BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. in hoedanigheid van president der afdeeliug van Christelijk Vólks-Onderwijs, een woord van hulde aan de nagedachtenis van de overlede ne, die voor hein het ideaal was van eene christelijke onderwijzeres, als zich gevende, zich verloochenende en dienende. Mejuffrouw Jonk is weggenomen van hare school, van „hare" kinderen, zooals zij altijd zeide en die zij liefhad met gansch hare ziel. Hij eindigde met een woord van dank te uiten voor wat zij in haar leven heeft ge wrocht, aiv aan herinnerende, hoe zij is heen gegaan jn vrede. Een neef van de overledene dankte voor de eer, aan zijne tante bewezen, en ook voor do vele bewijzen van belangstelling en waardeering, die zij tijdens hare ziekte wan het bestuur dei- school en dé onderwijzeressen had ondervonden. En hiermede was de droeve plechtigheid af- geloopen. KERKNIEUWS. Wekelijksche opgaaf betreffende de Ned. Hero. kerk. Beroepen naarMaasdam E. J. W. Posthu mus Meijjes Iz. te HeinenoordZoeterwonde T. Doevendans te Hoogmade; Kootwijk B. A. de Jong te Giesen NieuwkerkPurmerend (toez.) A. Stamrood J.Hz. te UrsumVeenhui- zen H. Th. du Saar te Lippenhuizen Ooste rend óp Texel J. D. J. Idenburg te Hillogers- bergHuins c. a. N. P. van Es te Boombergum c. a.j en naar Harsingerhorn (toez.) P. K. A. van Meurs, cand. Aangenomen naarWierden (Ov.) door dr P. J. Kromsigt te Scherpenisseen naar Noord laren door J. C. de Hoog te Delfzijl. Bedankt voorOotmarsum door W. A. Eer beek, cand.; Maassluis door H. van Selms te Oud-Kralingenen voor Meeuwen door J. B. Móorrees, cand. Gferefoim. kerken. Beroepen naar: Rijswijk bij 's-Gravenhage J. H. M. G. Wolf te Maasland. Aangenomen naar: Ovorschie door J. Gispen, cand. Bedankt voor: Molenaarsgraaf door W. J. Gunst te Woerdenen voor 's-Gravenhage door H, H. Hoekstra te Schiedam. Verschillende Berichten. Dr. Kuyper sprak in de Tweede Kamer vim avereehtsche zuinigheid bij het beheer over het leger. Er is meer averechtsch in onze militaire, toestanden. Ziehier er een drietal aangestipt. Onze armee heeft geen reser ve.troepen maar wel reserveluitenants. Er is overvloed van kostbaar beroepskadernijpend gebrek aan soldaten. Terwijl in den oorlog van onze offi cieren en onderofficieren zal geëischt worden, dat zij injefc weinigen weten te bevelen over velenleert men hun in vredestijd juist met velen te 'bevelen over weinigen. ArnhCrt.) Door den Bond van Nederl. Beetwortel Buiker-fabrikanten is vastgesteld het contract voor 1898 tusschen den fabrikant en den ver bouwer. Het bevat, vergeleken bij het vorig jaar, heel wat mildere bepalingeno. a. komt te vervallen de bepaling der levering van een zeker quantum op vastgestelden datum, waarop in 1897, bij niet-nakoming, boete was gesteld. De levering der bieten is thans bepaald tus schen 15 September en 20 November. Wat het voorschot betreft, dit kan direct door den ver bouwer worden genomen ad f 70 per H.A., tegen eene rente van 4 pet. Voor Gelderland is de prijs vastgesteld op 9.50 per 1000 K.G. netto-gewicht. De heer J. C. Veenhuijzen, suikerfabri kant, laatst gewoond hebbende te Roosendaal, is thans in staat van faillissement verklaaid. Door de liberale kiesvereeniging Rotter dam, welke bij de verkiezing van een lid voor de Tweede kamer geen candidaat. stelde, is besloten bij de herstemming op Dinsdag a. de candidatuur van den heer R. P. Mees lt.Azn. te steunenterwijl de arbeidersvereenigïug besloot zich te onthouden. De bekende duel-zaak tusschen twee heeren te 's Gravenhage is verwezen naar