BUITENLAND^ ding aanneemt, als Marksteen tegenover zijn nicht Louise. Maar mag dit den auteur der Kiesvereeniging eenige stof verschaft hebben voor de intrige de hoofdzaak ligt elders, ligt in zijn goedhartig-humoristischen kijk op die politiekerij, op de vergaderzucht en de dwaze formaliteiten, aan dat vergaderen verbonden, op de bekrompen juristerij van Schor, die telkens mat gezet wordt door het eenvoudig gezond verstand van den nuehteren Easpelstok, op het goochelen met woorden en wetsartikelen, op de aankweeking van gemoedsbezwaren, op de politieke eerzucht, enz. Een satire in den feilen zin is het stuk niet, daarvoor is 't met te veel bonhomie geschreven, maar toch is het hier en daar aardig raak." Verschillende Berichten. Het bericht van het N. v. N., dat de onderhandelingen met den heer V. d. Horst te Utrecht, over de directie van de Amsterdamsche gasfabrieken, zouden mislukt zijn, blijkt een praatje. B. en W. van Amsterdam stellen den Raad voor genoemden heer tot directeur te benoemen op f 8000 salaris, f 4000 persoonlijke toelage, vrije woning, vrij gas en water, en genot van pensioen. Op 94-jarigen leeftijd is in Den Haag overleden de heer L. M. F. Plate, oud-president der factory van de Nederlandsche-Handelmaat schappij te Batavia. Het bestuur van den A. N. W. B. heeft een verzoekschrift aan den minister van water staat gericht, het daarheen te leiden, dat een verbindingsweg tusschen de provincie Zee land en Noord-Brabant tot stand moge komen. Nader wordt, met betrekking tot het te Rotterdam voorgevallen ongeluk, gemeld, dat de vrouw zich niet voor den trein heeft ge worpen, doch op onverklaarbare wijze onder de locomotief zou zijn geraakt, toen zij een machinist eten ging brengen. Yrijdagnamiddag is te Hoek van Holland een werkman, in dienst van de Berging-maat schappij, door een ongelukkig toeval te water geraakt en eenige oogenblikken daarna leven loos opgehaald. Uit de Kattensingelgracht te Gouda is opgehaald het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een onbekend man, enkel gekleed met pilow broek, terwijl het bovenlijf geheel naakt was. Te Nieuwenhoorn is een man gearresteerd, beschuldigd van brandstichting Woensdagnacht te zijnen huize, waarbij het geheele huis, als mede zijn inboedel en die van zijn medebewoner een prooi der vlammen werd. Hij heeft reeds bekend en is naar de strafgevangenis aldaar overgebracht. Te Hoevelaken woedde in eene boerderij een felle brand. Door den hevigen wind was alles spoedig tot een puinhoop. Een oude man begaf zich in het gebouw om nog iets te redden, doch keerde niet terug, 's Avonds vond men zijn gedeeltelijk verbrand lijk onder het puin. Huis en inboedel waren verzekerd. Woensdagavond is het hoofd der school te Egedé, uit het dorp huiswaarts keerend, even buiten de plaats te water geraakt en verdron ken. Toen zijn vrouw, door het lange wegblij ven ongerust, ging zoeken, vond zij hem voor over liggende in een sloot. Ofschoon dadelijk geneeskundige hulp werd ingeroepen, kon niet anders dan de dood worden geconstateerd. Een polderwerker, wonende te Spanbroek, werkzaam zijnde aan de lijn Hoorn-Hugowaard, is door een windstoot omgeworpen, vlak voor een passeerenden, zandtrein. Bijna onmiddellijk daarop was de ongelukkige dood. Hij laat een groot gezin achter. Donderdag avond werd te Meppel iemand van Nijeveen door een paar boerenjongens, eveneens van Nijeveen, zonder aanleiding of eenige voorafgegane woordenwisseling, onver hoeds aangevallen en werden hem aan de keel zulke gevaarlijke messneden toegebracht, dat de geneesheer, die hem verbond, verklaarde dat het weinig had gescheeld of de man had er het leven bij ingeschoten. Het