FEUILLETON. EEN ZOMERSPROOKJE. Verschillende Berichten. LAATSTE BERICHTEN. 9 n Naar men ons uit V lissin gen meldt, heeft de heer J. 6. öeijsen, opper brandmeester, zijn ontslag-aanvraag ingetrokkenen is tot zetkastelein in de sociëteit Unitas aldaar be noemd de heer P. S. A. van Doorene te Leiden. In die gemeente gaf dezer dagen een 22 jarige sleperöknecht zijn paard, dat weigerde een laat voort te trekken, op eens een steek met een mes in de ribben. Het dier, dat onder geneeskundige behande ling is gesteld, zal waarschijnlijk aan de gevol gen sterven. Tegen den dader is door de poli tie proces-verbaal opgemaakt. Blijkens nader bericht, ontvangen bij het Duit8che consulaat te VI issingen zal het Duitsche oorlogsschip Stein den 12 of 13 dezer daar aankomen en er vermoedelijk tot den Hen verblijven. Toen Woensdagmiddag een voerman uit 's-Heerenhoek een wagenvracht tarwe naar Goes bracht, had hij het ongeluk, dat even voor den overweg bij wachtpost 46 te 's H e e r- Arendakerke zijn wagen brak. Hierdoor schrikten de paarden en sloegen deze op hol, een gedeelte van het voertuig meeslepende. De wacbteres was juist bezig de boomen te sluiten toen de paarden aankwamenze renden de siuitboomen stuk en waren pas over den spoor weg toen de trein passeerde. Bij Wissekexke werden de paarden tot staan gebracht. De voerman kon toen met een geleenden wagen en het gedeelte van de tarwe, dat niet in de sloot terecht gekomen was, zijn reis vervolgen. Hij en de vrouw, die met hem op den wagen zat, kwamen met den schrik vrij. Naar men ons uit Bath meldt is de stoomboot Amaryllis Woensdagmiddag te drie uur zonder assistentie vlot geraakt en heeft zij daarop de reis vervolgd. Burg. en Lwetb. van Zonnemaire zon den aan den minister van waterstaat een adres om verbetering te verkrijgen voor bet Hellegat in verband met den ontworpen waterweg van Dordrecht naar zee. ONDERWIJS. Voor het examen nuttige handwerken is te 's Gravenhage o. a. geslaagd mej. J, van Geel van Hansweert. Tot de Rijksnormaallessen te Oostburg zijn na gehouden examen toegelaten voor de 2e klasse der Rijksnormaallessen geene; er hadden zich aangemeld 4 candida te u, waarvan 2 werden afgewezen ea 2 voor de le klasse toegelaten voor de le klasse hadden zich aangemeld 15 candidaten, waarvan 12 worden toegelatenen 2 tot de 2e afd. der voorbereidende klasse; 1 werd afgewezen voor de 2e afd. der voorbereidende klasse hadden zich aangegeven 2 candidaten, waarvan 1 werd toegelaten en 1 afgewezen voor de le afd. derzelfde klasse hadden zich aangemeld 12 candidaten, die allen werden toegelaten. De namen en woonplaatsen van de toege- latenen tot de le afdeeling der voorbereidende klasse zijnJ. J. Alleijn Oostburg, P. J. van den Ameele Zuidzande, M. Bruijnoge Water landkerkje, M. Goethais Schoondijke, D. van Houte Retranchement, A. P. Modde Schoon dijke, Coma. van Ham Oostburg, Joh», v. d. Heuvel Breskens, Joh», de Ridder en Corn". Risseeuw Retranchement 5 Adr" Vonhout Wa terlandkerkje en Elis. Wisse te Breskens. En die van de toegelatenen voor de 2de af deeling S. MaBclee Oostburg, A. Frelier en J. J. Kareis, beiden Groede. Voor de lste klasse der Rijksnoraaal lessen zijn toegelaten: J. J. Becu Breskens, H. H. Blondeel Aardenburg, J. Butler en J. M. Con tant Schoondijke, R. M. van der Hart Hoofd plaat, J. J. Heuman Slnis, J. de Lignij Zuid zande, A. Lucieer Retranchement, J. W. Risseeuw en F. de Hullu Oostburg, J. Maarleveld Bier vliet, Ma. de Gelleke, Elis. Lako en