de openbare terechtzitting van de rechtbank al daar. De behandeling zal plaats hebben Don derdag 3 Februari a. s. De justitie heeft, zegt men, afgezien van de vervolging van het bestuur van den Haar lemmermeerpolder in zake het doorsnijden der telephoonlijnen aldaar. De heer Van 't Kruijs, directeur van det Harmonie-orkest te Groningen, moet met de directie van het Paleis voor Volksvlijt in onder handeling zijn over den aankoop van het prach tige paleis-orgel ten behoeve van de Harmonie ter dier stede. Het orgel van het Paleis, het beste dat in Nederland bestaat, heeft indertijd 100.000 gekost. Zaterdag ochtend is op de Maasvlakte gestrand het Duitsche fregat Elsie van Savannah naar Rotterdam. Het volk ervan is door reddingbooten aan den Hoek aan wal ge bracht. De kapitein en de tweede stuurman bleven aan boord. Aan het station Delftsehepoort te Rotter dam waren op het terrein, waar de bagage wagens staan, eenige jongens aan het spelen. Toen een hunner op de treeplank van een door werklieden voortgeduwden wagen springen zou, sprong hij mis en geraakte zijn hoofd be klemd tusschen twee buffers. Alhoewel ge tracht werd onmiddellijk den wagen terug te duwen, werd het kind zwaar gekwetst opge nomen en was het overleden vóór het zieken huis, waarheen het werd gebracht, was bereikt. Donderdagavond vond iemand, die toe vallig op bezoek kwam in het Parkhotel te Scheveningen, den huisbewaarder op een eet- taiel bewusteloos liggen, in zijn bloed badende. Hij was van een aanzienlijke hoogte gevallen door het uitglijden van de ladder, bij het ver richten van eenige werkzaamheden. De onge lukkige is naar Den Haag vervoerd. Zijn toe stand is zorgwekkend behalve bloedende won den heeft hij een arm zwaar gekneusd, een been gebroken en is bjj inwendig gekwetst. Het meisje, dat, zooals wij meldden, te Amsterdam met brandende kleeren de straat opvluchtte, is in het binnengasthuis overleden. De brand in de Egelantierstraat, waarbij een vierjarig kind het leven verloor en vier gezinnen van al hun have werden beroofd, zonder dat zij daarvoor een cent terug zullen krijgen, moet te wijten zijn aan dronkenschap van den bewoner, in wiens kamer de brand ontstaan is. Deswege is tegen dezen proces verbaal opgemaakt. Het oudste dochtertje uit het gezin, dat een kind verloor, een meisje niet ouder dan 10 jaar, heeft drie van haar vier broertjes zelve gered; toen zij ook nog het verongelnkte knaapje van de kamer wilde halen, was dit onmogelijk geworden door het voortwoekeren van het vuur. Te Noordwijk, gemeente Marum, (Gron.) is een negociant in postpapier enz., afkomstig uit het Friesche dorp Wester einde, Donderdag avond, door de duisternis misleid, onder in vloed van sterken drank, te water geraakt en verdronken. Het trouwe hondje, dat hem overal vergezelde, stond met den staart tusschen de pooten op den walkant en maakte zoodoende 's anderen morgens de voorbijgangers op bet lot, dat zijn meester getroffen had, opmerk zaam, In verband met het verdrinken van den onderwijzer te Oterdum is een onderzoek inge steld, dat tengevolge heeft gehad een proces verbaal tegen een onderwijzer te Termunterzijl wegens openbare dronkenschap en onmensche- lijke handelingen ten opzichte van den dren keling. Te Winschoten zijn gevankelijk binnen gebracht de twee personen, de een schoen maker en de ander arbeider, beiden van Baru- flair, die verdacht worden van poging tot dood slag, gepleegd in den avond van den 16 dezer op den arbeider F. Grevenga aldaar. De toe stand van Grevenga is bevredigend. In de gemeente