BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. larttrön van Tarwe en M PRIJZEN VAN EFFECTEN. overblijfselen van Frankrijks eer te redden. Ik gevoel voor hem den diepsten eerbied en on begrensde bewondering. Van geestelijke en militaire rechtbanken, samengesteld uit lafaards, huichelaars en dienaren van hun tijd, kunnen er elk jaar een millioen worden gemaakt, en dan blijft er nog materiaal genoeg over, maai er zijn vijf eeuwen noodig om een Jeanne d'Arc en een Zola voort te brengen." Verkoopingen enz. Door het bestuur der Landbouumereeni- ging te Serooskerke (W.) is aanbesteed de levering van 6700 Kg. Chilisalpeter, 14.600 Kg. Amoniak-superphosphaat, 6200 Kg. Péru- guano en 1800 Kg. Aardappelenmest. Hiervoor schreven in de Mij tot verkoop van hulpmeststoffen te Dordrecht voor Chili, f 8.98, Superph. 6.19, Peruguano f 7.30 enAardap- pelmeet f 4.60 en de Centrale Guano fabrieken te Rotterdam voor Superph. f 6.47, Peruguano f 7.42 en Aardappelmest f 4.74. Aan de eerste inschvijfster ia de levering gegund. Heden ^voormiddag werd te G o e s op 't slot Ostende door den heer A. Hombach aanbesteed het bouwen van veestallingen en verdere wer ken op de hofstede Monplaisir te Wolfaartsdijk. Aannemer werd de heer Dronkers te Ka pel le voor f 6392. Verder schreven in de heeven-. W. van Riet ad. f 8925M. Buitendijk ad f 8900, A. Foudraine voor f 8795; W. v. d. Weerdt en Zonen voor 7300A. A. de Wilde, Kat- tendijke, ad f 7290 W. v. d. Linde, idem voor f 7209 H. Kosten, Wemeldinge, ad f 7030; M. Nolet, Ierseke voor f 6975, P. den Herder, Wolfaartsdijk voor 6885, Van Sabben, idem voor f 6300 en Pennij, Krabbendijke, voor f 5990. De vier eerstgenoemde inschrijvers wonen te Goes. Heden werd door het bestuur van het waterschap Hoedekenskerke, op het gemeente huis te Hoedekenskerke, aanbesteed: het verhoogen van de kruin van den Zeedijk van dat waterschap. Aannemer werd de heer C. de Wilde Az. voor f 6780. 's Cravenhage. Benoemd tot ontvanger der dir. belastingen te Stads-Kanaal (Onst- wedde) A. Potjer, thans te Co 1 ijnsplaat, wiens benoeming te Grouw is ingetrokken. Weenen. De Poll. Corr. verneemt uit Petersburg, dat men daar allerminst voorbij ziet de te Weenen en Berlijn gedeelde vrees dat de benoeming van prins George tot gou verneur van Kreta tot eenige roering onder de Balkanstaten zal leiden. Men meent echter, dat het mogelijke gevaa r dat op het Balkanschiereiland dreigt, moet wijken voor het zekere gevaar, dat in den toestand op Kreta gelegen is. Calcutta. Kolonel Mayne, de aanvoerder der Engelsche expeditie in Beloedsjistau, die den Nizam zal ontzetten, stootte Maandag op den vijand en deed dezen vluchten, met achter lating van 100 dooden, onder wie vele voor name hoofden. De Eogelschen hadden vier dooden. erkoopingeu en Verpachtingen in Zeeland Datum- Plaats- Voorwerpen. Iaformat ër 8 Febr. Middelburg, Inboedel, Notarishuis. 9 v Zoiitelande. Huis £11 inspan, Tak. 10 Middelburg, Huizen, De Vos 12 Oostkapdle, Hskho t 18 Vlissingen, Tilla en hi-izen, Maret Tak 17 Middelburg, Huizen, Verhuist. 2 Mrt Arnemniden, Inspan, Tak. 11 Ierseke, Huis, De Vos Middelburg, H uis, Verhuist. 20 April Ooctkapelle, Inspan, Tak. 26 Koudekerke, Inspan, Loeff. 27 Arnemuideo, Inspan, Inspan, 'lak 29 O.W Soub Tak- 80 Grjjpskerke, Inspan, Loeff. H E RIJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg en wel voor de wijken H 8 Februari 1 9, 10 en 11 Februari K 15, 16 en 17 Februari; L 18 en 22 Februari; M 23 Februari; N 24 Februari; O 25 Februari en 1 Maart P 2 en 3 Maart,; Q 4 eu 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart telken3 des voormiddags van 9 tot 12 des namiddags van 1 tot 4 uren. St. Laurens op Algemeen Overzicht. 