hof van Brabant heeft een jongen van achttien jaar, Louis Boon, uit Hal, tot twaalf jaar dwangarbeid veroordeeld, omdat hij zijn vader van 61 jaar vermoord had, door hem in bed vijf revolverkogels in het lichaam als men alles mag gelooven wat men hoort, dan bezit zij middelen waarvan zij in al hun wijsheid niet droomen". „Dat is zeer waar, mijnheer Head. Ik ben zelf dokter en kan voor haar bekwaamheid instaan, en daar ik niet gekweld wordt door den Engelschen vaknaijver, stel ik haar zeer op prijs. Mevrouw Kolucky en ik, wij zijn trotsch op dezen onzen jongen vriend, en ik hoop dal de reis zijn genezing zal voltooien en hem geschikt maken voor den hoogen rang, dien hij zal moeten bekleeden." De reis ging voorspoedig. Fietta was een schrander man en zijn wetenschappelijke ont wikkeling was zeer groot. Als ik het afschu welijke verleden niet gekend had, zouden mijne vermoedens hebben kunnen insluimerenn nu bleef ik steeds op mijne hoede en maar al te spoedig bleek dit zeer noodzakelijk te zijn. Den dag voor dat wij te Malta zouden aanko men stak de wind op en wjj kregen een zeer onstuimige zee. Na het ontbijt ging ik naar Cecil's hut om te zien hoe hij het maakte. Hij stond juist op en zag er bleek en onwel uit. „Het is een onstuimige zee", zei ik, „maar; de kapitein denkt dat wij er in een uur door heen zullen zijn". „Dat hoop ik, w ant ik voel mij zoo ziek maar het zal misschien beter gaan als ik op bet dek kom. Dr Fietta heeft mij iets gegeven om de zeeziekte tegen te gaan, maar het helpt niet veel". te schieten. De man was na een onuitspreke lijk lijden van drie weken gestorven. Als reden gaf de knaap ter instructie op, dat zijn vader hem ongare aardappelen had voorgezet. Later beweerde hij beschonken te zijn geweest. Paridaens, de Brusselsche moordenaar, is ter dood veroordeeld. De wielerwedstrijd ParijsRoubaix is vast gesteld op 10 April. Cordang, Mulder, Meyer, behooren onder de voornaamste inschrijvers. In een der Londensche schouwburgen ontstond Woensdagavond een opschudding. Een man, die door zijn zonderling gedrag reeds de aandacht had getrokken van zijn naburen op de galerij, loste eensklaps een revolverschot, waardoor natuurlijk groote opschudding ont stond. Gelukkig meenden velen dat dit schot tot het stuk behoorde, anders had er een gevaarlijke paniek kunnen ontstaan. De politie nam den per soon in hechtenis. Het was een armlijk gekleede jongen man van 23 jaar oud, dio geen tegen stand bood toen men hem aanhield. Hij ver klaarde dat het wapen bij ongeluk'in zijn zak was afgegaan. Niemand werd getroffen. De aangehoudene was zekere John Hickey, een landbouwer zonder woonplaats. Men denkt dat bij niet uit boosaardigheid heeft gehandeld. Hij had een revolver met zes schoten in den zak. Een der heeren Siemens te Berlijn heeft zijn huis geheel electrisch ingericht, niet enkel voor verlichting, maar ook voor verwarming, met een toestel van geheel nieuwe vinding. Gekookt, gewasschen, gestreken wordt er met electriciteit, en zelfs doet een electrische miniatuiiispoorweg dienst om uit keuken en kelder spijzen en wijnen naar de eetzaal te brengen. De vertegenwoordiger der Vereenigde Staten in het goudland Klondyke meldt dat van hen, die in het laatste jaar derwaarts gin gen slechts 7 den kost konden verdienen. Hij waarschuwt dringend dat niemand derwaarts zal gaan zonder levensvoorraad voor twee jaar. Op den Glasgow-Zuid-Westspoorweg kwa men door een botsing 9 reizigers om het leven. In verband met de'lcwestie van de oorlogs- corresponten in Soedan, wijst de Naval and Military Magazine er op, wat een last zulke correspondenten kunnen veroorzaken. Elke correspondent heeft twee kameelen