Ms. Meijer, allen te öostburg. Het Middelbaar Onderwijs te Middelburg. Aan het verslag der commissie van toezicht op genoemd onderwijs over 1897 is het vol gende ontleend: Het aantal leerlingen op de Rijks Hoogere Burgerschool bedroeg in December 1897 120, t. w. 115 mannelijke en 5 vrouwelijke, eene vermindering alzoo sedert 1896 van 6 leerlingen, 15. Novelleuit het Duitsch. VAN BIANCA BOBERTAG. IX. „Maar mevrouw, wilt gij uwe goudvis- schen doodvoederen, of hoopt gij er door de verkwisting van miereneieren karpers van te maken vroeg een jongmensch, die heel lui op een canapé lag en zijn knevel opdraaiende naar een bevallige jonge vrouw keek. Elfride Hossberg ging voort met beschuit kruimels en mier eieren in het aquarium te strooien en zei: „Ach, zoo groot worden zij nooit, al geef ik hun nog tienmaal zooveel." Zij was zoo in de beschouwing harer lieve lingsdiertjes verdiept, dat zij niets merkte van de bewondering, waarmede zij aangestaard werd. Zij was een allerliefst vrouwtje, van zeven en twintig jaar, lang en slank, met een mooi hoofdje, goud blond haar en een frissche kleur. „Hoe zijt gij eigenlijk op het denkbeeld gekomen mevrouw, om in Juli een partij te geven „Acheea partj) 1 Het zijn maar een toen het 125 bedroeg, t.w.: 119 mannelijke en 6 vrouwelijke. De leerlingen waren verdeeld als volgt: A. Voor volledig onderwijs (de gym nastiek niet medegerekend): le klasse 29 m. 3 vr., 2e kl. 30 m., 3e kl. 27 ui. en 1 vr., 4e kl. 13 m. en 5e kl. 12 m. Totaal 111 mann. en 4 vrouw. B. Voor onderwijs iu enkele lessen: in de le kl. 1 m., 3e kl. 1 m., 4e kl. 1 vr. en in de 5e kl. 2 m. Totaal 4 mann. en 1 vrouw. Twee leerlingen hebben door verandering van woonplaats den 1 November 1896 de school verlaten. Aan het onderwas in de gymnastiek namen 54 mann. en geen vrouwelijke leerlingen deel. Te betreuren is het zegt de commissie dat onder de in den laatston tijd aangebrachte verbeteringen ten behoeve der leerlingen en het onderwijs ook niet te vermelden is het stichten van een gymnastieklokaal bij het schoolgebouw. Immers, dan zonden de leer lingen onder toezicht van den directeur bl ij ven en dientengevolge de lessen met meer vrucht dan tot heden worden bijgewoond, terwijl deze dan ook gedeeltelijk binnen de gewone school uren zouden kunnen gegeven worden en eene gewenschte ontspanning zouden aanbrengen. Het aantal leerlingen op de Burgeravond school bedroeg in December 1897 134, in 1896 131. Op 14 September 1897 ving de cursus 1897—98 aan met 134 leerlingen verdeeld als volgt Voor volledig onderwijs in de le kl. 55, inde 2e 46 en in de 3e 26 leerlingen. In de laatste klasse waren er ook 7 voor enkele lessen. Van de leerlingen bezochten 45 de ambachts school. 116 hadden reeds een beroep gekozen. Naar aanleiding van het in het verslag over den toestand van de Burgeravondschool en van het onderwijs, aan deze inrichting, gegeven in het jaar 1897, uitgebracht door den directeur, dd. 21 Januari 1898, komt onder „onderwijs" het volgende voor„De leeraren zijn een stemmig van oordeel dat het onderwijs in alle klassen, vooral in de tweede, vruchtbaar der is dan in het vorige jaar. In de eerste klasse is dit zeer merkbaar vooral in bet vak rekenen. Het blijkt goed gezien te zijn geweest meer tijd dan gewoonlijk aan het toelatings-examen te wijden en dit ook voor een deel schriftelijk af te nemen. Over het algemeen zijn ijver en gedrag goed te noemen. Enkele uitzonderingen zijn even wel hieropzelfs onder degenen, die