BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Het atenographisch verslag heeft echter den ouden vorm hersteld. Billot vervolgdeMen zoekt slechts de re visie. Maar daartoe leent de minister van oorlog zich niet (hij heeft trouwens ook niets in te brengen). Als zij plaats heeft, blijft hij geen minuut langer minister. Luide toejuichingen op cle meeste banken.) Méline vroeg daarop uitstel tot na het proces-Zaterdag. Castelin wilde Zaterdag) maar Méline wilde eerst na de uitspraak den dag der interpellatie bepalen. Roche protesteerde ertegen, dat iemand die met de familie D. relaties onderhoudt, op de tribune de schuld van Dreyfuss bevestigt. Tot de orde roeping). Met 478 tegen 72 overwint Méline. En wanneer nu de interpellatie over de ver klaring van Demange? Kamer van Koophandel en Fabrieken to Middelburg. Zitting van heden, Maandag, middag te 3 uren. Voorzitter mr G. N. de Stoppelaar. Afwezig de heeren Luteijn, J. P. Fokker en Den Bouwmeester, allen met kennisgeving. De voorzitter verklaart dat hij zich de keuze tot voorzitter voor dit jaar weder heeft laten welgevallen, dankt de heeren voor het in hem gestelde vertrouwen en beveelt zich op nieuw bij hen aan. Nadat de notulen van het verhandelde inde vorige ziting zijn gelezen en goedgekeurd, ge schiedt overlegging der ingekomen stukken. Dat zijn in de eerste plaats verschillende ge- druktens, die deels in het archief geplaatst, deels bij de leden rondgezonden zullen worden. Verder is ingekomen een schrijven van de Kamer te Vlissingen, houdende bericht dat door haar het adres dezer Kamer in zake den waterweg van Dordrecht is ondersteund door een adres van adhesie en dat aan den raad dier gemeente is voorgesteld hetzelfde te doen en een schrijven van het bestuur der afdeeling Middelburg van de schippersvereeniging Schut- temer met een afschrift van het door die afdeeling aan den minister van waterstaat ge zonden adres in zake het Hellegat. Beide brieven worden voor kennisgeving aangenomen. Van het gemeentebestuur van Middelburg is ontvangen een schrijven tengeleide van een staat der in 1897 daar binnengekomen zeil schepen en eene opgaaf van het aantal schepen dat van het droogdok heeft gebruik gemaakt. De eerste staat noemt 16, de tweede 15 vaar tuigen. Verder is ingekomen een schrijven van den burgemeester van Zierikzee en een lid van den raad dier gemeente met betrekking tot het door de Kamer ingediend adres i. z. den waterweg naar Dordrecht. Met belangstelling hebben de schrijvers van dat adres kennis genomen en van de strekking om de tot standkoming te bevorderen van dien waterweg via het Hellegat. Ook de gemeente Zierikzee geeft aan die richting de voorkeur en daarom zijn de schrij vers het met de hoofdstrekking van het adres eens;.alleen wenschen zij daarin nog eenige wijziging. „De overweging" zeggen zij „die uwe Kamer zal hebben gedrongen om zich met deze belangrijke zaak in te laten, zal wel voor namelijk geweest zijn de bevordering van de belangen der binnenscheepvaart door verbete ring van het Hellegat, terwijl uwe Kamer het naar onze bescheiden meening voor haar van minder belang zat achten of de richting Room pot dan wel Brouwershavensche gat later zoude worden gekozen. „Waar dan ook door u, voor den waterweg van Dordrecht naar zee, den weg langs Brou wershaven wordt aangegeven, zal dit, naar onze meening, aan eene toevallige omstandigheid moeten worden toegeschreven, gedeeltelijk ook, omdat het schijnt, dat deze weg minder zoude kosten dan de weg