BUITENLAND lei Advertentiën. schijf op beide armen viel. Hij werd ter ver pleging in de Elisabeth stichting opgenomen- Zijn wonden zijn van dien aard, dat men vreest bij beide lichaarosdeelen zal moeten missen. Het surplus der huizen is in Den Haag al zóo groot, dat in een kunsthandel een groote schilderij is tentoongesteld, voorstellende een blok nieuwe huizen, dat te huur wordt aangeboden. Zij stonden reeds een jaar ledig. Te Haarlem zal worden opgericht een raad van arbitrage tot het beslechten van ver schillen tusschen architecten en aannemers. De landbouwer in de Haarlemmermeer, die in de vorige week gevangen genomen werd wegens bedreiging van ambtenaren met moord, is naar bet gesticht Mecrenbcry overgebracht. Donderdagmiddag viel in een onbewaakt oogenblik een kind van een schipper, die met zijn vaartuig in de Oudesehans bij de Ooster- schekade te Amsterdam ligt, over boord. Toen de ouders het kind misten, ging men dreggen en werd hot levenloos opgehaald. Terwijl de moeder zich even nit de kamer had verwijderd, kwam te Utrecht een öjarig meisje te dicht bij de brandende kachel, met het gevolg dat de kleederen van het meisje vlam vatten. Op het hulpgeroep der kleine kwam de moeder van boven geloopen en haar kind in dezen toestand vindende, sloot zij het in hare armen, waardoor zij zelf aan beide armen brandwonden bekwam. Hoewel bet baar gelukte de vlammen te dooven, is het meisje na een paar dagen vreeselijk lijden aan de bekomen brandwonden bezweken, In het Ganzediep bij Kampen is een schip per, toen hij aan boord van zijn aak wilde stappen, uit de roeiboot geraakt en te water gevallen. Ofschoon hij onmiddellijk gered werd, was het leven reeds geweken. Donderdag voormiddag is het dorp Wei- dum bij Leeuwarden door een windhoos vrees lijk geteisterd. Geheele daken werden van de huizen gelicht, vensterramen evenzoo, muren scheurden, schoorsteenen waaiden af, de zwaar ste boomen werden ontworteld of gespleten. Het schoolgebouw en de onderwijzerswoninj zijn deerlijk gehavend, zoowel van buiten als van binnen. Een huis naast de school is geheel onbewoonbaar geworden. Het is eene ware verwoesting. In de dorpen Wirdum en Wijt- gaard en ook in de omstreken heeft de wind hoos mede groote schade aangericht. Verschei dene watermolens zijn voor het oogenblik onbruikbaar geworden. In de afgeloopen maand zijn uit^Neder- land langs het Belgische grensstation naar de verschillende Belgische slachtplaatsen uitgevoerd 4616 stuks rundvee, ter aangegeven waarde van ruim f 420,000. De uitvoer in Februari 1897 bedroeg 307 waggons. Onder de Parijsche zaken, die zeer be nadeeld zijn dooi' de jongste gebeurtenissen behoort in de eerste plaats de boekhandel. Er is de laatste week bijna niets verkocht. Alleen Zola's Paris had niet over debiet te klagen. De beer Chauvine schrijft uit bij Bayonue, het volgende aan de Amst. Cour. „Hier een uitstapje makend, lioor ik dat men het lijk van een wielrijder gevonden heeft in de Pyreneeën, in den omtrek van Pomplona en men meent te moeten gelooven, dat dit niemand anders is dan de doofstomme Neder- iandsche wielrijder Sutherland Rooyaards. Men zegt dat het lijk geheel uitgeschud was en dat er geen enkel papier op hem gevonden is. Ik meld u dit onder alle voorbehoud.''' Te Parijs was zekere Fulgeras, een man van 69 jaar, die het buskruit niet uitgevonden had en aan den drank verslaafd was, door zijne vrienden zoo bang gemaakt voor de gevolgen, dat hij besloot niets hoegenaamd meer te drinken. Hij hield woord. Geen druppel water of eenig ander vocht kwam over zijne lippen, tien