voor enkele vakken komen, doet zich onverschil ligheid voor, vergezeld van eigenwaan". Het samenvoegen van verschillende afdee- lingen was onvermijdelijk met het oog op het aantal beschikbare leeraren. Met de aanschaffing van nieuwe leermiddelen, ten behoeve van het onderwijs in het teekenen, dient voortgegaan te worden, terwijl aanvulling van het kabinet voor natuur- en seheiknnde in het belang van het onderwijs der commissie noodzakelijk voorkomt. In het belang van leerlingen en van leeraren zou het zeer wenschelijk zijn, dat in alle lokalen gasgloeilicht werd aangebracht, daar de nu heerschende en bovendien drukkende warmte, door het gas veroorzaakt, aanleiding tot luste loosheid geeft. Het aanbrengen van goede lnchtververscbing in de voorlokalen, school gebouw Korte Giststraat, is noodzakelijk. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te Amsterdam heeft eene vroedvrouw wegens strafbare handelingen in de uitoefening van haar practijk tot 31/» jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden heeft den deurwaarder, die terecht gestaan heeft wegens valschheid in geschrifte en het des bewust ge bruik maken van het valsche stuk en wegens verduistering, alles gepleegd door een ambte naar, veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf, met ontzetting van het recht tot het bekleeden van het ambt van deurwaarder ge durende 5 jaar. In de Dinsdag te Amsterdam gehouden vergadering van den Geneeskundigen Raad voor Noord-Holland bracht 0. a. prof. Van Hamel advies uit omtrent de elders opgeworpen en druk besproken vraag, of de wet den apothe- paar menschen". „Bij negentien graden Raumur „Laat ons blij zijn dat het geen twee-en- twintig ia". „Dat ben ik ookEn als een tuin feest kunt gij het ons ook niet aanrekenen, al heb ik allen eerbied voor uwe pelargonia's en uwe rozen." „Was dan eenvoudig niet gekomenVoor eerst hebben wij de uitnoodigingen voor heden gezonden, omdat het mijn verjaardag is „Maar dat kon ik toch niet wetenIk dacht dat dames zooals gij, die er altijd uitzien alsof zij achttien jaar zijn, nooit jarig waren. Dus mijn welgemeendsten gelukwensch I" „Dank 11. En ten tweede vertoeft pro fessor Wigand, die zijn colleges in Berlijn ge sloten heeft, op zijn doorreis naar het Reuzen gebergte een paar dagen hier, en mijn man wil hem graag eens bij ons vragen, met zijn familie. Gij weet dat bij een leerling van Wigand is." „O zoo." „Maar als wij geweten hadden dat het u zoo onaangenaam was om te komen, hadden wij ook dr Werner kunnen vragen," zei de doktersvrouw, zich gemakkelijk in een fauteuil uitstrekkende. „Maar mevrouw, ik beschouw het als eene groote eer." „Wij hadden namelijk een jongeren heer noodig, als buurman aan tafel voor juffrouw Wplpersdorf. Dr Mom ie dó cavsüer v*8| ker al dan niet verplieht zijne apotheek in eigendom te hebben, met andere woorden, of een apotheek het eigendom mag zijn eener ven nootschap. De adviseur kwam tot de conclu sie, dat de wet niet gelezen mag worden, dat de apotheker de apotheek, welke hij houdt, in eigendom moet bezitten. De koninginnen hebben Woensdagavond de opvoering van Lohengrinin den kon. Hol- landschen schouwburg in de residentie door het Necl. Opera gezelschap, bijgewoond. De brouwmeester van de Zuid-Hollandschc bierbrouwerij te 's-Gravenhage, die een paar weken geleden door den scheikundige dier fa briek, bij een twist met een mes werd verwond, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag in het gemeente-ziekenhuis