FEUILLETON. door misdrijf verkregen waren. Zij had hem tot het stelen aangezet, eerst van aardappelen, die getuige met de dochter van bekl. wegge nomen heeft. De dochter van bekl. had hem aangespoord waschgoed te stelen. Toen getuige de goederen by de wed. P. thuis bracht, zeide hij, dat zij door diefstal waren verkregen. By het gaan om aardappelen zeide getuige aan de wed. dat zij, hij en haar dochter, er op uit gingen. De bekl. verklaarde wel te weten, dat K. met hare dochter nu en dan 's avonds uitging, maar nimmer verdenking te hebben opgevat dat zi}'Dp'diefstal uit waren. Zij verwonderde er zich pok niet over dat K. zooveel „kreeg". De politieagent W. Slemmens verklaarde, be halve hetgeen door hem in de eerste zaak was gezegd, dat een deel der goederen achter de woning van bekl. in den grond was geborgen. De beklaagde staat in Goes persoonlijk niet zoo ongunstig bekendalleen weet men dat zij haar dochters te veel toegeeft. De beklaagde bleef bij hare verdediging en verklaarde dat hare dochter ook niet deugden. Ook deze heeft haar nooit gezegd dat het goed door diefstal was bemachtigd. Zij dacht wel dat het goed niet eerlijk was verkregen, maar zij is er door armoede toegekomen het aan te nemen. De commissaris van politie verklaarde dat bekl. te Goes slecht bekend staat. Zelve doet zij niets, maar het moet haar bekend zijn dat hare dochters zich misdragen en zij plukt daar voordeel van. De verklaringen van de volgende getuigen waren allen gelijkluidend aan die, in de eerste zaak afgelegd. De beklaagde bleef volhouden, dat zij niet heeft geweten dat het goed gestolen was en ontkende ook K. of haar dochter tot stelen aangespoord te hebben. De ambtenaar van bet O. M. meende dat deze bekl. zoo al niet gevaarlijker dan de bekl. in de eerste zaak zeker even gevaarlijk is. Hij wees er op, dat zij èn als mensch èn als moe der hare plichten verzaakt Cn hare dochters toelaat een liederlijk leven te leiden, misschien daarvan zelf wel voordeel trekt. De bekl. is verder reeds wegens verduistering en diefstal veroordeeld. Niettegenstaande de ontkentenis van bekl. meende de ambtenaar dat deze bekl. wel dege lijk schuldig is aan het haai' ten laste gelegde. Zij heeft geweten dat K. het bij haar ge brachte goed gestolen haddeze heeft dat haar gezegd, maar al ware dat niet het geval, dan had zy dit kunnen begrijpen door den tijd en de wijze waarop die goederen bij haar thuis kwamen. De ambtenaar achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en vorderde schuldigverklaring van haar aan heling en veroordeeling tot eene gevangenisstraf van een jaar. De beklaagde bleef bij hare ontkentenis, waarop het onderzoek in deze zaak werd ge sloten en de uitspraak, evenals in de vorige zaak, bepaald op heden over acht dagen. Door dezelfde rechtbank zijn heden veroor deeld wegens diefstalA. K., 46 j., schipper Ierseke, tot 3 m. gev. straf; en huisvredebreuk: P. v. H., 38 j., werkman Goes, tot 14 d. gev. straf. Vrijgesproken: J. P., 37 j., schoenmaker Wilhelminadorp (Kattendijke), beklaagd van diefstal. Het gerechtshof te 's Gravenhage beves tigde Donderdag het vonnis der Haagsche recht bank, waarbij P. H. F. tot zeven jaar gevan genisstraf werd veroordeeld, wegens den beken den diefstal onder verzwarende omstandigheden ten nadeele van eene juffrouw op de Turf markt in de residentie. LANDBOUW. STIER ENKEURINC. Aan het rapport der najaars-stierenkeuring Van 1897,gehouden in de provincie Zeeland, is het volgende ontleend; In October van het vorige jaar werd in verschillende dag- en weekbladen het reglement op het houden van stierenkeuringen met rijks subsidie voor ons gewest gepubliceerd. Aan dit reglement ging vooraf een woord ALINE. 