BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. laritpriizen van Tarwe ee Meel. Het proceS'ZoIa. Dc achtste zitting van liet hof, die van Dinsdag, verschilde in alles van de vorige dagen, 't Was er zoo kalm als men wenschen kan, en geen enkel incident viel er voor. Men behandelde nog steeds de kwestie van het bordereau, natuurlijk buiten het origineels stuk 0111. Grooter dwaasheid i3 al niet denkbaar, daar dit stuk don grondslag vormt van de aanklacht tegen Ester hazy. De expertise had het hard te verantwoorden. Nadat den vorigen dag Bertillon was afgemaakt, kreeg nu do conclusie van de andere experts haar vonnis. De zaak staat nu zooDemange en Picquart, die het origineel zagen, beweren dat het fac similé treffend gelijkend is; Trarieux beweert dat het facsimilé treffend gelijkend is met de oüicieele photographie, maar alleen wat dikker (door afslijting van de cliché). Teyssonières en Pellieux noemen het facsimilé vervalsclit; de eerste zegt zelfs: vervalseht om grootere gelijkheid met het handschrift van Esterhazy te doen zien. Dinsdag kwamen weer twee deskundigen, C'répieu-Jamin en Paul Meyer, directeur van de faole des ch artes, een wetenschappelijke staatsinstelling, de volkomen identiciteit beves tigen. Labori heeft daarom voor de zooveelste maal gevraagd aan de jury gelegenheid te geven dit punt zelf te beoordeelen. Ditmaal deed hij dat in den vorm van een verzoek aan den minister van oorlog, om toe te staan dat Ber tillon en de andere deskundigen zich vrij uit spreken, dat het origineele bordereau en de stukken van Bertillon worden overgelegd en dat Picquart worde ontslagen van het ambts geheim. Natuurlijk komt daar niets van, om dat Billot wel zal oppassen, dat Pellieux en Teyssonières niet als leugenaars aan de kaak worden gesteld. Crepieu en Paul Meyer waren het er ook over eens, dat het dwaasheid was een expertise aan Bertillon op te dragen. Teyssonnières had hem een gek genoemd, een oordeel dat, zij het in zachter termen, door bijna iedereen wordt gedeeld. Grépieu sprak natuurlijk alles tegen wat Teyssonières over de omkoo- pingsgeschiedenis had verteld. Paul Meyer ver klaarde dat het bordereau het handschrift van Esterhazy vertoont. Desgelijks verklaarden Mollinïer (een amateur schriftkundige) en de experts Sellalier en Bournot, die echter allen op het facsimile af gingen. Bournot verklaarde dat de experts in de zaak-Esterhazy, toen zij eens met hem een rechterlijke expertise uitvoerden, een verval sching toeschreven aan iemand die nauwelijks schrijven kon. (Gelach). Na de pauze werd Louis Frank uit Brussel gehoord. Deze toonde met behulp van een zwart bord op wetenschappelijke wijze aan, dat het bordereau door Esterhazy was geschreven, en dat het onwaar is, dat, gelijk Esterhazy beweert, het rapport naar zijn handschrift is gecalqueerd. Zijn conclusie luidde beslist ten nadeele van Esterhazy. Grimaux, hoogleeraar aan de polytechnische school, verklaarde eveneens dat het schrift van het bordereau op dat van Esterhazy gelijkt. Hij voegde er nog bij dat de beide rapporten vau crOrmeschéville en Ka vary van dien aard zjjn, dat geen wetenschappelijk man er zijn naam onder zou kunnen zetten. Grimaux was door den gebruikelijker) laster van onvaderlandslievendheid verplicht tot een manifestatie, welke anders niet erg op haar plaats was. Hij betuigde zijn liefde voor de Fransche vlag en hoopte deze nog eens over de verloren provincies te zien wapperen, Nog deelde hij mede, dat men zal blijven ijveren voor de revisie van het vonnis. Ten slotte verklaarde ook Havet, het lid van het instituut, dat