BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. ÏANDiLslERICHTENr luttyiia vaD Tarwe en Maal. Plcquart over den inhoud van het bordereau. Gelijk wij reeds mededeelden bad generaal Pellieux Woensdag aangetoond dat alleen een aan het departement van oorlog geplaatste stafofficier de in het bordereau genoemde stukken kan hebben gehad. Picquart had vroeger het tegendeel beweerd, en kreeg Donderdag gelegenheid te bewijzen, dat Esterhazy de stukken kon hebben gehad. Vooraf verklaarde hij, dat men het belang, dat die stukken voor een vreemde Mogendheid konden hebben, overdreven heeft. Ilij stelde uit de rapporten van het 74e linieregiment vast dat Esterhazy toen aan de voorjaars manoeuvres deelnam, waarheen anders slechts de bataljonschefs gaan. {Sensatie.) Hy zette uiteen dat Esterhazy door zijn secretaris stukken deed overschrijven. Erg duidelijk is het verslag ons niet. Alleen zij gereleveerd, dat Picquart voor een deel van zijn betoog verwijdering van het publiek vroeg. Generaal Pellieux, die aan het debat deelnam, werd door Labori bedankt als de beste helper voor de verdediging. Op zijn verzoek werd generaal Gonse geroepen. Deze erkende dat een officier der artiljerie zijn manuel aan Esterhazy kon hebben geleend, waardoor althans dit punt Hoogstbelangrijk was nog het volgende In verband met de manoeuvre-kwestie wees Picquart er op dat het bordereau van April is. PellieuxHet is niet van April. Labori: Yan wanneer dan? Pellieux: Het werd einde schreven. LaboriMaar in het rapport van d'Ormesché- ville staat dat het van April is. Wij hebben dit punt eens nageslagen in dat rapportdaar lezen wijHet is niet aan te nemen dat een officier van het le bureau van den staf niet op de hoogte was van de voor genomen wijzigingen, eenige weken vóór zij officieel werden. Daaruit blijkt dus, dat, als de generaals gelijk hadden en het bordereau in het najaar werd geschreven, het geheele betoog van d'Orme- schéville geen zin had. De interpellatie in den Senaat. Plus royaliste que le rot heeft de Senaat met groote meerderheid de interpellatie vanThéve- net, Trarieux en Scheurer-Kestner voor een maand verdaagd, hetgeen een slecht teeken is. De regeering had besloten verdaging te vragen tot na de uitspraak in het proces. Maar men riep: „Over een maand," en Mil liard nam dat aanbod dankbaar aan. Thévenet verzette er zich niet sterk tegen, al betoogde hij ook, dat er geen verband bestaat tnsschen het proces-Zola en de inter pellatie. Verkoopingen enz. Door burg. en weth. van Middelburg werd heden ten raadhuize, bij enkele inschrij ving, aanbesteedhet maken van een ijzeren rioolzinker met waterinlater, gemetselde over stort- en spuikolken, afsluit-, vereenigings- en verzamelputten op houten fundeeringen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. van Wijngaarden te Papendrecht voor ƒ21.340; Mees Visser te Papendrecht voor f 19.600; P. C. v. d. Hooft teVlissingen voor 18.598P. Dronkers te Kapelle voor f 17.679; P. Krijger en Zn voor f 16.300P. L, van Miert voor f 16.200; J. Visser te Papendrecht voor f 15.943M. K. Jeras en Zn voor f 14.9 J. M. van Ditmars en Zn voor f 14.545 en J. H. v. d. Ven voor 14.489. De inschrijvers, bij wier naam geen woon plaats is vermeld, wonen te Middelburg. Ten overstaan van den notaris J. W, Verhulst werden Donderdag avond, op de bovenzaal der sociëteit De Vergenoegingalhier in het openbaar verkocht