BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. T' 7 larttrö® m ïanre i M Advertentiën. De kommies-verificateur A. W. Sorber te Brouwershaven is verplaatst naar Helle- voetsluis en de kommies der 3e klasse H. H. Beek te Maastricht is benoemd tot kommies verificateur te Hari8weert. 's Cravenhage. Naar wij vernemen heeft in de sectiën der Tweede kamer de groote meerderheid, waartoe ook onderscheidene anti- revolutionnairen moeten behooren, bij het onderzoek van het ontwerp tot wijziging der militiewet, zich verklaard vóór het beginsel van den persoonlijken dienstplicht en vóór het behoud der ontheffingen. In den toestand van den heer Van Kerkwijk was heden eenige vooruitgang merkbaar. Arnhem. Bij de heden alhier voor het mi. niaterie van oorlog gehouden aanbesteding werd ingeschreven door de heerenJeronimua te Middelburg, erwten ad f 9.52, bruineboonen ad f 8.92, tot 9.62Ochtman te Goes voor erw ten ad f 10.50 en bruineboonen ad f 9.25 en f 9.35. In Zeeland niets gegund. Minste inschrijver was de heer H. Sluiter te Enfehuizen voor erwten ad f 9.05; bruine boonen. ad f 8.80, f 8.95 en f 9.15. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Allee plaatselijke tijd.) Öost-Indië. Napels (Duitscbe dat.). 7Maart 1.05'anam. Marseille {Lloyd) 8 Maart 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 11 Maart 1.05 'a nam. Botterdam {LUtyd)11 Maart 6.30'a avonds, Marseille (Fr.dienst). 12 Maart5.45 's morgens. Genua(Nederl.)15 Maart 6.30's avonds. Amsterdam (Nederl.). 18 Maart 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)18 Maart 1.05 'a nam Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland en dien der Bot- terdumsche Lhyd. Algemeen Overzicht. In de dagen toen de politieke toestand nog iets rustiger was dan heden, heeft Méline het roode spook opgeroepen. Dat schrikbeeld was de rechtvaardiging van de regeeringspolitiek, vooral omdat daaruit tevens te verklaren was, waarom zijn kabinet den steun der rechterzijde genoot. Den radicalen, die droomden van een concentration republicaine, met een opschuiving naar links, hebben zich daarover steeds gebelgd 'getoond. In de eerste plaqts, omdat de afstand, welke hen van de roodea scheidde, niet onmeet baar was. Maar ook omdat zij in den steuD, dien de rechterzijde Meline bood, een welkome aanleiding vond, om het kabinet te beschuldigen met de rechterzijde te beulen en clericale politiek te drijven. 't Was langen tijd onzeker of deze beschul diging wel waar was. Maar thans is de be staande twijfel, welke door ons werd gedeeld, verdwenen. De zegepraal van het leger is de zegepraal van de wijkwast. Maar toch moet Méline van de rechterzijde het noodige hooren. Op het reeds kortelijk vermelde royalistische congres te Blois heeft de hertog de Ltiynes de republiek onmachtig verklaard het socialistisch gevaar te keeren, en daarom moet het koningschap hersteld. En nog duidelijker sprak de koning zelf zich uit door te schrijven„Het tegenwoordige hoofd van het kabinet, is, ten spijt van den steun, hem door alle vrienden der orde ge schonken, niet in staat de dagelijks vermeteler wordende aetie van de socialistische partij te keeren." Toch behoeven de regeeringsgezinde repu; blikeinen zich niet bezorgd te maken over hun persoonlijk, lot. De hertog de Luynes gaf nl. een blik in de bedoelingen van den koning. De monar chale» waren