't Is zeker geen aangename taak telkens te moeten gewagen van een toenemende reactie. Indien deze tot éen land bepaald bleef, en aan bijzondere omstandigheden was toe te schrijven, dan zou het verschijnsel, hoe treurig ook, op zich zelf geen zorg behoeven te wekken. Maar 't is niet in Frankrijk alleen, dat onheil spellende voorteekenen worden waargenomen. In Duitschland is het nog erger. Dat bleek onlangs uit de door Vorwürts openbaar ge maakte circulaire van Posadowsky, over de voorgenomen beperking van het recht van coalitiedat blijkt nu weer uit een voorstel dat bij de Pruisische kamer is ingekomen, 't Is thans de wetenschap welke andermaal een stukje van de haar toch al niet te rijk toebe deelde vrijheid zal moeten missen. Tot de vele punten, waarop het hooger onderwijs bij onze oostelijke naburen van het onze verschilt, behoort het stelsel der privaat docenten. Terwijl dezen, hier te lande, ook in aantal, slechts een zeer bescheiden plaats inne men, is dit in Duitschland anders. Daar behooren zij tot de groote krachten dei- Universiteit, daar drijft een niet onbelangrijk deel van het onderwijs op hen. En dat om tweeërlei redenen in de eerste plaats dat de eigenlijke boogleeraren ontheven worden vaneen gedeelte hunner taak en zich daardoor meer aan wetenscbappelijken arbeid kunnen wijdenin de tweede plaats dat voor jonge mannen van wetenscbappelijken aanleg de weg geopend wordt zich als het ware practisch en theoretisch voor de eigenlijke leerstoelen te bekwamen. In hen heeft men dus een belangrijke werk kracht bij het hooger onderwijs, en tevens de aanstaande hoogleeraren te zien, zoodat het talrijke corps privaat-docenten van veel gewicht is voor de ontwikkeling en verspreiding der wetenschap in Duitschland. 't Is daarom verklaarbaar, dat vooral de wetenschappelijke wereld zich weinig gerust toonde, toen bekend werd, dat de Pruisische ïg plannen had tot regeling van de disciplinaire verhouding der privaat-docenten. De vrees dat een bedenkelijke terugtred werd voorgenomen, scheen vooral daarom gerecht vaardigd, wijl de regeering er toe geleid was geworden deze zaak ter hand te nemen, door het ontzettende feit, dat de philosophische faculteit te Berlijn het stoute stuk bestaan had tot privaat-docent te benoemen een jeugdig ge leerde dr Aron, die besmet was met socialisti sche beginselen, en daarvan in het openbaar deed blijken. De vrees voor koogere wiskunde op sociaal- democratischen grondslag pijnigde eenige leden van de kamer, die het schandaal ter sprake brachten, waarbij bleek, dat de regeering vrij wel machteloos stond tegenover de privaat-docenten. Dezen toch erlangden huu bevoegdheid alleen aan een toelating van de betrokken faculteit, en hadden noch een aanstelling, noch een be zoldiging van den Staat. Deze eigenaardige verhouding heeft der regeering niet weerhouden haar eigen weg te gaan. Nog vóór haar plannen officieel bij den Landdag waren ingediend klonken luide protesten tegen elke poging om de vrijheid van de privaat-docenten te verkorten Maar nu het ontwerp is ingediend, krijgt het verzet een grooter beteekenis. De regeering toch wenscht niets meer ol minder dan de privaat-docenten gelijk te stellen met gewone ambtenaren en hen onderworpen te verklaren aan de raden van discipline ovei burgerlijke ambtenaren. En het fraaiste is, dat de regeering dit voor stel aankondigt als een streven om de positie der privaat-docenten te verzekeren. Dat de wetenschappelijke wereld zich dooi dezen schijn niet laat verblinden, is natuurlijk en zoo verscheen al dadelijk een protest van 41 Berlijnsche hoogleeraren, een betrekkelijk gering getal, als men weet, dat het aantal ge wone hoogleeraren aldaar 84 bedraagt. In de eerste plaats wijzen de hoogleeraren er op dat het een groote onbillijkheid zou zijn, den privaat-docenten, die geen enkel recht al.