VERMIST: Advertentiën. JOHAMS ABBARAMfAM CAüTEEL Oproeping Erfgenamen. ljerste H otterdamsche F. E. MEES iTKWESTERBSES. MiddeHrargsche certificaten van aanmelding der vreemdelingen van fis. 185 tot 5 francs te verhoogen. Dit voorstel is naar een commissie verwezen. De einduitslag der Londensche verkiezin gen is d8t de graafschapsraad zal bestaan uit 71 progressisten en 47 gematigden. Het gewicht van de Parijsche duels is door een nieuw tweegevecht geheel op den achtergrond gedrongen. De bekende Italiaan- sche staatsman Cavalotti is Zondag in een duel De oorzaak van het tweegevecht was een artikel in de te Venetië verschijnende Gazette, welks directeur, het kamerlid Macolo, door Cavalotti werd uitgedaagd. Men vocht op den sabel en reeds bij den eersten uitval werd Cavallotti aan de keel getroffen, met het ge volg dat hij na 10 minuten overleed. Het lijk werd naar Villino vervoerd, waar heen tal van vrienden en kamerleden stroomden. Cavalotti was behalve in de politieke wereld ook in de letterkunde zeer gunstig bekend, Uit Boekarest komt de nagalm van een an der duel met doodelijken afloop. Filipesco,de man, die Lahovary den directeur van de Indê- pendance Roumaine in een duel doodde, is tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. Over den toestand in het Oosten zijn twee berichten ontvangen, welke beide met het grootste voorbehoud moeten worden aanvaard. In de eerste plaats zouden de onderkoning en gouverneur van Nanking, Lianghu en Hunan het gezag des keizers verwerpen, met name dat over het Yanse-dal, en van uit Nanking de Centrale en Westelijke provinciën zelfstan dig willen besturen. Deze daad zou het gevolg zyn van het afstaan van de Likin ten behoeve van de Chineesche leening. Als het bericht waar blijkt, dan zal het gebeurde grooten invloed op de gebeurtenissen in het Oosten hebben. Een tweede min of meer verdacht bericht houdt in dat Japan bij de Russische regeering heeft geprotesteerd tegen de bezetting van Port Arthur, en daarover een spoedige en dui delijke verklaring hebben zou verlangd. Ook wordt gemeld, dat de Chineezen het garnizoen van Port Arthur op 14.000 man hebben gebracht. Later zijn echter uit Peking telegrammen ontvangen, welke zeker niet van belang ont bloot zyn en wijzen op nieuwe verwikkelingen. Rusland blijft zich verzetten tegen de Britsch Duitsche leening. De Russische zaakgelastigde heeft Donderdag een formeel protest tegen deze leening ingediend en tevens een verzoek om compensatie voor Rusland. Vrydag diende de Fransche gezant een der gelijke klacht in met een overeenstemmend verzoek om compensatie in het Zuiden. Denzelfden dag vroeg de Japansche gezant om een geteekende oflicieele verzekering, dat de oorlogsschatting in Mei betaald zal worden. Daartegenover heeft de Chineesche regeering aan haar gezant te Petersburg de opdracht gegeven bij Rusland aan te dringen op ont ruiming van Port Arthur. Rusland heeft het nemen van een beslissing in deze uitgesteld, voorgevende dat de tegenwoordigheid der Russische oorlogschepen voor Port Arthur aan de belangen van China ten goede komt en gunstig is voor den vrede in het Oosten. Men vertelt te Belgrado dat de regeering een entente met het Grieksche kabinet zoekt, betreffende de wederzydsche belangen in Mace donië, en zulks met het oog op Boelgarije's plannen. Erg waarschijnlijk klinkt dit niet. De zaak-Esterhazy. 