BUITENLAND. Advertentiën. LAATSTE BERICHTEN. larMffl van Tarwe en lee! 's Cravenhage. Eerste kam er. Debe- grooting van Justitie is aangenomen. Minister Van der Linden verklaarde zich be reid uitzonderingsgevallen toe te laten op het verbod van het sluiten van het kerkelijk vóór het burgerlijk huwelijk is voltrekken en voor vereenvoudiging der huwelijksformaliteiten ten aanzien van den leeftijd, waarop de ouder lijke toestemming noodig is. Voorbereid wordt de wijziging van den ver mogensstaat van minderjarigen. De minister verdedigde de door hem toege paste middelen tegen de gehoorigheid in de ge vangenis te Amsterdam, als practischer dan de denkbeelden der Academie van Wetenschappen. Bij de begrooting van Binnenl andsche zaken kwam de heer Godin de Beaufort op tegen elk voornemen om terug te komen op het verbod van progressie bij gemeentebelastingen. De heer Bultman, hoewel voorstander van een afzonderlijk ministerie van landbouw, juichte de opricl tiug der nieuwe landbonwafdeeling toe. De heer Van Nispen daarentegen verwacht niet veel heil van deze afdeeling tot opbeuring van den treurigen landbouwtoestand. Hij bestreed den leerplicht en wenschte schrapping van mond- en klauwzeer als be smettelijke veeziekteu. De minister Borgesius verdedigde den maat regel van landbouwconcentratie, de handhaving van mond- en klauwzeer onder de besmettelijke ziekten en de facultatiefstelling van het Grieksch op de gymnasia. Hij beloofde steun aan particuliere kweek scholen en ambachtsscholen ook voor vrouwen. Verder zegde hij toe verbetering der drank wet met handhaving van haar beginsel en, zoo noodig, eenige uitbreiding der thans beperkte progressie voor gemeentelijke belastingen. Het hoofdstuk is daarop aangenomen, benevens het ontwerp tot wijziging van het overgangsrecht op onroerende goederen voor niet-ingezetenen. De heer Fransen van der Putte zal na het hoofdstuk waterstaat den betrokken minister interpelleeren over den toestand van de boezemwateren in Delfland. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. (Alles plaatselijke lijd.) Oost-ïndië. Genua(Nederl.)1 Febr. 6.30 's avonds. Amsterdam (Nederl.). 4 Febr. 6.30 's avonds. Brindisi (Eng. dienst) 4 Febr. 1.05 's namj Napels (Duitsche dst.)7 Febr. 1.05 's nam. TE HOUDEN AA NBESTEDINGEN. Dinsdag 1 Febr. Directiekeet Anna Friso-polder Wisse- kerke 10 u.het maken van verdedigings werken aan den oever aan de waterkeering van den polder in twee perceelen. (Raming le perc. f 73.432.30s, 2e perc. f 76.463.38). Verkoopingeii eu Verpachtingen in Zeelanu Datum. l'.aats. Voorwerpen. Informal.ëi. 29 Jan. Amcmu.den, Huizen, Verhuist- 2 Febr. Middelburg, Boomeii, 'Tak. 2 Arntmuïileii, Gereedscliap, v e hulst. 8 Middelburg, inboedel, Notarishuis 9 n Zoutelande, Huis en inspan, Tak. 10 Middelburg, Huizen, De Vos 2 Alrt Arnerauiden, Inspan, Tak. 20 April Oosikapelle, Inspan, lak. 26 Koudekerke, Inspan, Loeff. 27 Amemuideu, Inspan, 'lak 29 W.Soub, Inspan, Tak. Algemeen Overzicht. Frankrijk heeft nu al drie dagen van kalmte doorleefd. Men mag dus hopen, dat de gemoe deren weer wat tot rust komen, en dat een korte tijd van ontspanning zal intreden. Een korte tijd, want het is natuurlijk dat, als Zola voor den rechter verschijnt, de gemoede ren wel weer opgewonden zullen worden. In elk geval geeft de rust van het oogenblik gelegenheid weer eens wat wijder om ons heen te zien, en aandacht te wijden aan de andere vragen van den