2. Uit het Fransch VAN 'PAUL BOURGET. Marie heeft dit gedaan Marie zal dat doen Marie heeft zoo graag die jurk aan, zij houdt niet van dien mantel dat alles vond ik heel natuurlijk en ik hielp het eten voor die wonderpop klaar maken. Ik dekte de tafel voor haar in het hoekje bij den school steen, dat wij tot kamer gekozen hadden. Het waren miniatuur meubeltjes, die indertijd aan do moeder van Al ine gegeven waren, waar- Bchynlijk met een heel klein popje, zoodat Marie daarbg een reuzin scheen. Er was slechts een stoeh waarin zij- paste, dien had ik voor haar gekocht en daar zette Aline haar altijd in bij feestelijke gelegenheden, zonder dat wij ons verbaasden, dat die stoel tweemaal zoo groot was al het ledikant. Op het porceleinen gelaat lag een eeuwigdurende domme glimlach, als zij daar onbewegelijk in haar stoel zat, met de handen in haar mof en een fluweelen barret op het blonde haar. Aline verzuimde nooit, als zij haar een poos aangekeken had, om te zeggen„Wat is zij mooi, niet waar? Men zou zeggen dat zy tot opwekking om met een groot aantal stieren aan de keuringen, die in November daaraanvolgende gehouden zouden worden, deel te nemen, er op wijzende, dat, nu de regeering de verbetering der veefokkerij ging steunen, van de zijde der veefokkers een groote belangstelling verwacht mocht worden. Al kan niet van alle keuringskringen getuigd worden, dat aan deze opwekking voldoende gevolg werd gegeven, toch is er reden over de deelname tevreden te zijn, te meer daar liet eerst laat in het najaar bekend werd, dat deze keuringen nog plaats zouden hebben. Door vele stierenhouders waren de 2-jarige stieren, die voor deze keuring gevraagd werden, reeds gevet en verkocht, op andere plaatsen konden zy tengevolge van het heerschen van mond- en klauwzeer of door zelf aangetast te zijn niet op de keuringen verschynen. Uit de 3 dubbeltallen, die door de leden van de kringen Walcheren, Schouwen-Duiveland en de beide Vlaanderen waren aanbevolen, werden door het afd. bestuur resp, tot keurmeesters gekozen in Walcheren de heeren G. Born, P.Maas Wz. en S. Louwerse in Schouwen en Duiveland de heeren A. der Weduwen, J. C. van der Have en C. van Schelven in Z. Vlaanderen W. d. de heeren P. de Muynck, Aug. Cammaert en C. J. Sturm in Z. Vlaanderen O. d. de heeren Edm. Buijsse, Jos. Vael en P. van Hoeve. Deze benoeming is geschied voor den tijd van drie jaren, dus voor de keuringen in 1897, 1898 en 1899. Ingevolge het bepaalde bij art. 6 van het reglement op de stierenkeuringen met onder steuning van rijkswege, werd door den minis ter van binnenlandsche zaken als lid der keuringscommissie benoemd de heer E. L. van Mervennée, provinciale veearts te Middelburg, en door het bestuur der afd. Zeeland, de inspec teur van het Ned. Rundoeestamboek, de heer L. H. Segers te Roosendaalals secretaris werd aan de keuringscommissie toegevoegd de heer E. van den Bosch te Goes, welke drie heeren thans de vaste commissie voor de stierenkeurin gen uitmaken. Van de op die keuringen aangeboden stieren werden voor onderhoudsbijdragen aangewezen in den Kring Walcheren. A. Keuring te Middelburg. Aangevoerd 4 stieren. Onderhoudsbijdragen van f 45 Jan van W. H. de Bruijn van Melis- en Marikerke te Koudekerkef 30 Naerebout van Jacs. Franse te Kleverskerke en ƒ15 Cesar van Corn. Kasse te Kleverskerke. B. Keuring te Oostkapelle. Aangevoerd 5 stieren. Onderhoudsby dragen van 45 Kees van S. Louwerse30 Sam van S. Maljaars, beiden te Oostkapelle30 Jan van P. Besuijen 15 Hans van J. de Buck 15 Keizer van Jae. Simonse, allen te Serooskerke. De kring Walcheren toonde vooruitgang in de qualiteit en vooral ook