't Is niet eene flauwe navolging van de Temps, die het hoofdje Affaire-Dreg fuss weg liet den dag nadat Méline had verklaard dat het nu uit moest zijn. Maar 't is om de werkelijke overweging, dat de gebeurtenissen der jongste 48 uur meer op Esterhazy dan Dreyfuss be trekking hebben, dat wij ditmaal een ander opschrift kiezen. Want de zaak Esterhazy komt weer op den voorgrond. Wie is Esterhazy Het geslachtsregister der Hongaarsche familie van dezen man, klimt verderop. De Esterhazy's (d. w. z. afstammelingen uit het Huis van Ester) zijn bekend sinds 1340 en de familie beweert haar afstamming tot 960 te kunnen bewijzen, een bijzonderheid welke zeker belang zal inboe- immers als de andere, en waarom zoudt gij huilen over een huis en een paar notenboomen? Zyn verlangen nam echter met den dag toe en eer hij het zelf wist was hy al op weg naar zijn dorp. Wat hij gevoelde toen eindelijk den toren boven de bosscben zag uitkijken en zijn geliefde bergen en weiden net zoo terugvond, als hy ze verlaten had, dat heeft hy nooit onder woorden kunnen brengen. Hoe moede hij ook was, snelde hij, ondanks de middagzon, naar zyn oude huisje. Daarvoor stonden nog wel de boomen, net als twintig jaar geleden, en de steenen brug met het beeld er op, was nog onveranderd en het was ook het oude huis en toch was het het niet! Het was nieuw opgeschilderd en men had er een logement van gemaakter hing een gouden ster aan een staaf, die blonk en lachte iedereen toe, niet hem alleen en toch hem ook, en die scheen te zeggen „Kom binten, rust nit, Slaap ouder usijo dak, Ket mjjn brood, drink mijn wijn Maar betaal er ook voor." {Wordt vervolgd.) zemen aan een onzer abonnés, die zoo vrien delijk was ons Zaterdag eenige bijzonderheden toe te zenden, welke bewezen dat de Ester hazy's reeds in de vorige eeuw bekend waren. Maar de Fransche Esterhazy's, eigenlijk Wal- zin-Esterhazy's, zijn bastaards en dat vry wel uit de vrouwelijke lijn, eerst door Napoleon in den adelstand verheven. Wat de beruchte Esterhazy betreft, deze heeft een zeer avontuurlijk leven achter zich. Waar hij geboren werd en welke nationaliteit de zijne is, bleef tot dusver onopgehelderd. Men weet alleen dat hij zijn loopbaan aanving in het Pruisische leger, dat hij aan die zijde streed in den slag bij Sadowa, dat hij daarna deel uitmaakte van het Pauselijke leger, vervolgens dienst nam in het Fransche vreemdelingen legioen, en bij de desorganisatie van het Fran sche leger in 1870, als officier in dat leger werd opgenomen. Sinds dien is hij cosmopoliet gebleven, en beschermd door een beroemden naam, een gra felijken titel en een rang in het Fransche leger, zoowat overal in het buitenland verbleven. Het is dus geen wonder dat de beruchte brieven van Madame Boulancy een toon verraden, welke getuigt van een groote verachting voor Frank rijk, bet Fransche leger en de Fransche generaals. Het is evenmin wonder, dat de hoogleeraar Havet bij zyn bekend onderzoek van de taal van het bordereau dit aan Esterhazy toeschreef, op grond dat do taal een Duitsche en niet een Fran sche herkomst verried, een bijzonderheid welke van te meer waarde was, omdat genoemde hoogleeraar hier een conclusie uit het bordereau trok, geheel onafhankelijk van de vraag in hoever de reproducties van dat stuk voldoende maatstaf zyn, ter beoordeeling van de vraag wiens handschrift het is. Ondertusschen maakt Le Siècle weer eenige