lafltprpo van Tarwe en tel r_ B vloot, met soldaten en krijgsvoorraad. De laatst vertrokken schepen namen ook een paar ambulances en pleegzusters mede. Maar voor het overige boort men weinig van Rus- lands plannen. Daily Neivs komt weer met het gewone bericht uit Odessa dat Rusland wat in het schild voert, vooral ten aanzien van Armenië. 60 bataljons zouden gereed staan het land in te rukken, en ook de vloot wordt gereed gemaakt. Men had het de vorige week in enkele bladen druk over het Middellandsche zee-eska der, dat gereed lag om prins George's gezag op Kreta te bevestigen, en men deelde de rede voering mede, door den czaar tot den admiraal gericht. Maar daarvan is sedert niets meer vernomen. Eindelijk staat men voor dat Rusland Boelgarije aanmoedigt wat kras tegen de Por te op te treden, en men betoogt op aannemelijke gronden, dat het krasse op treden in de reeds vermelde nota over de ver- Keerde handelingen tegen o ver de Boelgaren in den omtrek van Usbub wel niet zonder voor kennis van den grooten vriend aan de Neva plaats had. Maar met dit al zijn geruchten, hoe waar schijnlijk ook, geen feiten. Betreffende de verhouding tusschen Rusland en Boelgarije staat slechts dit vast, dat de kwestie van de uitgeweken officieren thans beslecht is. Er is bepaald, dat 41 officieren in Russischen dienst, die met name genoemd worden, weer zullen treden in het Boelgaarsche leger en hun plaats in de ranglijst weer zullen innemen, die zij vóór hun uitwijken hadden. Hun wordt negen maanden tijd gegeven om te kiezen of zij weer in werkelijken dienst willen treden of gepensioneerd willen worden. Zij zul len echter noch divisie- noch brigade-comman dant kunnen worden en ook niet tot kolonel kunnen worden aangesteld. Van de andere internationale belangen treedt de Egyptische kwestie weer op den voorgrond, daar de regeering van den Khedive heeft voor gesteld, dat een internationale commissie van consuls-generaal en rechtsgeleerde raadgevers den 10 Maart zou bijeenkomen, tot behande ling van het volgende voorstel tot wijziging van de bepalingen betreffende de gemengde rechtbanken. Ie. Deze verliezen de bevoegdheid te oor- deelen over algemeene maatregelen der regeering. 2e. Een bijzondere vergadering zal worden ingesteld, tot behandeling van alle zaken be treffende de schuldkas, waar deze collectief optreedt als vertegenwoordiger van de belan gen van houders van schuldbrieven, overeen komstig de liquidatiewet. Individueel kunnen de leden niet tegen de regeering optreden. 3e. De rechtbanken blijven streng binnen de perken van het organieke charter, en be- handelen alleen zaken tusschen partijen van verschillende nationaliteit; het bestaan van ge mengde belangen is niet voldoende, want in Egypte leidt elk geschil tot gemengde inmenging. 4e. De rechtbanken zijn incompetent over alle zaken welke de inlanders raken. Dit alles is natuurlijk het werk van Enge land, dat zijn positie aan het Nijlland wil ver sterken. Ongelijk heeft het daarin niet. Maar zullen de andere mogendheden toegeven na het proces van verleden jaar óver de kosten van de expe ditie naar Soedan V Beknopte Mededeelingen. Door de leiders der Franscbe radicalen werd Zondag de verkiezingscampagne krachtig aangepakt. Gavaignao sprak te Aurillac, Goblet te Charenton, Berteaux te Argenteuil, Pelletan te Avallon. In de drie laatste vergaderingen werd de reactionaire, clericale politiek van Méline in moties veroordeeld. Cavaignac, de oud-minister van oorlog, verheerlijkte het leger! Billot kreeg er van langs, omdat hij niet vroe ger had erkend dat er een geheim stuk bestond. Een tweede Franscbe oud-minister, Guie- guse, heeft zich bij de