BUITENLAND. - VergaderingenConcerten enz. Middelburg. Dinsdag 22 Febr. Rek. enverantw.Muziek korps dd.sch utter ij. Raad huis 4 u. W o e n 3 d. 23 Febr. Lezing Eoang. Vooruit gang. Concert- en gehoor zaal 8 u. W o e n s d. 23 Febr.. Voorstell. eu voordracht Nat. Chr. Geheel onth. vercenigmg. Zaal Bogard- straat 7 u. Maandag 28 Febr. Openb. samenkomst Chr. Jongelingsv. Rom. 116a. Zaal Bogardstraat 8 u. Maandag 28 Febr. Voordracht dr 6. C. van Walsem. Nat.-gezelschap. Gebouw 7 Va u. Maandag 28 Febr. Repetitie Zangv. Tot Oef. en Uitsp Concert- en ge hoorzaal. 7 Va tl. Woensd. 2 Mrt, Voorstelling - Tivoli-gezel- schap. Sehouwburg 71/» u. Dinsdag 8 Mrt. Concert Ver. voor Instru mentale muziek. Concert en gehoorzaal 71/» u. Dinsdag 8 Mrt. Verg. MiddelbZieken fonds. Soc. St. Joris 78 u. Algemeen Overzicht. Zou de Fransche regeering het ontbindings proces der derde republiek willen vertragen door afleiding te zoeken in verwikkelingen in den vreemde? Men zoo bijna aan zoo groote dwaasheid gelooven, na de berichten welke van twee punten der wereld tot ons komen. Uit Hanoi en uit Singapore komen berichtrn over Fransche toebereidselen om zelf te zor gen voor de compensaties, welke noodig zijn nu Engeland, Duitschland en Rusland hun invloed in het Chineesche Rijk verwierven. Volgens deze berichten zou tot de bezetting van Hainan zijn besloten. Admiraal Beaumont kreeg zijn bevelen te dezer zaak. Behalve het eskader, dat versterkt is, zou den in de Fransche bezittingen in Oost-Azië 7000 man zijn gemobiliseerd, en van de nieuw ste wapens voorziende artiljerie en cavalerie werden marschvaardig gemaakt. Te Singapore, van waar men een bevestiging van deze toebereidselen meldt, verkeerde men echter in het duister over het doel der expe. ditie, tenminste in de berichten van daar wordt gezegd dat men niet weet tegen wie de Fran- schen willen optrekken, tegen China of Siam, ot misschien tegen beiden. Een Saigonsch blad althans betoogde, dat complicatiën in Oost-Azië alleen vermeden kunnen worden bijaldien En geland, China en Siam in den nieuwen toestand Of Engeland dat zal doen Het heeft de laatste weken groote voordeelen verworven in het deel van China, dat ten Noorden van de Fransche kolonies ligt, en heeft dus zeker geen reden tot klagen, als Frankrijk er ook bij wil zijn. Maar terzelfder tijd blijkt dat de vertraging in de oplossing van het West-Afrikaansche vraag stuk tot een niet onbeteekenend conflict heeft geleid. De eerste tijdingen dienaangaande kwamen Vrijdag tegen middernacht te Londen. Een daar ontvangen Reuter-telegram luidde Volgens hier ontvangen berichten was Borea, een plaatsje op den weg van Koma naar Carnotville, den 6den dezer bezet door een Engelsch detachement Haoussas. Drie dagen later kwamen 30 Senegaleezen, onder aan voering van een Fransch officier te Borea. De officier gelastte den onderofficier, die het bevel voerde over de Haoussas, de Engelsche vlag neder te halen. Hij en het inlandsch hoofd weigerden daaraan te voldoen, waarop de Fran- schen zich terugtrokken en zich op 5 K.M. van Boreas legerden. Toen deze tijding, lang na middernacht, be kend werd, stond het Lagerhuis juist op het punt uiteen te gaan. Maar sir Charles Dilke was er nog tijdig genoeg bij om te vragen wat der regeering bekend was over het feit, dat een Fransch aanvoerder den eisch had gesteld dat de Britsche vlag zou worden nedergehaald op een belangrijken Engelschen post. Te midden eener groote stilte verklaarde Chamberlain zich bereid mededeeling te doen van de door hem ontvangen officieele tele grammen. Een bericht van den gouverneur