der beruchte brieven van majoor Esterhazy aan mevrouw De Boulancy openbaar, waarin Frank rijk en zijn leger weêr op het gruwelijkst worden gesmaad. Het blad vraagt den mi nister van oorlog waarom tegen dit zonderlinge leger-lid geen vervolging wordt ingesteld en i: „Is het waar, dat gij niet durft, omdat hij u in zijne macht heeft en de stukken bezit, die alles kunnen aan het licht brengen Ondertusschen bevat de Brusselsche Réforme Nieuwe beschuldigingen, betreffende het door Esterhazy gepleegd verraad. Wij zullen deze niet in alle byzonderheden overnemen, daar het onmogeiyk is de waarheid te controleerenWij vermelden daarom alleen dat de schrijver van iemand die goed op de hoogte heet, vernam, dat Esterhazy werkelijk de agent van Schwartzkoppen was. Onaanne melijk is dit niet. Von Biilow beeft ten aan zien van Dreyfuss de meest stellige en on dubbelzinnige verklaringen afgelegd en zich wat Esterhazy betreft bepaald tot de niets zeggende frase, dat hy eerst voor eenige weken zijn bestaan had vernomen. Verder bevestigt de zegsman van de Ré forme dat bet geheime dossier van het departement van oorlog werkeiyk de indertyd door Roche- fort vermelde brieven van Dreyfuss en van keizer Wilhelm aan graaf Munster, den ambas sadeur, bevat, welke stukken natuurlyk valsch zijn. Ook dit is niet onwaarschijnlijk, wijl Rochefort, die gelijk men weet, door den staf officier Pauffin de St Morell was ingelicht, zijn mededeelingen volhield ondanks de tegenspraak der regeering. Bedoelde stukken behooren tot het extra- geheime dossier, indertijd door Sandherr ver zameld en welks bestaan door Henry werd erkend. Generaal Boisdeffre was van de echt heid dezer stukken overtuigd. Verder deelde hy mede dat Schwartzkoppen en Casella, een vriend van Pannizardi, geheel op de hoogte zijn. Alle stukken, die op het verraad betrekking hebben, zijn behoorlijk opgeborgen, zoodat de dood van een der daarbij betrokkenen een latere onthulling niet zal beletten. Bepaald nieuw in deze onthulling is de mededeeling, dat te Courbevoie ontdekt werd, dat eeu gedeelte van het pakket nieuwe patro nen van een soldaat van de compagnie van den toen maligen kapitein Esterhazy verdwenen waren. De luitenant, die dit ontdekte, stelde de kapitein er mede op de hoogte, maar Ester hazy antwoordde kijk den man eens aan, hoe dom en idiootachtig ziet hij er uit, die is te dom om verraad te plegen 5 zoek ergens anders. De geheimzinnige zelfmoord. Terstond na het bekend worden van den zelfmoord, Zaterdag door ons vermeld, werd door de Aurore en andere bladen het vermoe den geopperd, dat de geheimzinnige zelfmoor denaar de beruchte Lemercier Picard was. Het is daarom noodig even te herinneren aan dezen persoon, die voor eenige weken een niet onbeduidende rol in de zaak speelde. In den tijd toen Rodays nog aan het hoofd der Figaro stond, heeft zekere Lemercier-Picard aan eenige personen, aan een redacteur van de Figaroaan een van de Radical en aan een socialistisch afgevaardigde, een stuk te koop aangeboden, dat de schuld van Esterhazy onom- stootelijk vaststelde. Het was geteekend Otto, en door den verkooper, die zich Lemercier- Picard noemde, te Brussel uit een koffertje van Esterhazy gestolen. Lemercier-Picard deed, om zich zeker gewicht te geven, allerlei ver halen over zijn vroegere krijgsbedrijven in Franschen kolonialen dienst, over de diensten door hem als spion in