bij zich, zijn paard en vier of vijf bedienden. Stel dat er dertig correspondenten zijn, hetgeen niet te veel is, dan komt men tot deze getallen30 correspondenten, 150 bedienden, 60 kameelen, paarden, en voor al deze monden moet de intendance water, voedsel, enz. leveren. Te Bombay zijn ia de jongste 8 dagen 927 sterfgevallen aan pest, en een gelijk aantal aan andere ziekten voorgekomen. Algemeen Overzicht Aan de bijeenkomst van het parlement gaan voor de Engelscke regeering geen zonnige dagen vooraf. Het distriet Zuid-Oost Durham, dat zijn afgevaardigde sir H. Havelock Allan in Indië zag vallen, bleef trouw aan de traditie der laatste 13 jaar, welke medebracht telkens een oandidaat van de andere partij te kiezen. En daar nu generaal Havelock tot de unionisten behoorde, was het thans de beurt van de liberalen om te overwinnen. En werkelijk zegevierde de oppositie met een meerderheid van 275 stemmen. De strijd was hevig, want van de 14.856 kiezers, kwamen er 12.300 op. Maar wat beteekent deze stembusnederlaag bij de nederlagen op ander gebied? De ministeriëele Times bracht de tijding, dat de regeering haar eiscb betreffende Taliën Wan moest laten vallen en over de leening verluidt dat China het goud van John Buil versmaadde. Harde noten voor de ministers, die zoo een stemmig de leuze deden hooren, dat op handels gebied geen ongelijkheid zou worden geduld: dat de handelsbelangen des noods met de wapens moesten worden verdedigd. Dat deze berichten een groote ontstemming moesten teweeg brengen is duidelijk en toch kan de regeering tegenover deze Jobstijdingen niets anders stellen, dan een communiqué in de bladen, dat de regeering niets mocht mede- deelen over den loop der onderhandelingen, noch over de algemeene strekking, noch over „Ik weet niets, dat waarlijk helpt tegen zeeziektemaar wat heeft hij gedaan? vroeg ik. „O, iets heel vreemds, mijnheer Head. Hij heeft mij in mijn arm geprikt met een naald, op een spuitje en er iets in gespoten. Hij zegt dat dat eeu onfeilbaar middel tegen zeeziekte is. Kijk, daar heeft hij het gedaan", zei het kind en ontblootte zijn arm. Ik bekeek het wondje aandachtig het was blijkbaar gemaakt met een onderhuids injectie „Heeft dr Fietta u gezegd wat hij in uw arm gespoten heeft „Ja, hij zei dat het morphine was". „Waar bergt hij dat spuitje „In zijn koffertje onder zijn kooi". „Ik ben dadelijk klaardan kom ik op het dek". Ik verliet de hut en ging op de cam pagne, waar de dokter op en neer liep. Ik naderde hem en zei: „Uw reisgenoot is niet heel wel, ik ben zoo even bij hem geweest. Hij zegt dat gij hem met morphine hebt inge spoten". Hij keerde zich om en zag mij met een ver ontrustenden blik aan. „Heeft lord Kairu u dat verteld „Ja", „Zeker mijnheer Head, dat is het beste middel tegen zeeziekte. Ik heb er altijd baat bij gevonden". „Vondt gij het verstandig om aan een de afzonderlijke punten. Alles was volkomen geheim, en de berichten, welke in de dagbladen hebben gestaan, bevatten deels zaken waarvan de regeering niets weet, terwijl zij voor een ander deel in strijd zijn met wat de regeering vernam. Toch ligt het er toe, dat een diplomatiek échec is geleden, en de troonrede moet al heel wat gunstige tijdingen bevatten, wil de on- unstige indruk van die versmade perstele- grammen worden uitgewischt. En aan dit diplomatiek échec paart zich een nederlaag op militair terrein. De zoo vurig gewenschte overwinning in Opper-Egypte bleef uit, en de nog niet geweken teleurstelling over het mislukken der campagne in Indië werd verlevendigd door het bericht van een treurige nederlaag, welke weer heel wat Engelsch bloed deed vloeien. En dat die neder laag van beteekenis