te lang van de regeering verwij derd geweest, dan dat zij in staat zonden zijn het land te besturen zonder de hulp van de andere partgen. De door deze verkregen er varing en de intellectueele krachten, welke onder do republiek waren geboren en ontwik keld, zou de koning niet kunnen ontberen. Hij zou daarom reeds van den eersten dag af een beroep doen op alle mannen van goeden wille, die, gelukkiger dan de royalisten, hetzij in de .administratie des lands, hetzij in de staatkunde, de diplomatie, en zelfs in het parlement, hun kennis in dienst van het land hadden kunnen stellen. En men kon niet alleen gerust zijn voor zich zelf, ook de democratie was bij het koning schap veilig. Hot zou de beide revoluties aanvaarden als een deel van de erfenis; het zou niet alleen de edele veroveringen beves tigen, maar als de koning tot regeeren werd geroepen, zou men zeker kunnen zijn, dat hij ze zou verdedigen. De practische slotsom van de rede was, dat de monarchalen, daar waar zij geen meerderheid hebben, die candidaten moeten steunen, die geneigd zijn in het parlement een politiek van vrede en verzoening te volgen. De Temps ie over dat alles niet ongerust. Het blad spot zelfs met deze bekeeting tot de democratie, en wacht over een halve eeuw een pretendent, die meent dat Parijs wel een Phrygische muts waard is. Maar toch laten zich ook andere stemmen hooren. Het luidst natuurlijk de Awroro, dat dage lijks er op wijst dat de republiek in gevaar is. Maar de toestand gaat ook anderen bezorgd heid inboezemenen opvallend is, dat zelfs een senator van de gematigde republikeinsche partij woorden doet hooren, van ongeveer de zelfde strekking als vóór een half jaar de Justice. En schijnbaar heeft die redevoering een groote beteekenis, omdat zij werd uitgesproken j gelegenheid van de aanvaarding van het voorzitterschap der Vnion Bepublicaine dooi den spreker. Deze, Gnyot (Rhöne), wees er op, dat het dik wijls moeilijker is een fortuin te bewaren dan het te winnen, en dat het met de republiek_des- gelijks is. Deze moet worden verdedigd, zoo wel tegen haar onvoorzichtige vrienden, als tegen haar verborgen vijanden, die met den dag meer ondernemend, meer schaamteloos en meer uitdagend worden. „Zonder ons met open vizier te durven aan vallen, zoeken zij elkander, sluiten zich aaneen, en herkennen zij elkander als oud-leerlingen der Jezuïeten. De katholieke kringen vullende straten, en belasten zich er mede deze in be weging te brengen, en zij vinden daarbij steun bij mannen, die, onder voorwendsel het monopolie der vaderlandsliefde te hebben, het Bou- langistische leger herzamelen, onder dezelfde menigte welke vóór eenige jaren meesteres van Parijs scheen." Of deze woorden, waaraan Guyot een waar schuwing tegen het gevaar van godsdienst twisten verbond, een groote uitwerking zullen hebben Men zou die vraag bevestigend willen be antwoorden, daar hij, die pas tot voorzitter der Union Bepublicaine gekozen wa9, toch wel invloed op zijn mede-senatoren moet hebben. Bovendien blijkt het inciden-Begouen, in ons vorig nommer besproken, krachtig te gaan werken. De senator Delpecb heeft eerst getracht zijn medesenatoren warm te maken voor de schande lijke beleediging, Trarieux door een stafofficier aangedaan, en voor de zwakke houding, door de regeering ten deze aangenomen. Maar hij heeft vol teleurstelling aan de