de volgende te Mid delburg gelegen onroerende goederen Een huis en erf met tuin, aan de Heeren gracht, wijk M no 36, groot 6 a. 55 ca., voor f 4500 5 a. 55 ca., tuin (bouwterrein), naast het eerste perceel, voor f 1941een huis en erf, in de Bogardstraat, wijk D no 35, groot 1 a 15 ca., voor 3324. Vlisslngen. Benoemd tot secretaris van het brand wezen de heer A. L. A. van Unen en tot stadsomroeper B. Geljon. PROCES-ZOLA. Oordeel der pers. De heden (Vrijdag) ochtend verschenen Parijsche bladen toonen, volgens door ons ontvangen telegrammen, zekere opwinding bij de besproking van de onthullingen. De Figaro verklaart, dat de omvang dier mededt elingen nog niet is te overzien. De Soleil zegt, dat de menigte geen spot ge noeg heeft, om de houding te veroordeelen der verdediging, die de generaals noodzaakte tot verklaringen, welke zij wilden verzwijgen, en waardoor wellicht een oorlog kan ontstaan, waarvoor Zola alleen aansprakelijk zou zijn. De Aurore vraagt tot welken graad van krankzinnigheid men in den generalen staf gekomen is, om op deze wijze te bekennen, dat de veroordeeling van Dreyfuss werd uitge sproken, zonder dat de rechters zijn schuld bewezen achten. Dit is zulk een ergerlijk plichts verzuim of een zoo monsterachtige dwaling, dat deze bijna niet verontschuldigd kan worden. Het Journal is ongerust en vraagt welke ernstige gevolgen de verklaringen van Pellieux zullen hebben. Voor de Siècle vormen deze geen bewijs tegen de verdediging. De Gaulois eindelijk meent, dat ten spoedigste een einde aan de zaak moet komen en dat men genoeg woorden, conclusies en redevoeringen gehoord heeft. Het is uit deze uitlatingen duidelijk dat de anti-Dreyfuss-partij volhardt bij haar beweren dat Duitschland in het spel was. De Parijsche correspondent van het II bid. ziet in het nu medegedeelde de verklaring van het plotseling afbreken van de nasporingen van kolonel Picquart. Hij meent dat het ge beurde waarschijnlijk zal leiden tot de ontdek king van de gesluierde dame. Generaal De Pellieux is er blijkbaar op uit om vol licht te verspreidenzijn gezag groeit zienderoogen aan. Zitting van heden. ij het paleis van justitie is zeer veel pu bliek. Plaatsen worden voor 40 francs verkocht. Esterhazy en mevrouw Boulancy zijn aftn- ezig. Generaal Boisdeffre bevestigde op alle pun UB de verklaringen van generaal Pellieux. Hij wilde daaraan echter niets toevoegen en zeide tot de jury dat, wanneer de natie geen vertrouwen stelt in de cbels van het leger, deze gaarne de verantwoordelijkheid aan anderen overlaten. Men roept: Vive Varmee. De president weigerde aan Labori om Bois deffre vragen te stellen. Labori protesteerde en stelde eonclusies. De president ondervroeg Esterhazy, die ver klaarde dat de ellendige Matthieu Dreyfuss hem beschuldigde de dader te zijn van de mis daad, door zijn broeder begaan. {Luide toe juiching Tengevolge van de incidenten in de zitting van Donderdag vergaderde de ministerraad onder voorzitterschap van Faure. Men beraadslaagde over den toestand, voort spruitende uit het getuigenis van Pellieux. De besluiten blijven geheim. Door het bestuur van het waterschap St. Maartensdijk werd Donderdag te St. Maar tensdijk aanbesteed de levering van 1285 M3. grint, bestemd voor den aanleg van nieuwe wegen en voor het onderhoud van bestaande. De be steding geschiedde per M3., te leveren vrij op wal. Ingeschreven werd door de heeren M. G. Larooij te Scherpenisse voor f 1.80, W. Hok ken Sliedrecht voor f 1.73, firma Van Koppen hagen en Co. te Utrecht voor De Deutsch Rheinisches Kiesgeschaft ad f 1.60,1. Vermeulen St Maartensdijk ad f 1.57. Laatstgenoemden is, als minsten inschrijver, de levering gegund. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informal iën 22 Febr. Goes. VVei'and, De Ronde Bresser en Zip en Van T. ijiiogen 23 N.&'St- JooslBoomen, Havers. 26 Zieriksee. Woonhuis, Way. 2 Mrt Arnemuiden. Inspan, Tak. 2/3 Middelburg. Meubels, Notarhhirs 11 Ierseke, Huis, De Vos. 11 Westkapelle, Land, Hu vers. Midde'burg, Huis, Inspan, Varhuht. 20 April Oostkapelle, Tak. 26 Koudi kerke, Inspan, Loeff. 27 Aroemuiden, Inspan, lak. 29 O. VV Soub Inspan, Tak TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Vrijdag 18 Febr. Raadhuis Middelburg l'/a ,u-het maken van een rioolzinker, overstort- en spuikolken, benevens putten. Maandag 21 Febr. Koffiehuis Krijger Krabbend Ij ke 3 u. verbouwing graanschuur hofstede Yerlare. A. le Clercq Kruiningen. Woe n sdag 23 Febr. Prins van Oranje Goes 11 u.het vernieu wen, herstellen en onderhouden van werken en het leveren en zinken van een rijszinkstuk, in twee perceelen voor de Breede Watering be westen Ierseke. Dorpshuize O o s t e r 1 a n d 11 u.ver» nieuwing van buitengewone werken en maken van aard- en steengloóiingwerken aan den polder Ooster- en Sir Jansland en levering materialen. Donderdag 24 Febr. Polderhuis Walcheren Abdij Middelburg l'/a u.maken van een nieuw paalhoofd voor den Westkapelschen Zeedijk en het uitvoeren van werken tot strand verdediging aan de Noord watering van den polder. V r ij d a g 18 Maart. Gebouw Prov. bestuur Abdij 11 u.Mid delburg het vernieuwen der af heiing aan het zeeëindevan den Westhavendam te Br es- ken s, behoorende tot de havenwerken in de provincie Zeeland. (Raming, f 7700). Gemeentehuis C a t s 10 u. Steenbestort Leendert AZ>ra/iiw«polder. Raming f 6780. De Middelbnrgsche courant wordt 's avonds te zeven uur in Vlissingen uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door de agent C. N. J. DE VEY MEST- DAGH aldaar. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg, Zondag 20 Febr. Voorstell. Schouwb. 8 u. Maandag 21 Febr. Openb. samenkomst Chr. Jongelingsv. Rom. 116a. Zaal Bogardstraat 8 u. Maandag 28 Fobr. Voordracht dr G. C. van Walsem. Nat.-gezelschap. Gebouw 7l/« U. Dinsdag 8 Mrt. Concert Ver. voor Instru mentale muziek. Concert en gehoorzaal 7'/a u. Woensd. 9 Mrt. Voorstelling Ned. Too- neelvereeniging. Schouw burg 7 Va U. HER IJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg en wel voor de wijken L 22 Februari M 23 Februari; N 24 Februari; O 25 Februari en 1 Maart P 2 en 3 Maart Q 4 en 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart; telkens des voormiddags van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren. St. Laurens op dezelfde dagen. Voor de overige gemeenten in Zeeland is die ijk bepaald als volgt voor Oost- en West-Souburg, ook voor Ritthera, 14 Maart. Vlissingen, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25 en 26 Maart. Arnemuiden. ook voor Nieuw- en St. Joos- land, 28 Maart. Veere, ook voor Vrouwepolder, 29 Maart. Serooskerke (Walcheren), 30 Maart des voorm. Oostkapelle, ook voor Grijpskerke, 30 Maart des nam. Domburg, ook voor Aagtekerke, 4 April. Westkapelle, ook voor Zoutelande, 5 