BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. Mlmm WH Tarwe en Meel. 's Cravenhage. Het gerechtshof deed heden uitspraak in de, in onze omgeving bekende, en hij de behandeling voor de rechtbank te M i d- burg, in ons blad uitvoerig gemelde zaak van den twintigjarigen klerk (Engelschman) A. Hdoor die rechtbank wegens oplichting en poging tot oplichting tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het hof sprak hem vrij van een gedeelte der aanklacht en verminderde de hem opge legde straf tot zes maanden. Amsterdam. Het Hbld verneemt uit Deven ter,dat de heer J. Stoffel, om gezondheids redenen, zijn mandaat als lid der Tweede kamer heeft neergelegd. Genoemde afgevaardigde zit voor het district Deventer. H E R IJ K. Deze herijk is bepaald als volgt, voor Middelburg Voor de maten en gewichten, gebruikten fabrieken, (brood-, melk-, boter- meel-, ijzer-, gasfabrieken), werven, gestichten van liefda digheid, (wees-, arm- en gasthuizen), in open bare rijks-, provinciale- en gemeente-instellingen, (belastingen, posterijen, militaire kazerne, hos- Êitaal, cantine, slachterij, stadsschuur, vleesch- al, beëedigde graanmeters, militiematen); in dienst van openbare vervoermiddelen, (stoom boot-, spoorweg-, Van Gend en Loos-, tram-, Nederlandsche handelmaatschappij) den 21 Ja nuari. Verzending en laatste buslichting der MAIL aan het postkantoor te Middelburg. {Alles plaatselijke tijd.) Oost-Indië. Amsterdam (Nederl.). 21 Jan. 6.30's avonds. Bciudisi (Eng. dienst) 21 Jan. 1.05 's nam. Marseille Lloyd) 25 Jan. 6.30's avonds. Brindisi (Eng. dienst). 28 Jan. 1.05 's nam. Rotterdam {Lloyd) 28 Jan. 6.30 's avonds. Genua(Nederl.)1 Febr. 6.30 's avonds. Napels (Dnitsche dst.)7 Febr. 1.05 's nam. Marseille (Fr.dienst). 12 Febr. 5.45's morgens. Met deze gelegenheid wordt alleen ver zonden de correspondentie voor Atjeh en de Residentie Sumatra's Oostkust. Padang wordt aangedaan door de booten der Maatschappij Nederland en dien der Rot- terdumsche Lloyd. Over Brindisi, Britsche booten, heeft daags te voren eene voorloopige verzending plaats te 1.05, ten einde de aansluiting met den vandaar vertrekkende booten verzekerd zij. Over Napels, met Duitsche booten, uitslui tend voor de correspondentie, waarvan de ver zending met deze gelegenheid op de adressen is aangewezen, alsmede voor Atjeh, Deli en Langkat. Met de Nederlandsche booten via Genua en Marseille en per Fransche mailbooten wordt teen correspondentie verzonden voor Atjeh en e residentie Sumatra's Oostkust. W est-Indië. Suriname (St Martin, Saba en St Eustatius) via Southampton25 Jan. 5.45 's morgens. Algemeen Overzicht. Wat Balfour nu tien dagen geleden te Man chester zcide, heeft, naar wij destijds mede deelden, de Engelsche pers, zelfs de regeerings- bladen maar half bevredigd. Men was het er wel mede eens, dat de regeering niet de kwestie van territoriale rechten, maar wel die van den vrijen handel op den voorgrond stelde. Maar men wilde toch wel eens weten wat de regee ring zou doen, als de Britsche handelsbelangen werden bedreigd. Dat had Balfour niet gezegd, maar Ridley vulde de mededeeling van zijn medeminister aanOnze vloot in Oost-Azië is sterk genoeg om meester van de positie te bigven. Hicks Beach was de derde minister die de zaak aanroerde. Ilij zeide hetzelfde als collega Balfour, en verscherpte de groote woorden van Ridley door aan het slot zijner rede te zeggen, bewegingen legde, de netheid die zij om zich heen verspreidde, haar onwillekeurige afkeer van alle luidruchtige spelen, haar onberispe lijkheid haar gevoeligheid al die eigen schappen moesten haar onuitstaanbaar maken in de oogen van een brutalen, wilden, woesten, ongehoorzamen