BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. larttprpa van Tarwe en EeeL PRIJZEN VAN EFFECTEN. in de grootere gemeenten gedaan wordt, is voor vermelding geschikt, terwijl wij, wanneer hier of daar iets bijzonders wordt op het getouw gezet, daarvan ook bericht verwachten. Ziorlkzee. In de heden gehouden raads zitting is, uit de vroeger gemelde aanbeveling, tot havenmeester benoemd de eerstvoorgedra- geue, do heer J. den Outer, gezagvoerder der stoomboot Stad Zierikzee, niet 9 van de 11 stemmen. Er waren 24 sollicitanten. Hansweert. Dinsdag namiddag werd alhier, door de Belgische sleepboot Cosmopolite, mas- teloos binnengebracht het alhier gestationneerde Rij ka recherche-vaartuig. 's Gravenhage. Tweede kamer. De afdeelingen der Kamer hebben gekozen tot rapporteurs der wet betrekkelijk de militie- afschaffing der plaatsvervanging) de heeren, Nolens, Veegens, Heldt, Rink en Fokker. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Middelburg en wel voor de wijken: P 3 Maart; Q 4 en 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart telkens des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren. St. Laurens op dezelfde dagen. Voor de overige gemeenten in Zeeland is die ijk bepaald als volgt voor Oost- en West-Souburg, ook voor Ritthem, 14 Maart. Vlissingen, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23,24, 25 en 26 Maart. Arnemuiden. ook voor Nieuw- en St. Joos- land, 28 Maart. Yeere, ook voor Vronwepolder, 29 Maart. Verzending -en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke tijd.) Oost-Iiidië. Amsterdam (Nederl.). 4 Maart 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 4 Maart 1.05's nam Napels (Duitsche dst.). 7Maartl.05>snam. Marseille (Lloyd) 8 Maart 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 11 Maart 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd) 11 Maart 6.30's avonds. Marseille (Fr.dienst). 12Maart5.45'smorgens. Genua(Nederl.)15 Maart 6.30's avonds. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt aangedaan door de booten dor Maatschappij Nederland en dien der Bot- tcrdmnsche Lloyd. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopïge verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met den vandaar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsehe booten via Genua en Marseille en per Fransehe mailbootea wordt geen correspondentie verzonden voor Atjeh en de residentie Sumatra's Oostkust. West-Indië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton8 Maart. 5.45 's morgens, Suriname via St Na- zaire8 Maart 5.45 's morgens. Suriname via Amsterdam Den laatste® en 14en elke maand 6.30 's av. Curasao (Bonaire en Aruba) via Queen- stown. Eiken Dinsdag en Vrij dag 10.15 '3 avonds. Algemeen Overzicht. De taal van een deel der Engelsche ministers en van een deel der pers, is de laatste weken ernstig, bijna dreigend geweest. Maar opvallend was de rustige rust, waarmede de Franschen juffrouw Ernestine Hij ging naar zijn kamer, met het bevre digde gevoel dat hij dit nette, verstandige meisje door eenige beleefdheid schadeloos gesteld had voor den last, dien zijn ver blijf haar veroorzaakte. Hij was nu eenmaal een fijn gevoelige dwaas, die anderen niet gaarne hinderde. En schrander en aardig was zij waarlijkhij zou er niet toe kunnen komen, haar anders te noemen dan „juffrouw". Daarop dacht hij aan den weduwnaar van