regéering beklaagd over het openbreken van een voor hem bestemden brief. Te Algiers wordt het weer onrustig Gladstone is zeer wel en gaat de vol gende week naar Engeland terug. In het Lagerhuis deelde Curzon, onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken mede dat het voornemen bestaat een Indisch officier te benoemen tot vertegenwoordiger der konin gin bij het hof van Menelik, om door dezen, wanneer de omstandigheden zulks eischen,met den Negus te onderhandelen. In het Lagerhuis heeft de minister van Indië, lord George Hamilton, Zaterdag meege deeld dat bij den veldtocht aan de Noord- Westelijke grens van Indië, gedood zijn 43 Engelsche officiers van Engelsche en inlandsche regimenten, 146 Engelsche soldaten, en 310 inlandsche officiers en soldaten. Gewond werden91 Engelsche officiers van Engelsche en iulandsche regimenten, 419 En gelsche soldaten en 900 inlandsche officiers en zou hebben te wijden aan het plan voor nieuwe spoorwegen, de voorgestelde staatsleening voor openbare werken en de quaeatie van de buiten landsche vertegenwoordiging der republiek. Bij den rijksdag is een motie ingekomen, waarin wordt aangedrongen op krachtige maat regelen tegen de steeds toenemende spoorweg ongelukken en op verbetering van de spoor wegen. om deze geschikt te maken voor het stijgende vervoer. In het Hongaarsche cometaat Szabcleser, waar de socialisten een krachtige propaganda maakten, is men bevreesd voor een bepaalden boerenopstand. De beweging breidde zich tot een aangrenzend conitaat uit. De versterkte troepen werden onder generaal Jablanczy geplaatst. Te Barcelona hielden omstreeks 15.000 personen een betooging ten gunste van de revisie van het proces der anarchisten van Montjuich. De moordenaar van president Barrios was een Engelsch onderdaan, Oscar Zollinger. Hij werd terstond door de paletswacht gedood. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden. Schoolbouw te Middelburg. Mijnheer de redacteur Bij de overgroote lengte der agenda voor de raadsvergadering van a.s. Woensdag loopt éen punt misschien gevaar, onder de groote massa door te gaan, zonder dat er voldoende aan dacht aan gewijd is. Ik bedoel het voorstel van burg. en weth. tot stichting eener nieuwe school. Als meer voorstellen uit den laatsten tijd, lijdt dit aan gebrek aan toelichting. Aan het optreden van jhr mr E. P. Schorer, daarbij gesteund door den heer Heijse, is het te dan ken, dat er althans een schijn van toelichting verschenen is. Maar ook niet meer dan een ■chijn daarvanBurg. en weth. becijferen, dat op scholen B, H en I te zamen plaats tekort voor ongeveer een twintigtal leerlingen; daarop gronden zij hun voorstel om een school voor 300 leerlingen te zetten. Yrageis dit Is er niet door combinatie, door overplaat sing van enkele leerlingen, ruimte te maken, zoodat de schoolbouw kan wachten, totdat het getal kinderen, voor wie thans geen plaats is, zoodanig is aangegroeid, dat de noodzakelijkheid voor den nieuwen bouw onomstootelijk vast staat Hoeveel leerlingen telden scholen A, B, C, H, en I in Januari 1898, en voor hoeveel kin deren bieden die scholen ruimte aan En als dan werkelijk een nieuw gebouw noodig is, zou dan niet een stel onderwijzers zijn uit te sparen door scholen D en E te ver eenigen en de onderwijzeressen van school D over de andere scholen te verdeelen Kunnen de kinderen tot hun twaalfde jaar niet op eene gemengde school gaan, evenals op scholen A, B, C, H, I, en op de leerschool Eindelijk, als werkelijk eene school voor. on- en minvermogenden noodig is, is dan de Sin gel bij de Winterstraat de meest geschikte plaats Zou in of bij de Seislaagte of bij de Loskade, waar