dagen langen Donderdag is hij dood in zijne kamer gevonden. In den Hartz woedt nu al een paar dagen een zware sneeuwstorm. De sneeuw ligt me ters hoog, het verkeer hokt en wordt hier en daar met sleden onderhouden. Tusschen Gern- rode en Hasselfelde is het gestremd. Een door de Amerikaansche Regeering uitgezonden expeditie, belast met een onder zoek naar de bevaarbaarheid van straat Hudson, is met een weinig bevredigend rapport terug gekomen. De leider der expeditie, kapitein Wakeham, deelt mede, dat de vaart slechts mogelijk is van half Juli tot begin October. Majoor Gibbons gaat met 7 Europeanen een Trans-Afiikaansche reis maken, ditmaal een van Zuid naar Noord. De expeditie zou in April van Kaapstad vertrekken, en in Octo ber 1899 te Kairo aankomen. Na de vele verbalen over personen, die maanden soms zelfs jaren lang, aan een stuk door slapen, komen de Amerikaansche bladen thans met de mededeeling dat te Rockford (Ohio) een 26-jarig man leeft, die voor 15 jaar na een zenuwziekte het vermogen verloor om te slapen. Ondauks alle inspanning der genees kundige faculteit, kon men den man niet in slaap krijgen, en wat nog merkwaardiger is, zijn gezondheidstoestand lijdt daaronder niet het minst. Jammer dat wij niet naar Ohio kunnen gaan oin te informeeren wat er van aan is. Algemeen Overzicht. Er is wat gewankeld en gewijfeld in dien Franschen Senaat. Men heeft zich en niet ten onrechte den naam verworven de redder der republiek te zijn, en de republikeinsche beginselen het zuiverst te bewaren. En aan deze traditie wilde men zich gaarne houden. Bovendien wan men in allen ernst boos over die onbeschoftheid van Begonen, zoodat er iets gedaan moest worden. Maar aan den anderen kant was de vrees voor den val van het kabinet zoo groot, dat niemand eigenlijk wist wat hij wilde. Kwam de zaak op de tribune, dan was het kabinet verloren. Vandaar de meer handige dan loyale oplossing, dat de zaak geschikt is tusschen de voorzitters van de vier republi keinsche groepen en dien van den ministerraad. Het eind toch is geweest, dat kapitein Bego- uen vanj den generalen staf is verwijderd, en naar het 6e legerkorps wordt gezonden. Generaal Billot heeft zich dus geheel onder worpen. Maar welk een nieuw bewijs van gebrek aan karakter, dat hij na dezen terug tocht ouder de pressie van den Senaat aanblijft. Dit klemt te meer, omdat Trarieux open baarheid heeft gegeven aan den brief, waar Billot weigerde zich met de zaak in te laten en Trarieux den raad gaf excuses te maken, terwijl ook de verwijdering van Begouen een openbaar feit is. Iedereen weet dus, dat de minister gedwon gen is een anderen weg in te slaan. Heteenige gelukkige is, dat de officieren het ten minste ook weten. Wat zal Begonen nu doen? Zal hij nu zijn degen trekken om te zien of Trarieux, gelijk hij beweerde, zich daarvoor verbergt? 'tis best mogelijk, want de Franschen zijn op dat gebied niet toerekenbaar. Men hoort dezer dagen van niets dan van duels. In den regel vinden wij een duel geen vermeldens waardig iets. Doorgaans zijn duels kinderach tige vertooningen, die slechts zelden misdadig werden. Maar ditmaal is er reden wel melding te maken van de duels van Picquart, daar deze een kijkje geven in de eigenaardige op vattingen van eer. „Monsieur" Picquart had overste Henry uit gedaagd, wegens de beruchte woorden „gij liegt", door Henry gebezigd bij de confrontatie over liet blootleggen van het geheime dossier in tegenwoordigheid van Leblois. Henry schijnt in dat duel niet veel lust te hebben gehad. Eerst heette het dat hij als officier geen