van Lagos was bijna eensluidend met het Reuter- telegram uit dezelfde plaats. Maar de waarnemend gouverneur van de Goudkust had mededeeling gedaan van het volgende door hem ontvangen bericht van majoor Northcote: „Ik betreur het u te moeten melden dat de Franschen te Ouaé een post hebben gevestigd, bestaande uit een officier en dertig inlandsche soldaten. Codrillet, (dat is, geloof ik, de Fransche bevelhebber,) is vergezeld van een kapitein en van twee luitenants en 64 inland sche soldaten den le Februari te Nassa aan gekomen, waar ik een post had gevestigd. Onmiddellijk zond ik Fortescue met een ge schreven protest tegen de nadering van den Franschen officier, en met het voorstel den 22e te Ouaé een conferentie houden. In weerwil van dit protest, bleef het Fran sche troepje voortrukken. Nadat op formeele wijze was geprotesteerd, heeft Codrillet heden Lio verlaten, en liet den bedoelden post on- koloniè'n te Parijs de zaak minder ernstig in ziet dan de Engelscho bladen haar voorstellen. Daar de officieren vriendschappelijk zijn uit eengegaan, verwachtte men dat beide partijen zouden gehoor geven aan den last hunner re geering om conflicten te vermijden. Later kwam echter uit Engelsche bron een zeer belangrijk bericht. Uit Akassa seinde men Zondag: „Twee Fransche expedities rukken op Sokoto aan. Zes officieren en 200 man zijn reeds aangeko men te Argungu en Jagga, halverwege tusschen den Niger en de stad Sokoto. De sultan van Sokoto heeft aan de Franschen bevel gezonden, op veertig mijlen van de hoofd stad halt te houden. Wallace, de agent van de Niger-Company houdt de strijdmacht der compagnie met munitie en proviand gereed om den sultan ie hulp te snellen en de ontruiming van het Engelsche gebied door de Franschen te eischen. Hij wacht echter eerst instructies af." Tot hen, die in Engeland een.kalmeerenden toon aanslaan, behoort Stead, die in de West- minster Gazette een artikel wijdt aan De val de derde republiek. Hij betoogt dat men geen aanranding van de Engelsche vlag heeft te zien in het feit, dat een handvol Senegaleezen doordringt in een gebied, dat de Fransche regeering als Engelsch heeft erkend, en hij meent dat het Engelsche volk de berichten uit Lagos met onverschilligheid kan ontvangen, vooral met het oog op de belangrijke tijdingen uit Parijs. Deze toch toonen aan dat Frankrijk wederom in volle omwenteling verkeert, en dat de derde republiek alleen nog maar in naam bestaat. Geheel ongelijk heeft hij daarin niet, ten minste wie oogen heeft om te zien, kan waar nemen, dat de militaire dictatuur den republi- keinschen regeeringsvorm heeft vervangen. En hoe ernstig de toestand is, blijkt daaruit dat zelfs de Temps alarm blaast. In een scherp artikel over Confusion des pouvoirs toont zich het blad allerminst inge- met de houding van den chef van den generalen staf. Is het niet ongewoon dat zulk een chef voor 12 gezworenen kwestie van vertrouwen stelt Hoe, zijn dus die twaalf juryleden de natie? Zijn de chefs van het leger aan hen verantwoording schuldig? De chef' van den staf zou in zijn qualiteit niet eens in de Kamer mogen komen, wijl daar alleen de minister van oorlog verantwoordelijk En kan men nu toelaten, dat 12 door het lot voor een gansch ander doel aangewezen burgers worden geroepen zich in de plaats te stelten van de Kamers en van de regeering. Zou dat niet het begin der anarchie zijn zoo vraagt het blad. Anarchie? Juist omgekeerd, zouden wij meenen. 't Is de volmaakte militaire dictatuur. testeerd. Men denkt er over te trachten het schip te lichten. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukkeu worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur! Mej. Van Berlekom's opstel, getiteld Kunst voor het Volk, waarin een opsomming gegeven wordt van hetgeen zoo al in verschillende steden in binnen- en buitenland op muzikaal gebied wordt gedaan, om den kunstsmaak van het volk te veredelen, noopt mij om eenige plaatsruimte voor onderstaande te verzoeken. De groote stilte, waarmede men in het La gerhuis deze mededeeling aanhoorde, bewees dat men het gewicht van deze feiten erkende, en groot was de verontwaardiging over den Ier Tanner, die de stilte verbrak door den kreet Vive la France! De Temps voegt aan deze mededeeling toe, dat Borea beslist binnen het Fransche gebied ligt, en zegt dat men aan bet ministerie van Beknopte Mededeelingen, In de Fransche kamer had Zaterdag een interpellatie over de onlusten in Algiers plaats. De regeering aanvaardde een motie-GervilIe- Reache, welke met 361 tegen 90 stemmen werd aangenomen. Rochefort, die zich Zondag zou aanmelden om zijn gevangenisstraf te ondergaan, had in zijn blad de vrienden opgeroepen tot een groote betooging. Er was veel volk op de been, dat luide juichte, toen twee escadrons curassiers de aanwezige garde republicaine en politie kwam versterken. Men riep leve het leger, leve Frankrijkmaar ook leve de commune. Nadat Rochefort zijn tijdelijk verblijf had betrokken, stelden de oud-Boulangisten Mille- voye en Thiébaud zich aan het hoofd van een. uit omstreeks 3000 man bestaande betooging. welke zich, onder het uiten van verwenschïngeu aan Zola, naar het Pantheon richtte. Toen de beide Boulangisten de menigte van den stoep der mairie wilden toespreken, kwam de politie tusschenbeide. Eenige arrestaties werden ge daan, waarna de menigte op^verzoek der leiders uiteenging. Op een groote anti-semitische meeting, Zondag te Parijs gehouden, werd de houding van Jaurès sterk afgekeurd. Ook het centrale socialistische comité (blanquisten) heeft in een manifest verklaard tegenover Jaurès te staan. - Gladstone is na een slechte zeereis te Londen aangekomen. De zeereis heeft liern geen goed gedaan. De Engelsche minister van oorlog heeft in het Hoogerhuis verklaard, dat de regeering voor het oogenblik niet gelooft den militairen dienstplicht te moeten voorstellen. Daartoe zou men eerst in zeer ernstige omstandigheden moeten besluiten. Het Zwitsersche volk heeft met 384.272 tegen 176.002 stemmen de wet tot bondsexploi- tatie der spoorwegen goedgekeurd. M staatsexploitatie den Zwitsers heter bekomen dan den Dnitschers en den Belgen! Over den boerenopstand in Hongarije komen iets betere berichten. De bezittingen der Royal Niger Company gaan 31 Maart aan de regeering over. Er zullen 5000 man Rijkstroepen aan den Niger worden gestationneerd. Men vermoedt dat de R. N. C. 1 miljoen pd st. als schadevergoeding zal ontvangen. Op het congres van den Afrikaanderbond, die de Hollandsche bevolking vertegenwoor digt, is de wenschelijkheid uitgesproken dat de vriendschapsbanden tusschen Transvaal en de Kaapkolonie nauwer worden aangehaald Berichten van den Opper-Nijl van Septem ber 11. melden dat te midden van een troep Derwischen 10 geketende Europeanen waren gezien. Men vermoedt dat dit leden van Fransche expeditie-Marchand waren. Uit Noord-Indië wordt bericht, dat Zakka Khels zich aan het Engelsche gezag „KUNST VOOR HET VOLK." Allicht zal mej. Van B'a beschouwing den indruk teweeg brengen dat te dezer stede nimmer pogingen zijn aangewend om zg. volks concerten tegen een minimum entreé te ver krijgen, en dat dus Middelburg in deze weer achteraan zou kojpen