Baarderadeel heeft de tweede loting voor de nationale militie plaats gehad. De burgemeester der gemeente had, zooals onze lezers zich zeker nog wel herinne ren, de jongelingen die voor de eerste maal een vrij nommer trokken en bij herloting niet, de toezegging gedaan, dat zij door zijne tus- schenkomst een nummerverwisselaar zouden bekomen. Thans blijkt dat hij voor 6 lotc- lingen een nummerverwisselaar zal moeten steilen, waarvoor f 24.00 noodig zal zijn. Sommige menschen hebben geen eigen opinie. De opinie van de omgeving, waarin ze tijdelijk verkeeren, is telkenmale de hunne. Ze zijn als sommige insecten, die de kleur aan nemen van de bladeren waarop ze leven. Mevr. Bosboom Toussaint. Het H. v. A. deelt mede, dat de recht bank te Antwerpen uitspraak deed in de vor dering tegen de reeders van de Xania, wegens de schade, geleden door de weduwen en wee/.en der verongelukte bemanning van het door aan varing gezonken schip Manilla. De weduwe van den loods Van Hemelryrl bekomt 110,000 fr. en 80,000 fr. schadever goeding als stoffelijke schade en 6000 fr. ah zedelijke voor haar en elk harer vier kinderen. De weduwe van den stuurman en hare 8 kinderen bekomen voor stoffelijke schadi 220,000 fr. en 24,000 fr. voor zedelijke schade. De weduwe van den machinist der Xania bekomt 150,000 fr., de weduwe van een ma troos 11,000 fr. en die van eenen anderen 9000 ff. Te Brussel hebben eenige eigenaars van steendrukkerijen hun werkplaats gesloten we gens de werkstaking bij éen hunner. De postbode van Saint-Bonnet (Fr. dep. Opper-Alpen) is onlangs, onderweg naarSaint- Etienne en Devoluy, aangevallen door arenden. Hij wilde, vermoeid door het zwoegen in den sneeuwstorm, een oogenblik uitrusten, toen op eens twee groote adelaars kwamen aanvliegen en hem aanvielen. De bode wist hen echter door zijn stok met ijzeren punt op een eerbiedigen afstand te houden. Maar nu kwamen er nog twee aren den bij. De man werd door een hevigen vleugelslag op den grond geworpen, en het duurde wel een kwartier, eer het gelukte de uitgehongerde roofvogels te verjagen. Hij be kwam verscheiden schrammen in het gevecht. Een geval van dezen aard behoort zeker wel tot de groote zeldzaamheden. Te Wasmes is men tot Zondag ochtend bezig geweest met het ophalen van de slacht offers der mijnramp. Er was veel water in de mijn gedrongen. De minister bezocht de plaats van de ramp. De Engelsche boot Mercea van Cork naar New-Port is Zaterdag op de rotsen van Saint- Govan's Head vergaan. Van de opvarenden konden 13 zich in een sloep redden. 4 per sonen waren bij de stranding gedood, 6 andere verdronken. Men wil, nu het verkeer over den Trans- Siberischen spoorweg zoo toeneemt, (gedeelte lijk is de spoorweg reeds in gebruik), ook een vervoermiddel hebben over het meer Baikal in Midden-Azië. 's Zomers zal men de verbinding tusschen den westelijke en den oostelijken oever on derhonden door middel van stoombooten, doch 's winters zal meneen electrischen spoorweg over het ijs doen loopen. Als de lijn voltooid is, rekent men in 33 dagen de reis om de wereld te kunnen maken. Te Chicago is een posttrein aangevallen. De roovers knevelden de zes ambtenaren en namen de geldswaarde mede. De waarnemingen van de groote zonsver duistering, welke Zaterdag plaats had, zijn in Indië goed geslaagd. Maunder, de vice-president van het Kon. Astronomisch genootschap, seint uit Talni, dat op het oogenblik, dat de ver duistering totaal was, de verlichting gelijk was als bij volle maan. Mark Twain heeft uit Weenen, waar hij thans