aldaar overleden. Een knecht aan de universiteits-biblio- theek te Leiden is betrapt op het zich toceige- nen van boeken en platen enz., behoorende tot de verzameling van genoemde bibliotheek. Bij de verplichte hengstenkeuring te Gro ningen werd een paard ingeschreven onder den naam Dreyfus. In de hengstenboeken van Drente is een Emile Zola opgenomen. Uit een sneltrein is Woensdagochtend nabij Rijssen een negenjarige jongen gevallen. Het kind bleef geheel ongedeerd. De familie van het kind kwam uit Enschedé en was op reis naar Deventer, om daar het zoontje onder behandeling van een geneosheer te stellen. Doordat het knaapje tegen een niet goed gesloten portier leunde, ging dit open en viel het kind uit den trein. Radeloos als de moeder was, wilde zij haar kind naspringen, doch werd in dit opzet met veel moeite door haar zwager verhinderdeerst toen de trein het volgende station Holten naderde, kwamen zij op de gedachte van de noodrem gebruik te maken, zoodat zij, toen de trein stopte, ongeveer 1% uur van de plaats des onheils verwijderd waren. Zij keerden te voet langs de spoorlijn terug en vonden bet kind ten huize van een landbouwer, waar het inmiddels was opgenomen. Door een veehouder te Beets (Fr.) werd opgemerkt, dat een zijner beste schapen in de weide in onmacht verkeerde. Bij onderzoek bleek, dat het dier was overvallen door een troep roofvogels, enwel zóó verwoed, dat het niet in Btaat was zich naar behooren te ver weren. Het schaap was zoo toegetakeld, dat de eigenaar genoodzaakt was, het onmiddellijk af te maken. In het Groningsehe dorp Bonrtange is een man zwaar mishandeld. De dader is be kend en gearresteerd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Ik heb gehoord, merkte juffrouw Cayenne op, dat u gisteren avond zoo erg verstandig hoeft gesproken. Ja, hernam Willem, dat is erg ontmoedi gend. Wat zegt u? Ik bedoel de buitengewone verbazing die dit overal schijnt gewekt te hebben. Dinsdagavond is te Antwèrpen aangeko men de Deensche stoomboot Stam, behoorende tot de Oost-Aziatische scheepvaart-maatschappij van Kopenhagen. Het is het eerste schip, dat den nieuwen dienst op Oost-Azië opent. Het hof der Assises te Antwerpen heeft twee personen wegens moord op de Thielen heide veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. De eindrekening der Brusselscbe ten toonstelling is zoo gunstig, dat de aandeel houders geen cent hebben bij te passen, en van het staatssubsidie van 600.000 francs slechts 265.000 noodig is gebleken. Behalve de hoogere inkomsten uit de spoorwegen treedt de staat in het bezit van blijvende gebouwen, die 2 miüioen waard zijn. Een kinderroofster, een Zigennersvrouw, is te Marseille gevat en zal daar terechtstaan. Zij beeft zes maanden geleden een thans 5jarig meisje uit Montpeliier gestolen, dat zij door slagen en andere mishandelingen dwODg, voor haar te bedelen. Zij had het kind o,a. een vinger verminkt, opdat het meer medelijden zou opwekken. Het arme meisje kan geen inlich tingen omtrent hare ouders geven en is voor- loopig naar een gasthuis gebracht. De politie zoekt naar de ouders. Koningin Victoria is weer zoover hersteld, dat zij kan uitgaan. Toch is haar vertrek naar Frankrijk nog een paar dagen uitgesteld. juffrouw Wigand." „Mooi meisje zei de dokter na een poosje. „Kent gij haar dan?" „Juffrouw Wigand? Neen, ik bedoel Keetje Wolpersdorf." „Ja zeer mooi." „Jammer „Wat?" „Dat zij niets bezit, natuurlijk." „Die trouwt ook zonder geld." „Een dwaas, die