voldoening schuldig was aan een op „reform" gesteld officier. Maar twee door de Figaro geraadpleegde deskundigen op het gebied van eer uitten een andere meening. Toen kwam de reeds vermelde weigering van Heury, om te duelleeren zoolang de hou ding van Picquart op een ander punt niet was opgehelderd. Op zich zelf was dat een zeer verstandig woord. Laat men do zaken onder zoeken in plaats van een beroep te doen op de redelooze „behendigheid" in het hauteeren van een of ander wapen. Maar onder een nog niet bekenden invloed kwam Henry terug op zijn beslissing. Zijn getuigen moesten toen de getuigen van Picquart weer gaan zoeken. Ondertusschen waren de getuigen van Ester- hazy tusschenbeide gekomen. Dezen schreven aan Esterhazy dat zij aan Henry den voorrang hadden ge-vraagd en na diens mededeeling, dat hij, zoolang het gedrag van Picquart niet was opgehelderd, zijn vrienden niet in de zaak kon mengen,hun mandaat geëindigd beschouwden, en voor later ter beschikking van Esterhazy bleven. Maar nadat Henry Picquart weer wel satis- factionsfcihig had verklaard, gingen zij weder om de prioriteit vragen aan Picquart. Zij vonden dezen echter niet thuis en schre ven hem daarop een brief, waarin zij hem ver zochten zoo spoedig mogelijk zijn getuigen te stellen, daar de zaak geregeld moest worden vóór die met Henry. Maar volgens de laatste berichten heeft het duel Picquart-Henry reeds heden plaats. 't Is te hopen, dat Picquart alles op schrift heeft gesteld, want, het zou jammer zijn, als hij zijn ambtsgeheimen blootstelde aan de kans met hem in het graf te gaan. In een opzicht heeft men tenminste in Frank rijk gelijk, en wel daarin dat men de viering van de Februari-omwenteling maar heeft nage laten. 't Zou zelfs al hadde er de opge wektheid voor bestaan wat al te dwaas zijn geweest, nu te gewagen van de vöor 50 jaar verworven republikeinsche vrijheden. Dan is Italië er nog beter aan toe, dat vöor vijftig jaar wel geen republiek, maar toch een constitutioneele monarchie werd, tenminste wat Sardinië aangaat. Het feest is zonder groote opgewondenheid, maar toch met zekere plech tigheid gevierd. Aanleiding om niet in overdrijving te ver vallen, bestond zeker, nu de toestand der be volking in vele deelen des lands nog veel te wenschen laat, en met name van Sicilië be richten komen over het groote gebrek dat daar heerscht, Yan de viering is nog niet veel meer bekend, dan dat de Kamers een feestelijke bijeenkomst op het kapitool hielden, waar koning Humbert het woord heeft gevoerd. Z. M. zeide daarbij o. a. het volgende „Wij gelooven dat het weder opstaan van Italië ons geleid heeft naar Rome; en dat ge loof zal verder ons leiden naar onze hoogste bestemming. Mijne wenschen gaan uit tot God die de eenheid van Italië en zijne grootheid gewild heeft, die Italië Romeinsch, en Rome Italiaansch gemaakt heeft. Het eerste, dat Italië Romeinsch werd, was te danken aan machtsontwikkeling; in het tweede ligt de uitdrukking van het recht. Het Italiaansche Rome is onschendbaar. Evenwel, deze herin neringen vervullen ons niet met gedachten aan overheersching en aan overwinningen. Want het moderne recht heeft aan elke natie hare grenzen gesteld. Wij moeten ons wijden aan een werkzaam leven en aan de opvoeding van den geest." In Hongarije heeft de Kossuth-partij besloten de Italiaansche kamer met bet feest geluk te wenschen. Kossuth had gewild dat ook de Hon- gaarsche kamer een officieel blijk van belang stelling zou geven, maar de regeering had daar tegen bezwaar. Het is geen gewoonte dat de eene kamer de andere gelukwenscht