Awrore medegedeeld, dat hij geen geestdrift kon wekken. Daarom wendde hij zich met een open brief tot alle senatoren en kamerleden, met de vraag of zij besloten zijn de schaamtelooze belèedi- gingen af te wachten van brutale soldaten, ge trouwer als dienaar van de Jezuieten, dan van de republiek. Welken invloed dit schrijven heeft' gehad is niet te bepalen, maar de zaak neemt wer kelijk een ernstige wending. De verschillende groepen van den Senaat zijn bijeengekomen en daar is de houding van generaal Billot sterk veroordeeld. Men zag er een gevaar voor de democratie in, dat de minister zoo groot kwaad laat voort woekeren. De groepen benoemden eenige gevolmachtigden, die heden zullen bijeen komen om over de te nemen maatregelen overleg te plegen. In de gematigde kringen wint de overtuiging veld, dat het parlement niet voor den gene ralen. staf kan wijken, en dat een beslissende daad noodig is. De senator Labiehcverklaarde in de cbuloirs dat, al moge Trarieux voor zijn perBoon vol doening hebben erlangd, de zaak voor den Senaat anders staat. Het is niet te dulden dat een officier als Begouen aan het departement van oorlog big ft. Nu deze zaak zulk een wending neemt, kan bet goed zijn den woordelijken inhoud van den brief van Begouen (reeds verkort medegedeeld) op te nemen. Begouen dan schreef aan Trarieux: „Mijnheer, Het proces-Zola loopt ongetwijfeld vanavond af. Niemand mag op de beradenheid of de toegeeflijkheid der rechters vooruitloopen, maar hoe de uitspraak ook zij, alle Franschen heb ben nog een plicht te vervallen. Er zijn schanddaden, welke gekastijd moeten worden: de schandpaal wacht baar. Uw naam heeft er zijn aangewezen plaats tusschen den hedendaagschen Judas en den pornograaf, op zijn ouden dag de beleediger geworden van alle edele zaak. Gij zijt de meest volharden bewerker geweest van anti-Fransche bedrijven. In welk deel der wereld Frankrijk te kampen hebbe, in de Vo gezen of op Madagascar, men kan er op aan u als den geheimen medeplichtige zijner vijan den te vindenweinig is er u aan gelegen wie 't zijn, gij zijt beurtelings en zonder moeite Engelscb of Duitscb. Er zijn verborgen sym pathieën tüBseben alle laagheden en uw hart moest wel instinctmatig kloppen met dat van den verrader op het Duivelseiland. Uwe ziel gaat van nature mede met alle slinksche zielen, en in 't Fransche leger vindt gij slechts éen man uwe zeer bijzondere hoogachting waard een officier (overste Picquart) overtkigd van ambtsmisbrnik en verdacht van trouweloosheid. Het is goed, dat deze dingen u gezegd wor den en wel door een soldaat. Bedien u van uwe macht om hem te ver pletteren. Ik vraag mij af, welke schandelijkheid gij nu weer zult begaan, mij aanklagen bij mijne chefs of u verschuilen voor mijn degen, uit vrees dat men aan de klenr van uw bloed maar al te duidelijk zon kunnen zien, dat het geen Fransch bloed is. Ik betreur het, in onze schoone taal geene uitdrukking te vinden, evenredig aan de hoogte mijne verachting en aan den omvang uwer laagheid. BEGOUEN, kapitein bij de cavalerie, geplaatst aan den generalen staf." Dat de Senaat boos is, dat Billot eerst niets wilde doen en toen nog het verlangen over bracht, dat Trarieux Begouen zijn verontschul digingen zou aanbieden om dit schandelijk briefje ingetrokken te krijgen, is, gelooven wij, te be grijpen. Maar toch durven wij nog niet