MIDDEIBURGSCHE COURANT. N°. 12 1416 Jaargang. 1898. Zaterdag 15 Januari. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs, per kwartaal, zoowel voor Middelburg als voor alle plaatsen in Nederland franco p.p., 2.- Afzonderlijke nummers kosten 5 cent. Thermometer Middelburg 14 Jau. 8 u. vm. 37 gr. 12 u. 3 av. 4 u. 37 gr. F. Verw. zw. wind. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór één uur aan het bureau bezorgd zijn. AdvortentiSn20 cent per regel. Geboorte- dood- en alle andere familieberichten en Dankbetuigingen van 17 regels 1.50; elke regel meer 20 cent. Reclames 40 cent per regel.' Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Prospectussen daarvan zijn gratis aan het bureau té bekomen. Agenten. Te Zierikzee: A. C. de Mooij, te Tliolen: W. A. van Nieuwenito ijzen. Middelburg 14 Januari. RAMP OP AMBOINA. Een officieel telegram uit Batavia meldt dat heden van Makassar naar Amboina zijn ver trokken twee fregatten, waarop een officier van gezondheid en personeel van den water staat met honderd dwangarbeiders. Van de omgekomen tien militairen zijn slechts vijf Europeanengewond zijn 35 militairen beneden den rang van officier. Europeesche ambtenaren schijnen niet omgekomen te zijn. Volgens telegram uit Batavia aan het Hbld is bij de aardbeving te Amboina omgeko men mevrouw Harmsen, en zijn gewond mevrouw Engelsman en een kind van den heer De Bruyn Kops. Volgens een gerucht zou ook Saparoea ver woest zijn. De nieuwe Min. van Marine. Met het optreden van jhr. Röell als minister van marine zal zeker geen wijziging van be- teekenis in de denkbeelden van het marine- beheer plaatsgrijpen. Men herinnert zich, dat de heer Röell, des tijds kommandant der zeemacht in Indië, zich zeer ingenomen betuigde met het schip a dou ble usage van den minister Jansen, en hem voorspelde, dat hij er veel genoegen van zou beleven. Dit is nn wel niet precies uitgeko men, maar 't is nu altijd nog mogelijk, dat de heer Röell zelf er veel pleizier van beleeft. Wij hooren dat de heer Röell goed praten kanvoor een minister van marine zeker een aanbeveling tegenover een Kamer, die geen vaste beginselen heeft op het stuk van marine- beheer en daarom door goede praters uit haar oigen midden zich makkelijk laat meesleepen. Hopen wij, dat de heer Röell, en met hem het geheele kabinet, zal hebben begrepen, dat het allereerst zaak is omtrent de beginselen onzer landsverdediging hier en in Indië en de taak, daarbij aan de zeemacht toebedeeld, met de Kamers tot overeenstemming te komen. (Vacl.) In het verloopen jaar zijn aan leden van het Toelaagfonds voor werklieden te Noord- gouwe voor 119 dagen (ziekte) toelagen uit gekeerd tot een bedrag van f 71.20. De balans it voor het Vaste fonds een saldo van f 234.52 en voor de Reservekas een van f 256.50 aan. Het aantal leden bedraagt 30. De Londensche Board of Trade heefteen gouden medaille toegekend aan Jakob van der Klooster, bootsman, benevens zilveren medailles aan Cornelis, Marinns en Nelis van der Kloos ter en Hendrik Speelman, te zamen uitmakende de bemanning van de reddingsboot Prinses Wilhelmina van Burgsluis, die den 29en November jl. de bemanning van het gestrande Britsche stoomschip Baidar redde. Te Stavenisse komen in den laatsten tijd vele gevallen van droes onder de paarden voor, enkele reeds met doodelijken afloop. Sommige stallen zijn geheel aangetast. BEN OEM IN GEN ENZ. By kon. besluit: is benoemd tot subst.-officier van justitie bij de arr.