jongen, zooals ik was. En toch was het tegendeel het gevalwant van den dag af, waarop ik haar vriend werd, oefende zij een onweerstaanbaren invloed op mij uit. Thans nu ik mij mijn zielstoestand uit dien tijd weer voor den geest tracht te brengen, zie ik in dat dit onschuldige kind, wier lichte voetjes onhoorbaar de trappen in het oude huis afdaalden, voor het eerst die vereering voor den vrouwelijken geest in mij deed ontwaken, welke de bitterste ervaringen nooit geheel kunnen uitroeien. Er waren geen guitensteken, waartoe ik niet in staat was, als ik mij onder mijne makkers bevond en ik was al herhaaldelijk streng ge straft, omdat ik mij aan de waakzaamheid mijner kindermeid had weten te onttrekken, teneinde allerlei zwerftochten door de stad te gaan maken of om op den rand van de fontein, op de place de la Potèrne te gaan staan, om uit den koperen leeuwenbek te drinken of als ruiter te paard te gaan zitten op het ijzerén hek van de trap, die de boulevard de l'Hopital verbindt met een steegje, dat er onder door loopt, en mij naar beneden te laten glijden Natuurlijk was ik in het waterbekken gevallen dat de regeering niet voor een oorlog zou terugdeinzen, als die noodig was om te zorgen, dat China voor den Engelschen handel geopend bleef. Wij hebben, waar er toch al stof genoeg is, deze snorkende rede maar onvermeld gelaten. Maar het steentje is aan het rollen gebleven. De groote Engelsche pers toonde zich zeer voldaan over dit dreigement, er kwam een zielsverrukking over de gemoederen, alsof de Britsche vloot reeds overal bezig was de vloten der wereld te verslaan. „Dat was nu eens mannentaal, eu die zou indruk makeu op de wereld, die anders denkt dat Engeland geen oorlog aandurft en nu kan bemerken, dat het volk met de regeering ie." Zoo heette het in een der bladen, dat echter terstond van de Toss. Zeitung moest hooren, dat Engeland wel altijd met oorlog dreigt, maar ten slotte toch voor Rusland in zijn schulp kruipt. Wij waren al nieuwsgierig of nu lord Salisbury niet eens voor den dag zou komen. Als hoofd van het kabinet en minister van buitenlandsche zaken, scheen hij naar de gebruiken van het vasteland de aangewezen man, om de bedoelingen der regeering nader toe te lichten. Maar als echt diplomaat blijft hij achter de schermen, 't Was de groote Chamberlain die de vierde werd op het lijstje der redevoerende ministers. In de Kamer van koophandel te Liverpool zeide Chamberlain zoowat hetzelfde, maar in wat zachter woorden. Wij moeten op eigen kracht steunen, niet op vriendschap van anderen, zoo betoogde hij. Alleen zoo voegde bij er als echte imperia list aan toe wij moeten streven naar nauwere aaneensluiting by onze koloniën. Daar is kracht en steun te vinden. De herinnering aan deze vier redevoeringen ten deele reeds vroeger vermeld is noodig, na het telegram uit Peking, in ons vorig nummer onder de Laatste Beriehten vermeld. Daar staat, dat door de aanspraken, welke Rusland maakt, de handelskwestie een politieke kwestie is geworden. Oppervlakkig beschouwd, hebben deze woor den een ernstige beteekenis en wel deze dat de toestand is ingetreden, waarin Engeland niet werkloos kan blijven. Maar het zou al zeer te verwonderen zijn, als men te Peking bij toeval zulk een weerslag gaf op de woorden van Balfour en de drie andere ministers. De waarde van het telegram hangt dus af van de vraag hoe het in de wereld kwam; iets dat bij telegrammen uit verre gewesten steeds moeilijk te beoordeelen is. Duitsche bladen bv. beweren (zeker onder den indruk van het valsche telegram uit Pe tersburg, dat uit officieuBe Duitsche bron aan Wolff ter verspreiding werd gegeven) dat die Pekinger