was, blijkt wel daaruit, dat de Engelschen zelfs hun gesneuvelden in handen van den vijand moesten laten; een feit, dat de moreele beteekenis van dc nederlaag nog sterker doet uitkomen. Onder zulke omstandigheden voor het parle ment. te moeten komen, is zeker geen benij denswaardige taak. Alleen in het Oosten van Europa nemen de zaken een loop welke in Engeland voldoening wekken. Maar als de zaken daar tot een bévredigend einde komen, dan zal dit niet een overwinning voor Engelands diplo matie zijn, maar bet gevolg van den ijzeren wil van Engelands machtigsten tegenstander. En of de Engelschen dat nu zoo aangenaam zullen vinden, zal te bezien staan, vooral om dat de steun, welke Engelands regeering aan Ruslands voorstel bood, niet eens erg welwil lend werd aanvaard. De Novoje Vremja bij voorbeeld zegt, dat Rusland noch in Turkije, noch in Chiua de medewerking van Engeland noodig heeft. De Engelsche bladen uiten zich nog weinig over deze zaak, welke op het vasteland in eens de vraag van den dag is geworden. 't Kost ons wel een beetje moeite om in den hoog ernstigen toon te komen, welke de buitenlandscbe pers aanslaat. Want wij vinden geen reden om bang te zijn voor de opheffing van het Europeesch concert of voor den naijver op het Balkanschiereiland. Het Europeesch concert was de vorm, waarin men uitdrukking gaf aan den ernstigen wensch om den vrede te bewaren, maar niet die wensch zelf. En daarop komt het voor alles aan. Indien Oostenrijk of Rusland bereid waren oorlog te voeren, zou het Europeesch concert, hun dat niet hebben belet. Zijn beiden daar entegen vast voornemen den vrede te bewaren, dan zullen zij ook zonder Europeesch concert elkander niet in de haren vliegen. En de Ballcanstaten? Dezelfde invloed, welke hen verleden jaar in toom hield, kan zich ook nu doen gelden, en die invloed staat en valt niet met het Europeesch concert. Ook nu worden Rusland en Oostenrijk door hun wensch naar den vrede, als van zelf gedwongen, evenzoo op te treden als tijdens den Turksch-Griekschen oorlog. Reden om den toestand erg donker in te zien, bestaat er voor ons dus niet. En zeker worden wij niet verontrust door de alarmeerende beschouwingen van vele bladen. Alleen in Italië is er reden zich onbehaag lijk te gevoelen. De sympathie van het volk is aan de zijde der Kretenzers en der Grieken, zoodat Italië niets liever wenscht dan de can- didatuur van prins George te zien slagen. Maar door zijn steun te verleenen aan de mogend heden, die deze candidatuur voorstaan, komt Italië tegenover zijn hondgenooten te staan. Dit is nog niets zoolang het Europeesch con cert bestaat, maar als dat verdween, dan zou Italië geslingerd worden tusschen zijn nationale sympathieën en zijn internationale betrekkingen. Voor de bezorgdheid der Italiaansche pers is dus wel eenige grond, maar voor het overige zal het verdwijnen van het Europeesch concert zoo'n ramp niet zijn. 't Gaat daarmede als met veel belangrijke gebeurtenissen, welke maanden vooraf de som berste schaduwen vooruitwerpen en, als zij ein delijk komen, niets blijken. Of werden ook verleden jaar niet allerlei ontzettende gevaren gevreesd van een Grieksch- Turksehen oorlog, en verdwenen deze niet den dag dat de oorlog verklaard was? kind morphine te geven „Ik bespreek mijne behandeling niet met een leek", antwoordde hij kortaf en ging heen. Ilc oogde hem na; en toen hij het dek verliet was mijn vrees zekerheid geworden. Ik besloot, wat er ook gebeuren mocht, te onderzoeken wat hij den knaap gegeven had. Ik kende n al te goed de tallooze bestemmingen van dat gevaarlijke kleine instrumentje, het onder- huidsehe spuitje- In den loop van den dag werd de zee