gisteren en vond het zeer begrijpelijk dat die man behagen in haar schepte en hare hoedanigheden waar deerde maar zij wilde niet van hem weten zij wachtte op liefde, zooals de houtvester zei. Natuurlijk als een jong meisje droomt van gesloten deuren, waar achter schatten voor haar liggen, wat beteekent dat andera? Dus bij de boterton, bij het vee voeren, bij het biertappen wacht men ook op liefde! Even goed als op fluweelen stoelen, bij de piano of op een mooi landgoed. Er waren er zeker velen die den eersten den besten namen, maar de degelijken, de edelen, de verstandigen, die wachten op liefde, op de dubbele liefde, die zij gevoelen en inboezemen. En daarvoor begaven zij zich in dienstbaarheid, of blij ven er indaarvoor vermommen zij zich in secretariskleêren, wijzen goede partijen af en wachten. Maar was hjj dan zelf anders? Er zyn menschen die in een modderpoel dat alles aanhoorden en deden alsof dat alles hun land niet aanging. Een oogenblik kon de vraag opkomen, of die onverschilligheid wellicht daarvan hot gevolg was, dat men in Frankrijk alles achterstelde bij de binnenlandsche beroering. Maar nu de groote spanning voorbij is, blijkt van dezelfde kalmte. Dinsdag heeft de prins van Arenberg in de Kamer een vraag tot den minister van buiten- landsehe zaken gericht, en inlichtingen ver zocht over den staat der onderhandelingen met Engeland aangaande de wederzijdsche belangen in den Nigerbocht. Hanotaus antwoordde, dat de interpcllant wel zou weten, dat het punt, waarnaar hij vroeg, samenhangt met een reeks andere, die het onderwerp zijn van belangrijke onderhan delingen. De daarmede belastte commissie is ijverig aan den arbeid en hoewel zij eenige moeilijk heden ontmoet, doet alles toch verwachten, dat zij er in slagen zal den grondslag voor een schikking tu3schen beide landen te vinden. Het is bekend dat een levendige polemiek over deze kwestie is ontstaan, zelfs zijn zeer ernstige tijdingen verspreid, of medegedeeld op een wijze welke een betreurenswaard igen indruk maakte. Maar wij hebben vertrouwen in den invloed van de vredelievende bedoelingen van beide regeeringen. De arbeid der commissie gaat geregeld zijn gang, reeds is het terrein voor een groot deel vereffend. De belangen van Frankrijk zullen met kracht worden verdedigd, maar zonder dat daarbij zal worden uitgesloten de wensch, om door wederzijdsche concessies, een billijke op lossing te vinden. Nadat Hanotaus nog had gewezen op het betreurenswaardige voorval te Ila, waar een kwartiermeester werd vermoord, eindigde hij. De prins van Arenberg dankte daarop voor de verkregen inlichtingen. Dat deze van een groote gerustheid blijk gaven, is reeds uit het korte verslag gebleken. Maar wij moeten het uitvoerige verslag af wachten om te oordeelen over een zinnetje, dat ees hoogst eigenaardige beteekenis kan hebben. Hanotaus toch sprak, volgens de 2nd. Beige, van de nouvelles alarmantes presentéde fa<;on a crêer un eta-t d'esprit regrettable. Zooals het daar Btaat, schijnt dit een hate lijkheid te zijn aan het adres van Chamberlain, die in de nachtzitting van het Lagerhuis de telegrammen uit Lagos over een beweerd con flict met Frankrijk met groot theatraal vertoon mededeelde, en moedwillig den indruk wekte, dat de toestand zeer ernstig was. 