een zeer bevre digende quantiteit van aangevoerde stieren, terwijl het besluit om eene der keuringen te Oostkapelle te houden, naar het schijnt, uit muntend heeft gewerkt. Een toeschouwerschaar van minstens 60 personen zou het der com missie echter wel wat al te bezwarend gemaakt hebben, wanneer niet de heer Arend'de Kam bereidwillig zijn erf ter barer beschikking had gesteld. Kring Schouwen-Duiveland. A. Keuring te Zierikzee. Aangevoerd 6 stieren. Onderhoudsbijdragen van 45 Prins II van B. Giljam, Ouwerkerk; 45 Julius van Job van der Have Cz., Ouwerkerk; ƒ30 Clay van P. van der Bijl, Zonnemaire30 Floris van J. M. Klompe, Dreischor15 Sultan van L. Struyck, Sirjansland, en '15 Don Juan II van Chr Groeneveld de Kater, Noordgouwe. Nog was een stier aangevoerd, die de ver- eischte tanden nog niet bezat. B. Keuring te Noordwelle. Aangevoerd 2 stieren. Onderhoudsbijdrage van 45, inge houden 30 Nichte Jo van Ms Hoogenboom, Noordwelle, en 15 Jacob Cats van Maarten Jonker, Renesse. Schouwen-Duiveland, waar de keuringen in dit voorjaar, speciaal van de éenjarigen, te wenschen overlieten, bood thans te Zierikzee een zeer goede collectie aanNoordwelle had beter ondersteund kunnen worden door de achterliggende gemeenten. gaat spreken." Op andere tijden uitten hare dunne lipjes zonderlinge, diepzinnige gezegden van die volzinnen die men niet van kinderen verwacht en niet gelooft dat zij ze gezegd hebben, waar- schynlijk om het groote contrast van de beuzel achtigheid harer gewone vermaken met de somberheid dezer bespiegelingen. Zoo herinner ik mij bijvoorbeeld, bij gelegenheid dat ik een vogeltje verloren had, dat wij in diezelfde kamer, te midden van diezelfde voorwerpen, over den dood gingen praten, en dat zij mij vroeg: „Zoudt gij bang zijn om te sterven?" „Ik weet het niet." „Och, het leven is zoo vervelend! Het is altijd hetzelfde, men staat op, men kleedt zich aan, men eet, men speelt, men gaat naar bed en zoo altyd maar weer van voren af aan. Maar als men dood is „Als men dood is, is men een skelet zei ik haar zin voltooiende. „Neen, dan ziet men moeder en de engelen Ik teeken die woorden op als een bewijs van vroegtydige levensmoeheid en naïveteit, ten behoeven der wijsgeeren die zich bezig houden met de zielkunde van het kind. Zij bezitten alleen de verdiensten van authentiek te zijn. Ik voor my heb er lang van afgezien om dit raadsel onder de raadselen optelossen: bet ontluiken van bet verstand en van het hart. Kring Zeeuwseh-Vlaanderen W. D. A. Keuring te Oostburg. Aangevoerd 4 stieren. Onderhoudsbijdragen van 45 Minos van J. J. Versprille Lako te Aardenburg 30 Oscar van Wed. L. Cammaert, Sehoon- dijke, en 30 Willem van Louis de Jonge te Sluis. B. Keuring te IJzendijke. Aangevoerd 1 stier. Onderhoudsbijdrage van 45 Willem van Franc. Theophile de Jager te IJzendijke. Zteuwsch-Vlaanderen Westelijk deel spande te Oostburg en IJzendijke de kroon en heeft buiten kijf de beste stieren in heel Zeeland, die het ook nu weer met goed succes presen teerde. Kring Zeeuwse h-V 1 a a n d e r e n. O. D. A. Keuring te Axel. Aangevoerd 2 stieren. Onderhoudsbijdrage van 45 ingehouden ƒ30 Paul van Ph. Johs van Dixhoorn te Axel en 15 Joris van L. de Regt. Verder een stier gepresenteerd, die bleek de gevraagde tanden nog niet te hebben. B. Keuring te Hulst. Aangevoerd 1 stier. Onderhoudsbydrage van 45 Jan van Anton Geluk te Clinge. C. Keuring te Kloosterzande. Aangevoerd 2 stieren. Onderhoudsbijdragen van 45 Willem van Jac. Hiel te Hontenisse15 Frans van Louis. Stallaert te Hontenisse. In Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk deel waren op 3 keuringsplaatsen slechts 5 stieren aan de lijn, waaronder