-rechtbank te 's Hertogenbosch mr P.J. M. Schaepman, thans ambtenaar van hetO.M. bij de kantongerechten in het ar. Zwolle, ter standplaats Zwolle; is de heer S. A. van der Chijs, arts, benoemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij de zee macht zijn by het pensioenfonds voor weduwen en wezen van burgerlijke ambtenaren bevorderd tot eerste-klerk de tweede-klerken bij gemeld fonds A. Renaud en G. H. Faber; is, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan C. L. Pabbruwe en aan Th. Yerseput, uit hunne betrekking respectievelijk van commieB en van bode bij de Algemeene rekenkamer is de heer H. G. Nauta, arts, benoemd en aangesteld tot officier van gezondheid 2e kl. bij het pers. van den geneesk. dienst van het leger in N.-I. trokken uit de gemeente 66 m. en 56 vr., totaal 122. De bevolking verminderde dus met 161 zielen. Op 31 December behoorden tot de wer kelijke bevolking 1052 m. en 1030 vr., samen 2082 personen. Er werden 23 huwelijken ge sloten. Woensdag jl. kwamen een paar land- loopers uit Goes op de hofstede van den land bouwer J. Vermue onder Heinkenszand. Een hunner nam bij het beengaan een stuk vleesch, dat buiten aan den muur hing te drogen, weg en ging daarmede op den loop. Op het geroep der vrouw verscheen een buur man, die den dief achterna zette, waarop deze, na een eind geloopen te hebben, het vleesch in een sloot wierp en zijn weg vervolgde. Het vleesch werd nog uit de sloot gehaald. Dat volkje wordt hoe langer zoo brutaler! Met ingang van 1 Februari a. s., is J. la Gasse, wonende te Cadzand, benoemd tot postbode voor de gedeeltelijke bestelling te S c b o o n d ij k e. UIT STAD EN PROVINCIE. De Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg vergadert Maandag a., des namiddags te drie uren, tot het verrichten van periodieke werkzaamheden en ter bespreking van de kwestie van den waterweg van Dordrecht naar zee in verband met Zeeuwsche belangen. Heden ochtend vroeg werd een begin van brand ontdekt in het photographische atelier van den heer H. op de Groote Markt alhier. Slechts geringe schade werd toegebracht en door eigen middelen werd het begin van brand gebluscht. De oorzaak is onbekend. Onder de nuttige stichtingen, die in dit hnldigingsjaar ter eere van de jeugdige aan staande vorstin in het leven zullen worden geïoepen, behoort de Wühelmim-veremigmg tot verbetering der krankzinnigen-verpleging, waarvan de statuten thans zijn goedgekeurd. Naar wij vernemen zyn te Middelburg leden van het provinciaal comité o. a. mevr. Van CittersErmerins en de heeren dr J. P. Berdenis van Berlekom en I. H. C. Heijse. Het bijzonder telegraafkantoor met tele- phoondienst te Oostkapelle zal, met in gang van 30 dezer, op Zon- en feestdagen open zgn van 7'tot 81/, uur voor- en van 12,/a tot V/t uur namiddags (Spoortijd). De diensturen op werkdagen blijven onver anderd. Te Wolfaartsdyk werden in 1897 geboren 33 m. en 35 vr. totaal 68 en kwamen In de gemeente 34 m. en 36 vr. totaal 70. De bevolking vermeerderde alzoo met 138 personen. Er overleden 20 m. en 19 vr., totaal 39 en ver INHULDIC8NCSFEESTEN. De oproep van het bestuur der vereeniging Uit het volk voor het volk alhier, gericht tot allen, die belangstellen in de feesten bij de inhuldiging van H. M. de Koningin, om Don derdagavond saam te komen in het Schutters hof, bleek goed weerklank gevonden te heb ben, want tegen het bepaalde uur was de voor de bijeenkomst bestemde groote zaal zoo goed als geheel gevuld. De heer W. J. van den Berghe, vice-president van de vereeniging Uit het volk voor het volk, opende, bij ontstentenis van den voorzitter, den heer mr G. N. de Stoppelaar,die door ongesteldheid verhinderd was, de bijeenkomst, heette de aan wezigen welkom, dankte hen voor de betoonde belangstelling en deelde mede, dat door de vereeniging reeds eenige voorbereidingen zijn gemaakt voor de feestviering ter gelegenheid der inhuldiging van H. M. Koningin Wilhel- mina. Hij noodigde daarop den secretaris uit mededeeling te doen van de plannen, door Uit het volk voor het volk beraamd. De heer Doorenbos, daarop het woord nemen de, stelde