't Heeft er waarlijk iets van alsof ook Hanotaux tracht Chamberlain van het Engelsche kabinet te scheiden, iets dat de oppositie, aan de overzijde (o. a. sir William Harcourt) ook gaarne doet. Maar wat de binnenlandsche oppositie mag doen, past nog niet aan een vreemde regeering. En daarom zal het zeker noodig zijn een oordeel op te schorten tot na de lezing van het officieele verslag. In het Lagerhuis heeft men de laatste dagen niet veel gehoord over West-Afrika, maar wel over China. In de eerste plaats deelde Curzon mede, dat- de regeering gelooft, dat er tusschen Rusland en Korea onderhandeld wordt over de vesti ging van een kolenstation op het eiland Deer, (Fusan), waar ook Japan reeds dergelijk recht verwierf. Maar van een bezetting door Rusland wist de Engelsche regeering niets. In de tweede plaats heeft Curzon de Chinee- sche kwestie besproken naar aanleiding van een motie van Ashmead Bartlett, die zich niet minder groote vriend van de Chineezen toont dan hij vroeger reeds van de Turken bleek te zijn. Ashmead Bartlett weeB op bet voort jukken der Russen in Afrika, waarop Curzon mededeelde dat het gerucht, dat de Russen troepen in Mandsjoerije hadden gezonden, niet bevestigd was. Ashmead Bartlett stelde daarop een motie om te verklaren dat het handhaven van China's onafhankelijkheid een levensbelang was voor Engelands handel en invloed in die streken. Curzon antwoordde, dat hij met deze motie kan medegaan. Hij voegde er bij dat de ongeschondenheid springen als zij het leven moede a$n. Andere gaan er voor naar de zee, opdat de groote golven met het oneïndigheidsbegrip hun leven wegspoelen. Het is de aard van den idealist om zijn leven of zijn persoon ten offer te brengen voor een grooten prijs, in een behoorlijken vorm. Drommels, hij zou ook de zee verkiezen boven een modderpoel, en een groote liefde boven een kleine. Op dat oogenblik kwamen de andere logeer gasten binneneen teekenmeester uit Breslau, een postbeambte uit Brieg en een boekhouder uit Liegnitz, die met- vrouw en kinderen het heele vertrek vulden. Zij spraken over vrouwen emancipatie. Ook in de dorpen is men op de hoogte der vraagstukken van den dag. „Ja, ja," zei de postbeambie, zijn zijden pet, het zomersymbool zijner bescheiden wel gesteldheid, voorzichtig ophangende, „ja de vrouwen worden lang niet genoeg gewaardeerd, lang niet genoeg Bedenk eens, mijnheer Ro- then, zoo'n gebraden kalfsborst wat daar al niet toe hoortZij is gemakkelijk op tafel gezet gegeten, maar wat hoort er van te voren toe Ja, de vrouwen moesten waarlijk meer rechten hebben Waarom moet een vrouw, die de kunst verstaat om het kalfsvleesch sappig te braden, ook niet hare rechten hebben Ik ben zeer voor het vrouwenvraagstuk". „Ik ben echter meer voor een stuk ge braden varkensvleeseh dan voor het vrou wenvraagstuk", en onathankelykheid van China dingen van levensbelang en de grondslag van Engelands politiek tegenover China waren. De Chineesch- Japansche oorlog, vervolgde de minister, heeft een diepe uitwerking gehad op het evenwicht in die streken. De invloed van Rusland, Duitsch- land en Frankrijk is er in China door toege nomen en de gebeurtenissen uit den laatsten tijd zijn er het gevolg van. Toen China zijn verzoek om een leening terugnam, verzekerde het tegelijk de Engelsche regeering, dat het geen andere mogendheid daartoe zou uitnoo- digen. Des namiddags had de minister ge hoord, dat een invloedrijke bank de leening had geslot-en. Wat de haven betreft, die