hinken. Toch is niets minder waar dan dat. In Maart 1894 nam de schutterij muziek op mijn initiatief het besluit om bij wijze van proef een concert in de groote zaal van het Schuttershof te geven. De eafsréeprijs bedroeg 10 cents; het publiek was meer dan talrijk opgekomen er waren b. meer toegangskaarten verstrekt dan er- zitplaatsen waren en toch leverde dit con cert een deficit op. Onnoodig hierbij te voe gen dat door deze financieel ongunstige resul taten die proef niet herhaald kon worden, al werd ook van verschillende zijden de wen schelijkheid dier herhaling uitgesproken. Voorts werd in het najaar van 1896 door mij, in overleg met eenige invloedrijke perso nen, pogingen aangewend om de door Mej .Van B. bedoelde concerten te organiseeren, en zijn de besprekingen hierover in 1897 nog voort gezet, doch het eindresultaat was helaas! dat, op welke eenvoudige en min kostbare wijze die concerten ook werden ingericht, ze steeds een aanmerkelijk tekort zouden opleveren. Waardoor dit tekort ontstaan zou, zal wel niet nader opgehelderd behoeven te worden. Mej. Van B. spreekt over concertzalen, die 1000, 1300, 3800 personen kunnen bevatten, doch vergis ik mij niet, dan biedt Middelburg's concertzaal ongeveer 470 plaatsen aanen als u ook hier de entrée op 10 cents wenscht te bepalen, dan is het toch niet over dreven te beweren, dat voor een bedrag, het welk alsdan aan entrées kan worden ontvangen, geen concert van eenige beteekenia is te geven. Zijn mej. Van B. soms echter andere bronnen bekend om dergelijke concerten, die ook mijne sympathie ten volle wegdragen, mogelijk te maken, welnu, dan hoop ik dat zij de lust moge bezitten om zelf de hand eens aan de ploeg te slaan; zij zal dan misschien blijken in deze de reddende engel te zijn. Schoone en goede gedachten ter overweging te geven, heeft zeker zijn nuttige zijde, doch trachten zelf ze ten uitvoer te brengen, m. a. w, niet tegen moeite en teleurstelling op te zien daaraan is dubbele waaide en beteekenis toe te kennen. Mej. Van B. zegt aan het slot van haar op stel: „Mocht in onze stad de zangvereeniging Tot Oefening en bitspanning, behalve hare ge wone uitvoeringen, eens een kunstuitvoering geven in de taal van het land, voor een lagen toegangsprijs, dan is het zeker te verwachten, dat zij ook hier veel sympathie daarvoor zou ondervinden." Hiermede ben ik het volkomen eens, mits dan die vereeniging een werk ten gehoore brenge dat het bevattingsvermogen van het dan aanwezige publiek niet te boven gaat, en zij zoo mogelijk voor een afwisselend pro gramma zorg drage. Zou men b. v. Brahms RequiemHandei's ttnsonof Vierling's Constantin ten gehoore brengen, dan vrees ik dat al geschiedde dit ook in de taal des lands het grootste deol der toehoorders onvoldaan huiswaarts zoude keeren, en wellicht de grootste attractie zou blijken te bestaan uit de eventueel in de pauze uit te reiken broodjes, (anders een bedenkelijk iets op concerten), chocolade en hier. Neen, om de werken, die Oefening en Hit- Spanning gewoonlijk uitvoert, voor het volk verstaanbaar te maken, is m. i. heel wat meer noodig dan op vertaalden tekst te zingen. Intusschen hoop ik dat mej. Van B. het niet bij schrijven over deze zaak laat, en tot stand zal brengen wat mij, wegens financieele be zwaren, niet gelukte. Ik vermeende, Mijnheer de Redacteur, boven staand onder de algemeene aandacht te moeten brengen, en wensch nog tevens deze gelegen heid te gebruiken om te constateeren, dat op mijn initiatief in 1896 zich eenige heeren heb ben vereenigd om, tegen een zeer geringen toegangsprijs, eenige