in den laatsten tijd centra van arbeidersgezinnen ontstaan zijn, de plaats niet beter aan te wijzen zijn Zietdaar altemaal vragen, waaromtrent het voorstel van B. en W. geen licht geeft, en die toch beantwoord dienen te worden voordat de uitgaaf voor den bouw ad ongeveer ƒ25.000 wordt gevoteerd. Achtend O. Middelburg, 15 Febr. 1898 Te zamen499 dooden en 1410 gekwetsten. Onder de dooden zijn niet begrepen de officieren en manschappen, die sedert het be gin van den veldtocht aan hunne wonden of aan ziekte bezweken zijn. Men herinnert zich, dat de Transvaalsche regeering als schadevergoeding voor Jamesons' inval een rekening inleverde van 677.998 Sh. 3 d. 3 voor stoffelijke en van eenmillioen pond voor moreele schade. Blijkens de aan het Lagerhuis overgelegde stukken, weigerde Chamberlain op de tweede vordering integaan en vroeg hij specificatie van de eerste. Een antwoord wordt nog niet in deze stukken aangetroffen. De buitengewone zitting van den Tran- vaalschen Volksraad is Maandag met het ge bruikelijk ceremonieel geopend. President Kruger stipte eerst een en ander •uit de raming der middelen aan en constateerde dat de Volksraad onder meer zijn aandacht De gaskwestie te Middelburg. Mynheer de Redacteur. De opmerking van X. in uw blad van 14 Februari, dat nl. de Middelburgers niet veel belang toonen in de aanhangige gaskwestie, schijnt mij volkomen juist; wil daarom mij als „Toeschouwer" veroorloven, door over die kwestie mijn opinie te zeggen, te trachten die belangstelling op te wokken. Ik zal moeten beginnen enkele opmerkingen te maken naar aanleiding van het schrijven van den heer J. P. Fokker in uw blad van 10 Februari. In aanvulling met X's beschouwin gen omtrent de opzegging van de gasconcessie te Amsterdam, meen ik nog te moeten herin neren, dat de minderheid van den Raad dier gemeente, bij monde van den even onbevoor- oordeelden als scherpzinnigen mr Pijnappel, oordeelde, dat het onderwerp, toen het ter beslissing aan den Raad werd voorgelegd, nog alles behalve rijp was voor behandeling en dat B. en W. te kort geschoten waren in het vervullen van het mandaat, hun door den Raad gegeven, om met de Imperial te onder handelen, aangezien zij in het geheel niet onderhandeld hadden. Neen, de heer Fokker was niet gelukkig Amsterdam als voorbeeld aan te halen, want wist de wethouder van financiën tijdens de discussiën in den Amsterdamschen raad nog te verdedigen, dat de gemeente bij eigen ex ploitatie winst zoude behalen, thans is ieder een overtuigd, dat zij voor een tekort zal staan. En wat het treurigste is, terwijl de op zegging is geschied om langs dien weg tot prijsverlaging te geraken en zoodanige prijsver laging ook inderdaad door de Imperial is aan geboden, zal de gasprijs thans onder het be heer der gemeente onveranderd blijven. Het voorbeeld van Amsterdam, verre van tot aan beveling te strekken, moge dan ook veel eer tot waarschuwing dienen'. Ook 's heeren Fokkers bewering, dat gas- contracten tot allerlei moeilijkheden en pro cessen aanleiding geven en dat speciaal de Imperial meester zou zijn in het vinden van excepties schijnt mij minder juist. Al die be weerde processen komen ten slotte neer op éen enkel procesdat over het gebruik van een verkeerd meet-instrument, den. normaal bran der. En nu is het wel merkwaardig, dat dit feitelijke vraagstuk, dus geen juridische ex ceptie, door alle deskundigen ten gunste van de Imperial is beslist, en zelfs door den des kundige, die in 1883 het contract voor de ge meente heeft opgemaakt en ook door den des kundige, dien de gemeente thans tot directeur der gasfabrieken heeft aangesteld. De excep ties zijn gekomen van