het afronden van den vroegeren scherpen hoek van dit perceel f 1499. Naar aanleiding der mededeeling van het door de Kamer van koophandel en fabrieken aan den minister van waterstaat enz. gezonden adres inzake den waterweg van Dordrecht naar zee, stellen burg. en weth. voor dat schrijven voor kennisgeving aan te nemen en alzoo geen nadere stappen te doen bij de regeering. Immers genoemde Kamer moet geacht worden genoegzaam op de hoogte te zijn van de be langen, welke handel en scheepvaart dezer gemeente bij de keuze van bedoelden waterweg hebben, terwijl is aan te nemen dat de zaak uit een Middelburg's oogpunt reeds voldoende in het adres is toegelicht. Conform dit voorstel wordt besloten. Naar aanleiding van een adres van de firma (1. Alberts Lz. en Co stellen burg. en weth. voor haar 500 centiaren grond op de Loskaai in huur af te staan, tegen een huurprijs van f 25 's jaars. De heer Van der Swalme stelt voor by den afstand te bepalen, dat het beschadigen van boomen gestraft zal worden met een boete van f 25 per boom. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje kan zich met dit voorstel niet vereenigen, omdat het in den regel moeilijk zal zijn de toegebrachte schade te bepalen. De heer mr G. N. de Stoppelaar meent dat de firma verantwoordelijk gesteld is voor schadewordt die gemaakt en wil de firma de schade niet vergoeden, dan heeft de ge meente het recht de huur op te zeggen, wat zwaarder straf is dan een boete van 25. De heer Van der Swalme acht dit laatste, middel nog al omslachtig zijn voorstel dunkt hem gemakkelijker uitvoerbaar. De heer Van Dunné vindt de som van f 25 nog al hoog, waarop de heer Van der Swalme opmerkt, dat de boete niet alleen den boom maar ook de rij, die geschonden wordt, geldt. Het voorstel-Van der Swalme wordt daarop in stemming gebracht en verworpen met algemeene stemmen op twee na, die van de heeren De Waal en Van der Swalme. Het voorstel van burg. en weth. wordt daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel van burg, en weth. met be trekking tot het verzoek van het departement Middelburg der Mij tot Nut van Algemeen om een terrein buiten de boomenrij op de Turf kade, voor de stichting van een badhuis af te staan, wordt zonder discussie of hoofde lijke stemming aangenomen. Alsnu is aan de orde het voorstel van burg. eu weth. tot verkoop der gasfabriek. Medegedeeld wordt nog dat de Imperia l zich genegen heeft verklaard het personeel der fa briek over te nemen. Daaronder zijn niet begrepen een sjouwer man, de directeur, de boekhouder en een fitter. De voorzitter zegt dat bij burg. en weth. de volle overtuiging heerscht dat wat omtrent dit voorstel ten grondslag ligt, niet ongeschonden den raad zal passeeren en ook dat deskundigen nog van advies zullen moeten dienen. Aan het voorstel van burg. en weth. ligt ten grondslag de principieele kwestie of de gasfabriek zal blijven onder gemeentebeheer of de exploitatie in concessie zal geschieden. Daarom wenschen burg. en weth. eerst de principieele kwestie te doen uitmaken. De heer Heijse wijst er op dat, toen dit voor stel publiek domein werd, de indruk zeer ver schillend was. Bij velen was er verbazing, bij anderen rees dadelijk de gedachte dat is on mogelijk. Nu dit voorstel bekend is, schijnt een stroo ming daar tegen te zijn. Daarom zou spreker het jammer vinden, dat de kwestie behandeld werd zooals burg. en weth. het wenschen. Bij hem weegt de principieele kwestie niet in de eerste plaats. Waar in Amsterdam eene groote strooming zich openbaarde voor gemeente-exploitatie, deed zich onder de burgerij er ook eene kennen, die daartegen was gekant. Volgens