dat doet.'" zei Olbrich schouderophalend. „Het is zoo akelig dat de jongelui tegen woordig zoo verzot zijn op geld. Er zijn geen idealisten meer onder ulieden. Dan was mijn man toch heel anders ik bezat ook niets." „Mijnheer uw echtgenoot kon zich die weelde veroorloven, en dan zonder juf frouw Wolpersdorf te willen beleedigen met uwe Junogestalte is zij toch niet te vergelijken." „En zou dat alleen de reden zijn waarom Karei mij getrouwd heeft? Bovendien hangt dit geheel van den smaak af", zei zij kalm. Zij was bijna even onverschillig voor compli mentjes over hare schoonheid, als voor die schoonheid zelf en eigenlijk voor alles, niet tegenstaande hare sprekende oogen en haren geeatigen glimlach, waardoor men haar altijd voor scherpzinnig hield. „Waarop is die jonge dame eigenlijk zoo trotsch?" vroeg dokter Olbrick na oen poos. „Ach dat is zij volstrekt niet. Ik wist Te Londen heeft een politiebeambte terechtgestaan, die sedert 12 jaar belast was met het toezicht op de zakkenrollers, die zich den onderaard schen spoorweg tot arbeidsveld kiezen. Uit de verklaring van een bestolen dame was gebleken, dat de man een handlanger der zakkenrollers was, hetgeen bevestigd werd door bij dezen gevonden brieven. Maandag weer twee spoorwegongelukken in Duitschiand. In het geheel werden twee machinisten en een Btoker gekwetst. Volgens de laatste volkstelling in Duitsch iand (einde 1895) waren daar 486.190 buiten landers gevestigd of 9.3 per mille der bevol king, tegen 5 in 1871. In de laatste 10 jaren zijn er 113.400 bijgekomen. De kleine helft, 222 952, zijn Oostenrijkers of Hongaren, dan volgen 50.743 Nederlanders (13.700 meer dan in 1890), 44.875 Zwitsers enz. Aan de Duitsche technische hooge scholen worden de laatste maanden allerlei maatregelen genomen tegen vreemdelingen. Zoo is te Darmstadt de toegang gesloten voor alle vreemdelingen, die geen voldoende middelen van bestaan kunnen aantoonen. -• Uit Bayreuth wordt gemeld, dat in 1899 opgevoerd zullen worden ParsifalDer Ring der Nibelungen en Die Meister sing er. De paus heeft een familieraad gehouden met alle leden der familie Pecci. Bij die gele. genheid heeft hij zijn testament medegedeeld, Waarschijnlijk heeft men het graf ontdekt van den oudsten Egyptischen Koning, van wien de geschiedenis gewaagt, koning Menes. Op een ivoren plaat, afkomstig van een graf, heeft de Duitsche Egyptoloog dr Burchard een ruwe teekening ontdekt, een offering voorstellend met hieroglyphen er op, waaronder een tee ken dat Men beduidt. Dit houdt dr Burchard voor den naam van den koning, die naar men aan- ueemt in 3200 v. C. over Egypte beerschte. Do wonderstad Chicago, In 1803 werd op de plaats, waar thans Chicago zich bevindt, een blokhuis tegen de Indianen gesticht, in 1837 kreeg Chicago stads rechten, in 1847 werd de eerste spoorlijn ge legd en nu bezit de stad een lengte langs den oever van het Michigan-meer van 42 kilome ter, dat is van Zwolle tot Gorssel voor Zutfen, en een breedte van elf kilometer, d. i. onge veer van Zwolle naar Hasselt. Chicago is een mooie stad. Rondom strekken zich prachtige parken uit met mooie boulevards. De stad dankt die snélle ontwikkeling aan zijn gunstige ligging. Het Michigan-meer en de daarmede, in verbinding staande merenhet Erie-meer en het Bovenmeer worden bevaren door een vloot, die even groot is als de Duit sche handelsvloot, en die naar alle zijden heenrijst tot de haven van New-York toe. Zee schepen, met niet te grooten diepgang, varen