de andere zijde. Dit ten nadeele van de Imperial aangevoerde argu ment keert zich dus ten haien faveure. Het is niet juist in 's heeren Fokker's schrijven, dat de gemeente wachtgelden zou moeten betalen aan een gedeelte van het per soneel. Naar ik verneem toch, is de Imperial eventueel bereid al het daarvoor door B. en W. voorgedragen personeel over te nemen. Art. 11 van het ontworpen contract, dat spreekt over de zuiverheid of de kwaliteit van het gas, geeft den heer Fokker een zonderlinge beschouwing in de pen, nam. dat de maximum boete van 3650, te beloopen voor het leveren van slecht of onzuiver gas, wel eens zou kunnen werken als een premie voor het leveren van minder waardig gas. Van de goede trouw en het plichtsgevoel van een concessionaris heeft de heer Fokker blijkbaar geen zeer hoog begrip, doch van diens belang van koopman heeft hij het voorzeker nog veel minder. Uit de winst toch, die de gemeente tot nu toe gemid deld maakte, den te betalen koopprijs en nieuw aan te nemen gasprijs kan ieder, die van dergelijke onderwerpen maar eenig begrip heeft, zoo ongeveer nagaan, wat de winst zoude zijn, waarmede de imperial het risico, dat zij wil aanvaar den, zoude beloond zien. Van die winst nu zou zij, als zij de boete als premie aan vaardde, zich een verlies van tusschen de 20 30 per jaar laten welgevallenzoo iets is waarlijk toch niet te verwachten. Ook art. 13, handelende over de branders der openbare verlichting, wordt door den heer Fokker afgekeurd, omdat bij eventueele invoe ring van gloeilicht de gemeente de branders en het onderhoud moet betalen. De heer Fok ker vergeet echter, dat de gemeente het gas voor de straatverlichting per kub. meter be taalt en dat zij dus evenveel belang heeft bij het invoeren van gloeilicht als ieder particulier. Dat de prijsverlaging van het gas voor den heer Fokker niets beteekent, bewijst dat deze heer niet ernstig het vraagstuk bestudeerde, alvorens hij zich tot schrijven neerzettehet valt toch duidelijk genoeg in het oog, dat een vermindering der opbrengst van het gas van respectievelijk 59 en 23s zeer belangrijken invloed moet uitoefenen op de finantieele uit komsten. Ik geloof dat het aanbeveling verdient een gasfabriek te doen exploiteeren door een soliede maatschappij, wanneer men heeft een goed ge redigeerd contract en een voldoende waarborg som (hier 70.000), zoodat men inderdaad toch meester in eigen huis blijft. Ik geloof, dat, wanneer de 'gemeente een ruime, vaste, onveranderlijke winst geniet (hier f 29.000 per jaar), het wenschelijk is, de verdere winsten maar ook de mogelijke verliezen en risicos over te dragen aan een particuliere maatschappij, indien zich^zulk eene daarvoor mocht aanbieden. Ik geloot eindelijk, dat het voorgestelde contract is in het belang der burgerij, want bij de tegenwoordige finan tieele omstandigheden (verleden jaar werd het door B. en W. voorgestelde straatgeld in den Raad afgestemd) is het niet te verwachten, dat het gemeentebestuur vooralsnog een gasprijs van 8 cent en 6'/a cent per kubieken meter zal invoeren. Toeschouwer. Mijnheer de redacteur De gemeente heeft gedurende verscheiden jaren door het leveren van gas, waarvan zij het monopolie had, in strijd met de bepalingen der gemeentewet winst gemaakt. Zoodoende hief zij eene belasting van de gebruikers, die werkte als accijns. De gemeentenaren maakten daartegen geen bezwaar en daar die wetsovertreding op bijna alle plaatsen geschiedt, waar eene gemeente eene gasfabriek exploiteert, schijnt het gebruik de wetsovertreding te billijken. Zoolang de gemeente de gasfabriek exploi teert en al de winsten in de gemeentekas vloeien, is dat bezwaar