door den Roompot. „Dit laatste is echter niet geheel juist, daar de meerdere kosten voor den Roompot, uit sluitend het gevolg zijn hiervan: dat de Roompot thans nog niet is verlicht, hetgeen mettertijd toch zal moeten geschieden en wat ook voor Middelburg, met het oog op de van daar varende stoombooten, van het grootste belang is. „De kosten van verlichting van den Room pot kunnen dus op den duur toch niet worden bespaard en neemt men dit in aanmerking, dan zullen de uitgaven, verbonden aan een Water weg van Dordrecht naar zee door den Room pot, niet hooger zijn dan aan een gelijken waterweg door het Brouwershavensche gat. Het vaarwater doordenRoompotis echter oneindig beter, dan door het Brouwershaven sche gat. Want niet alleen kan de reede van Zierikzee veel moer dan 40 a 50 groote zee schepen een veilige ligplaats bieden, en is de moeilijk bereikbare reede van Brouwershaven reeds met 6 ;i 7 schepen geheel gevuld, maar ook zijn de in het Brouwershavensche gat ge legen drempels voor de scheepvaart gevaarlijk en is de punt van de Grevelingen, om in de bocht van St. Jacob te komen, zeer moeilijk om te varen. „Hierover zijn de schippers en zij die van het vaarwater verstand hebben het dan ook allen eens." De schrijvers zeggen ten slotte: „Waar het nu uwe bedoeling in hoofdzaak, wellicht uitsluitend is, om de belangen der binnenvaart te behartigen door verbete ring van het Hellegat, daar hebben wij de eer uwe kamer beleefd te verzoeken, uw adres aan den minister zoodanig te willen wijzigen, dat daarin wordt verzocht den waterweg van Dordrecht naar zee te kiezen via Krammer en Hellegat, in het midden latende of dit zal geschieden door den Roompot, dan wel door het Brouwershavensche gat, teneinde moeilijkheden te voorkomen, die zich anders wellicht later zouden voordoen." Deze brief is gedagteekend 26 Jan. en de voorzitter deelt mede dat bij de ontvangst ervan het adres van de Kamer te Middelburg reeds was vermeld in de bladen en ook de expeditie reeds gereed lag. Wanneer de gemeente Zierikzee bij de re geering een adres indient om aan den Roompot voorkeur te geven, kan de Kamer onder zoeken of zij dat zal ondersteunen en terug komen op hare aanbeveling van den weg langs Brouwershaven. De secretaris licht het schrijven nader toe, in verband met door hem van de schrijvers, die als commissie uit den gemeenteraad optra den, mondeling verkregen mededeelingen. Besloten wordt niet op het adres dezer Kamer terug te komen. Ook is nog ingekomen een brief van den Commissaris der Koningin, houdende ver zoek om in de jaarlijksche tabel enz. eenige wijziging te brengen. Aan dit verzoek zal gevolg worden gegeven. Van de commissie tot reorganisatie der Kamers van koophandel en fabrieken is inge komen een schema voor het organiseeren van Kamers van handel en nijverheid en van dis trictskamers van handel en nijverheid met eene toelichting en een begeleidend schrijven van de sub-commissie, terwijl tevens de Kamer wordt opgeroepen tot eene vergadering op Donderdag 17 Febr. te Amsterdam. Ingekomen is nog een schrijven van de Kamer te Schoterlandc.a., met verzoek tot onder steuning van een door haar aan den minister van waterstaat gericht adres, inzake wijziging- van het algemeen reglement voor het vervoer op spoorwegen. De commissie voor de maand, in wier han den dit verzoek is gesteld, dat de strekking heeft om wijziging te erlangen van reglementen om zoodoende beter verhaal te krijgen op spoorwegmaatschappijen voor berokkendeschadej zegt