BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. fiarttprijzefl van Tarve ea Meel. gulden, vijftig cent, op weg om tot rookvleesch te worden omgezet. Smakelijk eten Nachtarbeid van bakkers. Theorie en praktijk. Door het bestuur der coöperatieve brood- en banketbakkerij van Eigen Hulp te 'sGraven- hage was de nachtarbeid afgeschaft, maar het werd genoodzaakt dien weder in te voeren Omdatniettegenstaande de algemeene verga dering herhaaldelijk had aangedrongen op afschaffing van den nachtarbeid en verleden jaar het desbetreffend bestuursbesluit toejuichte; niettegenstaande door tal van leden bewijzen van instemming met dat besluit werden gegeven niettegenstaande het brood bleef van de meest uitstekende kwaliteit en dan ook algemeen wordt geroemd; niettegenstaande het ledental voortdurend stijgend bleef, zich in steeds sterker mate, het verschijnsel voordeed, dat de leden bij anderen zich gingen voorzien van „versch" brood en alleen uit een soort van resteerend plichtgevoel af en toe nog wel een „oudbakken" broodje van hun eigen bakkerij zich lieten welgevallen. O. a. blijkt uit de volgende cijfers: in de laatste week vóór de afschaffing van den nacht arbeid bedroeg het brooddebiet f GOG en in de laatste week van December 1897 f 584, een achteruitgang dus (per week), van f 22. In dien tijd (van af Juni tot uit. December) zijn de broodprijzen tweemaal verhoogd, hetgeen de gewone ontvangsten moest vermeerderen (per week) met f 75. Het aantal leden is in ditzelfde tijdvak toegenomen met circa 100, zoodat het brooddebiet had moeten vermeerderen met gemiddeld (per week) f 200. Zoodat door afschaffing van den nachtarbeid het geheele brooddebiet met een derde is achteruitgegaan. Vrij vlug en vrij zeker zou dus de brood bakkerij haar ondergang tegemoet zijn gesneld, indien die toestand langer zou zijn gehandhaafd. Waar zij tot de afschaffing van den nachtar beid overging, om met de beide zustervereeni- gingen steun te verschaffen aan de beweging der bakkersgezellen, ten einde algemeen tot die afschaffing te geraken, en deze beweging, door de schuld van de bakkersgezellen, die niet als één man het nachtwerk weigerden, mislukte, daar mocht het bestuur, meende het, niet lan ger voortgaan op den ingeslagen weg. Dansen of niet. In de vergadering van het huldigings-comité te Aalten is het aardig toegegaan. De a.-r. leden van het comité wilden alle wereldsche vermakelijkheden, als een bloemententoonstel ling, schutters-schietwedstrijd, kinderkennis en vooral het „dansen" van het programma schrappen. Verschillende sprekers betoogden het nood zakelijke om het „bal" te schrappen, maar de voorzitter ergerde er zich aan, dat er altijd die „slinger van de politiek" doorkomt, 't Is hier jaloezie en ideeën. Spreker meent, dat het be ginsel bier maar een weinig op zij gezet moet worden. Met groote meerderheid van stemmen wordt de danspret op het programma gehandhaafd. Ds. Van Dijken zegt: Dus is het nu uitge maakt, dat de anti-revolutionairen niet meer kunnen meewerken De voorzitter zegt„Dat moet u zelf weten Ds. Mense: „Ik betreur het, dat een staat kundige naam bij de zaak van dit feest is ter sprake gebracht. Er is dezen avond weer heel wat geschetterd met den naam anti-revolu- tionnair. 