Esterhazy niet alleen het bordereau had geschreven, maar het ook had gesteld. Met betrekking tot de expertise disnt nog herinnerd, dat bij de confrontatie van Trarienx en Teysonnières nog is gebleken, dat Theys- sonnière eerst Trarieux had overtuigd dat Dreyfuss de schrijver was. Maar toen Trarieux het dossier van Teyssonnière zag, veranderde het gevoelen van Trarieux. Te zelfder tijd bleek, dat de stukken, welke Trarieux deden veranderen, waren achtergebleven (of gehouden), zoodat de krijgsraad niet met kennis van zaken kon oordeelen. Madame De Boulanev. Geljjk men weet had het hof een conclusie van Labori aangenomen, nl. die om Madame De Boulaney ten harent te doen verhooren. Deze taak werd opgedragen aan den rechter van instructie Berthulus. Blijkens diens rap port had mme De Boulaney verklaard, dat zij nog andere brieven van Esterhazy had, welke nog veel bczwarender voor deze zijn, daar Esterhazy zich zeer scherp uit over het leger en het land. (Beweging'). Mevrouw De Boulaney had deze brieven op een veilige plaats bewaard, en wilde ze voor zich houdeD, omdat men anders maar weer zou zeggen dat deze brieven vervalseht zijn. Esterhazy is herhaaldelijk bij haar geweest om deze brieven terug te vragen, maar zij deed hein door haar kamermeisje afwijzen. Ook had Esterhazy haar geseind, maar gedreigd had hij haar niet. De Ind. meldt aangaande dit punt nog dat Berthulus Maandagavond bij den minister van justitie werd geroepen. Er had een zeer ern stig onderhoud plaats, dat den minister diep schokte. Dinsdag-had Berthulus een langdurig onder houd met kolonel Picquart, waardoor deze het proces niet kon bijwonen. Gelijk wij Maandag meldden,zijn de verdedigers er door een beleidvol verhoor in geslaagd tot niets terug te brengen de beide beschuldigingen, door Ka my ia zijn rapport tegen Picquart ingebracht. Het is wel aardig uit het steno- graphisch verslag nog het volgende aan te si ippen: De eerste beschuldiging luidde dat Picquart Lauth had verzocht op de photographie van het kaart telegram fin vorm overeenkomende met onze postbladen) de scheuren te verwijderen, opdat zoo staat in het rapport hij aan zijn chefs zou kunnen zeggen, dat hij het blad, (dat voor Esterhazy zoo bezwarend was), op de post had onderschept. Met betrekking tot dit punt bleek uit het verhoor lo. dat de herkomst van het kaart- telegram do mogelijkheid uitsloot, dat het op de post of bij Esterhazy was in beslag geno men 2o. dat de chefs het origineele stuk in handen krijgen, zoodat zij zeiven in staat waren de scheuren waar te nemen. De tweede beschuldiging luidde dat Picquart bad gevraagd er een valsch poststempel op te zetten, om de authenticiteit van het stuk te verhoogen. Nadat Lauth met tegenzin eenige vragen van den verdediger liad beantwoord, stelde deze vast dat, als het verhaal waar was, Picquart zou hebben gevraagd een poststempel aan te brengen op de binnenzijde van den omslag. Lauth erkende toen, dat Picquart niet om een valsch poststempel had gevraagd. Hij had alleen gezegd als er een poststempel op stond, zou de authenticiteit bewezen zijn. Verkoopingen enz. Door de commissie van beheer over den Middelburg-Vlissingschen rijweg werden lieden, ten overstaan van den notaris P. de Marot Tak te Ylissingen, verkocht 33 olmenboomen. staande tusschen Oost-Souburg en den Konden put. In massa werd besomd f 550 on hoo pers werden de heeron I. de Broekert cn Co. te Middelburg. TeGapinge werd heden middag, ten overstaan van den notaris Hnvers, bij Van Sorgen verkocht: een perceel bouwland, groot 36 aren, gelegen te Serooskerke, voor 6 J3 aan