dat klachten, als het adres bedoelt, overal voorkomen en zeker ook hier niet vreemd zijn. Kan daarin verbetering komen, dan is dat zeker zeer gewenscht en komt het der com missie voor dat het adres ondersteuning ver dient. Bepaalde feiten aan te halen zal, naar de commissie meent, bezwaarlijk gaan; men zou dan geheel zeker moeten zijn van de feiten maar eene wijziging der reglementen, zoodat de spoorwegmaatschappijen meer aansprakelijk zijn voor schaden, die het gevolg zijn van on behoorlijke behandeling der goederen, kan deze kamer, naar de commissie meent, in het alge meen belang met grond ondersteunen. De commissie adviseert dat de kamer zich bepale tot het inzenden van een adres van adhesie. De heer Doorenbos heeft nog al eens onder vinding gehad van de wijze, waarop goedereD behandeld worden en van de illoyale manier, waarop de spoorwegmaatschappij de verant woording van zich afschuift, wat hij door voor beelden aantoont. Bijna van elke zending, die men per spoor ontvangt, is iets stuk. De heer F. G. Sprenger wijst op het gevaar dat, wanneer den spoorwegen meerdere verplich tingen worden opgelegd, de maatschappijen die omzetten in hoogere vrachten. Bovendien kan men zich door transportvezekering tegen schade dekken. Goedgevonden wordt een adres van adhesie te zenden. Hierna wordt de vergadering gesloten. Verkoopïngen enz. Zaterdagmiddag is door burg. en weth. van S c h o r e aanbesteed het uitbreken der geheele dorpsstraat, het leggen van 534 M2 nieuwe straat en het leveren der daarvoor benoodigde waalklinkers. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: Joh. de Jonge te Middelburg voor f 1777: L. Hubrechtse te 's-Gravenpolder voor f1660: W. Wandel te Nieuwerkerk voor f 1619; C. de Wilde te Kattendijke voor f 1590; C. den Exter v/d Brink te Krabbendijke voor f1590; A. Foudraine te Goes voor f 1500H. Kostei te Wemeldinge voor f 1447 C. Karelse te Kruiningen voor f 1397J. v. d. Yen te Mid delburg voor f 1395F. Duijnhonwer te Goes voor f 1384J. Lindenbergh te Wemeldinge voor f 1375A. Goedemond te Hansweert voor f 1370J. P. Pennij te Krabbendijke voor f 1300 en L. Laban te Ierseke voor f 1256. Aan den laagsten inschrijver is het werk die vroeger reeds uit het arrestantenlocaal te Loosduinen wisten te ontkomen. Heden werd bij de rechtbank voor ieder 5 jaar geëischt wegens den diefstal PROCES-ZOLA. Zitting van heden. Prins Henry van Orleans trachtte vergeefs het paleis van justitie binnen te gaan. Het publiek schijnt minder belangstelling te toonen. Zola trad binnen zonder dat manifestaties plaats hadden. Labori protesteerde tegen de aanvallen van de Libré Parole en de Intransigeant. Deze bladen bevatten brieven van Papillard en Esterhazy, waarin de mededeeling van Jau- rès wordt weergesproken. Janres zegt dat Papillard zijn woorden zal bevestigen. Marttpfpa van Tarwe M «laar» lag «4 r-Jirjari. Rotterdam. {Telegram van den make laar II. vcm Randwijk). Ter markt van heden was de stemming vaster. Meel algemeen hooger gehouden en voor behoefte betaald. Zaterdag 12 Februari. Antwerpen. Tarwe hooger. Amerikaansch fr. 22. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 29.35/ Pesth. Tarwe vast. Zaterdag 12.03 fl. Vrij dag 12.04 fl. B e r 1 ij n. Daar de prijsverbetering in Ame rika stand hield, kon hier voor tarwe een nieuw avans van ca. 50 pf. bedongen worden. Intus- schen moesten verkoopers toch eenige tege moetkoming aan den dag leggen om de zaken tot stand te brengen. ïergaderingcu, Concerten enz. Middelburg. Dinsdag 15 Febr. Concert Zangvereeniging T. O. en U. Concert- en gehoorzaal 71/« u. W o e n s d. 16 Febr. Jaarl. Ver. Begr.