niet groot, omdat alle gemeen tenaren door die meerdere ontvangsten behoed worden voor verhooging van andere belastingen. Zoodra echter de gemeente het monopolie, om gas te leveren, aan een particulier ver koopt, met het recht het gas te leveren tot een prijs vèr boven de waarde gedurende een tijdvak van 35 jaren, wordt de particulier accijnsheffer van de gemeentenaren, die gas verbruiken; en daar niemand anders gas mag leveren, moeten de gemeentenaren wel bij hem ter markt komen, willen zij gas branden. De gasproductie heeft de kans, evenals andere industrieele producties, door nieuwe uitvindin gen steeds goedkooper te worden, ook door betere Verwerthung van hare nevenproducten. Zoodoende kan de winst op het gas steeds grooter worden en de accijns, die de particulier van de gemeentenaren zal heffen, steeds hooger. Ware de gemeente onder die omstandigheden producent van het gas gebleven, dan zouden meerdere winsten, die het gas afwierp, de in komsten der gemeente verhoogd hebben en zoo doende de overige belastingen hebben doen dalen, of zoo de gemeente den gasprijs ver laagde, zouden de gasverbruikers ontlast en door het daardoor vermeerderde gebruik van gas de inkomsten der gemeente niet evenredig verlaagd zijn. Dat dé financieele commissie geadviseerd heeft tegen de aanneming van het voorstel van burg. en weth. doet mij hopen, dat de belastinghef fing van de Middelburgsche schatplichtigen niet aihankelijk zal worden van de Engelsche maat schappij, die uit den aard der zaak alleen op haar eigen belang uit is, Alleen indien men de zekerheid had, dat spoedig een nieuw verlichtingsmiddel zou wor den uitgevonden, dat goedkooper was dan gas, zou de gemeenteraad met voordeel hetgasmo- nopolie kunnen verkoopen, maar, waar een deskundige als de Imperial de kans wil wagen de voorgestelde overeenkomst aan te gaan, is die kans zeker niet groot te achten. En een bedachtzaam lichaam als een ge meenteraad zal men er nooit een grief van maken, dat zij op die onzekere kans niet spe culeert. M. Z. "HlNFELGBimCHraT" Grraanmaricreii enz. Vlissingen, 15 Febr. Boter 1.20 A, 1.10. Eieren 3.80 ;i per 104 stuks. Goes, 15 Febr. Ter graanmarkt van heden was tarwe en haver 15 cents en gerst 25 cents hooger; overigens waren de prijzen onver anderd. Boter ƒ0.94, ƒ1.a ƒ0.98 per kilo. Eieren 3.3.40 a 3.20 per 104 stuks. Op de v e e m a r k t van heden waren aagevoerd 17 stuks hoornvee en 2 schapen. De handel was van geen beteekenis. Rotterdam, 14 Febr. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was de handel in binnenlandsche granen als volgt Tarwe, waarvan het aanbod zeer middel matig was, vond tot eene verhooging van 10 cents plaatstbg. Per heet. 6.50 a 8.30, extra puike soms nog daarboven, en per 100 kilo 9.50 a 10.10 en betere tot 10.25. Canada- 6.50 a 7. Rogge in puike 10 cents, overigens 20 cents lager, 4.30 a 5.20. Gerst wederom zeer vast en tot opnieuw verhoogde prijzen verkocht. Winter- 25 cents per 100 kilo hoogernaar kwal. verkocht van van 8 tot 9 en puike tot 9.25 per 100 kilo. Zomer- 15 cents per 100 kilo hooger verkocht van 8.20 tot 8.75 per 100 kilo. Chevalier- 10 a 20 cents per 100 kilo hooger; uimde op van 9 tot 9.70 per 100 kilo. Haver onveranderd. Per heet. 2.25 a 3.30, en per 100 kilo 6.35 a 6.70. Paardeboonen vonden prijshoudend plaatsing, 5.30 a 5.70. Witteboonen, schaarsch aangeboden, vonden van 7 tot 9.25 koopers. Bruineboonen, alsvoren, 6 a 7.25. Blauwe Erwten zonder verandering. Naar deugd verkocht van 5.75 tot 6.20, en voor vertrouwde kook nog iets daarboven. Kanariezaad stil onveranderd, 5 a 6.50. ij ij n z a a d onveranderd. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer heden ca 15 000 balen. Prijs voor puike groote 2.15 per 50 kilo. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 3 a 3.25, dito blauwe 3.40 a 3.50. Weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren 3.60 a 3.80 de 100 stuks. Vlas. Op het land was er in de afgeloopen week veel vraag voor alle soorten en werd zelfs voor een goed partijtje draadvlas 54 stui vers besteed. Heden waren aan de markt 23.800 steen Hollandsch, 3280 steen wit Zeeuwsch en 5700 steen Groningsch. De kwaliteit van het aangevoerde was wederom zeer onbevredigend en daar de houders hoogere prijzen vroegen ging er nauwelijks zooveel om als de vorige week. In buitenlandsche granen was de bandel vaster. Rogge per 2100 kiloWestern 144, uit zeeboot 141, 14271/72 kilo Donau-Bess. Febr.-afl. 1399 pud 10/15 Tag. Maart-April - Gerst per 2000 kilo: Douau 115, ƒ117; Zwarte Zee 113, 115. Haver per 100 kiloPetersburger 7.25, M a i s per 2000 kilo Amerik. Mixed 90, 93uit zeeboot 88, 90Donau 95, 96; Odessa stoomend 95, 96. Meel. Aanvankelijk was vorige week de stemming flauwer, doch sedert verbeterde zich meel op hoogere tarwekoersen en sluit de week met 1/4 verhooging voor inlandsch meel. Heden was meel wederom vaster en houden summige fabrikanten fix f 1/2 hooger als heden vóór 8 dagen. Prima Inlandsch 13.75 a 15.25, eerste kwaliteit Inlandsch 12.75 a 13.50, tweede kwal. Inlandsch a derde kwal. Inlandsch a eerste kwal. Duitsch 14.a 14.25, tweede kwal. Duitsch a extra puike kwal. llongaarsch 18.75 a 19.50, eerste kwal. llongaarsch 17.75 a 18,50, ordinaire kwal. llongaarsch a prima Ameri- kaansch 14.75 a 15.50, eerste kwal. Amerik. 13.a 13.50, tweede kwal. Amerik. 11.75 a ƒ12.75, derde kwal. Amerik. -—.a Zeeuwsche tarwebloem a Zeeuwsch tarwemeel a Fran scbe roggebloem a Duitscbe roggebloem 10,25 a 11.Inlandsche roggebloem a Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 15 Febr. Ter veemarkt van heden (Dinsdag) waren aangevoerd2368 r anderen, 390 vette, 438 nuchtere kalveren, 198 schapen, 586 varkens, 98 biggen. Run deren le qual. 58, 2equal. 50, 3e qual. 40, kalveren le qual. 92, 2e qual. 80, 3e qual. 70, schapen le qual. 55, 2e qual, 44, 3e qual. varkens le qual. 45, 2e qual, 42, 3e qual. 38 cent. Antwerpen, 14 Febr. Ter veemarkt van heden (Maandag) werden verkocht 124 ossen, 150 kooien, 34 vaarzen, 37 stieren, 17 kalveren en schapen. Betaald werd per kilo voorossen le kwal. 0.80, 2e kwal. 0.70, 3e kwal 0.60 francs. Koeien le kwal. 2e kwal. 3e kwal. fres. Vaarzen le kwal. 0.76, 2e kwal. 0.66, 3e kwal. 0.56, francs. Stieren le kwal. 0.68, 2e kwal. 0.58, 3e kwal. 0.48 francs. Kalveren le kwal. l.( 9 2e kwal. 0.99, 3e kwal. 0.89, francs. Schapen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. francs. Maandag 14 Februari. Antwerpen. Tarwe vast. Amerikaansch fr. 22. P a r ij s. Tarwe kalmloop. ind. fr. 29.30. P e s t h. Tarwe vast. Maandag 12.02 fl. Zater dag 12.03 fl. B e r 1 ij n. Er ging heden zoowel in tarwe als in rogge zeer weinig om, dientengevolge hebben de prijzen zich aan eene kleine daling niet kunnen onttrekken. N e w - Y o r k dis. 102%vorigeu dag 102%. Chicago 100; 100. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeniiigen. Per telegraaf Koe» van Gieters» Heden 14 15 Febr. Febr. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 31/. ÏOOO 8715/i« 87'3/i6 dito Obl8' 1000 09 987/8 dito Cert3 1000 f HONG. dito gondl. 5 100 II ITALIË. Ine. 63/81 5 Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 1). 1000 dito Jan.-Juli.E 1000 dito dito Goud.4 f. SOO-1000 POLEN. Obl. 8. 44 4 'Z.K. 500 PORT. O. B. 52/8 met ticket3 dito dito 1888/80 met ticket41/, Cr. RUSLAND. Cert. In*. 