't Is net, of de anti-revolutionnairen alleen tegen dansen kunnen zijn." Ds. Van Dijken zegt„Ik reken u ook bij de anti-revolutionnairen." Ds. Mense „Pardon Ds. Van Dijken: „Nu ja, u is dan toch zeker wel Christelyk-Historisch Algemeene hilariteit. Men zal trachten voor de volgende vergade ring een bemiddelingsvoorstel te vinden. (N. ArnhCrïj Te Parijs is aan de Fransche bank een valsche chèque van 1.300.000 francs aangeboden, maar niet betaald. De houder van dit stuk is met een helper gearresteerd. Een Parijsche dame heeft haar vermogen, dat op twee miljoen francs wordt geschat, nage laten aan de vereeniging tot bescherming van dieren. Het testament bevatte verschillende die kamer nog eens zien?" Wij gingen er binnen: het was in den zomer. Hij opende de gesloten luiken en de zon goot haar volle stralen in het vertrek der doode. Dat schelle licht bescheen het verschoten tapijt, waarop wij zooveel gespeeld hadden, en het ledikant, dat nu met een sprei toegedekt Was, waarop ik haar had zien liggen, zoo akelig bleek, zoo roerloos: het viel ook op de doos waarin de boeren van ons dorp sliepen en op „Marie", die in haar stoel op de latafel zat, met de blauwe oogen altijd open, haar altijd lachenden mond, in haar Zondag- sche kleeren. „Gij weet hoeveel Aline van die pop hield?" zei de vader, haar opnemende. „Zoudt gij wel Willen gelooven dat zij mij gevraagd heeft haar in hare armen te leggen, als zij dood zou zijn, opdat zij haar mee naar den hemel kon nemen en aan haar mama laten zien. Mietje wilde haar mee laten begraven Maar ik kon niet scheiden van een enkel voorwerp dat zij heeft liefgehad. voorschriften over de wijze, waarop genoemde vereeniging dat geld heeft te besteden. Blijkens het Bulletin de la statistique municipale van de stad Parijs heerschte ook daar weder zeer ernstig de influenza. In de laatste week van December 1897 stierven tien personen aan „aandoening der ademhalingswerk tuigen", een gevolg van de influenza. In de eerste week van Januari steeg dit cijfer tot 24 en het is sedert niet afgenomen. Ook te Londen heerscht, volgens het British medical journal, de influenza. In de eerste vier weken van 15 December 189715 Januari 1898 bedroeg het aantal sterfgevallen resp. 17, 15, 29 en 43. Van deze 43 personen waren er 5 beneden 5 jaar, 14 van 2060 jaar en 24 van meer dan 60 jaren. Hieruit blijkt, zegt het blad, dat de influenza vooral noodlot tig is voor oudsten van dagen. - In een gedeelte van het koningrijk Slavonië heerscht hongersnood onder de plat telandsbevolking. De bladen in Kroatië bevat ten opwekkingen tot leniging van den nood. - Gelijk men weet, wilde een broeder van den khedive, zeer tegen den zin van laatst genoemde, een huwelijk sluiten met een schoone Amerikaansche. De prins zette zijn plan on danks alle verzet door, en was den morgen na zijn huwelijk een lijk. Havas is gemachtigd te verklaren, dat de dood een natuurlijke oor zaak had, en het gevolg was van een ziekte waaraan de prins reeds lang leed. Te Colon, in Columbia, is bij een water tochtje een bootje verongelukt. Zeven personen, onder wie de consul van de Vereenigde Staten en die van Engeland, zijn daarbij verdronken. Verkoopingen enz. - De twee voor af braak geveilde gebouwen bij het fort Rammekens zijn aan den hoogsten inschrij ver A. Karelse Cz. te B o r s s e 1 e gegund De werklooze arbeiders in die gemeente zijn hierover natuurlijk zeer verheugd. Bij de door de vereeniging Unitas te Colijnsplaat gehouden aanbesteding van 51300 KG. Chilisalpeter is de levering gegund aan den heer P. J. Adriaansen te Bergen op Zoom voor f 8.52 de 100 KG. Parijs. Een hier gevormd comité had tegen Zondag een groote betooging tegen het syndi- caat-Dreyfuss