slechts twee voor eene hoogste bijdrage kunnen in aanmerking komen. Daar in Februari de keuringen voor 1898 zullen worden bekend gemaakt, wijst de com missie erop, dat de onderhouds-bijdragen, die daarbij zullen worden uitgeloofd, aanzienlijk hooger zullen zijn dan die van de voorjaars keuringen in 1897. De Provinciale staten stelden ter beschikking der commissie eene som van 900, voor stieren, die ouder zijn dan acht maanden, doch nog niet in het bezit van 2 breede tandenzoodat hieruit kunnen verstrekt worden: 15 aanhoudings-bijdragen van minstens 30, 15 van minstens 20, en 15 van minstens 10. Uit de rijks-subsidie worden eveneens aan- houdingsbijdragen beschikbaar gesteld en wel voor stieren met minstens 2 breede tanden, en kunnen daaruit bestreden worden15 aanhou dings-bijdragen van minstens 45, 15 van minstens 30, en 15 van minstens 15, en kan dit zeker eene aansporing zijn om een groote aanbieding van stieren te verwachten. Tevens zij hierop gewezen, dat de stieren, die op de najaarskeuring in 1897 eene bijdrage verwierven, ook aan deze keuring mogen deel nemen, en is het te hopen dat vele stieren houders daartoe 'besluiten, want toch eerst wanneer een stier afstammelingen van twee jaar en ouder heeft, valt met meerdere zeker heid te constateeren, welke waarde hij heeft als overbrenger van zijne goede eigenschappen, en zou het jammer zijn, wanneer zijne goede overerving eerst later mocht blijken, wanneer ket dier reeds ter slachtbank gevoerd was. De onderhouds-bijdrage, die een stier van hoogeren leeftijd kan behalen, stelt den eige naar ruimschoots in staat de meerdere kosten te bestrijden, die het aanhouden van zoo'n dier vergt. Gemeenteraad van Goes Zitting van Donderdag avond te 8 uren. Voorzitter de heer Wesselink, burgemeester. Afwezig, wegens ongesteldheid, de heeren J. J. Ramondt en S. van der Peijl. Na opening der vergadering releveerde de voorzitter in deze eerste zitting van het nieuwe jaar, dat de gemeente geen groote schokken te verduren heeft gehad, dat echter het heen gaan van mr Hamer, die zooveel jaren zijn beste krachten aan de gemeente heeft gegeven, een groot verlies is. Waar de voorzitter in de vergadering twee leden wegens ziekte mist, spreekt hij de hoop uit dat het nieuwe jaar hun gezondheid moge brengen en lust en kracht om de gemeente zaken met ernst te kunnen behartigen. Dit wenscht hij eveneens den overigen leden toe. Ook der gemeente wenscht hij voorspoed en dat het haar moge gelukken bij de nieuwe be grooting de financiecle quaestie op te lossen. De leden geven van instemming met het ge sprokene blyk. Hierna worden verschillende mededeelingen gedaan, o. a. dat als bode bij de brandweer is Op welk oogenblik ontstaat in ons het lijden der gedachte? In welke seconde de smart van het liefhebben? Ligt niet reeds de geheele ziel der vrouw en die van den man in de ver bazing, welke de onverklaarbare scheiding van haar overleden moeder by dit kleine weesje wekt, in de hartstochtelyke teederheid, die een jongen van tien jaar bezielt bij de lijden de tengerheid van zijn speelmakkertje, O Tenger en lijdend was de arme Aline veel meer dan mijn vriendschappelijk medelijden kon voorzienEn er kwam een tyd, het begin van den winter, toen ik tien jaar werd, dat ik niet meer met haar mocht gaan spelen, om haar niet te vermoeien een week waarin zij haar bedje niet mocht verlaten en een dag de dag vóór Kerstmis, toen ik weenende die kamer betrad, die mij zoo dierbaar was, om Aline voor het laatst te zienzij was dood, en lag op het bed, waarboven een crusifix hing, even roerloos als de pop die, waar schijnlijk volgens haar laatsten wensch, aan het voeteneinde van het