FEUILLETON. dat Lij is professor aan het Independant medical college een attest van de bestuur ders dier inrichting is in zijn brief gesloten, waarin o. a. wordt verklaard dat de heer Yan Noppen in het gelijk is gesteld tegenover dien Geneeskundigen raaden dat al wat tegen hem in de couranten wordt geschreven geheel en al bezijden de waarheid is; dat hij zich voor niemand anders uitgeeft, dan waartoe zijn diploma's en zijn titel van professor recht geven; dat hij voor de Hoogere rechtbank zijn goed recht heeft kunnen handhavenrechter Gibbons had hem alle mogelijke vrijheid gegeven dat hij sedert vier jaar de praktijk uitoefent, geen couranten vent, zooals men beweerde, en veel succes heeft. Een paar uitknipsels, o. a. uit het Chicago Journal, bevestigen die verklaringen. De school, waaraan hij zulk een hoogen rang bekleedt, staat volgens hem op gelijken voet ^met alle andere, doch erkent alleen den .Staat'en het Hooggerechtshof als gezaghebbende, niet den Geneeskundigen raad, die; volgens Van Noppen, verdorven is, zijn eigen wetten maakt en 'bestaat uit een onder onsje van doktoren met politiek doel. Ziedaar wat de beer Van Noppen ons ver zoekt te melden tot zijn verweer. Wij 'hebben aan dat verlangen hiermee vol daan omdat elk aangevallene het recht moet hebbenzich te verdedigen. Over de waarde van zijne verklaringen kun nen wij geen oordeel uitspreken; evenmin als wij kunnen beoordeelen in hoever de minder guustige verzekeringen, van andere zijden ge geven omtrent de waarde van het Independent medical Institute, op goede gronden steunen. Amerikaansche toestanden zijn op een afstand al even moeilijk, te beoordeelen als personen, wier doen en laten men van nabij niet kent. Dat echter sommige daden, door den heer Van Noppen verricht toen hij den laatsten tijd nog in ons land vertoefde, op velen geengun- stigen indruk hebben gemaakt, zal menigeen zich zeker nog wel herinneren. LETTEREN EN KUNST. Tot. directeur van het museum Fodor te Amsterdam is benoemd de heer C. G. 't Hooft thans onder-directeur van 's Rijks schilderijen verzameling. De .Fcwst-opvoering te Groningen, uit sluitend met Greningsche krachten (het ballet zal worden gedanst door 21 jonge dames uit de eerste families) is bepaald op 12 Febr. Naar het Dbld verneemt, is door mevrouw de douairière De Jonge—De Koek wederom een belangrijk kunstwerk aan het Mauritshuis in bruikleen afgestaan. Het schilderij is uit de Hollandsche school, omstreeks 1670, van een onbekenden meester. .Het doek is hoog M. 1.141; breed M. 1.632, heeft geen. bijzonder groote artistieke waarde, doch wel historische, daar 't een allegorische voorstelling schijnt te zijn van 21 personeD, alle vlootvoogden, waarvan de portrotten waarschijnlijk naar gravures genomen zijn. Herkend worden: Cornelia Tromp, Engel de Ruyter, Adriaen Banckert, Joost Banckert, Michiel Adriaenz. de Ruyter, Jan Evertsen en Cornelis Evertsen. Men vermoedt dat. de stad, die op den achtergrond zichtbaar is, de haven van Middel, burg Voorstelt. Van heden af is het schilderij in't Maurits huis te zien. RECHTSZAKEN Kantongerecht te Goes. Dinsdag 18 Januari zijn veroordeeld wegens jachtdélict: J. de H. Pz., Wiasëkerke (N.-B.), P. D., Heinkenszand en P. H., 's-Heer Arends- kerke, elk tot 2 X 5 b. s. 2 x 4 d. h.J. yv., lerseke, ,tot 2 X f 10 b. s. 2 X 4 d. h.; j. R. Cz., Nisse, tot 2 X f 3 b. s. 2 x 3 d. h.'J. B. Mz., 's-Heerenhoek, tot f 5 b. s. 4 (1. li.J.'y. 