dag. Over de OostrAziatische kwestie verluidt geen ander nieuws, dan dat de Czaar eindelijk eens uit den hoek is gekomen. Ook hij heeft, a Vinstar de Berlin, aangezeten aan den maal tijd zijner officieren, en daar een toespraak ge houden, welke, anders dan de redevoeringen der Engelsche ministers, een vredelievend ka rakter had. De keizer heeft zich bezwaard ge voeld over de moeilijkheden met Japan, maai er is geen botsing te vreezen. Erg duidelijk is dit niet, daar de vroes voor een botsing met Engeland toch wel liet sterkst zal zijn geweest. En uit niets blijkt, dat men het eens is over Talien-Wan. Al evenmin duidelijk is wat tusschën de Vereenigde Staten en Spanje voorvalt. Het zenden van een oorlogsschip naar Cuba heeft in beide landen een diepen indruk gemaakt. De Amerikanen zagen er een krachtige daad in, en deden van hun bewondering voor Mac Kinley blijken door een telegrammenregen. De Spanjaarden daarentegen spraken van een be dreiging. Maar de Amerikaansche regeering wees zoo wel don lof als de blaam af en gaf te verstaan dat het zenden van een oorlogsschip een be leefdheid was, het hervatten van de vroe gere betrekkingen, toen ook hot bezoek van elkanders haven gewoonte was. De Spanjaarden aan het meesmuilen, en aan het betoogen dat deze beleefdheid op dezelfde wijze beantwoord moet worden. Het einde is dus, dat de vrede voor het oogenblik niet bedreigd wordt. In Engeland zelf begint die te naderen. Toch doen latere berichten zien, dat de uitslag dei- stemming niet zoo gunstig is, als zich de eerste dagen deed voorzien. De voorwaarden, welke voor eenige weken werden vastgesteld op de conferentie van de vertegenwoordigers der patroons en der arbei ders, vallen nog lang niet in den smaak. Een aanzienlijke minderheid verzet zich er tegen en aan de Clyde, den hoofdzetel van den sclieeps bouw, werden ze zelfs met groote meerderheid verworpen. Toch zal dit niet beletten, dat de staking ten einde loopt, en het werk de vol gende week wordt hervat. Er worden berekeningen gemaakt over de schade, door dezen geweldigen strijd aan de beide partijen berokkend, waarbij men zelfs tot een cijfer van 3 miljoen pd. st. voor directe schade komt. Dergelijke berekeningen zijn iu den regel wat erg globaal, en verdienen weinig- vertrouwen. Maar toch kan men wel zeggen, dat de indirecte en de moreele schade nog veel grooter is. Tallooze bestellingen zijn aan de Engelsche nijverheid ontgaan, en dat is een blij vend ver lies. Immers, wij merkten het reeds vroeger op, de industrieelen hebben, door den nood gedrongen, zich tot fabrikanten in andere landen moeten wenden, en dus nieuwe relaties aange knoopt, welke in vele gevallen van langen duur kunnen zijn. Bovendien heeft de sterkste der Engelsche vakvereenigingen zijn rijke kas geheel uitge put, om toch nog met een nederlaag te eindi gen. Het onderling vertrouwen is daardoor natuurlijk geschokt. Over de andere kwesties welke Engeland raken is er betrekkelijk weinig nieuws. Over de Westkust van Afrika zweeg de telegraaf na het jongste bericht over de bezetting van eene stad door de Engelschen en ook van den Boven- Nijl is nog steeds geen bepaald nieuws. Een Londen verspreid gerucht wil dat lord Delamar te Fashoda is aangekomen. Een ander gerucht meldde, dat er samenwer king bestond tusschen den Mahdi en Menelik- De Mahdi zou zelfs last hebben gegeven de Fransche expeditie als „vrienden van den bondgenoot" te behandelen. Voor Engeland