-Mij liit Voorzorg. Bovenz. Soc De Vergenoeging 8 u. D o n d e r d. 17 Febr. Biljart concours. Soc. De Vergenoeging 7'/a u« V r ij d a g 18 Febr. Lezing ds Weijland. En- gelsche kerk. M a a n d a g 21 Febr. Openb. samenkomst Chr. Jongelingsv. Rom. 116a. Zaal Bogavdstraat 8 u. Maandag 28 Febr. Voordracht dr G. C. van Walsem. Nat.-gezelschap. Gebouw 7'/s u. Woensd. 9 Mrt. Concert Ver. voor Instru mentale muziek. Concert en gehoorzaal 7Vü n. Woensd. 9 Mrt. Voorstelling Ned. Too neelvereeniging. Schouw burg 7'/a u. Vlissingen. Woensd. 16 Febr. Buit,eng. Alg. Vergader. Zeeland Stadhuis 2 u. H E R IJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor: Middelburg en wel voor de wijken K 15, 16 en 17 Februari; L 18 en 22 Februari; M 23 Februari; N 24 Februari; O 25 Februari en 1 Maart P 2 en 3 Maart; 's-Cravenhage. Heden werd door den ambtenaar van het O. M. bij het gereohtshot (burgerlijke kamer) alhier conclusie genomen in de, eenigen tijd geleden door ons breedvoerig medegedeelde, zaak tusschen B. te Ter neuzen en den Staat der Nederlanden omtrent een vordering van eerstgenoemden tegen den fail lieten aannemer van het bouwen van het post kantoor te Breskens, aan wien de Staat nog een deel der aannemingsom verschuldigd was. Het O. M. concludeerde tot bevestiging van het vonnis der rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij de Staat in 't ongelijk is gesteld. De Tweede kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 1 Maart, des namiddags te twee uur, H. M. de koningin heeft het beschermvrouw schap aanvaard over de internationale bakkerij- tentoonstelling alhier. Uit bet huis van bewaring alhier is ontsnapt een der van paardendiefstal verdachte personen. Algemeen Overzicht. De ergste vermoedens worden met het uur meer een vaste overtuiging. Alleen over den oorsprong van de Dreyfuss- zaak blijft het moeilijk een keuze te doen uit de vele hypothesen, welke nog dagelijks ver meerderen. Maar toch blijft er plaats voor de opvatting dat het vonnis van den eersten krijgsraad te goeder trouw tot stand kwam. Dat de zaak echter eerlijk op touw is gezet blijkt niet. Alleen reeds het optreden van den bernchten Du Paty de Clam geeft reden om aan te nemen, dat al in de eerste dagen dui- velsche listen zijn aangewend. Maar de gebeurtenissen van de laatste dagen, vooral die van Zaterdag, hebben de overtuiging versterkt dat aan het departement van oorlog, in de bureau's van den gencralen staf, een ge regelde samenzwering bestaat, met geen ander doel dan het eigen pad schoon te houden, dooi de waarheid te bemantelen. Op de beschuldiging dat hij gelogen heeft, hem door kolonel Henry naar het hoofd ge worpen, vertelde kolonel Picquart met groote ontroering dat de veroordeeling van kapitein Dreyfuss het werk is geweest van kolonel Sandherr, majoor Lauth, majoor Henry, ma joor Du Paty de Clam en den archivaris Gri- belin, die dezen arbeid hebben verricht onder leiding van generaal Gonse. Bij het verlaten van den dienst heeft kolonel Sandherr aan de anderen de zorg nagelaten, om het gemeen schappelijke werk tegen eiken aanval te ver- Schy'nt te verbieden, want onze overtuiging dat de drie hier genoemde machten den wet- telijken weg verlaten, formeel onrecht plegen, en een onschuldige opofferen, sluit niet in zich dat wij de mogelijkheid voorbijzien, dat én de regeering èn de rechterlijke