MIDDELRURGSCHE COURANT. N°. 28 141' Jaargang. 1898. Donderdag 3 Februari. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prjja, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., ƒ2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 2 Febr. 8 u. vm. 47 gr. 12 u. 48 gr., av. 4 u. 44 gr. F. Verw. W. wind, Btorni. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. Advertentiën: 20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 1—7 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per reget Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau te bekomen. Middelburg 2 Februari. Onbekookt geredeneer. Aldus kan men gerustelijk qualificeeren hetgeen de heer Van d.er Biesen in ons hooger- huis nu en dan opdischt. Met eene zekere vrijpostigheid verkondigt hij daar de zonder lingste stellingen; en de lof der ultramon- taansche bladen maakt hem hoe langer hoe overmoediger. Zoo klaagde bij de vorige week in de Eerste Kamer er over dat we aardig op weg zijn naar bet Pruisisch stelsel: Soldat toerden, Steuer zahlen, Maul halten. Met dat Soldat werden doelde hij op de nu ingediende voordracht tot afschaffing der plaats vervanging bij het leger, waardoor „weder een der vrijheden, waarop wij zoo fier en tuk zijn, wordt prijsgegeven." Naar aanleiding van dezen uitval richt het Handelsblad een hartig woordje tot den heer Van den Biesen. „Een fraaie vrijheid", roept het blad uit, „die hierop aankomt dat het overgroote deel der bevolking verplicht is zich op de verdedi ging des lands voor te bereiden, maar enkel degenen, die een plaatsvervanger kunnen beta len, het recht hebben zich aan dien plicht te onttrekken! En dat noemde nog wel een lid der Eerste kamer„een vrijheid waarop wij fier mogen zijn." O, die fiere vrijheidsvriend Zoo kan men de leelijkste dingen met een mooien naam sieren als men maar durft Steuer zahlen. Kent de heer Van den Biesen het middel om een land te regeeren zonder belastingen Dat bedoelde hij dan ook ui et. Hg klaagde over den druk der directe belastingen, over belastingwetten „ergerlijker dan de tiende penning van Alva." „Het geheele land éen vesting, alle man soldaat, de laatste penning opgebracht aan belasting 1" „Moest een lid der Eerste kamer niet wijzer zijn en zulke koffiehuispraatjes voor zich houden „Zijn klacht over den belastingdruk komt hierop neder, dat hij het afkeurt dat de druk van de zwakken en onvermogenden is gelegd op schouders die hem beter kunnen dragen. Hij keurt dus af, dat meer rechtvaardigheid bij het opleggen van lasten is toegepast. „Dat hij, een der hoogstaangeslagenen in zijn provincie en daarom verkiesbaar voor de Eerste kamer, daardoor meer dan vroeger aan 's lands kas moet offeren, is zeker waar. Maar is dit onbillijk? Of wil hij ruilen'.met den werkman, die van directe belastingen is vrijgesteld en die nu niet langer van zijn zeep belasting heeft op te brengen en van zijn pond zout maar 3 centen aan de schatkist heeft te offeren? „Eindelgk Maul halten l Waaruit blijkt dat de Nederlandsche burgers te zwijgen hebben? Zij toonen dunkt ons en terecht dat zij hun franc parler zich niet laten ontnemen, en weten van zich af te spreken als zij meenen dat hun onrecht geschiedt. In geen land be staat zoo ruime vrijheid van spreken als in ons Nederland. Zelfs een lid der Eerste kamer mag zeggen wat hem voor den mond komt, al deed hij ook verstandiger te zwijgen en zich niet belachelijk te maken." Rijwiel-belasting. Door de regeering is thans een nader wets ontwerp ingediend tot regeling der personeele belasting naar den grondslag rijwielen. Wie, meent de Reg., eene rijwielbelasting als onderdeel der personeele belasting wil regelen, moet de regeling van den grondslag paarden tot voorbeeld