verblijft, aan een vriend in New-York zich beklaagd dat er zooveel valsche geruchten over hem zjjn verbreid: „Er werd bericht, dat. ik ernstig 2iek was het was iemand anderstoen heette het, dat ik op sterven lag weer iemand anderstoen, dat ik dood was, weer iemand anders. Daarna werd bericht, dat ik een erfenis had gekregen weer was het een andereindelijk heette het, dat ik al mijn schulden betaald had nog eens een ander. Nu zegt men, dat ik een nieuw boek schrijf ik weet er niets van. Wat men niet van mij verteld heeft, is dat ik Oostenrijker zou zijn geworden. Maar dat doe ik al daarom niet, omdat de spraak verwarring dan nog grooter zou worden." Op een telegraphische vraag uit Amerika of het bericht van zijn dood waar was, antwoordde de grappenmaker zelf„Berichten over mijn dood sterk overdreven." Verkoopingen enz. Zaterdag is te S c h o r e door den archi tect A. Ie Clercq namens den heer Johs Gle- rum Ch.z. aanbesteed het bouwen van een dub bele arbeiderswoning aldaar. Ingeschreven werd door de heeren B. M. van 't Veer, Biezelinge, 1552A. Janssen, Nisse, f 1549H. Kosten, Wemeldinge, f 1545 P. Dronkers, Kapelle, f 1510G. Karelse, Krui- ningen, 1399 L. D. van de Linde, Hansweert, f 1398C. van Boven, Schore, f 1332 en J. M. Lammerée, Hansweert, f 1229. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver. Zaterdag werd door don burgemeester (strandvonder) van Bruinisse publiek ver kocht het wrak en de inventaris van het op 14 December jl. voor die gemeente gestrande Belgische pleitschip Vier Gezusters. Het wrak, zooals het ter plaatse van het ongeval ligt, heeft opgebracht f 28 en de in ventaris enz. f 360.50, te zamen dus f 388.50. ATJEH. Een officieel telegram dt, 22 Jan luidt als volgt „Eergisteren (20 dezer) van Djantoi naar Panlja alwaar vernomen werd dat Toekoe Oemar 's morgens naar de VII Moekirns Pedir doorgetrokkon was. Kolonue gisteren (21 dezer) over Reung Reung terug. 's Gravenhage. Het gerechtshofbevestigde heden het vonnis der Rotterdamsche rechtbank, waarbij aan den heer Mulock Houwer, teZie- r ik zee, ontzegd werd diens vordering om schadevergoeding tegen de firma Van Waveren te Hillegom, betreffende den verkoop van cheva- liergerst door eerstgenoemde. Parijs. Het Journal Official roept de Kamer tegen hedenmiddag te 2 uur bijeen tot behan deling der begrooting. Algiers. Den geheelen Zondag heerschte hier groote gisting. De troepen hebben des avonds herhaaldelijk de menigte uiteengedreven. Het gepeupel heeft een aan Joden behoorend pakhuis met spiritualiën in brand gestoken; de brandweer bluschte het vuur. In de nabij heid der stad zijn vele aan Joden toebehoorende villa's geplunderd. Te middernacht was de orde hersteld. In het geheel waren 200 oproermakers gevangen. Behalve vele agenten, zijn drie commissaris sen van politie gekwetst, een ernstig. Karitprijzea w Tarwe en Meel. Maandag 24 Januari. Rotterdam. (Telegram van den make laar II. van Randtojk). De markt van heden was stil.Mais flauwergerst vastermeel iets hooger gehouden, doch daardoor moeilijk te plaatsen. Zaterdag 22 Januari. Antwerpen. Tarwe kalm. Amerikaanscb fr. 21'/j. Pesth. Tarwe flauw. Zaterdag 11.84 fl. Vrij dag 11.84 fl. P a r ij s. Tarwe vastloop. md. fr. 28.10. Berlijn. Hoewel de berichten uit het bui tenland niet williger luidden, was hier het aan bod van Tarwe weder zoo klein, dat de geringe kooplust voldoende was om de prijzen te steu nen. Rogge was iets lager te koop. New-York dis. 1047/85 vorigen dag 1041/.. Chicago 933/.,94. Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Woon sd. 26 Jan. Verg. Chr. Volksbond. Schuttershof 8 u. Woensd. 26 Jan. Lezing Evang. Vooruit gang. Concert- en gehoor zaal 8 u. V r ij d a g 28 Jan. Turn-uitvoering Medio- burgum. Schuttersh. 7l/s u. Donderd. 3 Febr. Voorstelling Ned. Too- neelvereenigimg. Schouw burg 7'/a u. Maandag 7 Febr. Voordracht drH. Japikse Nat.-gezelschap. Gebouw VU u. Verkoopiugea en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaata. Voorwerpen. Information 29 Jan Amemuiden, Huiees, Verlinkt. 2 Febr. Middelburg, Boomen, Tak. 2 Arnemuiden, Gereedschap, Ve.hulst, 2 Mrt Amemniden, Inspan, Tak. 20 April Oostkapelle, Inspan, Tak. 27 Amemniden, Inspan, Tak 29 O. W. Sonb., Inspan, Tak. 26 Koudekerke, Inspan, Loeff. De Middelburgsche courant wordt 's avonds te acht uur in Goes uitgegeven. Dagelijks worden, tegen twee gulden per kwartaal, abonnementen aangenomen door den agent A. C. BOLUIJT, firma Wed. A. C. DE JONGE aldaar. HERIJK. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg en wel voor de wijken A 25 Januari B 26 en 27 Januari; C 28 Januari D 1 Februari; E 2 Februari; F 3 Februari; G 4 Februari H 8 Februari I 9, 10 en 11 Februari K 15, 16 en 17 Februari: L 18 en 22 Februari: M 23 Februari N 24 Februari; O 25 Februari en 1 Maart P 2 en 3 Maart; Q 4 en 9 Maart R, S, T, U en V 10 en 11 Maart; telkens dos voormiddags van 9 tot 12 des namiddags van 1 tot 4 uren. St. Laurene op dezelfde dagen» Algemeen Overzicht. Te midden van den geweldigen storm, welke over Frankrijk woedt, komt een lichtstraaltje: De onderhandelingen met Engeland over West- Afrika hebben tot een gunstig resultaat geleid. Een groote moeilijkheid was gelegen in den eisch van Frankrijk, om aan den midden-Niger een haven te hebben, ten bate van de kolonie Dahomey. Deze eisch nu is, naar uit Liverpool wordt gemeld, door Engeland ingewilligd. Wel blijven nu nog enkele moeilijkheden over, maar deze zijn van minder gewicht, zoodat er alle kans bestaat, dat de verdere onderhandelingen vreedzaam zullen afloopen. Deze onverwachte tijding is zeker van be lang, vooral omdat in het Verre Oosten moeilijkheden toenemen. De Fransche gezant heeft nu openlijk partij gekozen en steunt den Russischen bij diens verzet tegen de Engelsche voorstellen. Deze houden, volgens een nader bericht, nog in den eisch, d&t China mildere bepalingen vast stelle voor de stoomvaart op de Chineesche binnenwateren, terwijl de rentevoet van de door Engeland aangeboden leening niet vier maar slechts drie percent is. Maar het zijn niet alleen de voorwaarden, welke Rusland en Frankrijk tot verzet prikkelen, het geheele denkbeeld van de leening wordt door hen bestredenen het schijnt dat Engeland bij geen enkele Europeesche mogendheid steun vindt, en dus met Japan alleen staat. Dit steeds zoo onbehagelijk gevoel werkt, gelijk gewoonlijk, ontstemmend. Alleen Daily News behoudt zijn kalmte en meent dat het tijd ge noeg is om over oorlog te spreken als China door de andere mogendheden gedwongen wordt een der nu voor den Engelschen handel open staande havens te sluiten. Maar zoover is men gelukkig nog niet. De officieuse Standard laat zich natuurlijk anders uit. De verhouding tusschen Rusland en Engeland in het Verre Oosten is zoo, dat ©f de een of de ander moet wijken. Het blad meent dat de bedoelingen van Rusland en Duitschland duidelijk worden en zegt dat een verdeeling van China een besloten zaak is en op papier bestaat. Weldra zal men hooren van aanspraken op het achterland en van een blijvende bezetting. Toch is, als Engeland zich slechts flink