M. Melis; en een perceel bouwland, groot 33 a. 10 cent., eveneens aldaar, voor f 456, aan P. Bezuyen. Beide koopera wonen te St. Laurens. Het eveneens te koop aangeboden woonhuis met winkel of werkplaats te Gapinge, groot 3 aren, werd opgehouden op f 300. Dinsdag avond is op het verkoop- en verhuurkantoor in de St. Janstraat alhier aanbesteedhet schilderwerk aan het perceel Molenwater wijk N no. 46. Hiervoor werd in geschreven door de volgende, te Middelburg woonachtige heerenJ. J. de Wolf voor ƒ352, C. J. Geldhof voor 850, F. Machenaud voor f 337, H. Pieterse voor f 318, A. Sprinkvoor f 300, J. A. Sprink voor f 295, J. C. van Laere voor 294, A. J. Houpt voor f 287.65, A. F. Noest voor f 284, J. A. van Puftelen jr. voor f 265 en A. J. Calliber voor 259. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Door dijkgraaf en hoogheemradtn van Schieland werd Dinsdag te Rotterdam in het openbaar aanbesteedhet maken van een ma chinegebouw, ketelhuis, kolenbergplaats en bij- behoorende werken, ten behoeve van een stoom gemaal op een terrein, gelegen aan de Admira liteitskade aldaar. Daarvoor schreef o. a. in de heer M. Nolet te Ierseke voor f 135.626. Het werk werd gegund aan den minsten inschrijver, den heer II. Wienhoven te Schiedam; voor f 129.700. Voor de levering van elf partijen iepen houten burgstrooken voor rij voeringen ten be hoeve van ile commissie voor plaatselijke wer ken te Rotterdam werd o. a. ingeschreven door de Middelburgsche firma's De Broekert en Co. voor 3649 en G. Alberts Lzn en Co. voor f 3970 per M3. In de heden middag gehouden vergadering van den gemeenteraad te Middelburg: is met 11 tegen 4 stemmen besloten te behouden de exploitatie door de ge meente van de gasfabriek; tegen stemden de heeren Verhage, Den Bouwmeester, Van der Swalme en W. J. is met 9 tegen 7 stemmen besloten tot het bouwen van een nieuwe school. Tegen stemden de heeren E. P. Schorer. Van Dnnné, F. G. Sprengen, jhr mr W. H. SnouckIIurgronje,De Stoppelaar,Van der Swalme en Heijse. Omtrent de plaats waar die gezet zal worden, is nog geen beslissing genomen. Vlissingen. In de heden middag te twee uur in het stadhuis alhier, onder voorzitter schap van den heer mr J. P. R. Tak van Poortvliet, gehouden buitengewone algemeene vergadering van deelhebbers in de Stoomvaart- Maatschappij Zeelandwerd met algemeene stemmen besloten, het met den Staat der Ne derlanden te sluiten contract voor den tijd van 10 jaren, ingaande 1 October 1898, in zake het vervoer der brievenmalen tusschen Vlissingen en Engeland, goed te keuren. Dit contract bevat bijna geheel dezelfde voor waarden als het oude. Alleen is nu bepaald dat de Maatschappij gehouden is het geheele personeel, werkzaam bij den uitvoerenden dienst, tegen ongelukken te verzekeren of te doen verzekeren. De verzekering geschiedt voor den geheelen duur der werkzaamheden in dienst der Maat schappij, volgens de door den minister van Waterstaat c. s. vastgestelde voorschriften omtrent de verzekering tegen ongelukken van werklieden, in dienst bij aannemers van werken onder beheer van zijn departement. Vertegenwoordigd waren 145 aandeelen, recht- evende tot het uitbrengen van 134 stemmen. Hansweert. Dinsdagavond werd alhier door de sleepboot Hanstcecrd 2 inaste2oos binnenge bracht de Nederlandsche tjalk Antonia CaUmrina schipper E. Dorst, geladen met meststoffen, van Antwerpen naar de Schorebrng bestemd. 