spreker moet alles op zich zelf be schouwd worden. Volgens hem hebben we hier slecht en duur gas en daarom zou hij al licht tot verkoop gezind zijn. Dit voorstel lijkt hem echter niet aanlokke lijk, maar misschien kan er iets uit voort komen, dat tot beëindiging der gemeente exploitatie leiden zal. De gemeente zal, naar spreker meent, niet kunnen voortgaan met het exploiteeren der gasverbruikers. Kan men hun geen beter gas geven, dan allicht kan men het hun goedkoo- per leveren. Op grond van een on ander zou spreker de zaak in haar geheel willen behandelen. Met 11 tegen 4 stemmen wordt de vraag of de gemeente-exploitat ie zal behouden blijven daarop toestem mend beantwoord. Daarop antwoorden ontkennend de heeren Verhage, Den Bouwmeester, Van der Swalme en W. J. Sprenger. Vooraf verzocht de beer Heijse om over deze vraag buiten stemming te mogen blijven. De heer De Stoppelaar vroeg nadere inlich ting, waarop de heer Heijse verklaarde, met een beroep op het door hem gesprokene, niet voldoende op de hoogte der zaak te zijn om zijne stem uit te brengen. Het verzoek van den heer Heijse werd ingewilligd met algemeene stemmen, behalve die van de heeren jhr mr W. H. Snouck Hur gronje, De Stoppelaar, Van der Swalme en W. J. Sprenger. Daarna is aan de orde het aangehouden voorstel van burg. en weth. tot verzekering van het personeel der gasfabriek en fabricage tegen ongelukken. De heer Brevet dankt voor de overlegging der lijst van personen, die burg. en weth. wen schen te verzekeren. Hij vindt daarop ook een opzichter van de begraafplaats en kantonniers en vraagt of die ook gevaar loopen. De heer Den Bouwmeester geeft inlichtingen. De opzichter graaft mede en de kantonniers hakken boomen om enz. De heer Brevet vraagt nu om over de per sonen, die verzekerd moeten worden, hoofd voor hoofd te stemmen en maakt daarvan een voorstel. De heer De Waal vraagt of niet eerst dient uitgemaakt te worden, of al de beambten zullen verzekerd worden, waarop de voorzitter antwoordt dat dan het voorstel van den heer Brevet uiteraard zou vervallen zijn. Daarop wordt gestemd over de verschillende categoriën van beambten. Eerst wat de gasfabriek betreft. De heer Brevet vraagt stemming over den directeur, den onder-directeur, den boekhouder en de kantoorbedienden. Al deze beambten worden van de assurantie uitgesloten, respectievelijk met 10 tegen 6, 12 tegen 4, 12 tegen 4 en 12 tegen 4 stemmen. Tegen verzekering der overige beambten bij de fabriek en de duinwaterleiding blijkt geen bezwaar te bestaan. Tweedens wat de fabricage betreft. Van de assurantie worden uitgesloten de gemeente-bouwmeester, de havenmeester, de opzichter-teekenaar, allen met meerderheid van stemmen. Over den opzichter der reiniging staken de stemmen. De overige ambtenaren zullen verzekerd worden. De heer Heijse vraagt, of, nu sommige amb tenaren afvallen, de kosten van verzekering niet zullen veranderen. De heer Den Bouwmeester antwoordt dat dit het geval zal zijn, doch dat het geraamde be drag hoog genoeg zal zijn. Ter tafel komt nu het aangehouden voorstel vau burg. en weth. tot stichting van eene nieuwe school (K) voor onvermogende^ Den heer jhr mr E. P. Schorer is uit de verkregen gegevens gebleken, dat in school B een lokaal in gebruik is, dat niet voor school lokaal bestemd is en dat daarin sinds 1 No vember 39 kinderen verbleven, die tot de 6e kl. behooren. Op de verschillende scholen zijn wel vacante plaatsen, doch het gaat niet aan om de kinderen uit verschillende klassen bij elkaar te plaatsen, maar op school H zijn in de Ge kl. 19 plaatsen onbezet, in school I 13, samen 32. Op school B zijn