de aanleiding tot de feestviering in het licht. Hij wees erop hoe Oranje en Neder land ruim drie eeuwen aan elkander verbonden zijn en hoe, na het overlijden van alle manne lijke loten van den Oranjestam, ons thans alleen is overgebleven een vrouwelyke telg, die in den loop van dit jaar tot den troon zal zijn geroepen. Spreker herinnerde aan de op voeding, die de begaatde moeder van koningin Wilhelmina hare dochter gaf, die haar vormde tot eene vorstin wier ontwikkeling voor Neder land het beste doet hopen. Tot de vereeniging l/it het volkvoor het volk is de vraag gekomen of, waar alom in den lande het heugelgk feit der inhuldiging zal worden gevierd, ook Middelburg geen feest zou vieren. Het bestuur heeft die vraag overwogen en, waar die toestemmend werd beantwoord, ook of de feestviering van haar zou uitgaan of niet. Het bestuur der vereeniging heeft gemeend dat zoodanig feest niet onder hare vlag moest plaats hebben, maar dat het moest zyn eene uiting van de gansche bevolking, en daarom heeft het een oproep gericht tot alle belang stellenden, onverschillig van welke politieke of godsdienstige richting, leden van allerlei com- missiën, besturen en gezelschappen. Aan die oproeping is voldaan en nu wenschte Uit het volk—Voor het volk de aanwezigen in overweging te geven eene commissie saam te stellen van een veertigtal leden, die plannen kan ontwerpen tot eene feestviering, waaraan iedereen kan deelnemen. Dat een feest te Middelburg slagen zal be hoeft geen betoog. Middelburg is koningina- gezind, dat heeft het steeds en ook onlangs nog by het bezoek der beide koninginnen getoond. (Applaus). Na mededeeling dat Uit het volk voor het volk voor de feestviering f 500 uit hare kas beschikbaar stelt, besprak de spreker den datum der feestviering. Het bestuur heeft gemeend dat 31 Augustus daarvoor de meest geschikte dag zal zijn, doch het wenscht de straks te benoemen commissie aan niets te binden. Daarom achtte het 31 Augs bijzonder geschikt, omdat het de jaardag is van Kóningin Wil helmina en op den huldigingsdag zeiven vele autoriteiten verplicht zullen wezen elders tegen woordig te zijn, wat de algemeenheid der feest viering zou schaden. Waaruit de feestviering bestaan zal, is een andere vraag, maar ook daarin wenscht het bestuur de commissie vry te laten. Het dacht aan muziek en verlichting op de Markt en op het Molenwater, aan vuurwerk, aan een bedeeling zoo mogelijk aan alle béhoeftigen enz. Voor een dergeiyke feestviering ia geld noodig en spreker twgfelde niet of daarvoor zullen de Middelburgers zeker wel een offer willen brengen. Daarna besprak de heer Doorenbos de sa menstelling eener commissie. Waar eene be noeming bij stemming in een vergadering als deze niet gemakkelijk zal zijn, dacht het 't bestuur goed zelf eenige namen te noemen. Dit werd goedgevonden. In de eerste plaats stelde dan de heer Doo renbos voor twee eerevoörzitters te benoemen en wel de heeren Jhr mr L. Schorer en mrG. N. de Stoppelaar, wat met applaus werd aan genomen. De heer Schorer, ter vergadering aanwezig, verklaarde zich bereid als zoodanig op te treden. Vervolgens werden door het bestuur nog ver schillende namen genoemd voor een grostal voor leden der commissie. Het waren die van de D. Hildernisse, D. L. Broeder, J. P Boudewijnse, W. J. v. d. Berghe, L. K. v. d. Harst, M. van Boven, W. Frederiks, J. Wor-, rell, B. Neelmeijer, W. H. Hasselbach, jhr C- J. J. A. van Teylingen, jhr mr W. H. Snonck Hurgronje, M. G. Boasson, J. Morks, M. C. W. van Thiel, W. A. de Rycke, H. J. L. Poort, W. Heijboer, J. Maas, S. v. d. Meyden, P. Polet,. J. Frank, H. J. G. Hartman, J. A. Altorffer, J. J. A. Sprenger, pastoor Rengs, E. C. Bree- baart, P. G. de Jager, J. L. Bleeker, J. C. v. d. Poll jr, P. L. van Miert. Uit den boezem der