Rus land zou verkrijgen, Rusland zou haar tot een open haven maken gelijk de andere Chinee- sche traetaathavens. De motie werd daarop aangenomen. Beknopte Mededeelingen. Het voorgenomen stembus-verbond tus schen de Luiksohe liberalen, radicalen en socialisten is in duigen gevallen. Weer wenscht men een uitzonderingswet uit de dagen van hot Boulangisme te doen verdwijnen, en wel de bepaling, waarbij het verboden wordt zich in meer dan een district candidaat te stellen. De Fransehe kamercommissie wenscht eerst het oordeel der regeering te vernemen, alavo- a-ens verslag uit te brengen. Men weet dat het verbod van dubbele can- didaturen een waarborg was tegen het plebis ciet op eenen naam. Labouchére heeft bij de behandeling der oorlogsbegrooting in het Lagerhuis voorgesteld het effectief met 13000 man te verminderen! als protest tegen de oorlogen in Soedan en in Indië en tegen de samentrekking van Engelsche troepen in de nabijheid van de Transvaal. Het voorstel werd met 232 tegen 45 stemmen ver worpen. In Engeland wil men een hoog invoer- aeeht heffen van zilver uit Indië. Eenige Duitsche bladen slaan een vrien delijker toon jegens Engeland aanhet Berl. Tagéblatt zegt dat Engeland niet moet vergeten dat Duitschland niet, als Rusland, Engelands tegenstander is in Aatë, en evenmin, gelijk Frankrijk, zijn tegenstander in Afrika. Dr Lieber, de leider van het Duitsche centrum, heeft zich voor het groote marineplan verklaard. Maar de partij is daar zeer ontstemd over. De Beichsmeitung betoogt dat het belang der partij medebrengt dat Lieber terstond heengaat. Men verwachtte heden de sluiting van den Boheemschen Landdag. De aanslag op koning George heeft ten minste dit goede gevolg, dat zich een krach tige royalistische strooming door heel Grieken land baart; gelukkig daarom dat zelfs de ergste vijand des konings niet kan beweren, dat de aanslag besteld werk was. Over den .aanslag wordt nog gemeld, dat deze plaats had op een gedeelte van den weg, waar de koning doorgaans uitstapt om een wandeling te maken. Bij toeval liet bij dit nu achterwege. O.p de plaats van de misdaad vond men een hoeveelheid dynamiet verborgen, dat waarschijnlijk zou worden aangewend als de koning was uitgestapt. De politie heeft nog twee personen aange houden, die verdacht worden medeplichtig te zijn. De gemeenteraad van Athene besloot op de plaats van den aanslag een boetkapel bouwen. Onder de vele telegrammen van gel uk wen- sching (wij vinden niet vermeld dat keizer Wilhelm weer no 1 was) was er een van mevr, Carnot. Volgens de te Kopenhagen verschijnende Natioiialtidende heeft keizer Wilhelm prins Karei van Denemarken (een neef van koning George) als candidaat voor het gouverneur schap van Kreta voorgesteld, Engelsche bladen maken melding van een aanstaanden opstand in Armenië, met het doel zich bij Rusland te voegen. Rusland, dat reeds vele troepen op de grens verzamelde, zou ge reed zijn de beweging te ondersteunen. Wat daarvan waar is, weten weten wij na tuurlijk niet. Maar dit alleen is zeker dat er in het Oosten heel wat brandstof ligt opge stapeld. De diplomatieke betrekkingen tusschen Griekenland en Egypte zijn hersteld. Met bot oog op den nood in Spanje heeft de regeering besloten op eigen gezag de graan- reohten te verlagen. Later zal aan de Cortes goedkeuring van dezen maatregel worden zij allen lachten. Dr Ebert nam zijn