- ambtenaar hebben, wel de verplichtingen op- te leggen welke door ambtenaren worden ge dragen. In de tweede plaats betoogen zij, dat het overdragen van de disciplinaire bevoegd heid van de faculteit op de disciplinaire raden het verwijt in zich sluit, dat de faculteit haar plicht niet deed. Bovendien zien zij in het opheffen van de disciplinaire bevoegdheid dei faculteiten de verdwijning van het laatste spooi van haar zelfstandigheid, terwijl zij verdei aantoonen, dat bij de disciplinaire rechtspleging door de raden van discipline, met liet staats- ministerie in tweede instantie, alle vertegen woordiging der wetenschap wordt uitgesloten, en daarmede een groote waarborg voor onpar tijdige behandeling vervalt. En al moge he voorstel niet terstond leiden tot een partijver volging, zoo wordt toch de schijn daarvoor geboden. Ook de pers toont zich vrij algemeen tegen het ontwerp gekant. Slechts enkele bladen van conservatieve richting steunen het, maar be wijzen daarbij der regeering zeker geen dienst, door de openlijke erkenning, dat bet ontwerp uit staatkundige overwegingen is geboren. De Post bv. wijst er nadrukkelijk op, dat een tot het personeel der Berlijnsche univer siteit behoorend persoon (dr Aron), voortdurend aan de socialistische agitatie deelneemt, en op openbare vergaderingen spreekt, iets dat, volgens het blad, onbestaanbaar is met de eenheid en het aanzien van het staatsgezag. Daar de regeering, gelijk wij reeds aangaven, aan haar ontwerp een gansch anderen schijn gaf, mag ook zij de hemel wel bidden haar voor baar vrienden te bewaren. Beknopte Mededeelingen. Het standpunt, door ons ingenomen ten aanzien van het optreden van Emile Zola, mag ons niet weerhouden mede te deelen, dat de bewonderaars van Zola's daad het plan heb ben gevormd hem een internationale luilde te brengen, en wel door hem, als hij Maandag voor de jury verschijnt, onder de telegram men te begraven. Zij, die aan deze hulde wenschen mede te doen, werden uitgenoodigd hem Maandag, bij voorkeur omstreeks 8 uur in den ochtend, een telegram te zenden aan het adresZola Cour Assises Paris. Zola heeft bij verzoekschrift aan den ministerraad gevraagd den minister van oorlog te machtigen als getuige voor het hof van assises te verschijnen, iets dat op grond van een decreet van 4 Mei 1812 niet zonder toe stemming van den ministerraad geoorloofd is. De Temps ontving van een zijner lezers een afschrift van een arrest van het hof van cas satie, waarbij een doodvonnis van een krijgsraad werd vernietigd, op grond van wederrechtelijke verkorting vim de rechten der verdediging, doordien de beklaagde bij het proces niet door een verdediger was bijgestaan. Dit arrest berust op art. 441 van het wet boek van strafvordering, en wijst den minister van justitie dus den weg, in de zaak-Dreyfuss in te slaan. In liet proces, door dr lteinach tegen Rochefort ingesteld, moet de advokaat van dezen laatste hebben erkend, dat het bezoek, hem door kapitein Pauffin de Saint Morel (natuurlijk een stafofficier) gebracht, een