nemen. Slechts eenige bijzondere bepalingen moeten hieraan worden toegevoegd. Het belastbaar feit is het houden hier te lande van rijwielen, die op den openbar bereden worden. Personen, die, zelf geen rij wiel bezittende, nu en dan met een gehtiurd rijwiel ontspanning willen zoeken, behoeven dus geen belasting te betalen en worden niet genoodzaakt vooraf formaliteiten te vervullen, die aan tgd en plaats gebonden zijn. Buitenslands wonenden, die wellicht slechts een enkele maal, met hun rijwiel over de grens komen, worden niet bemoeilijkt. Eerst door het houden van een rijwiel hier te lande langer dan 3 achtereenvolgende maanden,zouden zij belastingplichtig worden. De belasting wordt geheven naar het aantal rijwielen en het hoofd van het gezin wordt geacht ook de belasting objecten van de leden van zijn gezin te houden, Wie langer dan een week over een rijwiel Van oen ander beschikt, onverschillig of dat al of niet steeds hetzelfde is, wordt ter dier zake geacht een rijwiel te houden. Geen belasting wordt geheven wegens het houden van a. ry wielen voor den publieken dienst door personen die daartoe verplicht zijn en b. rijwielen, uitsluitend of hoofdzakelijk ge bezigd voor de uitoefening van het bedrijf van ondernemers van een besteldienst. Agenten. Te Zierikzee: A. C. de Mooij, te Tholen: W. A. van Nieuwenhuijzen. Voor het stellen van het bedrag der belasting neemt de regeering tot richtsnoer de belasting van het mobilair. Zij stelt het bedrag op V/3 pet, gelijkstaande aan dat geheven wordt voor een rijtuig. Naar dezen maatstaf zal voor een rijwiel met een verkoopwaarde van 130 a 140 belasting van f 2 moeten betaald worden. Dit bedrag moet maximum zyn en aangezien rekening moet worden gehouden met de zeer ongelijke hoedanigheid der rijwielen, en met de omstandigheid, dat personen, die weinig inkomen bezitten, hun rijwiel wel meestal voor andere doeleinden dan voor ontspanning zullen gebruiken, verdeelt de regeering de houders van rijwielen in 4 klassen. Door opneming der belasting in het personeel kan de regeering van de huurwaarde der woning partij trekken, om het bedrag der belasting te verminderen en zelfs tot nihil te doen dalen. Door dit te doen wordt geen belasting ge heven wanneer de houder van rijwielen wegens het gebruik van een door hem bewoond perceel niet in het personeel worden aangeslagen. In de drie volgende klassen bedraagt de be lasting f 0.50, f 1 en f 2. Dit laatste bedrag wordt eerst betaald boven het viervoud van de hoogste onbelaste huurwaarde f 0.50 wordt geheven wanneer de houders wegens het ge bruik van een door hem bewoond perceel be lastingplichtig zijn naar een huurwaarde, welke meer bedraagt dan de som, bepaald bij art. 12 van het personeel en niet meer dan het twee- l dier som; en 1 wordt geheven- wanneer de houders van rgwielen belasting plichtig zijn naar een huurwaarde, welke meer bedraagt dan het tweevoud en niet meer dan het viervoud van bedoelde som. Voor de rywielen van fabrikanten of ver huurders van rgwielen, handelaren in rijwielen en personen, die van het geven of doen geven van onderricht hun bedrijf maken, of die aan anderen ten gebruike worden afgestaan of voor onuerrxenr aieneu, tsii <Xv .ywiaou aio >vu hoeve van winkelneringen worden gebezigd, wordt voorgesteld een vast belasting bedrag, respectievelijk van f 1.50 en f 1. Voorgesteld wordt ten slotte voor zg. tan dems de belasting tot een vast bedrag van 4 op te voeren. Uitgaande van de praesumptie, dat den pa troon de Tgwielen toebehooren, die de onder geschikten bergden, worden rijwielen, die dienen bij bet onderricht in het wielrgden en die voor winkelneringen worden gebruikt, geacht door den ondernemer van het bedrijf te worden gehouden. Wegens de