macht, zelfs een gedeelte van den generalen staf, alleen het staatsbelang voor oogen hebben. Immers als volledig licht wordt ontstoken, dan moet de gansche generale staf worden ontbonden, dan moet het vertrouwen, dat het leger in zijn aanvoerders had, worden geschokt, dan moet het Fransche volk, nu 27 jaar lang opgevoed in den eeredienst van het leger worden medegedeeld, dat het zich valscbe afgoden koos; dan zal, zooal geen burgeroorlog over het geheele land, dan toch een ernstig verzet in de hoofdstad ontstaan, en daardoor een toestand welke te hachelijker zou ziju, wijl het leger in die omstandigheden niet te vertrouwen is. En dan voorzeker zullen de anti-republi- keinsche partijen hun slag slaan. Prins Henri van Orleans werkt in den vreemde voor het belang des lands, en geeft den naam van zijn geslacht nieuwen luister en reden tot dankbaarheid. En tegelijk arbeiden de Bonapartisten voort. Voor een paar weken de betooging der impe rialistische studenten, Zondag een bijeenkomst der comités voor een beroep op het volk, gevolgd door eeu betooging, welke terstond werd onderdrukt. Wij stellen dit voorop, niet alleen omdat de billijkheid eischt in het licht te stellen wat wellicht de drijfveeren zijn van hen die schijn baar zoo misdadig handelen. Maar ook omdat menigeen, als geen aanneemlijke reden veel verklaart, zal weigeren te gelooven dat alles zoo is, als het blijkt te zijn. De waarheid toch schijnt te afschuwelijk. In de andere deelen der wereld is het nieuws schaai-8cher. Te Madrid acht men het incident- Dupuy de Lome gesloten. En de bladen be weren, dat het verzoek om ontslag was inge willigd eer generaal Woodford zijn nota kwam overhandigen. In Amerika oordeelt men anders. Te Was hington toch beweert men dat de zaak niet uit de wereld is. Men zegt dat Mc Kinley niet tevreden is gesteld door het ontslag van Dupuy en door het aanbod van de Spaansche regeering om een anderen gezant te benoemen. Mc Kinley zon nl. verlangen dat de Spaansche regeering de door Dupuy de Lome in diens brief gebezigde beleedigende taal verloochenen zal. De president schijnt deze houdingaan te nemen, omdat de gezant der Unie te Madrid gerapporteerd heeft dat de Spaansche regeering aan Dupuy de Lome zijn ontslag gegeven heeft, zonder zich te bekommeren om den eisch der Amerikaansche regeering dat Dupuy de Lörne uitdrukkelijk teruggeroepen zou worden. De jingo's in de Unie big ven zeer vertoornd. Velen hunner blijven aandringen dat de regee ring der Unie aan Dupuy de Lörne zijn pas poort zal zenden; anderen dat hij verbannen zal worden. Maar welke waarde deze beschouwingen hebben big kt niet. Een hoopvol bericht komt uit Havanna. De linkervleugel der autonomistische partij zou tot de overtuiging zijn gekomen, dat de op stand niet met de wapens is te bedwingen. Zij zou daarom hebben besloten onderhande lingen te openen met de opstandelingen. Als grondslagen noemt menbemaling door Cuba van 100 miljoen peseta's van de 600 mil joen welke door den oorlog verslonden zijn. Cuba zal verder jaarlijks 200 miljoen aan het moederland betalen. De vrijwillige corpsen worden ontbonden en hervormd ineen militie. Het bestuur van Cuba wordt bevoegd zonder inmenging van de rijksregeering verdragen met vreemde mogendheden te sluiten. Eindelijk zouden drie vertegenwoordigers der opstande lingen in het bestuur- van het eiland worden wegens echtbreuk zijn opgeheven door de hem verleende gratie. Een deel der commissie voo.r de geloofsbrieven meent dat de gratie alleeu