overjas en plantentrom- mel, maakte een buiging en vertrok. Boven vond hij alles in orde. Hij zette zijne planten in het water, pakte zijne papieren uit en begon te werken. Het nevelachtige weer kwam hem eigenlijk zeer te stade. Als het heeljmooi geweest ware, zou hij de verzoeking niet hebben weerstaan om eerst een paar dagen flink te loopen nu bleef hij vol ijver aan zijn schrijftafel zitten, liet zich het middageten door de meid boven brengen, rustte een uurtje, dronk koffie en ging weer aan het werk. Het vlotte goed en hij nam zich voor om die dagverdeeling te be houden. 's Morgens vroeg en 's avonds na het souper te wandelen en daar tusschen in fiks te werken, af en toe een dag overslaande voor uitstapjes of wetenschappelijke onder zoekingstochten. V. Toen hij den volgenden morgen opstond, was het prachtig helder weer en het uitzicht dientengevolge verrukkelijk. De kale, steile spitsen van de rotsen staken duidelijk af tegen den blauwen hemeloveral tusschen de donkere dennebosschen verrezen de verlichte toppen der naburige bergen, de welige wei landen blonken als smaragden langs de hel de Liegniföer geestig, waarop jlingen en het gebeele landschap was met het j Er zijn weer 1039 Spaansehe soldaten naar Cuba gezonden. Uit New-York wordt de merkwaardige opvatting geseind, dat de vertraging in de openbaarmaking van het rapport inzake de Maine wel goed is, want dat nu de openbare meening tot rust zal komen tegen den tijd dat het stuk openbaar wordt, d. w. z. over een paar weken, want de commissie moet nog naar Havanna terug om haar onderzoek voort te zetten. In ons vorig nummer hebben wij gezegd van die vertraging juist een tegengestelden invloed te vreezen, daar de particuliere pers nu ge legenheid heeft de menigte op te winden door fantastische verhalen en wijl nu het vermoeden veld wint, dat de commissie niet met een on omwonden „neen" durft voor den dag komen. De vice-president van Brazilië heeft aan den vooravond van de verkiezingen een heftig manifest tegen den president openbaar ge maakt, en hem verantwoordelijk gesteld voor alle ongelukken, welke de republiek hebben getroffen. Daily Graphic wil dat, als Rusland het Deer-eiland in de haven van Fusan bezet, Engeland Port Arthur weder in bezit zal nemen. De oud-president van Oranje-Vrijstaat, de heer Eeitz, is tot waarnemend rechter in het Hooggerechtshof der Transvaalsche republiek benoemd. De volksraad heeft een motie aangenomen waarin de regeering wordt uitgenoodigd aan eiken staat, die zulks zal verzoeken, de uitleve ring van misdadigers toe te staan, zelfs al be staat er geen uitleveringsverdrag. Dr Leyds liet uitkomen, dat er geen uitleve ringsverdrag met Mozambique bestaat, maar dat de motie van den volksraad in overeen stemming is met het internationaal recht. Yertrokken en aangekomen schepen. Vlissingen, 2 Maart Binnengekomen het ZweedBche ss. Stella, gez, Lindberg, van Lubeck met een lading tarwe voor de Middel- burgsche meelfabriek, firma wed. Kakebeeke. HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Oostburg, 2Maart. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim met matigen omzet. Men besteedde heden voor: jarige tarwe a den H.L.nieuwe 7.25 a 7.80 den H.L.jarige rogge a nieuwe 5.50 a 5.60 den H.L. jarige wintergerst a nieuwe 9.25 a 9.50 de 100 K.G.jarige zomergerst a nieuwe 8.75 a 9.10 de 100 K.G.chevalier fa f—,de 100 K.G; haver 6. a 6.30 de 100 K.G.paardenboonen 5.50 a 5.75 den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 6.20 a 6.50 kroonerwten 6.30 a 6.60 den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 2 Maart. Lijnolie f 167/a. Raapolie 28 V* a contant. Dinsdag I Nlaart, Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ame rikaanse!) fr. 22 Va- Pa rys. Tarwe kalm; loop. md. fr. 28.75. Posth. Tarwe flauw. Dinsdag 12.14 fl. Maandag 12.19 fl. Berlijn. De, blijkens heden ontvangen op gave, opnieuw verminderde voorraden, die toch reeds klein waren, en de nit Amerika gemelde sterke rijzing hebben hier een gunstigen in vloed geoefend op de stemming, maar den han del niet levendiger doen worden, terwijl ook de prijzen zoowel van tarwe als rogge slechts een zeer bescheiden verbetering aantoonen. New-York dis. 1038/4vorigen dag 1033/f Chicago 1051/»; gulden zonlicht overgoten. De dokter opende het venster om den ver- frisschenden morgenwind binnen te laten, die terstond zjjne papieren in de war bracht, hing een plaid om en begaf zich naar den tuin, zorgvnldig een zeepbakje dragende, waarin hij een plantje gezet had. Hij ging onder de eenvoudige colonnade zitten om op zijn ontbijt te wachten. „Ik heb een verzoek aan u, juffrouw Ernestine", zei hij toen zij met het blad kwam. „Wilt gij nog een hoofdkussen hebben Sommige menschen liggen nooit hoog genoeg." „Neen, een klein bakje voor deze plant." „O, dat groeit op donkere vochtige plekjes, daar heeft grootmoeder het altijd gezocht. Zij zegt dat het helpt tegen den krop." „Als geneesmiddel is bet mij niet bekend." „Dus een schoteltje?" „Ja, en nog iets, als gij zoo goed wilt zijn. Een heel klein stukje spek en een beetje vleeBchafval als voeder voor dit takje." „Als „Nu ja. Ziet gij die kleine vangarmen, of zuigertjes aan de blaadjes, waarvan enkelen zich uitspreiden en anderen toegevouwen zijn? Kijk deze, wat hebben die vast „Een vlieg, lijkt het wel." „Juist en om haar op te eten. Dat is een vleeschetende planten daar ik haar uit het moeras heb weggehaald en zij dus niet Staatsleenlngen. Koer» Tan Per telegraaf Ghtewa Heden l 8 Maart Maart NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sok 31), f 1000 871/4 87S/l6 dito Obl3 1000 991/s D91/„ dito Cert.8 1000 #78L »718/l« HONG. dito goudl. 6 100 1081/8 ITALIË. Lu. 83/81 5 ïdr, 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 358/^ 851/8 dito Jan.-Juli..5 1000 868/g 868/g dito dito Goud.i a 300-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 ZJA. 500 PORT. O. B. 63/8 met ticket8 19% 196/a dito dito 1888/8# 110 wet ticket.41), Cr. 500 381/, 388L RUSLAND. Cert. In». Be 8. 18B4 B Z.R. B00 dito 80 geo. dito 4 186-035 dito 1888 dito 4 R. 186 dito #8 Be Em. 4 G.R. 185 dito #4 fle Eau 4 R. 195 1001% Obl. L. 1867/09 4 30-100 10S8L 1098/8 Cert. t. B. Asgxu 5 P.R 1000 dito 1884 good 5 G.E. 186-1000 1041/. 104 SPANJE. O. B.Per.4 Pet. 1000-34000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-38000 TURKIJE. Gepriv. 4 fe. 609-8500 381), 8S1L Ceeonv. »erie D. 80-8000 928/8 38% dito dito C. b 80-100 25% EGYPTE. O. L. 75 4 80-100 dito »p. dito 1876 S% 80-100 BRAZILIË. OW. Londen 1883.... 4 a 1000 dito Obl. 1888 4 68W 68S/« VENEZUELA 18S1 4 100-500 S77/8 87f/t Indnstrieele eu Financieel© ondernemingen. NEDERLAND. pCt, N.W. en Pac. Pbr. 5 500-1000 601/jj 00V4 Ned. Hand. Mick A. ïMoonti5 1000 1803/4 18fil)8 N.