belasting of verhooging van de belasting ter zake van rijwielen, die niet vol gens de wet zijn opgegeven, geschiedt steeds aanslag over het geheele jaar. Voor rgwielen, die in strgd met de wet zijn opgegeven, wordt het bedrag der belasting ver dubbeld. Het doel dezer bepaling is om van pogingen tot ontduiking der belasting af te schrikken. De inwerkingtreding van de wet wordt voorgesteld op 1 Juli 1898, maar met afwijking van art. 45 der wet op het personeel zal de aangifte tot 15 Augustus kunnen plaatsvinden. Welke bate de regeling aanvankelijk voor de schatkist zal afwerpen is niet met eenige zekerheid te ramen. Het aantal rijwielen is groot en neemt sterk toe. In 1896 bedroeg alleen de invoer 18683 stuks. BENOEMINGEN ENZ. Bij kon. besluit: is aan den met den rang van majoor gepens. kapitein der art. H. A. Perk, op zijn daartoe strekkend verzoek, een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking als lid der permanente militaire spoorwegcommissie, onder dankbetui ging, en benoemd tot lid dier spoorwegcom missie, de heer H. F. Guichart, gepensionneerd eerste-luït. der inf., directeur der Rotterdamsche reeds op reis behoeven to gaan, wanneer de plaats van bestemming niet binnen éèn dag kan worden bereikt. In de St. Ct. ia opgenomen een kon. besluit waarbij is bepaald, dat de zegeling plaats heeft ten kantore van de registratie b. a. te Mid delburg. De minister van binnenlandBche zalcen gelet op het bericht van den minister van financiën van 31 Januari 1898, no. 30, afdee- ling directe belastingen, volgens hetwelk een aantal aanslagen in de personeele belasting over 1897 nog niet ten volle zgn betaald, of schoon de laatste betalingstermgn op 30 Novem ber 1897 is verstreken herinnert belanghebbenden, dat, indien het verschuldigde op 1 Februari 1898 niet is vol daan, de belastingplichtige niet op de, den 22sten Maart vast te stellen, kiezerslijst wordt geplaatst tenzy hij vóór 3 Maart aan den burgemeester doet blijken, dat de betaling alsnog vóór of op 1 Maart is geschied. Gelijk op de aanslagbiljetten is vermeld, ontslaat het indienen van bezwaarschriften, aangiften of verzoeken tot het verkrijgen van ontheffing niet van de verplichting om den aan slag tijdig te betalen. Ontheffingen worden ten aanzien van het be houd of de verkrijging van het kiesrecht in geen geval met betalingeu gelijkgesteld, zoo lang zij niet vaststaan. Zoolang hooger beroep aanhangig is of de termijn voor het instellen van hooger beroep nog niet is verstreken, staat de ontheffing niet vast. benoemd in de orde van Ormje-Nassau, tot officier, de met den rang van majoor gepens. kapitein der art. H. A. Perk; De minister van marine heeft goedgevonden te bepalen lo. dat de opkomst der zeemiliciens ver lofgangers van de lichting 1896 zal plaats hebben op 4, 5 en 6 April, naar gelang der schepen, aan boord waarvan zij zullen worden dat de miliciens zich, elk op den hij nadere oproeping voor hem te bepalen dag, te 12 uren des middags, of zoo spoedig mogelijk rul dit uur, gekleed in hunne bij hun vertrek met groot verlof medegenomen militaire kle dingstukken en voorzien van hunne kooigoe- deren, zoomede van hunne zakboekjes en ver lofpassen, behooren aan te melden bij den com mandant van het schip, aan boord waarvan zij zullen worden geoefend, met dien verstande, dat biertoe slechts d&n.den vorigen dag UIT STAD EN PROVINCIE. De rijksklerk ter inspectie der directe belastingen enz. te Middelburg L. D. van den Houten is verplaatst naar de inspectie der zelfde middelen te Haarlem. Voor het academisch ziekenhuis te Gronin gen is door de Groninger rijwielenfabriek van A. l'OUger», uie uu». moi mm mouv. beeft gevestigd, een nieuwe raderbrancard ver vaardigd, die pneumaticbrancard gedoopt