offi- cieele zending was. Daar het geven van verslag verboden is, valt de waarheid moeilijk te constateeren. De Siècle ei8cht dat de regeering deze zaak zal doen onderzoeken. Een nieuw schandaal in Frankrijk. Een hooggeplaatst marine-beambte had aan het kamerlid Delcassé per aangeteekenden brief een aantal gegevens gezonden voor dc rede, welke de afgevaardigde bij de behandeling der marine-begïooting zou houden. Deze brief is op de post opengebroken en van een gedeelte van zijn inhoud beroofd. Delcassé had deze zaak Woensdag in de couloirs besproken, maar haar niet op de tribune gebracht. Jaurès nam haar daarom op en vroeg inlichtingen. Dc regeering verklaarde een onderzoek te zullen instellen en den schuldige zoo noodig te straffen. De minister van marine voegde hier bij dat aan zijn departement geen Cabinet noir bestaat, terwijl Millerand er tegen op kwam dat de zaak langs disciplinairen weg werd behandeld. In het verdere debat, dat allengs zeer heftig werd, zeide Millerand dat, als de minister van marine niets van de zaak weet, Méline des te beter op de hoogte is. Ten slotte werd een motie van vertrouwen aangenomen met 317 tegen 188 stemmen. Naar aanleiding van het votum dei Badeusche kamer tegen chauvinistische uitin gen in de schoolboeken zegt de Petite Repu- blique: als een Fransch kamerlid zulk een voorstel durfde indienen, zou hij worden op gepakt en in het geheim door een krijgsraad worden veroordeeld. Van Gladstone bij voortduring goede be richten. Salisbury heeft nog eens verklaard, dat de regeering niet voornemens is de Londensche County Council op te heffen. Zij wil alleen een gedeelte van de bevoegdheden van dit lichaam overbrengen op in de verschillende deelen van Londen te vestigen wijk-raden. Het ziet er voor de Italiaansche regeering niet te best uit. Bij de stemming in de afdee- lingen had de oppositie de meerderheid in 6 van de 9 secties. Bij de verkiezing van een lid der begrootingscommissie behaalde haar candidaat juist de helft der stemmen, zoodat een herstemming noodig is. De onlusten in verschillende deelen van Italië duren voort. Behalve de noodlijdende bevolking zijn ook de studenten aan het be toogen. Het gebeurde aan de Hoogeschool te Praag werkt op die te Weenen terug. De studenten wilden dat, als protest tegen de be kende maatregelen te. Praag, de colleges tot. Zaterdag zonden worden geschorst, maar de rector weigerde dit. Dientengevolge besloten de Duitsche studenten de colleges niet bij te wonen. L»e rector waarschuwde tegen de uit voering van dit plan. Toen het toch werd uitgevoerd, werden alle wegblijvers geschorst. Ook aan de andere Duitsche hoogescholen iu Oostenrijk staken de studenten het college- loopen. Daar de regeering te Praag uitdrukkelijk het recht tot het dragen van corpsinsignes erkende en het tijdelijk verbod om dat recht te gebruiken door het belang der openbare orde dringend geboden werd, wordt de houding der studenten door velen gelaakt. De Boelgaarsche agent te Konstantinopel heeft den Turkschen grootvizier een memorie aangeboden over de vervolging der Boelgaren in de buurt van Uskub. Sedert November werden 592 Boelgaren ge vangen genomen, onder wie 30 leeraars en priesters; 35 personen werden gefolterd, van wie er zeven stierven. Vele vrouwen en meisjes stonden aan geweld bloot, terwijl een priester, die vluchtte, werd gedood. In de nota wordt erkend het recht der Porte om personen, bij wie wapendepots wor den gevonden, te vervolgen, maar de mishan delingen, welke plaats hebben, winden het