Duitschland bewezen, over zijn veroordeeling en gevangenzetting aldaar, over zijn nasporingen ten aanzien van Esterhazy enz. Maar deze verhalen baatten den man niet. Na eenige samenkomsten kwamen de heeren tot de slotsom dat het stuk valsch was. Berr, de redacteur „van de Figaro, gaf het stuk aan het kamerlid Joseph Reinach, die het originieel aan Ravary gaf en Lemercier-Picard een copie teruggaf. Toen laatstgenoemde be merkte, dat hij van de Dreyfuss-party geen geld kreeg, wendde bij zich tot Rochefort en deelde dezen mede door Reinach belast te zijn met het maken van het valsche stuk. Rochefort liep wel in den valhij geloofde alles wat Lemercier hem mededeelde, en be schuldigde daarop Reinach van het doen maken van valsche stukken. Vandaar het proces van Reinach tegen Rochefort, dat geheel ten voor- deele van Reinach uitviel en Rochefort de 5 dagen gevangenisstraf bezorgde, welke hij onlangs onderging. Onderwijl was gebleken, dat Lemercier-Picard een eerzaam winkelbediende was, die werkelijk in de koloniën had gediend, dat deze voor 18 ja ren was beroofd van zijn militaire papieren welke nu voor een ander het middel waren geweest, om zich voor Lemercier-Picard uit te geven. Een onderzoek naar den bedrieger liep op niets uit, daar de man verdwenen was. Reeds was hij door de latere gebeurtenissen een beetje vergeten, toen de geheimzinnige zelfmoordenaar weer aan hem deed denken. Deze noemde zich Roberty Durrieu, van be roep handelsagent, maar het meisje met wie hij sedert eenige weken leefde, vond het vreemd dat Durrieu nooit over dag uitging, niets van zyn zaken deed kemerken, dikwerf 24 uur afwezig bleef zonder te zeggen waar hy was. Durrieu noemde zich (evenals de gewaande Lemercier- Picard) drager der militaire medaille, en ver toefde, volgens zijn liefje, met Kerstmis te Brussel, dus juist toen Rochefort daar was. In de kamer, waar hij zelfmoord pleegde, vond de politie een brieve waarin hem werd legedeeld, dat hij voor den rechter van instructie moest verschynen en op niets moest antwoorden. „Het geldt uwe toekomst." Boven dien vond men nog het kaartje van een docter L. waarop insgelyks een verzoek om voor den rechter van instructie niets te zeggen en de mede deeling: „De gelden zijn in de Rue Denfert- Rochereau No 27 tot uw beschikking." De justitie werkt ijverig mede om zich zelf en deze geheele zaak in een verdacht licht te stellen. Men hoore slechts wat de Temps verhaalt. Toen het lijk van den zelfmoordenaar ter her kenning naar de Morgue was gebracht, ging een vertegenwoordiger van het blad met den echten Picard, die door eén zekeren Philips van zijn militaire papieren was beroofd, naar de Morgue om het lijk te herkennen. Maar het lijk was niet te zien. De verslaggever ging daarop naar Attbalin, den procureur der republiek, en naar Berth ulus, den rechter van instructie. Hij zeide dat Picard. wellicht het gerechterlijk onderzoek kon bevorderen, door het lyk te herkennen, maar.... de procureur der republiek noemde datonnoo- dig. Wij twijfelen niet meer, zoo heette het. Wij moeten alleen nog maar weten, of de man werkeiyk den naam had, dien hij droeg. Picard kan misschien juist dat punt ophel deren, zeide de journalist. Atthalin gaf dat toe, maar wilde eerst Berthulus raadplegen, over de vraag of daardoor de loopende instructie niet zou worden gehinderd. Berthulus kwam later, en zeide: „AlsPhilips u