er 39 te veel, zoodat er 7 overschieten, die niet te plaatsen zijn. Is het nu noodzakelijk voor die 7 een nieuwe school te stichten vraagt sprekeren met het oog op de groote uitgaaf voor een nieuwe school en wat daartoe behoort, acht hij dit nog niet noodzakelijk. Waar is de grens dier noodzakelijkheid kan gevraagd wordenen het antwoord is daarop moeilijk, maar vast staat toch dat het niet noodzakelijk is voor 7 kinderen een school te bouwen. Moest het gymnastieklokaal ontruimd worden, dan kon misschien aan school H een lokaal bijgebouwd worden. De heer Heijse komt ongeveer tot dezelfde conclusie als de heer Schorer, doch op andere gronden. Het groote gebrek zit in de verschil lende parallelklassen aan school B. Is nu te wachten dat in de verschillende scholen het aantal leerlingen zoo zal toenemen, dat aanbouw van een school weldra noodig zal zijn? Spreker gelooft dit niet en meent dat door aanbouw van een nieuw lokaal aan school B in het gebrek aan plaats kan voorzien worden. De heer Brevet wijst erop dat men niet den toestand op 1 November tot grondslag nemen moet; op 1 September was deze minder gun stig. Nu wil de heer Heijse bij school B een nieuw lokaal bouwen, maar spreker wijst erop dat het hoofd dier school geen controleerend maar een lesgevend hoofd is. Die school met nog een lokaal te vergrooten zou den toestand, die bij ziekte van onderwijzers toch al te wen schen overlaat, nog verergeren. Die school zou dan, in plaats van een zes-klassige, een «epen-klassige school worden. De heer Schorer wijst er op dat de toestand van 1 November, door hem genoemd, die is van den laatsten tijd. De heer Gratama vraagt of het geen overwe ging zou verdienen den inspecteur van het on derwijs te vragen wat zijn opinie is omtrent den aanbouw van een lokaal aan school B, wijl, als die ambtenaar dien aanbouw afkeurt, nadat het besluit van den raad is gevallen men nog niet veel verder is. Hij doet een voorstel in dien geest. Spreker zou zich willen houden aan zes klas- sige scholen en daarom eene nieuwe school willen bouwen, waarin dan ook de kinderen uit de drie overcompleete lokalen van school B, plaats kunnen vinden. De heer Van der Swalme gaat mede met het denkbeeld der heeren Schorer en Heijse. Het is waar, er is besloten tot stichting van stfs-klassige scholen, maar dit gold alleen de scholen H en I, in verband met de vraag controleerende of lesgevende hoofden De heer Heijse komt het voor, dat het zeer onpractisch is die vraag te doen. De inspec- tenr zal vermoedelijk een antwoord geven, waardoor de raad met een kluitje in het riet gestuurd wordt. Deze toch kan de zaak be schouwen uitsluitend met het oog op aanbouw aan die school. De heer Gratama meent dat de inspecteur verder gaan zal en deze bij zijn advies ook het belang van het onderwijs op het oog zal hebben. De heer Van der Swalme wijst erop, dat door de gedachte verbouwing er geen nienwe klasse bijkomt, alleen het lokaal verandert. De heer Gratama zegt het oog erop te hebben dat door den aanbouw van een lokaal een be stendiging van een negen-klassige school zal plaats hebben. Met 10 tegen 6 stemmen wordt het voor stel van den heer Gratama verworpen. Voor stemmen, behalve de heer Gratama, de heeren Verhage, De Waal, Van der Harst, Den Bouwmeester en Brevet. De voorzitter kan zich niet begrijpen dat, waar de inrichting op de scholen H en I is zoo als men die verlangt, men er zoo tegen is eene nieuwe school te bouwen. Wiskunstig is het waar, dat slechts 7 kinde ren overcompleet zijn, maar men moet ook rekenen met de parallelklassen. De financieele bezwaren wegen bij spreker niet omdat, zij het ook