telegrammen te Londen in het de partement van buitenlandsche zaken worden gemaakt. Maar hoe dit zij, toch gelooven wij, dat er aanleiding bestaat een zekere tendenz te zoeken achter deze beoordeeling van den toe stand. Yan zelf maakt deze bijvoeging ook het feitelijk gedeelte van het telegram verdacht. Maar toch dient daaraan eenige aandacht te worden gewijd. Engeland heeft, gelijkjwij voor eenige dagen mededeelden, als voorwaarde voor de leening aan China geëischt, dat het aantal tractaat- havens, die voor schepen van alle mogendhe den openstaan, met drie zou worden uitge breid. Deze eisch was uit een zuiver mercantiel standpunt te verdedigen, en paste dus in het stelsel van Balfour. Maar de zaak kreeg een staatkundig karakter door de aanwijzing der havens, welke Enge land voor den wereldhandel geopend wenschte. Het vroeg Taliën-Wan, dat vlak by Port Arthur ligt, en dus de waarde dezer door Rus land bezette haven verminderdeen het vroeg Nanning, dat vlak bij Tongkin ligt. De strek king van Engelands voorstel was dus om de beide nations amies et alliêes hinderlijk te zgn. Frankrijk minder dan Rusland maar er kwam nog een tweede voorwaarde, en wel deze dat Engeland den spoorweg door Birmah achter de Fransche koloniën om, tot in Yunnan zou mogen verlengen, volgens andere berichten zelfs tot in Sitsjoean, dat is het deel van China waar de Yangtse-Kiang ontspringt. Dat Rusland en Frankrijk niet gediend zouden wezen van deze voorstellen was bekend. en de trap afgerold. Ik was nat geworden, gescheurd, gehavend en daarna flink gestraft. Welnu, zoodra ik bij Aline was, Donderdags 's middags en 's Zondags, wanneer wij samen spelen mochten, ontwaakte er een andere persóonlykheid in den wilden jongen. Ik hield op met springen, schreeuwen, gebaren maken, uit vrees van deze kleine fee te mishagen, wier fijne handjes altijd schoon, wier kleeren nooit gescheurd waren. Men stelde haar mg ten voorbeeld en dat ergerde mij niet. Ik gehoorzaamde haar alsof het van zelf sprak, net als ik ongehoorzaam was tegen de anderen. Ik speelde met haar mee, in plaats van haar voor te stellen met mg te spelen. Ik bewon derde haar in alles, baar fijn blond haar, hare zachte stem, bare geestige gezegden, haar tent om haar Paaschmolentje, met koekjes versierd, die men ons op Palmzondag gaf, te bewegen, zonder er aan te raken. Het mijne was 's avonds al geplunderd en het hare duurde tot in het najaar. Het is waar dat, toen we eens een van die koekjes wilden ge bruiken voor een poppendiner, wij het moesten stuk slaan met een steen, zoo droog was het geworden Maar ik had toch nooit zooveel pleizier van het mijne gehad. Als we niet in den grooten tuin wandelden en in het laatste jaar mochten wij er bijna niet komen, omdat mijn vriendinnetje te zwak was was ons lievelingsplekje haar kamer, Reeds aanstonds werd de verwachting uitge sproken, dat beide landen zich tegen deze plannen zouden verzetten, en dat is nu ge schied. Wel gewaagt het telegram alleen maar van Ruslands verzet. Maar het zal wel niet noodig zijn aan te toonen, dat Frankrijk met Rusland meedoet. Dat zou al geschieden, zelfs al was geen enkel Fransch belang bij de zaak betrokken. De nieuwe crisis, welke de Oost-Aziatische kwestie weer op den voorgrond zou stelle^| is dus uitgebroken. Gelukkig voor de zending dat zij geen oorzaak van. maar slechts een voorwendsel voor Duitschlands optreden was. Ze zou anders heel wat op haar geweten, hebben. Want er zal weer heel wat inkt vloeieD, eer deze kwestie van de baan is. Beknopte Mededeelingen. De provinciale kieswet is bij de Belgische kamer ingekomen. Er hebben slechte geruchten geloopen over den toestand van