belegd. De regeering besloot deze betooging niet toe- te laten. Het comité verklaart evenwel zich niet aan het besluit der regeering te houden en de zaak toch door te zetten. Onder de studenten-betoogingen van Don derdag was er een van imperialistische stu denten. Dezen trokken naar de Invalidee (waar Napo leon I begraven ligt) en hieven daar den kreet Leve de keizer aan. Bij deze en andere betoogingen werden 140 personen gearresteerd. Berichten uit de provincie gewagen van voort durende opwinding. Londen. De Times verneemt uit Peking, dat de Russische gezant het Tsung-li-Yamen dreigde met repressaille-maatregelen en mei het terugnemen van Ruslands bescherming, wanneer de haven Taliën-Wan wordt openge steld voor den algemeenen handel. China ziei in, dat Engelands voorwaarden voordeeliger zijn en is daardoor besluiteloos. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. De plaatselijke commissie van toezicht op de scholen voor lager onderwijs heeft omtrent het voorstel van burg. en weth. tot het oprichten van een nieuwe school K voor onvermogenden advies uitgebracht. Zij komt tot de volgende conclusie lo het bouwen eener nieuwe school K is gewenscht 2o het terrein in het verlengde deel dei Winterstraat aan den Vlissingschen singel komt het meest geschikt voor 3o het zij eene zesklassige school 4o overweging verdient dat de gang langs de leslokalen (van welke lokalen de hoogte niet werd opgegeven, doch die, naar vertrouwd wordt wel voldoende zal zijn) zóóveel lager wordt gemaakt, dat er in de leslokalen boven den gang rechts van de leerlingen bo1 licht kan worden aangebracht. Dc gewone ramen worden dan geplaatst ongeveer naar het Noorden, de kleine bovenramen met mat glas naar het Zuiden. De laatste moeten ook bewegelijk zijn, om in de vrije uren toegang te kunnen geven aan de zonnestralen. Verder deelen burg. en weth. aan den raad mede dat de visscherij openbaar verpacht is en dat die aan den tegenwoordigen pachter W. de Bree die niet de hoogste inschrijver was doch f 2 minder inschreef dan de hoogst geboden som gegund is, met het oog op de verplichting der gemeente tot het schoonhouden der vesten, waarbij De Bree reeds jaren tot genoegen van burg. en weth. goede diensten Wordt vervolgd.) TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 22 Jan. Herberg van G. Molhoek Schore 3 u. het bouwen van een dubbele arbeiderswoning. Dinsdag 1 Febr. Directiekeet Anna -FWso-polder Wisse- kerke 10 u.: het maken van verdedigings werken aan den oever aan de waterkeering van den polder in twee perceelen. (Raming le perc. f 73.432.30s, 2e perc. f 76.463.38). Secr. Landbouw-Vereeniging Koudekerke: het leveren van meststoffen en zaden. Burgemeester Serooskerke (W.)leve ring van meststoffen. Vrijdag 4 Febr. Slot Ostende Goes 11V» u*het bouwen van veestallingen enz. op de hofstede Mon plaisir, te Wolfaartsdijk. Zaterdag 12 Febr. Herberg De Roo C a d z a n d 1 u.het aan leggen van een grintweg in de Watering Cad- zand. (Raming f 6085). Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland Dattim. Plaats. 