voorspellen, dat de Senaat Billet zal aandurven. Naschrift. Uit de heden middag ont vangen Temps zouden wij werkelijk moeten opmaken, dat de Senaat Billot niet aandurft. Men zou de zaak niet op de tribune brengen, maar de voorzitters der vier republikeinsche groepen zouden zich bij Méline gaan beklagen. Senator Barbey heeft het voorzitterschap van de groep gauche republicaine aanvaard met een toespraak, waarin hij tot waakzaamheid en eendracht aanspoorde, de noodzakelijkheid be toogde zich onwrikbaar te toonen tegen de reactionaire strooming, en te zorgen dat het leger buiten den partijstrijd bleef, en zich onthield van alles wat het vorvreemdt van ziju taak het land tegen een buitenlandschen vijand te verdedigen. Beknopte Mededeelingen. In België hebben al de afdeelingen van de Kamer het wetsvoorstel van den vooruit strevende» liberaal Magnette, tot afschaffing van de plaatsvervanging) verworpen, vier zelfs met algemeene stemmen. Het door den Franschen Senaat aangenomen ontwerp tot bestrijding van de kwetsing der goede zeden door over de post gezonden schan delijke prospectussen enz. is door de Kamer spoedvereiachend verklaard en onveranderd goedgekeurd. De Fransche regeering heeft zich beslist verklaard tegen het voorstel tot afschaffing van de veelvoudige candidaturen. De opvoering van Hauptinan's Wevers is te Parijs verboden. Heerlijk toch die democratische republiek Gerault-Bichard zal de regeering over dit verbod interpelleeren. De jury heeft na een beraadslaging van 40 minuten Naquet vrijgesproken. Lord Selborne, de Engelsche staats-secre- taris voor koloniën, heeft te Bradford het woord gevoerd. Na de verklaring dat Engelanda hoogste belang in den vrede was gelegen, kwam de verzekering dat het land echter zijn rechten tot eiken prijs moet verdedigen. Dit is ook het geval met de handelsverdra gen. Wij hadden den oorlog kunnen verklaren aan Frankrijk, wegens Madagascar, maar het sop was de kool niet waard. Maar in China is het anders gelegen. Onze handelsbelangen zijn er te groot en wij moe ten, desnoods ten koste van het uiterste, het traetaat van Tientsin doen eerbiedigen. De Times is met deze redevoering erg inge nomen. De uitslag van de verkiezing voor de Lon- denschen graafschapsraad is nog niet bekend. Een kleine overwinning kan veel veranderen daar de. partgen bijna gelijk staan60 ge-, matigden tegen 58 vooruitstrevenden. Lieber heeft,, om zijne steun aan de vloot- plannen der regeering goed te maken, voorge steld de kosten der nieuwe plannen te dekken door rijks opcenten op de inkomstenbelasting geheven van inkomen boven de 10.000 M., en wel naar den maatstaf van 1/i voor inkomens van 10.000 tot 50.000 M., 1/a voor inkomens van 50.000 tot 100.000 M., s/4 voor inkomens van 100.000 tot 200.000 M. en 1 voor grooter inkomens. Men verzekert zoo stellig mogelijk, dat de Oostenrijksche en Hongaarsche regee ringen in de laatst gehouden beraadslaging overeengekomen zijn de ontwerpen, die betrek king hebben op het staatkundig vergelijk, te scheiden van het Quoten-ontwerp, te meer daar de meeningen der beide regeeringen, wat dit laatste betreft, vrij ver uiteenloopen. Voor het overige moet de Hongaarsche minister-president Banffy, voor het geval dat de beraadslagingen in het Oostenrijksche par lement spaak loopen waar alle kans op bestaat alle gewenschte concescies hebben