zomerconcerten in het Schuttershof te doen plaats hebben. Al zijn nu deze concerten wel eenigzins anders dan de door mej. Van B. bedoelde, het doel daarvan is toch hetzelfde, en het blijkt dus duidelijk dat Middelburg op dit' terrein in het geheel niet achteraan komt, doch bijna de ijn dank voor de opname. JAN MORKS. Generaal Blanco heeft alle onderzoekingen betreffende de Maine verboden tot de officieele Spaansche commissie ter plaatse is. De Ame- rikaansche consul beeft daartegen gepro- Een Zierikzeesch Koekoeksei. Dat de Middelburgsche kamer van koophandel in het bij haar ingekomen schrijven van den burgemeester van Zierikzee en een lid van den raad dier gemeente geen reden zou vinden om op haar, aan den Minister van Waterstaat in gediend adres in zake den Dordtschen waterweg terug te komen, was te voorzien. Zulk een lichaam Iaat zich niet zoo gemak kelijk, allerminst door verdachtmaking en ijdele bedreiging, terugbrengen van een daadzaak, die zij na ernstig beraad nuttig en noodig heeft geoordeeld. En dat een dergelijk schrijven van Zierikzee uitgegaan, wekt evenmin bevreemding. Daarvoor is het te typisch Zierikzeesch. Eerst stijfhoofdig volhouden, dat verder streven naar verbetering van het Hellegat absoluut doelloos is, daarna zich vroolijk ma ken over de vergeefsche moeite en kosten, welke die dwaze Brouwenaars zich getroosten om toch tot die verbetering te geraken, en dan, na eindelijk ingezien te hebben dat deze toch komen zal, alle zeilen bijzetten om nu op het beslissend oogenblik de vruchten te plukken van hetgeen anderen onder hun hoon gelach met zooveel moeite en kosten hebben gezaaid Eerst andere gemeenten het nestje laten bouwen en dan fluks het Zierikzeesch eitje erin gelegd. Is dat niet knap en handig? Hoe jammer dat die Middelburgsche vogel zich niet aanstonds heeft laten verschalken en het eitje netjes ecarteerde. Doch geen nood, dan ermede naar het Oude- Tongsche strand gevlogen; misschien is men bij Schuttevaer minder op zijn hoede. En als ook dat mislukt, dan naar het Haagsche bosch. Het voorjaar nadert, de kansen staan schoon. Goed, goed, laat de vogel dan maar vliegen. Lieb Brouwenaar magst ruhig sein. Toen de regeering het ten behoeve van de groote vaart noodig oordeelde om, in de plaats van het meer en meer opslibbende Goereesche gat, een anderen zeeweg open te stellen, werd daarvoor nu ruim 60 jaar geleden, op aanwij zing van den kundigen zee-officier Keuchenius, het zeegat van Brouwershaven aangewezen, dat vervolgens onder directie van den bekwa men luitenant ter zee Van Rhijn in 1838 zorg vuldig werd betond. De motieven, welke tot die keuze hebben ileid, zijn o. m. „dat het zeegat van Brou wershaven na onderzoek in alle opzichten vol komen geschikt werd bevonden om door de grootste schepen, naar Rotterdam of Dordrecht bestemd, te worden binnengeloopendat zijne reede een uitmuntende ankerplaats aanbiedt, zoo wat de diepte als de ligging en den anker grond betreftdat men op die reede veilig de grootste schepen kan lichten enz. enz." En de ervaring van een halve eeuw heeft de juistheid dier motieven schitterend bewezen. Waarom destijds nu de Roompot in geen de minste aanmerking kwam, is niet met zeker heid na te gaan, maar erkend moet worden dat de Staatscommissie dit vaarwater wèl terecht geschikt acht voor de groote vaart. De inventie echter dat het oneindig beter is dan het Brouwershavensche zeegat, daarvan komt de eer geheel toe aan de ontdekkers, die het onderwerpelijk Zierikzeesche stuk heb ben samengesteld. Tot heden was dit onbekend. Dezelfde onbekendheid heeft tot nu toe