Gladstone, maar de familie weet van niets. Volgens Central News zal aan het parle ment worden voorgesteld het Engelsche leger met 15.000 man te versterken. In antwoord op de kennisgeving van de intrekking van den eisch betreffende de invoe ring van den achtuurswerkdag, heeft de Britsche Patroonsbond den werktuigmakers doen weten, dat alle werkplaatsen den 24en Januarizullen worden geopend, mits de verbonden vakvereenigingen genoegen nemen met de voorwaarden betreffende het beboer der werkplaats, overeengekomen op de conferentie van verleden maand. De Britsche regeering zal aan het Lager huis een crediet aanvragen voor de West-Indi sche kolonies, om deze bij te staan zoolang het suiker-premie-stelsel der vastelandsche mo gendheden, de suiker-cultuur aldaar doodt. Yon Gautsch heeft tegen Februari nieuwe taal verordeningen aangekondigd. Funke drong, in afwachting daarvan, in den Landdag aan op intrekking der oude. Te Praag blijft het woelig. De studenten hebben per telegraaf aan de regeering gevraagd de Universiteit naar een gastvrijer stad in Duitsch-Bohemen te verplaatsen. De aanvoerder der anti-dynastieke partij in Servië Tauschanowitz werd Dinsdag door koning Alexander te Belgrado in een lange privaat-audiëntie ontvangen wat des te meer opvalt, daar de ex-koning Milan niet te Bel grado was. De vorige week had men aan het Servi sche hof een schandaaltje, daar een Weener zangeres wat verkeerd gebruik maakte van haar vroegere relatie met koning Alexander. Thans zit het hof te Sofia in het nauw. 's Vorsteu secretaris Pfannenstiel is ontslagen, maar heeft bij zijn vertrek heel wat geheime stukken medegenomen. - Lionel Philips, een der Johannesbergers, mag niet meer in de Transvaal komen, daar hij zich, in strijd met de op zijn eerewoord afgelegde belofte, toch met de politiek heeft bemoeid. - De fmaucieele commissie van den Ameri- kaanschen senaat heeft zich met 8 tegen 5 stemmen verklaard voor een voorstel van het lid Teller, strekkende om de obligatiën der Vereenigde Staten naar goedvinden der regee ring in goud of in zilver betaalbaar te stellen. Werd dit voorstel wet, dan zou het zedelijk gelijk staan met een staatsbankroet, ten minste met een onderhandsch accoord, door den schul- demiar den schuldeiscber buiten diens toestem ming opgelegd. De Amerikaansche kamer heeft met 152 tegen 114 stemmen verworpen het voorstelom de Cubanen als oorlogvoerende partij te erkennen. De toestand In Frankrijk. Dat de toestand, ook die van het kabinet, zeer ernstig is, blijkt uit een paar artikelen, in twee officieuse organen, waarin tot kalmte wordt aangespoord, ook mét het oog op de verkiezingen. Op zichzelf zeker een wijze raad, maar ongelukkig van hetzelfde allooi als alles wat Móline in de Kamer heeft gezegd. Immers wie een kwaal, in deze de geweldige opwinding der geesten, wil wegnemen, moet beginnen met de oorzaak te doen verdwijnen, dat is de geheimzinnigheid. Wat Temps en Débats willen, staat gelijk een klein vertrekje met éen raam, dat op het plein uitzag, zoodat wij heel duidelgk de pluimen konden zien, op den hoed van den bronzen generaal, hoog gezeten op zijn voet stuk van kogels en kanonnen. Heb ik n al gezegd dat Aline alleen woonde met haar vader en een meid, een kennis van de mijne, die Mietje heette. Haar vader bekleedde een ondergeschikte betrekking bij de prefectuur; maar het gezin had zeker betere dagen gekend, want de ka mers stonden vol met groote ouderwetsche meubels, die van vroegere weelde getuigden en er lagen oude dikke tapijten, die de voet stappen dempten. Om dezen indruk nog te verhoogen, stalden Alina en ik op dat verscho ten tapijt het speelgoed uit, dat zij nog van haar moeder