2 Febr. Middelburg, 2 Arn-ramden, 2 Mrt A memaidt'n, 20 Apr.l Oc'kapelle, 27 Arucmuideo, O. W.Soub, Voorwerpen Boomen, Gereedschap, Inspan, inspan, Inspan, Inspan, Aruemuiden, Huizen, Informatie' Tak. e hulst. Tak. Tak.. lak Tak. Verhuist- Deze punten zullen o. a. behandeld worden in de Woensdag middag te half drie te houden zitting van den gemeenteraad. Verder komen daarin aan de orde verzoeken om ontslag en benoemingen en verschillende voorstellen van burg. en weth., ook dat betref fende verzekering tegen ongelukken van het personeel der fabricage, gasfabriek en duin- Algemeen Overzicht. De Fransche regeering heeft vijf dagen noodig gehad om een besluit te nemen in zake Zola. Een ;elijken termijn heeft zij om te trachten haar ge trouwen rondom zich te verzamelen in den hef- tigen politieken strijd, welke door de jongste gebeurtenissen in het leven is geroepen. Vermoedelijk zal tusschen Maandag en Zater dag achter de schermen heel wat voorvallen, want het republikeinsche centrum zou Méline erg graag houden tot na de verkiezingen. Maar deze wetenschap verhoogt de krachtin spanning der linkerzijde. Vroeger had deze, als zij een kabinet ten val wilde brengen, in den regel den steun van de rechterzijde. Maar sedert deze voor een groot deel op hield oppositie te zijn, sedert het ralliement den republikeinen een rechtervleugel gaf, staat de zaak anders, met het natuurlijk gevolg, dat de linkerzijde weer eenigen steun kan ver wachten vau de naastverwante geesteu in het centrum, de voorstanders van de concentration •epublicaine. Deze verandering in de politieke atmosfeer is op zich zelf niet te betreurende toestand is nu zuiverder dan vroeger, toen de uitersten dikwerf samengingen, iets dat èn uit een zedelijk èn uit een practisch oogpunt steeds te betreuren is. Maar voor het oogenblik helpt het al bitter weinig of de toeBtand nit dat oogpnnt zuiver der is geworden. Daardoor komt men niet over de groote kwestie heen. En zoolang die niet is opgelost, blijft de nog veel ongezonder toestand voortduren, dat deze regeering uit de rijen der gematigde republikeinen zich den oorlog ziet verklaard door het intellect der natie, en in dien strijd in het parlement alleen steun ontvangt van de clericalen, daar buiten van het anti-semitisch gepeupel en van de garde der Boulangisten, gelijk Rochefort, Millevoye, en dergelijke heeren. In slechter gezelschap is een gematigd repu- blikeinsch kabinet wel nooit geweest. En toch blijkt uit niets, dat het er ernstig naar streeft zich daaraan te onttrekken. Moeilijk is dat ongetwijfeld, want men heeft te kiezen of te deelenlicht of geen licht. Een tusschenweg, een brug waarover de verschillende meeningen tot elkander kunnen komen bestaat niet, en wij achten het vrij wel onmogelijk, dat er een te vinden zal zijn. Zeer opvallend is het bij dit alles, dat de radicalen, die op dit oogenblik bet regeerings- kasteel belegeren, in de Dreyfuss-zaak geen besliste positie innemen. Zij stemmen voor elke motie, welke de regeering onaangenaam is. Maar geen hunner heeft éen woord ge sproken, dat verplichtingen oplegt om tot eeD revisie van het vonnis te komen. Cavaignac, die het meest op den voorgrond treedt, heeft zich bepaald de overlegging te vragen van het bekende rapport van kapitein Lebrun-Renauld. Maar wat, als dit stuk open baar wordt gemaakt Welke waarde kan men, te midden van zulke reusachtige beschul digingen tegen wel 20 of 25 opper- en hoofd officieren van het Fransche leger, hechten aan de verklaring van éen man, vooral waar die verklaring in zich zelve zeer verdacht is. Wij kunnen voor het oogenblik daarlaten alle kwade vermoedens, welke ontstaan nu er een treffende gelijkenis bestaat tusschen de bekentenis, welke de minister van oorlog of diens afgezant Dreyfuss wilde doen afleggen, en de bekentenis, welke Dreyfuss den volgenden dag zou hebben afgelegd. Maar nog grooter reden tot