veldtocht der liberalen in 1873 voerde hij eene divisie aan van generaal Pulgar's leger en vertegenwoordigde vervolgens Zulia in het congres der republiek. Later werd hij gou verneur en vertegenwoordiger van Falcon. Bij de presidentsverkiezing in Brazilië kregen Campos Sales en Rosa Silva de groote meerderheid voor president en vice-president. OE 0REYFU8S-ZAAK. Een hoogst bekwame hand heeft in het W. v. h. R. een lange reeks artikelen geschre ven, waarin bet proces-Dreyfuss en alles wat daarmede in verband staat, aan een juridisch onderzoek werd onderworpen. De schrijver wilde zich aanvankelijk niet uitlaten over de schuld of onschuld van Drey- Maar aan het slot neemt hij dit voor behoud terug „Het van den aanvang af zoo zwakke ge bouw der beschuldiging tegen Dreyfuss is tot puin vergaan, geen enkel deugdelijk bewijs zijner schuld aan de verfoeilijke misdaad van landverraad, met ongelooflijke lichtvaardigheid tegen hem ingebracht en volgehouden, is over- >ven. Dit is, op het standpunt van den jurist, die, buiten de zaak staande, zijn vrij en onpartijdig oordeel niet daarin maar daarover uitspreekt, genoeg om den levend dooden, tot een perpetuum silentium gedoemdeu balling van het Duivelseiland onschuldig te noemen tegenover de door vuige hartstochten opge zweepte, door chauvinistische wanbegrippen omtrent de eer van het leger, van den rechten weg afgebrachte quantitatieve meerderheid van het Fransche volk". Wij hopen spoedig te vernemen dat deze zeldzaam belangrijke artikelen in brochure vorm verkrijgbaar worden gesteld. En een Fransche vertaling? Volgens de Aurora zijn zekere woeste aanvallen van de bladen van den generalen staf tegen Bertulus te verklaren uit het feit, dat deze ontdekte, dat er betrekkingen beston den tusschen Souffrain (den schrijver van de valsche telegrammen aan Picquart) en Du Paty de Clam. Henry weigert met Picquart te duelleeren, zoolang de herkomst van het kaarttelegram niet is bewezen, en het onderzoek in zake de beweerde valschbeid van telegrammen aan Picquart niet is afgeloopen. Men wil Zola het eerelidmaatschap van den Fransche wielrijders-toer-vereeniging ont- GraanmarKten enz. Vnissraeïar, 4 Maart. Boter 1.a 1-05 Eieren f 3.40 a f per 104 stuks. Amsterdam, 4 Maart. Lijnolie f 17. Raapolie 28 a contant. De Delegaties zullen alleen dan voor het einde van April bijeengeroepen worden, als de Oostenrijksche rijksraad onmachtig blijkt tot het afdoen van werkzaamheden. De Boheemscbe Landdag is geslotende Duitschers waren daarbij niet tegenwoordig. Het verbod tot bet dragen van de corpskleuren is onmiddellijk na de sluiting ingetrokken. De Grieksche kamer nam een adres aan den koning aan, waarin de aanslag wordt ver foeid en gehechtheid aan Z.M. wordt uitgesproken. In de Griekschekerk te Petersburg werd in tegenwoordigheid van het hof, een Te Deum Wij hebben de vorige week melding ge maakt van de zwartgallige beschouwingen van drie Nederlandsche dagbladcorrespondenten te Konstantinopel ovesr dreigende verwikkelingen tusschen Rusland e& Turkije. Mr J. B. B., die Het Vad. met vele belangrijke beschouwingen over de politieke toestanden van het oogenblik verrijkt, ziet den toestand echter anders in, en meent dat een rustige tijd is aangebroken. De Amerikaansche minister van marine heeft twee oorlogsschepen naar Cuba gezonden, de Montgomery en de Nashville, om