na eenigen tijd, men toch eenmaal tot den bouw van een nieuwe school zal moeten overgaan. Het hebben van een negen-klassige school met een lesgevend hoofd is een onding. Hoogstwaarschijnlijk zal men in Juni toch weer staan voor gebrek aan plaats. De heer Van der Swalme vraagt of bij de te nemen beslissing ook sprake is van het terrein enz. Hij zou die wenschen los te laten en nu alleen de principieele kwestiebouwen of niet, uit te maken. Met 9 tegen 7 stemmen wordt tot het bouwen van een school besloten. Tegen stemmen de heeren E. P. Schorer, Van Dunné, F. G. Sprenger, jhr mr W. H. Snouck Hurgronje, De Stoppelaar, Van der Swalme i Heijse. Thans komt de vraag ter sprake waar de school zal gebouwd worden. De voorzitter zet uiteen, dat de aangegeven aats de beste is; zij is rustig en goed ge legen en nabij de plaats van de school op de Nieuwe Haven. Den heer Van der Swalme komt het voor dat de plaats niet uitstekend geschikt is. In het westelijk deel der stad, bij de Seis- en Noordpoort, vindt men geen scholen voor on- vermogenden. Zou in de Volderijlaagte geen plaats zijn voor een school of rechts en links van de voormalige Seispoort? De heer Den Bouwmeester zegt dat de plaat sen, door den heer Van der Swalme genoemd, door burg. en weth. zijn overwogen. Daartegen waren bezwaren. Zette men in de Volderijlaagte een school, dan zou aan beide zijden een slopje overblijven van drie tt vier meter. Het terrein van de Achtergracht is een vervuilde bodem en het bouwen daar zou veel geld kosten. De overige plaatsen zijn te klein. Op de Loskaai is geschikt terrein, maar de bouw aldaar zou enorm meer kosten dan ergens anders, omdat men niet weet wat men daar in den bodem vindt. De heer Van der Swalme vraagt of het ter rein bij de Seispoort nabij de glooiing gemeen tegrond is. De heer Den Bouwmeester zegt dit niet te weten; in elk geval heeft de gemeente er geen beschikking over, want, zoo het al niet ver kocht is, dan is het toch voor langen tijd in erfpacht uitgegeven. Na onderzoek deelt de heer Den Bouwmees ter mede, dat het bedoelde terrein tot 1908 in erfpacht is uitgegeven. De heer De Waal vraagt of dan niet met den pachter kan onderhandeld worden over afstand binnen korten tijd. Hij zegt dat, wordt dit aangenomen, de leden de plaats kunnen zien en later daarover beslissen. De heer Heijse acht het gevaarlijk dien weg in te slaan, omdat de erfpachter allicht nu een hoogen prijs zou vragen. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje vindt de plaats uitstekend gelegen en zou gaarne zien, dat eens met den pachter werd gesproken welke eischen hij stelt. De voorzitter deelt mede dat burg. en weth. tot de plaats aan de Winterstraat gekomen zijn. omdat zij geen betere wisten. De heer Van Dunné vraagt of het dan niet wenschelijk zijn zou terug te komen op het besluit tot bouwen eener school en dien bouw uit te stellen tot 1908. De voorzitter acht dit geen ernstige vraag en zal dan ook niet vragen of de heer Van Dunné een voorstel in dien geest zal doen. De heer A. P. Snouck Hurgronje vraagt of de plaats geschikt is. De voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling dan ook is daaromtrent eerst een onderzoek in te stellen. Het voorstel-De Waal wordt daarop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Ingekomen is een schrijven van burg. en weth., houdende verzoek uit te maken of het beplant pleintje op den Dam zoo zal blijven, dan wel of het in den vorigen toestand zal worden teruggebracht. Blijft het pleintje gelijk het thans is, dan dient de omrastering te wor den vervangen door eene van reeds voorhanden ijzeren paaltjes, waarvan het