'tW., Borssele, tot 2 x f 10 b. s. 2 X 4 d. h.P. G., Cainperland en A. C., Woensdrecht, elk tot 5 b. s. 4 d. h.lo.A. C. en 2o. J. J. de M., beiden Woensdrecht,. no. 1 tot f 5 b. s. 4 d. h., no. 2 tot f 10 b. s. 4 d. h.N. B., Kloetinge, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.J. S. Fz., Kapelle, tot f 2 b. s. 2 d. h.J. de V., 's Gravenpolder, tot 2 X 3 b. s. 2 x 3 h.A. de S., Hoedekenskerke en H. de L., Goesche Sas, G. de J. Jz. en B. de S., beiden Oudelande, en M. V., Biezelinge, elk tot f 5 b. s. 4 d. h.jachtdélict bij herhaling P. F., 's-Heerenhoek, tot 4 x 7 d. ALINE. Uit het Fransch. VAM PAUL BOURGET. Ofschoon ik nog lang niet oud ben, heb ik al bijna evenveel vrienden onder den grond als er boven, en op enkele datums van het jaar, waarop het, volgens den almanak, feest is, pp Btraat, in de huizen, in de oogen der kinderen, denk ik aan hen, voor wie het nooit meer feest zal zijn ik denk aan hen met ongewone teederheid somtijds ook wel met berouw, Hoe kan men aan overledenen den ken zonder het te betreuren, dat men hen niet meer heeft liefgehad terwijl zij leefden Hoe veel gezichten verrijzen er dan voor mij. Sommigen vermoeid, verouderd, door het werken en den tijd; anderen nog jeugdig en frisCh.. Helaas! waar zij. thans zijn, is jeugd noch ouderdom meerEn evenals de bezoeker van een museum, na rondgedoold te hebben tns8.chen de -schilderijen, eindigt met. er een te nemen, waar hij het liefst naar kijkt, eindig ik altijd met onder_al,die geestverschijningen écn gedaante te kiezen, waaraan ik mij vast houd. Die gedaante wordt bijna tastbaar; die herinnering doet mjjn hart sneller kloppen. bijna alle met de gebruikelijke verbeurdver klaring. Verder wegens het niet beletten dat zijn hond wild opspoortH. v. G, Colijnsplaat, tot f 1 b..s, 1 d. h.strooperijJ. de R. euG. de R-, Wissenkerke, ieder tot f 3 b. s. 3 d. h.; Th. •S., Hansweert, tot f 5 b. s. 5 d. li.; en M. v. d. L. te Hansweert, tot./' 3 b. 8. 3 d. h. Vervolgens wegens overtreding baggerregle- ment en varen zonder licht: C. de B., G. v. d. H. en E. v. d. H., allen Clinge, ieder tot f 25 en f 5 b. s. 15 d. en 5 d. li.; varen zon der licht: A. do B., Graauw, tot f 5 b. s. 5dh.: overtreding ScheldereglementJ. K. Jz., J- v. L. Jz. en J. H., lerseke, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.pluimgedierte laten loopen over een an ders bezaaiden grondM. de V., Kloetinge, tot f 1 b. s. 1 d. h.; loopen over een anders be zaaiden grond zonder vergunning: J. W., El- lewoutsdijk, M. A., Baarland, J. R-, 's Graven polder, ieder tot fl b. s. 1 d. h.: loopen over eens anders grond met verboden toegangC. de J. en W. S., Oudelande, ieder tot f 1 b. s. 1 d.C. P. Jd., C. C. de K. en L. K., allen lerseke, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.; straatschen derij J. de W., lerseke, tot f 3 b. 8, 3 d. h.: C. Z., Biezelinge, tot f 5 b. s. 3 d. h.; F. v. d, M., P. A. de R., G. J. K., allen Wissekerke, tot 3 b. s. 3 d. h.J. J. de L. Wissekerke, tot 2 b. s. 2 d. h.; .f. L. de P., Hansweert, tot f 10 b. 8. 3 d. h. Ten slotte wegens overtreding plaatselijke verordening van KrabbendijkeW. W., Gavege, tot f 1 b. s. 1 d. h.; in dronkenschap ver- keerende, iemands veiligheid bedreigen: A. C. B., Baarland, tot 3 d. h.; idem en orde ver storen: J. K-, Camperland, tot f 6 b. s. 5d. h.; dronkenschap: P. R., 'sHeerenhoek, H. W., Wemeldinge, M. v. H., Kruiningen, ieder tot f 3 b. s. '3 d. h.G. R., lerseke, tot f '2 b. s. 2 d. h.J. B., Baarland, tot f 5 b. s. 3 d. h,; idem bij herhalingH. D., 's Heer Abtskerko, tot 3 d. h.A. V., Kruiningen, tot 3 X 3 d. h.