met na tionale gedenkdagen, zoo betoogde bij. Wel, zoo verklaarde hij, deelt hij de sympa thie van Kossuth voor Italië, maar dit mag niet doen besluiten het voorstel aan te nemen. De kamer legde zich daarbij neder en be sloot de zaak niet te behandelen. Beknopte Mededeelingen. De Belgische minister van arbeid zal een onderzoek doen instellen naar de huisnijverheid. De advocaat Jules Auffray, voor wien het bekende briefje van Du Paty de Clam be stemd was, schrijft in de Temps dat hij niet betrokken is in de openbaarmaking ervan. Verder schrijft hij dat de door de bladen medegedeelde tekst niet volkomen juist is. De Radical zegt dat het briefje aldus luidde ,U hebt majoor Pauffin de Saint-Morell mee gedeeld, dat u deu officieven in civiel, die geen kaarten konden krijgen, de toegang tot de zit tingen van het hof zou kunnen vergemakke lijken. Wanneer kan ik u spreken De zaak heeft haast, want. het is beslist noodzakelijk, dat Maandag het openbaar ministerie en de ge zworenen wat gesteund worden." Of de inhoud van het briefje nu precies juist is, doet er minder toe. Hoofdzaak is, dat de generale staf ook op deze wijze heeft getracht de jury te intimideeren. De Temps bevat verder een erg geheim zinnig verhaal. Men heeft te Parijs het lijk gevonden van zekeren Dutrieu, hangende aan een espagnolette van zijn venster (moord of mis daad Een huiszoeking bracht o. a. een brief aan het licht, geteekend met enkele initialen, waarin werd gesproken over zijn verschijnen voor een der rechters van instructie in de za ken, welke uit deDreyfuss-kwestie voortvloeien. Verder vond men een visitekaartje, waarop de aanbeveling niet op de vragen van den rechter van instructie te antwoorden. Dutrieu vertoefde in Dec. '97 te Brussel, waar hij een onderhoud had met een Parijsch journalist. Den 2en Maart was de man aan het Dept. van oorlog geweest. Bedoeld kaartje was van den dokter L maar deze ontkent beslist iets van de zaak te weten. Men heeft misbruik van zijn visitekaartje ge maakt. Wel toevallig dat hier evenals in de beruchte onthulling van generaal Pellieux, een visitekaartje een rol speelt. De Engelsche regeering schijnt den eeni- gen zetel, welke door haar aanhangers werd veroverd, te zullen verliezen. Er is te York hertelling gevraagd, en deze had tot uitslag dat aan beide candidaten een gelijk aantal stemmen werd toegekend. Thans zal de rechterlijke macht hebben te beslissen. In dat opzicht is de zaak in Enge land beter geregeld dan in de meeste staten van het vasteland, waar een politiek lichaam geroepen wordt te beslissen. Maar de Engelschen hebben „allewel wat raars." De hertelling der uitgebrachte stemmen kan niet plaats hebben dan op kosten der aanvragers, en die kosten bedragen heel wat. Maar wat nog zonderlinger is: aan het zittingnemen in het Lagerhuis gaat geen onderzoek der geloofsbrieven vooraf. Elk lid moet voor zich zelf weten of hij gekozen is of niet. Maar wie zich vergist in de wet tigheid van zijn mandaat en deel neemt aan de werkzaamheden zonder daartoe bevoegd te zijn, wordt voor elke overtreding met een zeer hooge boete gestraft. Mocht het gerechtshof nu uitmaken, dat lord Charles Beresford, die reeds zitting nam en het woord voerde, niet wettig is gekozen, dan heeft hij een zware boete te betalen. De Loudensche avondbladen van Vrijdag bevatten den uitslag van de verkiezing van 106 zetels in den graafschapsraad, zoodat er nog 12 uitslagen ontbraken. Maar zonder deze hebben de progressisten reeds de meerderheid, daar zij 66 zetels bezetten tegen de gematig den 40. De progessistisehe meerderheid