plaatsen en aan brengen van gewoon draad een uitgaaf zal vorderen van ongeveer f 30. De heer A. P. Snouck Hurgronje vraagt of het belang der boomen medebrengt het pleintje open te laten. De heer Den Bouwmeester zegt dat de groei der boomen ook bij dicht leggen verzekerd is. De heer Van der Swalme zegt dat, toen hij vroeger sprak van beplanten, hij niet zoo zeer het oog had op den groei der boomen maar alleen op het wegnemen van een modderpoel. De heer Brevet zegt dat die modderpoel nu weg is en het terrein, als het open blijft, door ophooging wel droog zal blijven. Hij zou het gaarne als speelplaats der jeugd behouden zien, De heer jhr mi- E. P. Schorer zou ook liever het terrein in den vroegeren toestand brengen. Het honden van het grasveld kost geld en is eigenlijk niets anders dan een speelplaats voor honden. Spreker zou het liever bestemd zien tot speelplaats voor kinderen. De heer Van der Swalme wijst er op, dat begrinting van het stukje plein een groote last zou wezen voor de omwonenden. De heer jhr mr W. H. Snouck Hurgronje vindt het grasveld niet mooi, evenmin als hij het monument op de Balans fraai vindt. Maar als men het in den vroegeren toestand terug brengt, zal het weer vrij spoedig een modder poel worden, benuttigd door spelende of vech tende kinderen. Er is daar ruimte genoegen het best zou zijn het te laten blijven zoo als het nu is. De heer Van Dunné merkt op dat van het terreiutje wel iets te maken is men kan een paar grasperken laten met een slingerpad er doorheen. Men moet er geen paaltjes zetten, ook niet dat vervloekte prikkeldraad, maar ijzeren hoepeltjes en het eenigen tijd onder de hoede der politie stellen. Verder zouden de onderwijzers op de scholen veel goeds in dezen kunnen stichten. Heden nacht is trouwens reeds gebleken hoe gevaarlijk prikkeldraad is. De heer Heijse zou den toestand van thans behouden willen, want neemt men de omhei ning weg, dan zullen de boomen het niet weinig moeten ontgelden. Daarna wordt het voorstel van burg. en weth. om het gras te behouden en ijzeren paaltjes te stellen met omrastering, in stem ming gebracht. Hierover staken de stremmen. Voor stemmen de heeren Verhage, Den Bouwmeester, Gratama, F. G. Sprenger, De Stoppelaar, Van der Swalme en Heijse. In behandeling komt alsnu het adres van mevr. de wed. Ermerins geb. Tak om een stukje grond in de Korte Geere, door haar in recht van erfpacht bezeten, te mogen koopen. Burg. en weth. stellen voor daarop afwijzend te beschikken, terwijl de financieele commissie adviseert het in te willigen en tot den verkoop over te gaan tegen den penning 33. De heer Van Dunné wijst erop dat indertijd beginsel is aangenomen geen gemeentegrond te verkoopen. Hij vindt dat in sommige opzichten goed, maar in het onderhavige geval niet. Dit stukje grond heeft voor de gemeente weinig waarde en vermoedelijk zal daarvoor een goede prijs prijs te bedingen zijn. De heer F. G. Sprenger gelooft ook dat verkoop in het belang der gemeente zal zijn. Er bestaat groote kans dat op liet stukje grond een gebouw zal gesticht worden, waardoor de toestand zeer zal worden verbeterd. De heer Brevet kan alleen met het voorstel van burg. en weth. meegaan, indien de koop som rentegevend belegd wordt en niet wanneer die wordt benuttigd tot schulddelging. De heeren Van Dunné en Schorer meenen dat het voorstel van burg. en weth. moet be schouwd worden afgezonderdjvan de bestemming der gelden. Het voorstel van burg. en weth., alsnu in stemming gebracht, wordt verworpen met 11 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Van der Harst, Den Bouwmeester, Gratama, Heijse en Brevet, Het