twijfel ligt daarin, dat de beweerde bekentenis geheel in strijd is èn met de hou ding door Dreyfuss een half uur later aange nomen toen hij tijdens de executie voortdurend zijn onschuld betuigde, èn met de stellige ver klaring dat Dnitschland niets met DreyfnsB te maken heeft gehad. De openbaarmaking van dat stuk zou dus geen licht verspreiden, ten hoogste den strijd een weinig verplaatsen. In de kamer hebben de radicalen zich niet vóór de revisie verklaard. Maar daarbuiten, in de couloirs en in de pers, hebben zjj die dezelfde bladen die den jodenhaat en den Pruisen- haat aanwakkeren en exploiteeren, die een beroep doen op de slechtste hartstochten, in plaats van op de edelste gevoelens van den mensch. Die campagne wordt trouw gesteund door de bladen, welke door het ministerie van oorlog worden voorgelicht, en die dagelijks nieuwe bewijzen voor de schuld van Dreyfuss aan slepen. Soms feiten, welke reeds voor lang bekend heeten, maar eerst nu openbaar werden, soms ook zaken, welke eerst nu ontdekt zouden zijn. Sommige bladen, ook Nederlandsche, hebben naar aanleiding daarvan gevraagd waarom dan die oude bewijzen niet in de acte van beschul diging staan vermeld, waarom die nieuwe feiten dan niet worden beschouwd als materiëel, dat bij een revisie de schuld onomstootelijk kan Het eerste deel van dat betoog is zeker juist. Immers, het is niet aan te nemen, datd'Ormé- scheville zulk knoeiwerk zou hebben geleverd, als er afdoende bewijzen hadden bestaan. Maar het lijkt ons een minder goede opvatting om te beweren, dat, als er nieuwe ontdekkingen gedaan zijn, deze bij een revisie kunnen dienen. Tot revisie mag slechts worden besloten als bewijzen voor de onschuld van den veroordeelde worden gevonden. En zoolang men niet ver langt, dat de regeering zelve de wet schendt, moet erkend, dat het vinden van bewijzen tegen Dreyfuss verder van de revisie voert. Als die nieuwe bewijzen bestaan hetgeen wij betwijfelen dau is de eenige mogelijke eze, dat wordt vooropgesteld de schending van de rechtsvormen door het weder- rechterlijk ingrijpen in de raadkamer. (Zonder ling, nadat in anderhalf jaar tijd nooit éen woord is gezegd om de waarheid van het ver haal, door het orgaan van het ministerie open baar gemaakt, te betwisten, komt nu VEcho Paris, dat ook relaties met „oorlog" heeft, in eens met een tegenspraak). Een onderzoek naar dat punt moet leiden tot een vernietiging van het vonnis, op last van den minister van justitie maar die wordt, vreemd genoeg, niet geïnterpelleerd. Ondertusscben wordt met het proces-Zola haast gemaakt. Hij komt reeds Maandag over 14 dagen voor. Generaal Gatacre, die het opperbevel voert over de naar Soedan gezonden Britsche troe- is uit Kaïro naar het Zuiden vertrokken. Ook artillerie is dienzelfden weg opgegaan. Het le bataljon Lincolnshire is bij den ter minus van'deu spoorweg,"op 30 mijl ten zui den van Aboe Hamed, aangekomenhet le bat- Warwickshire bevindt zich te Wadi Haifa, het 1 bat. Cameron Hooglanders te Assoean. De inlandsche troepen uit Kassala hebben, weer een kleinen post, Moegatta aan de Atbara, veroverd op de Derwischen, die bijna geen tegenstand boden. Een telegram uit Kaapstad aan de Times meldt dat de Portugeezen last hebben met de inboorlingen te Limpopo. Soldaten, die een opperhoofd moesten gaan aanhouden, werden krijgsgevangen genomen. De gouverneur van Gazaland stuurde terstond een detachement van 40 ruiters om al de sol daten te bevrijden en de opperhoofden gevan