten van zijn land gehandhaafd. Dat dit den keizer onaangenaam moest zijn is natuuriyk. Maar weldra kwam er een nieuw incident bij, dat op de minder goede verhou ding wees. Op een hofbal te Berlijn heeft de Beiersche gezant Lerchenfeld getracht te be werken, dat het Beiersche Rvjksdaglid, baron Hertling (van het centrum), een onderhoud met den keizer kreeg. Maar Z; M. moet dat hebben afgewezen op een wijze, welke tot ontstemming aanleiding beeft gegeven. Het incident kreeg in veler oogen zulk een omvang, 'dat ér reeds sprake was van een terugroeping van den Beierschem gezant bij het Pruisische hóf. Maar dat wordt te Munchen tegengesproken, evenals een ander gerucht, dat het Beiersche ministerie tengevolge van deze voorvallen zou aftreden. Toch blijft er een zekere spanning bestaan, welke in Frankrijk natuurlijk inet leedvermaak wordt waargenomen. De Vorwürts heeft weer een geheim stuk en wel den grondslag eener overeenkomst tus schen de Duitsche staten, om universiteits- en andere leeraars, die in het eene land zijn ont slagen, in het andere niet meer aan te stellen. De Oostenrijksche oppositie hield met uitsluiting van de pan-gevmanisten, d. w. z. Sohünerer, Wolff enz. een bijeenkomst, waarin werd besloten in de oppositie te blijven on de vervolging van Badeni en die van Von Gautsch te vragen, d. w. z. het obstructionisme te hervatten. Wolff doet, al was hij niet op de vergade ring, voor de anderen niet onder. Hij reist het land af, verklarende het obstructionisme tot het uiterste te zullen voortzetten. Te Venetië heeft een betooging ter eere van de nagedachtenis van Cavalotti aanleiding gegeven tot ongeregeldheden. De betoogers verlangden dat de rouwvlag uit het stadhuis zou worden gestoken. Toen daaraan niet spoedig werd voldaan, werden de ruiten en de straatlantaarns vernield. Daarop trok men naar bet bureau van de door Macola uitgegeven krant, en uitte daar verwenschingen aan het adres van den moordenaar. De soldaten en een geweldige regenbui dreven de menigte uiteen. Macola had een paar weken vroeger nog met een ander kamerlid, deu uitgever van de socia listische Avantigeduelleerd. Ook Rusland gaat zijn vloot versterken. Na de reeds vroeger geopende buitengewone credieten, is thans by ukaze nog 90 miljoen roebel uit de aanwezige kasgelden aangewezen voor den bouw van oorlogsschepen. Te Bombay is het wat rustiger. Maar toch blijft de stad militair bezet. De vrijwil ligers zijn onder de wapens. Eenige Europee- sche officieren zijn door steenworpen gekwetst, terwijl ook andere Europeanen mishandeld zijn. De pest eischte de jongste zeven dagen 1283 slachtoffers. Het gepeupel trachtte het hospitaal in brand te steken maar werd teruggedreven. Hoeveel van de muiters omgekomen zijn is niet nauw keurig bekend. LICHT OF TOENEMENDE DUISTERNIS? 't Is toch maar goed, dat wij by de bescbry-, ving van Bertillon's dwaasheden voorop hebben gesteld, dat hij iemand was, die op ander ge bied een verdiende reputatie bad. Want nu hebben wij geen verontschuldigingen te maken, als het waar biijkt dat Bertillon op eigen ter rein weer getoond heeft de man te zijn. Bertillon toch zou gelijk, hebben gehad. De doode uit de Sèvrestraat, de man diealsLemer- cier-Picard berucht was geworden, is Mozes Leh- mann, uit Thionviile, alzoo een Elzasser Jood. Dat heeft Bertillon in een oogwenk uitgevon den, en de familie heeft het slechts kunnen bevestigen, zoo meldt de Aurore. Met deze ontdekking, reeds in ons vorig nummer verméld, is men iets verder gekomen. Vooral omdat Bertillon tegelijk met de straf- kaart van Lehmann kwam aandragen, welke nog merkwaardiger is. Het resultaat deelden wij reeds mede Lehmann was sedert 11 Juni 1894 