vergadering werden ver der nog genoemd de heeren C. van der Bent, die zich tijdens de koninginnenfeesten zoo ver dienstelijk maakte door de regeling van den waterlichtstoet, C. C. Unger, lid der Markt- commissie, welke commissie meermalen veel deed tot het bevorderen van het welslagen van te Middelburg op 't getouw gezette festiviteiten, E. Helder, A. A. Mes, C. A. Goethals, schip per Siebenga, H. P. den Bouwmeester, J. A. Frederiks, A. van Dorst, G. Keyzer en H; Pieterse. Al deze heeren verklaarden, voor zoover zy aanwezig waren, zich bereid het lidmaatschap der commissie to aanvaarden, met uitzondering van den heer jhr C. J. J. A. van Teylingen, die verklaarde door uitstedigheid tot zijn spijt verhinderd te zijn de opdracht te aanvaarden. Verder zullen de volgende vereenigingen uitgenoodigd worden zich door een lid te doen vertegenwoordigenschermvereeniging Wilhel minaBurgerlijk armbestuur, gymnastiekvere nigingen Medioburgum en Achilles, confrérie van St. Sebastiaan, wielryders-vereeniging Seal- dis, Werkmansvereeniging, afdeeling Middelburg van den Ned. Bond van oud-onderofficieren, christeiyke Werkmansbondzangvereniging Concordia, schermvereenigingen Pro Patria en Koningin Wilhelmina, Patrimonium, afdeeling Middelburg van Schuttevaer, afdeeling Middel burg van de Vereen, tot beo. van fabrieks- en handwerksnyverheid, kiesvereeniging Eendracht maakt macht, de schietvereniging Mediobur gum en de schutterij-schietvereniging. Na het noemen der namen werd door een der aanwezigen, zekeren De Lange, de opmer king gemaakt, dat men wel overging tot het be noemen van leden eener commissie voor eene feestviering, maar dat men niet de vraag heeft gesteld of er wel feestgevierd worden zal. Er zijn arbeiders hier, die geen reden hebben om feest te vieren, wijl zy door werkloosheid en andere oorzaken armoede lijden. Deze spreker wilde verder ontwikkelen, dat de troonsbestij ging der Koningin geen reden tot feestviering is, doch hem werd toen, onder applaus der ver gadering, niettegenstaande hij daartegen protes teerde, het woord ontnomen. Na een korte pauze werd goedgevonden aan de benoemde commissie het recht van assumptie te geven. Met applaus werd ook besloten aan de com missie over te laten hoe zij de feestviering wenschte te regelen. De heer jhr mr L. Schorer wees er vervol gens op, dat hij tot zijn leedwezen vernomen heeft, dat de heer Doorenbos geen deel van de commissie wenscht uit te maken. Hij is over tuigd, dat dit besluit na rijp beraad genomen is en zal den heer Doorenbos daarom niet vragen er op terug te komen, doch hij wenschte toch zijn leedwezen èr over te betuigen. De vergadering stemde daarmede in, waarop de heer Doorenbos verklaarde dat hij, ofschoon geen deel zullende maken van de commissie, toch bereid is die met zijn ondervinding bij te staan. Verder niets meer te(behandelen zijnde, sloot de heer W. J. van den Berghe, onder dank zegging voor de opkomst, de bijeenkomst. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rcchtbank te Middelburg. Overtreding van art. 373 van het wet boek van strafrecht. Voor bovengenoemde rechtbank had zich heden te verantwoordenH. T., oud 41 jaar, commies 3e klasse bij de posterijen te Vlissin- gen, gedetineerd alhier ter zake: dat hij te Vlissingen in het jaar 1897, terwijl hij op het postkantoor aldaar als commies werkzaam was, opzettelijk op of omstreeks 18 Februari en op of omstreeks 15 April telkens een opgenoemd postkantoor aangekomen brief, waarin een En- gelsche postal-order, ter waarde van 5 shillings, ingesloten was en welke brieven respectievelijk verzonden waren door A. F. Scott uit Edinburgh en door H. Leake uit Sevenoaks, beiden aan het adres van de firma Hardaway en Topping te Vlissingen met de daarin gesloten gelds waardige postal-orders