zal dus ongeveer 25 a 30 bedragen. Hoewel het kiezerscorps niet hetzelfde is als voor het Lagerhuis, heeft deze uitslag toch be zorgdheid in regeeringskringen gewekt. Londen toch heeft in 1895 bijna uitsluitend conservatieve en liberale unionisten gekozen. Bij de voortgezette behandeling der vloot- plannen in de Rijksdagcommïssie verklaarde de regeeriug, dat de vraag hoe de kosten ge dekt zouden worden, later kon worden behan deld. Men kon van de reeds ingediende voor stellen moties maken. Een der afgevaardigden stelde voor den Rijks kanselier te verzoeken een belasting op de vermogens boven de 300.000 M. voor te be reiden of een beffing van den uitvoerhandel, als direct belanghebbende. In staatkundige kringen te Weenen ge looft men dat, als de Rijksraad opnieuw on willig blijkt den wetgevenden arbeid voort te zetten, de Grondwet zal worden herzien, (Bui ten den Rijksraad om De samenstelling van den Rijksraad zou worden opgedragen aan de Landdagen. AUeen de vijfde curie, die van het algemeen stemrecht, zou het haar toegekende aantal zetels door directe verkiezingen blijven bezetten. Van daag worden de nieuwe taalveror deningen voor Bohemen verwacht. 'tZal er wel op uitloopen, dat beide partijen er even ontevreden over zullen zijn. De Mogendheden zijn weer eens eenstem mig en wel op het punt, dat de Kretasche en de Thessalische kwesties niets met elkander te maken hebben. De ontruiming van Thes- salië moet dus plaats hebben, onverschillig of de Kretasche kwestie is opgelost. Curzon heeft dien aangaande Vrijdag in het Lagerhuis het volgende medegedeeld „De mogendheden hopen, dat Turkije Tlies- salië zal ontruimen binnen het daarvoor vast gestelde tijdsverloop. Daartoe zal op de Turk- sche regeering elke mogelijke druk worden post van gouverneur van Kreta is niet inge trokken. Ik weet niet of de opgeworpen be zwaren reeds uit den weg zijn geruimd, maar hoewel de vraag der benoeming van een gou verneur van Kreta van belang is, is de kwes tie der ontruiming van Thessalië van grooter gewicht. „Wij zullen trachten eerst Thessalië te doen ontruimen en ons daarna bezig houden met de bevrediging van Kreta. Er dreigt een nieuw conflict tusschen Frankrijk en Siam, en wel over een onzijdig ebied Battambang, dat door Siam bezet zou zijn. Op Kreta staan voor den Europeeschen krijgsraad twee Turken terecht, die van moord zijn beschuldigd. De Turken ontkennen de rechtsmacht der mogendheden. Vrijdag 4 Maart, Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaanse!» fr. 22'/,. Parys. Tarwe kalm; loop. md, fr. 28.50. Pesth. Tarwe flauw. Vrijdag 11.96 fl. Don derdag 12.09 fl. B e r 1 y n. De berichten uit het buitenland luidden niet willig en het was hier dan ook bijzonder stil in dc zaken. De tarwe-en rogge- prijzen waren intusschen voor nabijzijnde ter mijnen aanvankelijk tamelijk vast, maar op verren termijn veroorzaakte het overwegend aanbod eene flauwe stemming. New-York dis. 106'/8vorigeu dag 107 Chicago 1033/4; 105'/, BEKENDMAKINGEN. Koepokinenting en herinenting. Burgemeester en wethouders van Middelburg, maken bekend dat de „Vereeniging ter bevordering van animale koepokinenting te Middelburg", aan vangende den 10 Maart 1898, in hare koepok inrichting in de Eigenhaardstraat wijk P no. 139u, tot wederopzeggings, gelegenheid verschaft tot inenting en herinenting van koe pokstof direct van kalf op arm ELKEN DONDERDAG tusschen 3 en half4 uur gratis voor hen, die dan sedert ééne maand donateur of lid der vereeniging zijn, met hunne gezinnen en tegen betaling van f 1 per persoon voor ieder ander; op