de hoofdstraf opheft maar niet de aan de ge volgen der veroordeeling. - Rusland wordt vrijzinnig. Een te Kiew verschijnend blad is ontheven van de vooraf gaande censuur, een voorrecht dat tot dusver alleen de wetenschappelijke bladen, en eenige in de beide hoofdsteden verschijnende staat kundige bladen genieten. - De krijgstoerustingen voor de hervatting van de expeditie tegen de Afridi's worden met kracht voortgezet. Men spreekt van een spoor weg van Jamreed naar Lundi Kotal (Khyberpas). Uit Beloedsjistan komen goede berichten. De ontbinding van de Volksvertegen woordiging van Uruguay ontmoet geen tegen stand. Het land is rustigmen schijnt te vreden. De nieuw ingestelde raad van state zou Zon dag geïnstaleerd worden. Solinger, de moordenaar van president Barrios, is ter dood gebracht. De aanslag, waarvan generaal Barrios het slachtoffer werd, is het gevolg der revolution- naire beweging, die reeds het land verontrustte en die uitgelokt werd door de veranderingen, welke Barrios in de grondwet bracht, ten einde het presidentschap te behouden. Aan 't hoofd der revolutionnaire beweging stond generaal Morales en de revolutie werd slechts onderdrukt door sommaire terecht stellingen, die Barrios door heel het land deed uitvoeren en waarbij hij zelfs eigen bloed verwanten niet spaarde. Natuurlijk dat dergelijke beschouwingen altijd met eenig voorbehoud moeten worden ont vangen. "^ANÏÏËSBËRÏCHTiNT"" GraanmarKten enz. Axel, 12 Febr. Tor graanmarkt van heden (Zaterdag) waren de prijzen als volgt: jarige tarwe a nieuwe tarwe 9.40 a 9.70; rogge af—nieuwe rogge 6.40 a 6.50jarige wintergerst a nieuwe wintergerst 9. a 9.10jarige zomergerst a v nieuwe zomergerst 8.a 8.50haver f 5.70 a 6.paardenboonen 6.60 a 6.75 groene erwten 6.60 a 6.70kool zaad a kanariezaad a vlas (per 44 a. 56 c.) a/— a Boter 1.—. Eieren ƒ3. Rotterdam, 14 Febr. Ter graanmarkt van heden waren de aanvoeren tamelijk. Rogge 20 cents lager; wintergerst 15 cents, zomergerst chevaliergerst en tarwe alles 10 cents hoog er overigens onveranderd. De prijzen waven als volgttarwe 6.30 a 8.20; rogge ƒ4.25 a 5.10; eanada f 6.10 a f 6.50wintergerst 4.60 a 5.65zomer gerst 4.40 a 5.20chevaliergerst 5 a 6.10; haver 2.25 a 3.20paardeboonen f 5.25 a f 5.60bruineboonen f 5 a f 1witteboonen f 6.50 a f 8.75erwten 5.60 a ƒ6.20. Amsterdam, 14 Febr. Lijnolie 28. Raapolie f 1674 a contant. Gent, 11 Febr. Vlas. De aanvoer van in- landsch neemt afgoede kwaliteiten zijn schaarsch maar tevens gezocht. De gemeene soorten gaan eveneens van de hand, echter tot prijzen die ten gunste van koopers zijn. Rus sisch flauw, met weinig zaken. Garens van vlas nauwelijks prijshoudend. De markt is ook voor snuitgarens minder goed gestemd, de prijzen zijn wel zoo flauw. Die voor garens van katoen zijn vaster geworden tengevolge van de rijzing op de katoenmarkt. Linnen traag. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Koer» van Gisteren Heden Febr. Febr. Met het uur blijkt het duidelijker dat voor dat doel geen middel, zelfs geen meineed of .andere valschheid wordt geschuwd. Niet minder duidelijk is het dat, de regeering met toelating van den president der repu bliek met niet minder afkeurenswaardige middelen tracht te beletten dat de waarheid aan het licht komt. En wat het allertreurigste schijnt zelfs de rechterlijke macht, tot welke wij steeds zoo eerbiedig opzagen, acht zich geroepen alles op te offeren aan het staatsbelang, dat volledig licht schijnt te verbieden. In hoever de groep, welke op