levens middelen aan de noodlijdende Cubanen uit te deelen. In Amerika beschuldigt men den minister van marine, dat hij door zijn beweren dat Spaansche regeering buiten de Maine-za&k staat, de speculatie der Hausseurs in de hand werkt. Generaal Weyler heeft beslist ontkend, dat tijdens zijn bestuur een onderzeesche mijn in de haven van Havanna is gelegd. Uit New-York wordt geseind dat de Dauntless in de Cubaansche provincie Matanza sterke expeditie aan wal zette. Venezuela, heelt een nieuwen president gekregen, maar de verslagen candidaat ver wekte aanstond» een opstand. Generaal Andrade, de nieuwe president, is 58 jaar oud en begon zijne politieke loopbaan ia Zulia, in 1871. Tijdens den omwentelinga- dito Obligatie. 1000 N.-I. Spw. Aand. u 950-1000 £9 N.-B. Rost. Obl. gestamp, i 875/30 w 100 -TALIE. Spoor w. leaning 1887/89 Lir, 600-9500 55% 5(1 Kirt. Dm. Bp. O. 5 600 63% Zuid-Hal Bp, 0. 8 600-6000 69% 58% OOSTENRIJK. F, 0. Spw. Obl, 8 fr. 600 POLEN. W. W. A. 2.K. 100 RUSLAND. Gr. 3p. Maatach. Obligatie 4% 500 06* dito dito dito 4 1195 Balt. Spw. Ajind. 3 Kurk Ch. A». O, 4 K *6-1950 A 100 1028/4 102% Most ömol. 5 f 1000 1037/a 104 AMEHIK. Crt. P.O. 5 1000 dit. Calif. Org. dit, 6 1000 Chic. N.-W. Cert. Aand 0 500-1000 170 dito la liTpt, Cart. 7 dito Mad. Eu. Ob. 7 0 1000 120 0 500-1000 - Me&ominia dito 0 600-1000 N.-W. Union dito 7 a 600-1000 Win. 8t Petar dito 7 0 500-1000 dito 8. W. Obl. 7 0 500-1000 108% ïilinoi» C. 7. A. 7 0 500-1000 dit. Leas L. St. Ct. 0 £00-1000 St.P.W.SM.ObJ. 7 0 600-1000 Un.Pac.HfdL dit. fl a 1000 Preniie-iieeningeii. NEDERL. St. Am. e r 100 1101/M Stad Rotterdam.S 11» 108%. BELUIK, 8t. Afitw. 100 dito Brussel 1886 S3 100 1017/8 HONG.8taatel.1870 6. 100 OOSTENRIJK, Stastsieening 1854 4 *50 dito .800o 0 600 0 100 Cred. inst. J.S58 r ion 168 RU3L. Staatel. 1864 5 0 100 168 100 1643/4 8PANJE. St. Madr. 3 0 100 253/, TU REI JE. SpoorwL 3 400 26* 26% Prijzen van toupons en Obligation. Amsterdam 8 Maart Oostenrijk Papier20.97* Oostenrijk Zilver20.97* Diverse in 4n 11.6S met affidavit.11.98 Fransche47.40 Belgische47.40 Pruisische58.56 1.89* Kassen per Z. B...I.S5 Poolsohe per R. Bpaansche buitenl..,.. 47.40 Binnen!1.85 Amerik. La dollar»9.47 Specielioew. HANDELSBERICHTEN. Donderdag 3 Maart, Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch fr. 22%. Parijs. Tarwe prijshoudend; loop. md. fr. 28.65. Pesth. Tarwe kalm en onveranderd. Don derdag 12.09 fl. Woensdag 12.11 fl. B e r 1 ij n. De hernieuwde uit Noord-Ame rika gemelde rijzing der Tarwe-prijsen bepaalde zich tot de vroegere termijnen en bleef der halve hier ook heden zonder invloed. Zoowel in Tarwe als Rogge werden de plaats gehad hebbende kleine omzettingen Blechts tot opnieuw iets lageren prijs mogelijk gemaakt. New-ïorb dis. 107 vorigen dag 1063/£ Chicago 105 Vs D PRIJZEN YAN EFFECTEN. gtaatgleeningen. Per telegraaf Koen van Gisteren neder Maait Maart NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Bek. 2% 1000 87% 87% dito Obl8 1000 898/ia 99% dito Cert8 100Ü 971% »8% BONG, dito goudl. 6-100 102* ITALIË. ïns. «3/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. fl. 1000 1000 86% 857 v SQO-iOOG Z.R. 500 Mei-November, dito Jan.