voor 18 jaar uwe papieren heeft ontstolen, dan zult ge hem nu toch wel niet meer her kennen." Picard betoogde daarop dat de leeftijd pre cies uitkwam. Philips was 25 toen hij Picard bestal, dat was 18 jaar geleden en de doode was zoo wat 43 jaren, dat klopte. Ten slotte werd Picard weggezonden. Als men hem noodig had, zou men hem wel roepen 1 Zondag heeft Berthulus Berr echter ontboden. Deze is voor zijn samenkomst met den rechter van instructie door iemand van de Temps geïn terviewd; hij bevestigde dat het signalement van den zelfmoordenaar volkomen van toepas sing was op den zich noemenden Lemercier- Picard. Deze was, evenals de doode, scheel. De Echo de Paris heeft een onderzoek inge steld aan het adres Rue Denfert-Rochereau No. 27 en vond daar den kanunnik Outhenin- Chalandre. Deze deelde mede dat hij den 21en Februari bezoek had ontvangen van een scheel ziend man, die zich Martin noemde en hem kwam waarschuwen, dat als Zola werd veroordeeld, de anarchisten het paleis van den aartsbisschop in de lucht zouden doen vliegen. Later kreeg de kanunnik een brief van Martin, die zijn steun inriep, om weer in de maatschappy terug te keeren, wijl hij verlangde zich uit alle vieze zaken terug te trekken. Sommige bladen hadden gemeld, dat het briefje geteekend was H. R. Rochefort heeft daarop uit Monte Carlo aan de Temps geseind, dat hij in geen geval achter die initialen ver borgen was. Voegen wy hierbij, dat de Aurore dezelfde vraag stelt, welke Zaterdag bij ons opkwam „Zelfmoord of misdaad." Graanmarkten enz. Axel, 5 Maart. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe a nieuwe tarwel 9.70 a 9.90; rogge ja nieuwe rogge 6.50 a ƒ6.70; jarige wintergerBtj a nieuwe wintergerst 8.75 a 9.jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 7.60 a 8.haver f 6.a 6.25paardenboonen 7.a 7.10groene erwten 6.60 a 6.70kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) a a Boter 1.10. Eieren ƒ3.- Rotterdam,7Maart Ter graanmarkt vanJ heden waren de aanvoeren redelijk. Winter gerst was 30 en zomer dito 15 cent lager, overigens onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe 6.60 a 8.40; rogge ƒ4.25 a 5.10; canada 6.10 a f 6.50wintergerst 3.75 a 4.80zomer gerst ƒ4.20 a 5.chevaliergerst f 5 a f 6.20; haver 2.40 a 3.30paardeboonen f 5.35 a f 5.70bruineboonen f 5.50 a f 7.25witte- boonen f 6.50 a f 8.75; erwten ƒ5.90 8 6.50. Amsterdam, 7 Maart. Lijnolie f 17. Raapolie 28 a contant. Gent, 4 Maart. Vlas en Snuit. De aanvoer van inlandsch was grooter dan vorige week, ook bestond er meer vraag tot vastere prijzen. Russisch, ondanks de bestaande lage prijzen, voortdurend stil. Garens van vlas steeds met weinig handel, snuitgarens eveneens minder begeerd; prijzen flauwer. Linnen gedrukt. Hetzelfde blad geeft een verklaring voor de onverwachtte verandering in de houding van Henry, die eerst een duel afwees en 12 uur later bereid was te vechten. Dit zou zyn oorzaak daarin vinden, dat overste Picquart na de weigering van het duel besloten had een aanklacht wegens beleediging in te dienen, in welk geval opnieuw een soort Zola- proces voor de assises zou zijn gevoerd, het geen men tot eiken prijs wilde voorkomen. Men bevestigt dat Picquart een uitdaging van Esterhazy heeft afgewezen, wyl deze zyn grieven aan het oordeel van den rechter heeft onder worpen. Voor eenige dagen maakten wij melding van het scherpe oordeel, door