is. Dit nieuwe vervoermiddel voor zieken heeft raderen die van Dunlopbanden voorzien zgn, terwijl de patient in het toestel hangt, waar door schudden wordt voorkomen. Blijkens de photographsche afbeelding ervan lijkt het een zeer practisehe nieuwigheid te zijn. Door den loodskweekeling der 2e klasse A. Hoek te Vlissingen werd heden met goeden uitslag examen afgelegd voor de be trekking van zeeloods bij het loodswezen van bet 6e district, monden der Schelde. Te Veere is Dinsdag in de schutskolk gevonden het lijk van den vermisten jongeling Salomon van Eenennaam uit Arnemuiden. Door bet malen der Zierikzecsche boot is het boven n. Het zal te Veere worden ter aarde besteld. Dinsdag avond werd door het Frascati- gezelschap van Amsterdam, directie G. Prot en Zn., in de sociteit Van Ongenuchten Vrij te G o e 8 eene feestvoorstelling gegeven ter viering van 't 50-jarig jubileum als tooneelspeelster van mevr. AlbregtEngelman. Het publiek was flink opgekomen en juichte de jubilaris, die optrad in One Sientje en in Talent en Geboorte, hartelijk toe. De heer Z. D. v. d. Bilt La Motthe hield eene toespraak en bood mevr. Albregt een mand met bloemen aan, die onder daverend applaus werd in ontvangst genomen. Men zendt ons nog eenige bijzonderheden omtrent de poging tot diefstal bij de gebroe ders Pyke, op den weg van Goes naar 's Gr avenpolder. Wij meenen echter het best te doen met deze niet op te nemen, vooral daar die berich ten meestal op cm dits berusten, maar liever de behandeling der zaak voor de rechtbank af te wachten. Te Borssele overleed Dinsdag morgen de eenige broeder van een loteling uit genoemde gemeente, die onlangs een dienstplichtig nom- mer heeft getrokken en voor den dienst is aangewezen om in Maart a. 8. te worden ingelgfd. Door bedoeld sterfgeval is de loteling derhalve eenige wettige zoon geworden. Voor de be droefde ouders van hun overleden zoon, die 17 jaar oud was, zou het natuurlijk zeer aange naam zijn, zoo hun overgebleven eenige zoon van den militairen dienst vrijgesteld of ontheven kon worden. Er zijn in Zuid-Beveland valsche bankbiljetten van f 25 in omloop. Het water merk ontbreekt daarin en het woord gevange nisstraf is gespeld ge/angenisstraf. Onder de schuldeischers in liet faillisse ment van den heer Joh. Veenhuizen te Roo sendaal behooren ook de bondswegers van suikerbieten. Deze beambten moesten ter verzekering van voorgeschreven formaliteiten een deel van hun Balaris gedeponeerd laten in de kas onder beheer van den heer V. Hoewel de campagne vreedzaam en zonder overtredin gen verliep, bleef ongelukkig de uitkeering van het deposito vertraging ondervinden en ten slotte achterwege. Naar gelang van den duur der biotenaflevering beloopen de vorderingen der bondswegers f 25 A f 30 Een niet on beduidend bedrag voor hen, die vrouw en kinderen moeten onderhouden. De hoop van allen is natuurlgk gevestigd op de betrokken firma, maar aan den anderen kant wordt ook de vrees gekoesterd, dat misschien gewichtige financieele bezwaren bestaan tegen tusschen- komst van de firma. De voordracht voor een lid in het dijks- bestuur van den calamiteusen polder Anna Friso (N. B.), in de plaats van wijlen den heer P. H. v. Lis, bestaat uit de heeren W. Looff Thz., Adr. v. d. Maas Ez. en J. Kam Sr. te Wissekerke. ig de uitvoering der buitengewone werken, eerstdaags aan den oever van dien polder te verrichten, is door 't bestuur benoemd tot dagelgksch opzichter de heer A. C. Swcnne Az. te Wissekerke. In een Dinsdag te Breskens door den dijkraad van het waterschap Oud- en Jong Breskens gehouden vergadering werd vastge steld de omschrijving der uit te voeren gewone en buitengewone werken over 1898/9. De ramingen voor gewoon onderhoud bedragen f 3120.08®, voor buitengewoon f 6440.88®. Dit laatste cijfer is hooger dan de laatste jaren tengevolge van belangrijke herstellingen ten gevolge van stormschade aan den Oostnol nabij de nieuwe sluis. Blijkens te Gr o e d e gedane waarnemin gen viel in de maand Januari jl. op 7 dagen 20.2 mM. regen tegen 28.8 mM in dezelfde maand van 1897. De wind was op 18 dagen Z. W., 4 dagen Z. O-, 4 dagen N. W., 2 dagen O., 1 dag W., 1 dag Z. en 1 dag N. O. 