-; A.A., Heinkenszand, tot 7 d. h.; J. B. Ez., Kruiningen, tot 2 X 7 d. h.J. B., Hein kenszand, tot 2 X 14 d. h. Vrijgesproken werdenP. L., wed. C. v. H., Kloetinge, beklaagd van 't buiten noodzaak uitoefenen beroep van verloskundige zonder tot die uitoefening toegelaten te zijnen A. E.; 's Gravenpolder, beklaagd van het_ loopen over eens anders grond zonder vergunning. (G. Ct). In de Woensdag gehouden zitting van deu Raad van State, afdeeling voor geschillen van bestuur, waren kon. besluiten ingekomen, o.a. een waarbij is gehandhaafd het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij P. J. Boogaart is vervallen verklaard van het lidmaatschap van den raad der gemeente Osseni sse, wegens aanneming van een werk ten behoeve dier gemeente en een waarbij de gemeente Rotterdam is aangewezen voor de betaling van de verplegingskosten ten behoeve van de arme krankzinnige J. Louwerse, over wier woonplaats geschil bestond tusscben de bestoren van genoemde gemeente en van de gemeente Middelburg. Ter aanvulling van het dezer dagen ge melde omtrent de uitspraak in de procedure van den heer Van Wermeslterken te Krommenie tegen zijne echtgenoote, wordt opgemerkt dat op den eisch van mevrouw Van Wermeskerken tegen haar echtgenoot, nog geen beslissing ge vallen is. Toegelaten tot het leveren van het bewijs der door haar gestelde feiten, is bet ge tuigenverhoor uitgesteld, omdat kort vóór den daarvoor aangewezen dag, 13 April 1897, de heer Van Wermeskerken in hooger beroep is gekomen. Dit appèl hangt nog voor het ge rechtshof te Amsterdam. toren, als uaphta- en benzinebooten niet on derworpen zijn aan de wettelijke voorschriften omtrent stoomvaartuigen, deelt het Hdbld. mede, dat de Staten van Friesland in hunne jongste winterzitting eene zoodanige voorzie ning hebben genomen. Daartoe is in het regle ment van politie op de waterstaatswerken, in onderhoud en beheer bij de provincie Friesland, een bepaling opgenomen, dat door stoom- booten" worden verstaan alle schepen die zich door motoren, op of in het schip geplaatst, kun nen voortbewegen, onverschillig welke de aard dier motoren ook moge zijn. Langzaam verwelkend, uitterend, weg stervend, veertien volle maanden lang, lag in het Israëlietiseh Gasthuis te Amsterdam, zoo lezen wij in het N. o. d. D., een nog geen 30- jarige, die bij duizenden in ons land niet anders bekend was dan als een slanke, jonge vrouw, met fraaien leest, met vuur in de oogen en een schalk lied op de lippen. Wanneer zij optrad op de planken van een specialiteiten theater, en zij deed dit ook te Middel burg luisterde iedereen met onverdeelde aandacht, en nooit heeft 't iemand een oogen- blik berouwd naar haar geluisterd te hebben dartel mocht hare Muze zijn, het onkiesche was niet het terrein van Emilie Culp, want deze is de 30-jarige die een kort leven van roem en glans als tooneelspeelster en voordraagster met een langdurig, smartelijk ziekbed heeft moeten eindigen, waaruit zij Woensdagmorgen door den dood verlost werd. Een betrekkelijk onbeteekenende val, waarop niet genoeg gelet was, is de aanleidende oorzaak tot dien vroe gen dood, welken ook zelfs de liefderijkste verpleging in het Gasthuis niet