April. Koudekerke, ook voor Biggekerke en Melis- kerke, 6 April. Cortgene, 18 April. Wissekerke, 19 en 20 April. Colijnsplaat, ook voor Cats, 21 en 22 April. Stavenisse, 2 Mei en 3 Mei des voorm. St. Annaland, 3 Mei des nam. en 4 Mei. St. Philipsland, 5 Mei. Oud Vosmeer, 6 Mei. Tholen, 7 en 9 Mei. Poortvliet, 10 Mei. Scherpenisse, 11 Mei. St. Maartensdijk, 12 en 13 Mei. Zierikzeee, ook voor Kerkwerve, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17 en 18 Juni. Brouwershaven, ook voor Dnivendijke, 27 en 28 Juni. Zonnemaire 29 Juni des voorm. Noordgouwe 29 Juni des nam. Dreischor 30 Juni. Eikerzee 1 Juli des voorm. Ellemeet 1 Juli des nam. Renesse 2 Juli des voorm. Noordwelle, ook voor Serooskerke (Schouwen), 2 Juli des nam. Algemeen Overzicht. Welke gevolgen de jongste gebeurtenissen in het Verre Oosten zullen hebben, zal eerst na langen tijd blijken. Voor het oogenblik schijnt het gevaar voor een botsing geheel verdwenen, en er zullen nieuwe incidenten noodig zijn om nieuwe onrust te baren. Maar dit staat ten minste vast, de Europeesche handel zal met dankbaarheid terugzien op wat nu voorvalt. 't Was reeds een zeer belangrijke spoorweg concessie, welke Engeland beeft gekregen. Maar nu verneemt de Standard uit Berlijn, dat lijn naar Yunnan verschillende zijtakken krijgt, en daardoor geheel Zuid-China met Mandalay, de hoofdstad van Birma, verbindt, en dien voor het wereldverkeer opent. Minder gelukkig is Rusland voor het oogen blik. De Chineesche gezant te Petersburg die volgens de regeering te Peking gevolmachtigd was om over de leening te onderhandelen blijkt geen instructies te hebben om over de spoor- zaken te onderhandelen. De zaakgelastigde te Peking kreeg daarom opdracht zich bij de Tsunli-Yamen te beklagen. Daaruit blijkt dus dat de zaak van den spoorweg door Zuid Mandsjoerije nog lang niet in orde is. Een bericht uit Peking voegt hierbij, dat deze zaak zelfs niet is aangeroerd in het bé kende geheime verdrag, zoodat China de vrij heid zou hebben voor Zuid-Mandsjoerije spoor wegconcessies aan andere Mogendheden af te staan. In verband biermede is het typisch dat Reuter uit Peking seint, dat de Russen daar beweren, dat Engeland ten eenenmale onmach tig is Rusland te verhinderen zijn plannen in China uit te voeren. Engeland is eeu quemtité negligeable, en Rusland kan alle Engelscbe plannen dwarsboomen. Een tegenspoed beeft Engeland ten minste. Het groote oorlogsschip Victorious heeft in het Suezkanaal bezwaren ontmoet, en is aan den grond gevaren. Het had slechts 8 Eng. duim water tusschen de kiel en den bodem van het kanaal. De Revenge die met de Venus thans ook op weg is, gaat even diep, 27 voet 6 duim. De Victorious zal moeten lichten, welk voor beeld de Revenge dan zou moeten volgen. Rus land daarentegen staat voor de moeilijkheid dat de Porte bezwaar maakt enkele schepen van de Zwarte Zeevloot door den Bosporus te laten varen. Er loopen onderhandelingen, maar deze gaan niet erg vlot. Een andere spoorwegverlenging, welke op dit oogenblik door Engelschen ontworpen wordt, is die van de lijn van Boeloewayo naar het Tanganyka-meer. Uit Kaapstad wordt geseind, dat men de kosten op 3- miljoen pond stelt, en den aanleg op vier of vijf jaar. Groote moeilijkheden zou de lijn niet'onder vinden, daar men slechts een groot kunstwerk heeft te maken, den bouw eener brug over de Zambesi, op 100 piijl beneden den