's Gravenhage. Pensioen verleend aan den kapitein J. J. F. Schmitz, van het 3e reg. inf. New-York. Aan boord van het te Havanna liggende Amerikaansche oorlogsschip Maine is een ontploffing ontstaan, waardoor het schip nagenoeg ia vernield. Vele personen zijn gedood en gewond. De aanwezigheid van dat schip te Havanna heeft de laatste weken do Spanjaarden zeer verbitterd, daar men er een bedreiging inzag. De overheid te Havanna ontving de officieren echter hoffelijk.) PROCES-ZOL.A. Zitting van heden. De verdediging zag af van het hooien van de rechters in den tweeden krijgsraad, doch drong aan op het hooren van generaal Billot. Er is niets bijzonders voorgevallen. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg en wel voor de wijken K 17 Februari; L 18 en 22 Februari; M 23 Februari; N 24 Februari O 25 Februari en 1 Maart P 2 en 3 Maart; Q 4 en 9 Maart R, S, T, en V 10 en 11 Maart; Algemeen Overzicht. 't Schijnt werkelijk in Macedonië niet in orde te zijn. Véoreen paar dagen kwam het vrij on beduidende bericht, dat de Engelsche ambassa deur werk maakte van het geval van een Engelsch correspondent, die in de buurt van Uskub was gevangen genomen. Dit voorval had er den ambassadeur toe geleid iemand op kondschap uit te zenden. Maar nu blijkt dat de Russische, de Fransche, de Engelsche en de Oostenrijksche ambassadeurs zich met de zaken bemoeien. Zij ondersteunden den aandrang van Boelgarije naar een onderzoek over de be weerde wreedheden. Vooral in de buurt van Kossovo moet het erg zijn toegegaandaar werden eenige personen bij him teénen opge hangen; anderen werden levend verbrand, in éen woord, men zou er het voorspel hebben beleefd van een nieuwe editie der Boelgaarsche gruwelen, die eens de wereld metafschvw vervul den. Voor den Sultan is deze inmenging onaan genaam. Z. M. moet om den wille van Rusland Boelgarije een beetje ontzien. Maar zjjn eigen onderdanen mogen er niets van merken, dat Boelgarije een zelfstandige staat is, die diplo matieke nota's .zendt, en zekere aanspraken doet gelden. De desbetreffende berichten wor den daarom door de Porte in de plaatselijke pers tegengespvoken op een toon, alsof er wezenlijk niets van aan was. En nu komende ambassadeurs deze comedie bederven, door zich aan te sluiten bij een stap, welken de Sultan liever genegeerd ziet. Maar de Sultan zal nog meer redenen hebben om ontevreden te zijn. De diplomatieke vertegenwoordiger van Boel garije te Parijs heeft zich in een interview uitgelaten over de verhoudingen op het Bal kanschiereiland en dat in een voor Turkije niet aangenamen geest. Guechof begon met zijn vreugde uit te druk ken over de candidatuur van prins George, en kwam daarna op Macedonië, den grooten, eigen lijk eenigen twistappel tusschen de Balkan staten. Hij meende echter dat Boelgarije en Grieken land zich in dit opzicht wel zouden kunnen verstaan, en dat dit het eenige practische en wenschelijke middel was, tot bevordering van de wedevzijdsche belangen. Servië moet hier buiten blijven, daar dit land de meest over dreven eischen stelt, en feitelijk geen rechten op Macedonië heeft. Servië's aanspraken toch gaan niet verder dan het Sjargebergte (Sjar- dagh), maar buiten dezen keten heeft het noch uit een geograpbisch, noch uit een ethnogra- pliisch oogpunt iets te vorderen. Uskub is zelfs niet Servisch, maar Boelgaarseh en door dat alles is het onmogelijk dat Servië zich met Boelgarije of met Griekenland ver staat. Anders is het met Boelgarije en Servië. Van de aan beide landen grenzende deelen van Macedonië zijn het een door Boelgaren, het ander door Grieken bewoond, zoodat geen reden bestaat om voor geschillen te vreezen, mits men de zaak van de gemengde districten door wederzijdsche concessies regel e. Zoo noodig zou een volksstemming kunnen