heeft kunnen voorkomen. Nadat op haar toestand was gewezen, werd zij in het laatst van haar leven nog verkwikt door heerlijk geurende bloemen, haar van heinde en ver, uit kleine dorpen en groote steden ge zonden in zoo groote hoeveelheid, dat een benefiet-avond zich er niet voor behoeft te schamen. Prof. Van Hamel te Amsterdam beeft wederom een operatie ondergaan. Hoewelzijn toestand naar omstandigheden goed te noemen is, heeft deze operatie den lijder, die reeds bezoek bij zich ontving, weer wat achteruit gezet. Toch acht prof. Rotgans dien niet on gunstig. Wellicht vertrekt de patient spoedig tot ge heel herstel van gezondheid naar het buiten land. Bij de Ned. Herv. Kerk waren op 1 Januari 11. 312 predikantplaatsen vacant, tegen 331 op 1 Jan. 1897, en wel in Zeeland Over het afgeloopen jaar zijn derhalve de vacatures met 19 verminderd. Verschillende Berichten. De „scherpe resolutie", waarover men 't eenigen tijd geleden in de Eerste kamer zoo druk had, de aanschrijving van den minis ter van financiën, om bij ontdekking van ver mogensbelasting-ontduiking na overlijden (uit de memories van successie) de gesmokkelde belasting alsnog van de erfgenamen op te vra gen, onder opmerking dat de administratie er anders tot haar leedwezen een proces over zou moeten beginnen, moet in den Jateren tijd al verscheidene malen tot na-storting van niet onaanzienlijke sommen hebben geleideen feit, dat vermoedelijk verklaart, dat de vermo gensbelasting gaandeweg meer opbrengt, of schoon de rentestand zeker niet stijgt en menig kapitaal verliezen leed. De Haagsche sprokkelaar van het U. D. is voor dit nieuwtje verantwoordelijk. Naar aanleiding van dé opmerking van mr A. Tak te Haarlem, in het W. v. h. Recht, over de noodzakelijkheid van voorziening in de in onze wetgeving bestaande leemte, tenge volge waarvan zoowel petroleum- en gasmo- De voor altijd verbleekte wangen worden weer gekleurd. De gebroken oogen staan weer levendig en vol vuur. De lippen plooien zich en trillen. Ik zie handen, schouders een gestalte ik hoor ademhaling, de ziel herleeft. Deze halve hallucinaties zijn zóo sterk, dat ik er tegen opzie, om de akelige droomen, die ik er den volgenden nacht van heb. Ik weet niet of iedereen aan dergelijke vizioenen van het verleden onderhevig is, maar zou het niet denken, omdat er zooveel oude lieden zijn, die bijna al hunne tijdgenooten over leven en toch nog vroolijk kunnen zijn. Het is mijn lot geweest om als kind vele geliefde wezens te verliezen, die ik zelfs toen reeds te veel ben blijven beminnen. Daarom heb ik op een leeftijd, waarop met eiken dag een nieuw leven schijnt te beginnen, een menigte treurige gedenkdagen gehad. Om er een uit de velen te kiezen, noem ife den Kerstdag, die voor alle kinderen zoo'n blijde feestdag is, maar, van mijn tiende jaar af, voor mij een weemoedige herinneringsdag werd, daar er twee dagen vóór het feest een meisje, mijn liefste vriendinnetje, stierf. Op den huidigen dag kan ik, ai is er een kwart eenw overheen gegaan, en al heb ik sedert heel wat zwaar der verliezen geleden, dien dag niet doorle ven zonder Aline terug te zien en het oude huis, waar zij op de derde verdieping woonde; Te Rotterdam is een bejaarde horloge maker, die, zoekende was naar werk, ook in een pand aan de Aert van Nestraat zich aan meldde, van de trappen gevallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en naar het Ziekenhuis ge bracht. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds over leden te zijn. Bij het aanmaken van kachels met petroleum en het omvallen van een lamp ontstonden Dinsdagavond in dezelfde gemeente drie brandjes, gelukkig zonder veel schade te veroorzaakten. Een der vrouwen, die petroleum gebruikte voor het aanmaken van een kachel, kreeg brandwonden in het gelaat. Ook door dat eenig linnengoed op een stoof met een briquet erin gelegd was, ontstónd een begin van brand. Een dienstbode uit het Hotel de VEurope, het vroegere Rondeel te Amsterdam, een meisje van 20 jaar, is op droevige wijze om het leven gekomen. Zij was aan het werk op een balkon van de tweede verdieping boven het water, toen zij plotseling uitgleed en van die aan zienlijke hoogte in den Binnen-Amstel viel. Toen men haar op het droge bracht, warende levensgeesten reeds geweken. Twee broodjagers uit Edam waren Woensdag in Katwoude om op waterwild te jagen. Zij trokken hun schuitje over den Zee dijk, doch vergaten de haan van hun schiet wapen in rust te zetten. Het geweer van een hunner ging af en verbrijzelde hem de hand. In deerniswaardigen toestand is hij thuis ge- gebracht. Door den mist is Maandag ochtend nabij Ewijk een stoomboot, waarop zich een 40tal personen bevonden die naar de Nijmeegsche markt moesten, aan den grond gevaren. Eerst en ik op de tweedeen den tuin van dat huis en den kring van vulkanische bergen, dien men aan den gezichteinder van elke straat ontwaart. Ik zie nog de bijna zwarte kleur van het lava, waarvan de stad gebouwd is de nauwe straten met hare keibestrating, waar de houten klompen der boeren, die naar de markt gaan, zoo hard klinken; de onvol tooide hoofdkerk, die boven die sombere stad uitsteekt, en allerlei andere bijzonderheden beneden in ons huis woont de bakker, die kleine gebakjes maakt, in den vorm van kla verblaadjes, en een hoefsmid waar, met bloote armen, op rood gloeiend ijzer gehamerd wordt, te midden van een regen van vonken; uit het raam zag ik het plein met het standbeeld van een generaal der eerste republiek, die een vij and neersabelt en ik zie Aline in rouw- klêeren, zij had juist haar moedor verloren, toen haar vader de woning boven ons betrok ik zie haar steeds in de omlijsting van den tuin, die hot tooneel is geweest van onze ge lukkigste dagen en onze heerlijkste spelen Dio tuin behoorde aan de eigenares van het huis, een bejaarde, zeer vrome, ziekelijke dame, die er nooit in kwam. Wij zagen haar pre cies altijd, versierd met twee lange, grijze krullen, en een muts met lichte linten, voor het raam van de eerste verdieping. Een van de ruiten van dat raam was donkerder zee groen dan de anderen en dat verschil in tint maakte dat bleeke, over haar boek of baak den volgenden ochtend konden de opvarenden bij troepjes aan den wal geroeid worden. Omdat enkele jongens uit eene buurt te Veen, nabij Heusden, niet waren toegelaten tot een zangvereeniging en in verband met de niet-bedeeling van armen op Nieuwjaarsdag, zijn daar gedurende een paar avonden ongeregeld heden gepleegd, die steeds van ernstiger aard werden. Zaterdag en Maandag avond was het een formeele opstand. Een zestig personen trok ken onder ketelmuziek het dorp in. Geen enkele woning van de gegoeden werd gespaard vooral die van den loco-burgemeester en den secretaris moesten het ontgelden. De twee rijksveldwach ters waren niet bij machte de ongeregeldheden