ledikant zat, op haar grooten stoel en haar aankeek. Maar de oogen van Marie, die glazen oogen onder de zwarte wenkbrauwen, konden nog open en dicht gaan, terwijl de blauwe oogen van Aline met hun. lieve uitdrukking voor altijd geslo ten waren. De wangen van Marie, die donker roode, porceleinen wangen, en haar rooskleu rige lippen waren nog altyd even blozend, terwijl die van Aline wasachtig bleek waren aangesteld P. A. Knieriem, in plaats van zijn overleden vader, en dat door den heer H. Zon dervan, leeraar aan de H. B. S. te Goes en te Bergen op Zoom, wegens zijne benoeming te Warffum ontslag wordt verzocht als leeraar in de geschiedenis. Dit laatste wordt verleend. Voorts wordt aan A. de Wilde op zijn ver zoek toegestaan het maken van een uitweg van zijn land naar het voetpad „Schippers we- geling", tegen een retributie van 50 cents 's jaars en onder nadere goedkeuring besloten tot eenige af- en overschrijving op de begrooting van 1897 en 1898. De rekening der gascommissie wordt goed gekeurd met een batig saldo van 2505.55 en daaraan de volgende bestemming gegeven: ƒ2300 te bezigen voor betaling van den exhauster en de rest toe te voegen aan den post voor onvoorzien dier instelling over 1898, thans slechts groot 11.67*. Op voorstel van den voorzitter wordt der commissie cn den directeur dank betuigd voor de goede zorgen, aan de instelling besteed. Een verzoek van dr R. M. Reinders te Zwolle om afschrijving van H. O. wordt niet ingewilligd, omdat de aanvrage strekt voor minder dan 1 maand. Ten slotte wordt besloten aan H. M. de Koningin-Regentes twee adressen te richten, strekkende om de H. B. school tot eene Rijks Hoogere Burgerschool te maken of anders de gemeente-subsidie voor die school met 6500 te verhoogen en het tweede om de gemeente voor haar L. O., krachtens art. 49 der wet op het L. O., het genoemde" bedrag ad 6500 'sjaars toe te kennen. Deze adressen zijn hierop gegrond dat de wet, die de financieele verhouding tusschen het ryk en de gemeenten regelt, voor Goes zeer nadeelig is en door Goes daardoor belangrijk minder zou worden ontvangen dan vroeger genoten werd krachtens de wet van 26 Juli 1885 (Stbl. no 169) dat nu wel in art. 7 der wet bepaald is dat de uitkeering niet minder mag zijn dan vroeger van het rijk genoten werd, maar dat de ge meente nu geheel verstoken blijft van vergoe ding voor het werk, dat de gemeente voor het rijk in het algemeen belang verricht, terwijl andere gemeenten voor hare niet minder goed bedeelde bewoners, ruime subsidie ge noten boven en behalve het vroeger uitge keerde 4/5 van het personeel; dat de grondslagen der wet voor sommige gemeenten tot groot onrecht leiden en dus wijziging dier grondslagen alleen zou kunnen baten dat echter dit niet kan, omdat deze wet op de kieswet steunt. Dit besluit wordt met algemeene stemmen genomen, nadat, op voorstel van den heer mr W. Dicke, besloten is, een clausule aan het adres in zake L. O. te voegen om de memorie van toe lichting en het adres in overeenstemming te brengen. Hierna is de vergadering gesloten. ONDERWIJS. De examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en in de fraaie handwerken voor meisjes, zullen aanvangen op 12 Februari e. k. en de commissiën, met het afnemen dezer exa mens belast, zullen zitting houdenvoor de nuttige handwerken te Breda, 's Gravenhage, Utreeht, en Groningen en voor de fraaie handwerken te Breda, 'a Gravenhage en Groningen. De namen der commissieleden vindt men in de Staatscourant van heden (Vrijdag). De Vereeniging van hoofden van scholen telt reeds 868 leden. Het schriftelijk gedeelte van het examen voor toelating tot de Cadettenschool te Alk maar zal