voorstel van de financieele commissie om het stukje grond te verkoopen tegen den penning 33 wordt daarna aangenomen met algemeene stemmen behalve die van de heeren Den Bouwmeester, Gratama, Heijse en Brevet. De heerVan der Swalme blijft buiten stemming Door burg. en weth. wordt voorgesteld een gedeelte van den grond in de Verwerij straat in erfpacht uit te geven. De meerderheid dei- commissie voor de financiën vereenigt zich daarmede, doch een lid zou er de voorkeur aan geven bet terrein voor bleekveld te ver huren. De heer Van der Swalme zegt het lid der fi nancieele commissie te zijn dat voor verhuring is. Hij zou het betreuren indien, in verband met de gestichte scholen, dat terrein verkocht werd. Het zou op verschillende manieren kunnen benuttigd worden, terwijl, wordt het verkocht, slechts een geringe bate zal verkre gen worden. De heer Van Dunné vereenigt zich hiermede geheel en al. De heer jhr mr E. P. Schorer kan er zieh mede vereenigen dat het terrein in erfpacht worde uitgegeven, doch burg. en weth. reser veeren zich dan nog enkele meters voor een uitgang ten behoeve der school. Hij acht dien uitgang niet noodig. Voor de school is een openbaar plein. Hij zou, nog verder gaande dan burg. en weth. c. s., het geheele terrein in erfpacht willen uitgeven. De heer W. J. Sprenger zegt, dat het idee van burg. en weth. is meester te blijven van een uitgang by de betrokken scholenhij zal dus tegen het voorstel-Schorer stemmen. De heer Van der Swalme zal ook daar tegen stemmen. Er is thans slechts éen uitgang en hij zou het wenschelijk vinden dat er meer waren. Waarom de gansche strook niet ge houden? vraagt hij. Dan heeft men een vroolijk uitzicht op en uit de school. Spreker meent dat dit denkbeeld ook heeft voorgezeten bij den aankoop van het terrein. De voorzitter stelt in het licht dat in de toekomst een tweede uitgang noodig kan zijn. Het zou toch kunnen wezen dat de harmonie tusschen de hoofden der beide scholen minder goed was en daardoor een tweede uitgang gewenscht kon geacht worden. De heer Schorer wijst er op dat de scholen meer dan één uitgang hebben, welke uitgangen uitkomen op een groot plein. De heer Van der Swalme toont aan dat voor de school houten gebouwen staan en dat het bij brand gewenscht kan zijn eenige ruimte te hebben. Het voorstel-Schorer, alsnu in stemming gebracht, wordt verworpen met algemeene stemmen, behalve die van den voorsteller. Alsnu komt het voorstel-Van der Swalme in stemming en wordt met 10 tegen 6 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren E. P. Schorer, A. P. Snouck Hurgronje, Den Bouwmeester, F. G Sprenger, De Stoppelaar en W. J. Sprenger. Door burg. en weth. wordt voorgesteld over te gaan tot uitgifte in erfpacht van grond achter de Kleine Werf aan de Middelburgsche Coöperatieve Bouwvereeniging. De commissie voor de financiën heeft daar tegen geene bedenkingen. De commissie voor de fabricage wenscht een gedeelte van het terrein niet af te staan om te behouden een behoorlijken toegangsweg tus schen de Dampoortstraat en het Oude-Arne- muidsche voetpad. De heer Van der Swalme wijst op het denk beeld der commissie voor de fabricage. Dat vindt zijn oorsprong daarin, dat men vreest voor een misstand, die door behoud van een stuk grond kan voorkomen worden. De heer Den Bouwmeester geeft eenige inlichtingen omtrent den voorgenomen bouw en veiklaart dat burg. en weth. geen beden kingen hebben tegen het denkbeeld van de commissie. Het voorstel van burg. en weth. wordt daarop zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Aan de orde is nu het voorstel van burg. en weth. tot uitgifte in erfpacht