tegen te gaan. Het regende steenen tegen en op de huizen. Wijl men bevreesd was voor her haling dezer ernstige baldadigheden, zijn Dinsdag ter handhaving der rust in het dorp gesta tioneerd 1 luitenant, benevens 5 marechaussees te paard en 4 te voet. Wel was er dien avond veel volk op de been, doch bet bleef vrij rustig. Na de slaapwagens en salonwagens de werkkamer-wagenDe Belgische minister van spoorwegen, Vandenpeerenboom bestudeert een plan om, ten behoeve van beursmannen, advo caten, kooplieden enz., aan den internationalen trein van Brussel-Ostende, een waggon met werk- cabinet te hechten. Dinsdag ochtend ontmoette aan het kanaal van Charleroi zekere Legrand twee mannen, die een rijwiel voortduwden en een natten hoed in den hand hadden. Op zijn vraag wat dat beteekende, vernam hij dat de voorwerpen ongetwijfeld aan een verdronkene toebehoorden, Legrand onderzocht het rijwiel en bevond, dat het geheel gelijk was aan dat van zijn broer. Ook de hoed scheen van zijn broeder te zijn, en deze was dien nacht niet te huis gekomen. Legrand begaf zich naar het commissariaat. Men deed opzoekingen in het kanaal en te half twaalf vond men het lijk van Charles Legrand, die ongetwijfeld, door den mist misleid, in het kanaal gereden was. De nadeelige gevolgen van de opwinding te Parijs op de geesten, openbaart zich reeds. Men heeft weer een aanslag gepleegd, welke aan een anarchist wordt geweten. Zekere Etieoaut heeft twee op post staanden agenten met een mes verscheidene wonden toegebracht. De dader, die als anarchist bekend stond, is aangehouden. Nieolini, de gemaal van Adeline Patti, is overleden. In de bureaux van het geneeskundig staatstoezicht te Berlijn wordt thans een con ferentie gehouden van veeartsen, bacteriologen en veehouders, teneinde middelen te beramen tot bestrijding van mond- en klauwzeer. Men heeft daarbij als uitgangspunt genomen het bekende rapport, in het vorige jaar door prof. Löffler uitgebracht. Aan het Pruissische station Bunde inde onmiddellijke nabijheid onzer grenzen is een 38-jarige spoorwegarbeider overreden en vreese- lijk verminkt. De man, die aan vallende ziekte lijdt, schijnt, terwijl hij aan den arbeid was, door zijne kwaal overvallen te zijn, juist op het oogenhlik, dat de trein van Nieuwe Schans het station binnenstoomde. Na een verblijf van zes dagen zijn de kroonprins van Italië en zijn gemalin van Palermo naar Napels teruggekeerd. Een ont zaglijke menigte stond langs den weg naar de haven geschaard en elk plekje of uitstek, van waar men de inscheping zien kon, was bezet. De opgewondenheid was zeer groot en in dit opzicht stak het vertrek bij de aankomst op den lön zeer gunstig af. De vrouw van Crispi wilde onlangs Pa lermo binnengaan met een kalfje, dat zij in plaats van een hond aan een koord leidde. De commiezen eischten voldoening van den accijns voor slachtvee, mevrouw protesteerde en de burgemeester gaf haar gelijk. Want, redeneerde hij, het was klaar dat de dame er niet aan dacht haar lieveling te slachten. De vorstin van Boelgarije is van een dochtertje bevallen, dat Eudoxia zal heeten. Te Koningsbergen heeft men een aan- geteekenden brief met 31.000 M. bij ongeluk aan een ander dan den geadresseerde uitgereikt; man en brief zijn verdwenen. Te Petersburg zal dit jaar eene interna tionale tentoonstelling van orgels enz. gehou den worden, waarvoor de Russische regeering aan de