Victoria-vaJ. Van méér beteekenis is een ander bericht uit Zuid-Afrika. Het rechterlijk conflict in de Transvaal, dat verleden jaar zooveel sensatie maakte, doorgehakt. De hoofdrechter Kotze is ontslagen en door den staatspvoeuveur Grego- rowski vervangen. Op zichzelf is het een kwaad iets, als een rechter wordt ontslagen, wat tegenwoordig in bijna alle andere landen verboden is. Maar hier stond men voor het bijzondere geval, dat de uitvoerende raad bij de wet was gemachtigd die rechters te ontslaan, die niet wilden ver klaren af te zien van het toetsingsrecht. Over deze zaak hebben wij het vorige jaar reeds een en ander medegedeeld. Daarom zij kortelijk herinnerd, dat het de vraag gold of de wetten onschendbaar waren, danwel dat de rechterlijke macht bevoegd zou zijn de innerlijke waarde eener wet te be- oordeclen. In bijna alle beschaafde staten heeft de rechter de wet te nemen zooals zij is. Alleen in do Vereenigde staten is het anders, wijl daar het Hoogste gerechtshof een groote macht heeft en een wet onverbindbaar kan ver- verklaren. Op zichzelf is de zaak dus vrij eenvoudig. Maar zij wordt ingewikkelder au Kotze zich beroept op een belofte der regeering, dat binnen bet jaar de grondwet zou worden her zien in dien geest, dat daarin de bevoegdheid van het hooggerechtshof en de verbindbaar heid der wetten werd omschreven. Aan deze belofte heeft de regeering zich niet gehouden, zoodat er kans bestaat op nieuwe verwik kelingen. Formeel is de regeering natuurlijk in haar recht, daar een bindende belofte tot grond wetsherziening een onbestaanbaar iets is. Maar voor Kotze ligt daarin reden om de zaak aan den gang te houden. Kotzé had echter nog andere bezwaren tegen het z. i. onwettige ontslag. Daar het hoog gerechtshof niet bijeen is, richtte hy een brief aan de advocaten en een aan de regeering. Hij weigert het hem door den president der repu bliek gegeven ontslag als hoofdrechter te aan vaarden, omdat het, naar hij met een beroep op de grondwet, de Londenscbe conventie en andere wetten betoogt, onwettig is. President Kruger heeft geantwoord dat hij zijn besluit, waarbij, de hoofdrechter van zijn ambt ontslagen wordt, handhaaft. Beknopte Mededeelingen. De groothertog en groothertogin van Hessen zullen Zaterdag een bezoek brengen aan het groothertogelijk paar van Baden. Daarmede verdwijnt de laatste uiterlijke schijn van verdeeldheid, een zaak waarover in het najaar door de bekende onhebbelijkheid van den czaar veel te doen was. Jongstleden Zondag had in het Zwitser- sche kanton Schwijz de volksstemming plaats over een nieuwe grondwet. De bisschop had van alle kansels een berderlijken brief doen voorlezen, waarin op verwerping werd aange drongen. Bijna 2/3 van de kiezers, 7343 van de 11676, gaven aan die roepstem gehoor. De zaak baart groot opzien. Opvallend is dat het kanton slechts 12000 kiezers telt, zoodat slechts een paar honderd thuis bleven. De troepen van den Sultan van Marokko zijn opgetrokken tegen de stammen, die gunstig gezind waren aan de Engelsche onderneming Globe Venture Syndicate. Alle bezittingen van een dezer stammen werden vernield. De ge vangen genomen deelhebbers aan de expeditie der G. V. S. zijn nog steeds te Arkis. Daily Telegraph meldt dat in Noord Albanië geregelde gevechten plaats hebben. 