kal mer en om vijf uur was zij zoo rustig, dat de passagiers met de toestemming van den kapi tein een dansje op het dek gingen doen. Die gelegenheid was zoo gunstig, dat ik alle gewe tensbezwaren op zijde zette. Bij de taak, welke ik mij gesteld had, moest de eerlijkheid plaats maken voor den ijver van den detective. Ik had mij voorgenomen gebruik te maken van het dansen om de hut van dr Fietta te door zoeken. Hij hield veel van dansen; en zoodra ik merkte dat hij en lord Kairu druk bezig waren, verliet ik het dek en ging naar hnn hut. Ik draaide het electrische licht op, haalde zjjn koffer van onder de kooi uit en maakte hem open. Hij was gelukkig alleen met de riemen gesloten. Ik stak er mijn hand in en voelde in het eerst niets dan kleeren, maar in een hoekje vond ik een doosje, dat ik er uithaalde en opende. Daarin lag het fijne on- derhuidsche spuitje, dat ik zocht. Ik keerde mij naar het licht en onderzocht Beknopte Mededeeiingen. De kwestie van den aangeteekenden brief van het kamerlid Delcassé zit veel dieper dan wij in ons vorig nommer mededeelden. Delcassé had, toen bij ontdekte dat de hem toegezonden brief geopend en beroofd was, maar gezwegen. Toen hij nu Dinsdag in de kamer over de marinobegrooting het woord had gevoerd, kwam de Jour, een van de re- geeringsorganen, meteen hatelijk stukje, waarin het vaderschap van de doorwrochte rede van Delcassé aan een hooggeplaatst ambtenaar werd toegeschreven. Delcassé zag in het stukje een officieus communique en het bewijs dat de gestolen brief aan bet ministerie van marine bekend was. Toen deelde hij in de kamer mede wat gebeurd was, met het gevolg dat de zaak op de tribune kwam en tot een heftig debat leidde. De linkerzijde was vooral ver ontwaardigd, omdat men dc justitie niet inde zaak mengde, maar alles langs administratieven weg in orde wilde maken. - Donderdag hadden in Engeland drie ver kiezingen plaats, alle over zetels van de meer derheid. Yan deze zetels werd éen zonder strijd toegewezen aan de conservatieven; een (die van den ouden Villiers) werd met een meerderheid van 111 stemmen door de unionisten behouden; de derde ging in handen van de liberalen over. - De Berlijnsche gemeenteraad belastte een bijzondere commissie met de zaak van den gedenksteen voor de slachtoffers van de om wenteling van Maart 1848. De Duitsche oorlogsschepen op wegnaar China zijn eerst Dinsdag van Sokotora naar Colombo (Ceylon) vertrokken. Snelstoomers zijn het dus niet. - De beweging op de hoogere scholen in Oostenrijk duurt voort. Ook op vele inrich tingen van anderen aard worden de colleges door de Duitsche studenten belet. De oorzaak van de jongste ministerieele crisis in Italië, welke met zooveel moeite werd opgelost, lag, gelijk men zich zal herinneren, in een door de kamer aangenomen amende ment op het ontwerp, regelende de bevordering van officieren. De Senaat beeft echter de door de kamer aangebrachte wijziging geschrapt en den oorspronkelijke tekst van den afge treden minister van oorlog weer hersteld. Men hoopt dat de kamer zich hierbij zal neder- leggen, daar anders de moeilijkheden niet zijn te overzien. Uit Yokohama wordt geseind dat de Ja- pansche vloot bezig is manoeuvres uit te voeren, alvorens zij naar de Chineeschc wateren vertrekt. De plaatselijke pers zwijgt over de toestanden in China. Men gelooft, dat de regeering de regeling der Duitsche eischen afwacht, alvorens voor Japan eene politieke gedragslijn vast te stellen. Het Russische eskader heeft gebrek aan rook- looze kolen, waarvan de voorraad daar gering is. - De Chineesche regeering kreeg een Rus- sischen militairen adviseur en dankte de Duitsche legerinstructeurs at. - Op