beslissen over de toekomst der gemengde districten. Het bezit van Salonika zou, naar Guechof stellig meent, geen hinderpaal zijn voor een Boelgaarsch-Grieksche entente. Deze stad toch is als politiek middelpunt van niet zooveel belang als men wel meent. Over het belang dezer haven uit een handelsoogpunt schijnt Guechof te hebben gezwegen. Toch zal dat, naar het ons voorkomt, nog meer gewicht in de schaal leggen dan de politieke waarde. Te Athene meent men volgens Guechof dat Boelgarije zich wel tevreden zal stellen met een andere haven aan de Aegeïsche zee, b.v. Carcella. Maar hoe men daarover te Sofia denkt, liet deze diplomaat niet merken. Over Roemenië, dat in Macedonië stamge- nooten vreest te hebben gevonden, lietGuécbof zich vrij spottend uit. Roemenië zal wel geen sprong over Boelgarije maken, om zijn ge zag in Macedonië te vestigen. Het doel van Roemenië zou, naar Guéchof meende, zijn com pensaties aan de Donau te verwerven als die Roemeensche Macedoniërs bij Boelgarije worden ingelijfd. Guéchof wijdde verder uit over het beginsel van de nationaliteiten, als grondslag voor de vorming van de Balkanstatenin verband daarmede verwees hij Servië, dat in Macedonië niets te maken heeft, naar Bosnië en Herze- gowina. Eindelijk sprak Guéchof over de autonomie van Macedonië, welk vraagstuk den laat sten tijd nog al op den voorgrond treedt. Boelgaren en Grieken moesten hun krachten vereenigen om die autonomie te verwerven en om drie redenen: 1° omdat het lot der Chris tenbevolking dan verbeteren zou2° omdat zij zou bijdragen tot de vaststelling van de deelen des lands welke door Grieken en Boelgaren bewoond zijn; 3° omdat de verdeeling van Macedonië er door zou worden bevorderd. Dit alles werd medegedeeld aan een ver tegenwoordiger van de Acropolis, het te Athene verschijnende blad. Als het onderhoud een jaar vroeger had plaats gehad, zou er slechts weinig te vragen zijn overgebleven. Dan zou men daarin een aanwijzing hebben gehad voor wat omging. Maar wat mag nu het doel wel zijn van deze opzienbarende uiting van een volksvertegen woordiger der Boelgaarsche regeering'? Dat Griekenland in de aangegeven richting zou werken, is tegenwoordig niet aan te nemen. Daarvoor is het land te diep geslagen. Maai- zou Boelgarije, met toestemming van Rusland in 1898 doen wat het verleden jaar onder veel gunstiger omstandigheden naliet omdat Rusland het verbood? Geheel onmogelijk is dit niet, want nog de vorige week schreef de Konstantinopelsche correspondent van een der Hollandsche bladen „Men houdt het er in dc Turksche regeerings- kringen algemeen voor, dat Rusland erde hand in heeft. Wilt ge niet toegeven ten opzichte van den Helleenschen landvoogd op Kreta, dan laat ik de Boelgaren los, kan de Russische ambassadeur nu tot den Sultan zeggen. Hun laatste nota van den 19/3len Januari bewijst, dat ze maar op een teeken wachten om, wan neer over een groote maand de lente in het land zal wezen, den opstand in Macedonië overal te ontsteken. En die opstand, metter daad ondersteund door Boelgarije en in het geheim door Rusland, zou voor de Turksche heerschappij in het geheele westelijke deel van het schiereiland noodlottig kunnen worden." Op bijna dezelfde wijze laat een andere Hollandsche correspondent zich uit: „DatRus land onlangs bezwaar opperde tegen de aan wezigheid van het regiment Hamidié aan de Armenische grens, dat men van Kuslands zijde blijft aandringen op de betaling van de 28 millioen T. ponden van de oorlogsschatting en nog meer weinig geruststellende symptonen doen in de staatkundige kringen van het Otto- maansche rijk de meening post vatten, dat Rusland „ruzie zoekt" met Turkije en dat een oorlog dientengevolge zeer ernstig is te vreezen. Turkije heeft voor 1898 genoeg voor de borst en 't staat te voorzien, dat de aanstaande lente ons groote verrassingen zal brengen. Er komt nog bij, dat het Turksche leger, thans in Thes- salië bijeengetrokken, door de vorst en door ziekten zeer zwaar wordt geteisterd." 