gen te nemen. Men weet niet of die expeditie baar doel bereikte. Mac Chellan, een lid van de militaire commissie uit de Amerikaansche kamer, noemde het leger der Unie niet veel meer dan een slecht georganiseerde politiemacht met veel te veel officieren, die veel goud galon dragen, maar geen militaire opleiding hebben genoten, en ten hoogste bekwaam zijn om bij een parade te commandeeren. Vertrokken en aangekomen schepen. Hr. Ms. pantserdekschip Koningin Wilhel- min» der Nederlanden, onder bevel van den kapitein ter zee H. O. Feith, is Donderdag 18 dezer Kaap Finistère gepasseerd. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKten enz. VwsaiNGEtt, 21 Jan. Boter 1.0,95 Eieren f 4.20 a f 4.40 per 104 stuks. Coreghem-Anderlecht, bij Brussel, 20 Jan. Ter veemarkt van heden (Donderdag) waren 1526 stuks runderen aangevoerd, waarvan 726 ossen, 225 stieren en 575 koeien en vaarzen. De prijs per kilo levend gewicht was voor: ossen 0.70 tot 0.83 francsstieren 0.54 tot 0.64 francskoeien en vaarzen 0.54 tot 0.64 francs. Kiezersvrees zit daarbij voor, want het is ronduit gezegd: het land is tegen Dreyfuss. Zeer waar, maar aan wie de schuld i Beknopte Mededeelingen. De Siècle zal alle brieven van Dreyfuss, zoowel die uit de gevangenis van Cherche Midi als die van het Dniveleiland, publiceeren. In haar nummer van 19 Januari geeft zij een eerste reeks van brieven uit de gevangenis van Cherche Midi. Natuurlijk bevatten deze brieven niets nieuws, maar men leest in eiken brief, naast treffende betuigingen van oprechte genegenheid voor zyn vrouw en zijn kinderen een krachtig protest tegen de ongehoorde beschuldiging, welke tegen hem was ingebracht, en een vertrouwenwekkende verzekering van zijn onschuld. Deze oogenschijnlijk onkiesche, bijna weerzin wekkende openbaarmaking van intieme stukken, wordt gerechtvaardigd door de insinuatie van f Eclair (orgaan van het dep. van oorlog), dat de schuld van Dreyfuss zelfs zou blijken uit diens brieven aan zijn vrouw en zijn familie. Het uitvoerig verslag van Chamberlain's rede bevat nog een opmerking, welke waard is te worden vermeld, daar zij een voorwendsel aangeeft om telkens met het door Balfour ont wikkelde stelsel te breken. Chamberlain zeide nl. dat de regeering den eisch van gelijkheid op handelsgebied zal doen gelden ook al is het daarvoor noodig veroveringen te maken, welke niet haar grond in zich zelf hebben. Engelsche bladen hadden gesproken van een plan van keizer Wilhelm om dezen zomer naar Cowes te gaan. De Nordd. Allg. Z. sprak dit bericht beslist tegen. De Rh. Vollcsz. ziet daarin de bevestiging van het gerucht dat prins Heinrich, toen hij van zyn grootmoeder afscheid kwam nemen, slecht ontvangen is. Reeds vroeger vermeldden wij dat prins Hein rich zijn oom, den prins van Wales, niet heeft bezocht. In den Rijksdag heeft de bekende circu laire van Posadowsky aanleiding gegeven tot lange en warme debatten, welke daarmede eindigden dat de socialisten en een deel der vrijzinnigen een motie voorstelden om de regeering uit te noodigen een voorstel in te dienen tot afschaffing van de thans bestaande beperkingen van het recht van coalitie. Het centrum heeft, gelyk na de reeds vroeger vermelde uitingen van de Germania te ver wachten was, zich tegen de regeeringsplannen verklaard. De Boheemscbe Landdag beeft met 139 tegen 62 stemmen de motie van baron Boucquoi tot instelling eener commissie voor de taal kwestie aangenomen. Men beeft nog hoop dat ViscontiVenosta zal