Cuba moet men nu reeds een minis terieele crisis hebben, door het aftreden dei- ministers van binnenlandsche zaken en van justitie. - Men verzekert dat de Engelschen, te Soessa gevangen genomen, onmiddellijk na hunne aan komst in het kamp van den sultan in vrijheid zullen gesteld worden. De commissie gaat deze zaak in den breede nazij leidt uit een bij de stukken gevoegde gezegelde verklaring af, dat de gestelde feiten, welke de onschuld van den veroordeelde moeten bewijzen, waar zijn, en dat de veroordeelde dus niet de dader is. En de commissie komt tot de slotsom, dat er termen bestaan het verzoek van adressanten in gunstige overweging te nemen, en het ver zoek om revisie bij den minister van justitie te steunen De Fransche kamer maakt het den vreem delingen dus wel moeielijk over haar begrip van recht en billijkheid te oordeelen. - Gelijk men weet had d'Ormeschéville, die akte van beschuldiging tegen Dreyfuss stelde, het niet beneden zijn waardigheid ge vonden op de lasterlijkste wijze te insinueeren dat Dreyfuss een speler was. Maar om zich van het bewijs af te maken, had hij gezegd dat Dreyfuss eenige clubs bezocht, dat die clubs geen gedrukte jaarverslagen geven, en dat zij een clientele hebben, welke zoo onbetrouwbaar is, dat bij de leden maar niet als getuigen heelt geboord. Uit de Siècle blijkt, dat dit alles laster is. Het blad geeft de namen van de drukkers van de jaarverslagen van drie der vier door d'Or meschéville genoemde clubs, en tevens de namen der bestuurders. Een dezer clubs, met een clientele zoo ver dacht. dat d'Ormeschéville haar niet durft hooren, heeft tot voorzitter een hoofdambtenaar van het departement van oorlog, officier van het Legioen van Eereen tweede clubeen beeld houwer, lid van het instituut, commandeur van het Legioen van Eer, een derde Aurelien Scholl, oud-president van de Societé des gens de lettres, officier van het Legioen ran Eer. Dat de zaak-DreyfHss met ernst is onderzocht zal nu toch wel niet meer worden beweerd, en zoo is alweer een van de beruchte „moreele" bewijzen gebleken niets te zijn dan een staaltje van de „immoreele" lasterzucht der Fransche militaire justitie. Volgens de Siècle laat de Fransche regee ring per maand slechts éen brief van Dreyfuss door. De andere worden vernietigd. POLITIE. Aan het bureau van politie te Middel burg zijn als gevonden gedeponeerdeen zwarte boa, een witte jongens onderbroek, een witte zakdoek, een nikkelen horlogeketting, een abonnementskaart stoomtram Middelburg- Vlissingen, vier priemen met breisel, een jon genshandschoen en een notitie-of visïteboekje. DE ZAAK-DREYFUSS, Nog geen veertien dagen zijn voorbij sedert Méline de kamer op zijn zijde kreeg door de onberispelijke verklaring, dat de zaak-Dreyfuss geen politieke maar een judirische kwestie was, en dat de kamer er zich daarom niet mede kon bezighouden. Voor deze stelling is natuurlijk wel iets te zeggen, mits men den minister van justitie uitzondere, daar deze door de wet wordt ge roepen het initiatief te nemen tot revisie van een onrechtvaardig of tot vernietiging van een onwettig vonnis, en dus aan de volksverte genwoordiging verantwoording schuldig is voor zijn doen en laten in deze. Maar wat nu wel te zeggen van een uitvoerig rapport, door de 33e parlementaire commissie bij de kamer ingediend. Drie dames hadden een adres tot de kamer gericht, om revisie te krijgen van een doodvonnis, nu 46 jaar geleden door een krijgsraad over haar vader uitge sproken. het. Van binnen tegen het glas gesmeerd en klevende aan den bodem van het buisje, zat een witachtige zelfstandigheid, die op gelatine geleek. Dat was geen gewone onderbuidsche oplos sing. Het was