Nederlandsche inzenders de gebruike lijke faciliteiten voor hunne inzendingen zal verleenen. Tevens zullen tariefsverlagingen door de Nederlandsche spoorwegondernemingen worden toegestaan. werk gebogen gelaat nog ouder. Zij was altijd bezig voor de ramen. Achter den muur van den tuin, die door andere begrensd werd, ver rezen de bergen met hun spitse en ronde top pen en de bouwvallige torens van de vesting werken, die daar vroeger opgebouwd waren. Ik zou dien tuin nog heelemaal kunnen uit- teekenen, met zijn smalle paadjes, zijn palm- hagen, zQn bessenstruiken, die 's winters in stroo gepakt werden, en zijne peerenboomen langs de schuttingen. Als ik er aan denk, ruik ik weer die jasmijn, die aan het eind stond, en waar onder Aline ging zitten een van de laatste middagen toen ze mocht uitgaan, bleek als de bloempjes van den heester en koortsachtig eruitziend. Er stonden verder rijen van stamro zen, aan hunne dunne stokjes gebonden, znlke prachtige rozen, met roode harten en anderen, die ik afplukte vóór den tijd om met mijn vingers de nog opgevouwen bloembladen te openen. „O, jon ondeugende Claude", zei Aline dan „gij doodt ze terstond". Ik geloof dat ik nooit meer zulke mooie vlinders gezien heb, als die daar tusscben de bloemen fladderden, ofschoon het niets waren dan bontgekleurde Vulkanen, zwavelkleurige Citroenen, Machaon, met sporen aan de vleugels en blauwoogige pauwen. Ik vervolgde hen met de verwoedheid van een jagermaar Aline gedoogde niet dat ik ze opprikte, wat ik zoo dolgraag wilde; en wanneer ik haar een van de insecten bracht. Verknopingen enz. Ten overstaan van den notaris A. M. Tak werden Dinsdag en Woensdag te Camper- land, in de herberg van M. Goudswaard, te koop aangeboden twee kapitale hofsteden, in de gemeente Wissekerke, bestaande uit 126 hec taren 96 aren en 40 centiaren bouw- en wei land enz. Koopers van de verschillende per- eeelen werden Pere. l, de hofstede bewoond door A. van Leeuwen, groot 13 h. 38 a. 10 c.a., J. Markusse Mz. voor f 16.217 plus f 1100 voor boomenpere. 2, 1 h. 26 a. 90 c,a., J. L. Boone, W. de Looft* en P. de Smit voor f 1106pere. 3, 1 h. 26 a. 90 ca. bouwland, J. de Kam Cz. voor f 1103pere. 4, 1 h. 25 a. 20 ca. bouwland, C. de Wilde te Kattendijke voor 1105pere. 5, 1 h. 48 a. 99 ca. bouw land, C. M. de Lange en J. Markusse Jz. voor 1151pere. 6, 1 b. 40 a. 10 ca. bouwland, J. de Kam Jz. voor f 1130; pere. 7, 1 h. 23 a. 30 ca. bouwland, J. do Kam Cz. voor f 1102; pere. 8, 1 h. 18 a. 30 ca. bouwland, dezelfde voor f 1070pere. 9, 1 h. 14 a. 80 ca bouw land, J. L. Boone, W. de Looft' en P. de Smit voor f 1006. Verder pere. 10, 1 h. 39 a. bouwland, C. de Wilde voor f 1154; pere. 11, 1 h. 33 a. 40 ca. bouwland, J. Markusse en M. de Lange voor f 1146; pere. 12, een woning met schunr, tuin en bouwland, groot 1 h. 64 a., J. van den Band voor f 1910pere. 13, 2 b. 82 a. 60 ca. bouwland, J. Markusse Jz. voor f 2251pere. 14, 1 h. 72 a. 50 ca. bouwland, J. D. Rade maker voor f 1305pere. 15, 1 h. 96 a. 20 ca. bouwland, C. de Wilde te Kattendijke voor f 1406; pere. 16, 1 h. 50 a. 20 ca. bouwland, C. M. de Lange en J. Markusse Jz. voor f 1304 pere. 17, 3 b. 49 a. 70 ca. bouwland, A. Ver hulst Jz. voor f 2800; pere, 18, 3 h, 62 a. 40 ca. bouwland, dezelfde voor f 2700pere. 19, 5 b. 70 a. 30 ca. bouwland, J. de Kam Iz. voor f 4200pere. 20, 1 h. 81 a. 60 ca. bouw land, J. de Kam Cz. voor f 1209 pere. 21,4 h. 37 