ge- heer acht omtrent de Zierikzeesche reede; en het is zeker alleen daaraan toe te schrijven, dat bijkans alle gezagvoerders steeds de voortref felijke Zierikzeesche schutplaats hebben ver onachtzaamd om de Brouwersche te prefereeren. Zoo herinneren zich nog velen onzer hoe in den bekenden winter 1870-71 zestig a zeventig koopvaardijschepen van alle natiën behalve de menigte lichters op de reede van Brou wershaven een voor allen ijsgang vrije en veilige ligplaats hebben gevonden. Dit is des te opmerkelijker omdat, volgens de jongste Zierikzeesche ontdekking, onze reede met zes zeven schepen geheel gevuld is, zoodat die vaartuigen destijds minstens 8 A 9 verdiepin gen hoog gelegen moeten hebben. En het meest opmerkelijke is wel, dat geen van al die aarts domme kapiteins toen ook maar een oogenblik gedacht heeft aan de circa tienmaal grootere haven, die toch a deux pas lag. Zouden thans de regeering en de gezagvoer ders nog even dom zijn als voorheen lïet is voorzeker te hopen. Maar zelfs al zouden beiden wenschen op de Zieriksche uitvinding in te gaan, dan nog zou de reeder zijn veto doen hooren indien het door hem bevrachte schip zijne bestemming door den Roompot, in stede van door het Brouwenshavensche gat, wilde volgen. Want sedert het handelsdevies time is money ook meer en meer in onze commercieele wereld veld wint, is het eene ongerijmdheid te veronderstellen dat eenige reederij den 107 KM. langen weg via Zierikzee zal bezigen, wanneer even zoo goede, ja proefondervindelijk betere weg van 75 KM. via Brouwershaven wordt aangetroffen. A. Russisch met eenigen handel tot zeer flauwe, voor sommige soorten zelfs iets flauwere prijzen. Garens. Op vlasgarens komen zeer weinig nieuwe orders in de stemming blijft flauw die van snuit waren iets minder gewild, maar de prijzen bleven gehandhaafd. Linnen met weinig handel. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Koer» van Gitteren Heden Febr. Febr. 998/é - IO0X 108s/4 NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 81/» 10OO 873/16 87% dito Übl8 1000 091/i 007/g dito Gert3 1000 »71% 081/* HONG. dito gondL 5 100 ITALIË. In». *62/81 6 Lir. 100-100000 886/8 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 1L 1000 881/s dito Jxn.-Jali.5 e 10(H) 8ES/8 857/» dito dito Goud.. A SWM000 POLEN. Obl. S.44 2.R, 600 PORT. O. B. 63/8 met ticketS 901/g 90% dito dito 1883/89 met ticket41/» fr, 600 281/4 298/8 RUSLAND. Gert. Int. 5e S. 1854 5 Z.R. 600 dito 80 geo. dito 4 185-636 dito 5889 dito 4 dito 9S 5e Em. 4 dito 94 6e Em. 4 Obl. L. 1867/68 4 30-100 Cert. v. B, Atgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 6 G.R. 125-1000 104% SPANJE. O. B.Pk.4 Pe». 1000-34000 58 dito bin. Porpet. 4 Pr. 600-85000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2600 88 88 Ceconv. serie 13. 30-3000 - 987/» dito dito U, 90-100 36% 251/» EGYPTE. O. L. 76 4 30-100 dito en. dito 1878 BH» 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 1000 dito Obl. 1389 4 591/4 VENEZUELA 1S61 4 J00-5ÖÖ S67/8 867/a Industrieels en Financieele onderuemin gen. NEDERLAND. pCt. N.W. enPao.Pbr. 5 500-1000 B9l/4 60 Ned. Hand. Mtch. A. reicontr6 1000 138ó/8 1396/8 N.-ï. Hand. A. - 150 84 84 Zeeland Aand... 600 dito dito Pr. dito 500 26}< 26}£ dito Obl. 1886.. 8 1000 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam RJB. 3000 OOSTENRIJK. A. O. H. Rfl. 600 Spoorwegleenlngen. NEDERLAND. pC*- Hol!. Spoor Mjj tot Expl, van St. Spw. Aand.. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.-L Spw. Aand. N.-B. Bost. Obl gettemp. 