de half vloeibaar gemaakte gelatine, die ik zoo goed kende als het medium voor de ontwikkeling van microben van orga nische stoffen. Een oogenblik stond ik als versuft. Welke helsche stof kon dat ding be vatten De tijd drong elk oogenblik kon ik overvallen worden. Ik stopte het spuitje in mijn zak, sloot bet koffertje en zette bet weer op zijn plaats, draaide het licht uit en keerde naar het dek terug. Mijn hoofd bonsde en met moeite kon ik mijn kalmte bewaren. Mijn besluit was spoedig genomen. Fietta zou natuurlijk het spuitje missen, maai er was alle kans dat hij er dien avond niet naar zou zoeken. Tot nog toe scheen den knaap niets te deeren, maar kon er niet reeds de een of andere vergiftige ziektekiem door zijne aderen vloeien, die slechts eenigen tijd noodig had om zich te ontwikkelen. Met het aanbreken van den dag zou de boot te Malta aankomen. Ik wilde terstond daar aan wal gaan, een dokter opzoeken, hem het geval blootleggen (in vertrouwen natuurlijk), hopende dat bij de dingen zon hebben, die ik noodig had, om den inhoud van het spuitje te onderzoeken. Indien ik Burgelijke Stand. Van 29 Januari5 Februari. Vlissingen. Ondertrouwd: J. J. Krug, jm. 28 j. met A. Steketee, jd. 25 j. Getrouwd: E. F. E. Deicligriiber, wedr 41 j. met II. L. Mennes, wede 38 j. W. Appel, jm. 26 j. met C. C. Silvius, jd. 21 j. D. F. Tliienpondt, jm. 45 j. met S. J. Lefeber, jd. 38 j. Bevallen M. U. T. Wolfgang, geb. Wemaer, E. S. Huilmand, gel). Baillieul, d. C. Tilroe, geb. Zwartepoorte, d. S. de Jager, geb. Stevense, d. C. J. van Dis, geb. Erasmus, d. H. P. Ross, geb. Van der Burgh, d. J. A. Spinnaaij, geb. Feij, z. J. de Visser, geb. Feijs, z. N. van der Eijk, geb. Mommaas, z. M. van der Burgh, geb. Van Huizen, z. J. L. van Lieshout, geb. Ver meulen, z. J. M. C. Ratelband, geb. Wilkens, z. J. Mommaas, geb. Huibregtse, z. P. de Rijeke, geb. Willeboordse, z. W. Woltering, geb. Staats, z. H. C. van der Eijk, geb. Riemens, z. Overleden H. Vissers, man van L. Touten- hoofd, 58 j. J. Goedhart, d. 4 m. K. P. van Breda, d. 2 w. A. J. de Pooter, man van C. A. de Winter, 56 j. G. A. de Bruijne, z. 6 m. W. van Merkom, vrouw van J. van den Broeke, 81 j. Goes. Bevallen J. van Sprang, geb. Koets, T. van de Kreeke, geb. Verhage, d. OverledenP. van der Bliek, man van N. Timmerman, 63 j. Verkoopingen en Datum- Plaat*. 8 Febr. Middelburg, 9 Zout eland e, 0 Middelburg, 12 Oostkapelle, 16 V liggingen, 17 Middelburg, 2 Met Aroemuidea, 11 Ierseke, Middelburg, 20 April Oopikapelle, 26 Koudekerke, 27 Arucmuiden, 29 O. V, Soub 30 Grijpskerke, microben van de een of andere ziekte vond, zou ik mijn eigen rechter zijn en den jongen met de eerstvolgende boot mee naar Engeland terugnemen. 11c deed dien nacht geen oog dicht en wendde mij in mijn kooi heen en weer, in afwachting van den dageraad. Om zes uur hoorde ik de machinebei en de schroef draaide eensklaps met halve kracht. Ik sprong op, liep naar het dek en ontwaarde de omtrekken van de door rotsen omsloten vesting en den vuurtoren van St Elmo. (Wordt vervolgd.) Vergaderingen, Concerten en as. Middelburg-, Maandag 7 Febr. Voordracht dr H. Japikse Nat.-gezelschap. Gebouw 71/s u. Maandag 7 Febr. Repetitiën Zangv. Tot Oef en Uitsp Concert- en ge hoorzaal. 7!/a u. D o n d e r d. 10 Febr. Voorstelling Tooneelge- zelsch.-Barendse. Schotiw- burg 7Yj, u. Dinsdag 15 Febr. Concert Zangvereeniging T. O. en U. Concei't- en gehoorzaal 7Va u. Woensd. 16 Febr. Jaarl. Ver. Begr.-Mij Vit Voorzorg. Bovenz. Soc. De Vergenoeging 8 u. Vlissingen. Woensd. 16 Febr. Buiteng. Alg. Vergader. Zeeland Stadhuis 2 u. Stoomdrukkerij - D. G. Kröber Jr. - Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 6