den Russischen senator Zakrewski, president van het Hof van Casatie te St. Petersburg, over de behandeling der Dreyfuss- en Zola-zaken geveld. Deze ii sedert nog eens op de kwestie teruggekomen en schreef nu: Het rechtskundig gevolg van het Zola-proces is geweest, dat zonneklaar is bewezen hoe kapitein Dreyfuss destijds gevonnisd is op een wyze, geheel in strijd met de eerste vormen, de allernoodigste waarborgen, yan een regel matig rechtsgeding, burgerlijk dan of militair. Een dergelijk proces had nergens wettelijke bevestiging mogen cn kunnen erlangen ineen land, dat er aanspraak op maakt tot het groote gezin der beschaafde volken te behooren Vertrokken en aangekomen scliepen. Vllssingen, 7 Maftvt. Het Eng ss. Rhone van Antwerpen naar Londen, dat op de hoogte van Bath in aanvaring kwam met het Eng. ss. Realm, van Antwerpen naar den Donan, en daardoor vrij belangrijke schade bekwam, is alhier in het dok gekomen om te repareeren. Pr ij zen van coupons en losbare Obligation. Amsterdam 5 Maart 7 Maart. 20.97# H 20.95 20.97# 11.68 11.53 met affidavit. 11.98 m 11.0S - 47.40 47 40 47.40 47.40 58.55 j, 58.55 l 23 1.89# 1.95 m 1.35 Poolsohe per Z. K t 47.40 47.40 Binnenl. 1.65 m 1.65 Amorik. iu dollars... 9.47 f 2.47 HANDELSBERICHTEN. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Roer» van Per telegraaf Gigteren Heden 6 7 Maart Maart NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. SI/, 1000 876/s 87'-/4 dito Obl8 1000 98S/i6 993/16 dito Cert8 1000 981/s »77/a HONG. dito goudl. 6-100 ITALIË. Ine. 03/81 B Lir. 100-100000 88S/4 885/8 008TENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 858/jg 853/M dito J&n.-Juli... S 1000 863/g 858/g dito dito Goud.. 4 - fOO-lOOO lf2S/4 POLEN. Obl. 8.44 4 ZR. 500 928/4 PORT. O. B. BS/8 met ticket8 1 OD/lO 7 9S/s dito dito 1888/89 met ticket41fr, B00 388/, 28S/8 RUSLAND. Cert. Ing. Be 8. 18B4 5 ZR, 500 731/, dito 80 gec. dito 4 125-635 dito 1889 dito 4 R. 125 981S/M dito 98 Be Em. 4 GR. 18B dito 94 Ce Em. 4 R. 196 10016/M 1003/8 Obl. L, 1867/69 4 4 S0-100 1038/, Cert. v. B. Aïgn. 8 PJl 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 1S5-1000 1048/w - SPANJE. O. B.Per.4 Pc». 1000-34000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-8B000 451/, TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-9500 88 Ceconv. serie D. 4 10-9000 228/8 dito dito C. 90-100 EGYPTE. O. L. 76 4 90-100 1067/g dito gp. dito 1876 Styj, 20-100 BRAZILIË. Obl. Locden 1888.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 59 VENEZUELA 1881 4 100-500 309/1# Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. N.W. en Pac.Pbr. 5 600-1000 Ned. Hand. Mech. A. reocontr5 1000 1398/g lS0S/8 N.-I. Hand. A. 160 841/, Zeeland Annd... 500 dito dito Pr. dito e 500 24# dito Obl. 1886.. 8 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 9000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 1391/, Spoorweg I een tngen NEDERLAND. pC1, Holl. 8poor115 My tot Expl. van 8t. Spw. Aand.. 350 113 Ned. Ctr. Spw. A. 950 85# dito Obligatie. 1000 981/8 N.-I. Spw. Aand. 250-1000 307 N.-B. Boxt. ObL gestemp. 1875/80 100 TALIE. Spoorw. leening 1887/89 Lir. 500-2500 657/g 5513/,. Vict. Em. Sp. O. 8 600 Zuid-Itsl 8p. O. S 500-5000 69# 599/ift OOSTENRIJK. F. O. Spw. Obl. 8 fr. 500 901/, POLEN. W. W. A. Z.R. 100 RUSLAND. Gr. 8p. Maatsch, Obligatie 41/, e 500 961/, dito dito dito 4 - 1135 Balt. 8pw. Aand. 8 35-1250 Kurk Ch. At O. 4 4 100 103# Mosk 8mol. 5 1000 1041/g AMERIK. Crt. P.O. 6 4 1000 - dit. Calif. Org. dit. 6 1000 104# Chic. N.