zou dat natuurlijk een heele ïg zijn. Maar Curzon wist mede te deelen, dat de verhouding tot Menelik best is, dat het tractaat eindelijk is gesloten en dat spoedig een diplomatiek vertegenwoordiger zal worden aangesteld. Yan de andere landen, welke met toenemende moeilijkheden hebben te kampen, verdient Oostenrijk natuurlijk het meest de aandacht. Niemand die een middel weet om vóór den fatalen termijn van 1 Mei het zoover te bren gen, dat de Rijksraad op kalme wyze een definitief vergelijk met Oostenrijk tot stand brengt. n in Bohemen blijft het er ook slecht uitzien. Vooral te Praag. De maatregelen tegen het dragen van korpsteekenen door de studenten der'Duitsche hoogeschool aldaar, hebben voor de regee ring een onaangenamen nasleep. Behalve voor de debatten in den Landdag, welke natuur lijk weer zeer onstuimig waren, staat men voor een senaats-erisis, daar alle leden als protest hun ontslag namen. Een hooggeplaatst ambtenaar, ridder Von Haztel, is naar Praag gezonden om met dc heeren te overleggen. Het recht der Duitschers schijnt onaantastbaar. Maar als er eiken dag een paar honderd politie-agenten en soldaten noodig zijn, om op de openbare wandelplaats de „klem-dragende" studenten te beschermen, en als deze maatregelen nog niet kunnen be letten, dat talrijke botsingen plaats hebben, dan is de houding der regeering jiet geheel onbegrijpelijk. Ook in Italië is het, nog allerminst couleur de rose. De talrijke berichten, welke in de vorige week kwamen over rustverstoringen in ver schillende Italiaansche plaatsen en plaatsjes, maakten niet den indruk, dat deze beweging een bedenkelijk karakter had, en dat men voor meer dan plaatselijke onrusten stond, bet gevolg van de hooge graanprijzen. Dat de regeering, na eerst het hooge graanrecht een weinig te hebben verlaagd, nog buitengewone militaire maatregelen nam, was wel in staat meer achter de volksbeweging te zoeken. Een geruststellend iets is echter, dat de Temps nog vóór het besluit tot oproeping eener lichting genomen was, wist mede te deelen, dat het effectief der troepen belachelijk laag was. De meeste compagnieën telden nauwelijks 10 man. Voor den minister van finantïën is het echter een bange tijd. 1/3 van de graanrechten te missen en tegelijk de kosten van verzorging van 50.000 man te moeten dragen, is iets dat de schatkist moeilijk kan verdragen. Te Rome verwacht men een groote demon stratie van de radicalen tegen den dag, waarop de kamer het voorstel betreffende de graan rechten zal behandelen. leden jaar- verklaarde men er. .de wetenschap failliet, en nu velt de Figaro een soortgelijk vonnis over het liberalisme. „Het liberalisme slaat overal bankroet. Al de revolutionaire partijen, die in Oosten rijk en Frankrijk, en zelfs in het vredelievende België de republiek verlangen, nemen hun toevlucht tot geweld en vuistslagen. De reactionairen zijn de ware liberalen sedert lang is de twijfel eene zekerheid ge worden." Wat wij toch slecht op de hoogte zijn. Wij meenden dat in Oostenrijk de Duitschers tegen over de Slaven hadden gestaan, dat in Frankrijk socialisten door de reactionairen waren getergd, en dat in België de socialisten en de katholieken hadden gestreden. Maar de Figaro zal het wel weten De uitspraak in het proces Reinach-Ro- chefort is voor een week verdaagd. Krach tens dc wet is bij beleedigingsprocessen het geven van een verslag verboden. Noailles, de Fransche gezant te Berlijn, kreeg ter eere