houdt een oorlog niet noodigmaar mocht het noo- dig zijn de kwestie met geweld op te lossen, dan zou de politiek van vrijheid en gelijkheid op handelsgebied zeker zegepralenaldus het orgaan der regeering. In aansluiting daaraan wordt melding ge maakt van de eerste, maar groote toebereidselen van Engeland. Een groote hoeveelheid munitie en leeftocht is reeds naar de Oost-Aziatische stations gezondenhet eskader van de Stille Zuidzee zou last hebben gekregen naar de Chi neesche wateren te steveneneen versterking van de bemanning der vloot met 5000 man zal bij de wederbijeenkomst van het parlement worden voorgesteld; generaal Wolseley, de opperbevelhebber van het Britsche leger, kreeg telegraphiseh bevel zijn vertrek uit Londen naar buiten, voorloopig uit te stellen. Bovendien weten de Engelsche bladen nog te verhalen, dat de correspondentie tusschen de ministers niet op de gewone wijze wordt overgebracht, maar door Queens messengers, iets dat alleen in tijden van een ernstige crisis plaats heeft. Wat van al die berichten waar is, kunnen wij niet nagaanwij geven ze zooals zij uit Engelsche bladen aan de Temps zijn geseind. Bij de opwinding der geesten, welke ook uit deze berichten blijkt, is de Westminster Gazette een aangename lectuur, en om den vorm en om de nuchterheid van zijn beschouwingen. Het blad waarschuwt wel te bedenken, dat het verkeerd is om, gelijk de Standard doet, zijn berekeningen van de oorlogskansen te bouwen op de onderstelling, dat een oorlog om China per se in de Chineesche wateren zal worden uitgevochten. Het blad helt veel meer over voor de meening, dat die strijd juist niet daar zal worden gestreden. En als de Spectator zegt dat het beter is in den strijd te vallen dan van honger te sterven, dan merkt het blad op, dat het Vereenigde Koninkrjjk niet met hongersnood wordt be dreigd door de weigering van een vrijhaven in China, Verder acht bet blad het Pharise- isme om te beweren, dat Engeland strijdt voor den vrijen handel van alle volken. Wij hebben niet willen vechten voor Armenië, en zullen het ook niet doen, om Amerika de vrije markt in China te bezorgen. Zulke taal doet prettig aan in dagen als deze, waarin bijna niets anders wordt gehoord, dan van verwikkelingen tusschen de volken. Reeds de enkele woorden Armenië en Rusland in het opstel van do Westminster brengen weer nieuwe sensatieberichten in herinnering. Do vorige week lazen wij, dat Rusland bij den sultan bezwaren had ingediend over de roove- rijen der Koerden in Armenië, waardoor de toestand op de Russisch-Armenischo grens te wenschen liet. Wij lieten dit bericht ter zijde, omdat het in ons oog niet veel meer was dan een wellicht verzonnen pressie van Rusland, om den sultan te bewegen toe te geven in de zaak van prins George. Toch dient vermeld, dat volgens een telegram van Daily News Rusland heeft gedreigd, om als de sultan de Koerden niet in toom kan houden, een deel van Armenië door zijn troepen te doen bezetten. Tegelijk wordt uit Weenen gemeld, dat te Van groote ongerustheid heersebt, een gevolg van het optreden van de overheid tegenover de Armenische bevolking. Over de Zaterdag vermelde snorkende taal van Spanjaarden tegen de Vereenigde Staten is geen nieuws. Alleen wordt gemeld, dat te Havana groote onrust heerscht, dat de Amerikaansche con sul mishandeld zou zijn, dat men een uitbar sting van het volk tegen de Amerikaanen vreest, en in verband daarmede eenige Amerikaansche kruisers naar Havana heeft Te Madrid verheugt men zich met de tyding, dat het hoofdkwartier van de