-I. Hand. A. a 150 86 500 1000 34 m* - dito dito Pr. dito dito Obl. 1886.. 3 DUITSCHLAND Cert Rijksbank Aand. Amsterdam K.M. 8000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. «00 Spoorwegleenlngen. NEDERLAND. pC1* Holl. 8poor.116 116 Mij tot ExpL ran St. Spw. Aand.. 860 114 Ned. Ctr. Spw. A. 850 dito Obligatie. 1000 N.-I. Spw. Aand. 950-1000 307 3071/2 N.-B. Bost. Obl. gestamp. 1875/80 100 iTAUE. Spoorw. leening 1887/8# Lir. 600-8600 551% Viot. Em. 8p. O. 8 e BOO m/% 637/. UUSTENRU8 600-5000 501/» 68% O. Spw. Obl! 8 fr. 500 01 01 POLEN. W. "W, A. Z.R. 100 16314 RUSLAND. Gr. Sp. Maatach. Obligatie illm a 500 061/. dito dito dito 4 a 1195 Balt. Spw. Aand. 8 a 96-1860 Kurk Ck A». O. 4 100 10S1L 1081)» Mott Bmol. 5 1000 103% 203?/g AMER1K. Crt. P.O. 6 1000 dit. Calif. Org. dit. 5 1000 Chic. N.-W. Cert. Aanda 600-1000 dito le hypt. Cert. 7 1000 130 dito Mad. Ex. Ob. 7 a 600-1000 1881A| Menominio dito 7 600-1000 139)d - N.-W. Union dito 7 600-1000 Win. St Peter ditó 500-1000 dito 3. W. Obl. 7 a 600-1000 Illinois C. t. A. 7 a 600-1000 dit. Leas L. St. Ct. 4 a 500-1000 St-P. M. M. Obl, 7 a 600-1000 Un.Pao.Hfdl.dit. a 1000 Fremle-]Leening6ii. NEDERL. St. Am. a f 100 110S/. 1105/» Stad Rotterdam.S a 1QQ lflBli/is BELGIS. St.Antw. 1887k r. 100 dito Bruaael 1886 31/, a 100 HONG. Staatel. 1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 18B4 4 a 850 1841U dito 18605 a 500 1198L dito 1864a 100 16#tf Cred. inet. 1858 a 100 RUSL.StaateL 1864 100 dito 1866..B. 100 '164 168S/. 8PANJE. St. Madr. 8 100 84 TURKIJE. SpoorwL S «r 400 ZQlfo Prezen Tan coupons en Obligatiën. Anuterdam 1 Maart Oostenrijk PapierS0.97J4 Oostenrijk Zilyer...... 20.97J£ Diverse in a 11.68 a met affidavit11,93 Franseheo 47-40 Belgische 47.40 Prmsisohe....58.55 Hamburg Russena 1.33 Goudroebel........,,, 1.80 Rossen per Z. R.....a 1.85 Poolsoho per Z. R..,. a 8paausche buitenl.a 47.40 Binnenl..,. a 1.66 Amerik, in dollars..a 8.47 losbare Maart. SQ.97X a 80.9734 a 11.58 a 11.98 47*0 a 47.40 a 58.5b a 1.S9 1K934 1.86 a 47.40 a 1.65 3.47 meer op de kever- of vliegen vangst kan gaan, moet ik zien haar met spek of vieesch in het leven te houden. Gij gelooft mij zeker niet „Neen. Gij maakt mij maar wat wijs. G0 denkt dat die buitenmeisjes allemaal even dom zijn." Het kostte hem moeite haar dit wantrouwen te benemendoch toen ze het verlangde ge haald had en zag hoe die fijne uitspruitsels van de blaadjes de kruimeltjes beet pakten en er aan schenen te zuigen werd zij ernstig en vol belangstelling. „Maar dat is eigenlek do verkeerde wereld." „Waarom? Het is het vreemde, onge wone, dat u verbaast. Waarom zou het juist verkeerd zijn, al is het anders omge keerd. Kijk, dit blad heeft zyn kevertje ge heel uitgezogen." „Ik noem het verkeerd als het lagere het hoogere verslindt." „Gaat het in het leven ook niet vaak zoo „Maar dan is het ook niet goed. In Kieserode, op den slotvy ver, houden zij zwanen en daar hebben de ratten een zwaan met har© eieren doodgebeten. Ik heb bet zelfgezien hoe zij het mooie dier toegetakeld hadden. Het was akelig 1 Zoo gaat het ook wel onder menschen; in Nieranpa, daar beneden leefde lange jaren geleden een knappe, orden telijke jongen, de zoon van den kastelein, die had zich verslingerd aan een lichtzinnig meisje, en niet gerust eer by haw getrouwd had «3

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2