van Js Keizers jaardag het groot kruis van den Rooclm Adelaar. - Dat keizer Franz Joseph weinig lust heeft om zijn gouden feest op schitterende wijze te vieren, is te begrijpen. Reeds in het vorige jaar is dan ook te verstaan gegeven, dat de keizer geen bijzondere feesten wenscht, en liever ziet dat weldadige instellingen worden gevestigd. Daar de keizer, ondanks alle verdeeldheid in zijn rijk, zeer gezien is, zal, naar men meent, het feestelijk element niet geheel ontbreken. Men verwacht, volgens de Tempsnaar aan leiding van de feesten een wisseling van be zoeken tusschen de drie verbonden vorsten. Dat koning Humbert, die toch al zoo weinig van reizen houdt, na alles wat gebeurd of liever na hetgeen niet gebeurd is, nog een tweede bezoek aan het Oostenrijksche hof zal brengen, eischt bevestiging. De paus weet deze souve- reinen wel van elkaar verwijderd te houden. Het schijnt nu vast te staan, dat koning Carol in Maart naar Petersburg gaat. Behalve zijn aanzienlijk gevolg, zal hij ook den premier Stourdza medenemen. Zij, die aan dergelijke zaken groote betee- kenis hechten, zullen er allicht veel gewicht aan hechten, dat de groote vriend van het Drievoudig Verbond medegaat naar den Czaar. Ook Italië heeft zich in zake de candi- datuur van prins George bij Rusland, Frankrijk en Engeland aangesloten. Maar de Sultan blijft weigeren. - De Sultan heeft den herbenoemden Griek- schen gezant Mavrokordato erg vriendelijk ont vangen en zijn vreugde uitgedrukt den prins weer op dien post te zien. - De beroemde Russische Zwarte zeevloot, die reeds sinds 15 jaar een nachtmerrie voor de Engelsche journalisten is, en steeds op het punt heet te staan troepen in Turkije aan land te zetten, zal volgens Daily Graphic naai de. Chineesche wateren vertrekken. hand, zonder zich door eigen onderzoek te vergewissen van de waarheid der gestelde feiten; dit is de grootste dwaasheid welke men zich op rechterlijk gebied kan denken. Tot de door Zola gedagvaarde getuigen be: hoort de heer Salles, die er getuige van was dat een lid van den krijgsraad aan een diner verteld heeft, dat de leden van dat lichaam na afloop van het onderzoek nog niet wisten of zij D. zouden veroordeelen, maar dat zij eerst in raadkamer mededeelingen ontvingen, welke allen overtuigden van de schuld van Dreyfuss. Het officieuse orgaan van het Fransche ministerie van oorlog, de Echo de Paris zegt over de verklaringen van Von Biilow, dat de Duitsche regeering waarschijnlijk niet weet met wie onderhandeld is, daar spionnen in den regel op eigen verantwoordelijkheid handelen- Nog al dwaas. Want welke waarde zal een regeering hechten aan stukken, welke de spionnen haar voorleggen, als zij niet in staat wordt gesteld de betrouwbaarheid van de mededeelingen te beoordeelen De Duitsche staf zal toch niet zoo dwaas wezen om zich evenals de Fransche staf, alles maar in de handen te laten stoppen. Het syndicaat-Dreyfuss is ontdekt. De schoonvader van den veroordeelde, de heer Hadamard, bezit omstreeks 8 a 9 miljoen. INGEZONDEN STOKKEN. Ingezonden stukken worden in geen geval teruggezonden, Beknopte Mededeelingen. De Fransche Kamer had besloten ochtend zittingen te bonden om de begrooting op tijd (d. w. z. 1 maand te laat) gereed te krijgen- Maar hoewel men de belangen van het heilige der heilige, die van liet leger, besprak, was de opkomst zoo slecht, dat reeds den eersten dag- het quorum niet bereikt werd. Het wetsontwerp, dat