terugkomen op zijn besluit om af te treden, genomen tijdens de eerste droefheid over den dood van zijn zoon. Men meent dat hij in 't algemeen belang zal toegeven. De te Rome verschynende revue Civilta Cattolica heeft veel opzien gebaard door een artikel, waarin in het vooruitzicht werd gesteld, dat de Paus zich met de Italiaansche republi keinen tegen het buis Savoye zou verbinden. Op het Vaticaan verloochent men den schry ver en zegt men dat de Paus niet meer als voor heen deze revue ziet vóór zij wordt afgedrukt. Volgens Daily Chronicle heeft keizer Wilhelm een tiental Turksche officiers gedeco reerd, die hunne militaire opleiding in Duitsch- land ontvingen en die zich onderscheidden in den oorlog tegen Griekenland. Ten gevolge van de laatste voorvallen te Kandia, waar de toestand zoozeer verergerd is dat gewapende Baschi-Bazouks de binnen stad plunderden, hebben de admiraals den oudste hunner opgedragen aan den gouverneur Ismaël- bey te verzoeken den onder-gouverneur van Kandia, Chefky-bey, te vervangen, Donderdag 20 Januari. Antwerpen. Tarwe prljsh. Amerikaansoh fr. 20%. Pesth. Tarwe stil maar prijshoudend. Don derdag 11.83 fl. Woensdag 11.85 fl. P a r ij 8. TaTwe flauwloop. md. fr. 28.05. B e r 1 ij n. Hoewel de berichten uit het buitenland heden niet zoo vast waren als Woensdag, was hier het aanbod zoowel van Tarwe als van Rogge weder zeer beperkt en werden bij de weinige tot stand gekomen ver» koopen ongeveer de pry zen van Woensdag betaald. N e w - Y o r k dis. 103vorigen dag 101% Chicago n 937/$; 917/s. PRIJZEN VAN EFFECTEN. Staatsleeningen. Per telegraaf Koer» Tan Gisteren Heden Jan. Jan, NEDERLAND. pCt. Bedrag Stukken Cert. N. W. Sch. 21/» 1000 87% 87% dito OblS 1000 99% 99% dito CertS 1000 88}* 98% HONG. dito goudl. 5 100 102% 102% ITALIË. lus. 62/81 B Lir. 100-100000 OOSTENRIJK. Obl. Mei-November.5 fl. 1000 85% dito Jan.-Juli.5 - 1000 8&l/s 859% dito dito Goud., 4 200-1000 POLEN. Obl. 8.44 4 ZR. 600 PORT. O. B. 5S/8 met ticket8 20203/g dito dito 1888/89 met ticket4% fr. 600 20}* 2011% RU8LAND. Cert. Ins. 5e 8. 1854 5 Z.A.. 600 71»/m dito 80 gec. dito 4 125-035 98 dito 1889 dito 4 R. 125 99 dito 93 5e Em. 4 GR. 125 dito 94 6e Em. 4 R. 125 Obl. L. 1867/69 4 20-100 Cert. y. B. Align. 6 PR 1000 dito 1884 goud 6 GR. 136-1000 104% 1048% SPANJE. O. B.Per.4 Pes. 1000-24000 58 58 dito bin. Perpet. 4 Pr. 600-28000 TURKIJE. GepriY. 4 fr. 500-2500 CeconY. serie D. 20-2000 22% 999/16 99% 102}* 1021/b - 86% dito dito C. EGYPTE. O. L. 76 4 dito sp. dite 1876 8% BRAZILIË. Obl. Londen 1888...4 dito Obl. 1889 4 VENEZUELA 1881 4 20-100 25 20-100 20-100 1000 100-500 60}* 381/4 Industrieel© en Financieele ondernemingen. NEDERLAND. pCt. - - - - 600-1000 667/8 500-1000 1000 186% 150 86 500 600 f.W. en Pac. Pbr. 6 Ned. Hand. Mscb. A. rescontr5 N.-I. Hand. A. Zeeland Aaud. dito dito Pr. dito dito Obl. 1886.. S DUITSCHLAND Cert. Rijksbank Aand. Amsterdam R.M. 2000 OOSTENRIJK. A. O. H. Bfl. 600 Spoorwegleeningen. NEDERLAND. pCt. B67/g 186% 221/4 - 1621/4 Holl. Spoor. Mij tot Expl. Yan St. Spw. Aand.. Ned. Ctr. Spw. A. dito Obligatie. N.-I. Spw. Aand. N.-B. Boit. Obl. gestemp. 1876/80 ITALIË. Spoorw. leening 1887/89 Vict. Em. Sp. O. 3 Znid-Ital. Sp. O. 3 OOSTENRIJK, F. O. Spw. Obl. 3 POLEN. W. W. A. RUSLAND. Gr. Sp. Maatsch. Obligatie 4% 1000 250-1000 205}* 116 114}* 85 Lir. 500-2600 500 500-5000 fr. Z.R. 208}* 841%e - 55%j 591/M 591% 152 500 987/8 9818/lfl

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3