't Is maar gelukkig, dat er ten allen tijde teekenen geweest zijn welke bedriegen. En zoo kan bet best toeval zijn, dat deze berichten samenvallen met de plotselinge verandering in Ruslands houding een verandering waaraan echter velen nog altijd niet gelooven. Want men blijft beweren, dat Rusland voor prins George ijvert, en dat de koning van Grieken land over deze zaak een „koerier aan den Czaar" zond. Beknopte Mededeelingen. Het blijkt thans, dat de bisschop van Gent Daens wel degelijk verboden heeft een candidatuur te aanvaarden. Men zegt dat dit op aandrang van Woeste plaats had. De Parijsche correspondent van de Ind. Beige zegt, wijzende op de stemming in de kamer, waar de meerderheid zich om Meline schaart, dat de senaat steeds zeer gereserveerd is geweest en zeer ontevreden is. Den correspon dent zou het niet verwonderen als men daar het kabinet ten val bracht. Het garnizoen van Parijs is Maandag met troepen van Versailles versterkt. Gladstone gaat naar Bournemouth vaarlijke plaats voor zieken! Ondanks allen aandrang van den Franschen consul te Chicago weigert de overheid aldaar een groote meeting te verbieden, waar sym pathie voor Dreyfuss zal worden betuigd. Een lid van den Senaat en veie andere voorname burgers zullen het woord voeren. Het Lagerhuis heeft met 311 tegen 208 stemmen een motie verworpen tot veroordee ling van de regeeriDgspolitiek in Noord- West- Indië. Kalnoky, de bekende Oostenrijksche staats man is overleden. Hij trad vóór 21 jaar in den diplomatieken dienst, en werd in 1881 minister van bnitenlandsche zaken. Hij had een groot aandeel aan de tot stand koming van het bondgenootschap met Duitsch- land, en bewerkte tevens dat de betrekking tot Rusland veel verbeterde. - Het socialistisch oproerin enkele deelen van het platteland van Hongarije breidt zich uit. Er hebben verschillende gevechten tusschen de opstandelingen en de troepen plaats gehad. Op andere plaatsen werd brand gesticht. - Men schrijft den sultan het voornemen toe Nubar-pacha, een Armeniër, als gouverneur van Kreta voor te stellen. De berichten uit Washington en Madrid luiden geruststellend. De Amerikaansche regee ring deelt zelve mede dat zij niet van Spanje heeft geëischt dat het kabinet den brief van Dupuy de Löme verloochende. Zij deed alleen maar een beroep op het gevoel van betame lijkheid der regeering te Madrid. Te Shangai wordt verteld, dat Knobel (de Nederlandsche gezant tracht een 5 pets leening van 4 millioen pond sterling tot stand te brengen, waarbij een deel der douane-ont vangsten als zekerheid zou gesteld worden. In Noord Charterland zijn de Zoeloe's in opstand. De ambtenaren van het Britsche protectoraat zijn omsingeld400 man zijn met mitrailleuses op weg tot ontzet. Eenige be ambten zijn door de opstandelingen gevangen genomen. Men zegt dat Mpseni, het hoofd van den op stand, 30.000 man in het veld kan brengen. Daily Chronicle heeft uit Boeloewayo bericht dat er ook vrees bestaat voor een nieuwen opstand der Matabelen. De correspondent voegt er bij dat dit een nekslag voor de Chartered Company zou zijn, daar deze geen geld beeft om den opstand te bestrijden. HANDELSBERICHTEN. GraanraarKien enz. Onder deze rubriek werd in ons vorig nom- mer een bericht opgenomen van een veemarkt, te Goes gehouden. Dit was eene vergissing er had dien dag aldaar zulk een markt niet plaats. Oostbukg, 16Febr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim en de handel vlug ger. Goede kwaliteit tarwe en gerst prijshoudend. Men besteedde heden voor: jarige tarwe a den H.L.nieuwe 7.40 a 7.80 den H.L.jarige rogge a nieuwe 5.40 a 5.50 den H.L. jarige wintergerst a nieuwe 9.20 a 9.45 de 100 K.G.jarige zomergerst a nieuwe 8.75 a 9.de 100 K.G.chevalier f—a f—.