veroordeeld tot 41/4 jaar gevangenisstraf: 11 Juni 1894 te Douai tot 6 maanden wegens oplichting; 14 September 1894 té Parijs tot zes maanden wegens misbruik van vertrouwen; 8 October 1894 te Parijs tot 2 jaar wegens oplichting en liet onbevoegd dragen van militaire medailles 5 December 1894 te Provins tot zes maanden wegens oplichting en 7 Maart 1895 te Rouaan tot een jaar wegens oplichting. Samen alzoo 4 jaar en 6 maanden. Maar reeds in November 1897, dus een jaar vóór zyn straftyd verstreken is, loopt deze gevaarlyke oplichter, die toen 10 vonnissen achter den rug had, vrij langs 'sheeren straten. Zoo was hy in December 1897, alzoo 3'/2 jaar na zijn veroordeeling, te Brussel, juist in de dagen toen de hoofden der antirDreyfuss beweging daar waren een feit door ons in ons blad van 28 December 1897 vermeld. Dit alles is zeker raadselachtig; evenals alles wat op den mau betrekking heeft. In ons nummer van Woensdagavond maakten wij melding van den brief, door hem den 18en Jan. 11. aan het kamerlid De Reinach geschreven, in welken brief o. a. het volgende voorkwam „Gy ziet mij vast besloten mij te verklaren over de rol welke ik heb gespeeld op aandrijven van en De Temps had weinig lust de namen in te vullen; zelfs de Aurore durfde het niet aan, maar de Rappel is open hartiger en deelt mede dat er stond De Roehe- fort, kolonel Henry en Du Paty de Clam. Welke waarde kan men hechten aan zulk een beschuldiging van iemand die 10 maal wegens bedrog is veroordeeld? Zeer weinig. Zijn verklaringen zullen voor niemand meer zijn, dan aanwijzing voor verder onderzoek. En dat loopt, wat Rochefort betreft, niet erg goed. Op de kamer van den doode vond men een briefje, geteekend H. ofH. R., dat terstond door Rochefort verloochend werd. Maandag bevatte zyn blad, de Intransigeant, een berichtje van den volgenden inhoud „Nooit heeft de hoofdredacteur van de Intransigeant in eenige betrekking gestaan tot den man uit de Rue de Sènes. Nooit heeft Rochefort hem een som geld doen geven". Maar de redacteur, Daniel Cloutier, van den Intransigeant, heeft bet lyk herkend als dat van den man, met wien hij namens Roche fort in relatie is geweest. En Rochefort zelf is daardoor tot den terug tocht gedwongen. Hij erkent twee brieven van „Durand" te hebben ontvangen; in de eene stonden allerlei bijzonderheden over de inrichting van het syndicaat, in de andere vroeg hij Rochefort hem 300 francs te zenden. Of hij die 300 franCB gezonden beeft, vertelde Rochefort niet. Maar het liefje yan Lehmann deelde mede, dat, toen deze twee| biljetten van 100 francs ontving, hij zeideik heb mannen als Rochefort maar een teeken te geven om geld te krijgen. Er schijnt dus werkelijk een spoor van een syndicaat te zijn gevonden Want de eigenaar van het Hotel de Bruxel- leswaar Lehmann van half November tot einde December 11. onder den naam van Louis Vergnes logeerde, deelt mede, dat hij met zyn meisje twee maanden een vroolijk leven leidde, en dat beiden het zich aan niets lieten ont breken. Steeds was bij goed van geld voor zien. Maar hij eindigde tocli met heen te gaan zonder te betalen. Al zijn geld was in een paar maanden verteerd. Grappig is, dat Rochefort er bij voegde, dat alle door Durand medegedeelde bijzonderheden „rigoureusement exact" waren. Toen Roche fort dat schreef, kou hy weinig vermoeden, dat van dezelfde hand een brief bestond, waarin bij zelf de aanlegger der zaak werd genoemd. Want bet onderzoek beeft sedert aan het licht gebracht, dat de brieven van Durand en die van Lemercier-Picard door dezelfde hand ge schreven waren. Ook in een ander opzicht bestaat er een merkwaardige verklaring van Rochefort. In zijn blad van 25 Dec. heeft