bij den Franschen senaat aanbangig is, om landverraad en spionage met den dood te straffenkan nog niet in be handeling komen. Generaal Billot wenscht er eenige bepalingen aan toe te voegen, voorna melijk betreffende het uitsluiten der openbaar heid. Uitsluiting van officieren als rechters ware wel zoo verstandig. Het is in Frankrijk niet de militaire justitie alleen, die lichtvaardig handelt. Ver- DE ZAAKDREYFUSS. De Siècle bevat een brief van Yves Guyot. aan Hanotaux. De schrijver doet daarin nieuwe- onthullingen. Na de geheime arrestatie van Drey fuss werd de zaak in 1894 in den ministerraad behandeld, waarbij Hanotaux zich sterk tegen de vervolging verklaarde. Maar het geheim, lekte uit. De Libre Parole kreeg (Guyot denkt- door tusschenkomst van Du Paty du Clam)' bericht dat Dreyfuss reeds 14 dagen gevan gen zat, zoodat men niet terug kon. Guyot beweert dat Hanotaux, die als ge schiedschrijver meer dan een ander aan de toekomst denkt, reeds toen een omstandig ver haal van het voorgevallene te boek stelde, met het doel later te kunnen vaststellen, dat bij tegen de vervolging was geweest. Guyot dringt er op aan dat Hanotaux deze bladzijden ge schiedenis, welke door hem in het geheime archief van zijn departement zijn gedeponeerd, aan den ministerraad zal mededeelen. Een andere onthulling is van Guérin, die minister van justitie was toen de zaak-Dreyfuss voorkwam. Deze deelde aan een verslaggever van do Gaulois mede, dat generaal Mercier de eerste mededeelingen deed, niet in den ministerraad, maar in een conferentie met den premier Dupuy en hem, Guérin, als minister van justitie^. Hij bevestigt dat Mercier hem mededeelde het bordereau van een agent te hebben ont vangen, die het in een papiermand had ge vonden. Van een geheim stuk was hem niets bekend. Door deze onthulling staat de onwettig heid van het vonnis over Dreyfuss vrij vast. Immers uit de zoogenaamde actie van be schuldiging tegen Dreyfuss (het beruchte rapport van d'Ormeschéville) blijkt dat genei raai Gonse bij de overhandiging van het bordereau aan Du Paty du Clam zeide, dat he>fc aan ©en vreemde mogendheid was geadresseerd geweest, maar dat hij, op uitdrukkelijk bevetl van den minister van oorlog, niet mocht zeggjen hoe dat stuk in handen van den staf was ge komen. Op uitdrukkelijk bevel van den minister is dus aan de beoordeeling van de recihters ont trokken de vraag of een der elementen van het misdrijf (levering van geheime stukken aan vreemde mogendheden ofhaa agenten) aanwezig was. De rapporteur, en met hem de 'krijgsraad, hebben dat aangenomen op gezag van gene raal Gonse, die zelf afging op verklaringen van een of meer andere personen (agenten) die niet beëedigd waren, wier betrouwbaarheid door de rechters niet kon worden beoordeeld enz. Dit druischt tegen alle rechtsbegrippen in, en was een dubbel ernstig verzuim, omdat agenten als de bier bedoelde natuurlijk allen personen zijn van een laag zedelijk gehalte. Spionnen worden in den regel, en niet zonder reden, het meest veracht door hen die ze ge bruiken. Een rechter, die een veroordeeling uitspreekt |op zeer verdachte mededeelingen uit de tweede NEDERLAND. pCt. 578/16 N.W. en Pac. Pbr. 6 1 I 10-1000 &71/4 Ned. Hand. Msch. A. rescontr6 1000 IS8S/4 N.