2000 Albaneezen staan onder de wapens. De Perzische regeering bereidt alles voor om den opstand der Beloedsjis te bestrijden en de moordenaars van een Engelsch tolegraaf- beambte te straffeD. De volgende maand zou de eigenlijke strijd aanvangen. Uit Meshed wordt bericht dat een bende theologische stu denten, onder aanvoering van twee priesters, het huis van zekeren Hadji Mahmoed binnen drong. Deze Hadji werd verdacht tot de Babisten te behooren, dat is tot (le secte welke den vorigen shah doodde. Hij werd geslagen,met een pistoolschot verwond en daarna met naphta en petroleum begoten en in brand gestoken. Dezer dagen seinde men uit Shangaï, dat de Nederlandache gezant in China zou trachten de Chineesche leening tot stand te brengen. Uit goede bron kan 1Iet Vad. mede- deelen, dat dit bericht uit de lucht is gegrepen. Het schijnt wel, dat Chineesche staatslieden hun best doen de leening onder garantie van de een of andere kleine mogendheid te sluiten, van wie zij minder last zouden hebben dan van Engeland of Rusland, maar de Nederlandsche regeering denkt er niet aan zich met de zaak in te laten. Het schip lag op een plaats, waar het niet zeer diep was, zoodat enkele deelen nog boven water uitsteken. Men wil nu door duikers doen onderzoeken wat de oorzaak van het onheil is. In een officieel telegram aan de vegeering te Madrid werd een ketelontploffing oorzaak genoemd. Maar dat is niet te rijmen met het stellige bericht, dat de ontploffing in het voorschip plaats had. In de kwaadden kende Amerikaansehe kringen gelooft men nu aan een kelsche machine. Maar aanvankelijk waren die kringen niet groot. Woensdagavond bleek dat de New-York Journal in zijn oordeel alleen stond. Alle bladen op éen na geloofden aan een ongeluk, zoo vertelde de West0ns'(er Gazette Donderdag avond. De New-York Ilerald zeide zelfs dat de vurigste en dwaaste Jingo Spanje niet zou durven verdenken. Twaalf uur later, toen de ochtendbladen van Donderdag verschenen, was de stemming echter omgekeerd. Verscheidene ochtendbladen spraken van een schandelijke misdaad. Maar nu wordt een zeer ernstig licht op de zaak geworpen in een particulier telegram van den Londenschen correspondent van de N. R. Crt. Deze seinde Donderdagavond„Er heeft zich hier van middag een eigenaardig en zeker beteekenisvol voorval voorgedaan. Renter's kantoor alhier zond nl. heden eene depêche rond van zijn eigen agent te Havana, meldend dat duikers een gat ter grootte van 8 duim ontdekt hebben in de kiel van den Ameri- kaansche kruiser Mainehetgeen de theorie zou bevestigen dat de vernieling van de Maine door een torpedo is geschied. Die depêche kwam natuurlijk via New-York, waar de ge lijktijdige publicatie ervau eene ontzaglijke beroering verwekt eu de regeering der Ver een igde-Staten gealarmeerd sohijnt te hebben. De regeering verzocht dadelijk aan Reuter's agent te New-York de depêche uit Havana niet te verspreiden, omdat zij zelve geen bevesti ging had ontvangen. En daarop kregen de Londenscbe avondbladen van Reuter's agent schap liet dringend verzoek de depêche ook weg te latcu, waaraan evenwel niet alle vol deden. In de City-kringen alhier gelooft men dat de regeering der Unie weet dat het be richt juist is, maar de openbaarmaking zoo lang mogelijk tracht tegen te houden, omdat zij anders internationale complicatiën onver mijdelijk oordeelt". Over de ramp wordt nog gemeld, dat het aantal dooden 260 en het aantal gewonden 90 bedraagt. Over het schip zelve wordt nog het volgende