's Mor gens te 8 uur waargenomen, was de thermometer aoi V- i het laagst den 17en 30 graden, en de barometer het hoogst den 13en, 27en en 28en 780 mM., het laagst den len 752 mM. Op 23 dagen was de stand van den barometer 770 mM. of daarboven. In de Maandagnamiddag te Aarden burg gehouden raadszitting werd, na eenige mededeelingen, besloten tot uitgifte van een stuk grond in erfpacht aan A. Snweijn. Aan mej. M. H. Henry werd eene gratificatie ver leend van f 125, met dankbetuiging voor vrij willig verleende diensten bij het onderwijs ge durende het ongeval, den heer H. Dieho, onderwijzer, overkomen. In verband met het koninklgk besluit, houdende regeling der jaar wedden van den burgemeester en van den secre taris, werd de begrooting voor het dienstjaar 1898 gewijzigd vastgesteld. Eene regeling tot het begraven van ïyken uit de gemeenten Sluis (oud-Heille) en St. Kruis werd getroffen. Naar aanleiding van een verzoek van den Isabella- polder benoorden Aardenburg zal getracht wor den van gemeentewege te voorzien in de kos ten der wegsverbetering van dieD polder. In die gemeente had Dinsdagmiddag de timmerman E. het ongeluk te vallen van de gording van een in aanbouw zijnde woning. Ofschoon de val eenigszins gebroken werd door een balk, waarop hij onder 't vallen terecht kwam, bezeerde hg zich zeer ernstig. inhuldigingsfeesten te Middelburg. Dinsdagavond werd in de kleine Schutters- hofz&a\ alhier de eerste vergadering gehou den der leden van de feestcommissie voor bovenbedoelde feesten. De heer mr G. N. de Stoppelaar, de verga dering openende, dankte de heeren voor zijne benoeming tot eerevoorzitter, welke betrekking hij aanvaard heeft, met de toezegging gaarne, zooveel hij kan, behulpzaam te willen wezen tot het welslagen der feestviering. Verder deelde de voorzitter mede dat hij, in overleg met zijn mede eerevoorzitter, jhr mr. L. Schorer, de leiding dezer vergadering op zich zal nemen. Sedert de laatste by een komst is de commis sie nog met eenige personen versterkt, terwijl enkelen bedankt hebben. In de commissie zijn opgenomen de heeren H. D. Siebenga voor de afdeeling Middelburg van SchuttevaerG. J- Boogaert voor de zi vereeniging Concordia, W. C. van Setten van der Meer voor de afdeeling van den Bond van Oud-onderofficieren, A. de Voogd voor de scherm vereeniging PropatriaI. van der Sluis voor de schermvereeniging Koningin Wilhelmina, L. van Heusden voor de gymna stiekvereniging AchillesF. P. de Leeuw voor den Chr. N. Werkmansbond, C. J. Stomps voor de gymnastiekvereniging Medioburgum, M. J. Doornbos voor de wielrijdersvereniging Scal- dis, I. Maas voor de Chr. Werkl. vereen. Pa trimonium, en A. M, C. J. Thomassen voor de Christelijke Jongelingsvereeniging. In het ge heel bestaat de commissie thans uit 47 personen. Bedankt hebben voor het lidmaatschap de heeren W. J. van den Bergho, J. L. Bleefcer, J. A. Frederiks en M. C. W. van Thiel. De voorzitter deelde verder mede, dat het de bedoeling is in deze vergadering een bestuur te benoemen, bestaande uit een voorzitter, een vice-voorzitter, een eerste-secretaris, een tweede secretaris en een penningmeester. Het voornemen bestaat om later een vyftal sub-commissies te vormen als: eene voor do inzameling der gelden en de financieele belan gen, eene voor het