-Juli,B dito dito Goud.. 4 POLEN. Obl. 3.44 4 PORT. O. B. 63/8 met tucketS dito dito 1888/89 met ticket4% fr. RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 1854 5 Z.ft dito 80 gec. dito 4 dito 1889 dito 4 R. dito 63 5e Em. 4 GJB 853/8 98B/g 199/18 388/4 1 94 I Obi. L. 1887/89 4 Cert. B. Asgn. 8 196 30-100 1000 MV» - 1011/m 1028/g 1037/s dito 1384 goad 5 G.R. 195-1000 104% 104 8PANJE. O. B. Per.4 Pes. 1000-S4000 57* dito bin. Perpet. 4 Px. 500-35000 TURKIJE. Geprir. 4 fr. 500-3500 887% Ceconr. serie D. jf $0-9000 229/j dito C. EGYPTE. O. L. 76 4 dito sp. dito 1878 3% BRAZILIË. Obl. Londen 1888.... 4 dito Obl. 1886 4 VENEZUELA 1881 4 $0-100 $0-100 *0-100 1000 100-500 107% 59% 598/g S7H/18 868/4 Industrieel© en Finaucieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. - - - 600-1000 60% 1000 185% 1393/g R.M. fl. 1000 $000 «00 348/4 $5 N.W. en Pro. Pbr. 5 Ned. Hand. Msch. A. rewonfcr.5 N.-I, Hand. A. Zeeland Aand... dito dito Pr. dito dito 061. 1886.. 5 DUIT8CHLAND Cert, Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A, O, H, B gpoorwegleenlngen. NEDERLAND. pC*' Holl. SpoorH5* Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 960 Ned. Ctr. Spw. A. 950 Maart. 30.97* 30.97* 11.58 11.93 47 40 47.40 68.55 1.99 1-89* 1.95 4740 1.66 3.47 Wicht. Sonv./12.05 13.15 8t. v. 90 mi. 11.80 -11.90 30 bi 9.65 9.65 Stuik. v. 5 it. f SBB j 9.40 Prff. Zilver 1.75 1.78 Burgelijke Stand. Van 3 en 4 Maart. Middelburg. OndertrouwdP. Julianus, wedr 34 j. met P. F. J. van de Poll, jd. 32 j. B. W. Dekker, wedr 46 j. met J. N. Janse, wede 45 j. GetrouwdW. C. Boogaerdt 't Hooft, wedr ij. met C. J. de With, jd. 44 j. A. J. Radder, 23 j. met e. van Maidegem, jd. 19 j. W. L. Rooze, jm. 80 j. met M. Adamse, jd. 28 j. J. Delzenue, jm. 26 j. met A. H. J. J.Rivière, jd. 26 j. Bevallen S. Kampman, geb. Rijke, 2 z. en d. (driel.) A. Koster, geb. Loojjse, z. (levenl.) Geboren. Een onechte zóónmoeder 26 j. OverledenE. Vreke, d. 7 w. Getrouwd: J. DELZENNE en A, H. J. J. KIVIÉBE, die, mede namens wederzijdsche familie, hüü hartelijkeu dank betuigen, voor de vele be wijzen van belangstelling, vóór en bij hun huwelijk ondervonden. Middelburg, 4 Maart 1898. Getrouwd: WILLEM CATHAKiNUS BOOGAERDT 'T HOOFT, Weduwnaar van Jobanna Zonneveld, e n CHRISTINA JOHANNA DE WITH, die hunnen harteljjken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ontvangen. Middelburg, 4 Maart 1898. Te Dordrecht overleed den 2en Maart onze geliefde broeder, de heer M. STERK, in den ouderdom van 69 jaar. Wed. NIEUWENHUIJZEN— Sterk. Wed. NONHEBEL—Sterk. Middelburg, 4 Maart. Verzoeke beleefd van rouwvisites Verschoond Onzen hartelijken dank aan allen voor de deelneming, ons betoond bij het overladen van onze geliefde moeder en behuwdmoeder, M. KOSTEN, Wed. M. VAN DER EST. E. P. BOOGAART—Van DER Est. G. BOOGAART. Voor de vele blijken van delangstelling, bij het overlijden van onze geliefde moeder en grootmoeder ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. DE VLSSER. M. DE. VISSERHarte. Oostkapelle, 4 Maart 1898. Door den Edel Achtbaren Heer Rechter commissaris in het faillissement van JOHAN GODART VAN GENDT JGz., Ingenieur, wo nende te Vllssingen, is bepaald: 1° dat de schuldvorderingen moeten zgn ingediend vóór 25 Maart a. s.; en 2° dat de VERIFICATIE-VERGADE RING zal plaats hebben op Zaterdag den 23 April a. s., des voorm. 10 uren, in hét Ge rechtsgebouw te MIDDELBURG. De Curator Mb F. N. VAN DER BILT, Advocaat en Procureur,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3