Boelgaarsche volk op, terwijl zij ten gevolge hebben dat de grensbewoners naar Boelgarije vluchten. De daaruit geboren moeilijkheden dwingen de regeering de aandacht der Porte op deze zaken te vestige», en do noodige maatregelen tot verbetering te vragen. Prins Oeroesof, de nieuwe Russische ge zant te Parijs, is Woensdag naar zijn stand plaats vertrokken, na een laatste onderhoud van twee uur met den Czaar. Naar men zegt, heeft bij bijzondere bevelen meegekregen ten aanzien van het Kreta-vraagstuk. De Turksche gezant te Parijs zou door de Porte belast zijn met het aanknoopeu van onderhandelingen met de Jong-Turken, en daartoe naar Genève vertrekken. De senaat van Finland heeft, nu in Rus land en iets gematigder wind waait, het tijd stip geschikt geacht om aan den czaar voor te stellen, de Joden te veroorloovenle in Finland te blijven wonen, zelfs dan als zij in het huwelijk treden (iets dat tot dusver ver boden is!) 2e in eenige door de regeering nader aan te wijzen plaatsen synagogen te bouwen, 3e op grootere schaal dan tot heden zaken van handel en nijverheid te drijven. De dames uit de Spaanscbe aristocratie hebben generaal Woodford verklaard „nationale vijand" te zijn en hem diensvolgens uit hare kringen verbannen. Men verheugt zich te Madrid weer eens met berichten uit de beste bron, dat de op stand op Cuba op zijn laatste beenen loopt. De meeste aanvoerders zouden zich reeds on derworpen hebben. De geheele oorlog zou reeds 1700 miljoen peseta's hebben gekost. Minder opwekkend zijn de berichten, door de Times uit Havanna ontvangen. Wegens de moeite om aan levensmiddelen te komen neemt het aantal opstandelingen sterk af in de provinciën Havanna, Mantazas en Pinar del Rio. De oostelijke provinciën zijn echter geheel in handen der opstandelingen. Het her stel van het Spaansche gezag is onwaarschijn lijk, aangezien de opstandelingen de autonomie verwerpen alleen een schikking met de leiders zou dat mogelijk maken. De suiker- en de tabaksoogst beloven meer dan verleden jaar De suikerplantages in de oostelijke provinciën hebben aan het bestuur der opstandelingen vergunning gevraagd, om den oogst binnen te halen. Dit is toegestaan tegen een belasting van 50 dollarcenten per zak. ossen 0.70 tot 0.83 francsstieren 0.54 tot 0.64 francskoeien en vaarzen 0.54 tot 0.64 francs. Donderdag 3 Februari. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaansch fr. 213/4. P a r ij s. Tarwe kalmloop. md. fr. 28.85. Pesth. Tarwe stil maar ten volle prijshou dend. Donderdag 11.74 fl. Woensdag 11.71 fl. B e r 1 ij n. De stemming was heden minder vast dan gisteren daar de berichten uit het buitenland niet animeerend luidden en vooral voor tarwe de kooplust ontbrak, zoodat van dit artikel de prijzen iets terugliepen. Rogge eveneens zeer stil doch niet lager. N e w - Y o r k dls..l00'/4 i vorigen dag 101 Va. Chicago 98; 98. Staatsleeningen. Per telegraaf Koen van Gisteren Heden Febr. Febr. De candidatuur van prins Ceorge. 't Is heden juist een jaar geleden, dat de opstand op Kreta den dreigenden vorm aannam, welke eerst tot de tusschenkomst van Grieken land, toen tot die der Mogendheden en eindelijk tot den Turksch-Griekschen oorlog leidde. Dat de gebeurtenissen van Februari 1897 liet gevolg waren van een verkeerd beleid der Mogend heden, die haar diplomatie een onvervulbare taak hadden opgedragen, is genoegzaam bekend. En wat nog erger wasnadat afdoende was gebleken dat de „bevrediging" van September 1896 op een volslagen fiasco was uitgeloopen, bleef men op