godsdienstig gedeelte der feestviering en de bedeeling aan de armen, eene voor versiering, de verlichting en het vuurwerk, eene voor het sportwezen, volks vermaken en optochten en eene voor muziek- en zanguitvoeringen. Uit deze subcommissiën zou een lid kunnen afgevaardigd worden om zitting te nemen in de hoofdcommissie. De bedoeling is het om aan het feest te verbinden eene uitdeeling aan de minvermo genden en, evenals bij het feest ter gelegenheid van de 25jarige regeering van Z. M. Willem nï, daarvoor een vijfde te bestemmen van de bruto-opbrengst der insehrijvingsiy8ten,die aan de ingezetenen tot dekking der kosten van de feestviering zullen worden aangeboden. Ook werd goedgevonden de feestviering op 31 Augustus te bepalen, den dag waarop koningin Wilhelmina feitelijk tot den troon komt. Mededeeling werd gedaan, dat bij den hier led bekenden vuurwerkmaker Hendrickx informatiën zijn ingewonnen omtrent de levering van een vuurwerk. Deze mededeeling gaf een der aanwezigen aanleiding om de wenschelijkheid uit te spre ken, dat bij dit echte Nederlandsche feest zoo veel mogelijk do Nederlandsche industrie zou bevorderd worden. Hiermede zal rekening gehouden worden. Alsnu werd overgegaan tot de benoemingen. Tot voorzitter werd benoemd de heer H. P. den Bouwmeester met 24 van de 40 uitge- de heeren L. K. v. d? "Harst 12, G. H. Rengs 2, C. van der Bent en jhr mr W. H. Snouck Hurgronje ieder een stem. Als ondervoorzitter werd gekozen de heer L. K. van der Harst met 21 van de 41 stem men. Verder werden uitgebracht op de heeren G. H. Rengs 15, jhr mr W. H. Snouck Hur gronje 4 stemmen en een stem op den heer M. van Boven. Als eerste secretaris werd benoemd de heer H. J. G. Hartman met 22 van de 41 stemmen. Verder verkregen de heeren Rengs 9, Snouck Hurgronje 3, Van Boven en Van der Sluis 2, W. A. de Rijcke, Bogaert en L. K. van der Harst ieder 1. Voor de betrekking van tweeden secretaris werden 41 stemmen uitgebracht. Daarvan ver kregen de heeren G. H. Rengs 11, Van Boven 10, De Rijcke en Snouck Hurgronje ieder 6, V. d. Sluis 3, en verschillende heeren een stem. Aangezien de volstrekte meerderheid niet was verkregen, werd overgegaan tot een nieuwe vrge stemming. Alvorens verzocht de heer Rengs, dankend voor het in hem gestelde vertrouwen, der ver gadering op hem geene stemmen uit te brengen, daar bij wegens gebrek aan tijd de betrekking niet zou kunnen op zich nemen. Bg de stemming werden weder 41 stemmen uitgebracht en verkregen de heeren De Rijcke 14, Van Boven 13, Snonck Hurgronje 5 en Van der Bent 2 stemmen en verschillende personen éene stem. Bij de hierop gevolgde herstemming tnsschen de heeren W. A. de Rijcke en M. van Boven werd eerstgenoemde met 22 stemmen benoemd tegen 17 op den heer Van Boven. Al de benoemden verklaarden zich bereid de betrekking op zich te nemen. Eindelijk had de benoeming plaats van een penningmeester. Als zoodanig werd gekozen de heer jhr. mr. W. H. Snouck Hurgronje met 21 stemmen, tegen 15 op den heer D.' Hilder- nisse, 3 op den beer Van Boven en 2 op den heer P. L. van Miert. De heer Snouck Hurgronje, hoezeer vereerd door het in hem gestelde vertrouwen, ver klaarde, wegens drukke ambtsbezigheden, voor deze veel omvattende betrekking te moeten bedanken. De daardoor noodige nieuwe stemming wees als gekozen aan den heer D.„ Hildernisse, die 25 van de 42 uitgebrachte stemmen op zich vereenigdeop de heeren Van Miert waren 7, Van Boven en Keizer elk 3 stemmen uitge bracht en op verschillende personèn eene stem. De heer Hildernisse verklaarde de benoeming aan te nemen. Het nu benoemde bestuur zal de sub-com missies samenstellen en zich uit elk diersub- eeu lid kunnen assumeereu.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1