zich heeft toegeeigend. In deze zaak waren vanwege het openbaar ministerie zes getuigen gedagvaard, terwijl de heer jhr mr J. A. Schorer, advocaat te Mid delburg, den beklaagde ambtshalve als verde- ger was toegevoegd. Van de getuigen waren er twee niet opge komen, terwijl de ambtenaar van het O. M. afzag van het hooren van een derden getuige, dien hij echter als tolk wenschte te doen op treden. Na voorlezing van verschillende stukken, waaronder de neten van aanstelling en beëedi- ging van den beklaagde, werd! de heer Asaert te Vlissingen als tolk beëedigd. Vervolgens werd overgegaan tot het hoeven der getuigen. De eerste J. D. J. M. Bekaar, directeur van het postkantoor te Vlissingen, verklaarde dat bekl. sedert den 15 Augs. 1891 ten zijnen kantore is werkzaam geweest. In den loop van 1897 is het herhaaldelijk voorgekomen dat er klachten kwamen omtrent vermissing van brieven op het kantoor te Vlissingengetuige kreeg daardoor echter geen verdenking ten opzichte van zijne ambtenaren. Ook vóór dien tijd, in 1896, had getuige dergelijke klachten vernomen. Het aantal der klachten kon ge tuige niet noemen, het liep echter in de tien tallen. Getuige verklaarde dat bekl. een geschikt ambtenaar was. Na do schorsing van bekl. zyn klachten blijven voortduren. Do volgende getuige, E. Ch. Cleal, werkzaam by de firma Hardaway en Topping té Vlissin gen, verklaarde dat het herhaaldelijk voorkwam dat brieven met geldswaarde werden vermist. Getuige verklaarde dat niet ontvangen zijn brieven, verzonden door A. F. Scott uit Edin burgh en H. Leake uit Sevenoaks. Het totaal bedrag der op het kantoor van Hardaway en Topping niet ontvangen geldswaarde bedroeg ruim 48 pond sterling. De volgende getuige, J. Gabor, bandelaar in sigaren te Londen, verklaarde dat beklaagde indertyd, toen getuige te Vlissingen woonachtig was, geld aan hem schnldig was, iets over de honderd gulden. De schuld was ontstaan door geleverde goe deren, wyn, bier, sigaren enz. Toen getuige VlissiDgon verliet, heeft hij bij bekl. op afrekening aangedrongen; bekl. kou echter niet betalen en vroeg uitstel. Terwijl getuige later eens te Vlissingen terugkwamen bekl. om betaling vroeg, beloofde deze hem nu en dan geld per post over te maken. Dat heeft bekl. gedaan een paar maal heeft getuige postal-orders van hem ontvangen, die hij bij bank in Londen op zyn eredit liet over schrijven. Hy herkende twee hem vertoonde orders als van beklaagde afkomstig. Getuige verklaarde verder, dat, toen hij eens in Vlissingen kwam, hij bekl. heeft aangemaand tot betaling, met bedreiging anderszijn vorde ring in handen van notaris Bosch te zullen geven. Alsnu werd de beklaagde gehoord. Hij gaf toe 1 Dec. 1876 aangesteld te zijn als surnu merair bij de posterijen en als zoodanig be- eedigd te zijn en later nog, in 1880, bij zijn be noeming tot commies, een ambtseed te hebben afgelegd. In Augs. 1891 is hy to Vlissingen gekomen als commies der 3e kl. Beklaagde heeft in de instructie bekend dat hy in 1897 verschillende brieven, geadresseerd aan Hardaway en Topping, zich heeft toege- eigend eu hét eriu bevindende geldswaardig papier na opening der brieven heeft tot zich gouomen. Het totaal bedrag wist beklaagde niet te noemen. Aan Gabor had hij 7 pond 10 shillings in postal-orders gezonden. Hij kon echter niet zeggen, dat hij die postal-orders uit brieven genomen heeft. Bekl. verklaarde dat, toen Gabor Vlissingen verliet, hij aan dezen ongeveer f 95 schuldig was, wegens geleverde goederen, sigaren, wijn, bier enz. De verhou ding tusschen bekl. en den getuige was een vriendschappelgke; dat was de reden waarom bekl. bij hem, die geen winkelier was, de ge noemde waren kocht. Hij kreeg die goederen tot den gewonen winkelprijs. Driemaal heeft getuige Gabor hem tot be taling