tot voor de stad. De groote immigratie van Duitschers kwam vooral de uitbreiding van Chicago ten goede, waarbij dan nog de volks verhuizing uit de Oostelijke Staten naar het Westen kwam. Dat de noodïge voorzorgmaat regelen, waarvoor bij ons door bouwverordenin gen gewaakt wordt, bij 200'n verbazend snelle uitbreiding niet altijd precies konden nageleefd worden, licht voor de hand. Zoo werd en wordt bijv. de rioleering vaak belemmerd door de reeds eenmaal geplaatste huizen. Op echt Amerikaan- sche wijze worden die huizen dan twee of drie meter in de hoogte gebracht, anderen weer ver plaatst, en zoo zijn in de laatste drie jaren door speciaal daartoe opgerichte maatschappen meer dan 10.000 huizen gelicht. Van krasse maat regelen laat men zich niet afschrikken. Zoo is indertijd een wijk, waar zich het uitschot van de maatschappij had genesteld, door de stads- regeering afgebrand en beter opgebouwd. De stad telt thans bijna 1.4 millioen inwo ners, waarvan 161.000 Duitschers, 70.000 Ieren, 30.000 Engelschen, 9000 Schotten, 24.000 Cana- deezen, 43.000 Zweden, 21.000 Noren, 7000 Denen, 34.000 Polen, 25.000 Bohemers, 7000 Russen, 6000 Oostenrijkers, 5400 Nederlanders, 5000 Italianen, 14.000 negers, enz.een alle gaartje, zooala men alleen in Amerika kan vinden. (Zie. Ct.) Verkoopingen enz. Woensdag namiddag werd van gemeen tewege te Koewacht aanbesteed bet bouwen van een huis van bewaring en een brandspuit- niet dat gij haar reeds kendet". „Nu, officieel ken ik haar ook niet, maar in de kliniek heeft zij mij een paar maal binnen gelaten, en dan beeft mijnbeer nw echtgenoot haar eens bij een operatie ge haald. De directrice kon niet goed weg met een patient en er ontbraken nog een paar handen het was een nare geschiedenis, schedelopening, en wij rieden af om er zoo'n jong meisje bij te halen, maar uw echtgenoot beweerde dat zij er wel tegen kon. En dat bleek waar te zijn. Ik heb haar bewonderd. Bij die gelegenheid werden wij assistenten ook voorgesteld". „Maar als gij in het geheel nitt met haar gesproken hebt, hoe weet ge dan dat zij trotsch is". „Ik vind dat iemand moeilijk meer trots met zijn gelaat kan uitdrukken dan zij doet". „Hm. Ik weet het niet; tegenover mij doet zij dat natuurlijk niet. Er blijft echter een jong meisje tegenwoordig niet veel anders over, zoo ijdel en ingebeeld als de meeste jonge heeren zijn. Wat voor gezichten denkt gij wel dat gij en uws gelijken zet, dokter Gij ziet er precies uit als een garde-luitenant uit de Fliegende Bidt ter". Als gij mijne ervaringen hadt, mevrouw!" „Ach wat! Ervaringen, wanneer gij een paar briefjes krijgt van modemaakstertjes of variété-actricetjes, verbeeldt gij u dadelijk dat gij voor elke vrouw onwederstaanbaar zijt." huisje. Van de zes inschrijvers was de laagste de heer J. van Mossel velde aldaar voorf 551.63. Hem is het werk gegund. 's Gravenhage. De Tweede kame'' heeft tegen Woensdag elf uur aan de orde ge steld de spoorwegovereenkomsten met België (overneming der lijnen van de Grand central Beige.) Bij de Kamer is ingekomen eene regeling tot toelating als schipper op koopvaardijschepen en het in dienst hebben van stuurlieden en machinisten. Tot rapporteurs over de marine-begrooting zijn benoemd de heeren Goekoop, Lieftincfc, Schepel, Verheijen en Van Dedem. De minister van justitie heeft aan de mare. chaussees A. Adam en J. Van der Waal te Yzendijke zijne bijzondere tevredenheid te kennen gegeven wegens hun onverschrokken en beleidvol gedrag