denzelfden weg voortgaan. Men bleef praten, maar weigerde éen enkelen stap te doen, welke tot oplossing der moeilijkheden kon leiden. Een vol jaar is zoodoende ongebruikt ge bleven, met het gevolg dat de toestand heden nog even erg is als voor een jaar, en dat elke dag een nieuwe uitbarsting te vreezen is. Het schijnt echter dat er nu een einde aan de zaak komt, en dat het Rusland ernst is met het op zijschuiven van het Europeesch concert. De als zeer betrouwbaar bekende Konstanti- nopelsche correspondent van de Frankfurter Z. toch seint dat Rusland, Frankrijk en Engeland het eens zijn geworden, de benoeming van prins George door te drijven, ondanks het verzet der Porte of de bezwaren van andere mogend heden. Den prins is daarvan reeds mededeeling gedaan, terwijl de jonge vorst zich gereed maakt onder bescherming van de drie genoemde mogendheden naar Kreta te vertrekken. Verder meldt de correspondent dat het Turk sche leger zich, in verband met deze wending der zaken in Thessalië, versterkt, waartoe onder leiding van pas uit Konstantinopel aangekomen stafofficieren versterkingen bij Domokos, Lamia en Larissa worden opgericht. Ook zou de sultan aan Edhem pacha, den bevelhebber vau de bezettingstroepen in Thessalië, 1.200.000 fr. hebben gezonden. Welke maatregelen de drie samenwerkende mogendheden (die de volle sympathie van Italië hebben) daartegen zullen nemen, zal later moeten blijken. Maar bet is niet aan te nemen, dat zij zich zullen neerleggen bij een schending van het pas gesloten vredesverdrag, te minder omdat zij niet kunnen toelaten, dat Grieken land de dupe wordt van het besluit om prins George met het bestuur over Kreta te belasten. Bovendien staan beide zaken in geen enkel formeel verband. De verplichting om Thes salië te ontruimen is door den sultan aanvaard geheel afgescheiden van de vroeger door hem op zich genomen verplichting om Kreta zelf bestuur te verleenen. Over de houding, door Duitschland in deze zaak aan te nemen, is nog steeds niets met zekerheid bekend. Bismarck verloochent echter zijn oude vriend schap voor Rusland nog niet. Aan deu ver tegenwoordiger van een blad uit Leipzig ver klaarde hij het te betreuren dat Duitschland Ruslands voorstel inzake Prins George tegen werkte en daardoor de verhouding met Rus land losser maakte. Van Oostenrijk hoort men heelemaal niets, terwijl Italië, hoe sympathiek ook voor deze candidatuur gestemd, als lid van het Drievou dig Verbond een zelfstandig optreden ontwijkt. De officieuse Pol. Corr. te Weenen verzekert dat de leden der nationale vergadering der Kre tenzers, die dezer dagen te Athene waren, zich zeer gunstig over het plan der drie mogend heden uitlieten en den prins verzochten gehoor te geven aan den wensch der Kretenzers, om het bestuur te aanvaarden. De afgevaardigden verzekerden, dat de nati onale vergadering den prins met algemeene stemmen zoude verkiezen. Alleen zou een deel van de leden een afwachtende houding willen aannemen, ten einde niet op de beslis sing der mogendheden vooruit te loopen, Prins George wordt de volgende week bij zijn grootvader, den koning van Denemarken, verwacht, en zal daarna Petersburg, Londen en Parijs bezoeken. NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Scb. 8% 1000 87)4 S77/le dito OblS 1000 99B/a 996/„ dito Cert3 1000 988/g 981/* HONG. dito goudl. 6 100 109 ITALIË. Iiiu. 63/81 5 Lir. 100-100000 837/a 88% OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 dito Jan.-Juli.5 1000 dito dito Goad.