diezelfde dagen tusschen half 4 en 4 uur gratis voor ieder. Wenschelijk wordt het geacht, dat belang hebbenden bij de inenting hunne trouwboekjes vertoonen, ten einde vergissingen in denamen bij het afgeven van de vaccine-bewijzen te voorkomen. Middelburg, den 4 Maart 1898. Burgemeester en wethouders voornoemd; SCHORER, voorzitter. A. DE VULDER VAN NOORDEN, secretaris. POLITIE. Aan het bureau van politie te Middelburg zijn als gevonden gedeponeerd: een meisjes- schort afgezet met rood, een nikkelen horloge ketting, een portemonnaie waarin een brand- penning, een haarkam, een stalen tabaksdoos, een gouden medaillon, een boerenjuk, een gouden oorknopje, een kindersokje met kousje, een brillendoos met bril, een meisjeszak, een muilkorf, een lap zwarte stof, een matrozenmuts, drie sleutels aan een ringentje, een zilveren bril met doos, een wollen dasje, een fantasie broche, een spaar briefje ten name van Frans Flink, een paar witte sokken en een hond. Burgelijke Stand. Van 26 Februari—5 Maart. Vlissingen. Ondertrouwd: W. Rouw, jm. 23 j. met T. Timmerman, jd. 21 j. J. F. Poleij. jm. 30 j. met J. C. van Beers, jd. 21 j. GetrouwdP. Puijpe, jm. 24 j. met A. Jacobse, jd. 20 j. Bevallen G. M. Buskop, geb. Huijbregtse, d. L. G. W. van Houte, geb. Roos, d. E. V. Vermeire, geb. Vansluijs, z. J. Kamermans, geb. Laernoes, z. L. Langeraar, geb. Bostelaar, d. P. Nagelkerke, geb. De Vos, d. M. J. de Nooijer, geb. Van Opbergen, z. L. Izeboud, geb. Holiebrandse, z. A. Hendrikse, geb. Lievense, z. G. L. Timmermans, geb. Den Boer, d. E. S. Herreman, geb. Velghe, z. J. Polderman, geb. Mommaas, z. J. van Noorden, geb. De Rijke, z. J. M. Amadio, geb. Jorens, z. C. Goulooze, geb. Van Klinken,'d. H. M. Hennaert, geb. Quintens, d. (levenl.) C. E. van Boven, geb. Erasmus, z. (levenl.) OverledenC. Gabriëlse, z. 9 m. C. W. van Herk, d. 8 w. R. Lelijveld, ongeil, d. 67 j. C. P. J. Velde, z. 8 m. P. L. de Mnnck, man van A. Dommisse, 73 j. A. van Eesteren, ongeh. z. 18 j. M. T. Bakker, wede van W. J. J. Wortman, 66 j. Goes. Getrouwd: G. N. Nagelkerke,jm.22 j. met C. de Kok, jd. 22 j. Bevallen P. Clement, geb. Huige, d. C. P. de Hoogh, geb. De Jonge, z. M. Geensen, geb. Plazier, z. L. Baarends, geb. Liplijn, d. N. Westdorp, geb. Hoogesteger, z. A. Kooman, geb. Hoebeke, z. (levenl.) Overleden C. Geensen, z. 1 d. K. de Jonge, vrouw van I. Kareis, 48 j. H. Clement, wedr van L. van 't Westeinde, 66 j. lirttprpfl Vcrgadei'iHgcn, t'oucerten enz. Middelburg. Dinsdag 8 Mrt. Concert Ver. voor Instru mentale muziek. Concert en gehoorzaal 7'/s u. Dinsdag 8 Mrt. Verg. Middelb. Zieken fonds. Soc. St. Joris 78 u. Woensdag 9 Mrt. VoorstellingNed.Tooneel- vereen. Schouwburg 7l/s u. Woensdag 9 Mrt. Voordracht Van Ilelsdin- gen. Schuttershof 8 u. Maandag 14 Mrt. Vergad. Traui-Mij Bres- kensMaldeghcm. Nieuwe Doelen 1 u. Maandag 14 Mrt. Repetitie Zangv. Tot Oef. en Uitsp Concert- en ge hoorzaal. 7'/« u. Dinsdag 29 Mrt. Voorstelling Kon. Veree niging Het Ned. Tooneel. ScJiouuburg 7'/a u. H E RIJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Middelburg en wel voor de wijken Q 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart telkens des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 nren. St. Laurens op dezelfde dagen. Voor de overige gemeenten in Zeeland is die ijk bepaald als volgt voor Oost- en West-Souburg, ook voor Ritthem, 14 Maart. Vlissingen, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23,24, 25 en 26 Maart. Arnemuiden, ook voor Nieuw- en St. Joos- land, 28 Maart. Veere, ook voor Vrouwepolder, 29 Maart. Serooskerke (Walcheren), 30 Maart des voorm. Oostlcapelle, ook voor Grijpskerke, 30 Maart des nam. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Maart. Gebouw Prov. bestuur Abdij 11 u.Mi ri de 1 b u r g het vernieuwen der af heiing aan het zeeëindevan den Westhavendam te Br es- ken s, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Raming f 7700). Gemeentehuis Cats 10 n. Steen bestor ting Leendevt Abrahampolder. Raming f 6780. Donderdag 31 Maart. Aardenburg Koffiehuis Pieren-Boone maken werken aanleg grindwegen Isabelle- polder 11 u. Raming f 32.680. Stoombooidienst VLISSINGEN,MIDDELBURG en ROTTERDAM HANDELSBERICHTEN. „De candidatuur van prins George voor den GrraainnarKten enz. Ierseke, 3 Maart. In de week van 24 Febr- tot 3 dezer werden van bier geleverd 620.000 eonsumabele oesters, tegen de volgende prijzen 40—50 kg. f 10-15, 50—70 kg. f 15—30, 7080 kg. f 3040, boven 80 kg. f 4055, imperialen f 6570. IJzendijke, 5 Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelyk met matigen omzet. Men besteedde voor: jarige tarwe f f a f nieuwe f 7.— a f 7.50 a f 7.60; rogge f fa nieuwe dito 5.—, 5.25 a wintergerst f a per 100 K.G.nieuwe dito 7 9.9.20 a zomergerst a nieuwe dito 8.50 ƒ8.60 a haver 6.25 6.60 a paardenboonen 5.50 5.60 groene erwten/ 6.6.50a per H.L.koolzaad a per H.L. Gent, 4Maart. Ter veemarkt van heden (Vrijdag) werden te koop gesteld55 schapen, 25 lammeren, 103 kalveren, 369 vette var kens, 13 loopers, 403 biggen, 53 melkkoeien, 8 groote ossen, 143 jonge ossen, 165 vaarzen, 153 vette koeien, 57 stieren, 193 magere dieren. Prijzen waren per kilog. voor ossen en vaarzenvleesch fr. 1.15 a fr. 1.20idem 2de qual. fr. 1.05 a fr. 1.10; koeienvleesch fr. 1.10 a fr. 1.15idem 2de qual fr. 0.75 a fr. 0.95 stierenvleesch fr. 0.95 a fr. 1.12; kalfvleeseb fr. 1.50 a fr. 1.65; schapenvleesch fr. 1.25 a fr. 1.30lamsvleesck fr. 2.a fr. 2.10 en varkensvleesch fr. 0.96 4 fr. 1.09. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. O.f a fr. 0.82stieren fr. 0.67 a fr. 0.69kalveren fr. 1.10 4 fr. 1.15. V e r s c h r o et fr. 0.25 4 fr. 0.30. 9.- Uren van vertrek in Maart. Van Ylissinaeal Van Middelburg: Van Mierdaa- Amsterd. tijd. Amsterd. tijd. Amsterd. tijd. Maand. 7vm.j vm.vin. 9.— Dinsdag 8 7.30 9.- Woensd. 9 j DonderdlO 7.30 9.- Vrijdag 11 .- P" Indien door buitengewone omstandig en de boot vroeger dan het aangekon digde uur van Vlissingen moet vertrekken, zal zulks den vorigen dag door omroeping worden bekend gemaakt, en worden de rei >rs in dat geval gewezen op de gelegen heid, die er bestaat, om met de tram van uur de boot nog tijdig te Middelburg te bereiken. Stoonibootilienst Mitldelburg-Zïerikzee. Correspondentie Zierikzee Spoorweg GOES. Amsterdamsche tijd. Vm MiddelburgMaart Van Zierikzee Zondag 6 vm 7.30 nm vm 7.50 nm.—.— Maand. 7 7.30 3.— 6.— 3.30 Dinsdag 8 7.30 3.— 6.30 3.30 Woensd. 9 7.30 3.— 7.— 3.30 DonderdlO 7.30 3.— 6.30 3.30 Vrijdag 11 7.30 3.— 7.50 3.30 Zaterdagl2 7.30 3 7.50 3.30 NIEUWE SP0QBBQ0TDIBNST OP DE Wester-Scheide, Hulst-Vlakt, WINTERDIENST. STOOMBOOTDIENST. S p o o r t ij d. Van Walzoorden naar Vlake vm. 5.30 en 9.nm. 12.45 en 3.35 uur. Van Vlake naar Walzoorden onmiddellijk na aankomst van den correspondeerenden trein vm. 8.01* en 10.31, 2.15 en 5.15 uur. Op deze reizen worden geen goederen en vee vervoerd. WAGEND1ENST. Van Hulst naar Walzoorden vm. 7.11. nm. 2.05 en 8.05* uur. Van Walzoorden onmiddellijk na aankomst der boot, ongeveer vm. 9.en 11.15, nm. 3.15 en 6.15. DE DIRECTIE. Stoomdrukkerij D. G. KröberJr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6