aangemaand en eenmaal hem ook ge dreigd zijn vordering aan notaris Bosch ter inning te zullen geven. De aanleiding tot de fraude is geweest, dat bekl., die een groot gezin heeft, met zijn traktement niet kon toekomen. Hij verkeerde in financieele moeilijkheden door noodige uit gaven voor zijn gezin. De ambtenaar van het 0. M. begon met er op te wijzen, dat door het deponeeren der postal-orders door Gabor bij zijn bankier te Londen de vermissing van brieven met gelds waarden te Vlissingen aan den dag gekomen is. Het onderzoek naar deze zaak, dat in Duitschland en Engeland gevoerd is, heefteen half jaar geduurd en eindelijk den bekl. voor deze rechtbank gebracht. Uit het onderzoek is slechts een klein bedrag als ontvreemd kunnen aangewezen worden, maar vast staat dat er veel meer ontvreemd is. Ofschoon het bedrag klein is, is het misdrijf toch ernstig, omdat in den vreemde het ver trouwen in onze posterijen is geschokt. De ambtenaar achtte het te laste gelegde wel overtuigend, doch niet wettig bewezen, om dat twee der getuigen uit Engeland niet zijn verschenen. Met het oog op den ernst van het misdrijf, vorderde de ambtenaar dat het onderzoek in deze zaak zal worden geschorst, tot heden over acht weken, om middelerwijl te trachten de nu niet verschenen getuigen voor te brengen. Met het oog op de langdurige preventieve hechtenis van bekl. en het kleine bedrag, dat het hier geldt, vorderde de ambtenaar dat, als de rechtbank tot de schorsing besluit, de be klaagde op vrije voeten zal worden gesteld. De verdediger sloot zich bij het laatste aan en wees erop dat, waar de bekl. reeds zoo lang in preventieve hechtenis is verbleven, met het oog op het langdurig uitstel zijne invrij heidstelling alleszins gewettigd is. De rechtbank besloot de verdere behande ling dezer zaak uit te stellen tot over acht weken, dus tot den 11 Maart, en beval de onmiddellijke invrijheidstelling van den be klaagde. Door dezelfde rechtbank zijn heden, Vrijdag, veroordeeld wegens mishandeling: M. J. K., 40 j., hvr. vanL. S winkelierster, Colijnsplaat, tot f 8 b. s. 8 d. h., P. v. E., 17 j., zonder beroep, Hansweert, en C. G., 25 j., boerenknecht, Schore, heiden tot f 5 b. s. 5 d. h.; beleedigingH. W,, 29 j., koopman( Katten" dijke, tot 5 b. s. 5 d. b.; huisvredebreuk: A. v. d. B., 31 j„ klompen" maker, Kwadendamme (Iloedekenskerke), tot f 5 b. s. 5 d. h.; en huisvredebreuk en mishandelingJ. M;, 28 j;, arbeider, Kapelle, tot 14 d. gev.straf. Vrijgesproken: C. W., 19 j., boerenknecht, Schore, beklaagd van mishandeling met ont- dcr vordering van de beleedigde party Brandstichting te Vlissingen; Bij bevelschrift van bovengenoemde recht" bank is naar de openbare zitting Verwezen 5 C. L. v. d. P., oud 23 jaar, broodbakker, ge-- boren te Antwerpen, wonende te V1 i s S i na gen, alhier gedetineerd, ter zake: dat hij in len voormiddag van 18 November 1897, om streeks 43/4 uur, te Vlissingen, in het in de Dijkstraat gelegen huis wijk M M no. 165 op" zettelijk brand heeft gesticht. Genoemde woning behoorde aan de weduwe Blankhart, en destijds werd beneden het rech* tergedeelte bewoond door C. L. van Agten met diens vrouw en 4 jeugdige kinderen en het lin kergedeelte door beklaagde en zijn bij hem in wonend elfjarig broertje Arie Hostianus, terwijl het bovengedeelte onbewoond was, maar daarin waren geborgen eenige gereedschappen en an dere voorwerpen, toebehoorende aan F. Gnil- laume. Dit huis ton was Oosten slechts aoor een gang, ter breedte van één meter, geschei den van eene woning, bewoond door R. de Pagter met diens vrouw en 5 kinderen, terwijl het ten Westen onmiddellijk grensde aan eert woning, bewoond door C. de Meij met diens huisvrouw en 4 kinderen. Beklaagde nu had een zak met hout geplaats

Middelburgsche Courant | 1898 | | pagina 1