bij de in den avond van 8 Februari onder Biervliet, met hevig ver zet gepaard gaande, arrestatie van den berttch- ten en gevreesden inbreker Leo Miloen. Hiervan geschiedt eervolle vermelding in het Politieblad. Londen. Naar Daily News uit Kaapstad verneemt, zal Rhodes de leiding der progres- sistische partij aanvaarden, om te strijden tegen de Afrikaander-Bond en tegen de continentale kliek te Pretoria. Yokohama. De Russische gezant diende bij de koning van Korea zijn beklag in over de onheusche bejegening, den Russischen agent Alexief aangedaan. De koning raadpleegde den Engelschen en den Amerikaanschen gezant. Bombay. De opgewondenheid is gedeel telijk bedaardtoch is de toestand ernstig. De stad is in handen van militairen; twee soldaten zijn gedood. Het gepeupel trachtte te vergeefs het hospitaal in brand te steken. V'erkoopingen ea Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 11 Mrt. Jtrseke, Hnis, De Vos. 11 Westkapelle, Land. Havers. li Amemuiden, Kompost, Gemeenfeb, 12 V rouwepolder,Houtwaren, De Vos. 12 Serooskerke, Houtwaren, De Vos. 35 P Zierikzep, Koffiehuis, Franse. 16 Middelburg, Inboedel, Havers en Wisboom Verstegen. 17 p Middelburg, Huizen, Tak. 17 P Vlissingeu, Panden, Leenbank. 18 P Meliskerke, Houtwaren, De Vos. 18 Domburg, Houtwaren, De Vos. 18 P Veere, Veere, Huis enz Tak. 19 P Houtwaren, De Vos., 19 P Gapinge, Houtwaren, De Vos. ii Middelburg, Inboedel, Verhuist, 24 P Middelburg, Huizen, Verhulst. 80 Middelburg, Meubels, •Rosier. Middelburg, Huis, Verhuist. 20 April Oostkapelle, Inspan, Tak. 25 Grüpskerke, Inspan, Loeff. 26 P Koudekerke, Inspan, Loéff. 27 P Arnerauideu, Inspan, Tak. 29 O. W. Soub., Inspan, Tak Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Zondag 13 en Maandag 14 Mrt. Voorstelling Tooverij en Electr. Schuttershof 8 u. Maandag ook 41/» u. Maandag 14 Mrt. Vergad. Tram-Mij Bres- kensMaldegheni. Nieuwe Doelen 1 u. Maandag 14 Mrt. Repetitie Zangv. Tot Oef. en Uitap Concert- en ge hoorzaal. 7'/* u. Woensd. 16 Mrt. ConcertBell-Ringers. Con cert- en gehoorzaal 8 U. Maandag 21 Mrt. Voordracht Natuurkundig gezelschap. B. A. van Ke tel. Gebouw 1 l/s n. Dinsdag 29 Mrt. Voorstelling Kon. Veree- nigiag Het Ned. Tooncel. Schouwburg V/s n. Elfriede Hossberg zei zoo dikwijls iets doms, dat dokter Olbrich deze laatste woorden daar ook maar toe rekende ea opstaande zei„Ik zou u brieven kunnen laten zien, die niet van variété-actricetjes zijn." „Alsjeblieft niet „Jammer dat mijnheer uw echtgenoot er nog niet is." »Ja> gil wildet hem spreken en verveelt u zeker met mij", zei zij zonder eenige ge raaktheid. „Maar mevrouwHet is altijd heerljjk als de dames ons een beetje zwart maken»" „Waarover hadden wij het eigenlijk?" „Over de beschermengel van dezen huize de secretaresse van uw man, uw steun en gezelschapsdame, de opvoedster uwer kin deren in één woord juffrouw Wolpersdorf. Misschien is haar overgrootvader wel van adel geweest von Wolpersdorf, dat klinkt heel natuurlijk." „Ik weet er niets van." „Of was haar vader wellicht professor en heeft zij zich door de eene of andere groote daad onderscheiden? Een van uw goudvis- schen wordt al benauwd, hij heeft bepaald te veel gegeten gij moet hem acht dagen laten honger lijden of zingt zij tot de hooge fisf want wie dat voorrecht heeft, voelt zich, geloof ik, ook altijd meer dan andere menschen." „Ziet ge wel dat gij veel ever haar denkt. Maar hoe zou ik dat weten Vraag1

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2