had. Ongetwijfeld was die arme vrouw als kind even netjes geweest als haar dochter; want zij had toch zeker ook gespeeld met al die dingen, die wij nu hanteerden. Alles zag er uit als uit een vroegeren tijd, een beetje verlept, maar toch heel. Wij hielden vooral veel van een doos met kartonnen poppen die konden staan door middel van een houtje, onder de voetjes geplaatst, en die met een passende omgeving de bewoners van een dorp voorstelden maar het was een dorp waar de boeren herderskleeren droegen uit den tijd van het oude regime. Wij vergeleken hen met de boeren en boe rinnen, die op de marktdagen op het plein met den raad van een geneesheer, die beweert met het bestrijden van de kwaal te zullen wachten, totdat de patient genezen is. Toch hebben bedoelde artikelen hun waarde zij bewijzen boe groot de vrees in regeerings- kringen is. Merkwaardig is echter de overeenkomst tus- schen de regeering en de oppositie, bij het aanwijzen van het gevaar. Méline in de kamer en de Temps in zijn hoofdartikel wgzen op de verschijnselen, welke een herleving van het boulangisme verraden. En dezelfde vrees voor dictatoriale neigingen van het legerbestuur heeft de linkerzijde (radi calen enz.) doen besluiten stelling te nemen tegenover de regeering. Natuurlijk is er veel voor te zeggen, dat de radicalen de zaak als wapen tegen de regeering aangrijpen, en dank baar zijn voor deze heerlijke gelegenheid om het kabinet-Méline ten val te brengen, en het, aan den vooravond der verkiezingen, te ont hullen als het werktuig der rechterzijde. Ongelijk heeft men daarin helaasniet. Al leen de rechterzijde staat als één man naast het kabinet, en de kleine meerderheid (54 stemmen) welke Méline na het stellen der kabinetskwestie overbleef, bewijst dat een groot deel der vroeger regeeringsgezinde af gevaardigden zich bij de oppositie voegen. Waarschgnlijk zal Zaterdag de groote be slissing vallen. Wanneer die inzake Zola valt is nog niet bekend. Maar zeker zullen nog enkele weken verloopen, eer Zola en de Aurore voor de ge zworenen verschijnen. Het Journal deelt over de wijze van proce- deeren het volgende mede. Nadat de minister van justitie de klacht van generaal Billot aan den procureur-generaal (wiens betrekking wegens ziekte van Bertrand wordt waargenomen door den advocaat-gene raal Van Cassel) zal hebben toegezonden, het geen Woensdaggeschiedzouzijn,Btelthet parket van den procureur-generaal de dagvaarding op, doet deze beteekenen en daagt den be schuldigde in op een tijdstip van ten minste twaalf dagen na de dagteekening van de dag vaarding. Het proces kan dus op zgn vroegst in de eerste week van Februari plaats hebben. De beschuldigde kan worden toegelaten tot het bewgs, maar moet, indien hij dit wenscht, binnen vijf dagen na de beteekening van zijn dagvaarding, aan den ambtenaar van het open baar ministerie opgeven de feiten, vermeld in de dagvaarding, waarvan hg de waarheid wil bewijzen, de copie der stukken en de namen, bezigheden en woonplaatsen der getuigen, door welke hij zgn bewijs wil doen staven. Daarentegen zijn de klager of het openbaar ministerie gehouden op hun beurt aan den be schuldigde mededeeling te doen van de copie der stukken, en de namen, bezigheden en woon plaatsen der getuigen, door welke zij het tegen bewijs willen leveren. Op het misdrijf van beide beschuldigden is een straf gesteld van acht dagen tot een jaar gevangenis en van 100 frs. tot 3000 frs. boete, of een van deze beide straften. Of de dagvaarding rechtstreeks zal plaats hebben, dan wel dat eerst een instructie zal worden geopend, is nog niet bekend. Het is natuuriyk onmogelijk gewag te ma ken van de vele huldebetuigingen, welke