-W. Cert. Aand500-1000 ditolehypt. Cert. 7 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 500-1000 133# Menominie dito 7 600-1000 132# N.-W. Union dito 7 600-1000 1413/, Win. 8t Peter dito 7 600-1000 dito 8. W. OW. 7 500-1000 Illinois C. v. A. 7 500-1000 1043/, dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 92# 8tR. M. ft M. Obl. 7 600-1000 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 1000 Premie-Leeningen. NEDERL. St. Am. af 100 1107/™ Stad Rotterdam8 100 BELGIE. St. Antw. 188791/, r. 100 dito Brussel 1886 %\jm 100 lOlS/i HONG. Staatsl. 1870 100 OOSTENRIJK. 8taatsleeningl851 4 w 950 dito i8606 600 dito 1864a 100 162 Cred. inst. 1858 100 RU8L. Staatsl. 1864 5 100 dito 18666 100 1641/, 1648h 8PANJE. St. Madr. 8 100 S6^ TURKIJE. SpoorwL 8 «00 26 Heden overleed plotseling, in den ouderdom van ruim 64 jaar, tQt onze diepe droef heid, onze geliefde echtgenoot, vader en bchuwdvadcr, de heer EGBERT NIEUWENHUIJS, in leven Administrateur van het Militair Hospitaal alhier. Namens allen Wed. E. NIEUWENHUIJS, geb. Thebwis. L. JOBSE en M. SIX danken voor de vele blijken van belangstelling, bij hun 50-jarig Huwelijksfeest ontvangen. Aagtekerke. Ondergeteekenden betuigen hunnen harte- lyken dank voor de vele bewijzen van deel neming, zoo van hier als van elders ontvangen bij het overlijden van hunne geliefde moeder, behuwd- on grootmoeder, Mej. Wed. P. J. DU PUIJ. De Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oostburg, 7 Maart 1898. De schuldeischers van den op den 24 Ja nuari 1800 tachtig, te Oostburg overleden MATTHEUS JOHANNES ABRAHAM YAN CASTEEL, in leven Secretaris en Ontvanger van verschillende Polders etc. aldaar, worden verzocht hunne Rekeningen in te zenden ten kantore van Mn A. C. A. JACOBSE BOUDE- WIJNSE, Advocaat-Procureur te Middelburg, bij beschikking der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, van 21 Januari jl. be noemd tot Curator in bovenbedoelde onbe heerde nalatenschap, bij opvolging van ntt wijlen den heer LEV1NUS THER1 Mabinus- zoon. De Curator voornoemd: A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. Woensdag gesloten. Wed. DEKKER. Degenen, die meenen recht te hebben op of in de (onbeheerde) nalatenschap van de op 5 Juni 1897 te Hulst overleden COLETA HEIJMAN, weduwe PIETER KRIECKAERT, worden verzocht daarvan kennis te geven aan ondergeteekende te Hulst. Tevens wordt bij deze opgaaf verzocht van hetgeen men te vorderen heeft van of schuldig is aan die nalatenschap. De Curator JOH. ADRIAANSE. Mij van verz. op het leven tegen ongelukken en Invaliditeit. Maatschappelijk Kapitaal éen Miliioen Culden (geheel volteekend). Levensverzekering onder allerlei vormen. Verzekering tegen persoonlijke ongelukken. Reis-verzekeringen over de geheele wereld. Verzekering van werklieden in en buiten het beroep. Zeer vrijgevige voorwaarden. Billijke ta rieven, naar dc laatste statistieken bere kend. Inlichtingen te bekomen bij den Heer G. VAN BOVEN, Agent, Lange Wnlstraat I 172, Vlissingen. van 1808, 1809, 1813, 1818—1869, dus 55 deeltjes. Wie deze terecht brengt, of de noodige aan wijzing daaromtrent kan doen, mag op eene ruime belooning rekenen. Adres: bureau dezer courant,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3