van stukjes grond omstreeks de Kleine Werf aan Bontens, Joosse en Van Veen. De meerderheid der financieele commissie had hierop gunstig ge adviseerd, doch een lid ervan zou er de voor keur aangeven den grond te verkoopen. De heer Van Dunné verdedigt den verkoop van deze stukjes grondindien de belangheb benden daartegen bezwaar hebben, dan konden hun faciliteiten worden toegestaan. De heer Den Bouwmeester deelt mede dat Boutens het terrein wel in koop wil hebben, doch de andere aanvragers per se niet anders wenschen dan erfpacht. De heer Van Dunné meent dat de gemeente hierdoor niet gebonden is. Hier geldt alleen de vraag- wat het belang der gemeente vordert. De heer Van der Swalme is ook voor ver koop van het terrein. De erfpachtsprijs be draagt slechts enkele centen. Na het gehoorde van den heer Den Bouwmeester kan spreker echter medegaan met het voorstel van burg. en weth. De heer jhr mr E. P. Schorer meent dat men met de betrokken personen nog eens zou kun nen overleggen in verband met het denkbeeld, door den beer Van Dunné geopperd. Het voorstel van burg. en weth. wordt snu verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Voor stemmen de heeren A. P. Snouck Hurgronje, Den Bouwmeester, F. G. Sprenger, De Stoppelaar, W. J. Sprenger, Heijse en Brevet. Door den heer Van Dunné wordt nu voor gesteld dat burg. en weth. zullen worden .ge machtigd om met de belanghebbenden in onderhandeling te treden over den aankoop van de hier bedoelde stukjes grond. Dit wordt zonder hoofdelijke stemming Bij de rondvraag zegt de heer Van Dunné dat het al weken geleden is dat hier is inge komen een request tot afschaffing van het prikkeldraad. Het is gesteld in handen van de commissie voor de strafverordeningen. Tot heden is daarop nog geen bericht ontvangen. Spreker vraagt het te stellen in handen dei- commissie voor de fabricage en zegt toe dat dit dan binnen acht dagen terug i8. De voorzitter deelt mede dat het advie# spoedig zal inkomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. VergaderiMgen, CJoiacerten enz. Middelburg. D o n d e r d. 17 Febr. Biljart concours. Soc. D« Vergenoeging 7'/s u. Vrijdag 18 Febr. Lezing ds Weijland. En- gelsche kerk Zondag 20 Febr. Voorstell. Schouwb. 8 u. Maandag 21 Febr. Openb. samenkomst Chr. Jongelingsv. Rom. 116a. Zaal Bogardstraat 8 u. Maandag 28 Febr. Voordracht dr G. C. van Walsem. Nat.-gezelschap. Gebouw 7 l/ir R- Dinsdag 8 Mrt. Concert Ver. voor Instru mentale muziek. Concert en gehoorzaal 7 Va n- Woensd. 9 Mrt. Voorstelling Ned. Too- neelvereenigmgSchouw burg 7 Va u. Verkoopiiigen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. P'aats. Voorwerpen. Information 17 Febr. Middelburg, H uizen. Verhulst. 22 Goes, Weiland, De Ronde Bre •sser en Zip en Van Ttijlingen. 23 N.&St-Jooal., BooraeD, Huvers. 25 Zierikzee, Woonhuis, Way. 2 Mrt Arnemuiden, Inspan, Tak. 2/3 Middelburg, Meubels, Notarishuis. 11 Ierseke, Huis, De Vos. Middelburg, liuis, Verhuist. 20 April Oostkapelle, Inspan, Tak. 26 Koudekerke, Inspan, Loeff. 27 Arnemuiden, Inspan, Tak. 29 O. W Soub-, Inspan, Tak Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 18 Febr. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst)18 Febr. 1.05 's nam Marseille (Lloyd)22 Febr. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 25 Febr. 1.05 's nam. Rotterdam (Lloyd) 25 Febr. 6.30 's avonds. Marseille (Fr.dienst). 26Febr.5.45'smorgens. Genua(Nederl.)1 Maart 6.30's avonds. Napels (Duitsche dst.). 7 Maart 1.05's nam. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Stoomdrukkerij - D. G. Kr ober JrMiddelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6