Zola uit alle deelen der wereld (ook uit ons land) toestroomen. En nog minder gaat het aan een overzicht te geven van de vele beschou wingen, welke uit de pennen van de Fransche koningen der wetenschap vloeien. Zoo heeft nu weer Havet, lid van het instituut, hoog leeraar aan het College de France, een brief geschreven, waarin hij de logische fouten van generaal Billot in het licht stelt, en zegt dat een herziening van het proces het eenig ge neesmiddel is tegen de opzienbarende onthul lingen, de stomme verdenkingen en de ge strengheid van Europa. De volgende week zal de Fransche senaat een voorstel in behandeling nemen, om op landverraad de doodstraf te stellen. Hoe iemand in Frankrijk den militairen rechter nog de beschikking over leven en dood wil laten, is onbegrgpelijk. Ter dood veroordeeld op een acte van beschuldiging van majoor d'Or- mescheville, of van majoor Ra vary,'t is te gek. Want er is zoowat niemand, die een flauw begrip heeft van recht, of hij staat verbaasd over die stukken. Een redacteur van het Journal de Charleroi vroeg te Brussel de meening van eenige voor voor ons huis kwamen, om aardappelen en kippen of appelen en peren te verkoopen. Wij hielden ook veel van kleine boekjes, almanakjes van jaren herwaarts, gestoken in foudralen van verbleekte zijde, en andere boeken met plaatjes, waarin wij vol bewondering keken naar kleine jongentjes met hooge hoeden en buisjes met stijve boordjes, en meisjes met lange jurken en kapsels a la Prud'hom. Er waren ook nog oude serviesjes en een toover- lantaarn, op welker glaasjes wij de uniformen van het keizerrijk onderscheidden. De over leden moeder van Maria leefde voor ons op een schilderij, die aan den muur hing, waarop zij voorgesteld was in een familietafereel naar den ouden trant, heel klein met den kop van een schaap tegen zich aangedrukt. De neer gelaten gordijnen temperden het licht. Het vuur brandde zacht knetterend. Er was geen andere uurwijzer in de kamer dan de zonne stralen, die door het raam vielen en waarin de stofdeeltjes dansten, terwijl zij hoe langer hoe. verder draaiden, naarmate het later op den dag werd. Op den schoorsteen stond een huisje als barometer, waaruit beurtelings een monnik en een nonnetje te voorschijn kwamen, en ik zou volmaakt gelukkig geweest zijn indien ik geen tranen had gezien in de oogen van Alines vader, toen hij eens naar ons spelen kwam zien en zijn dochtertje hoorde hoesten, met dien akeligen kuch, die mg reeds eenmaal buiten, onder den jasmijn, zoo verontrust had, name advocaten, waaronder Paul Janson, die allen het vonnis afkeurden als niet gerecht vaardigd door de acte van beschuldiging. Meer uitvoerig liet zich daarover uit de Belgische oud-Min. van justitie Le Jeune, die meende dat de veroordeeling op geheime stukken alleen reeds genoeg was om de geheele herziening van het proces te wettigen. Wat de acte van be schuldiging betreft, de oud-minister noemde de veroordeeling op zulk een borderel, waar over de schriftgeleerden 't niet eens zijn, een ongehoorde zaak. Wonder ia het dus niet, dat een van de vele eminente Franschen, die zich over deze zaak uitten, er op wijst, dat men wel bezorgd moet wezen over zijn kinderen, die moeten dienen en dus worden blootgesteld aan de kans zoo te worden behandeld. Daar wij meenen dat het niet op den weg van een Nederlandsch journalist ligt, om uit bekend geworden feiten onderstellingen op te bouwen, hebben wij ons onthouden voor de zoogenaamde bekentenis van Dreyfuss de ver klaring te geven, welke voor de hand lag. Tusschen het vonnis en de degradatie is de overste du Patty du Clam op last van den minister van oorlog bij Dreyfuss geweest om op