dit jaar te 's-Gravenhage, Breda en Arnhem worden afgenomen en wel op 7 en 8 Juli. Het mondeling gedeelte heeft te Alkmaar plaats, waartoe de adspiranten ploegsgewijze zullen worden opgeroepen. m m Verschillende Berichten. Op de jongste algemeene vergadering van den Alg. Ned. Wielrijdersbond is besloten een som van tien duizend gulden uit te trekken voor het houden van een bloemencorso te 's Gravenhage, bij gelegenheid der huldigings feesten. Tegen dat besluit komen van verschillende zijden protesten, nu weêr van een viertal le en het pijnlijk was om te zien hoe blauw hare lippen zagen. Hoe is het mogelijk dat ik op dat oogenblik, waarop ik oprechte tranen ver goot, dit contrast heb opgemerkt? Ik geloof dat bij kinderen de zintuigen zoo levendig zyn dat zij bijna van zelf werken, zelfs terwyl hun gemoed met een groot verdriet vervuld is. Ja ik herinner mij dat ik dit alles met denzelfden oogopslag gezien heb mjjn doode vriendinnetje, de pop vlak bij haar, en verder op, in een stoel gezonken, den vader van Aline, en de manier waarop die man met zyn rechterhand zijn linker vast hield en de bruine streep van zijn mouwvest aan zijn pols. Er hing in het ver trek een heerlijke geur van witte seringen. De oude dame van beneden, wier profiel en witte krullen ons altijd zoo aangetrokken had den, had die bloemen gezonden, die in onze stad zoo zeldzaam waren, dat ik ze nooit ge roken had. En toen ik zelf een poos onbe wegelijk had gestaanals versuft door dit schouwspel, nam Mietje, die mij binnen ge bracht had, mij by de hand en zei„Ga haar goeden dag zeggen." Ik ging naar het bedje, richtte mij opmyne toonen op en te midden van den bloemengeur voelde ik tegen mijne lippen de konde van haar wang en tegen myn wang hare zachte zijdeachtige haren, alsof zij nog leefde, en myn hart werd vervuld met een onuitsprekelijke droefheid. den, die er op wijzen dat op die vergadering zoo weinig leden aanwezig waren. Bondsleden, die met deze protesten instemmen, wordt ver zocht zich daarbij aan te sluiten en hunne meening kenbaar te maken aan een dezer adressen, 20 P. C. HooftstraatParkweg 1 en Singel 364, alle drie te Amsterdam, of Bootbstraat 10 te Utrecht. De opvoering van het muziekdrama Sieg fried door de Wagner vereeniging, Donderdag avond in de Stadsschouwburg te Amsterdam, moot een groot genot geweest zijn. Aan den dirigent, onzen landgenoot Willem de Haan, wordt warme hulde gebracht. Tal van bewijzen van sympathie met zyne houding in de Dreyfuss-zaak werden uit ons land naar Zola gezonden. Zoo ook seinden een 30 tal Amsterdamsche journalisten aan den heer Charles Boissevain, die zich thans te Parys bevindt, een telegram, om dat aan Zola over te brengen. Ook vele Amsterdamsche studenten zonden telegrammen. Door den burgemeester van Apeldoorn is, na inzage van het manuscript van het too- neelstuk Dreyfuss, de opvoering daarvan in zijn geheel verboden. By het inschepen der passagiers van het stoomschip Obdam, van Rotterdam naar New- York, hield de Rotterdamsche politie aan een kantoorbediende uit Amsterdam, die sedert een paar dagen zich met ruim 4000 van zyn patroon verwijderd had. Het ontvreemde geld was op een kleinigheid na nog in zyn bezit. JL>e man is naar Amsterdam overgebracht. - De toestand van den koster, die van da dakgoot der Hooglandsche kerk te Leiden is gevallen, en thans in het Höpital Wallon wordt verpleegd, is nog dezelfde. De ongeluk kige (o. a. zijn zijn beide armen gebroken en heeft hy een ernstige verwonding aan het hoofd, terwijl het ook niet onmogelijk is dat hij inwendig is gekwetst), is nog niet tot be wustzijn gekomen. Een onderzoek van deskundigen geeft reden om te gelooven, dat