<1 «00-1000 POLEN. OW. S.44 4 Z.R. 506 PORT. O. B. 58/8 met ticket3 dito dito 1888/89 met ticket41/j fr. RUSLAND. Cert. 857/i6 85% 85% 85>i 308/g «07/ie Ins. 5e 8. 185* 6 dito 80 geo. dito 4 dito 1889 dito dito 93 5e Eru. 4 Z.R. 500 135-336 983/g 9 81/* Obl. L. Cert. v. 1867/69 4 Asgn. P.R dito 1834 goad 6 G.R. 135-1000 104)4 SPANJE. O. B.Per.4 Pes. 1000-34000 59 dito bin. Perpet. 4 Pr. 500-36000 461b TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 500-3500 89 Ceconv. serie D. 80-3000 22)4 dito C. «0-100 EGÏPTE. O. L. 76 4 «0-100 dito sp. dito 1876 SVi *0-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1883.... 4 dito Obl. 1889 4 YEN EZUELA1881 4 Industrieel© en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. 500-1000 596/8 32)4 261/2 106% 1000 60 6l5/a 100-500 861/4 351/g 1000 N.W. en Pac. Pbr. 5 Ned. Hand. Msoh, A. rescontr5 N.-I. Hand. A. Zeeland Aand. dito dito Pr. dito dito Obl. 18863 DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. «000 OOSTENRIJK. A. O. H. B....... fl. 600 Spoorweg! eeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor Mij tot Expl. van St. Spw. Aand.. 250 Ned. Ctr. 8pw. A. 250 dito Obligatie. 1000 N.-I. Spw. Aand. 850-1000 N.-B. Boxt. ObL gestemp. 1875/80 iTALIE. Spoorw. leening 1887/89 Vict. Em. 8p. O. S Znid-Ital. Sp. O. 8 696/8 1373/g 1371% Znid-Ital. Sp. OOSTENRIJK. O. Spw. Obl. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 41/j dito dito dito 4 Balt. Spw. Aaad. 3 Xnrk Cb. Ai O. 4 Mosk Sniol. 5 AM ERIK. Crt. 6 dit. Calif. Org. dit. 5 Chic. N.-W. Cert. Aand dito le hypt. Cert. 7 dito Mad. Ex. Ob. 7 Menoniinie dito 7 N.-W. Union dito 7 Win. St Peter dito 7 dito 8. W. Obl. 7 Illinois C. v. A. 7 dit. Leas L. 8t. Ct. 4 St.P. M. k M. Obl. 7 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 100 Lir. 500*2500 500 500-5000 fr. 600 Z.R. 100 500 96^ 99 m 1135 m 86-1350 100 1026/g 103 f 1000 104 1000 1000 600-1000 1 1000 121 500-1000 500-1000 183)4 500-1000 600-1000 600-1000 600-1000 500-1000 600-1000 1000 93K HANDELSBERICHTEN. Graanmarkten enz. Vlissingen, 4 Febr. Boter 1.05 a 0.95. Eieren 4,20 a f 4.per 104 stuks. Amsterdam, 4^Febr. Lijnolie „28. Raapolie f 16 '/4 a contant. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 3 Febr. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1517 stuks runderen aangevoerd, waarvan 690 ossen, 226 stieren en 601 koeien en-vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor Premie-Leeningen. NEDERL. St. A in. s J Stad Rotterdam.S BELG1E. 8t. Antw. 188731/» fr. dito Brossel 1886 21ft HONG. Staatsl. 1870 fl. OOSTENRIJK. 8taataleeningl854 4 dito 18605 w dito 1864 Cred. inst. 1858 RUSL. 8taatsl. 1864 5 dito 18665 SPANJE. St. Madr. 3 TURKIJE. Spoorwl. 8 100 100 167 855/8 Prijzen van coupons en losbare Obligation. Amsterdam 3 Februari 4 Februari. 20.95 n 20.95 a 20.95 20.95 11.53 11.53 11 mot affidavit. 11.9S 11.93 - 47.40 ir 47 50 1 47.40 41.50 58.55 1.22 1.2S - 1.89X - 1.8 9M 1.85 1.85 Taolsche per Z. R... 47.40 47.40 Binnenl. 1.65 Amerik. in dollars... 8.46X f 8-40)4 specieKoers. Wisbt. Sonv. 12.05 12.15 St. v. 20 mk. 11.80 11.90 f 30 fr. 9.531/4 ƒ0.261/, ZILVER Stukk. v. 6 fr. S.S5/8.4Ó Pr ff. Zilver 1.75 1.70 POSTERIJEN. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbeken den, ten postkantore te Vlissingen ter ver zending ontvangen gedurende de le helft der maand Januari jl. Ketting, Amsterdam mej. R. Joling, ideiu C. C. Kampman, Rotterdamwed. M. Geugel, (V) mej. L. Martin, Londenmej. Cabe, idemAi I. Shuigler, Manchester.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3