een schuldbekentenis aan te dringen. Da Paty du Clam heeft toen gevraagd „hebt ge soms stukkeu weggegeven om er andere voor in de plaats te krijgen Dreyfuss heeft daarop beslist ontkennend geantwoord. Den ochtend van de degradatie heeft Dreyfuss tot Lebrun—Renault, die hem geleidde, toen ge zegd Ja, als ik stukken aan een vreemde mo gendheid zou geven, dan zou het geweest zgn, om er andere van meer belang voor terng te krijgen. Deze woorden zgn toen door Lebrun—Renault mot opzet of te goeder trouw, verkeerd overge bracht. Dat was reeds uit de Matin bekend. De Fr. Z. doet thans, wat nog geen Parijsch blad gedaan heeft en toch zeer natuuriyk is, het blad knoopt het bezoek van Du Patty du Clam en de zoogenoemde bekentenis aan Lebrun Renault samen. Het geheele rapport zou dan het uitvloeisel zgn van een door of namens den minister geopperde onderstelling. Te Parijs en in de provincie duren de anti semitische betoogingen voortzij slaaB natuur lijk tot Algiers over, waar de Jodenhaat nog grooter is. Het eenige feitelijke nieuws is een onthul ling van de Echo de Paris. Zekere Karl te Muhlhausen, die in betrekking stond met Drey fuss, had aan het Duitsch spionagebureau te Straatsburg geheime stukken geleverd, welke hij voor 300.000 M. van een Fransch stafoffi cier had gekocht. Yerder bevestigt dat blad het oude praatje, dat men er Dreyfuss heeft laten inloopen met gefingeerde papieren, en dat de contra-spionage later aan het licht bracht, dat deze gefingeerde geheimen aan.Duitschland verkocht waren. HANDELSBERICHTEN. GraanmarKten enz. Middelburg, 20 Jan. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren een grooter aanvoer dan den vorigen marktdag en met uit zondering van tarwe en witteboonen bleven pryzen van alle andere artikelen onveranderd. Men noteerde als volgtpuike Walch. tarwe 7,30 a 7.40rogge 5.50wintergerst 5.35; zomer dito ƒ4.80; Walch. witteboonen 9.50dito bruineboonen 7.50groene kook- erwten 7kroonerwten 7Walch. paarde- boonen 5.60 a 5.75koolzaad tot 11 ge veild. Boter 0.85 a 0.95 per kilo. Eieren ƒ3.60 per 100 stuks. Woensdag 10 Januari. Pesth. Tarwe flauw. Woensdag 11.85 fl. Dinsdag 11.84 fl. P a r ij s. Tarwe gedruktloop. md. fr. 28.30. B e r 1 ij n. De tamelijk vaste toon der bui tenlandsche berichten van Woensdag avond vond hier niet veel weerklank, want by we derom beperkten omzet zijn tarwe en rogge maar weinig in prijs verbeterd. N e w - Y o r k dis. 1017/8 j vorigen dag 1013/s. Chicago 917/893*/«- Aline legde een soort van vrome bevallig heid aan den dag, bg het vertoonen van haar museum van oudhedenzij sloeg heel behoed zaam de blaadjes van die antieke boekjes om, streek de vloeitjes weer op de prentjes glad en geleek meer dan ooit een fee, naast den groven jongen, die zich in haar bijzijn hoe langer hoe plomper ging voelen. Maar wij zouden geen kinderen geweest zijnindien de kinderlijkheid zich niet in het spel der poezie gemengd had; en die kinderlijkheid werd vertegenwoordigd door de meergenoemde pop. Dat kind bekleedde in Aline's verbeelding zulk een belangrijke plaats, dat ik ook eindigde met Marie te beschouwen als een persoon van vleesch en bloed, en my gewillig leende tot de comedie, die alle kinde ren van alle tijden tot hun groot vermaak ver zonnen hebben, nog verzinnen en verzinnen zullen, wanneer Aline mg begon te vertellen. Wordt vervolgd.) Vergaderingen, Concerten enz. Middelburg. Vrijdag 21 Jan. Samenkomst voorstanders Homoöpathie. Koorkerkh. A 111 8 u. V r ij d a g 21 Jan. Verg. Chr. Werkmans bond. Zaal Bogardstr. 8 u. Maandag 24 Jan. Voordracht dr C. Hoit- sema Nat.-gezelschap. Ge bouw TJs u.

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 3