dezen grond slag wil onderhandelen, kans heeft, het even- tueele resultaat door te drijven, blijkt niet. Beknopte Mededeelingen. Tony ltevillon, het Fransche kamerlid, tevens bekend letterkundige, is overleden. Zijn plaats in de kamer blijft, daar de groote verkiezingen naderen, onbezet, 't Is, meenen wij, krachtens een bepaling, in de dagen van liet Boulangisme gemaakt, om de herhaalde eandidatuur van den generaal te beletten. Prinses Clementine van Coburg, de moeder van den vorst van Boelgarije, is ernstig ziek, alhoewel voor onmiddellijk gevaar geen vrees bestaat. Deze Sl-jarige prinses is bekend door haar niet altijd even bewonderend optreden voor de familiebelangen. De een noemt haar een diplomate, de ander zegt intrigante. Het Noorweegscbe Storthing is Vrijdag door den koning met een troonrede geopend. Z. M. bracht in herinnering, dat hij in het afgeloopen jaar, ter gelegenheid van zijn vijf-en-twintigjarig jubileum, uit alle kringen van het Noorweegsche volk bewijzen van liefde heeft ontvangen, waaraan hij de dankbaarste herinnering zal bewaren. Verder wordt in de troonrede gesproken van gunstige verhoudingen in het binnenland, over de gelukkig doorgezette conversie der leening van 1886, over de belangrijke verhooging van het budget, zonder dat daardoor de belasting druk is vermeerderd, enz. Ten slotte worden verschillende wetsont werpen aangekondigd, waaronder een tot reor ganisatie van het openbaar onderwijs. Het ministerie heeft terstond na de opening van de Kamer zijn ontslag genomen, tengevolge van de mislukking van de onderhanc tusschen Zweden en Noorwegen. De verkiezing van Annunzio tot lid der Italiaansche kamer geeft aanleiding tot de vraag of alle gevolgen van zijn veroordeeling NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sell. Sl/9 1000 877/s 87^/l6 dito OW8 - 1000 903/8 99 dito Cert8 1000 883/8 98l/s HONG. dito goudl. B e 100 102 ITAIAE. Im. 82,81 5 Ur. 100-100000 OOSTENRIJK. OW. Mei-Noveiaber.5 fl. 1000 851/g 8jS/jg dito Jan.-Juii... 5 r 1000 857/jg 853/g dito dito Goud.. 4 300-1000 POLEN. OW. S. 44 4 Z.R. 600 PORT. O. B. 68/8 met ticket,3 209/jg 209/ig dito dito 1888/89 met ticket.41/j fr, 600 801/g 80 RUSLAND. Cert. Ins. 5e 8. 1854 5 Z.R. dito gec. dito 4 dito 1889 dito 4 a. dito 93 Be Em. 4 G.R. dito 94 6e Em. 4 R. OW. L. 1867/69 4 80-100 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 5 G.R. 185-1000 103SL SPANJE. O. B. Per.4 Pes. 1000-84000 58l/j dito bin. Perpet. 4 Pr. BOO-85000 TURKIJE. Gepriv. 4 lx. E00-3500 89 135-626 988/g - 1009/ig 10Sï/4 1028/4 CeconvJ «erie D. dito dito C. EGYPTE. O. L. 76 4 dito sp. dito 1876 SUj BRAZILIË. Obl. Londen 1S8S.... 4 dito Obl. 188» 4 VENEZUELA 1881 4 SO-SGOO 80-100 30-100 80-100 1000 861/4 100-500 853/8 35 Indnstricele cn Financieele ondernemingen. pCt. NEDERLAND. N.W. en Pac. Pbr. 6 Ned. Hand. Msch.. A. reacon.tr5 N.-L Hand. A. Zeeland Aand... dito dito Pr. dito dito OW. 1886.. 3 DTJIT&CHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam OOSTENRIJK. A. O. H. 600-1000 C16/„ 61# 1000 160 600 r 600 1000 R.M. 8000 fl. 600 131 Spoorwegleentngen, NEDERLAND. pC*- Holl. Spoor. Mij tot Expl. van 8t. Spw. Aand. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.rl. Spw. Aand. N.-B. Bost. ObL geatemp. 1876/80 iTALIE. Spoorw. leening 1887/89 Tiet. Em. 8p. O. 8 Znid-Ital Sp. O. 8 II6I/4 115# 850 1185/s 113# 260 m 1iuvi m 850-1000 204 203# - 100 Lir. 500-3500 55«/ig 600 - 500-5000 59# 597s

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3