1875/80 TALIE. Spoorw. leening 1887/89 Vict. Em. Sp. O. 8 Zuid-ltal Sp. O. S 003TENRUX. F. O. Spw. Obl. 8 POLEN. W. "W. A. RUSLAND. Gr. Sp. M&atsoh. Obligatie 41 dito dito dito 4 Balt. 8pw. Aand. 3 Kurk Cb. Af O. 4 Mosk ,8moi. 5 AMER1K. Crt. 6 dit. Calif. Org. dit. 6 Chic. N,-W. Cert. Aand Ex. Ob. 7 M9nominie dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito S. "W. Obl. 7 Illinois C. v. A. 7 dit. Lear L. St. Dt. 4 StJP.M.iM.Obl, 7 ün. Pao. Kfël. dit. 6 260 1'121/a 113 260 358/4 358/4 e 1000 360-1000 - 100 - - Lfr. 6O0-26GO 6518/» 600 500-6000 698/g 698/8 fr. 600 Z-R. 100 500 361/4 1135 100 35-1350 100 f 1000 IOS8/4 1000 1000 500-1000 L, i 1000 m* 500-1000 133 B 500-1000 1323/a 600-1000 500-1000 500-1000 600-1000 500-1000 500-1000 1000 - m Fremie-Iieentngen. HANDELSBERICHTEN. GraanmariiTen enz. Axel, 19 Febr. Ter graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe a nieuwe tarwe 9.60 a 9.90; rogge j—a nieuwe rogge 6.40 a 6.50jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 9. a 9.25 jarige zomergerst a nieuwe zomergerst 8.a 8.40haver f 5.75 a 6.paardenboonen 6.75 a 7.groene erwten 6.50 a 6.70kool- ~iad a kanariezaad vlas (per 44 a. 56 c.) a .-— a Boter 1.Eieren ƒ3. Rotterdam, 21Febr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer van tarwe ruim, en die van gerst klein. Extra puike tarwe 10 cents en puike wintergerst 15 cents hooger af wijkende 15 cents lager; zomergerst 15 en paardenboonen 10 cents hooger; overigens onveranderd. De prijzen waren als volgttarwe 6.50 a 8.30; rogge ƒ4.25 a 5.10; canada f 6.10 a f 6.50wintergerst 4.25 a 5.80zomer gerst ƒ4.60 a ƒ5.40clievaliergerst f haf 6.20; haver 2.40 a 3.30paardeboonen f 5.35 a f 5.70bruineboonen f 5 a f 7witteboonen f 6.50 a f 8.75; erwten 5.60 a ƒ6.30. Amsterdam, 21 Febr. Lijnolie 28. Raapolie f 16'/» a contant. Gent 18 Febr. Vlas en Snuit. Deaan- voer van inlandsch was grooter dan vorige NEDERL. Ss. Am. r 100 1107/s Stad Rotterdam.. S 100 108 BELG1E. 8t, Aiitw. r 100 101J4 dito Brussel 1886 SVj 100 1011/j HONG. Staatal. 1870 g. 100 003TENRD¥.. Staataleeniiig 1854 4 D 350 600 1207/8 100 Cred. üist. 1858 g 100 8LU8L. Staatel. 1864 5 B 100 180 100 SPANJE. St. Madr. 3 100 85 84 TURKIJE. Spoorwl. 8 400 261/g 258/4 Prijzen van Coupons eu losbare Obligatiën. Amsterdam 19 Februari 21 Februari, 20.95 20.00 r 20.95 b 20.95 11.53 11.63 met affidavit. v 11.93 11.93 47 50 h 47.60 47.50 b 58.55 58.55 b 1.23 b 1.29 1.8»Jf 1-89X 1.S5 r 1.35 ?ool8che per Z. R. V b - 47.40 47.40 liinuenl 1.65 e 1.65 Amerik. ia dollars... v S.46* Speciekoers. GOUD ZILVER Wisbt. Scmv. 12.05 ƒ18.15 St. v. 20 mk.» 11.80 «11.90 /Sü fr. 9.631/* 0.961/» Stukk. v. 5 fr. 3.86 ƒ3.40 Pril. Zilver 1.75 1.70 Burgelijke Stand. Van 19 en 21 Februari. middelbure. Ondertrouwd W. C. B. 't Hooft, wedr 53 j. met C. J. de With, jd. 44 j. J. Verrijzer, jm. 26 j. met C. Geertse, jd. 24 j, BevallenP. Laport, geb. Koster, z. G. C. Reijnhout, geb. Van den Broeke, z. C. L. Witte, geb. Kandel, d. A. J. Claris, geb. O verduin, d. A. M. Priem, geb. De Sonneville, d. E. Lagace, geb. Joziasse, d. Overleden: H. Julianus, z. 3w.L.Caljouw, man J. C. Snijders, 76 j. Van 14—19 Februari. Zierikzee. Bevallen M. Th. Jasperse, geb. Gilden, d. J. J. Hillebrand, geb. Krijger, d. L. Schults, geb. Botvliet, z. C. Hendrikse, geb. Van Wouwe, d. Overleden: J. Flohil, vrouw vanL. Verrijke, 63 j. P. Horrevoets, wede van C. Aleman, 60 vuoi yau ïmauuBcii was gruoxer uau vorige <öo j. P. Horrevoets wede week en voor alle soorten bestond iets j. G. Gravelijk, wedr 63 j. meer kooplust tot eer iets vastere prijzen. J

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3