— de 100 K.Ghaver 5.75 a 6.15 de 100 K.G.paardenboonen 5.30 a 5.60 den H.L.bruineboonen a den H.L.witteboonen a den H.L.groene erwten 6.a 6.35 kroonerwten 6.25 a 6.40 den H.L.kook a en niet kook den H.L.koolzaad a kanariezaad a per 100 K.G. Amsterdam, 16 Febr. Lijnolie ƒ28. Raapolie f 162/4 a contant. Dinsdag 15 Februari. Antwerpen. Tarwe prijshoudend. Ameri- kaanseh fr. 22. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 29.20. Pesth. Tarwe flauw. Dinsdag 11.96 fl. Maan dag 12.02 fl. B e r 1 ij n. Hoewel de telegrammen uit Noord- Amerika van geen noemenswaardige prijsver- andering melding maakten, waren deze in velerlei opzicht toch niet geschikt om den ondernemingslust aan te wakkeren. Zoowel in Tarwe als Rogge bleef dan ook de omzet hoogst beperkt niettegenstaande de houders zich toe gevender toonden. N e w - Y o r k dis. 103*vorigen dag 1023/4. Chicago n 100. PRIJZEN VAN EFFECTE Staatsleeningen. Per telegraaf Koers yan Gisteren Heden 15 16 Febr. Febr. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. "ff. Sch. SI/, 1000 8713% 871/* dito OWS 1000 88% 088/g dito Cert8 1000 98% 98% HONG. dito gondl. 5 100 103 ITALIË. Ins. 63/81 6 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Ob). Mei-November.5 ft. 1000 651% dito Jan.-Juli.B r 1000 853/g 855% dito dito Goud.. 4 300-1000 POLEN. Obl. S. 44 A Z.R. B00 823% PORT. O. B. 53/8 met ticketS 20 >4 20}-£ dito dito 1888/89 met ticket4% fr. 600 297ia 29% RUSLAND. Cert. Ins. 5e S. 18B4 B Z.R. 600 72% 78% dito 80 gec. dito 4 125-6SB dito 1889 dito 4 R. 136 dito 98 Be Era. 4 G.R. 135 dito 94 6e Em. 4 R. 138 1007/8 101% Obl. L. 1887/69 4 20-100 Cert. y. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud B G.R. 136-1000 104% SPAS JE. O. B.Per.4 Pos. 1000-34000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-26000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-3500 88 Ceconv.g serie D *0-3000 22% dito dito C. 30-100 20 EGÏPTE. O. L. 76 4 30-100 dito sp. dito 1876 8% 30-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1888.,.. 4 1000 dito Obl. 1889 4 597/g VENEZUELA 1881 4 100-500 80 37 Industricele en Finaneiecle ondernemingen. NEDERLAND. pCt. 500-1000 1000 Pac. Pbr. Ned. Hand. Msch. A. rescontr5 N.-I. Hand. A. Zeeland Aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 1886.8 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pO Holl. Spoor, 607/g 59% 138% 188% 1000 R.M. 3000 Mij tot Eipl. yan 8t. 3pw. Aand.. Ned. Ctr. 8pw. A. dito Obligatie. - N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boxt. Obl. gestemp. 1875/80 tTA-LIE. Spoorw. leening 18S7/89 Vict. Em. 8p. O. S Zuid-Itai 3p. O. S OOSTENRIJK. F. 8pw, Obl. 3 POLEN. ff. W. A. RUSLAND, Gr. Sp. Maatsoh. Obligatie 4% dito dito dito 4 Balt. 8pw. Aand. 8 Kurk Ch. As O. 4 Monk Smol. B AMEREK. Crt. 6 dit. Calif. Org. dit. 6 250 0 250 0 1000 250-1000 100 Lir. 500-3500 500 500-5000 fr. BOO Z.R. 100 l 600 1136 96-1350 i 100 f 1000 HHW 1(100 115 - 113 118% 981/4 98% 657/ia 621/4 59X 65K 62K 59 Va 1081/4 1083/4

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2