a. 50 ca. bouwland, J. de Kam Jz. voor f 2900 pere. 22, 3 h. 27 a 20 ca. weiland, J. de Kam Cz voor f 2899pere. 23, 2 h. 4 a. 30 ea. wei land, dezelfde voor f 1602; pere. 24, 3h. 58 a 10 ca. bouwland, C. Koert te Wolfaartsdijk voor f 2817pere. 25, 4 h. 37 a. 60 ca. dijk, J. de Kam Jz. voor f 1200. Vervolgens pere. 26 tot 37, de hofstede be woond door I. van der Meule, te zamen groot 23 h. 4 a. 50 ca., J. Verhuist voor f 22.200; pere. 38 en 39, 2 h. 49 a. bouwland, A. van der Maas Az. voor f 2875pere. 40, 1 h. 35 a. 80 ca. bouwland, J. van Ooatenbrugge en C. Kramer voor f 1477pere. 41, 1 h. 1 a bouwland, A. Israel en P. Wiskerke voor f 1207pere. 42 en 43, 6 h. 31 a. bouwland, H. Boasson te Middelburg voor 3690pere. 44, 4 h. 43 a. 70 ca. bouwland, C. Koert te Wolfaartsdijk voor f 2580pere. 45 tot 47, 9 h. 79 a. 40 ca. bouwland, C. Koert te Wolfaartsdijk voor f 4050pere. 48, 4 h. 94 a. 10 ca. bouwland, I. Lameyn voor f 2100, pere. 49, 4 b. 78 a. 80 ca. bouw- en weiland; C. de Wilde te Kattendijke voor f 1660; pere. 50, 21 a 80 ca. erfpachtsgrond, G. J. de Smit voor f 300; pere. 51, 9 a 90 ca. dito, J. de Kam Jz. voor f 250pere. 52, 9 a 40 ca. dito, J. Verhulst voor f 170; pere. 53, het tiendrecht op 10 h. 64 a. 40 ca., J. Maldegem voor f 450, en pere. 54, bet tiendrecht op 18 h. 32 a. 20 ca., A. van der Maas Ez. voor f 790 De totale opbrengst was f 101,592, plus f 1100 boomprijs, dus f 102.692. Al de koopera, bij wier naam geen woon plaats vermeld is, wonen te Wissekerke. Bij de verpachting der bediening van de buffetten in het station Roosendaal waB van de 12 inschrijvers de hoogste de heer H. van Dun Czn. te Kampen voor f 12.254 voor een jaar. Verkoopingen en Verpachtingen in Zeeland. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information 2 Febr. Middelburg, Boomen, Tak. 2 Mrt Arnemuiden, Inspan, Tak. 20 April Oostkapeiie, Inspan, Tak. 27 Arnemuiden, Inspan, Tak 29 O. WSonbInspan, Tak. 29 Arnemuiden, Huizen, Verhuist- nam zij het tusschen hare vingers om de mooie kleuren te bewonderen, dan deed zij de hand open en zag bet met genoegen wegvliegen. Dat waren onze zomergenoegensmaar 's win ters hielden wij ook veel van den tuin, als de sneeuw al de paden onzichtbaar maakte en er op de muren en aan de boomtakken scherpe ijspunten zaten en wij telkens weer ons groot plan op touw zetten om een echt huis in de sneeuw te bouwen, om met ons drieën in te wonen, Aline, ik en zal ik het maar be kennen? haar groote pop, die zij nu eens Marie en dan weer „ons kind" noemde, een prachtige pop, met blauwe oogen'en echte wenkbrauwen, roode wan gen on zijdeachtig blond haar, met buigbare armen en beenen, een van die wonderen van speelgoed, waar over ik mij voor mijne schoolmakkers grnwelijk zou geschaamd hebben, indien zij hadden kun nen vermoeden dat ik er mee speelde. Maar wat zon Aline mij niet hebben laten doen -- ik hield zooveel van dat zusje, dat het toeval mij bezorgd had. De bekoorlijkheid van Aline lag in een soort van ernst en zachtheid, die maakte dat zij een heel ander kind was, dan al de anderen die ik sedert gekend heb. Zij was klein, tenger en veel te bleek, zoodat men met deernis bedacht dat haar moeder aan een borstkwaal gestorven was. Zij had reeds dien ouwelijken trek yan kinderen, die niet lang zullen leven. De be daardheid, die dit negenjarig meisje in al hare

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 2