gemeld: De Maineeerst in November 1890 van sta pel geloopon, was een pantsertorenschip met tweelingsschroeven, van het kruisertype met gordelpantser en bovendien van een gewelid pantserdek voorzien. Het schip is lang 318 voet, breed 57 voet en diep 21 voet 6 inches. De waterverplaatsing van deze dryvende vesting bedraagt 6.682 ton en de snelheid 171/, knoopen. De 10 Duims (Engelsch) kanonnen zijn ge plaatst in de torens en beschermd door lO'/a duims staalplaten, en de torens zijn zoo inge richt, dat met alle vier de stukken voor- en achteruit gevuurd kan worden. Verder heeft het nog 6 achterladers van 6 duim. 7 zesponders, 8 snelvuurkanonnen en 4 revolverkanonnen. De equipage beliep een 400 man ruim. Hoe de Almanack de Gotha dan komt aan de mededeeling, dat de zes pantserschepen samen een equipage van 7600 koppen hebben is ons duister Te Madrid was men aanvankelijk zelt' onge rust over de oorzaak van de ramp. De Gaceta, Spaansche Staatcourant, doet op het besluit tot ontslag van Dupuy de Löine een scherpe veroordeeling volgen. Graanmaritien enz. Vlissingen, 18 Febr. Boter 1.20 a 1.10. Eieren f 3.60 a f per 104 stuks. Amsterdam, 18 Febr. Lijnolie ƒ28. Raapolie f 16 '/-a a contant. Cukeghem-Axderlecht, bij Brussel, 17 Febr. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1701 stuks runderen aangevoerd, waarvan 804 ossen, 219 stieren en 678 koeien en vaarzen. De prijs por kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.81 framesstieren 0.55 tot 0.63 frameskoeien en vaarzen 0.55 tot 0.63 francs. Donderdag 17 Februari. Antwerpen. Tarwe hooger. Ameri- kaansch fr. 223/8. P a r ij s. Tarwe prijshoudendloop. md. fr. 29.35. Pesth. Tarwe vast. Donderdag 12.05 fl. Woensdag 12.03 fl. New-York dis. vorigen dag lOG'/s. Chicago 108; a De ramp van de Maine. Onze vrees, dat de ramp, welke een der beste schepen van de Amerikaansche vloot vernie tigde, een noodlottigen indruk zou maken, wordt bewaarheid. Kapitein Sigebes kan seinen, dat de openbare meening niet te vlug moet oordeelen. Bij de bestaande verbittering vond dit woord geen goede plaats. Reeds den dag na de ramp loofde een der New-Yorkscbe bladen 50.000 dollars uit voor hen, die de bedrijvers van de misdaad aanwij zen hetzij personen of regeeringen heet het, zoodat zijdelings een ernstige beschuldiging tot de Spaansche overheid wordt gericht. Dat deze in de zaak betrokken is, zal buiten Amerika wel niemand gelooven. De autoriteiten haddenjden Amerikaansche n officieren allerlei beleefdheden bewezen, waren juist den dag van de ramp gast geweest aan boord van het gevaarte, dat eenige uren later geheel vernield werd, PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Koer» -van Per telegraaf Gisteren Hod-n 17 18 Febr. Fobr. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Scb. SI/, 1000 87% 871/4 dito Obl8 1000 981/4 991;, dito Cert3 1000 981/M 981/8 HONG. dito gondl. 5 100 102>£ ITALIË. Ins. 63/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Novembar.5 fl, 1000 851/g 861/g dito Jan.-Juli... 5 1000 85?/i6 85^ dito dito Goud.. 4 800-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 Z.R. 600 PORT. O. B. 63/8 mat ticket...... 8 307/in 301L dito dito 1888/89 met ticket41/, f'- 600 30 397/b RUSLAND. Cert. In». 5e 8. 1854 6 Z.R. 600 dito 80 gee. dito 4 135-6S5 981/. 938L dito 1889 dito 4 R. 195- 989/tt J

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3