hij gezegd, dat P. de man die hem den Otto-brief bracht een oud-agent van de veiligheidspolitie is, gepaten teerd door de regeering. De Aurore, die natuurlijk niet onpartijdig is, en deze week nog onjuiste mededeelingen bevatte, bevestigt dit. Lehmann was in de zaak van zyn broeder, die veefokker was on groote leveranties voor de Duitsche regeering aannam. Daardoor kwam hij dikwerf in de vestingen en maakte daarvan gebruik om aan den Franschen staf mededee lingen te doen. Later ging hij naar Parijshij bleef in dienst van den generalen staf en trad tevens in betrekking tot binnenlandsche zaken. De Brusselsche Rèforme kent den man ook als geheim agent, zich noemende Raoul Corrot. Mme de Sèvèrine, die, gelijk men weet, vol houdt, dat de man „gezelfmoord" is, werd voor deu rechter van instructie Bertulus geroepen. Van haar onderhoud geeft zij een uitvoerig verslag in het door haar geredigeerde vrou wenblad Fronde. Zij weigerde iets te zeggen en schijnt nog al te hebben gespeeld met den magistraat. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur. In uw nommer van heden lees ik uwe be schouwing over de bekende woorden, dooreen raadslid in de jongste raadsvergadering geuit, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat myn stilzwijgen na die woorden eene instemming daarmede bevat. Niets is echter minder waar, en daarom acht ik mij verplicht; u méde te d'eelen, dat ik ra de bedoelde vergadering den heer G. niet tot de orde heb geroepen, omdat ik gewoon ben; de vrijheid van spreken der raadsleden zoo min mogelijk aan banden te léggen. Zeker zou ik daarna een woord van protest hebben doen hooren, indien niet eén ander raadslid mij die taak uit de hand genomen, en indien niet de heer G. zelf een zeer verzach tenden vorm aan zijn vorige uitdrukking ge geven had. Hoe dit zy, ik wensch hier uitdrukkelyk te verklaren, dat ik de bedoelde woorden met leedwezen heb gehoordwoorden, die ook zul len blijken, tot schade te zijn voor de libe rale partij. Met dankzegging voor de plaatsing Uw dienstw; VAN DOORN VAN KOUDEKERKS Vlissingen, 11 Maart 1898. Dit is door ons volstrekt niet beweerd en kan ook zeker niet uit onze woorden worden opgemaakt. Wij hebben eenvoudig geschreven, dat de burgemeester geen reden vond om den spreker tot de orde te roepen j en dit is een feit- Dat wy het met den heer Van Doorn niet eens zijn, bljjkt wel uit het door ona geschrevene Red. Vertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 11 Maart. Het wegens schade door aanvaring alhier in de haven gekomen Eng. ss. Rhóneheeft, na voorlopige reparatie, Donderdag avond de reis naar Londen voort gezet. HANDELSBERICHTEN. Graanmarnten enz. Vlissingen, 11 Maart. Boter 1.05 k 1. Eieren f 3.40 a f 3.20 per 104 stuks. Amsterdam, 11 Maart. Lijnolie/" lQlls.RsApolie 28 a contant. Cureghem-Andbrlecht, bij Brussel, 10 Maart Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1594 stuks runderen aangevoerd, waarvan 731 ossen, 238 stieren en 625 koeien en vaarzen. De prys per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.80 francs-, stieren 0.55 tot 0.63 francskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.63 francs. laritprpo van Tarwe en M Donderdag 10 Maart. Antwerpen. Tarwe pryshoudend. Ameri- kaansch fr. 22 P a r ij s. Tarwe prijsh.loop. m<L fr. 28..T5. Pesth. Tarwe flauw. Donderdag 12.03 fl. Woensdag 12.04 fl. B e r 1 ij n. Daar de stemming voor granen overal tamelijk vast was, kon de verbetering, hier Woensdag voor tarwe tot stand gekomen, gehandhaafd worden. Rogge is zelfs nog een weinig in prys verbeterd. New-ïork dia. 105'/8:(vorigen dag 1067, Chicago 1027,; iq*/,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3