Cubanen, te vens zetel der repnblikeinsche regeering, door generaal Jimenez Castellanos is genomen. De troepen hebben, zoo het heet, een bijkens on neembare sterkte veroverd. De vijand verloor 50 dooden. Daartegenover staat een ander bericht, dat de opstandelingen de Spaansche positie bij Jucaro (aan de Trocha) met dynamiet hebben vernield. De kazerne werd verwoest, waarbij vele soldaten omkwamen. Beknopte Mededeelingen. De Fransche regeering gaf bevel met spoed vijf groote oorlogsschepen voor den dienst in Oost-Azie uit te rusten. - Volgens de Matin leven er in Frankrijk slechts 71.200 Joden, en wel 42.000 te Parijs, 3000 te Bordeaux, 19.000 in de Oostelijke departementen, 7200 verspreid over het geheele land. - Gladstone maakt de laatste dagen tel kens rijtoertjes. Hoewel de arbeid in de Engelsche machinefabrieken heden niet zou worden hervat, gelooft men toch dat het einde van den strijd elk oogenblik te wachten is. De minister van justitie in Spanje heeft een officieel onderzoek geopend naar de veel besproken mishandeling van anarchistische ge vangenen in het fort Monjuich hij Barcelona, welke door verklaringen van sommigo slacht offers aan 't licht zijn gebracht. De meeste bladen spreken hun voldoening over dit stre ven naar gerechtigheid uit. Het gemeentebestuur van Berlijn is voor de pressie van hoogerhand bezweken en keurde het raadsbesluit betreffende een gedenkteeken op het graf der gevallenen van Maart 1848 niet goed. De Weenerbladen zijn zeer ontevreden over het besluit van den stadhouder van Bohemen, om den Duitschen Btudenten het dragen van corpsteekenen te verbieden. Zij achten dit onbillijk, daar de maatregel de Czechen niet treft. In den Landdag had een interpellatie plaats over deze zaak, waarbij bleek dat de leden groote vorderingen maken in de nieuwe parle mentaire vormen. Het regende beleedigingen, en de Landdag kwam niet tot zijn werkzaam heden. Bij de onderhandelingen tusschen de Oostenrijksche en Hongaarsche regeeringen ia men het over alle punten, behalve over de quote kwestie, eens geworden. De zaak van de uitgeweken Boelgaarsche officieren is eindelijk geschikt. 36 hunner zullen met rang en anciënniteit bij het Boel gaarsche leger worden geplaatst; onder hen Grouef. Slechts Benderef en vijf andere ver raders van hun vorst blijven uitgesloten. De N. Fr. Pr. zegt dat hiermede de drie bérats aan Rusland zijn betaald. Edhem pacha is door den sultan tot gou verneur van Kandia (van de stad of van het geheele eiland benoemd. De opstand in Beloedsjistan breidt zich uit. De Engelsche bladen dringen er op aan, dat de Indische regeering spoedig een afdoend aantal troepen van Bombay naar Mekran zal zenden, ten einde den opstand kraehtig te be dwingen. De Volksstem, te Pretoria neemt eens loopje met de bewering van enkele Londensche bladen, dat de verbanning van den heer Lio nel! Philips door de regeering der Zuidafri» kaansebe Republiek, niet anders kan worden opgevat dan als een vijandige daad tegen Engeland. Wij hebben de vorige week een hoogst ongunstig oordeel over de weerbaarheid van het Amerikaansche leger gehoord. Thans komt een soortgelijk bericht over de vloot der Unie. In een officieel rapport wordt geconstateerd, dat de vloot feitelijk bestaat uit gewapende jachten, en ongeschikt is om zich tegen de vloot van eenige mogendheid, welke ook, te verweren. Een aangename tijding voor ons Voor onze honderden miljoenen hebben wij das een vloot welke machtiger is dan die der Vereenigde Staten.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2