de brand in de boerenhuizing van Haitsma onder Britsumniet aan kwaadwilligheid moet toegeschreven worden maar door de rookleiding zon ontstaan zyn. Het weggegeven kind is terug. De maré chaussee spoorden te Genderingen twee vrou wen op in wier bezit het kind uit Heusden was. Zij gebruikten het als reclamemiddel. Te Herstal was een dienstbode ten huize van haar meester van een dochter bevallen en onmiddellijk in een gestieht aldaar opgenomen. Na acht dagen verliet zij met haar kind het ge sticht en nam haar intrek in een logement te Luik. Daar heeft zy op haar kamer het kind eene prop watten in de keel gestoken, zoodat de dood door verstikking volgde. Zij heeft het lijk vervolgens in een doek gewikkeld en is er dien dag mede rondgedoold om 's avonds naar hetzelfde logement weder te keeren. 's Anderen daags vertrok zy naar Wandre, waar zij eenige inkoopen deed en in een win kelhuis het lijkje in het privaat liet glijden. Zij is toen naar hare woonplaats Amby terug gekeerd en is daar gearresteerd. Maandag werd te Stolwijk een 63-jarig maü door zijn oudsten zoon, bij een huiselljken twist, ernstig mishandeld. De zoon gaf zyn vader een slag met een pook, beet hem den neus ten bloede en zou hem met een mes te lijf gegaan zijn, indien de man niet by tijds had kunnen ontvluchten. Toen de twee andere zoons thuis kwamen en de vader zich beklaagde, gingen zjj met hun drieën naar de woning van den oudsten zoon om dezen: te vragen waarom hij zijn va der zoo had toegetakeld. De man sprong op en bracht zijn eenen broeder met een scherp broodmes twee diepen sneden toe, een over den wang en een dwars over den neus. Toen hy nu ook zijn andere broeder te lijf wilde, greep deze een pook en bracht den aanvaller een hevigen slag op het hoofd toe, waardoor een gapende wond ontstond. De politie is in de zaak gemengd. Langs Borkel en Schaft aldus schrijft men aan het N. v. d. D. passeeren aanhou dend paarden, welke in Noord-Brabant voor Belgische slachterijen worden opgekocht. De kwaliteit dezer dieren kan eenigszinB biyken uit den prijs. Van eene zending paarden, welke eene week geleden de grens passeerde, was de prijs 3.35 a 4.50 per stuk, een dezer dagen was zelfs een exemplaar van 1.50, zegge een Er verliepen eenige maanden en wij bleven in het oude huis, in het oude stadje woneü. Het eenige verschil was, dat ik op school in den beelen kost werd gedaan, zeker omdat ik, na den dood van Aline, en haren bedarenden invloed missende, een ontembaren,wilden jongen was geworden. Als ik niet al te stout was geweest, mocht ik eens in de maand uitgaan maar tweemaal per week, Donderdags en Zondags, gingen we wandelen, twee aan twee, zonder een woord te spreken dat was inder tijd zoo de regel van de scholen. Het gebeurde vaak dat ik, wanneer wij langs den Boulevard liepen, den vader van Aline tegen kwam, ter wijl hy naar zijn bureau ging. Hij liep, in het zwart gekleed, een weinig voorover, ofschoon hij nog geen veertig jaar oud was en had een stok in de hand, met een ivoren knop, dien ik zoo goed keade. Hij verzuimde nooit, my met de oogen te zoeken in de rijen dGr scholieren en mij met een droeven, zachten glimlach te groeten. Ik van myn kant liet nooit na om op myne vrye dagen naar hem toe te gaan. Mietje deed mij open en liet mij, na mij een complimentje gemaakt te hebben over myn goed uitzicht en myn groot worden, in een soort van studeerkamer, waar de weduwnaar zich bevond, en die ineen liep met de kamer van myn vriendinnetje. Eens stond die deur open en ik kon niet nalaten er een vluchtigen blik in te werpen. De vader, dien blik opvangende, vroeg„Wilt gij

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2