5e 8. 1854 6 Z.fi. dito 80 gec, dito 4 dito 1889 dito 4 R. dito 93 Be Em. 4 G.R. dito 94 6e Ein. 4 Obl. Jj. 1867/60 4 Cert. v. B. Aagn. 6 PR 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 13B-1000 1041/g 8PANJE.O. B.Per.4 Pee. 1000-34000 581/. dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-85000 fr. 500-3600 88 135 «81/s 858/ia 8B1/1# 85s/„ 853/8 309/16 s0>£ - 7W/* 98% - 195 1009/jg 1007/(j A S0-2ÖO 102% - TURKIJE. Gepriv. 4 Ceconv.3 serie D. i dito dito C. EGÏPTE. O. L. 76 4 dito sp. dito 1876 SU* BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 dito Obl. 1880 4 597/- VENEZUELA 1881 4 100-500 35 86 Industrieele en Financieele ondernemingen. NEDERLAND, püt. 600-1000 6IX 607/g «O-SGOO 90-100 30-100 30-100 1000 100-500 85 N.W. en Pm. Pbr. 5 Ned. Hand. Msch. A. reocontr5 N.-I. liaud. A. Zeeland Aaud... dito dito Pr. dito dito Obl. 1886.. 8 SVCIT80ULAND Cert. Rijksbank A and. Amsterdam OOSTENRIJK. A. 1000 150 500 500 1000 1SS1/8 Spoorcvegleeningen. N EDERLAND, pC»- Mij tot Expl. van 115 X llBl/g St. Spw. Aand. 350 118X 113 Ned. Ctr. 8pw. A. 350 dito Obligatie. a 1000 93% N.-I. Spw. Aand. H 850-1000 S03X N.-B. Boxt. ObL. ge.itemp. '1875/80 100 «TALIE, Spoorw. leening 1887/39 Yict. Em, Sp. O. S [jir. 600-2500 500 551hg 557/i6 631/4 59X 2uid-Ital Sp. O. 8 500-5000 691/s OOSTENRIJK. F, Spw. Obl. 8 fr. 600 921/4 POLEN. W. W. A. Z.K. 100 RUSLAND. Gr. Sp. Ma&tsch. Obligatie 41/j 500 961/, dito dito dito 4 1135 Balt. Spw. Aand. 3 0 35-1S50 Kurk Ch. As O. 4 A 100 Mosk Smol. 6 AMERIK. Crt. 6 d 1000 1000 1037/s dit. Calif. Org. dit. 5 1000 Ohio. N.-W. Cert. Aaud B 600-1000 ditolehypt. Cert. 7 dito Mad. Ex. Ob. 7 B 1000 0 500-1000 a Menomini8 dito 7 t 500-1000 N.-W. Union dito 7 B 500-1000 141% Win. 8t Peter dito 7 B 600-1000 dito S. W. Obl. 7 0 500-1000 1041/g Illinois C. v. A. 7 B 600-1000 dit. Leas L. 8t. Ct. 4 w 500-1000 St.P. M. M. Obl. 7 B 500-1000 Un. Pao. Hfdl. dit. 6 m 1000 Premie-Leenineen. SEDERL. St. Am. o r 100 110% 1081/g Stad Rotterdam.8 BELGIE. St. Antw. 100 - dito Brussel 1886 31 r. 100 100 1017/8 1017/g HONG. Staatsl. 1870 S. 100 OOSTENRIJK. Staatsleening 1854 4 t $80 1345/g 500 J00 1197/g - Cred. inat. 1858 3 100 RU8L. Staatsl. 1864 5 B 100 0 100 8PAN.TE. St. Madr. 3 0 100 85 266/16 P URKIJE. Spoorwl. S 400 26 X liefdadigheid. Door het Genootschap der Moederlijke Wel dadigheid te Middelburg is ontvangen van de directrices der Loterij van vrouwelijke hand werken de som van 150. Van dezelfde directrices ontving de Vereeni- ging tot het bezoeken der armen alhier 247.61en het armbestuur der Israëlitische gemeente 6 bedden en 6 dekens. Plaatsgebrek dwong ons ook heden eenig e annonces, het feuilleton, de opgaaf van den spoor dienst en andere stukken ter zij te leggen. Advertentiên. Zoo de Heer wil en zij leven hopen onze geliefde ouders M. POORTVLIET T. DE NOOIJER deu 20sten Februari hunne 40-jarige Echlvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, aanbebuwd- en kleinkinderen. Middelburg, Februari 1898. Heerengracht 19. Heden overleed, zacht en kalm, onze ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder, Me juffrouw de Wed. BOGAARS, in den ouderdom van 64 jaar en 9 maanden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der stervenden. Middelburg, 14 Februari 1898. Uit aller naam, J. P. BOGAARS. Overleden zacht en kalm op 12 dezer Me juffrouw D. S. 't GILDE, geb. DE JAGER, in den ouderdom van 74 jaar en op 13 dezer haar echtgenoot, de Heer M. A. 't GILDE, in den ouderdom van 75 jaar. Middelburg, 14 Februari 1898. W. D. DE JAGER. W. P. HAMAN! Houwvisites worden niet afgewacht-,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3