-I. Hand. A. 160 Zeeland Aaud... V 600 dito dito Pr. dito 500 84 dito Obl. 1886.. S 1000 7» DUITSCHLAN.D Cert. Rijksbank A and. Amsterdam K.M. 3000 OOSTENRIJK. A. 0. H. B fl. 600 Bietenverbouwers Naar met vrij groote zekerheid wordt mede gedeeld, zijn de Belgische beetwortelsuiker- fabrikanten onderling overeengekomen om in 1S98 geen beetwortelen te aanvaarden dan van landbouwers, met wie zij in 1896 contracten iten hebben. Wordt die overeenkomst uitgevoerd, dan zijn de landbouwers niet vrij meer, maar zijn zij, willen zij beetwortelen cóntracteeren, verplicht dit bij een bepaalden fabrikant en een bepaalden agent te doen, hoe veel bezwaar zij daartegen, om de eene of andere reden, ook mogen hebben, terwijl het hun tevens verboden is te handelen met eene fabriek, waarover zij in 1897 ten volle tevre den waren, indien zij ook niet toevallig met diezelfde fabriek in 1896 contracteerden. Bietenverbouwers, laat u niet dwingencon tracteert niet vóór u de volle vrijheid wordt gegeven van te bandelen met wie ge wilt. De zoo lage prijs van f 9.50, waarvan dan nog de inladingskosten afgaan, maakt volhouden gemakkelijk voor u. Hontenisse, 26 Januari 1898. K. J. A. G. COLLOT d'ESCURY, Voorzitter van de Vereemging van Lcmd- bouwers die suikerbieten verbouwen. N.B. In Friesland, waar de vrachten naar de fabrieken hooger zijn, wordt f 10 a f 10.50 HANDELSBERICHTEN. Graanmariiten enz. VLIS8INGEN, 28 Jan. Boter 1.a 0.90. Eieren f 4.80 per 104 stuks. Amsterdam, 28 Jan. Raapolie/ 28. Lijnolie f 153li a contant. Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 27 Jan. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1526 stuks runderen aangevoerd, waarvan 685 ossen, 197 stieren en 644 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor ossen 0.70 tot 0.83 francsstieren 0.54 tot 0.64 francskoeien en vaarzen 0.54 tot 0.64 francs. Donderdag 27 Januari. Antwerpen. Tarwe hooger. Amerikaansch fr. 213/4. Pesth. Tarwe goed gevraagd. Donderdag 11.78 fl. Woensdag 11.73 fl. P a r y s. Tarwe vastloop. md. fr. 28.75. Berlijn. Verkoopers van tarwe trokken zich, met het oog op de prijsverbetering in Noord-Amerika, in zoover terug, dat de ge ringe hier zich vertoonende kooplust slechts tot aanmerkelijk hoogere prijzen bevrediging kon vinden. Rogge trok niet de aandacht. Verkoopers waren wel terughoudend, maar konden nauwelijks eene kleine prijs verhooging ingewilligd krijgen. New-York dis. 108l/2vorigendag 106%. Chicago 104%100. PRIJZEN VAN EFFECTEN, Staatsleeningen. Per telegraaf Koers van Gisteren Heden NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 21/, 1000 87* dito OblS 1000 999/15 dito Cert8 1000 «81/* HDNG. dito gondl. 6 100 -- ITALIË. Ins. 62/81 5 Lir. 100-100000 881/4 OOSTENRIJK. Obl. Mei-Noveraber... 5 II. 1000 855,15 dito Jan.-Juli... 6 1000 85* dito dito Goud.. 4 200-1000 POLEN. Obl. S.M1 Z.R. 600 PORT. O. B. 68/8 met ticket8 201/g dito dito 1888/89 met ticket41/, fr. 600 SOl/jg RUSLAND. Cert. Ins. 6e S. 1854 5 Z.R. 500 731/4 dito 80 gec. dito 4 1 125-626 dito 1889 dito 4 R. 126 dito 93 Be Em. 4 G.R. 126 dito 94 6a Em. 4 R. 126 Obl. I.. 1867/69 4 A 20-100 Cert. v. B. Asgn. 6 P.R 1000 dito 1884 goud 6 G.R. 125-1000 10S7/8 SPANJE. O. B. Per.4 Pea. 1000-24000 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-26000 TURKIJE. Gepriv. 4 fr. 600-2500 88 Ceconr. serie D. A 20-2000 22S/lg dito dito C. - 20-100 25* ."EGYPTE. O. L. 76 4 20-100 106% dito sp. dito 1876 SV, 20-100 BRAZILIË. Obl. Londen 1888.... 4 1000 dito Obl. 1889 4 597/g VEN325UELA1881 4 100-600 S7Va S7V» 879/ie 9913/16 98* 1023/4 88* 851/, lOSl/a 997/g 9915/,6 Iiidusfrleele en Financieele ondernemingen. Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. Holl. Spoor 1149/ib 1148/4 Mij tot Expl. yan St. 8pw. Aaud.. Ned. Ctr. Spw. A. 250 118 250 361/4 dito Obligatie. 1000 981/4 N.-I. Spw. Aand. 850.101K) N.-B. Boxt. Obl. gestamp. 1876/80 100 847/B iTALIE. Spoorw. leeuing 1887/89 Lii. 500-2500 66«/l6 Viot. Em. Sp. O. 3 500 611/6 Zuid-Ital. Sp. O. 8 008TENRIJK. F. f 500-5000 591/8 691/a O. Spw. Obl. 3 fr. 500 POLEN, "W. W. A. ZR. 100 I6OI/4 RUSLAND. Gr. Sp. Maatech. Obligatie 41/ 500 991/4 997/w dito dito dito 4 1126 99 Balt. Spw. Aand. 3 36-1260 Kurk Ch. A* O. 4 A 100 1027/8 Mosk Smol. b f 1000 101 AMERIK. Crt. 6 A 1000 dit. Calif. Org. dit. 6 1000 Chic. N.-W. Cert. Aaud 500-1000 i ditoleliypt. Cert. 7 1000 dito Mad. Ex. Ob. 7 500-1000 Menominie dito 7 600-1000 N.-W. Union dito 7 500-1000 Win. St Peter dito 7 600-1000 dito 8. W. Obl. 7 500-1000 Illinois C. v. A. 7 600-1000 105% dit. Leas L. St. Ct. 4 500-1000 98* St.P. M. M. Obl. 7 o 600-1000 Un. Pac. Hfdl. dit. 6 1000 Fremle-Feeningen NEDERL. St. Am. s t 100 110* Stad Rotterdam.. 8 100 1086/g BELGIE. St.Antw. fr. 100 dito Brussel 1886 9' ft 100 1017/g HONG.Staatsl.1870 fl. 100 OOSTENRIJK. Staatsleeniug 1864 4 350 136 600 100 168* Cred. inst. 1858 100 RU8L. Staatsl. 1864 6 100 179 100 SPANJE. St. Madr. 3 100 TURKIJE. Spoorw). S 400 27 «71/6 28 Januari. 11 21.- H 21.02; Pry zen van Coupons en losbare Qbligatiën. Amsterdam 27 Januari. Oostenrijk Papier.f 21. Oostenrijk Zilver21.02* Diverse in A11.52* met affidavit.. 11.98 Fransche 47.60 Belgische47.60 Pruisische...68.70 Hamburg Russen1.22 Goudroebel1.89* Russen per Z. R.1.25 Poolsche per Z. R.... Spaansche buitenl47.60 Binnenl...» 1.66 Amerik. in dollars.2.46 Specieicoers. GOUD I ZILVER Wisbt.Souv./12.05 13.15(8tukk. v. 5 fr.'/ 2.36/3.44) 20 mk. a 11.80 1111.90 Prff. Zilver 1.75 1.70 ƒ20 fr. 9.60% 0.281,',J 21.02* 11.62*' 11.93 47 60 47.50 58.80 1.22 1.80* 1.SB 47R0 1.66 2.47 356e STAATS-LOTERM. 5e klasse. 12e Lijst. Trekking van Donderdag 27 Januari No 8830, 9123, 18243 f 1000 411, 6033, 9338, 9788, 17423 18533, 19087 „400 784, 1445, 5164, 5765, 7724 7826, 8969, 10257 „200 5574, 13574, 14465, 15890, 18334 18852, 19512 «100 PRIJZEN VAN f 70 424 444 456 538 6203 6225 7357 20010 NIETEN. 360 540 6164 7317 18797 19258 404 3345 6175 7326 18799 20014 495 6111 6909 7345 18810 523 6143 7281 11288 19257 Burgelijke Stand. Van 27 en 28 Januari.' Middelburg. OndertrouwdJ. J. Krtig, jm. 28 j. met A. Steketee, jd. 25 j. BevallenH. W. Corbeel, geb. Van Loo, z. A. E. Julianus, geb. Scheermyer, z. J. Fanoij, geb. Verschiere, z. E. Littooij, geb. Hanse, z. (levenl.) Overleden: A. M. Bouman, wede van F. Hoste, 64 j. Mijn liartelijken dank aan hen die mij op 26 dezer hunne belangstelling toonden. G. ALBERTS Lz. De ondergeteekende betuigt zijnen hartolij- ken dank voor de vele bewijzen van belang stelling, zoowel van hier als van elders ont vangen op 1 en 25 Januari 1.1. A. AUGUSTIJN. Middelburg, 29 Januari 1898. De Heer en Mevrouw WIENERWEIN- THAL betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling, bij de geboorte van hun zoon ontvangen. Middelburg, 28 Januari 1898. Voor de bewijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen echtgenoot, vader, behuwd- en groot vader, dhr A. P. OVERTVELD, betuigen wij onzen dank. Uit aller naam Wed. S. OVERTVELD—Riekk;*, Vli8s.. Singel, (gem. Koudekerke); 28 Januari 1898,

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3